Dl PRQQM PAM BIJ DE HAANAPEN. KAMER VAN KOOPHANDEL. FRANKRIJK ONDER HINDER STRENGE VOORWAARDEN. De positie van Turkije. De nieuwe spoorwegdienstregeling becritiseerd. 486e STAATSLOTERIJ TWEEDE BLAD 2 Parijs, 7 Mei (D.N.B.) De alge meen gevolmachtigde der Fransche regeering in het bezette gebied, am bassadeur dé Brinon, deelt, naar het persbureau Ofi meldt, mede, dat bij de besprekingen welke de laatste dagen tusschen het plaatsvervan gend hoofd van den Staat, admiraal Darlan, en de Duitsche overheid in Parijs hebben plaats gehad, een overeenkomst is gesloten. Deze overeenkomst bepaalt in de eerste plaats, dat de afbakenings- lijn tusschen het bezette en het on bezette gebied in het algemeen voor het verkeer van goederen en gelds waarden geopend worden. Aan per sonen zal het passeeren van de de marcatielijn worden toegestaan, in geval van ernstige ziekten of van Resultaat van besprekingen van Darlan. een sterfgeval bij naaste bloedver wanten. Voorts is voortaan het postverkeer met postkaarten tus schen het bezette en het onbezette gebied toegestaan. Leden van de Fransche land- en luchtmacht zul len voortaan verlof krijgen, op dezelfde voorwaarden als tot dusver golden voor leden van de marine. Voorts zijn besprekingen geopend, aldus luidt het bericht van den al gemeen gevolmachtigde verder, over een verlaging van de kosten der bezetting. Het voornemen be staat tot een eerste verlaging van deze kosten van twintig tot vijftien milliioen rijksmark, of van 400 tot 300 miliioen francs. De besprekin gen worden voortgezet. Stockholm, 7 Mei. (A.N.P.) In het reeds vermelde bericht van den Times-correspondent te An kara wordt verder gezegd, dat in dien Duitschland erin zou slagen, vasten voet in Irak te krijgen, de omsingeling van Turkije nog volle diger zou zijn. De Turken hopen, zoo vervolgt de correspondent, dat de' Duitschers minder succes zullen hebben bij de Arabische stammen dan bij de re geering te Bagdad. De anti-Engel- sche stemming onder de Arabieren, welke door de Engelsche politiek in Palestina is ontstaan, is echter door de Duitschers handig uitge buit. De eerste oorzaak van de huidigei gebeurtenissen in Irak, zoo gelooft men, heeft gelegen in de vlucht van Engelands aartsvijand, den groot-moefti van Jeruzalem, wien het een jaar geleden gelukte, uit zijn interneering te Madascus te ontsnappen en naar Bagdad te komen, waar hij thans de stuwen de kracht in de beweging van Rasjid Ali is. Ook in Iran, zoo ver volgt de correspondent, wordt te gen Engeland geageerd. Turksche verwijten aan Engeland. Ankara, 7 Mei. (A.N.P.) In de Turksche pers vormt de ineenstor ting van Griekenland en de vlucht van het Engelsche expeditieleger het onderwerp van den dag, waar bij scherpe critiek op de houding van Engeland geleverd wordt. Het blad Cumhuriyet verwijt Engeland tusschen de regels door verraad aan de bondgenooten door te zeg gen, dat de tot capitulatie genood zaakte Grieksche legers in Mace donië en Epirus een slachtoffer van de overhaaste Britsche vlucht ge worden zijn. Het blad Yeni Sabah schrijft, dat de Britsche houding het vertrouwen jegens Engeland in de Middellandsche Zee- geschokt heeft en dat het Londen in de toekomst moeilijk zal vallen, bui tenstaanders van zijn werkelijk doeltreffende en offervaardige hulp aan bondgenooten te over tuigen. Turkije houdt vast aan zijn politiek. Istanboel, 7 Mei. (D.N.B. Het blad Ulus schrijft, dat de Turksche politiek als beginsel en grondslag de onafhankelijkheid en nationale verdediging des lands heeft en daarom nooit veranderd zal wor den. Turkije heeft gedurende de twintig maanden van den oorlog aan dit beginsel vastgehouden en steeds een duidelijke houding aan genomen. Turkije is vastbesloten dagraan ook in de toekomst vast te houden. Het is den wensch en de hoop van Turkije, dat het in staat gesteld wordt dit te doen. Alle politieke besprekingen hadden als grondslag den vrede en de verde diging van het land. Ten slotte schrijft het blad, dat de Zondag j.l. door Hitier afgelegde verklaring betreffende Turkije groote bevre diging heeft gewekt. SCHIP MET GEWONDE ENGELSCHEN VERMIST. Beiroet, 7 Mei (D.N.B.) Op 30 April verscheen er voor de reede van Haifa een Grieksch schip van 2300 ton met de bekende gele quarantainevlag aan den achterste ven en wierp daar, daar het vaar tuig geen vergunning kreeg in de binnenhaven te komen, het anker uit. Naar bleek, was het Grieksche schip reeds half April met eenige honderden licht- en zwaar gewon de Engelschen, Australiërs en Nieuw Zeelanders aan boord, af komstig van de gevechten aan den Olympus, uit den Piraeus vertrok ken. In de haven Larnaka op Cy prus werd de ontscheping der ge wonden en zieken geweigerd we gens gevaar voor pest, zoo kwam het schip naar Haifa. Hier had de overheid reeds alle maatregelen