Doodvonnis vol trokken. Koken op vaste brandstoffen. AMSTERDAMSCHE BEURS Gas- en electriciteSts- rantsoen derde periode. De blokkade en Jan Bart. Meer zelfstandigheid voor Sovjet-boeren. SPORT MARKTBERICHTEN E5RVTE BLAD 3 De S. S.- en Hoogere Polizei- führer maakt, naar het A.N.P. meldt, het volgende bekend: Het S. S.- en Polizeifeldge- richt veroordeelde Meinhard Natt uit Arnhem wegens het verboden bezit van een wapen ter dood. De veroordeelde had van een politiebeambte in de badinrichting het dienstpistool gestolen en dit doen verdwij nen. Hij erkende, de verorde ning van het opperbevel der weermacht gekend te hebben, volgens welke het onbevoegd bezit van wapenen met den dood bestraft wordt. Hij heeft ook de herhaalde waarschu- wngen van den bevelhebber der weermacht in Nederland in de pers en iii openbaar aange plakte bekendmakingen, met name zijn laatste waarschuwing, gekend, dat met de scherpste straffen gerekend moest wor den en dat de rechtsinstanties de opdracht gekregen hadden, geen clementie meer te laten gelden. Het vonnis werd den 21sten April 1941 in den vroegen morgenstond met den kogel voltrokken. Ongecorrigeerd. schoon aan den haak. De boer was juist bezig een anderen 350 ponder het leven te benemen. Door snel in grijpen wisten de ambtenaren het dier van een wissen dood te red den. Zoowel het geslachte als het nog levende varken werden in be slag genomen. Tegen den veehouder werd proces-verbaal opgemaakt. V. Aparte distributie regeling. De persdienst van het N. V. meldt: Het N. V. V. heeft getracht om een ruimere distributie van brand stoffen te verkrijgen voor gezin nen, die voor het bereiden van maaltijden geen gebruik maken van gas of electriciteit. In verband hiermede heeft het N. V. V. thans bericht ontvangen van het rijkskolenbureau in Den Haag, dat het in de bedoeling van het bureau ligt voor de gezinnen, die voor het koken op vaste brand stoffen zijn aangewezen, een af zonderlijke- regeling te treffen. INVAL IN EEN BOERDERIJ. Ambtenaren van den centralen crisis- en controledienst hebben, in samenwerking met de marechaussee een inval gedaan in een langs den rijksstraatweg onder de gemeente Abcoude-Baambrugge staande boer derij van den veehouder P. In de boerderij bleek de boer een com plete slagerij te hebben ingericht. Een varken van ruim 350 pond hing OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Dinsdag 22 April 1941 st a atsleen1ngen. 4 Nederland 1941 Nederland 1940 II Vor k. 973/j, 96V4 8/V. 8J»/4 3-3H NederL 1938 3 Ned-lndiê 1937 BANK-instell1ngen Aoisterd Bank Hande' Mij. Cert. v. 250. .137 Koloniale Bank. 194'/s Ned. Ind Handelsbank 134 ind. ond. b1nnenl. Alg. Kunstzijde Unie 130 Calvé Delft Cert. 7ó NederL Ford. .27H/S Lever Bros1291/. Phil. Gloeil. Gem. Bezit 237 ind. ond. bu1tenl. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service tieneral Motors Kennecott Copper North American Rayon. Republic Steel Standard Brands Steel comm cultuur maatsch. H V A Java Cultuur. Ned. Ind Suiker Unie Verg. Vorstenlanden petroleum. Kon. Petr Philiips Oii Shell Union Tide Water rubbers. Amsterd Rubber Heli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—China—Japan lijn 151 Kon. Ned Stoomboot .155 Scheepvaart Unie ,181 tabakken. Heli Batavia 198 f'ude Deli272l/a Senembah .223 amer. spoorwegen. Atchison lopeka 21 Illinois Central 513/, Southern Pacific 8 Southern Railw 10 I 11 aiiIC /4"t Can PaC3% plm 2u 9/Vis 9bi/2 87 V, 87'/» 33i/4 20'/, eoi/a 31/2 38», 28'/, 17 1-v, 411/], 43 .444 251 ■258 -122 •254 