Uw HOEST akkert Abdijsiroc Drinkt taptemelk of karnemelk! VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijl regels GEMEENTERADEN zal snel verdwijnen 1 PUBLICATIES MARKTBERICHTEN TWEEDE BLAD Toelichting voorlichtings bureau voedingsraad. De directeur van het voorlich- tingsbureau van den voedingsraad dr. C. den Hartog, gaf de volgende toelichting op de thans ingevoerde melkdistributie: Melk is een van de meest vol waardige voedingsmiddelen die wij bezitten. Zij bevat dan ook alle be standdeelen, die voor het leven noodzakelijk zijn, zij het van enkele stoffen in geringe hoeveelheden Van de metalen, ijzer, koper en man. gaan, die voor de bloedbereiding van belang zijn, zou het lichaam bij uit sluitende melkvoeding te weinig krijgen, zoodat op den duur bloed, armoede zou ontstaan. Het vet van de melk bevat de vitamines A. en D Van het vitamine D. kan in de win termeik te weinig voorkomen, ter wijl door koken een gedeelte van het vitamine C. verloren gaat. Melk bevat hoogwaardige eiwit ten, benevens kalk- en phosphorzou ten, waardoor melk als kindervoed sel onmisbaar is. Ook de melkvetten met de' hierin opgeloste vitaminen A cn D. mogen niet aan de kindervoe ding ontbreken. Door haar hoog waardig eiwit en haar zouten is melk ook voor vowassenen belangrijk. Het menschdom heeft dit instinct matig gevoeld, want hoewel melk een voedsel is, dat moeilijk bewaard kan worden en snel aan bederf on derhevig is, neemt het een eere plaats onder de voedingsmiddelen in. Welke beteekenis heeft nu de distributie van melk? Alvorens hier op te kunnen antwoorden, is het noodig te weten, hoeveel melk de mensch in verschillende stadia van zijn leven noodig heeft. Kinderartsen zijn sinds lang de rreening toegedaan, dat voor jonge kinderen de dagelij ksche hoeveel heid melk een liter niet te bovex: mag gaan. Over den invloed van melk bij oudere kinderen zijn be langrijke onderzoekingen bekend Eij een onderzoek naar de gedragin gen bij een zeer groot aantal kinde ren (schoolgaand) bleek, dat een halve liter melk, toegevoegd aan het gewone dieet, een lengte- en ge wichts vermeerdering gaf, terwijl de geestelijke en lichamelijke reacties van deze kinderen veranderden in gunstigen zin. Zij werden actiever, zoowel geestelijk als lichamelijk. Bij de huidige distributie heeft men voor de kinderen voldoende gezorgd. Kinderen tot 4 jaar krijgen 1 liter melk en daarboven tot 12 jaar een halve liter. Gezien in het licht van genoemde onderzoekingen moeten de distributiehoeveelheden zeker als voldoende worden be schouwd. Voor volwassenen is de zaak schijnbaar slechter. Voor hen is he gebruik van ten minste een halven liter melk per dag zeker aan te raden. Het is een zeer wenschelijke aanvulling van het dagelijksche menu. De distributie staat slechts een kwart liter per dag toe. Nu val len echter taptemelk en karne melk buiten de distributie. Bei den hebben dit gemeen, dat zij melk zijn ontdaan van him vet gehalte, doch voor het overige bevatten zij alle bestanddeelen van melk. Het vitamine A, dat taptemelk en karnemelk missen, is op andere wijze uit de voeding te verkrijgen. Door het vrijblijven van tapte melk en karnemelk heeft de distri butie voor volwassenen veel van haar beteekenis verloren. Voor de jonge menschen van 12 tot 21 jaar en ouder is het noodzakelijk, dat zij van taptemelk of karnemelk gebruik maken. Voor zieken is een aparte regeling getroffen, in overleg met den voe dingsraad. Hierbij is rekening ge houden met de speciale behoeften, welke zich bij speciale ziekten voor doen. Het voorschrijven van extra rr.elk geschiedt op dezelfde wijze als bij de overige extra toekenningen van