AGENDA PUBLICATIES AMSTERDAMSCHE BEURS EERSTE BLAD Alkmaar, Zaterdag. VAN TWEE GOUDEN HUWELIJKEN. Heden herdenken de echtparen T. de WitG. de Wit-Jongman en P. BlokA. Blok-Roos den dag waarop zij voor 50 jaar in den echt werden verbonden. Het echtpaar de Wit, Stationsstraat 41, mag nog een kras stel menschen genoemd worden. Beiden tellen 73 levensjaren. De vrouw werd in Zaandam, de man te Wormerveejty^ terwijl in den benedenhoek ,Je geboren, waar hij zijn opleiding aTs dnrn__ SnaWpnhl,r„ pn Bunschoten kuiper ontving. Van 1899 tot 1921 is de heer de Wit als kuiper werkzaam geweest bij de Alkmaarsche Zeep- ziederij. Na opheffing van dat bedrijf geraakte hij werkloos en sindsdien zijn het de kinderen hun huwelijk werd met drie flinke zoons gezegend die er voor zorgen, dat deze oud- geworden werkers, nog van een on- bezorgden levensavond kunnen ge nieten. Zoowel de heer als mevr. de Wit genieten een goede gezondheid. Het feest werd reeds de vorige week in familiekring gevierd. Tal van bloem stukken en felicitaties bewezen, dat men in ruimen kring met de gebeur tenis medeleefden. Het echtpaar Blok woont in het perceel le Kanaalstraat 8. De man is 79, de vrouw 71 jaar. Uit hun huwelijk werden 11 kinderen gebo ren, waarvan er vijf in leven bleven die thans op hun beurt gehuwd zijn zoodat de oude menschen zich in het bezit van 13 kleinkinderen en 2 ach terkleinkinderen mogen verheugen. Twee-en-veertig jaar is de heer Blok aan de Alkmaarsche IJzer- en Me taalgieterij werkzaam geweest. Zijn arbeid verschafte ook hem een sober bestaan. De sociale voorziening ver schafte hem niet meer dan de beken de/3 staatspensioen* zoodat de oude menschen thans door de verzorging van een commensaal en steun van de kinderen, die het zelf niet breed hebben, hun levensavond doorko men. Dank zij de kinderen kon heden de voor hen heugelijke dag in feest vreugde in de versierde woning wor den doorgebracht. Met bewondering hebben wij de levensvitaliteit van deze oude men schen, die door hun arbeid waarlijk een beter lot hadden verdiend, gade geslagen. Wij wenschen beide echtparen nog vele jaren, in goede gezondheid. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis aan het Kweeren- pad zijn gedurende de maand April genomen: 286 kuipbaden, 296 dou ches le klasse, 868 tweede klasse en 858 derde klasse. EEN VEREENIGING VAN OVERIJSELAREN. Vrijdagavond vond er in de Unie een vergadering plaats, welke tot doel had de oprichting eener ver- eeniging van personen uit Zwolle en het verdere Overijsel. Er waren 27 personen aanwezig. Nadat de voorloopige voorzitter deze vergadering had geopend en mededeeling had gedaan van het doel der vergadering, werd tot op richting dezer vereeniging beslo ten, waarvoor alle aanwezigen zich als lid opgaven. Het ligt in de bedoeling om op den eersten Vrijdag van iedere maand een vergadering te houden, met na afloop een gezelligen avond. Eén keer per jaar zal een groote feestavond worden georganiseerd'. Verder staan lezingen, fietstochten enz. op het programma. Morgen reeds zal een fietstocht naar de bollenvelden worden gehouden. Als bestuursleden werden geko zen de heeren D. H. A. v. Gelde ren, Nic. Beetskade 8, als voorzit ter; J. G. Selhorst, Lyceumstr. 51, als secretaris; W. Beekman, Rop- jeskuil 60, als penningmeester. De contributie werd bepaald op 30 cent per maand voor man en vrouw en 20 cent voor personen boven 18 jaar. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag 4 Mei is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en ge durende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waar genomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. 