A MSTERDAMSCïïE BEURS vi 250 LAATSTE BERICHTES KLEINE TUINEN RADIOPROGRAMMA KERK EN SCHOOL FILMNIEUWS SPORT eerste blad 3 STICHTING WINTERHULP NEDERLAND PROVINCIAAL BUREAU NOORDHOLLAND. Als provinciaal directeur van de stichting „Winterhulp Nederland" be tuig ik hiermede mijn groote erken telijkheid aan allen, die in deze provincie door hun krachtige mede werking de thans afgesloten eerste actie van W.H.N. hebben doen sla gen. Mijn dank gaat in de eerste plaats uit naar hen, die door het brengen van een offer getoond heb ben begrip te bézitten voor een socialen arbeid, welke aan tiendui zenden behoeftigen ten goede is mogen komen. Doch bovendien breng ik dank aan de plaatselijke directeuren en aan de tallooze vaste medewerkers, die ais collectant of collectrice, dan wel in ander verband, zich met zoo groote volharding en met opoffering van veel vrijen tijd he*.ben ingezet voor het goede doel. Moge er tusschen hen een band zijn ontstaan, welke blijvend zal blijken te zijn. Deze saamhoorigheid zal ongetwijfeld ten goede komen aan de geheele bevol king van onze provincie. De Provinciaal Directeur voor Noordholland van „Winterhulp Nederland", D. G. AVENARIUS KERKDIEFSTAL TE NOORDSCHARWOUDE. Eenige offerblokken in de pa rochiekerk van St. Joannes de Doo-. per aan den Langendijk zijn door onbevoegden gelicht. De politie heeft dadelijk een onderzoek naar de daders ingesteld; tot nu echter zonder resultaat. SCHOORL. Demonstratie „Roode Kruis". - 4 Wij vernemen, dat de transport colonne van de afdeeling Bergen Schoorl van het Nederlandsche Roode Kruis bij voorkomende ge legenheden, b.v. bij bominslag, ook haar hulp zal uitstrekken tot de ge meente Schoorl. Het spreekt van zelf, dat de luchtbeschermingsdienst in Schoorl daarmede bijzonder gebaat is, omdat die transportcolonne bui tengewoon goed uitgerust is. Zij heeft n.l. de beschikking over een volledig ingerichte ziekentransport auto met verbandmiddelen en an dere hulpmiddelen, alsmede over een aantal gediplomeerde helpers. In verband hiermede heeft het be stuur van „Het Roode Kruis" der af deeling Bergen-Schoorl het wen- schelijk geoordeeld, dat de ingezete nen van Schoorl eens kennis zullen maken mt het werk van deze trans portcolonne. Zaterdag 10 Mei a.s. des namiddags ten 3.30 uur, zal de colonne een groote oefening houden op het speelduin achter hotel „De Roode Leeuw" in het dorp Schoorl. Het is te begrijpen, dat deze oefe ning door talrijke belangstellencen zal worden bijgewoond en in het bij zonder door leden van de Schoorlsche E H. B O., daar deze laatsten hier van uiteraard nog iets kunnen leeren. LANGENDIJK. Ook kleuterzorg. - Er bestaan plannen om aan den Langendijk ook „Kleuterzorg" in te voeren, in aansluiting op de „Zuigelingen zorg". Deze pogingen, om de ge zondheidszorg voor de kleuters tot zes jaar uit te breiden, zullen zeer zeker worden toegejuicht. OUDKARSPEL. Openstelling distributiekantoor. - Het distributiekantoor te Oud karspel zal in den vervolge voor het pulbiek uitsluitend geopend zijn op Woensdag en Zaterdagmorgen van 9J2 uur en voor detaillisten, bakkers, slagers enz. uitsluitend op Dinsdagmiddag van 23 uur. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 8 Mei 1941 staatsleeningen. Vor k. 4 Nederland 1941 98 4 Nederland 1940 II 9?7-6 3—3K Nederl. 