7 AGENDA PUBLICATIES MARKTBERICHTEN 1V0RDL: LAATSTE BE AMSTERDAM BEURS FERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCHPOSITIE VAN DEZE EEN ZILVEREN JUBILEUM. Het is vandaag 25 jaar geleden dat de heer S. Sougé, procuratie houder bij de firma Frankenberg, zijn loopbaan begon; een heugelijk feit, dat op prettige wijze is' ge vierd. Tegen tien uur verzamelden zich de familie Frankenberg en het overige personeel der firma en om klokke tien betrad de jubilaris met zijn familie de zaak, voor deze ge legenheid versierd met palmen, terwijl talrijke relaties dér firma bloemstukken hadden gezonden. De Directeur der N.V. Franken berg, de heer H. L. Frankenberg, verwelkomde den jubilaris en zijn familie op deze voor allen zoo heugelijken dag, ook voor het be drijf waaraan de heer Sougé thans 25 jaar zijn beste krachten heeft gegeven. Met onverflauwden ijver en energie heeft de jubilaris zijn taak nauwgezet vervuld. Ook per soonlijk heeft de heer Sougé zijn verdiensten jegens de familie Frankenberg, in het bijzonder wat betreft ten aanzien van den over leden heer L. Frankenberg en na diens overlijden ten aanzien van spreker zelf. Voor dit alles werd hem diepgevoelde dank ge bracht. Als huldeblijk bood de heer Frankenberg een schrijf machine aan. De heer Kaagman, chef van de drukkerij, schetste op uitvoerige wijze de verdiensten van den jubi laris voor alle afdeelingen van het bedrijf en dankte hem voor alles wat hij voor het personeel is ge weest. Namens allen bood hij een fraaie schrijftafel aan. Vervolgens overhandigde mej. Rademaker na mens het winkelepersoneel een fraaie vaas met bloemen aan me vrouw Sougé. In diepgevoelde bewoordingen bracht daarna de heer Sougé eer biedige hulde aan de nagedachte nis van den grondlegger van de zaak, wijlen den heer L. Franken berg. In den zoon heeft spreker den vader teruggevonden en dit is het beste wat hij kan getuigen als bewijs van zijn achting. Wat hij van hem èn als patroon èn in privé mocht ondervinden, daarvoor dankte de heer Sougé mede namens zijn gezin van ganscher harte. Dit fraaie geschenk is altijd spreker's hartewensch geweest. Ook den heer Kaagman en met hem het geheele personeel dankte spreker voor de medewer king die hij altijd heeft mogen ondervinden. Dat hij zoo'n fraai geschenk mocht ontvangen heeft spreker diep getroffen. Nadat vervolgens een fotograaf zijn plicht had gedaan, bleef men onder het aanbieden van verver- schingen nog eenigen tijd gezellig bijeen. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 28000 kg. Het was wel een droevig tijds beeld dat heden werd gedemon streerd. Op de markt, die voorheen de glorie was van de Edammer 40 plus kaas, bestond heden 95 van den aanvoer uit de magere 20 plus kaas. Dit tijdsbeeld wijst wel sterk op de vermindering van onze vee positie, terwijl het kwantum onge veer het vierde deel was van het geen in normale jaren wordt aange voerd. Ten aanzien van den prijs hiel den de handelaren zich aan de m aximumprijzen. BADHUIS VAN „HET WITTE KRUIS". De prijzen van alle baden in het badhuis van „Het Witte Kruis" aan liet Kweerenpad worden met ingang van morgen met één cent verhoogd, in verband met de heffing van om zetbelasting. BENOEMD. Aan ir. A. Ovinge is eervol ont slag verleend als inspecteur bij het openbaar lichaam „De Wieringer- meer". Hij is nu benoemd tot rent meester der domeinen te Wieringer- werf (Wieringenmeer), KOOPEN ZONDER BONNEN. Wegens het koopen van eenige