3U/2 y/s 8 .2741/, 210 .137 162'/., •131% 3i/, 122 - 118 138 1441/s 131 129 '57, 2/0 179 i/a 242 33 211/, 04% 31/, 3 j i ■J-'/t I 15 ""/l6 45 447 261 253 122 257 31 lOVio b'/« 277 212 139 154 130 31/4 122 154 155 1/9 198 253 218 t/s 21 5«/lc '5/s 1 De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende bekend: 1. Bij zijn beschikking van 22 April 1941 opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant no. 77, is een minimum-rant soen voor electriciteit vastge steld voor de derde periode, dat gelijk is aan het minimum rantsoen voor de tweede perio de. Dit minimumrantsoen be draagt derhalve: 41 KWH., in dien de eerste meteropneming na "15 December 1940 plaats vond voor 13 Januari 1941 en 31 KWH. indien deze meterop neming geschiedde na 15 Ja nuari 1941. 2. Het minimumrantsoen voor gas blijft gehandhaafd op 60 ku bieke meter per periode. 3. Aan de gas- en electriciteitsbe- drijven is medegedeeld, dat de gewone rantsoenen voor de derde periode eveneens dienen te worden bepaald op het rant soen voor de tweede periode. Dit beteekent dus, dat iedere afnemer van gas en/of electrici teit in de derde periode ook indien door het desbetreffende gas- en/of electriciteitsbedrijf hiervoor reeds eer een ander rantsoen werd vastgesteld een hoeveelheid zal mogen verbruiken, die gelijk is aan zijn rantsoen voor de tweede periode. 4. De gas- en electriciteitsbedrjj- ven zijn ontslagen van de taak de thans geldende rantsoenen voor de derde periode bij af zonderlijk schrijven aan iede- ren verbruiker bekend te maken. DE BRITSCHE TROEPEN IN IRAK. Rome, 22 April (D.N.B.) De Mes- saggero noemt de bezetting van Irak door sterke Britsche troepencontin genten een nieuwe Engelsche agres sie. Met deze actie, zoo verklaart het taliaansche blad, wil Engeland zich meester maken v,an de natuurlijke rijkdommen van Irak en voorname- ijk van de petroleum. Irak weet uit ervaring, wat eèn Engelsche heer schappij beteekent. Niet voor niets beeft de intelligence service twee heerschers over Irak, een minister president en een Irakschen gene raal, vermoord Nog verwerpelijker schijnt het optreden van Engeland, zoo schrijft dit blad, wanneer men denkt aan de verplichtingen, die En geland ten aanzien van Irak op zich genomen heeft, en die van Britsche zijde ijskoud en cynisch geschonden worden. EEN MATROOS VAN MICHIEL DE RUYTER. (Van onzen Parijschen corres pondent). PARIJS, begin April. O.p het oogenblik dat da Fransche regeering krachtige maatregelen be gint te nemen om haar schepen te beschermen en door deze te con- voyeeren 'tracht de Engelsche blok kade te doorbreken, komt mij een boekje onder de oogen. Een boek over Jan Bart, 't welk leert, dat er alweer niets nieuws is onder de zon. Twee en een halve eeuw geleden kende men ook al bombardementen en blokkeering, er werd gebrek ge leden, en de Fransche schepen welke graan haalden uit Rusland en Polen voeren als thans in gewapend eon- vooi. In Juni 1G94 kwam het bij Texel tot een treffen tusschen Jan Bart en den Frieschon admiraal Hidde de Vries, die in den zeeslag ernstig werd gew>nd. Jan Bart bracht zijn vrachtschepen met graan veilig in de haven van Duinkerken. Jan Bart, of. Jan Baart, werd 21 October 1650 te Duinkerken geboren. Zijn opeenvolgende nationaliteiten heeft hij niet de stad zijner inwoning gemeen. Het bloed der Barts en der Jacobsen vloeide door zijn aderen, het bloed der Duinkerker kapers, waarvan hij het 'symbool zou wor den. Zijn opleiding ontving hij van den grooten admiraal van Holland, Michiel