Wat Rotterdam den toerist te bieden heeft. SPORT GEMEENTERADEN KANTONGERECHT LAATSTE BERICHTEN Iedere Nederlander kan met eigen oogen iets van den wederopbouw in zich opnemen. MARKTBERICHTEN tweede blad. 3 Voetbal de wedstrijden van MORGEN. Al begint het voetbalprogramma langzamerhand iets kleiner te wor den, toch zijn er ook voor morgen weer tal van belangrijke wedstrij den vastgesteld. In de eerste plaats wordt de kam pioenscompetitie ingezet. A.D.O. gaat naar Almelo om Heracles te bekam pen en P.S.V. komt uit Eindhoven naar Velzen om de kracht van V.S.V. op de proef te stellen. R.F.C.—V.U.C. en M.V.V.—B.V.V. zijn van weinig beteekenis. In 't Noorden wordt op het terrein van G.V.A.V. de beslissingswedstrijd Be QuickH.S.C. gespeeld. Zal Gro ningen of Hoogezand de kampioens plaats worden? SneekVeendam en Achilles G.V.A.V. zijn nog competitiewed strijden van beteekenis. 2 A brengt vier wedstrijden. De Boys gaan bij W.F.C. op bezoek. A.F.C. moet naar V.V.Z. en zal daar de goede kans zeker niet verspelen. D.W.V. gaat naar O.S.V. en Zeebur- gia naar Enkhuizen. In 2B gaat aller belangstelling uit naar H.V.C.E.D.O. ,een wedstrijd voor beide clubs van veel beteeke nis. Verder de KennemersH.F.C., R.C.H.Hilversum, HerculesWa tergraafsmeer en VolendamSpar taan. In 3 A staat Z.V.V.Zaandijk in belang bovenaan. Verder G.V.O. K.V.V., Alw. Forward—Purmersteijn en St. GeorgeHollandia. Q.S.C, heeft rust. In 4 A gaat D.T.S. naar Schagen, terwijl B.K.C. de club M.F.C. ont vangt. Verder WieringerwaardWa tervogels en SuccesN. Niedorp. langs de n.h.v.b.-velden. Moeilijke trips voor Egmondia en Ursem. Oudorp ii moet eveneens oppassen. Belang rijke derby tusschen Alkm. Boys v en Alcmaria v. Nu in de eerste klasse C alle be langrijkheid is weggevallen, heeft de ontmoeting PettenVrone niet veel meer te beteekenen. De zeekan- ters deden 't den laatsten tijd beter dan de groen-zwarten en nu ze in eigen huis spelen hebben ze een re delijke kans op de voile winst. De Vronianen kunnen dit treffen ech ter nog als een goede oefening be schouwen. De tweede klasse D brengt 'n paar zeer belangrijke ontmoetingen. Het leidende Egmondia moet een bezoek brengen aan D.T.S. II en dat beteekent geenszins een walk-over, integendeel, de D.T.S.'ers lieten vaak zeer goede dingen zien en het zou ons heusch niet verbazen, indien ze de Egmonders verlies wisten toe te brengen. Ursem krijgt het bij Graftdijk ook niet bepaald gemakkelijk, al erken nen we, dat de Graftdijkers er de laatste weken wat uit blijken te zijn; mogelijk kunnen de Ursemmers daar van profiteeren. We zijn werkelijk benieuwd, of Alkm. Boys III dat een bezoek moet brengen aan Alkmaar II het weer eens tot een overwinning zal weten te brengen; het zou dan te vens een revanche-partij kunnen zijn. Alkm. Boys IV zal bij Bergen II wel geen kans op de volle winst hebben, want de Bergenaren doen het ook niet bepaald slecht. In de derde klasse D moet het lei dende Oudorp II een bezoek brengen aan Koedijk II. Een lastige wed strijd voor beide clubs. In de vierde klasse D een belang rijk treffen, namelijk de derby Alk- maarsche Boys V—Alcmaria V. De rood-witten hebben één verliespunt meer en zullen het dan ook wel op een overwinning aanhouden. Overigens zijn beide ploegen van vrijwel gelijke kracht, wat de eerste ontmoeting die met een gelijk spel eindigde bewees. Alkm. Boys VI ontvangt Bergen III en krijgt een gelegenheid het eerste winstpunt binnen te halen. Hockey. alkmaar in het afgeloopen seizoen. Alkmaar ni kampioen. Het Alkmaarschv. Seniores-elftal werd na een beslissingswedstrijd kampioen en heeft bereids zijn eersten promotie-wedstrijd in Am sterdam gewonnen. Morgen ontvan gen de Seniores het jonge Kamebon II uit Hilversum. Wordt deze thuiswedstrijd ge wonnen, dan staat Alkmaar III reeds met eén been in de derde klasse. Is dit niet het geval, dan is nog alles mogelijk, aangezien het schema van de promotie-wedstrijden voor Alk maar III uiterst gunstig is: Er zijn drie thuiswedstrijden en één uitwed strijd te spelen. De andere Alkmaarsche elftallen zijn uitgespeeld. Daarvan behaalden de dames het beste, resultaat door bovenaan te eindigen in haar -afdee- mg, zij het met een gelijk aantal Punten als haar Amsterdamsche rivale T. H. C. 