rijwielbuitenbanden zonder inleve ring van de vereischte bonnen werd tegen een tweetal personen te Lim- men procesverbaal opgemaakt. De rijwielhandelaar, die de banden zonder inname van de vereischte vergunning verkocht liep eveneens een procesverbaal op. De banden werden in geslag genomen. De rijkspolitie te Sint Pancras maakte procesverbaal op tegen een opkooper uit Beverwijk, die oude metalen opkocht zonder dat hij daartoe een vergunning kon ver- toonen. TROTS DE KOUDE GOED WEER. Men schrijft ons uit St. Pancras: Het voor velen misschien te on aangenaam koude weer heeft toch een goeden invloed op de uitgezette stookplanten. De zoo gevreesde nachtvorsten blijven tot heden uit, zoodat de planten vlug harden, en tegen een stootje kunnen. WEEK. De vleeschpositie van deze week is over het algemeen niet ongunstig, noewel men zeker niet het volle pond zal kunnen krijgen. Daartegen over staat dat er thans ook varkens- vleesch verkrijgbaar gesteld is. Men boude er inmiddels rekening mee, dat de bon die thans geldig is ook de volgende week nog dienst zal moeten doen. Door den directeur van het Abat toir, den betrokken wethouder en de Plaatselijke toewijzingscommissie wordt een regeling bestudeerd, bij welker invoering men waarschijnlijk zal kunnen bereiken, dat het niet meer noodig is in lange rijen voor de slagerswinkels te staan in de hoop, een portie vleesch te kunnen ver krijgen. Bij deze regeling zou ieders aandeel in gelijke mate gewaarborgd zijn met het gevolg dat desge- wenscht het voor eiken klant be stemde vleesch ook thuis bezorgd zou kunnen worden. Bijzonderheden daarover hopen wij binnenkort te kunnen mededeelen. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. Onder voorzitterschap van mr. C. A. de Groot werd V/oensdag een al- gemeene ledenvergadering gehouden, waarop het jaarverslag werd uitge bracht. Hieruit bleek, dat in het af- geloopen jaar, de werkzaamheden ongestoord konden doorgaan. De zusters Schntal en van Toledo had den den dienst der Vereeniging ver laten, de eerste wegens huwelijk, de tweede wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Eeider toewijding werd dankbaar herdacht. In hun plaats zijn benoemd de zus ters Idema en van de Vuurst. Het bestuur onderging geen verandering. Het aantal bezoeken was hoog, n.l. 18728, waarvan 4968 betaalde, 11894 bij aangeslotenen bij het A. Z. A. en 1866 gratis. Het aantal patiënten was 407, van wie 122 mannen, 242 vrou wen en 43 kinderen; 349 ervan waren protestant en 13 r.k.; 179 waren be talende patiënten, 190 AZA.-leden en 38 gratis. De wijkkraamverpleegster bracht 2776 bezoeken aan 141 patiën ten; terwijl ten behoeve van de t. b. c.-bestrijding 1055 bezoeken werden gebracht. De, rekening wees een voordeelig saldo aan van 85.57. De begrooting 1942 werd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op f 11510. De aftredende bestuursleden, me vrouw RingersVeen en mevrouw van SonsbeekBanning, werden herkozen. INBRAAK TE HEILOO. Donderdagnacht heeft men in gebroken in de r.k pastorie aan den Westerweg. De dieven hebben met een „geleende" ladder zich op de waranda begeven. Eenimaal boven, zijn zij erin geslaagd om een raam op te schuiven en daardoor binnen te komen. Hoewel er een betrekke lijk rijke buit voor het grijpen lag, hebben zij dien over het hoofd ge zien,. Alleen een beurs, waarin on geveer 2, is meegenomen. Toen men in de pastorie onraad gespeur de. hebben de dieven het hazenpad gekozen. De