1200 KG AARDAPPELEN GESTOLEN. Woensdagnacht werden uit een kelder van den koopman A. te Maastricht 1200 kg aardappelen gestolen. De diefstal werd door de politie ontdekt. Donderdag werden aangehouden de Gebr. D. uit Noordscharwoude, benevens zekere S. en B., beiden uit Maastricht, verdacht van dezen diefstal. In den kelder van een der gebroeders S. werd een partij van ongeveer 1200 kg aardappelen gevonden. De politie zet het onderzoek voort. GEDENKPLAAT VOOR ENKHUIZEN. Vrijdag 9 Mei zal door de ingeze tenen van Bunschoten als herinne ring aan de genoten gastvrijheid tij dens de Mei-dagen van 1940 aan het gemeentebestuur .van Enkhuizen een bronzen gedenkplaat worden aange boden. De gedenkplaat geeft een voorstel ling van een gedeelte van het IJsel- meer met de Noordhollandsche kust en de stad Enkhuizen aan de linker dorpen Spakenburg en Bunschoten zichtbaar zijn. De woorden, die in de gedenkplaat zijn gegraveerd herinneren aan de evacuatie. De plaat zal worden aangebracht in het raadhuis te Enkhuizen. De reis naar Enkhuizen zal per boot geschieden. Verwacht word dat tal van visschersvaartuigen de boot, waarop zich de officieele depu tatie bevindt, zal vergezellen. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. Bij zijn werkzaamheden als lijn- werker van het P.E.N. was de heer W. de Bruijn uit Schagerbrug zoo ongelukkig met den electrischen stroom in aanraking te komen. Hij was bezig in een paal van het elec- trisch net bij St. Maartensbrug, toen hem dit ongeval overkwam. In be- wusteloozen toestand bleef hij, mede door de klimschaatse^, in den paal hangen. Gelukkig werd hij vrij spoe dig uit zijn benarde positie bevrijd door toegeschoten redders, die op doortastende en doeltreffende wijze optraden. Het slachtoffer had brand wonden aan zijn handen opgeloopen JEUGDIGE DIEVEGGE. Door de politie te Bergen proces-verbaal opgemaakt tegen een jeugdige pensiongast, die kans zag in een onbewaakt oogenblik in haar pension een geldkistje met inhoud te ontvreemden. Zij is in een rijksop voedingsgesticht opgenomen. IS DE KLANT NOG KONING? Van slagerszijde te Bergen deelt men ons mede, dat de slagers tot nog toe het beschikbare vleesch onder hun cliënten distribueerden, waardoor velen, ook als ze niets bestelden, toch hun deel bezorgd kregen. Bij de nieuwe regeling is dit niet meer mogelijk, vandaar, dat de onduidelijke zinsnede wel voor deze cliënten verstaanbaar was. Men verzekerde orjs, dat de slagers in Bergen er naar blijven streven het devies „de klant is koning" hoog te houden. FIETS GEVONDEN. Dezer dagen vonden spelende kinderen langs den Twuiverweg in de gemeente Sint Pancras een da mesrijwiel in de wegsloot. De fiets, hoewel gebruikt, verkeerde in goe den staat Blijkbaar had zij nog slechts kort op deze ongewone plaats gelegen, want de banden waren nog volkomen hard. Men verdiept zich nu in de vraag hoe de fiets daar is gekomen en wie zij toebehoort. SLECHTE VRUCHTZETTING. De stooktomaten treffen het slecht met de vruchtzetting, zoo schrijft men ons uit Sint Pancras. De vele zonlooze dagen hebben gemaakt, dat vele bloempjes niet bevrucht ge raakten en thans z.g.n. knoopen ver toon en. DUIKER BESCHADIGD. Waterstand in den Daalmeer- polder aanmerkelijk gestegen. De Ned. Heide-Maatschappij, die zand vervoert vanaf een stuk bouw land te Koedijk naar Broek op Lan- gedijk, moet hierbij twee duikers passeeren van den polder de Daal- meer. Door het gebruik van te groote vaartuigen, waarvoor vanwege het polderbestuur reeds was gewaar schuwd, had men het ongeluk één dier duikers zoodanig te beschadigen, dat het water den polder binnen stroomde. Het water steeg aanmer kelijk, zoodat verschillende inge