KRUSCHEN DE STRIJD IN DEN BALKAN. Het Joegoslavische leger legt de wapens neer. Honderden vliegtuigen namen aan een vergeldingstocht deel. Joegoslavië stelselmatig gezuiverd, De zwaarste luchtaanval welke Londen gekend heeft. Meer dan 10 uren gebombardeerd. De opmarsch in Joegoslavië voortgezet. Krachtige tegenaanval in Oost-Afrika. Rheumatische pijnen SPORT AMSTERBAMSCHE BEURS Berlijn, 17 April (D.N.B.) Op den 17en April, des avonds om 9 uur, heeft het geheele Joegoslavi sche leger, voor zoover het nog niet ontwapend is, onvoorwaarde lijk de wapens neergelegd. De ca pitulatie treedt op den 18en April des middags om 12 uur in wer king. Een Grieksche verklaring. Boekarest, 18 April (D.N.B.) „De berichten van het oorlogstooneel zijn ongunstig. De kracht van den Dpit- schen aanval neemt van uur tot uur toe. Ondanks onzen feilen tegen stand duurt de opmarsch van den vijand onverminderd voort", zoo is gezegd in een door den Atheenschen zender op 17 April om 23 uur 20 uit gezonden verklaring. De verklaring zegt dan verder, dat ondanks de vroegere successen aan het Albaneesche front het Grieksche leger is overwonnen. Het Grieksche volk, vooral de bevolking in het achterland wordt opgeroepen kalm te blijven, opdat het leven zijn normalen loop kan nemen. „De koopman, de handwerksman en ieder mensch moet op zijn plaats blijven, want een verzaken van de zen plicht is verraad jegens het va derland. Het Grieksche volk bewijst door deze instructie op te volgen, dat het een dapper volk is, opgewas sen tegen den gewijzigden toestand", zoo eindigt de Atheensche radiover klaring. Strijd in Noord-Thessalië. Berlijn, 17 April (D.N.B.) In het bergachtig egebied van Noord-Thes salië voeren snelle Duitsche troepen met succes een aanval uit. Zij zijn diep in vijandelijke kolonnes door gedrongen en hebben Grieksche en Britsche strijdkrachten gedwongen tot den strijd. Hevige gevechten, die voor de Duitschers succesvol verloo- pen, hebben het den Engelschen on mogelijk gemaakt de voorgenomen plaatsen van inscheping tijdig te be reiken. Talrijke gevangenen zijn bin nengebracht. Het oude koninkrijk Montenegro door Italianen bezet. Rome, 17 April (Stefani.) Een der bijzondere correspondenten van Stefani meldt van het front, dat de Italiaansche troepen Montenegro de finitief van de Servische onderdruk kers hebben verlost. Terstond nadat de Italiaansche troepen de Monte- negrijnsche hoofdstad Cettinje wa ren binnengerukt, werd 'n telegram gezonden aan de koningin-keize rin om haar op de hoogte te bren gen van de vreugde der soldaten en van het Montenegrijnsche volk over deze grootsche en gelukkige gebeur tenis. De intocht der Italiaansche troepen ging met grootsche mani festaties van geestdrift gepaard. Sinds vandaag is het geheele grond gebied van het oude koninkrijk van Nicolaas Petrowitsj Niegosj bevrijd. Italiaansch offensief aan het Grieksche front. Ergens in Italië, 17 April (Stefa ni.) Het Italiaansche hoofdkwartier publiceert een extra legerbericht, het 315e, dat luidt: „De divisies van het elfde leger hebben vanochtend na bloedige ge vechten haar opmarsch met onstui migheid voortgezet, nadat op 14, 15 en 16 April bressen waren geslagen in de eerste verdedigingslinies der Grieken. Het geheele vijandelijke front is in beroering". Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 17 April (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Als vergelding voor den Brit1 schen luchtaanval op het woon- en cultuurcentrum van de rijkshoofd stad in den nacht van 9 op 10 April heeft het Duitsche luchtwapen in den afgeloopen nacht een grooten aanval gedaan op de Britsche hoofdstad. Talrijke Duitsche ge vechtseskaders wierpen gedurende den geheelen nacht ononderbroken tallooze brisantbommen van alle kalibers en brandbommen neer. Bij goed zicht op den grond konden de bomontploffingen. en de gevolgen hiervan ondubbelzinnig waargeno men worden. In de havenwijken, alsmede in andere deelen van de stad ontstonden reeds bij het ver trek van de eerste formaties groote branden, die zich deels vereenjgden tot branden van groote uitgestrekt heid. Het schijnsel van dit groote vuur was reeds van het kanaal en voor een gedeelte vanaf de Belgi sche kust te zien. Voortaan zal iedere Britsche luchtaanval op woonwijken in Duitschland in ver sterkte mate vergolden worden. Zooals reeds in een extrabericht is medegedeeld, heeft het in ontbin ding zijnde tweede Servische leger corps in het gebied rondom Sera- jewo gecapituleerd. De zuivering van het land van uiteengejaagde otiderdeelen vindt stelselmatig voortgang. De tegenstand, die op enkele plaatsen nog geboden werd, is snel gebroken. In Dalmatië zijn Italiaansche for maties via Spalato (Split) op weg naar het Z.O. In Zuid-Albanië werd het nabij de Grieksche grens gele gen Erseke genomen. Andere strijd- k: achten vielen van Noord-Albanië uit aan en trokken aan weerskanten van het meer van Skoetari op ver- s heidene plaatsen over de Servi- she grens. In Griekenland blijven de troepen van het Duitsche leger in Z. rich ting in den aanval en namen het ten Z. van Aliakmo (Aliakmon) g -legen Servia. Talrijke gevange nen werden binnengebracht. Aan de Grieksche Oostkust vielen strijdkrachten van het Duitsche luchtwapen schepenconcentraties aan, brachten in totaal 19000 b.r.t. scheepsruimte tot zinken en be schadigden andere schepen. Ook in den strijd tegen de approviandee- ringsscheepvaart van het Britsche moederland boekte het luchtwapen bijzondere successen. In het kanaal van St. George beschadigden vlieg tuigen van de gewapende verken ning vier schepen van 28000 b.r.t. in totaal en op zee 400 k.m. ten westen van Ierland beschadigden zij een vrachtboot van 5000 b.r.t. in een scheeraanval, zoo doeltreffend, dat haar vernietiging zeker geacht kan worden. Andere luchtaanvallen richtten z.ch tegen havens en werfinstalla- ties aan den benedenloop van de Theems, benevens tegen enkele vliegvelden. Bij een aanval op C eat Yarmouth troffen verschei dene bommen van zwaar kaliber een groote maalderij met daarbij behoorende pakhuisloodsen. De vijand liet 's nachts op ver scheidene plaatsen in Noordwest- Duitschland brisant- en brandbom men vallen, die echter geen noe menswaardige schade veroorzaak ten. De verliezen onder de burger bevolking zijn gering. Vier Britsche vliegtuigen werden dooi nachtja gers en luchtdoelartillerie neerge schoten. Een gevechtsgroep onder kolonel Bazing, samengesteld uit pioniers, deelen van het luchtwapen en spe ciale formaties, is de Donau bij den IJzeren Poort in de omgeving van Orsova onder zeer moeilijke om standigheden overgestoken. Door een vermetelen coupe werd de Joe goslavische oever genomen, taaie tegenstand gebroken en alle vijan delijke pogingen om de vaargeul te versperren, verijdeld. Daardoor is door het vastberaden aanpakken van weinige Duitsche soldaten een vitale scheepvaartweg beveiligd en onttrokken aan het voorgenomen vijandelijke