1938 89 3 Ned-lndiê 1937 8PL bankinstellingen Amsterd Bank ,118 Hande' Mij. Cert. Koloniale Bank. .1891/.. Ned. Ind. Handelsbank 1 0 IND. OND. B1NNENL. Alö. Kunstzijde Unie 1313/, N J lDcttJCert 75Vs Nederl. Ford, j ,395 Lever Bros1193/ Phil. Gloeil Gem. Bezit 2191/» CULTUUR MAATSCH. V-„A,.421 Java Cultuur255 Ned. Ind Suiker Unie 255 Verg Vorstenlanden .118 PETROLEUM. Kon Petroleum.235 rubbers. Amsterd. Rubber .271 Deli Bat. Rubber .209 Hessa Rubber ,1367$ Oostkust .155i/2 Serbadiadi 131 scheepvaarten. HollandAmerika lijn 1181/a Java—China—Japan lijn Kon. Ned Stoomboot 1577/s Scheepvaart Unie .1777. tabakken. Deli Batavia .201'/, Oude Deli ,26U/4 Senembah .213 pon 2 u 9',6/io 9 8^/s 875/s 118 137 189 130 130 /5 303 118 215 419 255 ^55 117 233 2661/. 208 135 150 130 118 146 1571/, 176 200 25-) 211 KONIJNEN GESTOLEN. Gisteren bemerkte een bewoner aan den Molenweg te Enkhuizen, dat van zijn 12 konijnen, die zich in hokken achter zijn woning bevon den, 6 verdwenen waren. Het ge lukte de politie den dader, een 44- jarigen arbeider, spoedig op te sporen. De konijnen bleken voor 25 te zijn verkocht gan een op- koóper te Purmerend, die de dierer aldaar op de markt aan een onbe kende verkocht had, zoodat het niet gelukte de dieren te achterhalen. De dader is te Alkmaar ingesloten EGMOND AAN ZEE. Opheffing bushalten. - In ver band met het feit, dat de autobus sen thans voorzien zijn van hout gas-generatoren, waardoor zij moeilijker op gang kunnen komen, zijn 2 autobushalten opgeheven, n.l. die bij de Noorderstraat en de Kerkstraat. De laatste halte vanaf het autobusstation is dus nu bij de Prins Hendrikstraat. Daar men vroeger, voorbij de laatste halte overal kon opstappen, hebben wij de directie der N.A.C.O. de vraag gesteld of dat nu ook nog 't geval is. Dit blijkt inderdaad het geval te zijn, Omdat echter, indien men hiervan veelvuldig gebruik maakt, de getroffen maatregel een averechtsche uitwerking zou heb ben, verzoekt de directie zooveel mogelijk bij de halten in te stappen. Volkstuintjes. - Na gehouden inschrijving hebben B. en W. de volkstuintjes op het sportveld ge gund aan een 16-tal inschrijvers, die elk een stukje bouwland van 47 roe toegewezen kregen, tegen 8 cent per roe. SCHERMERHORN Opvoering Robbedoes. - Zondag avond gaf de tooneelvereeniging Amicitia te Schermerhorn een op voering in café Schreuder van het bekende stuk van Henk Bakker: Robbedoes. Wij stippen nog even uit den in houd aan: hoe Louis Terlaat, die bij zijn tante op een afgelegen dorp woont, op zekeren dag zijn pupii Robertina thuis krijgt. Deze Robbe does brentg een heele verandering li het stille leven bij Louis thuis. De nicht Florence ziet met leedwezen de groeiende sympathie tusschen Louis en zijn pupil. Als ten slotte Terlaat haar zijn liefde verklaart, wijst zij hem af. Doch er volgt een aardige ontknooping, als blijkt, da'. Robbedoes niet de pupil, maar een vriendin is. Nu komt alles goed. Heir: de Bont, een vriend van Louis, wint de liefde van Florence en tan ie Guusje krijgt den advocaat Gelders die al zoo lang van haar hield. De vertolkers werden met harte lijk applaus voor het vertoonde spel beloond. Mevr. D. KluftKan in de titelrol, de heer F. Moerbeek als Louis, mej. G. IJff en mevr. de Jong Visser als Florence gaven uitste kend spel. Verder noemen wij nog den heer J. de Jong als mr. Gildens en den heer P. Kluft