n"Akkertje 1 BWTEHLAND Zenuwpijnen P POLITIERECHTER BONNEN-ZONDAREN. Uit de oude doos. PUBLICATIES STILLE NO 9 DASHIELL HAMMETT 86 DE GEVEi Japan en Ne TWEEDE BLAD HET LOT VAN DE GRIEKSCHE KRIJGSGEVANGENEN. Berlijn, 21 April (A.N.P.) Met het oog op het toenemend aantal Griek sche krijgsgevangenen wordt in be langhebbende kringen reeds thans de vraag gesteld, welke lot dezen krijgs gevangenen beschoren zal zijn. Men herinnert hierbij aan het precedent der snelle vrijlating van de Noor sche, Belgische en Nederlandsche krijgsgevangenen. Hoewel bevoegd: Duitsche instanties uiteraard nog geen beslissing in deze kwestie ge nomen hebben, blijkt toch uit de al gemeene houding van Duitschland dat er geen oorlog gevoerd wordt tegen het Grieksche volk, doch tegen Engeland. Sinds het uitbreken van den strijd heeft men van Duitsche zijde steeds weer de dappere hou ding der Grieksche soldaten onvoor waardelijk geprezen. Ook heeft d< achting, welke men in Duitschland steeds jegens het Grieksche volk in zijn geheel gekoesterd heeft, en welke tot uitdrukking kwam in de groote waardeering voor de historl sche cultureele prestaties der Hel lenen, in het geheel niet geleden, Men mag derhalve aannemen, dat al deze factoren bij een ridderlijke beslissing over het lot der krijgsge vangenen sterk zullen tellen. MATSOEOKA ZAL RAEPORT UITBRENGEN. Tokio, 21 April (D.N.B.) De ge- heele Japansche pers wijdt hartelijke artikelen aan den terugkeerenden Ja- panschen minister van buitenlanï- sche zaken, die Dinsdag in Tokio verwacht wordt. Eenstemmig leggen de bladen den nadruk op het succes van deze veertigdaagsche reis door Europa en op de verdiensten van Matsoeoka. Tevens wordt er de aan dacht op gevestigd, dat eerst nu na den terugkeer van Matsoeoka de werkelijke arbeid voor de- Japansche diplomatie en politiek begint, om dat nu gebruik moet worden ge maakt van de resultaten van de reis van Matsoeoka en de kennis in prac- tijk moet worden gebracht. De bla den zijn het er over eens, dat. hier van het toekomstige lot van Japan afhangt. De Jomioeri Sjimboen schrijft, dat Matsoeoka onmiddelijk na zijn terugkeer in een buitenge wonen kabinetsraad rapport zal uit brengen over het verloop en d resultaten van zijn reis. UITZONDERINGSTOESTAND IN ISTANBOEL. Istanboel, 21 April (D.N.B.) In Istanboel is de uitzonderingstoestand afgekondigd. Het sluitingsuur voor café's is vervroegd van half drie des nachts tot middernacht. DOOR EEN MELKAUTO AANGEREDEN. In het einde van de vorige week is de 75-jarige landbouwer E. v. d. Scheer te Kamperveen (Ov.), een bekend ingezetene dier buurtschap, bekend vooral door zijn lidmaat schap van den raad der voormalige gemeente Kamperveen en zijn ijve ren voor de waterschapsbelangen, op den Kamperstraatweg door een melkauto uit Kampen aangereden. Hij kwam met de fiets te vallen en werd bewusteloos naar het zieken huis te Kampen overgebracht. Daar is hij thans aan de opgeloopen ver wondingen bezweken. GEBRUIK VAN AMSTERDAMS ABATTOIR. Het A.N.P. meldt: De regeerings- commissaris voor Amsterdam brengt ter algemeene kennis, op 4 April 1941 te hebben besloten aan de „voorschriften voor het gebruik van de veemarkt en het abattoir" toe te voegen een nieuw artikel, 95a, lui dende als volgt: De directeur is bevoegd, ten aan zien van het verblijf en de werk zaamheden van Joodsche en niet- Joodsche gebruikers op de terreinen en in de gebouwen van het abattoir maatregelen te treffen, strekkende tot scheiding