ziekenvoedsel. De regeling voor zwangere en zoogende vrouwen is eenvoudiger en kan op vertoon van een briefje van de vroedvrouw of den arts worden toegepast. TWEE WETHOUDERS TE HILVERSUM VERVANGEN. De regeeringscommissaris van Hilversum, jhr. mr. E. von Bönning- hausen heeft gebruik makende van de hem toekomende bevoegdheid om, onder goedkeuring van den secreta: ris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken om wet houders te benoemen en te ontsladn, eenige wijzigingen in het college van burgemeester en wethouders ge bracht. De uitslag van zijn bemoeiingen is, dat de oudste twee van de zitten de wethouders, de heeren B. H. Bak ker en P. Kuyper Dzn. zullen aan blijven, doch dat de andere twee, t.w. de heeren C. F. J. Verbeek en T. van der Heeg zullen worden ver vangen. Als nieuwe wethouders zul len optreden de heeren C. H. J. Raad en T. Bakker, die zich resp. met de zaken van onderwijs en sociale aan gelegenheden zullen belasten. De heer van der Heeg blijft leider van den plaatselijken distributiekring en de heer Verbeek voorzitter van maatschappelijk hulpbetoon. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handscb goederen. uitsluitend a contant. Antieke Friesche Stoel- en Staart klokken in prima staat, groote partij mooie tegels, tinnen kannen, alleen aan particulieren. MACLAINE PONTSTRAAT 23. Te koop: Bad inet G.-geijser, pakkisten met deksel, z. g. a. nieuwe Stofzuiger 220 v. in ruil tegen 125 v., lampen 220 v. in ruil tegen 125 v. NESDIJK 3, Bergen. Invalidenwagens, Babyweegschalen a. n. In- en verkoop. „HYGIENA", Achterstraat 45. Telefoon 2052, Alkmaar. Marquise aangeb. lengte 2.60 20. Brieven onder letter O 70 aan het bureau van dit blad. Te koop: 2 eikenih. fauteuils met prima stofbekl. en 1 eikenh. spiegel, 1 veerend fietsstoeltje, 1 fiets- scherm, etc. COMANSSTRAAT 4. Te koop: prach-ig meisjesrijwiel 8 a 12 jaar, goede banden, voor slechts 25. J. PRANGER, Spoorstraat 76. Te koop van part. prima gashaard. Te bevr. Zondagmorgen. LYCEUMSTRAAT 58. Te Loop: zoo goed als nieuwe ..Burgers E.N.R.'' Heerenrijwiel met Philipslamp 45, Gomo Stofzuiger 220 v. 30, Electra Fort Stofzuiger 130 v. 30, Vampyr Stofzuiger 130 i28. „DE RIJWIELHAL'-, J. HENSTRA Laat, Alkmaar. Te koop: huiskamer-ameublement met groote schuiftafel en salonkast alles prima eiken, Slaapkamer ameublement compleet met spie gelkast, loopers, kleeden, zeil, buf fetten, tafels, dressoirs, divans, bedden en ledikanten. KONINGSWEG 30, Alkmaar. Te koop: Kamer-gramofoon met 24 mooie platen ƒ15, prima Stofzuiger 120 volt, 12.50.- LIJTWEG 21, Bergen. Te koop: een prachtige beige regen jas maat 50 en andere soorten Dames-, Heeren- en Kinderklee- ding. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop uit netten inboedel: prima Mangel, mooie -Piano voor 55; Opklapl-edikant, Uitschuiftafel Bedden, 2 pits Gaseomfoor, enz. (koopjes). Dekker, Spoorstraat 5. j.e koop: een eiken Buffet. HOFPLEIN 39. BEPERKING BRANDSTOF VERBRUIK BINNENSCHEEP VAART, De heer F. Balhuizen, secretaris van het Nederlandsch Binnen- vaartbureau te Den Haag, deelt een verslagger van het A. N. P. enkele mededeelingen over de moeilijkheden, waarmee de bin nenscheepvaart te kampen heeft. Sprekende over de taak van het Binnenvaartbureau tot het beper ken van het brandstofverbruik, zeide de heer Balhuizen o.m.: „Er moest bij de toewijzingen van brandstoffen rekening mee worden gehouden, dat op sommige trajecten niet kan worden gesleept. Op bepaalde trajecten was het niet mogelijk stoomtractie te gebruiken. Weer andere ondernemingen had den vroeger stoombooten gebruikt, die deels waren opgelegd en waar van de eigenaars gedwongen wa