als Hein de Bont, die zich eveneens heel goea van hun taak kweten. De kleinere rollen van Maarten en Geertje wei den gespeeld door den heer A. Kluf' Jr. en'mej. ,G. Kluft. Het was voor Amicitia een zeer ge slaagde avond. De aanwezigen heb ben van stuk en spel genoten. STICHTING WINTERHULP NEDERLAND PROVINCIAAL BUREAU NOORDHOLLAND. De Prov. Dir. v. Noordholland van „Winterhulp Nederland" verzoekt ons opname van het volgende: Nu de laatste collectadagen in de eerste arbeidsperiode van de Win terhulp Nederland voorbij zijn, zal menigeen belangstellend zijn te ver nemen, hoe het resultaat van deze sociale actie ook in de provincie Noordholland tot nu toe is geweest. Van de zijde van het Provinciaal Bureau van de W,H.N. zijn ons daar over de volgende bijzonderheden verstrekt, welke een duidelijk in zicht geven in het werk, dat in het tijdvak van November 1940 t/m April '41 ten dienste van de bevol king in dit gewest is verricht. Bij den opbouw van den zoo hoog noodzakelijken arbeid is het devies: „Voor het volk, door het volk" op den voorgrond geplaatst. De eens mensch heeft de eereplicht den an deren mensch, die in behoeftige of armoedige omstandigheden verkeert metterdaad te helpen door het bren gen van een offer. Het ging er dus om deze krachten in ons volk te mo- biliseeren en te coördineeren, waar bij het persoonlijk belang en dat van vereenigingen, die de hulpverleening gewend Waren te zeer plaatselijk te bezien, moet worden achtergesteld bij het belang van de grootere ge meenschap, dus van het Nederland sche volk in het algemeen. Hoewel het besef groeiende is, dat langs dezen weg iets beters tot stand kan worden gebracht, dan het vele gjede, dat reeds vroeger door enkele vereenigingen is bereikt, blijken sommige instanties deze taak nog niet geheel te begrijpen. In den beginne heeft Het z.g. col lecteverbod misverstand gewekl, door een uitspraak vanwege het Dep. van Justitie betreffende het in zamelen van gelden in de kerken. De directeur-generaal van W.H.N. heeft nadien bij bij herhaling de hierdoor ontstane verkeerde mee ning, als zou W.H.N. treden in de charitatieve werkzaamheden der ker ken, weerlegd. Winterhulp stelt zich ten doel extra-bijdragen te geven boven het eerste levenspeil en zij heeft zich van deze taak ook in de provincie Ncordholland op krachtige wijze ge kweten. Door haar hulpverleening kon in zeer vele gezinnen althans een deel van den achterstand, ont staan door economische ontwrich ting, worden ingeloopen. Bij de organisatie van deze hulp actie zijn in alle gemeenien vele vrijwilligers ingeschakeld, die, veel al in één werkgemeenschap ver- eenigd, den plaatselijk directeur ter zijd hebben gestaan, niet slechts als collectanten, maar ook op ander ge bied. Zij trachtten zich van nabij op de hoogte te stellen van den nood, die er in een bepaalde gemeente of streek neerschte en de verkregen gegevens vormden een goede aan vulling op de reeds van tevoren ge houden enquêtes aangaande het aan tal zorggevallen. Door de verdeeling der gemeenten in districten, wijken en blokken is een werkwijze ver kregen die bevredigend kan worden genoemd. In de gemeenten waar deze indeeling nog nigt tot stand is gekomen, kan de doorvoering van dit systeem op korten termijn wor den verwacht. Men streeft naar een direct contact tusschen W.H.N. medewerkers en de