van voornoemde groe pen van gebruikers. Iedere gebrui ker is'gehouden de door den direc teur ingevolge de eerste alinea van dit artikel gegeven voorschriften stipt op te volgen. Wielrijder verdronken. - De 34- jarige wielrijder A. B. uit Honselers- dijk (gemeente Naaldwijk) is gister avond nabij de brug van de groente en fruitveiling te Poeldijk te water geraakt en verdronken. DE WAFDISTEN IN EGYPTE. Istanboel, 21 April (D.N.B.) Naar uit Cairo wordt gemeld, heeft de leider der Wafdisten, Nahas Pasja, een uitnoodiging, om in een confe rentie met Egyptische politici den toestand te bestudeeren, afgeslagen. Een lid der Wafdpartij heeft het blad Al Ahram medegedeeld, dat de partij met de tegenwoordige regeering niet wil samenwerken. Nahas Pasja is in beginsel van samenwerking niet af- keerig, doch hij verlangt een recon structie op den grondslag van rechts gelijkheid van alle partijen en een kabinet van nationale eenheid. Na de geheime zitting van het parlement is een communiqué uitge geven, waarin wordt gezegd, dat de regeering na bespreking van den mi litairen toestand in. Lybië en de Westelijke woestijn en na kennis te hebben genomen van de maatrege len, welke de Britsche autoriteiten hebben getroffen, de situatie niet gevaarlijk acht. De opvattingen van de Egyptische regeering en den En- gelschen bondgenoot, aldus het com muniqué, stemmen overeen. WEDERZIJDSCHE LUCHT AANVALLEN. Stockholm, 21 April. (D.N.B.) En geland is niet in staat, de zware aan vallen van het Duitsche luchtwapen in overeenkomstige mate te beant woorden, daar de Royal Air Force hiervoor te zwak is, schrijft de lucht vaartmedewerker van de Sunday Times. Ingaand op de eischen naar een verscherping van de aanvallen op Duitschland verklaart de corres pondent, dat wanneer Engeland aan deze eischen gehoor zou geven, dit voor Engeland hoogst gevaarlijk zou zijn, omdat ten eerste de Engelsche luchtstrijdkrachten in het geheel niet voldoende zijn om in dezelfde mate aanvallen te doen, zooals Duitschland op Engeland doet. Ten tweede zou den alle soortgelijke aanvallen van Engeland slechts nog zwaardere aanvallen van Duitsche zijde ten gevolge hebben. Op het oogenblik beschikt de Royal Air Force echter noch over voldoende hoeveelheden vliegtuigen, noch over gunstig gele gen steunpunten om den. vijand vol gens het beginsel oog om oog, tand om tand te kunnen behandelen. DE BEKLAAGDEN VAN RIOM. Parijs, 22 April (D.N.B.) De „Ma- tin" publiceert een beschrijving van het leven der beklaagden van het staatsgerechtshof in Riom. Terwijl de vroegere minister van luchtvaart. Pierre Cot, voortvluchtig is en tegen hem slechts bij verstek een proces kan worden gevoerd, zijn de andere vier. hoofdbeklaagden, n.l. de vroe gere generalissimus van het Fran- sche leger, Gamelin, de vroegere premiers ]L,eon Blum en Daladier en de vroegere minister Guy Lacham- bre ondergebracht in de staatsge vangenis Bourassol, op 3 km. van Riom. De bewaking is streng, de be wakers spreken Gamelin echter aan met den titel generaal en brengen hem de militaire eerbewijzen. Dala dier is zeer terneergeslagen en be drukt. Guy Lachambre raast thans nog tegen zijn vroegeren nister-president Paul Reynaud, hem in het voorjaar van 1940 vallen. Generaal Gamelin is tot tra nen toe wanhopig en zoekt troost in den godsdienst. Blum leest veel, krijgt talrijke bezoeken en beweert dat het hem gemakkelijk zal vallen zijn onschuld te bewijzen". ook mi- die liet OPROEP VAN ROOSEVELT