landen moesten ingrijpen om erger te voorkomen. Nu is echter een der bij-polders van bemaling uitgesloten, zoodat het te wenschen is, dat er geen regen periode komt, zoolang de reparatie duurt. OUDORP. Door den prov. waterstaat van Noordholland is aan den heer B. P. van Kooten te Oudorp opgedra gen het bouwen van een dienst woning met bergruimte voor schotbalken c.a. nabij de keersluis bij den Omval in de gemeente Oudorp. URSEM. Cabaretavond. - Het zal de jonge lui die nu van een dansje verstoken moeten blijven, genoegen doen te vernemen, dat de heer Oudejans voor Zondag een goed bekend staand cabaretgezelschap heeft aangeno men. Dit gezelschap heeft onder den naam van „Picowina" reeds veel van zich doen spreken en in stad en dorp door een beschaafd en uiter mate goed repertoire steeds volle za len getrokken. Wij twijfelen niet of de belangstel- ng zal ook nu weer groot zijn. Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Je moet maar boffen (hum.); hoofdrollen Watt en Half Watt. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Het getrouwde schoolmeisje (rom.); hoofdrollen Hans Moser, Theo Lingen en Gusti Huber. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Suikerfreule (Holl. film rom.); hoofdrollen Aaf Bouber, Johan Elsensohn, Annie van Duyn, Louis de Bree. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Valsch gald (rom.-sens.); hoofdrollen Rudolf Fernau, Kirsten Heiberg en Theod. Loos. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 3 Mei. 2 uur, Neversie's bloembollendag te Limmen, in café Centrum aldaar. 3 uur, Harmonie, concert H.O.V. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van ,,'n Rare familie", door Johan Kaart en zijn gezelschap. Zondag 4 Mei. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering In den nacht van 23 April, door Het Alkm. Tooneel. 7 uur, zaul Oudejans te Ursem, cabaretavond gezelschap Recourna. 7.30 uur, café De roode Leeuw te Schermerhorn," opvoering van Rob bedoes door de tooneelvereeniging Amicitia. PESIE'S NATUURBAD. 9 Mei a.s. wordt Pesie's natuur bad geopend en zal elke zwemlief- hebber weer kunnen genieten van dit mooie hygiënische bad, gevormd door bronwater en vrij van ratten. Een abonnement biedt tal van voordeelen ook voor gezinsleden. Voor nadere bijzonderheden zie men elders in dit blad. SINT-PANCRAS Gelijkgesteld. - Door het be stuur van het „Witte Kruis" is het besluit genomen om de tijdelijk in onze gemeente vertoevende Helder- sche ingezetenen, al of niet hier gedomicilieerd, gplijk te stellen met de leden. Daar het nog al eens voorkwam, dat aanvragen om ma- triaal werden gedaan, moest deze noodmaatregel worden getroffen. Kievietseieren zoeken. - Het kievietseieren zoeken gaat, trots het verbod, steeds door. Er wordt daarbij meermalen dwars door de bebouwde akkers geloopen, zelfs plantenbanen worden niet ontzien. Voor de politie is hier werk te doen. STOMPETOUEN. Jan Dubbeld. f - In het begin dezer week deed het ontstellen de bericht hier de rónde, dat na een ziekbed van slechts enkele dagen in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar de heer Jan Dubbeld, chauffeur aan de zuivelfabriek „Neerlandia" voorgoed was ingeslapen. Vrijdag middag had de droeve begrafenis plaats. Hoezeer de eenvoudige, stille werker hier gewaardeerd werd, bleek uit de groote belang stelling, welke zoo spontaan tot uiting kwam. Op de schouders van zijn collega's, de baar getooid met prachtige bloemen, werd hij ge dragen naar zijn laatste rustplaats, uit de kleine woning in de scha duw der hooge kerkhofboomen. Het lied van den arbeid zweeg een wijle in de groote fabriek, alle werkers en hunne vrouwen bewe zen hun