de Ruyter, op het vlaggeschip De Zeven Provinciën. Nooit kon hij zijn grooten meester vergeven, dat deze Londen niet heeft genomen. In dat verwijt school evenveel spijt als bewondering. Hopveel schade hebben de Duin kerker kapers niet aan den mach tigen Hollandschen handel toege bracht. Toen in 1672 Lodewijk de Veertiende aan de Nederlanden den oorlog verklaarde, di.e het begin werd van een negenjarigen krijg, vertoefde Jean Bart met zijn vriend Keyser te Vlissingen, de stad waar de Friesche Tjerk Hiddes aan de verwondingen opgeloopen in den Tweedaagschen Zeeslag in 1666 was overleden. Zij .scheepten zich in naar Duinkerken en daar begon hun kapersbestaan. Jan Bart werd de schrik der Noordzee, de Fransche Groote Pier, zonder genade. Maar ook de mar. die de Hollandsche visschers op de Doggersbank goedgunstig drie da gen uitstel schonk, opdat ze na het betalen van de boete nog wat zou den kunnen visschen om niet met lédige ruimen te Enkhuizen behoe ven binnen te loopen. De stoere zeeman, die toen koning Lodewijk hem in 1697 tot „chef d'escadre" benoemde, antwoordde. Sire, ik dank u wel; daar hebt gij goed aan ge daan. De zorg van de admiraliteit van Zeeland en Holland, de wanhoop van de Amsterdamsche groothande laren, de ergernis van Engeland. Dat was Jan Bart, die de Neder landers belaagde, de Engelschen bevocht, de Schiedam en andere schepen enterde, met van der Put ten slaags raakte en in Engelsche krijgsgevangenschap kwam en daar een plan voor een landing be raamde, ontvluchtte, en opnieuw schepen stal, onder mëer de Arendt en de Haarlem. Wonderlijk mengsel, deze zeeroo- ver, van eenvoud en hoogmoed. Hij werd door den koning tot admiraal bevorderd, tot ridder in de orde van den heiligen Lodewijk geslagen en zelfs in den adelstand verheven. Maar hij teekende nimmer Jean de Bart, hij bleef Jan Bart, doch Jan Bart, chevallier. In het genoemde boekje vertelt de Marquand, dat Jan Bart zijn zwaar- sten slag leverde tegen de „Prins van Friesland" en dat hij na den strijd den „sieur Hyde de Vries" geluk kwam wenschen met diens heldhaf- tigen tegenstand. Ma&r de Friesche admiraal, zwaar gewond, liet den Franschen kaper verzoeken met zijn complimenten even te willen wach ten, daar hem, de Vries, juist een arm werd geamputeerd, hetgeen niet bevorderlijk was voor een behoorlijk onderhoud tusschen mannen. Hij schijnt mijn moed niet van noode te hebben, moet Jan Bart hebben ge mompeld. Admiraal Hidde de Vries stierf enkele dagen later te Duinker ken, getroost, zeide hij, tenminste door helden te zijn overwonnen. De Hollanders en Engelschen die hem in den steek hadden gelaten werden veroordeeld tot gevangenisstraf, al dus dan het boekje van Marquand. Toen Jan Bart in 1697, na den dood van Jan Sobieski, den tot koning van Polen gekozen prins van Conti naar Helsingör bracht, ontkwam zijn schip ternauwernood aan een Engelsche overmacht. De prins zag zich al ge vangen genomen en kwam den kapi tein na de gelukte vlucht bedanken, aoch Bart antwoordde: van een ge vangenneming zou zeker geen sprake zijn geweest; mijn zoon stond met een lont in de kruitkamer om op mijn wenk het schip in de lucht te laten vliegen. Na den vrede van Rijswijk leefde Jean Bart nog eenige jaren met roem overladen in zijn vaderstad. Hij stierf op 27 April 1702; het stoffelijk over schot werd bijgezet in de kerk van Sint Eloi. In de overlevering bleef hij de Duinkerker kaper, die de Engel sche blokkade wist te breken. Of in hoeverre het boekje van Henry de Marquand van de histori