""'Akkertje HET GEHEIM STILLE NO 9 DOODEUJKi GIF. DASHIELL HAMMETT 92 BUITENLAND KANTONGERECHT Zenuwachtig JEUGDLECTUUR ÏÏwiêletm TWEEDE BEAD. 2 GESCHREVEN DOOR TEEKEN1NGEN VAN ALEXANDER RAYMOND KUNST EN WETENSCHAP VOCAAL ALKMAAR MET ALKMAARSCH KINDERKOOR. Met een welkomstwoord van den voorzitter tot de talrijke aanwezigen, mej. Kostelijk en de pers, werd het concert van bovengenoemd gemengd koor Zondagavond in de Uniezaal ge opend. Daarna trad het koor onder leiding van den heer Nico Snel op, met een vierstemmig Madrigaal van Arcadelt, en met „Tenebrae factae sunt" van Michael Haydn. In het eerste nummer was de zuiverheid een beetje zwevend. Haydn's prachtig werkje klonk uitstekend, evenals sommige gedeelten van het meer uitgebreide koorwerk „de laatste zonnestraal" van Paardekoper. Het kinderkoor zong een zestal liederen met duidelijke uitspraak en goede voordracht, Snel's „de Alk- maarsche kaasmarkt" werd door het publiek met bizondere ingenomen heid ontvangen. Een zeer aardig nummer was het schimmenspel met zang „de neef van Prikkebeen". Snel schreef er eenvou dige melodieën bij, door de kinderen gezongen, die tevens de schimmen vertoonden, en een illustreerende pianopartij. Alleraardigst waren die schimmen gegroepeerd, de zang sloot zich daar uitstekend bij aan. De con ferencier verdiend apart vermeld te worden, evenals de leiding achter het scherm van den heer J. Kesselaar. Met een in elastisch tempo gezon gen wals van Strauss (Kunstenaars leven) werd dit concert besloten, dat als klavierbegeleidster mej. A. Kos telijk had, die voor die taak ten volle berekend was. A. K. UITVOERING PRANGERS ZANGKLASSEN. Een geheel gevulde zaal in het Gulden Vlies is Zondagmiddag ge tuige geweest van de uitvoering van Prangers zangklassen en het is voor den heer en mevr. Pranger en alle medewerkenden een mooi suc ces geworden. De heer Kesselaar heette namens den leider allen hartelijk welkom, in 't bijzonder een oud-leeraar van den heer Pranger, benevens den heer Schui temaker die de tekst der operette had verzorgd. Het geheel was een mooie en prettige samenwerking van zang en Schilder gevallen. - Gistermid dag is in de Egidiusstraat te Amster dam een 45-jarige schilder van de tweede etage gevallen. Hij is met een hersenschudding en hoofdwonden door den G.G.D. naar het Wilhelmina Gasthuis gebracht. Te duur verkocht. - De politie heeft tegen den fruithandelaar H. K. te Waalwijk proces-verbaal opge maakt wegens het te duur verkoo- pen van sigaren, sigaretten choco lade, bonbons en zeep. In beslag ge nomen werden 12000 sigaretten, 6000 sigaren, 1000 kg chocolade en bon bons en een groote hoeveelheid zeep. Proces-verbaal werd opgemaakt wegens overtreding van de prijzen wet, van de vestigingswet en ontdui king van de tabakswet. dans, piano- en orkestmuziek. Aan de costuums bij de verschillende dansen was zeer veel zorg besteed. Voor de pauze vielen de zang nummers zeer in den smaak en vooral de afdeelir.g der kleinsten had een groot succes met de Zeven muzikantjes, de muzikale wandeling en het speelliedje. Het dameskoortje „Danza" dansie niet alleen goed, maar zong ook heel mooi: Gij vriend'lijke zonne en Lentelied van Hendi. v. Tussen broek en Halleluja van Mozart. Onze muziekrecensent schrijft over deze uitvoering nog het vol gende: Operette Droome Loes. Dit werkje in één bedrijf is ge componeerd door den heer G. C. Pranger, op een tekst van den heer J. Schuitemaker. Loesje wordt door de andere kin deren op school, door haar zacht heid Droome Loes genoemd, en krijgt van Piet, een klassegenoot van haar, een boek dat eigendom van de school is, en door Piet is weggenomen. Loes