voor huip in aanmerking komende menschen, waarbij de bestaande ambtelijke instanties zoo noodig kun nen worden ingeschakeld, b.v. als controle óp de verkregen gegevens. De nood in talrijke gezinnen is ons thans reeds beter bekend dan voor been het geval was, doch bij de ver deeling der gelden moest men aar. vankelijk uitgaan van het standpunt, dat in groote en kinderrijke gezin nen de achterstand wel het grootst zou zijn. -Er is toen 20 cent per in woner aan de gemeenten uitgekeerd (voor een zestal gemeenten lag deze grens aanmerkelijk hooger), waar bij bovendien nog rekening werd gé- houden met speciale noodgebieden als b.v. Den Helder, het inundatie- gebied van den Zeevangpolder, IJmuiden enz. Toen daarna verschei dene gemeenten voor speciale zorg gevallen om extra hulp bij het Pro vinciaal Bureau aanklopten, zijn nog vele bijzondere uitkeeringen gevolgd. De moeilijkheid van het verstrekken van waardebonnen aan de z.g. „stille prmen" is opgelost door de plaatse lijke directeuren te machtigen in bij zondere omstandigheden deze bon nen, te doen inwisselen of wel hei oedrag in goederen uit te deelen. Thans iets over de collecte-op brengsten en de uitkeeringen in de provincie Noordholland. In totaal is van November tot en met April rond f 273.000 ingezameld door de collectanten. Aan extra gif ten, opbrengst verlotingen, voorstel lingen e.d. komt daarbij, nog een be drag van rond 144.000. Tegenover deze inkomsten van 1 417.000 staat een uitkeering aan waardebonnen van rond 460.000 en sen bedrag aan contanten van circa f 17.000, waarbij men bovendien moet bedenken, dat de stad Amster dam geheel buiten deze berekening valt, cmdat daar het stedelijk bureau ios staat van het Provinciaal Bu reau. De verhouding tusschen in komsten en uitkeeringen in deze provincie is dus zeer gunstig te noe men. Vele tienduizenden personen zijn in den afgeloopen winter ïr Noordholland met een bijdrage van W.H.N. verblijd. Doch ook op andere wijze heeft W.H.N. de helpende hand geboden o.a. bij de uitzending van 375 kinde ren uit Den Helder naar Wijdenes; door het verleenen van 2500 voor geleden hagelschade in de gemeente Harenkarspel, waar de tuinders ge durende vele maanden tevergeefs op hulp van andere instanties heb ben moeten wachten. De boeren in de Zeevangdorpen konden weer op andere wijze worden geholpen, n.i. door het bijpassen van het waarde verschil bij den ruil van minder goed vee tegen beter vee uit andere provincies, voor welke hulpactie de burgemeester het initiatief nam. Ook met de uitdeeling van goederen en maaltijden zijn in verscheidene ge meenten de behoeft/gén gesteund, onder wie duizenden kinderen. Over de plannen van het Provin ciaal Bureau kan worden medege deeld, dat men hoopt 5000 kinderen in de provincies Utrecht en Gelder land te kunnen doen opnemen. Voor een deel zullen deze kinderen ook afkomstig zijn uit Zuidholland en Amsterdam. Voorts wordt overwo gen een kinderuitzending van Den Helder naar Hilversum en Bussum, waar de kinderen dan bij pleeg ouders een rustige vacantie kunnen doorbrengen. Alle twijfel of het ingezamelde geld van W.H.N- wel goed zal wor den beteed moge dus thans, waar die twijfel nog mocht bestaan uit de wereld zijn geholpen. Dit voor oogen houdend doet de Provinciale Directie van W.H.N. tenslotte nogmaals een beroep op allen door een