sche waarheid afwijkt, kan ik van hieruit niet beoordeelen. Over Jean Bart zijn buiten de biografieën van Adrien Richer en Henri Malo, waar van de laatstgenoemde verreweg de beste is, geen levensbeschrijvingen verschenen. In elk geval leert het boekske over een Duinkerker kaper, die het tot Fransch admiraal bracht, den matroos van Michiel de Ruyter, dat de blokkade geen uitvinding van vandaag is, evenmin als het besluit cm die blokkeering te doorbreken een bijzonderheid. Maar zooals de bommen op 21 September 1694 richtten de Hollanders hun machines mfernales, uitvinding van den Neder- iandschen ingenieur op Duinkerken in de herinnering voortleefden van de Franschen, werd Jan Bart voor de Hollanders de personificatie vgn de Duinkerker kapers, de breker van de Engelsche blokkade. MATSOEOKA IN TOKIO TERUG. Tokio, 22 April (D.N.B.) De mi nister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, is om 3 uur 50 op het militaire vliegveld alhier aangeko men. Te zijner verwelkoming waren verschenen minister-président Ko- noye en vertegenwoordigers van het departement van buitenlandsche zaken en van de weermacht. Ook waren aanwezig de ambassadeurs van Duitschland, Italië en Sovjet- Rusland met hun staven. Matsoeoka begaf zich terstond voor het uit brengen van rapport naar den mi nister-president. DE BOSCHBRANDEN IN AMERIKA. New York, 22 April (D.N.B.) De reusachtige boschbrand, die in den staat New Jersey woedt, heeft thans ook de bekende Amerikaansche ma rineluchtbasis, Lakehurst, bereikt, waar voor den oorlog, zooals be kend, de uit Europa komende groote luchtschepen plachten te landen. Volgens de laatste berichten is het vliegveld bijna geheel door vlammen omringd. De sterke wind bemoeilijkt het blusschingswerk. Voor den strijd tegen de vlammen zijn duizenden personen opgeroepen. Droogmaking van moeras. Helsinki, begin Aprl. Het streven naar volledige zelf verzorging en naar verhooging van den graan-export van het Russicche rijk heeft er toe ge leid, dat de Sovjets zooveel mo gelijk doende zijn, om de land bouwmethoden te modernisee- ren en te verbeteren. Evenals het vorige jaar zullen ook dit maal de voorjaarswerkzaam- heden aan de boeren worden overgelaten, zonder al te groote inmenging van de zijde van de instanties der staatscontrole. Dit moet als een bewijs van ver trouwen op de loyaliteit der boeren worden beschouwd, een experiment, dat de Sovjetpers het vorige jaar nog „zeer ge waagd" noemde. Voorts zal de individueele werklust bij de kolchozboeren worden verhoogd. De Sovjetbegrooting voor den landbouw is in belangrijke mate ver hoogd. De volkscommissaris van den landbouw, Zwerjew, heeft medege deeld, dat ten behoeve van de kol chozen (coöperatieve landbouwbe drijven) een bedrag van 1,7 milliard roebel aan credieten ter beschikking zal worden gesteld. Alles tezamen gerekend, heeft de Sovjetregeering een bedrag van 13,5 milliard roebel voor landbouwdoeleinden bestemd. Ook dit jaar zullen de zaai-arbeid en de voor j aars werkzaamheden zoo- veel mogelijk aan de boeren zelf u-den overgelaten. Het experiment yan het vorige jaar heeft in het alge meen een tamelijk gunstigen uitslag gehad. In toenemende mate gaat de rcussische staat op de loyaliteit en vrijwillige medewerking der boeren vertrouwen. Hun individueele werk lust zal in ruime mate worden be vorderd, o.m. door verhooging van hun inkomsten, invoering van pre mies voor bijzondere arbeidspresta ties binnen het bestek der Stacha nowbeweging en vergunning voor het in bezit hebben van