politie heeft de zaak in onderzoek. ZWEMSEIZOEN 1941. Het zwemseizoen 1941 staat weer voor de deur en noodt de menschen weer tot het beoefenen van de heer lijke gezonde sport, n.l. het zwem men. De Alkmaarsehe Overdekte exploi teert ook dit jaar weer naast de Overdekte haar mooie Zomerbad en geeft daarvoor weer haar bekende gecombineerde zomerabonnementen op haar beide inrichtingen uit. Een ieder zal wel overtuigd zijn van het groote belang der zwem- sport en vooral in dezen zenuwsloo- penden tijd, is -het zwemmen voor een ieder een behoefte. Alkmaar kan zich gelukkig prij zen, in het bezit te zijn van twee prachtige zwemgelegenheden, waar deze mooie sport beoefend kan wor den. Om aan het bezwaar van slecht weer en daardoor weinig van een openinrichting gebruik te kunnen maken tegemoet te komen, heeft de directie van de Alkmaarsehe Overr dekte, haar gecombineerde abonne menten uitgegeven, geldig in het openbad zoowel als in de overdekte, cpdat een ieder wederom zooveel mogelijk dezen zomer kan zwemmen, onafhankelijk van de weersgesteld heden. De abonnementstarieven zijn zoo laag mogelijk gesteld (zie elders in dit blad), zoodat deze sport in breede lage der bevolking beoefend kan worden, Wü willen in het algemeen belang het devies van den Nederlandscher, Zwembond dan ook nog eens onder uw oog brengen n.l., iedere Nederlander zwemmer. POSTERIJEN. Benoemd. - De hulpbesteller J. A. Levendig te Birkshorn is be noemd tot besteller bij de posterijen n vasten dienst te Schagen, Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Kinderhart (rom.); hoofdrollen Traudl Stark, Karl Ludwig Diehl, Paul Hörbiger, Olga Tschechowa. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Tusschen Hamburg en Haïti (rom.); hoofdrollen Gisela Uhlen, Gustav Kr.uth, Grete Weiser en Wal ter Franck. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, hall 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Episode (rom.); hoofdrollen Paula Wessely. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstel ling. f Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Bommen op Shanghai (sens.); hoofdrollen Theodoor Loos, Gerda Maurus en Peter Voss. Toegang bo ven 18 jaar, Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 26 April. 7.45 uur, 't Gulden Vlies, West- Indië-avond vanwege de vereeniging Oost en West Zondag 27 April. 2 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering operette Droome Loes door Prangei'"s zangklassen. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, revue „Aanpakken" met Tholen en van Lier e.a. 7 uur, de Unie, concert vocaal Alk maar en Alkmaarsch Kinderkoor; opvoering Schimmenspel. VOCAAL ALKMAAR, MET KINDERKOOR. Dit gemengde koor geeft a.s. Zondagavond, 7 uur, een uitvoering in de Unie, waarop het 2 nummers a cappella, en twee met pianobege leiding zal zingen. „Alkmaarsch kinderkoor'" zal zich doen hooren in een vijftal liederen en in het schimmenspel met zang „de neef van Prikkelbeen" waarvoor de heer Nico Snel, dirigent van genoemde koren, de muziek componeerde. Het fantastische verhaal met de prent jes van Daan Hoeksema gaven Snel stof het muzikaal te bewer ken. De versjes worden door de kin deren in koor of als solo worden gezongen, terwijl anderen geduren de den zang voor schimmen spelen. Snel's bedoeling is de beteekenis der teksten zoo illustratief mogelijk in de muziek vast te leggen en hierdoor de kinderen het nauwe verband tusschen tekst en muziek