storting op haar post rekening 395800 of door het geven van een bijdrage aan de plaatselijke bureaux blijk te geven van de waar deering voor het werk van „Winter hulp Nederland". CORRESPONDENTIE. Ganan alhier. Uw naam en adres zijn ons onbekend. Wanneer U zich identificeert zullen wij Uw stuk nader bekijken. Red. Alkin. crt. Ongecorrigeerd BRAND IN WASSCHFRIJ. Gisteravond heeft te Lochem een brand gewoed in de in het geheele land bekende stoom wasscherjj Stijg oord van de firma gebrs, ten Hoopen. Het vuur ontstond door vonken uit een anthraciet-generator van de be stèlauto, welke in de garage stond. De garage geraakte in lichter laaie. Daar de garage in de fabriek is ge bouwd bestond het gevaar dat ook het gebouw werd aangetast. Toen de vrijwillige brandweer arriveerde, had het dak van het fabrieksge bouw reeds vlam gevat. Het' vuur kon echter snel gebluscht worden. De bestelauto verbrandde. Het daar in aanwezige waschgoed werd door het vuur vernield. Het waschgoed in de fabriek bleef gespaard. SCHERPER BESTRIJDING VAN DEN SMOKKELHANDEL. Naar het rijksbureau voor de voedselvoorziening mededeelt wordt, tot scherpere bestrijding van den smokkelhandel in het zuiden des lands, een regeling overwogen, krachtens welke het vervoer in een grensstrook van een-ige kilometers, dus aanmerkelijk breedex dan de thans geldende, aan beperkingen zou worden onderworpen. Komt deze regeling tot stand, dan zal in de provincie Zeeland deze grens strook wellicht geheel Zeeuwsch- Vlaanderen omvatten. OVERVAL IN PERCEEL TE LEIDEN. De Leidsche recherche heeft gis termiddag een inval gedaan in een perceel aan de Haarlemmerstraat, waar zij vermoedde, dat reeds gerui- men tijd gelegenheid werd gegeven tot het beoefenen van hazardspel. Het oogenblik van den overval bleek gunstig gekozen, want toen de re cherche was binnengedrongen, trof zij daar een gezelschap van twintig personen rondom de roulettetafel aan, terwijl een vrij groot geldbe drag op tafel lag. Tegen alle deel nemers is proces-verbaal opgemaakt, DE ZORG VOOR GAAF FRUIT. Het spreekt wel van zelf dat we na dezen winter, waarin we hebben on dervonden hoe weinig fruit er te krijgen was, en hoe duur het was, alles in het werk willen stellen om van onze eigen vrüchtboomen een zoo groot mogelijke opbrengst en gave vruchten te verkrijgen. Dat de bemesting een voorname factor is, weten wij reeds, maar zij dient oordeelkundig te geschieden. Zooals fosforzuur in het najaar ge geven moet worden en patentkali in het vroege voorjaar, zoo bewaren we de stikstof voor na den bloei. Zouden we n.l. vóór den bloei stikstof toepassen, dan wordt de bladvor ming te vroeg ontwikkeld, hetgeen de vruchtzetting zeer nadeelig be ïnvloedt. En dus strooien we dadelijk na den bloei Chilisalpeter, die het snelste werkt, omdat het dan nood zakelijk is dat de boom zoo spoedig mogelijk blad maakt, om in staat te zijn bloemkoppen voor het volgende jaar te kunnen vormen. Kalk behoeven we niet ieder jaar toe te dienen, eens in de 5 jaar is voldoende, terwijl we dan op zwaren grond een grootere portie geven dan op lichten grond. Wie gaarne den juiste voedingstoestand van zijn grond wil weten, kan grondmonsters nemen en die opsturen naar het Be- drijfslabcratorium, Prof. van Hal straat 3 te Groningen, waar men be reid is ons in te lichten in welken vorm de bemesting het