makker de laatste eer. Ook waren aanwezig de heeren W. Groot en D. Huyzer van Reenen, resp. voorzitter en secretaris van Neerlandia, burgemeester Posch, wethouder Jb. de Boer, en zeer vele dorpsgenooten. Aan de groeve werd het woord- gevoerd, namens den directeur, die niet aanwezig kon zijn, door den heer Schaap, assistent, en voorts door de heeren J. Brouwer, P. Leegwater en Ker seboom, die allen getuigden van de plichtsbetrachting en trouwe ka meraadschap van den overledene. Hoe schrijnend het verlies vóór de jonge weduwe en haar kinderen ook moge zijn, het warme mede leven dat zij ervoer, zal zeker hare krachten sterken. ÖUDKARSPEL. Afscheid van den heer Jb. Mosk als pres.-kerkvoogd. - In een dezer dagen gehouden voltallige vergade ring van kerkvoogden en notabelen der herv. gemeente heeft de heer Jb. Mosk afscheid genomen als presi dent-kerkvoogd. De burgemeester, de heer A. J. Wijnveldt, heeft in opdracht van de kerkvoogdij den scheidende hartelijk dank gebracht voor hetgeen hij in zijn langen staat van dienst voor de kerk heeft gedaan. Meer dan 32 '•men h°eft u, aldus spr., de b°lan"en an de kerk- gediend, eerst als dia ken, daarna als notabel, vervolgens als kerkvoogd en sinds 1922 als pre- sident-kc'-voogd. In de eerste vergadering, welke door u werd geleid, op 29 Maart 1922, werd de rekening over 1921 behandeld, welke toen sloot met een nadeelig saldo van 3448,24. Het groote landbezit der kerk vroeg in verband met de crisis iri land- en tuinbouw veel beleid en het treffen van bijzondere maatregelen. De af braak van de oude en de bouw vau de nieuwe pastorie gaven hem be moeiïngen, doch altijd was hij op zijn post en met groote bereidheid heeft hij steeds deze functie vervuld. Spr. bood den heer Mosk hierna een keurigen ruststoel aan, hopende, dat hij er nog langen tijd gebruik van zal mogen maken. De heer G. IJff heeft als voor zitter van het college van notabelen den afgetreden president hartelijk toegesproken en hem bedankt voor hetgeen hij voor de gemeente heeft gedaan. Spr. offreerde een prachtige bloemenmand. De heer Jb. Kroon Jbz. heeft hier na als kerkvoogd nog het'woord ge voerd. Hij zeide, vele jaren met den heer Mosk te hebben samengewerkt Hij heeft hem steeds bewonderd om zijn groot optimisme, ook in de moei lijke jaren welke het college heeft doorgemaakt. De vergaderingen heb ben altijd een prettigen geest gehad en als er moeilijkheden waren op te lossen was het gezegde van den voor zitter nogal eens: „Nu, heeren, op hcop van zegen". De heer Mosk heeft tenslotte den sprekers dank gebracht voor hetgeen zij tot hem gesproken hadden en voor de stoffelijke blijken van er kentelijkheid. Spr. eindigde met den wensch, dat het de kerkelijke ge meente en haar colleges ook in de toekomst goed moge gaan. KOEDIJK Witte Kruis. - *- Donderdagavond vergaderde in het café Nieuwland de afdeeling van het Witte Kruis. De opkomst der leden was gering. Medegedeeld werd, dat candidaat gesteld zijn voor het hoofdbestuur de heeren de Laat en ds. Keuning. Er zal bij genoegzame deelneming weer een moedercursus worden ge houden voor dames boven de 18 jaar. Het jaarverslag deelde inzake de t. b. c.-bestrijding mede, dat twee personen in een sanatorium werden verpleegd. Er werden in drie ge vallen 46 staven ijs verstrekt. Drie keer werden er goederen ontsmet. In twee gevallen werden versterkende middelen verstrekt en éénmaal hulp in de huishouding. De zuster bezocht 8 gezinnen in 28 bezoeken. Het ledental der afdeeling was 263. De Emmabloemcollecte had opgebracht 22.82. De rekening t. b. c.