't Kampioenschap kan m een noodcompetitie niet officieel behaald worden. Het eerste heeren-elftal zag zijn uitstekenden vorm in de vier laatste Wedstrijden beloond met een plaats m de bovenste helft van de rang- ttjst, n.l. dé vierde. Vriend noch vijand zou dit eenige maanden ge leden voorspeld hebben. Het spel van Alkmaar I houdt een belofte in voor het volgende seizoen. Het tweede heeren-elftal beëindig de de competitie in de middenmoot. Het elftal speelde te wisselvallig om er ernstige kans voor het kampioen schap te hebben, doch voor het volgend jaar ziet het er goed uit. Het vierde heerenelftal heeft zijn bestaan volledig gerechtvaardigd. Het gebrek aan routine en de jeug dige leeftijd van de meeste spelers deden de meeste uitwedstrijden ver loren gaan. Daarentegen werd thuis slechts tweemaal verloren. Ook dit elftal tenslotte bereikte een plaats in 't midden van de ranglijst. Schaken dr. m. euwe wint de zesde partij. De zesde partij tusschen dr. Euwe en den Frieschen schaakkampioen Kramer, die gisteravond in Leeuwar den werd gespeeld, leverde opnieuw een overwinning op van dr. Euwe. In deze partij speelde dr. Euwe op zijn best en Kramer had al spoedig veel bedenktijd noodig om het goe de antwoord te vinden op de zetten van den Nederlandschen kampioen. Na achttien zetten was de tijd van Kramer (wit) 1 uur 50 minuten en van dr. Euwe 1 uur. Al spoedig was dr. Euwe sterk in het offensief ge komen en nadat Kramer een stuk was achtergeraakt, moest hij reeds na den 25en zet van zwart opgeven. De stand is thans dr. Euwe 5'/, te gen Kramer pt. ZIJPE. In de raadszaal van Zijpe te Schagerbrug werd Woensdagna middag j.l. afscheid genomen van den heer P. J. Ott, administrateur van den distributiedienst, kring Zijpe, en ambtenaar ter secretarie, zulks in verband met het feit, dat de heer Ott, ingaande 1 Mei 1941, is aangesteld als chef van de afdee- lmg algemeene administratie van het gewestelijk arbeidsbureau te Alkmaar. Bij dit afscheid waren tegen woordig het college van B. en W., de gemeente-secretaris, het perso neel der secretarie en van den dis tributiedienst. Als eerste spreker nam de bur gemeester, de heer mr. D. Bree- baart het woord, den heer Otto dankend voor de uitnemende wijze waarop hij zijn taak in dienst der gemeente Zijpe heeft vervuld. Bur gemeester Breebaart wees hierbij speciaal op het feit, dat de heer Ott een zeer belangrijk aandeel heeft gehad in den opbouw van de maatregelen welke noodig waren voor een goede werking van den distributiekring-dienst. Als blijk van waardeering werd den heer Ott, namens B. en W., den secretaris en het personeel ten raadhuize een mooie actetasch aan geboden. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de beide wethouders, door den gemeente-secretaris, door mej. A. Kaashoek namens het dis- tributiepersoneel en door den heer Mosk als controleur voor de steun- verleening. Al deze sprekers getuigden van hun waardeering voor het werk en den persoon van den heer Ott. Uitspraken van 2 Mei 1941. Schriftelijke uitspraak: J. de G. te Schagen, overtreding van art. 22 der motor- en rijwiel- wet, vrijspraak. Mondelinge uitspraken: Overtredingen van de verduisteringsver o r d e- ning (woning enz.): Th. B. te Sebermerhorn, 4 boete of 2 dagen hechtenis. P. B. te Noordschar- woude;, 4 boete of 4 dagen hech tenis. G. H. J. H. en P. H. M te Castricum, ieder 6 boete of 3 dagen hechtenis. J. N H. te Alk maar, 8 boete of 4 dagen, hecht. Overtredingen van de verduisteringsve r o r d e- r.ing (rijwiel enz.): E. S. te Cas tricum, 1 boete of 1 week tucht school. J. W. K. te Limmen, J. T. te Uitgeest, W. de B. te Amsterdam, G. M. te Beemster, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. P. B. te Uit geest, 2.5'0 boete of 2 dagen hech tenis. A. G. te Egmond aan Zee, P. M. D. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. J. B. te Alkmaar, 3 boete of 1 week tucht school. W. J. te Alkmaar, 3 plus 1 boete of 2 plus 1 dag hech tenis. J. P. Z. te Egmond-Binnen, tweemaal 2 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. A. K. te Haarlem, P. v. d. W. te Heiloo, ieder 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. A. R. te de Lier, W. B. te Alk maar, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de verordening op ver- k eersbeperking (te laat op straat): J. H. W. te Alkmaar, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. S. te Midden-Beemster, 3 boete of 2 dagen hechtenis. P. B. te Barsin- gerhorn, 6 plus 8 boete of 3 plus 4 dagen hechtenis. (Ongecorrigeerd.), nieuw- en hei bouw van woningen. Het is den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnijverheid gebleken, dat de uitvoering van verschillende bouw plannen belangrijk achterblijft bij het aantal goedgekeurde omvragen. Het is daarom noodzakelijk hierop een nauwkeurige controle uit te oefenen. Dr. Ringers heeft in verband hiermede een rondschrijven aan alle gemeentebesturen gezonden, waar in hij mededeelt, dat in den vervol ge voorloopig alleen voor den nieuw- en herbouw van woningen door de gemeenten een opgave moet worden ingezonden betreffen de den voortgang van den bouw en wel voor iedere bouwvergunning afzonderlijk. De hiervoor benoodigde formu lieren, alsmede de in te vullen vra gerulijsten, zullen aan de gemeente besturen zoo spoedig mogelijk wor den toegezonden. De algemeen ge machtigde verwacht de eerste op gave omtrent den stand van den woningbouw voor 15 Mei a.s. naar den toestand op 1 Mei. Overtredingen van de verordening opdeniden- titeitsplicht: H. J. L. te Schagen, S. v. d. B. te Amsterdam H. de J. en L. M. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. O. K. te Haarlemmermeer, 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de Motor- en Rijwielwet: J. K. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. J. G. te Spanbroek, 3 boete of 1 dag hechtenis. H. K. te Zaandam, 3 boete of 2 da gen hechtenis. J. H. te Amster dam, 4 boete of 2 dagen hechte nis. M. S. te' Haarlem, 6 boete of 4 dagen hechtenis. H. S. N. van der K. te Alkmaar, 2 boete of 1 1 dag hechtenis. H. L. L. te Alk maar, 3 boete of 2 dagen hechte nis. A. F. S. te Heerhugowaard, 10 boete of 5 dagen hechtenis. Th, S. te Bakkum, 20 boete of 10 dagen hechtenis. A. de B. te Schoorl, 0.50 boete of 1 dag hech tenis. G. J. G. te Uitgeest, M. B te Alkmaar, W. F. B. te Castricum, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. C. K. te Heerhugowaard, G. U. te Oudkarspel, F. V. te Schagen, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. J. M. te Burgerbrug, 3 boete of 2 dagen hechtenis. G. H. V. te Scher- merhorn, 4 boete of 1 week tucht school. A. M. te Apeldoorn, H. R. te Heerhugowaard, ieder 5. boete of 3 dagen hechtenis. A. K., J. K., J. C. v. M. en M. v. B. te Amsterdam, K. v. V. te Ber gen, J. B. te Ursem, ieder 6 boe te of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van Ar tikel 461 van het Wetb. van Strafrecht (loopen over verboden grond): A. K. en J. A. T. te Egmond aan Zee, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Warenwet: C. B te Schagen 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van het Landbouwinventarisa- liebesluit: P. B. te Noordscharwoude, 25 boete of 10 dagen hechtenis met te ruggave van de in beslag genomen bruine boonen. Overtreding van de Ar beidswet: M. B. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van Art. 444 van het Wetboek van Strafrecht (niet verschijnen als getuige): A. S. te Bergen, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Po litieverordening: P. K. te Oterleek, 5 boete of 3 dagen hech tenis. Overtreding van Art. 426 van het Wetboek van Strafrecht (in staat van dron kenschap de orde verstoren): C. F. D. te de Rijp, 10 boete of 8 dagen hechtenis. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op alle Woens- en Zaterdagen van des voormiddags 11 uur tot des namiddags 1 uur, de volgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 17 April tot 1 Mei 1941: Een kerkboekje, rood-bruine por- temonnaie, „Yale" sleutel, zwarte dameshoed, huissleutel, honden penning no. 744, kolenschep, paar glacé handschoenen, een dames- handschoen, paar blauwe dames handschoenen, spoorabonnement, 3 petroleumbonnen, portemonnaie inh. rozenkrans, portefeuille inh. rozenkrans, gouden ketting, een blauwwitte want, een oorbel, ring met drie sleutels, bamboe wandel stokje met zilveren knop, ledige brilleradoos, blauw kinderhand- breid kinderwantje, dameshand- schoenitje, blauw kindermutsje, ge breid kinderwantje, dameshand schoen, auto-lamp, ring met sleu teltjes, paar bruine heerenhand- (Van onzen Rotterdamschen correspondent). Voor den oppervlakkigen beoordeelaar lijken Rotterdam en toe risme op het oogenblik antipoden van elkaar. In zooverre Rotterdam vreemdelingen trok, betrof het tot dusverre hoogstens een ongezonde sensatiezucht en daarmede kon men natuurlijk toeristisch bezien allerminst rekening houden. Groote aantrekkingskracht heeft Rot terdam nimmer gehad en nu de drukte van de havens is wegge vallen en er aan stedebouwkundig schoon niet veel meer te bewon deren is, zou men zeggen, dat men bij eventueels rondreizen door Nederland en daartoe zal het, naar men mag aannemen, dezen zomer vrij veel komen Rotterdam gevoeglijk kan overslaan. Niets is evenwel minder waar en de Rotterdamsche V.V.V., die het vorig jaar terecht bescheidenlijk was teruggetreden, legt thans weer de r.oodige activiteit aan den dag, op dat elkeen in den 'lande zich toch eens persoonlijk kome overtuigen van hetgeen Rotterdam den vreem deling thans te bieden .heeft. Veel hoort men over den wederopbouw, die thans daadwerkelijk aan den gang is, maar het blijft voor den niet-Rotterdammer buitengewoon moeilijk zich een beeld te vormen van dien wederopbouw. Al te zeer koppelt men aan de idee wederop bouw het begrip „bouwen" vast. Wie denkt, dat het in de Maasstad op het oogenblik wemelt van de heistellin gen, wie verwacht, dat de huizen er nu reeds als paddenstoelen uit den grond gestampt worden, zal bedro gen uitkomen. Men moet het pro bleem, het epos van den wederop bouw evenwel veel breeder zien dan in den engen zin van het letterlijke bouwen. Er is ook een aanleg van straten, wegen en pleinen, dia tot den wederopbouw hoort, er is een economische wederopbouw, een cul tureele wederopbouw, kortom er is een nauw saamgebundeld complex- van feiten, dat als geheel den weder opbouw vormt. Van dien wederopbouw is thans reeds heel wat te zien en het ligt in de bedoeling van de Rotterdamsche V.V.V. om het Nederlandsche pu bliek naar behooren voor te lichten, opdat het van nabij iets van dien historischen wederopbouw kan be leven. En het Rotterdam van thans biedt te dien aanzien al heel wat bezienswaardigs, hetgeen den bezoe ker van de Maasstad op overzichte lijke wijze zal worden duidelijk ge maakt door middel van twee groote