beste kan plaats vinden. Het open houden van den onder grond is al even noodzakelijk als de jaarlijksche bemesting,' vooral op zandgrond. Wie het bezwaarlijk vindt om in een tijd al deze den on dergrond onbebouwd te laten, het geen vooral voor bezitters van kleinr tuinen een probleem zal zijn, kan deze grond de eerste jaren als de boomen niet te veel schaduw geven productief maken door er bruint boonen, aardappelen, wortelen of kool te verbouwen. Liefhebbers beseffen nog veel te weinig dat het bestrijden van onge dierte een zeer vcorname factor is voor een goeden oogst van gave vruchten en men vindt het meestal vcldoende om in den winter een be spuiting met carbolineum toe te pas sen, en daar zijn we toch heusch niet mee klaar. Daar is b.v. de appelzaagwesp, die begin Mei te voorschijn komt en haar eitjes in het vruchtbeginsel legt. De larven dringen later in het klokhuis en voeden zich met de pit ten, een en ander gaat gepaard met een sterk afvallen der pas gezette vruchtjes. Als bestrijding gebi-uiken we, 0,1 nicotine van 95-98 met 1 vloeibare zeep, toe te passen 5 of 6 dagen nadat de kroonblaadjes zijn afgevallen, en liefst 8 of 10 da gen daarna nog een keer. Wie de zeepkwestie bezwaarlijk vindt, kan ook gebruik maken van 0,3 Derris, waaraan een uitvloeier wordt toege voegd. Eveneens gevaarlijk voor onzen vruchtenoogst is de appelbloesem- snuitkever, die haar eieren in de bloemknoppen van appels en soms van peren legt. We kunnen in zoo'n, VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. (Nederl. progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en meditatie (uitz voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.45 Gr.pl. 10.20 Deel. 10.40 Gr.pl. 11.Klaas van Beeck en zijn dans- orkest. 11.30 Viool en piano. 12. Orkest Eloward. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Salonorkest en pianospel. 2.15 Voor de vrouw. 2.30 Ensemble Bart Ekkers. 3.Zang met pianobegelei ding. 3.30 Orgelmuziek 4.-— Lezen in den Bijbel (uitz. voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Gr.pl, 4.30 Gr.pl. (met toelichting). 5. Uw drukwerk, groot of klein ic bij ons in handen van goede vaklieden. N V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT, ONTSLAG GEVRAAGD. Mej. J. M. C. Boekhoff, onderwij zeres ,aan de o.l. school te Burger- brug (gem. Zijpe), heeft met ingang van 1 Aug. a.s. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd in verband met haar voorgenomen huwelijk. WINTERNACHTSDROOM. Harmonie-Theater. Het nieuwe programma van het Harmonie-Theater brengt ditmaal een amusementsfilm van bijzon dere klasse, n.l. W'ntemachts- droom, die in Amsterdam in City groot succes behaalde. Geestige situaties, charmante avonturen en vroolijke tafreelen wisselen elkaar in bonte verscheidenheid af en boeien van het begin tot het einde. De film wordt onder de beproefde leiding van Geza von Bolvary met de muziek van Franz Grothe in een prachtige omgeving gespeeld door eerste rangs artisten. Wij noemen slechts Magda Schneider, Wolf Al- baeh-Retty, Theo Lingen en Hans Moser. Zij brengen U altijd iets goeds. TRAUM-MUSIK. City-Theater. Het groote succes van het Tivoli- Theater in Amsterdam komt deze week in het City-Theater. De film Traum-Musik is een bijzonder ge slaagd filmwerk, dat van schitte rende muziek doet genieten. Naast den voortref