AAN JONGE DOKTOREN. New York, 21 April (D.N.B.) Roo sevelt heeft in zijn hoedanigheid van voorzitter van het Amerikaansche Roode Kruis, naar Associated Press uit Hyde Park meldt, de jonge Ame rikaansche medici opgeroepen om ;ich vrijwillig voor Engeland te melden. Het Engelsche Roode Kruis, zoo zei Roosevelt, heeft om uitzen ding van omstreeks duizend Ameri kaansche dokters verzocht ten einde in het tekort aan artsen in militaire en burgerziekenhuizen te voorzien. Roosevelt verklaarde, dat hij dit ver zoek slechts kon steunen. DE HOUDING DER POOLSCHE BEVOLKING. Berlijn, 21 April. (ANP). Van Engelsche zijde schijnen berichten wereldkundig te zijn gemaakt, als zouden in het generaal-gouverne ment bij voortduring ongeregeld heden voorkomen en o.m. arbeid- weigering en lijdelijk verzet hebben plaats gehad. In dit verband wordt van bevoegde Duitsche zijde ver klaard, dat vlak voor het uitbreken der DuitschPoo'sche vijandelijk heden de Poolsche autoriteiten naar bekend de gevangenissen hebben geopend. De daaruit vrijgekomen gestraften zijn veelal tot een struik- rooversleven overgegaan. Bij het op sporen en vatten dier bandieten heeft de Duitsche politie naar ver houding niet onbeduidende offers moeten brengen. Telkens wanneer er weer zulk een bende in het nauw is gedreven er onschadelijk ge maakt, wordt door Londen gespro ken van ongeregeldheden en oproer in Polen. Het ligt voor de hand dat er onder een volk als de Polen ge noeg Reden gevonden worden, die zich niet of maar moeiRjk met een bezetting van hun land kunnen ver eenigen. Doch over het geheel kan men zeggen, dat de bevolking mede- arbeidt aan den wederopbouw en de economische opheffing van het land. Volgens de laatste berichten was men in het generaal-gouvernement zeer terneergeslagen door de oor logsberichten van den Balkan en ziet men ook in bovenbedoelde kringen al meer in, dat het nutteloos is te trachten op eenigerlei wijze tegen stand te bieden. BOMMEN OP DEN BIRMA-WEG. Tokio, 21 April (Domei). Een communiqué van het Japansche ex-. pc-ditieleger in FranschIndo-China meldt, dat formaties van de Japan sche luchtmacht vanmiddag hevig bet gebied gebombardeerd hebben, waar de Koengkoeo-brug over de Mekong-rivier een schakel vormt in den Birma-weg. Een andere formatie heeft de militaire inrichtingen van de belangrijke Chineesche basis Kokioe in de provincie Yoennan aan een hevig bombardement onderwor pen. Alle vliegtuigen keerden be houden op hun basis terug. De gevolgen eener Engelsche nederlaag in Griekenland. (D.N.B.) - Het New Yorksche blad Enquirer beweert, volgens een bericht van Af- tonbladet uit New York, dat -het eer ste en belangrijkste gevolg eener nederlaag van Engeland in Grieken land het aftreden van Churchill als leider van het oorlogskabinet zal zijn. De stichting van Rome her dacht. (D.N.B.) - In geheel Italië is gister herdacht, dat 2694 jaar ge leden Rome werd gesticht. Tevens is de dag van den nationalen arbeid gevierd, die door den Duce op dezen datum is bepaald. - Noord-Ierland defensiezóne. (D.N.B.) - Het geheele gebied van Ulster, dat ingedeeld is in negen districten, is door een verordening van den Noord-Ierschen minister van binnenlandsche veiligheid tot defensiezóne verklaard. Belfast is ierbij inbegrepen. Zitting van 21 April. Verandering van zaken. De menschen beleedigen elkaar niet meer, hebben het stelen ver leerd en talen er niet naar elkander nog een klap in het gezicht te geven. Tot deze vredige