duidelijk te maken. diefstallen te anna paulowna. Te Anna Paulowna hebben we derom eenige diefstallen plaats ge vonden. Ten nadeele van den land bouwer D. werd een rijwiel ont vreemd, dat in een steeg nabij een café was geplaatst. De landbouwer B. vermiste dezer dagen 8 kippen. Vooral in dezen tijd een flinke schadepost. Het on derzoek heeft nog niet tot eenig e- sultaat geleid. HET DRUIVENHAANTJE. Het zoo gevreesde druiven- haantje is in de stookdruivenkasse te St. Pancras weer in grooten getale aanwezig. Groote massa's van deze schadefijke insecten worden met de hand gezocht en vernietigd, een tijdroovende, doch nuttige arbeid. LANGENDIJK. Zilveren jubileum L.T.B. - Don derdag heeft de afdeeling Langen- dijk van den L.T.B. in een feestelijke vergadering onder groote belangstel ling in hotel „De Burg" haar 25- jarig bestaan' herdacht. Des morgens was in de parochiekerk een H. Mis opgedragen. Des namiddags kwam men in feestvergaderng bijeen. Het gemeentebestuur was vertegenwoor digd door burgemeester jhr. van Spengler, pastoor Moons woonde de vergadering ook bij, evenals de geestelijk adviseur der afdeeling, kapelaan Sohoonebeek. Voorts wa ren aanwezig de dag. besturen van de veilingsvereeniging Noorder- marktbond en van de tuinbouwver- eeniging „Tuinbouwbelang", de tuin- bouwonderwijzer Mallekote en de heer Lek namens het hoofdbestuur van den L.T.B. De heer Jac. Groen Az., eere-lid der afdeeling, die tevens de herdenkingsrede zou uitspreken, werden in de openingsrede van den voorzitter, den heer P. Duyves,. in het bijzonder toegespraken. De voor zitter schetste den heer Groen als den man, die wel de grootste activi teit heeft betracht ten gunste van den L.T.B. Ook heeft de voorzitter de goede samenwerking met de veilingsvereeniging en de tuinbouw- vereeniging Tuinbouwbelang in het Mcht gesteld. Schriftelijke felicitaties waren binnengekomen van de r.k. E.H.B.O en van de r.k. gymnastiekvereni ging. Ds herdenkingsrede werd Menu door den heer Groen uitgesproken. In chronologische volgorde heeft hij een overzicht gegeven van het werk van den L.T.B., waarbij hij wees op de moeilijkheden, welke vooral in het begin te overwinnen waren. De samenwerking tusschen de vereenigingen is. thans uitstekend. Dit wordt ook wel bewezen door het op verantwoordelijke functies plaat sen van leden van den L.T.B. in de veilingsvereenigng Noordermarkt- bond. Den heer Mallekote, die vele cursussen voor den L.T.B. geleid heeft, heeft spr. gehuldigd voor diens arbeid ten dienste van iedereen. De heer Groen heeft vervolgens het nut van een hechte organisatie van den land- en tuinbouw bespro ken, vooral in dezen tijd. In het or ganisatieleven neemt de L.T.B. een belangrijke plaats in. Na deze rede, welke met belang stelling werd gevolgd, heeft de bur gemeester een hartelijke felicitatie uitgesproken namens het gemeente bestuur. Hij bood den heer Groen een bloemenvaas aan. Namens den Noordermarktbond sprak de heer J. Kliffen een woord van gelukwensch. De moeilijkheden, waarvan de heer Groen sprak, wa ren hem niet onbekend. Spr. getuig de, dat de samenwerking later echter heel goed is geworden. Als blijk van de waardeering van den N.M.B. bood spr. een bloemstuk aan. De heer K. van Dijk, die de af deeling complimenteerde namens de tuinbouwvereeniging Tuinbouwbe lang, bood ook een bloemenhulde aan. De vertegenwoordiger van het H.B. heeft namens dit hoofdbestuur een gelukwensch uitgesproken. Hij schetste de