felij ken zang van Benjamino Gigli, die o.a. de opera „La Bohème" zingt, zijn er mee- sleepende schlagers van Peter Kreuder. De inhoud van deze film is zeer boeiend en een reeks van schitterende opnamen maken deze film een lust voor het oog. Marti Harell, Albrecht Schönhals, Wer ner Hinz en Benjamino Gigli geven in de hoofdrollen veel te genieten. MYSTERIE KAMER 12. Roxy-Theater. In deze film doorleven de toe schouwers de tragedie van een vrouw, die geheel alleen met haar kind zich door het leven moet slaan. Hoe is de verhouding ge weest tusschen den beroemden pianist en Maria Hassler? Wat be- teekende de aani'-.g in kamer nummer 12? De spannende echt menschelijke film met Magda Schneider en Ivan Petrovich in de hoofdrollen (de kleine Peter Bosse als het zoontje) geeft het antwoord op deze vragen. EEN STEM UIT DEN AETHER. Victoria-Theater. Een film, die thans ten zeerste aller belangstelling heeft, is de film „Wunschkonzert", omdat dit concert een bijzondere plaats in het filmwerk inneemt en tal van voor aanstaande artisten er aan mede werken, o.a. Marika Rökk, Heinz Ruhmann, Paul Hörbiger e. a. De eerste kennsmaking van Inge Wag ner met Herbert Koch in 1936 tijdens de Olympische spelen is zeer interessant. Dan volgt het plotselinge vertrek van Koch ,de komst van Helmut, de jonge vlie ger-luitenant, die ook verliefd is op Ilse. Het Wunschkonzert brengt dan eindelijk een teeken van Her- bert. Hoe alles ten slotte tot een gelukkige oplossing komt verzuime men niet in deze boeiende film te gaan zien. geval het verschijnsel waarnemen, dat verschillende knoppen zich niet openen en na enkele dagen bruin worden. Om deze plaag te bestrijden maken we in de Meimaand vang- banden van zakkengoed ter breedte van 15 c.M., terwijl de lengte af hangt van de dikte van den stam. Om de maand afnemen en kijken of er kevers op voorkomen, en eind December geheel verwijderen. Ver der geeft het stuiven met Derr.s poeder of het spuiten met Derris, wanneer de jonge blaadjes open zijn, veel succes, na 7 of 10 dagen nog eens herhalen. A. C. MULLER—IDZERDA Gr.pl. 5.15 3N0: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Omroeporkest. 6.15 Le zing „Roemenië". 6.30 Gr.pl. 7. BNO: Econ. vragen van den dag. 7.15 Septet. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroep orkest en soliste. 9.10 Causerie „Ne derland vcedt zich zelf", productie slag 1941. 9.35 Avondwijding (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerk comité. 9.30 Bex\ (Eng.) 9.45 BNO: Eng. ber. 10.ENO: Nieuwsber., sluiting. HILVERSUM II, 301,5 M. (Nederl. progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Gr.pl. 12.Ber. 12.15 Omroeporkest. 1245 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1. De Ramblers. 1.30 Orgelconcert. 2. Haarl. Orkestver. en solist. 3.Gr. pl. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Amus.- orkest en soliste. 4.30 Voor de jeugd. 5.Gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Ensemble Erika Helen. 6.Causerie „Wat de Bijbel zelf zegt" (uitz. voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 6.15 Ensem ble Erika Helen. 6.45 Toeristische raadgevingen. 7.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag of gr.pl. 8.30 Gr.pl. 8.45 Radiotooneel. 9.20 Gr.pl. 9.30 Ensemble Bandi Balogh. 