borden, beschilderd door Pieter den Besten, waarop een provisorische plattegrond van het Rotterdam van thans is aangebracht en waarop de bezienswaardigheden alsmede de wegen, die daarheen leiden, duidelijk ;ijn aangegeven. Daartoe is dan in de eerste plaats te rekenen de aanleg van nieuwe wegen, op het oogenblik wel het meest positieve symptoom van den wederopbouw. Voor hen, die de Maasstad via het Maasstation berei ken hiervan zullen wij dan ge- makhalve generaliseerend uitgaan is er dan langs den Goudschen singel, waar ook de typische met vlaggen versierde gemeentelijke noodwinkels terstond de aandacht trekken, het reeds duidelijk te onderscheiden stra- tencomplex benoorden den Goud- schesingel, alsmede een breede zand vlakte ten Zuiden daarvan, hetgeen de z.g. 55e straat is, een der zeer breede boulevards, waardoor het nieuwe Rotterdam, zoozeer geken merkt zal zijn. Ten Noorden van den Goudschen singel zal men ook het werkelijke heien te zien krijgen, want, zooals men weet, is het hier geweest, dat de eerste paal ten be hoeve van den herbouw medio April in den grond is gedreven. V.an ouds her was de Coolsingel een der mar kante Rotterdamsche bezienswaar digheden-. Dat is hij ook nu nog, al is het autoverkeer uiteraard ten zeerste beperkt. Maar men treft hier nog naast elkaar vijf imposante ge bouwen, afgewisseld door weer van die kleine, gemeentelijke noodwin kels. Hier staan op een rij het raad huis, het postkantoor, het nieuwe beursgebouw, de Erasmusflat en het Bijenkorfgebouw als pijleds, waarop het Rotterdam-uit-de-overgangs- periode gefundeerd is. Tusschen Beursgebouw en Erasmusflat nog een andere, zeer bezienswaardige bijzonderheid. Hier is een aantal arbeiders doende tot ver in de fun deeringen door te dringen. Diepe sleuven zijn er gegraven waarin men met veel omzichtigheid te werk gaat Men heeft hier n.l. te doen met den ploeg van den heer J. G. N. Renaud, die zoekt naar de restanten van oude Rotterdamsche kasteelen. Men is he gonhen nabij het Hofplein, waar zich overblijfselen van het Hof van Weena moeten bevinden. Het resul taat der onderzoekingen was hier' vrij poover. Meer succes hoopt eti denkt men te hebben bij de onderzoe kingen, die thans gaande zijn en die het slot Bulgersteyn betreffen. Daar na zal nog gezocht worden naar de resten van het Mannenklooster aan de Hoogstraat en het Carmelitesser,- klooster aan de Goudsche Wager. straat. Wanneer deze opgravingen eenige resultaten zullen afwerpen, v rmen zij zonder twijfel een aan trekkelijkheid te meer voor den be zoeker van de Maasstad. Achter het stadhuis verrijst intusschen een nieuw „Slot Bulgersteyn". Een sim pel gebouw slechts, met een wel zeer speciale bestemming. Hier n.l. zullen de Rotterdammers voorzien worden van de persoonsbewijzen, altnans in zooverre het de bewoners van den Rechter Maasoever betreft, want ter Linker Maasoever is het stadion- Feijenoord, ook een attractieve be zienswaardigheid, daarvoor dienst baar gemaakt. Duidelijk herstel. Voor wie zich naar Rotterdam be geeft om iets van het herstel in zich op te nemen en dit betreft een soort nieuwsgierigheid die te waar- deeren is zullen de noodwinkel- wijken stellig het attractiefst zijn. Vooral in Dijkzigt en in Blijdorp voelt men te dien aanzien duidelijk de leefkracht van de Maasstad. De vlotte noodwinkelarchitectuur, de prettige verscheidenheid daarvan en de frissche kleuren, die de noodwin kels kenmerken, maken steeds weer grooten indruk op ieder, die dit voor het eerst ziet. De Rotterdammer is geheel en al gewend aan die nood- winkels. Zij vormen voor hem al veer een normaal stadsbeeld, maar m wezen zijn zij toch wel degelijk iets heel bijzonders en de V.V.V. Rotterdam heeft de noodwinkelwij- ken dan ook terecht als een bijzon dere