conclusie, die aan genaam aandoet in den onvrede van de groote wereld, moet men haast wel komen, wanneer men consta teert dat de Alkmaarsche politie rechter, die het vroeger altijd zoo druk had met de uitingen van men- schelijke liefdeloosheid, thans alleen nog maar kleine en groote distribu tiezondaren voor zijn rechterstoel op het befaamde matje krijgt. Eiken Maandag is het een eenzijdige huts pot van clandestien geslachte var kens en bonnenaffaires. Zoo werd ook heden maar weer lustig aangevangen met een bonnen zaakje van een Oudendijker brood bakker, die tien pond margarine had gekocht op' roomboterkaarten, het geen niet mag. De bakker hing den onschuldige uit, die in onwetendheid had gehan deld, maar dat Werd maar matig ge waardeerd door den officier, die 25 of 15 dagen vroeg ter vergelding. Het vonnis was dienovereenkom stig, met verbeurdverklaring van de margarine. Verboden vleeschvervoer. Een zonder beroep zijnde Amster dammer van 29 jaar was te Obdam gesnapt, toen hij 21 kg varkens- vleesch vervoerde, waarvoor hij geen bonnen had afgegeven of voor welks vervoer hem een vergunning ontbrak. Het vleesch was bovendien van een clandestien geslacht varkm De Amsterdammer trachtte zich onschuldig voor te doen dcor te be weren, dat hij niet wist, dat het var- kén clandestien geslacht was en dat hij voornemens was de bonnen per post een dag later op te sturen naar den leverancier. De officier geloofde niets van die bonnenverstuurderij en de rechter vond het vreemd, dat de Amsterdam mer heelemaal naar Obdam was ge komen om vleesch op te scharrelen en dan nog wel zooveel vleesch tege lijk. „Wat heb je er voor betaald?", vroeg de rechter. „Vijftig gulden", was het ant woord van den man uit Groot Mo- kum, die verder vertelde, dat hij van anderen geld had meegekregen „om vleesch te koopen". „Voor zooveel geld behoef je geen bonnen te geven", concludeerde de officier vlug met het gezicht van iemand die zeggeq wil: kip, ik heb je! De officier vorderde 50 of 30 da gen en verbeurdverklaring van het vleesch. De rechter veroordeelde den man tot 25 boete of 15 dagen, zijnde een week loon. Meineed in een distributiezaak? Wat erg leelijk was het bijsmaakje, dat vast zat aan de procedure tegen een ingezetene van Castricum, die 30 kg varkensvleesch zou hebben geleverd aan een Amsterdamschen slager, een en ander op clandestiene wijze. De Castricummer ontkende zooiets gedaan te hebben en de Am- sterdamsche slager, die wel volko men toegaf in Castricum, na schrifte lijk gewaarschuwd te zijn, vleesch te hebben gekocht, beweerde verdachte niet te herkennen als de man, van wien hij het stuk varken had over genomen. De koop was geschied op de Mient, ergens tusschen een paar huizen en niet ten huize van ver dachte. Aangezien uit de stukken niet bleek, dat de Amsterdammer tijdens het vooronderzoek ook al die ver rassende mededeeling had gedaan rees tegen hem een sterk wantrou wen. De officier verdacht den slager zóó sterk van meineed, dat hij vroeg tegen dezen proces-verbaal op te maken, hetgeen geschiedde, want de slager bleef bij zijn bewering. Op een vraag van den rechter ver klaarde verdachte, dat hij onder geen voorwaarde wilde, dat de ge tuige te zijnen gunste een meineed zou afleggen. Maar hij bleef er ook bij, dat niet hij clandestien -varkens vleesch had afgeleverd. De zaak werd, in afwachting van de meineed-procedure, tenslotte aange houden. Ook twee bakkers uit Schagen hadden onvoldoende nauwkeurig