optreden. Succesvolle aanval op Tobroek. Berlijn, 17 April (D.N.B.) Duit sche en Italiaansche strijdkrachten doen nog steeds succesvolle aanval len op Tobroek. Pogingen van de Engelschen om met behulp van pantsereenheden door de omsinge ling heen te breken, zijn met ver liezen voor de ngelsehenE verijdeld. INCIDENTEN IN DE GEVANGENIS VAN NISJ. Sofia, 17 April (D.N.B.) Bulgaar- sche studenten werden, naar het blad Sora meldt, in de gevangenis van Nisj mishandeld en met den dood bedreigd. Op den dag van den Duitschen intocht heeft de Servische stadscommartdant gelast, dat alle in de gevangenis opgesloten Bulgaren moesten worden doodgeschoten. De beide cipiers hadden echter gewei gerd dit onwettige bevel na te ko men. De cipiers en de gevangenen hadden afgesproken, dat de studen ten zouden doen alsof ze waren doodgeschoten en dat de cipiers, na den intocht der Duitsche troepen, niet gearresteerd zouden worden. De Duitschers hebben toen de cipiers niet eens naar een gevangenkamp vervoerd. In dezelfde gevangenis, zoo besluit het blad, heeft aanvanke lijk ook de vroegere minister-presi dent van Joegoslavië, Tswetkowitsj, gevangen gezeten. DUITSCHLAND EN EGYPTE. Berlijn, 17 April (A.N.P.) Duitsch land slaat met groote belang stelling het streven van de Egypti sche regeering gade tot het voeren van een politiek, die het land als staat en natie verre houdt van de oorlogsgebeurtenissen. Deze ver klaring werd vandaag in de Wil- hehnstrasse afgelegd. In politieke kringen in de Duitsche hoofdstad vulde men haar aldus aan, dat Duitschland ongetwijfeld niet het voornemen koestert de Egyptische regeering te belemmeren in deze pogingen. In dit verband wordt evenwel gewezen- op het bekende feit, dat Duitschland de Engelschen overal zal slaan, waar het ze aan- ti aft. Berlijn, 17 April. (D.N.B.) De Duitsche luchtaanval op Londen in den afgeloopen nacht is onder nomen door verscheidene honder den gevechtsvliegtuigen. Honder den brisantbommen en ruim 100.000 brandbommen werden des nachts neergeworpen op de voor den oorlog belangrijke objec ten der hoofdstad. Het was de zwaarste luchtaan val, die tot dusver door formaties Duitsche gevechtsvliegers op Lon den was gericht. Er was goed zicht op den grond en de aanval was in de eerste plaats gericht op de haveninstallaties. De laatste ge vechtstoestellen, die aan den aan val hadden deelgenomen, telden ongeveer tachtig groote branden en een groot aantal reusachtige opper- vlaktebranden. Er deden zich verschillende explosies voor, die zoo geweldig waren, dat zij zelfs door de Duitsche posten aan de kanaalkust werden waargenomen. Ook de Tilburydocks en Chatham aan de monding van de Theems werden door de aanvallen zwaar geteisterd. De aanvallen op Londen hebben meer dan tien uur geduurd. Om negen uur 's avonds weerklonken de sirenes reeds en pas vanmorgen half acht werd het alarm afgebla zen. Het geheele havengebied en de industriewijken met hun voor den oorlog belangrijke installaties waren vanochtend nog door dikke, zwarte rookwolken omgeven, waaruit laaiende branden sloegen, die tot dusver nog niet beperkt konden worden. De bemanning van vliegtuigen, die reeds meer dan 100 vluchten naar Engeland achter den rug heb ben en 20 tot 30 aanvallen op Lon den hebben ondernomen, ver klaart, dat bij den overweldigenden indruk der massale branden te Londen alle vroegere gevechts- indrukken verbleeken. De weer schijn van de brandende stad was aan de Belgische