bezienswaardigheid van de Maasstad bescho.uwd Beide noodwinkelwijken hebben daarbij het toevallige voordeel, dat zij den bezoeker ook een -andere, cultureele bezienswaardigheid bie den. In Dijkzigt immers treft men t'Museum Boymans aan, dat zich in den korten tijd van zijn bestaan heeft opgewerkt tot een der belangrijkste instellingen van zijn soort en waarin men thans, behalve de schilderijen- exposities, ook anderszins veel spe cifiek Rotterdamsch aantreft in den vorm van in veiligheid gebrachte beeldhouwwerken alsmede de ver zamelingen'van den Rotterdamschen legelploeg. Blijdorp biedt voorts een attractie, die er in het Rotterdam van Mei 1940 nog niet was, de Diergaarde-BIij- dorp, het blije dorp voor mensch en dier, een cultureele lustwarande met een zeer modernen inslag, uit muntend door een zeer aparte archi tectuur en met een zeer aantrekke lijke planten- en dierenchat en als hoogtepunt de Rivièra hal, waarin licht en lucht den boventoon voeren en waar men tot zelfs de drukkend ste zorgen als by tooverslag voelt verdwijnen. De haven biedt uiteraard, nu de bedrijvigheid verdwenen is, minder interessants dan vroeger, met uit zondering natuurlijk van de Maas- iunnelwerken, di.e vanaf den Heuvel in het Park gedeeltelijk te zien zijn en waar men voorgelicht kan worden door den vermaarden „Professor Boudewijn", den werklooze die zich heeft opgeworpen als de vrijwillige voorlichter van het publiek inzake de vorderingen van den Maastunnel- bouw. Tenslotte zijn daar de tallooze kleinere symptomen van den weder opbouw, die stellig niet zullen nala ten indruk te maken op den bezoe ker van de Maasstad. Wie de café's bezoekt, ziet daar de wandbeschilde- ringen van Rotterdamsche schilders, veelal herinneringen aan het oude Rotterdam. Een van die schilders, Pieter den Besten, heeft ook een fraaie uitbeelding van een Groninger kofschip vervaardigd, dat thans op den Coolsingel is opgesteld en dat een opwekking bedoelt te zijn om den Rotterdammers aan te sporen, het geld, dat zij ontvangen ter com penseering der geleden oorlogsscha de, vooral in eigen stad te besteden, de stad, die gedupeerd is, zwaar ge dupeerd zelfs, maar die bezig is als een Phoenix uit de eigen assche te herrijzen, een herrijzenis, waarvan geheel Nederland getuige kan zijn. ROTTERDAMMER. schoenen, zwarte want, bruin-roode halsdoek, zwarte handschoen, pad vindersmes in schede, gebreide wit te dameswant, groene muts, 2 sleu tels aan plankje, bruine alpino muts, bruin leeren handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de volgende personen, de navolgende voorwerpen als gevonden aange geven in hetzelfde tijdvak: Een grijs jasje, G. v. d. Kuit, Nieuwpoortslaan 133; speelgoed- flut, Bruin, Scheteldoekshvaen 6; 'tafelkleedje, Hooyberg, Bleekers- kade 95; hondenpenning no. 161, Westerbeek, Lindengracht 5; 10 le dige aardappelzakken, Smorenberg, Schoutenstraat 15; kindersehep, v. d. Loos, Jul. v. Stolberglaan 34; vermoedelijk gouden ringetje, Flo rijn, Spoorstraat 68; zilveren speld Zeeuwsche knop, Wols Kennemer- straatweg No. 469 A Heiloo; een tortelduif, W. de Groot, Toussaint- straat 15; bankbiljet van 10, Post kantoor; fietstasch met twee boe ken, Zalm, Krelagestraat 39a; por temonnaie inh. vreemde munten, Kaandorp, Afgesneden Kanaalvak rijwielbelastingmerk aan speld, Smit, Heilooërdijk 19b; koperen vlampijp, Schikkerman, Druiven- laan; blauwe regenjas, Duin, Spoor straat 62a; rijwielbelastingmerk, Zonderhuis, van Leeuwenhcekstraat 11; bruine dameshoed, Veldhuis, Dr. Schaepmanstraat 5; zilverbon 1, Nup, Bruinvisstraat 20; paar nieuwe dameskousen, Reek, Rot- weg 116, Heiloo; bruin-blauwe da meshandschoen in elkaar, Compas, Drebbelstraat; 16; bril in étui, Kemps, Baanpad 25; jongensriem, Visser, Pieterstraat 10; paar gele nappa handschoenen, Blankensteijn, Heul 13; een graaf en een schop, Veenstra, Bisschop Bottemannestr. 