wil niet zeggen van wie ze het boek gekregen heeft omdat ze niet klikken mag en nu verdenken de andere kinderen haar dat zij het weggenomen heeft. Daar over heeft zij verdriet, en eindelijk wordt het Piet te erg en bekent hij het boek te hebben weggenomen. Pranger schreef opgewekte en gevoelige melodietjes die door de kinderen aardig werden voorge dragen. De dansen door mevr. Pranger ingestudeerd verhoogde^ den in druk van het geheel. De regie was in de betrouwbare handen van den heer A. Kesselaar, een strijkorkest met den heer van Engelen als pia nist zorgde voor de begeleiding en Pranger leidde het ensemble rustig en zeker. Resultaat: een beslist suc ces bij het talrijke publiek. Aan de operette gingen vóóraf: liederen door kinderen gezongen, die in drie groepen waren verdeeld, eerst de jongsten, vervolgens oudere leerlingen. Hun liedjes waaronder één speelliedje, kregen 'n vertolking waaraan zorg besteed was, er werd zuiver gezongen. Het dameskoortje „Danza" zong en danste een wals van Joh. Strauss (Geschichten aus dem Wiener Wald) en nog een an der nummer. De sierlijke dans had natuurlijk ieders aandacht en er werd geestdriftig geaplaudiseerd. Het was dus een zeer gevariëerd programma dat nog werd uitgebreid met twee nummers voor twee vleu gels. Mej. Blauwboer speelde met Pranger een Fantasie van L. A. van Tetterode en Pranger met van En gelen vari-atie's op een thema van Beethoven, van St. Saens. Het sa menspel van de heeren was uit stekend. Mej. Blauwboer had haar partij goed in de vingers; maar tegenover den heer Pranger was haar aanslag wel wat zwak. Als geheel, een gezellig Zondag- middagconcert. Droome Loes bood aan 't slot den heer en mevr. Pran ger mooie bloemen aan, waarna de leider mej. Blauwboer een tuil bloemen offreerde en een woord van dank sprak tot allen in 't bij zonder tot het salonorkest en den heer van Engelen. A. K. DE REORGANISATIE VAN Z. O. EUROPA. Berlijn, 28 April (A.N.P.) Naar aanleiding van onjuiste beweringen in een zeker deel der buitenland- sche pers heeft men er vandaag in de Wilhelmstrasse nogmaals op ge wezen, dat er bij de laatste samen komst tusschen von Ribbentrop en Ciano uitsluitend sprake is geweest van voorbereidende werkzaamhe den voor de reorganisatie van Zuidoost-Europa. Van een confe rentie kan in het geheel niet ge sproken worden en er is ook geen aanleiding om die tegemoet te zien In politieke kringen hier heeft men ook commentaar geleverd op het in de Duitsche pers opgedoken begrip van Duitschland als be schermende en ordende mogend heid. Wanneer de Duitsche pers dit begrip gebruikt, bedoelt zij dat niet alleen in den zin van de groo te gedachte der nieuwe orde in Europa, het srpeekt vanzelf, dat deze nieuwe ordening van de spil uitgaat. TROEBELEN IN BRITSCH- INDIE. Sjanghai, 28 April (D.N.B.) Vol gens hier ontvangen berichten brei den de anti-Engelsche demonstraties zich tot andere steden van Britsch- Indië uit. Te Cawnpoer heeft Brit- sche politie op ongewapende in- heemsche demonstranten geschoten, van wie er verscheidene werden ge dood. Te Bombah is het weer tot bot singen tusschen Engelsche politie en inheemsche bevolking gekomen, waarbij twee inboorlingen gedood en tien gewond werden. De Engeslche gouverneur heeft samenscholingen van meer dan vijf man op straat ver boden. AARDBEVING IN TADSJIKISTAN. Moskou, 28 April. (D. N. B.) Naar de Prawda bettreffende een aard beving in de Sowjetrepubliek Tadsji- kistan meldt, zijn sedert de beving van 20 April dagelijks verscheidene aardschokken geregistreerd. In totaal hebben de apparaten van het seis mologisch instituut in Tasjkent in den loop van