-bestrijding gaf aan een ontvangst- en uitgaaf van 1638,14, waarvan een rijksbijdrage van 6, een gemeentelijk subsidie van 14447 en van de provincie 104 56. De uitgaven voor het sana torium waren 1487.05. - De rekening Witte Kruis gaf aan een ontvangst van 1165,66, waar ender een saldo van het vorig jaar ad 558; de contributie had 472,25 be dragen, de subsidie der gemeente was 100. De uitgaven waren 468,34, het saldo bedroeg 697,32 vooruit gang over 1940 139,32). De aftredende bestuursleden, de heeren Pesman, Sloof en M. Mulder, werden herkozen. Het batig saldo zal gedeeltelijk worden gebruikt voor aankoop van materialen, terwijl tevens het restant van 225 van de leening zal worden afgelost. Het materiaal zal tegen molest ver zekerd worden. HEERHUGOWAARD. Afscheid zuster Smit. - Donder dagavond nam zuster Smit officieel afscheid als wijkverpleegster voor het Witte Kruis en t.b.c.-bestrijding. Voor deze gelegenheid was de zaal Rus met guirlandes versierd, terwijl enkele bloemstukken op de tafels prijkten. Onder de aanwezigen be vonden zich de burgemeester, wet houder Tromp, de beide artsen Zwarteveen en Swart, ds. de Mooy en een drietal collega's, ft.l. de zus ters Grutter, Leegwater en Drentje. Voorts waren er dames van den zus- terkring' Odith, waarvan zuster Smit presidente is, alsopk een broe der met zijn echtgenoote. De voorzitter, van het Witte Kruis, de heer Th. v. d. Meer, sprak een hartelijk woord van welkom. Hij sprak van de groote erkentelijkheid waarvan getuigd wordt in brieven van familieleden van reeds lang overleden patiënten. Spr. memo reerde dat de zuster steeds haar fiets is trouw gebleven en in weer en wind de lange wegen van Heer- hugowaard berijdt. Spr. las nog een verslag voor uit het orgaan van het Witte Kruis, hetwelk vol lof is over haar werk. Als blijk van waardee ring der burgerij bood hij namens deze en het Witte Kruis een thee meubel met een prachtigen stoel aan. Burgemeester Sutman Meijer sloot zich namens het gemeentebestuur volkomen aan bij den door den heer v d. Meer gebrachten lof. In' welge kozen woorden roemde spr. de wijze, waarop de scheidende zuster haar werkzaamhdeen in de gemeente heeft volbracht. Hij dankte haar voorgaar werk en wenschte haar nog vele jaren gezondheid toe. Dr. Swart sprak mede namens zijn collega en zeide niemand beter dan zij het best kunnen beoordeelen wat de zuster presteert. En de doktoren jn daarover vol lof. Spr. memo reerde het werk der zuster op het gebied der t.b.c.-bestrijding, waarbij zij de artsen vaak waardevolle raad gevingen gaf. Ook op 't consultatie bureau was zij de stuwende kracht. Hierna was het woord aan den heer Hoogland, tot 1 Mei oud secr.- penningmeester der afdeeling. Hij bracht de zuster mede' namens vele oud-patiënten hartelijk dank voor het vele en goede, wat zij voor de familie als wijkverpleegster is ge weest, presteert. Zuster Drentje bood met eenige welgekozen woorden namens den Bond van Wijkverpleegsters een boekwerk aan dat getiteld is „Sil, de strandjutter" door Cor Bruin. Dit boek handelt op Terschelling, de ge boorteplaats \an zuster Smit. Tijdens de afscheidsreceptie kwam nog een schrijven binnen van pas toor de Mulder met dank voor het vele en goede door zuster Smit aan zijn parochianen bewezen. Hierna sprak le zuster haar dank uit aan allen, die aanwezig waren en ook aan hen, die niet aanwezig kon den zijn. Zij besloot met te zeggen: Ik neem nu wel afscheid als ver pleegster, doch ik blijf in Heerhugo- waard wonen. Op deze woorden volgde een dave rend applaus. Hierna sprak haar broeder nog een woord van dink voor de uitnood! ging om dezen avond hier aanwezig te zijn en tevens nog een hartelijk dankwoord voor de treffende hulde, aan zijn zuster be vezen. Na het officieele gedeelte van den avond bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. BROEK OP LANGENDUK. Zilveren jubileum. - Onder groote belangstelling heeft de heer P. Goot jes alhier zijn 25-jarig jubileum als koster der herv.