10.BNO: Nieuwsber., sluiting. Kegelen. ALKMAARSCHE KEGELBOND TE ALKMAAR. Uitslagen wedstrijden onderling concours van 1 Mei-5 Mei 1941, Korpswedstrijd afdeeling A. Vijf tallen: 1. Koekoek 377, hoogte korps- werper J. de Bakker 86; 2. O.K.A. 353, hoogste korpswerper J. Eykholt 81; 3. Z.E.K.Z.? 341, hoogste korps werper N. Hoekmeijer 71; 4. Alcm. Burg Comb. 323, hoogste korpswer per C. Klerk 78; 5. De Unie 296, hoogste korpswerper J. P. Verhagen 68. Afdeeling B. Drietallen: 1.' Cubo 213 (30 tr. 10x9), hoogste korpswer per M. Schaap 76; 2. De Club 213 (30 tr. 8x9), hoogste korpsw. mr. C. A. de Groot 78 (3x9); 3. Onder Ons 202, hoogste korpsw. W. G. Nor- demann 78 (4x9); 4. Gooi geen Poe dels 194, hoogste korpsw. D. P. Tim merman 71; 5. Schagen 193; hoogste korpsw. P. de Vries 72; 6. Z.E.K.Z.? 192, hoogste korpsw. H. Droge 66; 7. Koekoek 191, hoogste korpsw. Joh. Diepen 69; 8. De Club 172, hoogste korpsw., dr. D. Mol 67; 9. O.K.A. 169, hoogste korpsw. M. Witte 68; 10. Alcm. Burg 168. Afdeeling C. Drietallen: 1. Dames W.I.K. 198, hpogste korpsw. mevr. Berkhout 68; 2. Victoria 195, hoog ste korpsw. J. Zwart 74; 3. Negen jagers 172, hoogste korpsw. G. Dies- feld 58; 4. Cubo 171, hoogste korpsw. Jb. Langendijk 66; 5. Negenjagers 155, hoogste korpsw, Zeehuizen 52; 6. Onder Ons Dames 156, hoogste korpsw. mevr. Kokkes 59; 7. Z.E. K.Z.? 152;i hoogste korpsw. M. Dog- genaar 57; 8. O.K.A. 149, hoogste korpsw. M. Spierenburg 53; 9. Scha gen 149, hoogste korpsw. W. Geisler 51; 10. De Unie 146, hoogste korpsw- L. C. Koster 50; 11. Gooi geen Poe dels 132, hoogste korpsw. R. Brug man 55. Vrije Baan wedstrijd. Afd. A: 1. A. Köllmann 45 7x; 2. G. J.' Genefaas 45 5x; 3. Q. Jonker 45 3x; 4. J. Eyckholt 45. Afd. B: K. Langendijk 45 - 44 3x; G. Oudes 45 - 44 - 43 4x; M. Witte. 45 - 44 - 43 2x; Jb. Langendijk 45 - 43., Afd. C: mevr. Bosch 42 - 38; J. Zwart 41 - 40; J. P. Verhagen 40; mej. van Willigen 38 2x. 27 Baan: M. Philips 4x; G. Anne- veldt 3x; mevr. Bilars 2x. Wande.len, DE WANDELTOCHT RONDOM DE SCHERMEER. De belangstelling voor den Zondag te houden wandeltocht rondom de Schermeer blijkt buitengewoon groot. Reeds ruim 800 deelnemers gaven zich daarvoor tot heden op. Aangezien naast persoonlijke her inneringen ook groepsprijzen be schikbaar worden gesteld komt een groot deel in groepsverband uit. Hieronder bevindt zich ook een groep leerlingen van het Al'kmaar- sche gymnasium. Begrijpelijk komt het grootste aantal deelnemers uit de naaste omgeving, doch ook in wijden kring demonstreert zich de belangstelling, door inschrijvingen, uit Friesland, den Haag, 'Leiden, Amstex-dam, ja zelfs uit Limburg. Het wordt voor de Schermeer Zondag een gloriedag. Reeds thans valt door den wandeltocht een groptere drukte waar te nemen. Des avonds trainen n.l. reeds vele deelnemers langs de Noordervaart. Aangezien de inschrijving tot Zon dagmorgen blijft opengesteld, zal men zeer zeker ruim 1000 deelne- pxers kunnen verwachten. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Mei. (Lang. Groenten veiling). 425 kg Prei 15.50—17.70; 3300 kg Witlof 9— 13.20; 1000 kg Rabarber 9. NOORDSCHARWOUDE, 8 Mei 1941. (Noordermarktbond). 500 kg Roode kool 9; 2000 kg Gele kool 7.60; 3700 kg Rabarber S. TEXEL, 5 Mei 1941. .Veemarkt: 2 Koeien 275—425; 1 Pink f 200; 2 Rammen 40—45; 18 Biggen 22— 35; 46 Nuchtere kalveren 1226.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3