ren, die opgelegde schepen weer in de vaart te brengen. Ook wer den er sleepcombinaties gevormd b.v. tusschen Amsterdam en Rot terdam, tusschen Amsterdam en Alkmaar, vanuit Rotterdam naar de Zuidhollandsche en Zeeuwsche eilanden, Dordt en vele andere plaatsen. Op deze wijze gelukte het het olieverbruik tot 25 a 30 pet. van het normale kwantum, dat anders door onze beurt schepen wordt gebruikt, terug te brengen. Maar ook deze hoeveelheid moet voor de maand April nog weer een kwart worden teruggebracht". TWEE BOSCIIBRANDEN BIJ JOURE. Gistermiddag brak een boschbrand uit te Haskerhorne bij Joure, terwijl men bezig was dezen brand met eenige spuiter, te blusschen, brak een tweede boschbrand uit, thans te St. Johannesga, eveneens in Hasker land. Om zes uur had men beide branden, waarvan de lorzaak onb kend is, onder de knie. DIPLOMA RIJWIEL HERSTELLER. Wij krijgen de departe mentale verklaring? Rijwielherstellers, die zich thans willen vestigen, moeten o.m. in het bezit zijn van een diploma dat ver kregen wordt na het met gunstig resultaat afleggen van een examen uitgaande van de rijwiel- en mo- torrijwielherstellèrs examen corpo ratie. Bij wijze van overgang kan aan thans gevestigde rijwielherstellers, die aan de hieronder te noemen voorwaarden voldoen, op hun ver zoek een departementale verkla- ing worden verstrekt, die dezelfde bevoegdheden geeft als het di ploma. Bij de vaststelling van de groep die voor zulk een verklaring in aanmerking komt, moest een be paalde grens worden gesteld, daar er over dit punt misverstand is ontstaan, deelt de economische voorlichtingsdienst ons mede, dat een verzoek ter verkrijging van de verklaring kunnen doen vier cate goriën van personen, die allen voor 1 Juli 1907 moeten zijn geboren en op 1 Januari 1939 gedurende de laatste tien jaren tenminste 7 jaar in volledigen werkkring respectie velijk volledige betrekking in het bedrijf werkzaam zijn geweest. Voor de hieronder vermelde groep is laatstgenoemde datum 1 Janu ari 1937. De vier groepen zijn: a. perso nen, die op 1 Januari 1939 geves tigd waren als zelfstandig onder nemer; b. zoons of dochters van een gevestigden ondernemer ten aanzien van de onmiddellijke op volging van den vader of de moeder; c. personen, die op 1 Janu ari 1937 optraden als vennooten onder een firma in een gevestigde onderneming; d. beheerder(sters) (filiaalchefs e.d.), die op 1 Januari 1939 als zoodanig optraden. In- en uitvoer van bier, enz. - Krachtens beschikking van den secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij is de Nederlandsche meelcentrale aan gewezen als monopolitiehoudster voor den invoer en uitvoer van bier, .jn en gedistilleerde dranken. JORDAANSCHE KINDEREN ETEN BIJ KRAS. Een confectie-fabrikant te Amster dam, die onbekend wenscht te blij ven, heeft aan Winterhulp een be langrijk bedrag ter beschikking ge steld met het verzoek dit geld uit sluitend te besteden voor het ver strekken van een warmen maaltijd aan een zoo groot mogelijk aantal kinderen uit de Jordaan. Het stedelijk bureau van de W.H.N, heeft terstond maatregelen getroffen om aan het verzoek van den milden gever te voldoen. Dientengevolge zal op Zaterdag 26 April a.s. aan 1500 kinderen van 712 jaar, afkomstig van de volksscholen uit de Jordaan en omgeving in de groote zalen van Krasnapolski te Amsterdam een war men maaltijd worden aangeboden. TRAM RIJDT OP STEENKOLEN- AUTO IN. Motor sloeg af middèn op den overweg. Op den Huizerstraatweg te Naar den heeft gister een hevige botsing plaats gehad tusschen een met steen kolen beladen vrachtauto en een locomotief van de Gooische tram. De auto kwam uit de richting Naarden ende bestuurder