-gemeente gevierd. Een groot aantal gemeenteleden heeft den jubilaris en zijn vrouw op dezen heuglijken dag geluk ge wenscht. Verscheidene cadeaux wer den aangeboden. NOORDSCHARWOUDE Vergadering Dieps- en Moorsmeer polder. - In hotel „De Burg" te Noordscharwoude werd Vrijdagmid dag een vergadering van stem gerechtigde ingelanden van den Dieps- en Moorsmeerpolder gehou den onder leiding van den heer K. Bekker Pz. In verband met de ontvangen circulaire t.a-.v. de tijdelijke toelage van 6 op de salarissen Van het lager bezoldigd gehuwd personeel werd besloten, >k aan het perso neel van den polder deze toelage te verleenen. Vervolgens werd de reke ning over 1940 behandeld. De reke ning werd vastgesteld op een totaal 'edrag van 8456.18, met een batig slot van 443.11. De rekening van de sluis werd vastgesteld op 1171.57, met een saldo van 585.77, waarvan nog 318 moet worden betaald. Her aanvangssaldo was 441.81. De be grooting 1941 sloot op 4567.73, met een post voor onvoorzien van 168.28. Hierbij is gerekend op een verhooging van de lasten met 1 per H.A. Deze zijn nu 14 per H.A. Hierbij zijn de lasten van de banne niet inbegrepen. Zeer breedvoerig werd van gedachten gewisseld over het slooten. Ten slotte werd beslóten den post met 100 te verhoogen; dan kan men een begin maken bij de sluis, waar men den meesten last heeft met ondiepte. .Besloten werd een kasgeldloening aan te gaan van 2000. In antwoord op een vraag van den heer J. Bruyn antwoordde de voorzitter, dat wanneer een „post" in den polder niet voldoet aan de in de keuren gestelde eischen, deze door den eigenaar in goeden staat moet worden gebracht. Tenslotte besloot men, voor de meestbevaren slooten tweemaal per jaar kroosschouw te houden. HEILOO. Vergadering Damclub. - De dam club Heiloo hield Donderdagavond een drukbezochte jaarvergadering in de lunchroom Bolten. Een bijzonder heid was het zeker, dat op één na alle leden present waren. De voor zitter, de .heer J. Spaans Mzn., open de en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. Uit het financieel verslag van den heer H. Burggraaf bleek, dat ds ontvangsten en uitgaven waren 126.50, met een voordeelig saldo van 22.06. De penningmeester uit te zijn dank voor aller medewer king, want er is geen cent achter stand. De heer A. Kroon werd als secretaris gekozen. De heer J. Geuzenbroek gaf een goéd gedocumenteerd verslag ais wedstrijdleider. Deze nieuwe func- tionnaris is gewoon om de dingen bij hun naam te noemen. Niet geheel ontevreden, meende hij dat de le klasse beter bezet kan worden als men zijn best doet. De heer H. Burggraaf is kampioen in de eerste klasse en voor de tweede maal winnaar van den wisselbeker. (Applaus.) De heeren A. Modder en D. Smit waren eerste in de 2e en in de 3e klasse. De voorzitter 'reikte aan de winnaars de prijzen uit. 2 October zal het winterseizoen to van "en. Een comité van uit voorin", be- taande uit de heeren H. Verwer. J.Geuzenbroek en J. P. Ros werd benoemd in verband met de viering van het eerste lustrum. MIDDELBARE HANDELSDAG SCHOOL MET VIERJARIGEN CURSUS TE ALKMAAR. Aangifte van nieuwe leerlingen kan plaats vinden vóór 15 Juni a.s, iederen Dinsdag en Vrijdag van 1112 en iederen Donderdag van 23 uur in het t ij d e 1 ij k school gebouw Bergerhout 1, of na afspraak (telefoon schoolgebouw 3976, huis 3471), of schriftelijk aan den direc teur, Kennemerstraatweg 129, met vermelding van volledigen naam en voornamen en geboorte-datum