heid betracht bij het inleveren van broodbonnen. Tegen hen beiden eischte de offficier 30 of 20 dagen De een werd veroordeeld tot 20 of 10 dagen en de ander, die erg deemoedig deed hetgeen bij den Alkmaarschen politierechter de meeste kansen geeft kreeg 10 of 5 dagen. En tenslotte was er nog een bak ker uit Burgerbrug, die in een zak je 584 bonnen had gedaan inplaats van 720. Omdat deze man ook al eens een waarschuwing had gehad, vroeg de officier voor deze slor digheid 30 of 20 dagen. Het vonnis was vijf gulden min der. Bakkers, die nog moeten Ieeren tellen. Een Zijper broodbakker had in Juni bij den distributiedienst vier zakjes met broodbonnen ingeleverd In elk zakje, waarin 720 bonnen moesten zitten, zaten honderd bon nen te kort. De bakker zei van niets te weten; hei was mogelijk, dat zijn knecht of dienstmeisje zich vergist had. De rechter vroeg hem, waarom hij de telling niet controleerde vóór de bonnen werden weggebracht. Verdachte antwoordde: Ik heb veel vertrouwen in mijn perso neel. Rechter: Zoo krijgt U toch te veel meel? De bakker: Och, waarom zou ik daar toen moeite voor gedaan heb ben; ik zal goed in mijn meel. De officier vroeg 30 of 20 dagen. De bakker: Wel veel. Rechter: Ik vind het weinig. Het vonnis was conform. Na dezen bakker kwam er een uit Lutjebroek op het matje. Ook deze had zoowat honderd bonnen te kort per zakje ingeleverd. De officier vroeg nu ook 30 of 20 dagen. De Lutjebroeker vond het ook wel wat veel voor een abuis, waar op de rechter zei: „als het geen abuis van u was geweest had u nog wel wat anders gehoord'. Het vonnis was: 15 of 10 dagen. Met een Ursemmer bakker was het van hetzelfde laken een pak. Het pleitte niet voor hem, dat hij al eens door den distributiedienst was gewaarschuwd. Conform den eisch werd hij tot 30 of 20 dagen veroordeeld. TOEGANGSWEGEN TE LAND EN TE WATER. 7 Januarie 1566 werden portiers aangewezen waaruit blykt welke toegang er tot de stad waren. Ik vond er het volgende over. Joachim Pietersz zal bewaren de gevangen poort (over de Oudegracht bij het Gulden Vlies) met het hek van de hoeyl (Heul) mitsgaders de boom of schotdeur van die poort. Dirck Joosten de Geestpoort en re- gart nemen van 't Oude Hof en St. Elisabeth-gasthuys. 't Jonge Hof is belast met de sluiting van 't hek ach ter de Minnebroeders 's avonds. (Oudehof waar nu het postkantoor is, het Gasthuis ter plaatse van Landbouwhuis-Keuringsdienst, Jon- gehof besloten door Nieuwesloot, Doelenstraat, Koningsweg en Paar denmarkt, Minnebroedersklooster aan de Paardenmarkt, waar nu de Autocentrale staat. Jan Krynsz is be last te sluyten het hek achter Heynt- gen Coeman Lauwen boomgaard en- de de waterpoort van de Quakel- breg. Claes Almersz de Friesepoort met het hek van de Coeltuyn en de boom voor de Quakelbreg en de boom van de Nieuwesloot en de boom acher de Quakelbreg. Cluyt Sackedrager de Waterpoort buiten de Karnemelkstraat gaande naar Oudorp. (Waterpoort van Wor- telsteeg naar richting Oudorperdijk) CorneHs Bruynsz vischkooper de stedeboomen te weten Dronkenoor- derboom, twee bij de zoutketen, een aan de Laat, een aan het Luttik- oudorp en een aan de Roomolen (Roomolen even voorbij Luttik- oudorp). Tenslotte werden Antho- nius Heertgens en Gerrit Willemsz Zoutkeeters belast met de bruggen op 't eind van de Laat snachts geslo ten te laten. Gebeurde dit niet dan zou de stad de sleutels nemen, wat vermoedelijk niet in het voordeel van de zoutkeeters zou zijn. elke