wilde op den Huizerstraatweg een zijweg van een kweekerij inrijden, waartoe de trambaan moest worden overgesto ken. Toen de auto op de rails was, be merkten de beide inzittenden, dat uit de richting Huizen reeds op zeer korten afstand een locomotief met eenige wagons naderde. Tot grooten schrik van de inzitten den sloeg de motor van de auto mid den op de trambaan af. De twee mannen konden niets anders doen dan zoo snel mogelijk uit de auto springen en nauwelijks hadden zij het voertuig verlaten of de auto werd gegrepen. De wagen rloeg eenige malen over den kop, werd een eind medege- sleurd en bleef onder de wielen van de locomotief gxheel vernield ligg -o De bestuurder van de auto had de tram niet zien naderen, doordat een rij boomen het uitzicht op de tram baan belemmert. JDoodelijk ongeval in een mijn. - Donderdag is de 21-jarige ongehuw de mijnwerker C. Crombach in de dominiale mijn te Kerkrade om het leven gekomen. Het doodelijk onge val is nog niet geheel en al opge helderd. Men vermoedt, dat de man is doodgedrukt. HE1LOO. Na een ambtstijd van bijna 36 jaar hij trad op 1 Juli 1905 in functie heeft de burge meester, jhr. N. van Foreest, als zoodanig ontslag gevraagd met ingang van 15 Mei a.s. In de gisteravond gehouden vol tallige raadsvergadering was wegens ongesteldheid de secretaris, de heer Bruul, afwezig. Diens functie werd nu waargenomen door den eersten ambtenaar ter secretarie, den heer W. van de Vail Jr. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter, jhr. N. van Foreest, mede, dat hij met ingang van 15 Mei ontslag heeft gevraagd als burgemeester. Aanvankelijk was hij voorne mens geweest dit te doen ingaan op 30 Juli, maar in overleg met de wethouders en op verzoek van den commissaris der pro vincie had hij besloten het ont slag te vragen tegen 15 Mei. Den dag tevoren zal een speciale raadsvergadering worden gehou den, waarin hij afscheid zal ne men. Ingekomen was o.a. een brief van Ged. Staten, waarin werd medege deeld, dat niet kan worden ingegaan op het verzoek om voor de loonen in werkverschaffing de gemeente Hei- loo in een hoogere klasse te plaat sen, omdat ten aanzien van deze materie een algemeene regeling wordt beraamd. V Naar aanleiding van een schrijven van den heer Gerling, hoofd der school voor u.l.o., deelde de voor zitter mede, dat de invoering van gymnastiek-onderwijs ook op de u.l.o.-school verplicht wordt (de examenklasse is voorloopig nog al leen vrijgesteld). De inspecteur ad viseert om daarvoor een vakonder wijzer te benoemen. Daarvoor heb ben zich twee sollicitanten aange meld, n.l. de heeren Bruinvis en Schotsman, beiden te Alkmaar. B. en W. stellen zich voor, tegen de eerstvolgende vergadering een voor dracht bij den raad in te dienen, op dat tot benoeming kan worden oveR gegaan. Gemeentefondsbelasting in getrokken. Nu de gemeentefondsbelasting is vervangen door een algemeene in komstenbelasting, werd op voorstel van B. en W. de verordening tot heffing van opcenten op de gemeen tefondsbelasting ingetrokken. Uitbreidingsplannen veilig gesteld. Behalve de plannen tot wijziging en aanvulling van het uitbreidings plan, genaamd „Oost", „Centrum" en Zuid", die den 15en Januari zijn vastgesteld, zijn nog in voorberei ding het wijzigingsplan „West" en het plan in hoofdzaak. Het blijft daarom wenschelijk, aldus deelden B. en W. den raad mee, om, door het nemen van een besluit als bedoeld in art. 36 der woningwet, te voorko men, dat de uitvoering van de laatst genoemde plannen in gevaar wordt gebracht door het stichten van bouwwerken, die niet met die plan-' nen in overeenstemming zijn. Een besluit als bedoeld werd door den raad