van de(n) candidaat(date), klasse, waar in plaatsing gewenscht wordt, laatst- bezochte school, en naam en adres van ouders of verzorgers. Voor leerlingen, buiten Alkmaar wonende, moet ook aangifte worden gedaan bij het gemeentebestuur van hun woonplaats. De directeur verstrekte gaarne na dere inlichtingen. Alkmaar, 3 Mei 1941. De Directeur, 3. A. M. SNIJDERS. MURMELLIUS-GYMNASIUM TE ALKMAAR. Aangifte van nieuwe leerlingen vóór 1 Juni a.s. iederen Maandag van 1112 en iederen Dinsdag van 2.303.30 uur in het schoolgebouw Bergerhout 1, of na afspraak (tele foon Gymnasium 3976, huis 4463), of schriftelijk aan den waarnemend Rector, Juliana van Stolberglaan 12, met opgave van naam, voornamen en roepnaam van de(n) candi- daat(date), datum en plaats van ge boorte, laatstbezochte school en klasse, en naam, beroep en adres van ouders of verzorgers. De rooster voor het examen, dat op nader te bepalen data wordt ge houden, zal aan de candidaten wor den toegezonden. De school omvat een litterair* historische en een wis- en natuur kundige afdeeling; de splitsing valt na het 4e leerjaar. De waarnemend Rector verstrekt gaarne nadere inlichtingen en ad vies. Alkmaar, 3 Mei 1941. De waarnemend Rector, DR. J. C. KAMERBEEK. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris mr. C. J. de Lange uit Alkmaar had Vrijdag in het koffiehuis De Ver gulde Valk te Egmond aan Zee de openbare verkooping plaats bij op bod, afslag en combinatie van ver schillende perceelen aldaar, behoo- rende tot de nalatenschap van den heer W. Gouda. 1. Aan de van Speijkstraat nrs. 18, 19 en 20, samen groot 1 A. 22 c.A.; 2. van Speijkstraat nr. 21, groot 91 c.A., in bod op 2540, afgemijnd op 2640 door den heer C. van Liet te Purmerend. 3. Het perceel Bergstraat nr. 42, groot 54 c.A. en 4 het perceel Berg straat nr. 44, groot 58 c.A., tezamen, in bod op 936, werden afgemijnd op 1056 door denzelfden kooper. Tenslotte werden alle perceelen, tezamen, thans in bod staande voor 3696, afgemijnd op 100 door den heer C. van Liet uit Purmerend, die dus voor 3796 kooper werd. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZONDAG 4 MEI. Ned. Leger des Heils, Hekelstr. r.o. 9; 10 uur wijdingsdienst, 5 uur kindersamenkomst, 7.30 uur verlos singbijeenkomst; Dinsdag en Don- derdagav. 7.30 uur bijeenkomsten; Vrijdagavond 7.30 uur ontspan ningbijeenkomst voor mannen. De diensten staan o. 1. v. M. v. Stein, oud kapiteine en W. Hein, k.-luit. UITGEEST, 10 u., ds. Hanneman. Evangelisatie Sedeur, 10 uur, de heer Frankena; 11.40 uur Zondags school. LIMMEN, 10 uur, ds. Klein Wassink (verbeterde opgave). OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Zaterdag 3 Mei 1941 Vor. li. r» 87'/, .117 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 11 33P4 Neder J Ned-lndië 1937. 3ANK-INSTELLINCEN Amsterd Bank Handel Mij. Cert. 250.1 9'/, Koloniale Bank 190 Ned Ind Handelsbank li2l/j IND. OND BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 126'/4 Calvé Delft Cert 74 Nederl. Ford290 l.ever Bros'17Vs Phil Gloeil Gem Bezil 220 CULTUUR MAATSCH. H V. A4291/, lava Cultuur25. Ned Ind Suiker Unie 258 Verg Vorstei.landeD 'ETROLEUM. Kon. Petr. TUBBERS. Amsterd Rubber Deji Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serhadiadi SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lün lava China Japan lijn 144 Kon Ned Si,„unbout li v heepvaart Unie lo ABAKKEN. I >eli Batavia 198 Oude Deli 205 Senembah ,217 •117'/, 241 .271 211 H93/4 •158 ■131 11 pim 2 u 97'/, 97 S9Vs 8 117 138-40 191 132 126.i/2 74 290 117-8 218 430 258 258 118 238 269 211 138 157 130 118 145 155 17''/, 200 268 218

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2