groote verdiensten van den heer Groen voor het organisa tieleven in den tuinbouw. De heer Mallekote sprak vervol gens. In de 17 jaren, welke hij hier nu werkzaam is, heeft spr. 20 cur sussen voor den L.T.B. gegeven, zei- de hij, Spr. bood bloemen aan. Kapelaan Schoonebeek legde er den nadruk op, dat het juist in deze tijden noodzakelijk is, de christe lijke beginselen hoog te houden. De heer Jb. Beentjes sprak na mens den R.K. Volksbond, waarna het oud-lid, de heer P. Groen, die ook bestuurslid is geweest, herin nerde aan de goede samenwerking in het bestuur tijdens zijn bestuurslid maatschap. Pastoor Moons zeide, dat de eerste kennismaking met de jubileerende afdeeling hem uitstekend bevallen is. Hij riep Gods zegen in voor de leden en hunne gezinnen. Met een toepasselijk woord heeft de voorzitter hierna de vergadering gesloten. '•S Avonds heeft de r.k. tooneelver- eeniging „Elk wat wils" een tooneel- uitvoering gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. SCHOORLDAM. Jaarvergadering E.H.B.O,. - De vereeniging E.H.B.O. Schoorldam en Omstreken hield Woensdagavond haar jaarvergadering in het voor malige schoolgebouw. In het jaarverslag van den secre taris, den heer K. Half, werd een overzicht gegeven van de verrichte werkzaamheden en de verleende practische hulp bij den bominslag op 2 Augustus 1940. De secretaris dealde mede dat de eenheidsdiploma's moesten worden opgestuurd en 3 .jaar verlenging zal worden aangevraagd. De rekening en verantwoording van de penningmeesteresse, mevr. Wildeboer-Koedijker, sloot in ont vangsten inclusief saldo vorig jaar op 93.08; de uitgaven waren 26.59; het batig saldo 57.39. De voorzitter, de heer P. Mantel, werd als bestuurslid herkozen. Door een der leden werd erop aangedrongen om te trachten een jonge vereeniging te stichten. Be sloten is dr. van Hesteren hierover te raadplegen. De bestaande vereeniging gaat regelmatig door met de oefen avonden en den heer van Dalen uit Alkmaar zal worden verzocht we derom als leider op te treden. Na nog enkele besprekingen van huis- houdelijken aard volgde sluiting. Denkt om het waschgoed.. - De fam. Q. J., wonende aan den West- frieschedijk (gem. Warmenhuizen) kwam bij het ontwaken tot de on aangename ontdekking dat eenige waschgoed dat des nachts aan de lijn was blijven hangen, was ver dwenen. Ook een partijtje kachel- kiaar brandhout was verdwenen. SINT-PANCRAS. Nederlandsche Tuindersbond. De afdeeling Sint-Pancras van den N. T. B. hield haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer A. Hoog land. De opkomst was niet groot. Uit het jaarverslag van den secre taris stipten wij aan, dat de produc ten tegen vrij goede prgzen zijn af genomen. Veel is door het bestuur gedaan om verbetering te brengen voor het stoken in de koolschurèp e.d. Er is wel toezegging gedaan, doch er is niets van gekomen. Het leden tal is iets terug geloopen. De behandeling van den beschrij vingsbrief vorderde weinig tijd door dat de meeste punten reeds op de landelijke vergadering zijn bespro ken. Het voorstel om den heer Ven- nik een toelage te verstrekken van 100 vond algemeenen bijval. De candidaatstelling van den heer L. Kalverdijk werd algemeen goed gevonden. Het voorstel van de afd. Koedijk om tot annuleering der re- geeringscredieten te geraken, vond veel instemming. Het voorstel Hoog- karspel om beter bewaarloon voor de kuilaardappelen te verkrijgen, werd zonder discussie aanvaard. De heer A. Stammes werd