genomen, voor den tijd van een jaar. Bouwterrein verkocht. Goedgekeurd wérd een voorstel van B. en W. om te verkoopen: a. aan den heer C. van Mens te Heiloo een perceel bouwterrein groot 960 M2 (frontbreedte ongeveer 32 m) aan den Zeeweg voor 2880 b. aan den heer S. van Goezinne te Zaandam 1170 M2, frontbreedte ongeveer 41 m, eveneens aan den Zeeweg, voor 3510. Op beide per- ceelen zal een eengezinswoning wor den gebouwd. De heer Opdam vroeg naar een regeling voor de bebouwing van den Zeeweg. De voorzitter wees erop, dat die er reeds is en voorschrijft, dat er bij elk perceel een bepaalde ruimte onbebouwd moet blijven. De heer Opdam bedoelde erop te wijzen, dat, gezien de breedte der nu verkochte perceelen, z.i. niet vol doende open grond overblijft. Weth. Barnhoorn meende, dat er voldoende ruimte blijft bij de nu gevolgde bebouw ug. Er zal trou wens niet verder gegaan worden dan wat nu het laatste huis is, want da rest valt onder hét uitbreidingsplan, waarvoor voorloopig een bouwver bod is afgekondigd. Wegen in het Blockhovepark overgenomen. Door den heer P. A. de Lange werd verzocht te bevorderen, dat de be harde wegen of gedeelten van de wegen t.w. Blinkenlaan, Van Fo- reestlaan en Curtiuslaan in het Blockhovepark, door de gemeente in eigendom worden overgenomen. De heer de Lange geeft er de voorkeur aan, dat de vereischte herstellings werken vanwege de gemeente zullen worden verricht en hij is bereid daartoe het door B. en W. voorge steld bedrag van 1500 in de ge meentekas te storten. B. en W. stelden voor, op het ver zoek in te gaan. De heer Opdam verzocht maat egclen te nemen, dat het wandel pad langs de Blinkenlaan beter wordt. De heer Rus wees erop, dat het niet gaat over het verlengde van die laan, zooals de heer O. scheen te meenen. Dat stuk zal geheel verhard worden. De heer Opdam wilde maat regelen zien genomen, dat de behav- ding vlak wordt, opdat zij geschikt ordt voor wandelaars. De voorzitter zegde toe, dat gedaan wordt wat mogelijk is. Het voorstel werd aangenomen. Kindertoelage-regeling Naar aanleiding van de bekende vraag van Ged. Staten om een ad vies over het voornemen om een kindertoelage-regeling in te voeren voor burgemeesters, secretarissen en ontvangers gaven B. en W. in over weging aan Ged. Staten te advisee- ren, dat de regeling ten behoeve an gencemde functionnarissen ge heel gelijk worde gesteld als die voor de overige personen in dienst der gemeente. Die regeling brengt minder financieele lasten mee. De heer Rus vond het in dezen tijd onjuist, dat een regeling als be doeld zou worden getroffen. De bur gerij heeft al zooveel op te brengen dat haar deze uitgave niet ook nog -op de schouders moet worden ge iegd. De salarissen van de bedoelde functionnarissen zijn hoog genoeg om het nog zonder een toelage te kunnen doen. De voorzitter wees erop, dat de regeering een toeslag wil geven B. en W. zijn het deels met den heer Kus eens en hebben daarom geadvi s-eerd accoord te gaan met de reeds bestaande regeling voor het rijks personeel, die minder uitgaven vraagt dan die welke door Ged. Sta ten voor de bovenbedoelde function narissen hebben voorgesteld. De heer Akkerman merkte op, dat men zich niet moet blino staren op de door de tegenwoordige functionnarissen verdiende jaarwed den. Men moet»rekenen met de aan yangssalarissen (dus weinig dienst jaren), die toch wel meest het deel zullen zijn van de menschen met jonge kinderen. Ten slotte werd het advies van B en W. z.h.st. goedgekeurd. Tijdelijke toelage voor het lagere gemeente-personeel. Overeenkomstig het verzoek van den secretaris-generaal van binnen landsche zaken stelden B. en W voor om de ten