de vorige week 42 aardschokken geregistreerd, welker haard stéeds in het district Garm in Tadsjikistan lag. BESPREKINGEN TE CAIRO. Boedapest, 28 April (D.N.B.) Het Hongaarsche telegraaf-agentschap meldt uit Istanboel, dat de Britsche generale staf te Cairo in koortsach tige haast overleg pleegt. De Egyp tische regeering neemt aan de be sprekingen deel. Uit deze conferen ties met gesloten deuren maakt men te Istanboel op, dat Londen alles zal doen om Egypte te bewegen tot deel neming aan den strijd in Noord- Afrika. DE AMERIKAANSCHE PATROUILLEERINGSPLANNEN. Washington, 28 April (A.N.P.) In welingelichte kringen verklaarde men Zondagavond, dat het gebruik van vliegtuigmoederschepen bij de patrouilleering overwogen wordt. De vliegtuigen dezer schepen zouden patrouilleeren in de zoogenaamde neutraliteitszone van 1000 mijl. EEN UITGESLAPEN VROUW. Stockholm, 28 April (D.N.B.) Een Zweedsche boerenvrouw, die bin nenkort 80 jaar hoopt te worden, heeft 32 jaar van haar leven aan een stuk geslapen. In 1875 viel zij als 14- jarig meisje in een ziekelijken slaap, waaruit zij pas in 1908 door genees kundig ingrijpen gewekt kon wor den. Ze was toen 46 jaar. Zij geniet nu een goede gezondheid en ziet er betrekkelijk jong uit. HONGAARSCHE VERLIEZEN. Boedapest, 28 April (D.N.B.) Vol gens de vandaag gepubliceerde offi- cieele verlieslijst zijn bij het bin nenrukken in de zuidelijke gebieden tusschen 11 en 20 April in de Batsj- ka vijf officieren en 602 man geval len. Gewond werden acht officieren en 290 man, vijftien man worden vermist. Brand in Amerikaansche kruit fabriek. (D.N.B.) - In een kruitfa briek der Amerikaansche marine te Indianhead in Maryland is gister ochtend brand uitgebroken. Een der gebouwen is geheel vernield. De oor zaak is niet bekend. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 25 April 1941. Overtredingen van de verduisteringsv erorde- n i n g C. B. te Egmond aan Zee, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf; M. B. te Alk maar 1 boete of 1 dag hechtenis. H. R. te Heiloo, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. N. te Alk maar, 4 boete of 2 dagen hechte nis. K. B. te Broek op Langen- dijk, 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. H. D. te Egmond aan Zee, 5 boete of 1 week tucht school. R. J. S. te Alkmaar, 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. K. te Wijde-Wormer, C. M. K. te Kwadijk, ieder 6 plus 2 boete of 3 plus 1 dag hechtenis. Overtredingen van de verordeningopverkeers- beperking (te laat op straat): C. L. te Oudorp, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. S. te Schagen, 6 boete of 4 dagen hechtenis. J. W. P. te Bergen, 8 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de motor- e n r ij w i e 1 w e tJ. v. E. te Alkmaar, J. D. te Heiloo, ieder 0.50 boete of 1 dag hechtenis. J. S. te Heiloo, 2 boete of 1 dag hechtenis. Th. A. M. te Schoorl, 2 boete of 2 dagen hechtenis. N. L. en H. Z. te Alkmaar, J. V. te Heiloo, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. A. M. te Bergen, K. H. te Beemster, C. K. te Heer- hugowaard, J. L. te Hauwert, J. B. en W. v. d. S. te Bergen, J. E. G. H. to Alkmaar, A. D. v. d. L. te Grijps- kerk, L. A. A. van E. te Baflo, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. N. L. te Rotterdam, 4 boete of 4 dagen hechtenis. G. N. P. te Be verwijk, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. J. K. te Oudorp, 12 boete of 8 dagen hechtenis. P. v. d. M. te Lisse, 30 boete of 20 da gen hechtenis. Overtredingen van de politieverordenin gen C. T. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. L. K. te Zijpe, 2.50 boete of 1 dag hechtenis. W. F. L. en H. W. S. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. H. B. te Alkmaar, 5 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van het algemeen reglementver- voer spoorwegen: P. K. te Beverwijk, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de jachtwet: W. K. en A. K. te Egnaond aan Zee, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis, met bevel tot vernietiging van de in beslag geno men schoppen. P. K. te Egmond aan Zee, 6 plus 10 boete of 3 plus 6' dagen hechtenis. Overtredingen van de s p o o r w e g w tP. H. V. en P. L. D. te Zaandam, P. S. en A. S. te Koog a. d. Zaan, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. R. K. te Zaandam, 2 boete of 1 dag hech tenis. P. R., A. de V. en J. R. te Zaandam, J. v. H., F. G„ J. W., W. en P. H. te Koog a. d. Zaan, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis Overtredingen van de vleeschkeurings wet: A. M. O. te Schoorl, 30 boete of 20 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van het in beslag geno men vleesch. Overtredingen van arti kel 461 vanhetwetboekvan strafrecht (loopen over ver boden grond): J. A. T. te Egmond aan Zee, 4 boete of 2 dagen hech tenis. Overtredingen van de verordeningopontslagar- b e i d e r s S. L. te Castricum, vrij spraak. C. H. C. te Schagen, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de ■arbeidswet: P.. v. d. W. te Castricum, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de vestigingswet: P. H. te Alk maar, 10 boete.of 5 dagen hecht. Schriftelijke uitspraken: Overtredingen van het pachtprijsopdrijvingsbe- sluit: J. W. te Krommenie, ont slag van rechtsvervolging- Overtreding van de ver ordening op ontslagar beider s H. v. d. K. te Schiedam, vrijspraak. Overtreding van artikel 424 van het wetboek van AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij op bod te Alkmaar, op Maandag 28 April 1941 ten overstaan van den notaris Mi. C. J. de Lange, van de volgende perceelen te Alkmaar: 1. Huis en erf, Ged. Baansloot no. 9, groot 48 c.A1025.— 2. Huis en erf, Ged. Baansloot no. 11, groot 48 c.A. 900.— 3 Huis, met het erf- pachtsrecht van den grond (eeuwigdurend), Kwakelpad no. 23, groot 24 c.A. 430. 4. Huis, erf, bovenwoning en steeg, Heiligland 32/32a, groot 82 c.A. 2410. 5A. Bouwterrein met ged. opstal, Lindelaan, groot pl.m. 148 c.A. 1830.— 5B. Bouwterrein met ged. opstal en schuur, a. d. Lindelaan, groot pl.m. 148 c.A. 1830. 6 Huis, erf en steeg, Kennemerstraatweg A 27 gem. Heiloo, groot 228 c.A4520.— 7 Huis, erf en bovenwo ning, Voormeer no. 21 groot 175 c.A. 4500. 8. Werkplaats, bovenwo ning, bergplaats en erf, aan de Nieuwstraat no. 8, groot 128 c.A. 4820.— De afslag en combinaties blijven bepaald op Maandag 5 Mei a.s., des avonds zes uur (aanvang 7 uur) in het hotel de Nachtegaal, Lange- straat 94 te Alkmaar. „Vrienden in den nood" door Tjeerd Adema. Uitg. gebr. Kluitman, Alkmaar. De schrijver van dit boek ver staat uitstekend de kunst zijn lezers te boeien. En niet alleen degenen voor wie dit verhaal van de span nende avonturen van een viertal jongens uit een provinciestadje be stemd is jongens van tien tot zestien jaar óók ouderen zullen in gespannen aandacht dit boek door lezen, tóch, ondanks zichzelf mis schien, benieuwd naar den afloop. Een aanvankelijk gelukte geheim zinnige poging tot ontvoering van één van de vier club-vrienden en de lotgevallen van de overige drie bij de bevrijding vormen het hoofd motief van deze historie. De figuren, die dit boek bevolken zijn echte, lévende menschen ge worden. De vlotte schrijftrant en de humoristische kijk van den schrijver op allerlei voorvallen dra gen bij tot 't gunstig oordeel, dat men zich al lezend vormt. Pol Dom zorgde voor goede illustraties. Aan de uiterlijke verzorging van het boek is door den uitgever groo te zorg besteed. Met „Vrienden in den nood" is de serie „De nieuwe leeskring" met een goed en span nend jongensbeek verrijkt. D. strafrecht (straatschenderij): G. G. te Sint-Pancras, 12 boete of 6 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering aar. Ca. Hoog land. VAN HET Door FRANK F. BRAUN. 