herbe noemd als bestuurslid; in de plaats van den heer C. de Jong werd ge kozen de heer W. Keizer Pz. Als afgevaardigden voor de pro vinciale vergadering werden gekozen de heeren Jb. Kloosterboer' en P. Koning. Op een vraag van den heer Jb. Kloosterboer naar samenwerking met den C. B. T. B. en het Agrarisch Front antwoordde de voorzitter, dat hem daarvan niets bekend is. Vrone in training. In verband met de slechte resultaten, door „Vrone" behaald, is besloten de eenigszins verwaarloosde training weer ernstig op te nemen. De heer Kuiper, een speler van Helder, zal de leden, nu trainen en zelf mede spelen in het elftal. Wordt de trai ning ernstig volgehouden, dan zal' „Vrone" zich in de volgende com petitie waarschijnlijk beter weten te handhaven. STOMPETOREN. Fietstocht Boerinnenboud. - Don derdag verzamelden de leden van de afdeeling zich aan de Noordervaart, om te starten voor den rit naar de bloemenvelden. De deelname was, mede door de kou, niet zoo groot als verwacht was. Niettemin trok men er welgemoed op uit, over Akersloot r.aar Heemskerk. Het bezoek aan de jeugdherberg kon niet plaats heb ben. Na het aardige, oude dorpje be zichtigd te hebben, ging de tocht over Beverwijk en Limmen naar Castricum. Wel bloeiden de narcis sen en een enkel veld hyacinthen en blauwe druifjes, doch het hoog getij van de bloemenpracht was er nog niet. Via Egmond, waar op een veld narcissen ruikers werden ge kocht, reden zij langs den Zeeweg naar Heiloo, en door het boseh op Alkmaar aan en bereikten in opge wekte stemming het eindpunt. Het was een frissche, doch zeer prettige tocht, waarop wel meerdere zullen volgen. Een goede stier. - Dezer dagen kwam de heer J. Blauw Pzn. alhier in het bezit van den bekenden stam boek- en premiestier „Bontjes Frans", welke opgenomen is met 82.8 punt in het N.R.S. Zes jonge stieren, afstammelingen van Bontjes Frans zijn dit jaar in het N.R.S. in geschreven. HEERHUGOWAARD. Poldervergadering. - Het pol derbestuur vergaderde Donderdag middag ten gemeentehuize. Voorzit ter was de heer P. Tromp, dijkgraaf. De rekening van den polder over 1940 leverde geen besprekingen op. De ontvangsten werden vastgesteld op 106.113.81, de uitgaven op 123.900.62; het nadeelig saldo was dus 17.786.81. Medegedeeld werd, dat men begonnen was met een na deelig saldo van 15.628.43. Er komt onder de uitgaven een post voor van 4640, welke weer van de provincie moet worden terugont vangen. Bovendien is nog 3500 van de provincie te vorderen, ter wijl eenige rentegevende stukken zijn aangekocht, waardoor in totaal 9000 op de begrooting drukt, wel ke eigenlijk niet ten laste van dit dienstjaar komen. Bij de rekening voor de wegen werd een opmerking gemaakt over een post van 5000 wegens uitkee- ring aan den polder uit het Wegen fonds als verstrekking van kapitaal. In antwoord hierop zeide de d ij k- graaf, dat dit zijn oorzaak heeft in de bijzondere omstandigheden. Doordat het materiaal voor de we gen niet gemakkelijk te krijgen is, kan men niet veel aan de wegen ten koste leggen. In plaats van nu de wegenrekening met een hoog voor deelig saldo te doen sluiten en tot verlaging van de lasten over te gaan, zooals tijdens den vorigen oorlog is geschied, hetgeen toen tenslotte tot gevolg had, dat na den oorlog een zeer sterke stijging in de 'asten kwam, heeft men dit er op gevonden. Dan heeft men na den oorlog iets, om mee te beginnen. De rekening van de wegen werd r a eenige bespreking vastgesteld