kust, op een af stand van 250 km, te zien. Associated Press meldt uit New- York, dat, hoewel bijzonderheden nog niet bekend waren, het toch vast staat, dat honderden gebou wen getroffen zijn. De lucht was vervuld van een benauwende en bijtende walm. Volgens Engelsche bronnen hadden de Duitschers ge bruik gemaakt van alle bombarde mentsvliegtuigen welke zij boven Londen slechts gebruiken konden. Meer toestellen zouden boven Londen geen plaats gevonden hebben. De aanval strekte zich uit over bijna elk deel van de Britsche hoofdstad. In het huilen en donde ren der bommen en het gedreun van het luchtdoelgeschut ontston den nauwelijks langere tusschen- ruimten dan van twee tot drie mi nuten. New-York, 17 April. (A.N.P.) De National Broadcasting Company meldt, dat haar gebouw in Londen door een bom is vernield. Er is niemand om het leven gekomen. Ook de Columbia Broadcasting Company meldt, dat haar Londen- sche centrale door bommen ver nietigd is. Het personeel bleef ongedeerd. Aanvallen op Duitsch gebied. Berlijn, 18 April. (D.N.B.) De Royal Air Force heeft in den nacht van 17 op 18 April, naar aan het D.N.B. wordt medegedeeld, met zwakke strijdkrachten aanvallen ondernomen op noord-Duitsch ge bied. Op eenige plaatsen werden brisant- en brandbommen neerge worpen) die echter geen schade van grooten omvang aanrichtten. Eenige vliegtuigen drongen tot Berlijn door en slechts heel enkele kwamen door de afweerversper- ring van de rijkshoofdstad heen. In Berlijn ontstonden in woonwij ken eenige branden. Bovendien werden opnieuw plaatsen van cul tureel belang beschadigd. Drie vliegtuigen konden reeds bij hun nadering door het afweergeschut neergeschoten worden. Twee an dere stortten bij Berlijn brandend neer. De R. A. F. verloor dus vol gens de tot dusver bekende be richten reeds 5 vliegtuigen. Italiaansch legerbericht. Ergens in Italië, 17 April (Ste fani). Het weermachtbericht 3Ï4 luidt als volgt: In Joegoslavië rukken de geme chaniseerde colonnes van heft twee de legercorps op van Spalato naar Ragusa. Marine detachementen heb ben de bezetting der Dalmatijnsche eilanden voltooid. Uit Albanië zet ten andere gemechaniseerde colon nes, na Antivari en Cettinje te hebben bezet en na den laatsten weerstand van den tegenstander te hebben gebroken, hun opmarsch naar Cattaro en Ragusa op met het doel zich te voegen bij de troepen van het tweede legercorps, die uit het noorden komen. Aan het Grieksche front wordt ondanks den krachtigen weerstand van den vijand en talrijke onder brekingen in de wegen de opmarsch onzer troepen vanaf het Presba- meer tot aan de Adriatische zee voortgezet. De troepen van het elfde legercorps hebben na een ver beten gevecht Klisoera bezet en rukken voorbij dit centrum op. De vijand heeft aanzienlijke verliezen geleden en talrijke gevangenen be nevens een aanzienlijke hoeveelheid oorlogsmateriaal in onze handen achtergelaten. Twee Britsche bom menwerpers, die boven Albaneesch gebied trachten te vliegen, werden door onze jachttoestelleri aangeval len. Een toestel van het type Blen heim werd neergeschoten. Op den Piraeus hebben onze vliegtuigen in den nacht van 15 op 16 April een feilen aanval gericht op de haven installaties en gemeerde schepen. De torpedeering uit een vliegtuig, waarvan melding gemaakt in het weermachtbericht van gisteren en waarbij een groot schip van 15.000 ton tot zinken werd gebracht, is tenuitvoer gelegd oor den kapitein- piloot Buscaglia en luitenant ter