een eigen bescheiden veestapel. De kolchozboe ren, die deelnamen aan de jaarlijk- sche Al-Russische landbouwtentoon stelling te Moskou, behoeven voorts minder belasting op te brengen. Toch heeft men in partijkringen er tegen gewaarschuwd, dat de' land bouw ondanks de verbeterde me thoden nog bepaalde gebreken toont, die definitief dienen te wor den overwonnen. De boeren moeten leeren voorzich tig en verstandig om te gaan met de tractorenen andere dure machines. Een aantal tractormachinescholen is voor dit doel ingericht, ook in de ingelijfde Baltische republieken, Estland, Letland en Litauen. Mecha nische kracht mag ook niet eenzij dig worden aangewend. Daar in de toekomst het benzineverbruik zoo veel mogelijk tot het leger en de in- dustriebedrijven beperkt moet blij ven, verdient het aanbeveling meer dan tot dusver tot paardentractie over te gaan. De boeren dienen stip ter en gewilliger de voorlichting van de staatsinstructeurs en land- bouwconsulenten te aanvaarden. Henry le Marquand. Jean Bart. Galiimard Paris. Tenslotte is het raadzaam geoordeeld tot verdere uitbreiding van het aan tal sowchozen (staatsland bouw be drijven) over te gaan. De methoden, op deze modelbedrijven toegepast, vormen een leiddraad voor de boe ren. Behalve op den verbouw van graan legt men zich dit jaar vooral ook toe op de teelt van voederge wassen, daar de veestapel en het paardenras verbeterd moeten wor den, De landbouwplannen voor clit jaar binnen het kader van de thans loopende, derde vijfjarenperiode (pjatiletka) houden tevens een uit breiding van den verbouw van aard appelen, bieten, vlas, hennep en ka toen in. Het vorige jaar was de op brengst van den graanoogst gestegen tot 7 milliard poed (het poed, een Russisch gewicht, is 16.38 kg). In het loopende jaar zal een oogstvermeer- dering tot 8 milliard poed moeten worden bereikt. Om in ruimere mate dan tot dus ver den uitvoer van granen mogelijk te maken, in overeenstemming met de handelsverdragen, die de Sovjet- Unie met verschillende Europeescne staten heeft afgesloten, heeft men grootscheepsche plannen ontworpen, om tot ontginning van moeras- en woudgebieden in de opnieuw vet- worven, voormalige Oost-Poolsche gebieden over te gaan. Zoo ligt het in de bedoeling dei Sowjet-regeering, om niet minder dan vier millioen hectare moeras- landen in de fantastische wilder nissen van Westelijk Wit-Rusland in Ket vroegere grensgebied tus schen Polen en Rusland, droog te leggen en in cultuur te brengen. Hier hadden de Sowjets het vorige jaar reeds 78.000 heet moerasland gedraineerd en bouwrijp gemaakt Gedurende 1941 hoopt men verder ruim 100.000 heet. te ontwateren en te ontginnen. Kortgeleden besloot men evenwel de ontginningswerken op veel grooter schaal ter hand te nemen en in de toekomst meer dan vier millioen heet. moerasgronden in de districten Polesie, Pinsk Minsk, Brest-Litowsk en Gomeli in vruchtbaar akkerland te herscha pen. Deze gronden zijn gelegen tus schen de rivieren de Düna, Memel en Prijpet, in het voormalige Oost- Polen. Op deze nieuwe gronden zal be halve den verbouw van granen ook de teelt van voedergewassen ter hand worden genomen. Een deel van de opbrengst zal, volgens mededeelingen in de Sowjet-pers. voor Duitschland bestemd zijn. Men rekent dit jaar op een goeden oogst in de Sowjft-Unie, zoodat een aan zienlijke stijging van den uitvoer van landbouwproducten zal kun nen plaats hebben. Volgens de berekeningen aan de hand van de gestelde plannen voor dit jaar wil men een vermeerdering van het ruilwarenverkeer met 22.5 milliard roebel, vergeleken bij het vorige jaar, mogelijk maken. Voetbal WEDSTRIJDEN VOOR A.S. ZONDAG. Volgens de Sportkroniek-zijn voor a.s. Zondag o.m. de volgende compe titiewedstrijden vastgesteld; 2 A: Alcm. VictrixD.'V.V., West- FrisiaAlkm. Boys, W.F.C.V.V.Z., Z.F.C.Zeeburgia en A.F.C.O.S.V. 2 B: E.D.O.