43) „Misschien wist ik dat wel, Pe ter. De tijd heeft in jouw voordeel gewerkt". „Heusch? Ja danAngelica, houd je van me?" Hij was opge sprongen. Angelica wist niet, hoe zij de toenadering nog eens kon af weren. Ze zei snel, en Peter Brau- bach voelde het als een stoot tegen zijn borst: „Otto Hom is vandaag in hechtenis genomen!" In aanslui ting op dezen zin kon hij onmoge lijk een liefdesverklaring eischen. Hij deinsde dan ook dadelijk te rug. In den grond was hij tegen vrouwen onhandig en schuchter; wanneer hij niet werd aangemoe digd, durfde hij zich niet te uiten. „Ik weet het", zei hij. „De hoofd inspecteur heeft het me bij de poli tie gezegd". Ze was tevreden. Kybander had dus woord gehouden. Zij zou ook haar woord houden. „Begrijp je, wat dat beteekent. Peter, ik bedoel, wat het voor ons beteekenen kan? Ladislaus Marc- zali laten ze wegreizen. Otto Horn nemen ze in hechtenis. Ze moeten cius wel een sterke verdenking te gen hem hebben". Ze keken elkaar aan. Het eerste begrijpen tusschen twee menschen wordt steeds tot stand gebracht door een blik. Hier werd het tot stand gebracht door een misver stand. „Dat wij nu eindelijk de zorg en de verdenking kwijt zijn, hè?" zei hij. Hij wist niet, waar zij heen wilde. „Wanneer de schuld van Otto komt vast te staan, dan wel; anders niet". „Die schuld zal wel komen vast te staan. De politie neemt niemand in hechtenis, als ze niet van zijn schuld overtuigd is en zelfs bewij zen tegen hem heeft". „Maar wanneer ze niets vin den?" „Ik zeg je toch, ze zullen wel wat weten te vinden". Angelica maakte een onbestem de handbeweging. „Misschien zou de -politie geholpen kunnen wor den om iets te vinden", „Waar denk je aan?" informeer de hij, in de war gebracht. „Nou, misschien het vergif". Ze slaagde er in, dat heel rustig te zeg gen. Haar oogen hielden hem vast. „Er zou een restje van het vergif, waaraan Joachim is gestorven, in het huis van Otto Horn gebracht moeten worden en daar moeten worden verstopt. De politie zal het daar dan vinden, als er een huis zoeking wordt gedaan. Otto Horn zou er dan bij zijn". Ze uitte ook deze gewichtige zinnen zeer koel. Er hij, had ze gezegd, en dat klonk Peter Braubach als een valsche toon in het oor. Hij staarde haar aan. Daarop knipperde hij een paar maal heel snel met zijn oogen, alsof hem iets verblindde. „Angelica, dat is een gevaarlijk spelletje" „Een spelletje is dat al lang niet meer, Peter. Het is bittere ernst en zelfs noodweer. Ik ben tot het uiterste bereid. Ik zou dien kant v/el opgaan". Hij wendde zich af. Hij zag niet het flikkeren van haar oogen; hij zag niet haar blik, die hem ver volgde. Niets waarschuwde hem. Bij het rooktafeltje bleef hij staan en stak een sigaret op. Met afge wend gelaat zei hij: „Weet je, wat je van me verlangt, Angelica?" „Je kunt niet halverwege blijven staan". „Angelica, ik wist niet?" „Wat wist je niet?" „Dit" zei hij en hij keerde zich weer om. „Maar je hebt gezegd, dat wij bij elkaar hooren. Dat was een belofte. Ik houd van je, Ange lica. Hoeveel ik van je houd, merk ik zelf pas op dit oogenblik. Ik zal het doen". Hij beefde zoo, dat de sigaret uit zijn handen