op een totaal aan ontvangsten van 38.775.85, uitgaven 35.585.26, voordeelig saldo 3190.59. Hierbij werd opgemerkt dat begonnen was met een nadeelig saldo van 3147.30. Nu een uitgave van 18.500 als subsidie aan de provincie (voor de Hensbroekerbrug) voor de deur staat, vroegen dijkgraaf en heemra den machtiging, om een geldleening aan te gaan van 18500. Deze machtiging werd verleend. De provincie vroeg om aan haar te verkoopen een gedeelte Ring vaart vanaf Rustenburg tot den Eerkmeerdijk, tegen een prijs van 100 per ha. In totaal heeft de pro vincie voor den aanleg van het ka naal aldaar 11.97.18 ha water van den polder noodig. De voorzitter zeide, dat de nolder aan dit water niets heeft- Men mag het niet verpachten als vischwater. Het bestuur stelde daarom voor, het verzoek in te willigen. Alle Lijders aan Rheumatiek moesten de eenvoudige Kruschen-kuur volgen, zooals miljoenen menschen over de heele wereld dat dagelijks doen. Kruschen zal ook 'J uitkomst brengen: Daarom, neem óók Bij apoth. en diog. i.47, 0.76, 0.41, De heer Quant zeide vernomen te hebben, dat de strijkers bij Rus tenburg zullen worden gesloopt. Er zou reeds een aanbesteding zijn ge weest. De d ijk graaf wist daar niets van. Wel verwachtte hij, .dat de ge- lijklegging van het peil wel spoe dig zal komen. Het Geestmeram- bacht zal dan worden opgeheven en de polder zal dan alleen aan Uit- waterende Sluizen een uitkeering moeten doen. Men komt iets voor- deeliger uit. Het voorstel werd tenslotte aan-" genomen. Hierna werd een voorstel aange nomen om de bezittingen en schul den van de sluisvereeniging Ons Doel over te nemen. Dit is een min of meer formeel besluit, want eigenlijk had men de sluis al over genomen. In dat besluit was toen echter alleen sprake van de exploi tatie van de sluis. De heer K o n ij n informeerde naar het land van Spaan. Nu het weer droog ligt, zou spr. wel willen weten, of daarvoor polderlasten worden betaald. De voorzitter antwoordde ontkennend. Dat behoeft niet, want ze zijn al voor altijd betaald. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1725 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 20 Februari 1941, waarbij is vastgesteld een Verordening tot wijziging der Verordenine, regelende de bezoldiging der ambtenaren, verbonden aan den Keurings dienst voor waren in het ge bied Alkmaar. Deze verordening is heden afge kondigd en gedurende drie maan den ter gemeenite-secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 25 April 1941. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 18 stapels, wegende 28000 kg kaas aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 16 stapels Kleine Fabriekskaas 35.25 en 2 stapels Kleine Boerenkaas 33.50s Alles met rijksmerk. Handel vlug. LEEUWARDEN, 25 April 1941. Veemarkt: 1364 Melk- en kalfkoeien 180—425; 235 Pinken 100—305; 37 Varkens: drachtige 130200 en loopers 2460. Verders: 42 Stieren, 220 Vette koeien, 16 Graskalveren, 925 Nuchtere kalveren, 60 Vette schapen, 205 Weide schapen 117 Lammeren, 42 Bokken en geiten. Totaal aanvoer 3548 stuks. Eierhandel. Aangevoerd 21000 kg kipeieren, prijs 5,6—8,1 cent per stuk en 150 Eendeneieren, prijs 78 cent per stuk. Pluimvee: Sachthanen 1.502.95, slachtkippen 1.503, Jonge hanen 1.252.50, Jonge duiven 0.25. Vereen, van Zuivelmaatschappijen: Edammer kaas 20 plus 44, 40 plus 67.50, Goudsche kaas 20 plus 44, 40 pus 67.50 en Broodkaas 40 plus 67.50 per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 25 April. (Noordermarktbond). 