—Spartaan, H.F.C.— R.C.H., H.B.C.Volendam, Kenne- mersHercules en HilversumVe- lox. 3A: HollandiaQ.S.C., Zaandijk St. Ge.rge, G.V.O.—Z.V.V. 4 A: M.F.C.Succes, Oudcsluis Wierigerwaard, WatervogelsSrlia- gen. le klasse-wedstrijden: Afd. I: A.D.O.D.H.C., terrein Feijenoord, 2e beslissingswedstrijd en K.F.C.'t Gooi. Afd. II: D.O.S.—H.B.S. en R.F.C.— Haarlem. Afd. IV: N.A.C.—Limburgia, Roer mondB.V.V., NoadHelmond en EindhovenM.V.V. Afd. V: LeeuwardenBe Quick, VelocitasSneek, G.V.A.V.H.S.C. en AchillesHeerenveen. Standen na Zondag j.L: 2B: H.V.C. 19 15 2 2 50-22 32 E.D.O. 18 13 4 1 52-13 30 H.B.C. 19 U 4 4 42-32 26 Velox 17 8 4 5 43-38 20 Hercules 18 7 3 8 43-32 17 W.gr.meer 16 6 3 7 29-31 15 Spartaan 16 5 5 6 25-34 15 Hilversum 17 6 3 8 37-43 15 R.C.H. 18 4 5 9 25-37 13 Volendam 17 4 3 10 27-44 11 Kennemers 18 4 2 12 35-57 10 H.F.C. 17 2 2 13 15-29 6 3 A: Q.S.C. 13 10 1 2 45-15 21 Z.V.V. 13 9 2 2 28-9 20 Zaandijk 12 9 1 2 22-8 19 K.V.V. 13 3 5 5 20-18 11 Purmersteyn 13 5 1 7 17-31 11 G.V.O. 12 4 1 7 28-37 9 Hollandia 12 4 1 7 23-33 9 St. George 12 2 3 7 16-41 7 Alw. Forw. 12 2 1 9 20-27 5 4 A: D.T.S. 15 13 1 1 47-12 27 B.K.C. 13 9 3 1 35-12 21 Schagen 13 7 3 3 38-28 V, Succes 14 7 3 4 34-23 17 M.F.C. 14 5 2 7 27-32 12 Oudesluis 14 6 0 8 30-34 12 Bergen 16 4 3 0 27-31 11 Watervogels 11 3 1 7 15-32 7 N.Niedorp 15 2 4 9 19-54 8 W.waard 13 2 2 9 18-34 6 LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Nederlagen voor Vrone en Alk maar; de Vronianen moeten de gradatiewedstrijden spelen. Egmondia en Ursem begaan geen misstap. Goed werk van Koedijk II. In de eerste klasse C is ook de be slissing gevallen ten aanzien van de onderste plaats; daartoe waren twee dingen noodig. Eerstens moest Vrone dat onderaan staat in eigen huis van Alcmaria IV verliezen en ten tweede zou Petten bij de kam pioenen, het tot een overwinning moeten brengen. Overtuigd waren we van deze bei de resultaten echter nog niet, maar het noodlot heeft het voor de man nen uit St. Pancras precies zoo ge wild. Zelf verloren ze van de wit- -hemden met de cijfers 14 en ook de kampioenen moesten aan de be zoekende Pettenaren met denzelfden uitslag de punten laten. De groen-zwarten zijn dus defini tief onderaan gebleven en zullen nu in de komende degradatiewed strijden hun eerste klasserschap moeten verdedigen. De stand is inmiddels: Alkmaar 12 8 1 3 31-25 17 Oudorp 11 6 1 4 30-27 13 Schoorl 12 6 1 5 37-33 13 Koedijk 12 4 3 5 24-25 11 Alcmaria IV 12 5 1 6 39-40 11 Petten 11 3 4 4 23-25 10 Vrone 10 2 1 7 29-38 5 In de tweede klasse D liet Egmon dia zich bij Graftdijk niet ven-assen en behaalde een mooie 31-zege. Ursem dat bezoek van Allernaar II had boekte eveneens een flinke overwinning (7—2) en blijft de Eg- monders dus op den voet volgen. In den broederstrijd Alkm. Boys IIIAlkm. Boys IV trokken de der de elftallen met een 32-nederlaag aan het kortste eind. Bergen II deed goed werk en zond D.T.S. II met ledige banden (42> naar huis. De stand is hier nu: Egmondia 13 9 2 2 44-25 20 Ursem 10 5 5 0 35-20 15 Bergen II 11 4 2 5- 31-44 10 D.T.S. II 10 4 1 5 23-21 9 Alk. Boys IV 10 4 1 5 21-29 9 Allernaar II 13 4 1 8 35-53 9 Alk. Boys III 9 3 1 5 19-18 7 