zee Cestagnacci als waarnemer. In Cyrenaica wordt de druk der Duitsch-Italiaansche troepen op Tobroek en Solloem voortgezet. Het opruimen van de vijandelijke de tachementen, d' afgesneden wer den tijdens onzen krachtigen op marsch, wordt voortgezet in de richting van Djebel. In Oost-Afrika is op de Vijande lijke strijdkrachten, die poogden de rivier Baro in Galla Sidamo over te steken, een krachtigen tegenaanval ondernomen. Zij werden op de vlucht gedreven en lieten hun kam pement in onze handen achter. Tijdens felle gevechten ten westen van Dembidollo in Noord-Gambela hebben wij den vijand zware ver liezen toegebracht. ITALIAANSCHE LOOCHENING VAN ZWITSERSCH BERICHT. Rome, 17 April (D.N.B.) Van toonaangevende Italiaansche zijde wordt categorisch verklaard, dat de persagentsehapsberichten, gepu bliceerd in de Zwitsersche pers over wapenstilstandsonderhande- lngen van den hertog van Aosta met de Engelschen, onjuist zijn. De hertog van Aosta, zoo wordt voorts verklaard, bevindt zich nog steeds bij den Italiaanschen troep, die de gevechten mét de Engelschen met onverminderde hevigheid voortzet. In toonaangevende Italiaansche kringen wordt het uiterst betreu renswaardig geacht, dat de pers van een neutraal land zich leent tot de verspreiding van dergelijke on juiste berichten, dch andezijds poogt de overwinning van de as- mogendheden te verheimelijken. Deze partijdige houding van de Zwitsersche pers heeft in Italië groote verontwaardiging teweeg gebracht. DE GRIEKSCHE KROON JITWEELEN. Stockholm, 17 April. (D. N. B.) De van Athene naar Alexandrië over gebrachte Grieksche kroonjuweelen zijn, volgens een bericht van ..Social Demokraten" na aankomst in Alexan drië onder sterke bewaking en onder bescherming van pantserwagens naar een vliegveld gebracht om van daar uit naar een onbekende plaats van bestemming te worden vervoerd. HET ZUIDSLAVISCHE BANAAT. Boekarest, 17 April. (Stefani). Of ficieel wordt medegedeeld, dat gis teravond een delegatie van intellec- tueelen en boeren uit het oude Zuid- slavische banaat is ontvangen door den Roemeenschen minister van propaganda. De Roemeensche bladen houden zich uitvoerig bezig met de kwestie van een terugkeer van het Zuidsla- vische banaat naar Roemenië. De Universul wijst er in dit ver band op, dat het plicht is er voor te waken, dat de eenheid van het ba naat, dat niet anders is en kan zijn dan Roemeenseh, behouden blijft. De Viatza verklaart, dat het oogenblik thans is gekomen cm voor altijd een einde te maken aan de misbruiken der Serviërs. OOLOGSCONFERENTIE VAN HET BRITSCHE IMPERIUM. New-York, 17 April (D.N.B.) Naar Associated Press uit betrouw bare bron meldt, overweegt de Britsche regeering het houden van een „conferentie van het imperium" over de oorlogvoering, waaraan de premiers van Canada, Nieuw-Zee- 'and en Zuid-Afrika zulten deel nemen. Associated Pres voegt hieraan toe, dat veel er op duidt, dat deze con ferentie ten doel heeft de troepen transporten uit de dominions uit te breiden ten einde de zwakke Brit sche strijdkrachten in het Midden- Oosten te versterken. DE JONGSTE OMWENTELING IN IRAK. Beiroet, 17 April (D.N.B.) De jongste omwenteling in Irak was, naar hier verluidt, het gevolg van een onderhoud tusschen den minis ter van buitenlandsche zaken van Irak, Soueidi 'en minister Eden te Cairo. Officieel is over het verloop van het onderhoud niets bekend ge maakt, doch men weet, dat Engeland zijn strategische positie in het nabije