behoeve van het Rijkspersoneel geldende bepaling, volgens welke aan de lager bezoldig den met ingang van 1 Dec. 19.40 een tijdelijke toeslag wordt gegeven van 8 pet. van het bruto-loon, met dien verstande, dat mèt die toelage het loon niet hooger wordt dan 1900 ook van toepassing te verklaren op het personeel der gemeente. De heer G r e e u w betreurde het dat de arbeids-contractanten hier niet onder vallen althans, zooals spr. het uitdrukte aan het kortste eind trekken. Kunnen zij niet aanmerking komen voor een duur tetoeslag, zooals bij de begrooting is toegezegd? De heer Opdam wilde die men schen een hooger loon laten verdie nen. Weth. Akkerman zegde toe dat B. en W. zullen nagaan wat in dezen gedaan kan worden. Wijziging veld wachters ver ordening Ingevolge een van den secr.-ge neraal van binnenlandsche zaken ontvangen schrijven stelden B. en W. voor om de verordening op de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters zoodanig aan te vullen, dat daarin worden opgenomen bepalingen op den kindertoeslag en het toekennen van een tijdelijke toelage, zooals die thans gelden voor het personeel in dienst van een publiekrechtelijk lichaam. Goedgekeurd. Arbeidscontracten personeel luchtbeschermingsdienst. De rijksinspecteur voor de be scherming van de bevolking tegen luchtaanvallen heeft bepaald, dat van 15 April af voor het personeel van de vaste kern van den lucht beschermingsdienst arbeidscon tracten moeten worden gebruikt, v/aardoor andere reeds bestaande contracten komen te vervallen. In verband hiermede stelden B. en W. voor om het arbeidsovereenkom- stenbesluit niet van toepassing te verklaren op het personeel van de vaste kern van den luchtbescher mingsdienst. Conform besloten. Slagerijen op Maandagmorgen gesloten. Door de gezamenlijke slagers werd verzocht om aan een door hen in onderlng overleg vastgestel de regeling om, ter voldoening aan de bepalingen van het werktijden besluit, den Maandagmorgen aan te wijzen als tijd van sluiting, een voor allen binnende basis te ver- leenen door het opnemen van een verbod in de verordening op de winkelsluiting om de slagerswin kels op Maandagmorgen geopend te hebben. Hierdoor zal het perso neel den wettelijk voorgeschreven vrijen morgen kunnen hebben. B. en W. stelden voor onj het verzoek in te willigen. Aldus werd z. h. st. besloten. Extra steun aan werkloozen en kleine boeren en tuinders. B. en W. stelden voor over 1941 als extra-hulp aan werkloozen (67 personen) en aan de z.g. onder groep B vallende kleine grondgebruikers en tuinbouwers (23 man) beschik baar te stellen 510.25, met dien verstande dat het Rijk hiervan 353.25 aan de gemeente zal. resti- tueeren. Conform het voorstel werd be sloten. Hondenbelasting. Naar aanleiding van gedane ver zoeken stelden B. en W. voor om aan een zestal ingezetenen voor de helft ontheffing te verleenen van hun aanslag in de hondenbelasting voor het dienstaar 1939; aan 13 personen voor de helft 1939 en één over 1940; vier aanslagen met tweederde te verminderen; aan twee ingezetenen algeheele ontheffing te verleenen van hun aanslag in de hondenbelas ting voor 1940 en afwijzend te be schikken op de verzoeken door drie personen gedaan. De door laatstbedoelde drie per sonen gevraagde ontheffing wezen B. en W. af, omdat naar hun meening ieder, die zich de weelde permitteert als Gij direci Akker s Abdijsiroop iu Gij zult dadelijk de gunstige werking dervinden van de vanouds beprc „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroo hoofdzaak bestaat, thans door den be den Apotheker Dumont nog versterkt nieuwe, snel werkende toevoegir Daardoor is nè^ meer dan vroeger, het beproefde