Graftdijk 10 3 1 6 27-25 7 In de derde klasse D deed Koedijk II al bijzonder goed werk. De leiders die nog niet geslagen waren kwamen op bezoek en kregen zoo waar met een 21-uitslag hun eerste nederlaag te slikken. Zeker een bui tengewone prestatie van de Koedijk- reserves, die daardoor meteen de Oudorpers weer een kans gaven. Alkmaar III moest met zeer groo te cijfers (0—7) de punten aan het bezoekende Schoorl II laten. De stand is thans: Akersloot 10 8 1 1 53-14 17 Oudorp II 9 7 1 1 40-14 15 Koedijk II 10 5 1 4 34-38 11 Schoorl II 11 5 0 6 39-40 10 Gr.schermer 11 5 0 6 39-41 10 Vrone II ,6 1 1 4 22-33 3 Alkmaar III 11 1 0 10 16-63 2 In de vierde klasse D zou het lei dende Alcmaria V het bezoekende Bergen III niet veel kans geven en zoo was het dan ook inderdaad; ge tuige de cijfers 120. De vijfde elftallers van de Boys deden eveneens verdi -telijk werk en omzeilden nog met flinke cij fers (16), de gevaarlijke klip m Egmond. De geblokten blijven de withemden dus op den voet volgen. Alkm. Boys VI kon het ad home tegen D.T.S. III niet bolwerken en verloor met 63. De stand is hier nu: Alcmaria V 9 8 1 0 49-11 17 Alk. Boys V 8 6 2 0 48-14 14 D.T.S. III 11 7 0 4 50-33 14 Egmondia II 10 4 1 5 40-26 9 Ursem II 9 2 0 7 22-62 4 Bergen III 8 1 0 7 17-66 2 Alk. Boys VI 5 0 0 5 12-26 0 Zwemmen GOEDE TIJDEN VAN D.A.W.-ERS. Bij de Zondag te Amsterdam ge houden wedstrijden van de A.D.Z. kwamen o.a. van D.A.W. uit mej. R. v Maarleveld en F. Mays. Beide werden in hun series eerste, doch in verband met de groote concurren tie konden zij het in de nationale klasse niet tot een prijs brengen. De tijden waren aanmerkelijk beter dan hier op 14 April. 200 m. borstcrawl dames, tijd van mej. R. van Maarleveld, 1.19. 200 m. schoolslag heeren, tijd van F. Mays, 3.02. SCBOOL WEDSTRIJDEN. Het programma der schoolwed- strijden vermeldt voor morgen (Woensdag) Voetbal: 3.15-4.30: Lyceum IHandelssch. I. 4.30-5.45: Ulo Alkm. ILyceum II. Korfbal: 2.15-3.05: KweekschoollBergen I. 3.05-3.55: H.B.S. II—Kweekschool II. 3.55-4.45: Centr. 7e lj. I—H.B.S. III. Hockey: 3,30: Gymnasium IHandelssch. I. 3.30: Lyceum IIGymnasium II. ALKMAAR, 21 April 1941. Op de heden gehouden veiling waren aan voer en prijzen als volgt: Andijvie 2329, Prei 8.50 en Uien f 6 per 100 kg; Bloemkool le s. 3134 en Kropsla 4.509 per 100 stuks; Pe terselie 6.304.60, Rabarber f 10.50 —16.50, Raapstelen 17.40—19.90, Radijs 6.40 en Selderie 4.80 per 100 bos; Spinazie per 8 kg 1.44: Witlof le s. 6.50—8 2e s. 3.50—5 per 100 pond. NOORDSCHARWOUDE, 22 April. (Noordermarktbond). 195400 kg Roo- de kool 9: 7200 Kg Gele kool 7.60; 127400 kg D. witte kool 6.70. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Apr. (Lang. Groenten veiling). 71200 kg Roode kool j 9; 2700 kg Gele kool f 7.60; 73700 kg D. witte kool 6.70; 2000 kg Peen 4.50; 600 kg Rabarber 14.80. PURMEREND, 22 April 1941. Gem. Kaasbeurs: Verhandeld 15 par tijen, wegen.'e 30000 kg. Hoogste prijs 35.25. Handel vlug. Kaasmarkt. 1 stapel, wegende 127 kg, Kleine Boeren f 31 per 50 kg. Veemarkt: 271 Gelde koeien 300 380, 120 Melkkoeien 360550 handel matig; 85 Pinken f 100300 handel goed; 10A3 Nuchtere kalveren (slacht en fok) 5065, Magere var kens 2542, 250 Biggen f 1836 en 841 Schapen 2542 handel matig; 101'Bekken en geiten 4075 handel goed; Kipeieren 1.07; 900 Oude kippen en hanen (wit, rood en blauw) 23 per kg; Konijnen f 2 8; 100 Eenden f 11 70. Voor de e. er -1 001 Vette koeien, 5 §i ->n ii arkens.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3