Oosten wilde versterken en van Irak bepaalde militaire concessies ge- eischt heeft, waarbij de veiligheid van Irak op het spel gezet zou zijn. De inmenging van bepaalde Iraksche politici in den dienst van Engeland is toen sterker geworden, zoodat het leger moest ingrijpen. De nieuwe re geering heeft een groote meerder heid van het volk achter zich. EEN SPECIAAL FILM JOURNAAL VOOR NEDERLAND. Keulen, 17 April (A.N.P.) De af- deeling Nederland van de Tobis heeft ter gelegenheid van de aanwe zigheid van Nederlandsche schilders te Keulen, wier schilderijen daar tentoongesteld worden, in de Rijn stad een film gedraaid, die in het Nederlandsch journaal vertoond zai worden. De Tobis heeft dit gedaan met het doel ook den wantrouwig- sten Nederlander te toonen, dat van de Engelsche leugenberichten over bommenschade te Keulen geen woord waar is, dat vooral de Rijn bruggen er nog liggen en ook de Dom geen schade heeft geleden. Om het gevaar te ontgaan, dat men van deze film zou kunnen be weren, dat zij uit het archief komt, hebben de cameramen eerste episo des van de openingsplechtigheid der tentoonstelling gefilmd, daarin en kele geëxposeerde werken opgeno men en binnen het bestek van een rondrit door de stad daarna al dat gene gedraaid, wat Keulen aan be langrijke gebouwen bezit cn even evens van hooggelegen plaatsen stadsopnamen gemaakt. De geheele filmreportage is zoo opgezet, dat overal de Nederland sche schilders, de aanwezige Neder landsche ojurnalisten en nu en dan ook de secretaris-generaal van het ministerie van propaganda en kun sten, dr. Goedewaagen, te zien ko men, waarmee op onweerlegbare wijze de echtheid van deze „nieuwe" film wordt bewezen. Ter gelegen heid van een Rijntochtje zijn ook Isndschapsfragmenten uit de omge ving van Keulen, vooral uit Bonn, Godesberg en het Zevengebergte, in de film opgenomen. DE SLAG OP DEN OCEAAN. New-York, 17 April (D.N.B.) De New-York Times wijst op den ern- stigen toestand, waarin Engeland door den duikbootoorlog is ge komen. Dat de Engelsche scheeps verliezen nu nog slechts eens per maand gepubliceerd worden, be wijst, dat de slag op den Atalanti- schen Oceaan inderdaad het be slissende moment in dezen oorlog is. Ook in den wereldoorlog is Engeland overgegaan tot een maan- delijksche .publicatie der verliezen en het Engelsche volk heeft zeer wel bemerkt, dat dit geschiedde op een oogenblik, dat die verliezen zoo hoog gestegen waren, dat En geland bijna, op de knieën was ge dwongen. FRANCH BLAD IN TUNIS VOOR VIER DAGEN VERBODEN. Tanger, 18 April (D.N.B.) De' Fransche resident generaal in Tu nis heeft het blad Tunisi Francaise voor vier dagen verboden, omdat het onjuiste berichten had gepubli ceerd en critiek had uitgeoefend op ie regeering-Pétain. Wanneer het blad in herhaling vervalt zal het voor goed verboden worden. DE LEVENSMIDDELENPOSITIE VAN ENGELAND. Genève, 17 April. (D. N. B.) De Engelsche minister van landbouw, Hudson, heeft, naar de „Daily Ex press" meldt, in een te Leicester voor de boeren gehouden rede verklaard, dat in den loop van de volgende maanden een verdere beperking van den Engelschen veestapel moet wor den ingevoerd. De regeering stelt weliswaar pogingen in het werk om de melk- en kaasproductie te hand haven, doch de scbaarschte aan vee voeder maakt een nieuwe verminde ring van den veestapel onvermijde lijk. EEN RUBENS ONTDEKT? Brussel, 18 April (A.N.P.) In de St. Johannes-kerk vaan St. Aman dus in Fransch Vlaanderen is een