36; lichtblauw kindermutsje, Broek huizen, Baansingel 11; baby truitje, Pieterse, Stationsstraat 67; man- nenschort, Metselaar, Doelenstraat 4a; damesportemonnaie inh. geld en ring, van Drunen, concierge Ned. Bank; rozenkrans, Euwen, Midden- Geestweg 17, Bergen; rijwielbelas tingmerk Julianaschool, Paling straat; rozenkrans, Raat, Prins Hendrikstarat 30; zwarte gummi bal, De Groot, Zij dam 7a; verguld zilveren medaille, Quast, Wester- weg 124; huissleutel, Mieman, Reekerstraat 10; rolletje teekenin- gen en plattegrond van Berken, Boersen, Payglop 14; portemonnaie met inh., V. Slooten, Kennemer- straatweg 54 E; zilverbon a 1. Ranzijn, Waterschapstraat 4; don kerblauw kinderportemonnaietje met inh., Blankman, Julianastraat 16; rozenkrans, De Jong, Nieuw poortslaan 34; vulpen in étui met ritssluiting, v. d. Berg, le Tuin dwarsstraat 21; rood geschilderde autoped op luchtbanden, Luijk, Raaksje 19; rood portmonnaietje, inh. geld en bonnen, Leek, Ver meerstraat 45; vulpen in leeren seheëde, Boon, Uitenboschstrat 8; lakentje van een kinderwagen, Duin, Tulpstrat 6a; leeren hand schoen, Smit, Zeglis 13; gymschoen, Snijders, Forestusstraat 19; steun- zoal en een das, Pureveen, Popel- manslaan 26; dames armbandhor loge, Wit, Bisschop Bottemannestr. 25; fittingtang, brugwachter, Frie- sehebrug; bruin lederen dames handschoen, Ratsma, J. v. Scorel- kade 33; verchroomd dames-arm band horloge, Kager, Druivenlaan 33; schropzaag, De Graaf, Roer dompstraat 1, Oudorp; Zilverbon a 1, Bellis, Tuinstraat 30; geruite sjaal, Schouten, Stationsstraat- 66; elleboog van kachelpijp, Dauve, Westerweg 46; gummi handschoen, Blokdijk, Nieuwlandersingel 5; le dige portemonnaie, Fraay, Schou tenstraat 8; zwarte rozenkrans, Bakker, Voormeer 35; want, Dek ker, Boezemsingel 72; dameshand schoen, Woonijk, Uitewboschstraat 61; speldje H.N.K. 1938, De Waard, Ramen 6 b; bruin glacé hand schoen, Kuhne, Huig'brouwerstraat 8, bruin-zwart gemarmerde vulpen, De Haas, Kennemerstraatweg 108, rood voetbalbroekje en een paar gymschoenen, Douma, Poplemans- laan 1; hondenhalsband met pen ning No. 98, Kaandorp, Dr. Schaep- mankade 13; heeren armbandhor loge aan blauw riempje, Rondul, Stationsstraat 38; Lipssleutel en 0.51, Ar.sman, Asterstraat 13; sjaal, De Rover, le Landdwarsstr. 18; vulpotlood, v. d. Brin1', Lin-. denlaan 125; paar donker blauwe dameshandschoenen, Bloothoofd, Stuartstraat 42; dames portemon naie met inh., Verveld, Ritsevo:rt 24; vulpen en potlood in étui, De Rijk, Kinheimstraat 35; zwart kin derschoentje, De Wit, Éikelenberg- straat 18; gele kanarie, Hauschildt, Kennemerstraatweg 11; congrega- tiepenning, Bloem, Dijkgraafstr. 44. Indien men wederom in het bezit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan kennis te geven aan het bureau van politie te Alkmaar. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 3 Mei 1941. Op de he den gehouden botermarkt was de aanvoer 135 stuks var. kg en de prijs: groothandel 0.92%1 en klenhandel 11.15 per kg. Handel matig. ALKMAAR, 2 Mei 1941. Op de heden gehouden Exportveiling waren de prijzen als volgt: Andijvie 30.50 33, Bieten 78, Prei 1622.80, Rabarber 7.5011, Raapstelen 1517 per 100 kg; Bloemkool le s. f 19.50 2e s. 7—15, Kropsla 1.60— 8 per 100 stuks; Peterselie 68, Radijs 2.50. Selderie 68 per 100 bos; Spinazie per 8 kg 7188 centen Witlof le s. 68 en 2e s. 35 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Mei. (Lang. Groentenveiling) 600 kg Bie ten 9.60; 200 kg Prei 15; 3100 kg Witlof 11.40—14.10; 500 kg Rabar ber 10.10. NOORDSCHARWOUDE, 3 Mei '41. (Noordermarktbond). 29600 kg Roo- de kool 9.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7