hoest-genee»mie' GROOTE VOORJAARSVEE MARKT. De Directeur van het Marktwezen brengt hierbij ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de GROOTE VOORJAARSVEEMARKT, die al hier gehouden wordt op WOENS DAG 23 APRIL 1941, de aanvoer van vee op het marktterrein alléén is toegestaan via de Frieschebrug, door de Heerenstraat, en via de Korte Nieuwesloot, van de Handels kade af. De aan te voeren dieren dienen derhalve zoodanig te worden vervoerd, dat zij via een dezer pun ten op de markt komen. Aanvoer van vee over de BER- GERBRUG, de EMMABRUG, de POPMANSBRUG en de beide rustie ke voetbruggen is verboden. Bij de HEILOOERBRUG zal alleen door gang worden verleend aan het vee, dat te voet naar de markt komt, en dan vervoerd moet worden over het Ritsevoort, de Koorstraat, de Lau- rensstraat, de Nieuwesloot, de Doe lenstraat, de Doelenkluft, naar de Handelskade. Het vee-vervoer per as uit de richting Heiloo, gaat via den Kennemersingel eb Geestersin gel, naar de Handelskade. Vaartuigen met voor de markt be stemd vee, moeten gelost worden aan de Handelskade; de havenmees ter zal de ligplaatsen aanwijzen. In verband met het vorenstaande, zul len, voor zooveel noodig, de schepen die een ligplaats aan de Handelska de hebben, op aanwijzing van den havenmeester tijdelijk worden ver legd. Bij de FRIESCHEBRUG en aan de HANDELSKADE (Korte Nieu wesloot), zullen de aangevoerde die ren deskundig worden onderzocht en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. Den aan voerders wordt nog medegedeeld, dat het onderzoek van vee uitslui tend geschiedt na de loding; keu ring op vaartuigen, vrachtauto's of andere vervoermiddelen vindt der halve niet plaats. De toegangen tot de markt zullen worden opengesteld van des voor middags 7 tot 10 uur. Afvoer van vee door de Lange- «traat is verboden. Alkmaar, 18 April 1941. De Directeur voornoemd, VOORTHUYSEN. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 19 April 1941. Op de heden gehouden veemarkt waren 169 Overhouders, prijs 4050, aan gevoerd. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 19 April 1941. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 440 stuks van kg en de prijs: groothandel 0.92 1 en kleinhandel 11.15. Handel matig. ALKMAAR, 18 April 1941. (N.V. Alkm. Exportveiling). Andijvie 23 29, Prei 8.50 per 100 kg; Kropsla 4.509 per 100 stuks; Peterselie 6 7, Rabarber 1224, Raapstelen 2.70—3.20, Radijs f 8.50—10.20, Selderie -1.60—7 per 100 bos; Spi nazie per 4 kg 5872 cent; Witlof le 79 en 2e s. f 4.506.50 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Apr. (Lang. Groentenveiling). 1000 kg Roode kool 8.50; 10900 kg D. witte kool 6.30. NOORDSCHARWOUDE, 19 April. (Noordermarktbond). 38700 kg Roo de kool 8.50; 180400 kg D. witte kool 6.30; 750 kg Peen 4.50. om een hond te houden, daarvoor zal dienen te betalen. Conform besloten. Verzoek om ontheffing van rioolbelasting. Door den heer A. van der Grijs- paarde werd verzocht om ontheffing van de door hem voor 1939 en 1940 verschuldigde rioolbelasting. Het perceel van adressant ligt, zooals B. en W. den raad mede deelden, aan den Kennemerstraat- weg, welke van een rioleering is voorzien en reclamant is als belas tingplichtige aan te merken, terwijl hij niet voor ontheffing volgens eenige bepaling der verordening in aanmerking komt. Bovendien zijn de bezwaarschriften niet binnen twee maanden na de dagteekening van de aanslagbiljetten ingediend. B. en W. gaven daarom in over weging adressant in zijn beroep niet ontvankelijk te verklaren. De raad ging hiermee accoord. Hierop sloot de voorzitter de rr- ergadering.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6