schilderij ontdekt, dat deskundigen eenstemmig voor het werk van Ru bens houden. Het is een in klein formaat uitgevoerd exemplaar van het bekende doek „De Lanssteek" dat zich in een museum in Ant werpen bevindt. Deskundigen zijn van meening, dat men hier te doen heeft met een ontwerp voor het groote, beroemde schilderij in Ant werpen. Deze opvattng wordt ver sterkt door het feit, dat Rubens ook andere beroemd geworden schilde rijen op gelijke wijze placht te ont werpen als het geval is met deze schets, die thans in de St. Johannes kerk in St. Amandus is gevonden. kunnen verdreven worden met Kruschen. Reeds gedurende tientallen Jaren bracht Kruschen uitkomst over de heele wereld. Neem toch óók onder voortdu rende controle van scheikun- dige-apotheker Bij apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41. Voetbal WEDSTRIJDEN 2E KLASSE A. Ook voor 27 April is voor Alcma- ria Victrix een thuiswedstrijd vast gesteld. Zij ontvangt het Amster- damsche D.W.V. De Alkmaarsche Boys spelen dan uit tegen West-Fri- sia. Verder Z.F.C.Zeeburgia, A.F. C.—O.S.V. en W.F.C.—V.V.Z. Zwemmen VERBETERING KRING RECORD 100 M. BORSTCRAWL. Het D.A.W.-lid G. Wulp heeft tij dens de Zondag j.l. gehouden natio nale zwemwedstrijden 't kringrecord 100 m. borstcrawl voor den kring- Noordholland benoorden het IJ ver beterd met niet minder dan 0.7 sec. en gebracht op 1 min. 4.7 sec. Het oude record stond reeds lang op naam van den „Nereus"-zwem- mer J. S. Wegener uit Zaandijk met 1 min. 5.4 sec. Wandelen WANDELTOCHT OM „DE SCHERMEER". De wandeltocht rondom de Scher- meer wordt gehouden op Zondag 11 Mei a.s. eh staat onder auspiciën van den Nederlandschen Wandelsport bond. De afstand bedraagt 40 km, daarnaast wordt een kleinere tocht gehouden van 20 km. De start is te Stompetoren tusschen 1012 uur. Aangifte bij J. C. Duin, D5, Stompe toren. tel. 235. Postgiró-nos. van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, Den Haag, no. 5553. Als Bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Am sterdam no. 877. Stort op 5553 of 877, Ge brengt geluk in veler leven'. OPGAVE AMSTEROAMSCHE BANK KV. Bijkantoor Alkmaar. van Vrijdag 18 April 1941 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 1] 33)4 Neden 3 Ned.-lndië 1937 BANK-1NSTELLINGEN Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INO. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Phil. Gloeil. Gem. Bezit IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Ueneral Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. P-tr. Phillips Oil Shell Union fide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn lavaChina—Japan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 1 )ude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw Union Pacific C an P*. Vor.k, 911/, jW/16 87'/, 88% 118 140 KW/s 145»/, 1291/4 761/, 256 132 237 331/4 201/s 64% 3'/, 39'/, 291/s 16% 16% 41/, 451/, 459 270 265 125I/4 2541/, 30l/16 9% 713/ig 278'/, 218 1421/,. 160 132V, 31/s 12C'/, 1533/4 157 186 206 2'5 224 21'/. 6'/s 10 76 3»'( plm 2 u 971/, 96% 87% 88% 117% 138 195 137 129% 76 260 130 235 33-4 198/4 62-% 3'/, 39% 28%- 16 15% 4% 44% 453-4 267 262 125 250-1 30 9f-%6 7"/,6 273 217 140 160 HO 3 120-1 153 155 183 206 274 221 21 6 7% 10 '6 De oevo.Kiiig van Japan. tu.W. B.) Bekend is gemaakt, dat volgens de 1 October j.l. gehouden volks' ling het zielental van het Japanse' rijk 105.226.101 zielen bedraagt.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6