viel. Hij moest zich bukken en de sigaret snel van het vloerkleed oprapen. Toen hij zijn hoofd weer oprichtte, had zijn gezicht zijn bleekheid ver loren; het was rood van het buk ken. „Jij moet het niet doen, Peter. Ik zal het wel doen". „Nee", zei hij vastbesloten. „Ik wil niet, dat je in gevaar komt. Ik ga naar Otto Horn. Dat valt ook veel miner in het oog, dan wan neer jij, een vrouw, komt. Ik ver stop daar het vergif". Angelca dacht snel na. Haar plan onderging een verandering, maar die verandering was niet van belang. Wanneer Braubach het vergif er zelf heenbracht, was dat voor het resultaat toch hetzelfde. Alleen, er mocht geen tijd verloren gaan. „Je moet het dadelijk doen, Pe ter, voor de huiszoeking gebeurt". „En het vergif?" „Neemt het en ga erheen. Het is een moeilijk gang, maarZe trok haar schouders op. Ze voelde zich als een heel groote tooneel- speelster, die een hevige aandoe ning moest spelen. Tegenwoordig wordt dat met zeer spaarzame ge baren gedaan. Ze boog haar hoofd. „Ga maar", zei ze, „ga nu dadelijk, Peter, het gaat hier misschien om minuten die je eerder dan de poli tie in het huis moet zijn". Hij drukte de sigaret in den ko peren aschbak uit. Een vraag kwam op zijn lippen, maar hij zag aan Angelica, dat zij niet in staat zou zijn, die te beantwoorden. „Ik ga", zei hij en ging naar de deur. Lang zaam met stijve passen, als een oude man, die moeite heeft bij iedere beweging. Roept ze me nog terug? dacht hij. Een onderdeel van een seconde wachtte hij nog in de deuropening Hij zou haar dankbaar geweest zijn; waarschijnlijk had hij zichzelf toch overschat. Maar ze zei niets. Daarop sloot hij de deur achter zich. Angelica haalde verlicht adem. Er lag een waas over haar oogen. Ze nam haar onderlip tusschen haar tanden. Nu doorzetten, niet terugkrabbelen; nog vijf minuten, totdat Peter het huis had verlaten. Ze hoorde niets meer van hem. De looper op de gang depipte zijn schreden. Hij deed bovendien zijn best, zoo zacht mogelijk te loopen Dora mocht hem niet verrassen. Zachtjes deed hij de deur van de rose kamer van Angelica open. Hij vond den weg. Op tafel lag haar taschje van zwart krokodillenleer, dat zij ook bij gelegenheid van het tragische picnicpartijtje bij zich had gehad. De gedachte kwam bij hem op, dat het mateloos lichtzinnig van Angelica geweest was, dit taschje daar op tafel te laten lig gen. Hij dacht: ze heeft me het zoeken gemakkelijk willen maken. Hij opende het taschje. In een van de zijvakjes lag het witte hoe kige zakje met het vergif. Hij her kende het zakje weer. Het papiertje dat ernaast zat, ging hem niets aan; hij las het niet. Het was de verklaring van het scheikundige laboratorium, dat het poeder had onderzocht. Hij knipte het taschje weer dicht. Op zijn teenen verliet hij de ka mer. In de garderobe beneden hing zijn lichte jas en zijn hoed. Hij wierp zijn jas over den arm en zette zijn hoed op. Toen hij de huisdeur in de hand had, kwam Dora de keuken uit. „Gaat u weg, mijnheer Brau bach?" vroeg ze weinig scherpzin nig. „Ja, zeker", zei hij en sloeg de deur dicht. Een verklaring had hij nu niet kunnengeven. Dora was verbaasd. Die mijn heer Braubach werd steeds gekker. Braubach reed naar het huis van Otto Horn. Het kan gaan om minu ten, had Angelica gezegd. Hij had een taxi genomen. Deze vijftien mi nuten konden beslissend zijn, voor bet lot van hem en dat van Ange lica. Aan Otto Hom dacht hij in het geheel niet. „We zijn er er, mijnheer", zei de chauffeur. Die vent had toch eerst zoo'n haast gehad, dacht hij, en nu bleef hij maar zitten Braubach schrok op. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6