9000 kg Roode kool 9 en 3100 kg Bieten f 6.108. BROEK CP LANGENDIJK, 25 Apr. (Lang. Groen ten veiling). 10500 kg Roode kool 9; 8600 kg Gele kool 6.70; 800 kg Bieten 4.60— 7.40; 450 kg Witlof 13.20—13.050; 200 kg Rabarber 7.10. SCHAGEN, 24 April 1941. Vee markt: 7 Paarden 10001650; 58 Geldekoeien (mag.) 160225; 30 Kalfkoeien 300430; 32 Graskal veren 200275; 30b Nuchtere kal veren 20- -55; 227 Overbouders 36 48; 19 Bokken en Geiten f 280; 14 Varkens (mag.) 3545; 41 Big gen 2028; 40 Konijnen 110; 48 Kippen 2.503.20 Voor centrale 79 Vette Gelde koeien. !)E ALKMAARSCHE COURANT 'is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. eerste blai (Ongecorrige INLLVi£lCII\U iSivAAJ BONNEN De secretaris-genera departement van hanc en scheepvaart vestigt dacht op, dat ten aan; distributie van vaste n i e t de regel geldt, fende bonnen b ij h e ren der goederen do< afgegeven en door den ontvangst genomen moi Voor vaste brandstof; geen ook is bepaald vc ring van melk, namei bonnen v o 9 r of gelijk aflevering der goederen kooper moeten worden steld. koning pete transjorda Rome, 25 April. (D. F Peter van Joegoslavië Messaggero uit Ankara derdag in Amman, de h Transjordanië aangekom daar eenige dagen als j Emir Abdoellah ver blij heeft ter eerè van hen gegeven, waaraan talri. persoonlijkheden hebl nomen. het japansch-rt neutraliteits Tokio, 25 April (D.N. band met de gisteren g< ficatie van het Japans neutraliteitspact door d< staatsraad geven de Ja] den uiting aan de vervi thans na het in werking het pact door beide reg( practische maatregelen den genomen voor het een politiek, die op de vormde basis tot een betering van de betrekki den. De Tokio Nitsji 1 dat thans op grond van 1 pogingen in het werk zu gesteld om het. conflict n beëindigen. De voorwa; voor zijn op het oogenbl dan ooit. Het neutralitei opnieuw weer eens den Japan naar vrede bewi neer Amerika, waarvan c de politiek van Roosevel feld niet bepaald steunt vredespolitiek verwezen dan bestaat op het ooger tegenheid op grond va pansch-Russische neut de politiek ten aanzien va tp c^TT'^eeren. OPOAVB AMSTERIJAMSCHE BI Bykantoor Alkmc van Vrijdag 25 Apri staatsleeningen. V 4 Nederlaod 1941 4 Nederland 1940 11 33% Neder 3 Ned.-lndië 1937. BANK-INSTELL1NCEN Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank ind. ond. binnenl. Alg. Kunslzijde Unie Calvé Delft Cert NederL Ford. Lever Bros PhiL Gloeil. Gem Bezit 231 ind. ond. buitenl. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon. Republic Steel Standard Brands oteel coram CULTUUR MAATSCH. h. v a Java Cultuur. Ned. Ind Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon- P-tr.. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust berbadjadi Jnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn izu Java—China—Japan lijn 15i Kon Ned Stoomboot 156 scheepvaart Unie tabakken. Deb Batavia <?ude Deli oenembah AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Cao. P:»c V alutakoersen nederlandsche b 25 april. Schrift, en tel. t Valuta's: New York I.88 9/16; Brussel 30.113 ®'nki 3.81-3.82; Stockhol; ■54.90; Zürich 43.6343.71. Bankpapier: New York 1.90 1/4; Brussel 30.08—30 holm, 44.76-44.94; ZüricI 43.75. 9 9 8 8 .11 .11 .19 11 .12 /i .24. 12: 3( 21 61 4 4 31 19 la 5 ■442 •26U •250 •12C •251 31 lt t 274 21c •li/ I6G 129) 3 .120 1/9 .204 .2(14 221 24 7 9 10 79 4 i

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2