vroedschap en de wet bJJ lee ning 25 gld. betalen in handen van den Secretaris „op morgen, uiterlijk ovenmorgen", om die naar den Ont vanger Generaal te brengen. Dit was op 9 Februari. De stad was gegijseld, resolutie 17 Juli 1577, om de pacht van de waag, en wist geen raad om de penningen te „furneren". Men besloot deze nu maar te lichten van de collecteurs van de 100° penning. In hetzelfde jaar nam men 300 gld. op Rjfrente, ten lijve van twee oude menschen en beloofde daar voor op 22 October van de 100 gld., negentien gld. rente. Dat men ook vroeger het niet zoo nauw nam blijkt uit het volgende. Alkmaar moest bijdragen in 100.000 welke de staten noodig hadden. Om het door Alkmaar op te brengen be drag te verkrijgen besloot men 30 a 40 of meer personen te nomi- neeven en „van denselven sooveel penningen te Rchten als des stads porie zal bedragen". Dit noemde men leenen en gaf daarvoor 12 Op de rekening van Fabrieksmees- teren (publieke werken?) was in 1578, 198 gld. en 12 stuivers meer uitgegeven dan ontvangen. Een dezer had dit voorgeschoten. In 1580 had hij hiervan nog te vorderen 50 gld. Deze zou de stad „soo haest doenUjk wesen zal betalen". H. P. Wist U? Dat Alkmaar octrooi had om 3 personen aan te wijzen, waaruit dan Zijne Excellentie een keus kon doen voor het Schoutambt. Dat is 1577 ge tracht werd er ons zonder voor dracht een op ons dak te sturen. Dat men den benoemde Jhr. Jan van Loenersloot „vriendelijk afzeg de temeer omdat hij geen ingeboren landzaat van Holland was? Dat Sonoy n 1580 zijn tractement verhoogd wenschte tot 500 gld. per maand en dat Alkmaar meende dat 200 gld. voldoende was? Dat Anna Pietersdr. voor 't luyen van 't stedeklokje voortaan 14 gld. van de stad zou krijgen? Maar dat zij ,,'t selve klokje tot haren koste smeeren" moest? Dat de toornwachters voor eiken nacht genieten zouden viérdalve 3% stuiver? Dat de vroedschap in 1577 goed vond een jongezel op stadskosten in de universiteit van Leiden te hou den onder voorwaarde dat daartoe de scamelste en bequamste" jongens gekozen zouden worden? Dat in 1577 ter verRchting der schutterij, Burgemeesteren voor de dagwacht eenige getrouwe mannen mochten nemen en dat de kosten daarvoor gezocht zouden worden on der de mennonisten, rijke weduwen, oude mannen en eenige andere van de schutterij vrij zijnde personen? Hoe financierde men vroeger. In 1576 besloot men dat Burge meesteren de stadserven, en die waren er vele, mochten verkoopen op termijn of om gereed geld. Ook mocht men in betaling nemen „al t geen door de koopers deugdelijk van de stede compt." De stad had ook schulden en het wist te gebeuren dat men de staö hiervoor gijzelde. In 1577 zaten onze Gedeputeerden in Hoorn in gijzeling. Om deze weer vrij te krijgen moest INLEVERING RADIO-ONTVANG TOESTELLEN. De Burgemeester van Alkmaar herinnert belanghebbenden aan de verordening van den Commissaris- Generaal, S. S. Brigadeführer Rau- ter, waarin wordt bepaald, dat Joden hun radio-ontvangtoesteUen v ór 29 April a. s. in onbeschadigden toestand moeten inleveren bij de gemeente-autori teiten. Deze inlevering moet geschieden aén het bureau van politie, eiken werkdag van 9—12 en 26 uur. Als Joden gelden alle personen, die in den zin van 4 der Verorde ning Nr. 189 van 1940 Joden zijn of voor Joden te houden zijn. Alkmaar, 22 April 1941. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. HERHAALDE OPROEPING. Aangifte toelating leerlingen openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van ALKMAAR- brengen ter algemeene kennis, dat ouders of verzorgers alsnog ter gemeente secretarie, afdeeling Onderwijs, hun kinderen kunnen aangeven voor toelating na de a.s. zomerva- cantie tot de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs alhier. Voor deze aangifte zal in het bij zonder gelegenheid zijn op Woens dag 23 April e.k., dés namiddags van 25 uur. De aandacht wordt er op geves tigd, dat de Tesselschadeschool aan de Oudegracht in het bijzonder be stemd is voor opleiding van leer lingen, die na het doorloopen van de school waarschijnlijk gymna siaal, middelbaar, handels- of uit gebreid lager onderwijs zullen ge nieten. Bij de aangifte moet worden overgelegd het geboortebewijs van het kind (of het trouwboekje der ouders) en, voor zoover het kind de koepokinenting heeft onder gaan, het vaccine-bewijs. De kinderen moeten, om toege laten te kunnen worden, vóór 1' October a.s. den leeftijd van zes jaar hebben bereikt (derhalve ge boren zijn vóór of op 30 September 1935). Alkmaar, 22 April 1941. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burg. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het Gemeentelijk Bureau vo:r Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedu rende het tijdvak van Woensdag 23 April tot en met Dinsdag 29 April 1941 de volgende kleuren bonnen geldig zijn: Margarinebonnen blauwe kleur. Vetbonnen witte kleur. Alkmaar, 24 April 1941. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. GESCHREVEN DOOR TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND U3e Jaar ga De I Aanvallen op vliegvelden. Berlijn, 22 Apri Duitsche luchtwapei thans gemeld wore reeks hevige aam Rjke vHegvelden in op Kreta ondernon bases werden doe jachtvliegtuigen m vallen, en. ondanks weer koncTên daarfc deRjke vliegtuigen i grond vernietigd wc hevig is het vliegve" terd, waar acht vRe werden. Ook is aai berokkend aan ha plaatsen. Geen Du op Athen BerRjn, 22 April. voegde militaire z klaard, dat de Duit: ten Athene met geen kogel hebben aangec De New York, 22 Api gen kansen, die slee] Duinkerken, baant b zich een weg naa haven van inschepin bericht van de Assoi heldhaftige Griekschi vervolgt het bericht, om de Britsche fl: meene ineenstorting groot deel de. uitrus geschut en munitie verloren beschouwd De Londensche Da Het gelul, bij den s land was van het beg ons. Wij zullen er doen, ons op de erg den voor te bereiden Een Engelse Berlijn, 22- April, officieele communiqui sche hoofdkwartier maakt heden bekend, D.N.B. wordt gemeld, voornamelijk den las Tokio, 22 April woordvoerder van b de inBchtingen, K verklaard niets te beweerd militair ac de Ver. Staten, Eng lië, China en Ned.-l „het daarover in et schenen bericht." Is officieele bevestigin richt te hebben onti Op de vraag, of er was gesteld voor b van de economische te Batavia tusschen derlandsch-Indië anl woordvoerder: „Ik d amerikaansche op de philip] New-York, 22 April Associated Press ui Mc daar uit Californië het portschip Republic aar 2000 man versterkingt Veertienhonderd beho kustartillerie, de rest vRegertroepen en infa terugreis zal het schip kinderen van het f Amerikaansche weerm: Ver. Staten brengen. DE SECTOR LA Het kaartje geeft het van Thessalië waar mo strijd gevoerd wordt in gebergte in de zóne Na den val van Larissa zetten de Britten en i aftocht voort, Lamia t Volo zijn reeds door troepen beze hhhb

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6