genomen om elke verbinding tus schen schip en wal onmogelijk te maken. Nadat twee leden der be manning van het „doodenschip" een poging gedaan hadden zwemmend aan land te komen, gaf de Engel sche havencommandant het schip bevel terstond te vertrekken. Sinds ontbreekt van het vaartuig elk spoor. IN REGEERINGSWIJZIGING RUSLAND. Tokio, 7 Mei (D.N.B) Diplomatie ke waarnemers zijn, naar Domei ver neemt, niet verrast door de wisseling op den post van voorzitter van den raad van volkscommissarissen en verwachten geen verandering in de binnen- en buitenlandsche politiek van Sovjet-Rusland, want in werke lijkheid hóeft Stalin reeds altijd aan de binnen- en buitenlandsche poli tiek van het land een bepaalde rich ting gegeven. De vroegere Japan- sche ambassadeur te Moskou, Togo, meent, zoo gaat Domei voort, dat Molotof reeds sinds langen tijd ver zocht heeft om ontheven te worden van een behandeling der vraagstuk ken op binnenlandsch gebied en dat hij zich thans hoofdzakelijk zal kun nen beperken tot de buitenlandsche politiek. Togo 'verwacht geenerlei politieke veranderingen. LAATSTE SCHIP TE BARCELONA GELICHT. Barcelona, 7 Mei. (D.N.B.) Het laatste schip der schepen, die tijdens den burgeroorlog in de haven van Barcelona waren gezonken, is thans gelicht, zoodat het geheele haven gebied vrij is. In totaal zijn 99 sche pen met een gezamenlijken inhoud van 150.000 ton gelicht. Hun waarde bedraagt ongeveer 200 miliioen peseta's. Chineesche exprestrein op een mijn geloopen. (D.N.B.) - De nacht- exprestrein van Sjanghai naar Nan king is in de buurt van Soetsjau op een landmijn geloopen, waardoor de locomotief en vier rijtuigen ont spoorden. Zes personen werden ge wond. Het treinverkeer was vier uur lang gestagneerd. Middenstandsexamens. De gister ten stadhuize gehouden vergadering van de K. v. K. en F. voor Hollands Noorderkwartier werd niet bijgewoond door de heeren Schmalz, Blaauboer en van Beem (eerstgenoemde is nog steeds ziek, maar zijn toestand gaat nu toch vooruit, naar de voorzitter mede deelde.) Voorzitter was de heer S. W. A r n t z, die de vergadering opende met een welkom aan de aanwezigen. Ingekomen stukken. Prijzen duinaardappelen. a. Schrijven van de Nederlandsche Inkoop-centrale voor akkerbouwpro ducten in antwoord op het door de Kamer gedaan verzoek, waarin wordt medegedeeld, dat het in het voornemen ligt voor het volgende oogstjaar afwijkende prijzen vast te stellen voor de rubriek duinzand aardappelen. Voor het thans loopen- de seizoen zullen geen veranderin gen meer worden aangebracht. De voorzitter constateerde, dat de Kamer succes heeft gehad met haar klacht over te lagen prijs voor de duinaardappelen. De examens vakbekwaamheid. b. Schrijven van het Departement van handel, nijverheid en scheep vaart, waarin wordt verzocht mede werking te verleen en, opdat zij, die opgeleid wenschen te worden voor een diploma „vakbekwaamheid" ter voldoening aan de eischen van de vestigingwet kleinbedrijf, in de ge legenheid worden gesteld daartoe een opleiding te volgen. Allereerst wordt verzocht het contact te* hel pen bevorderen tusschen deze ge gadigden en de ambachtsscholen, op dat hen zooveel mogelijk ook indivi dueel de behulpzame hand wordt geboden. De secretaris, de heer S c h e f- f e 1, deelde hierbij mede, dat hij weder was aangewezen als gecom mitteerde bij de bedoelde examens en in die kwaliteit gelegenheid had gehad om te Wijzen op z.i. tekort aan duidelijkheid in de door de exami- nadi schriftelijk te beantwoorden vragen. Ook had hij bezwaar ge maakt tegen den voor de beantwoor ding gestelden tijd, dien hij te kort toegemeten achtte. Men diende er méér rekening mee te houden, dat de meeste belanghebbenden niet ge woon zijn hun gedachten berede neerd op papier te zetten. Op een hem gestelde vraag naar het aantal geslaagden antwoordde spr., dat dit 60 a 70 bedroeg, maar dit zegt weinig, want er nemen velen aan het examen deel, die onvoldoen de zijn voorbereid. Spr. prefereerde de officieele cursussen van de mid- denstandsvereenigingen, waarvoor twee jaar gesteld is en waar alles wordt behandeld wat de leerlingen moeten weten, beter dan op de zoo genaamde stoomcursussen. c. Schrijven van den secretaris generaal van waterstaat, dat, nu het ijsbreken voor dit seizoen is beëin digd, thans niet tot benoeming van een voorzitter van de commissie als bedoeld in de Verordening van 24 December 1940 behoeft te worden overgegaan. Wanneer het ijsbreken in den volgenden winter op dezelfde wijze als in den winter 1940/41 zal worden verzorgd, zal tot het instel len van commissies worden overge gaan. Voor kennisgeving aangenomen. Bezwaren tegen de belastingen op gebouwd onroerend goed. d. Verzoek van de „Contact-com missie" van belanghebbenden bij het gebouwd onroerend goed om adhae- siebetuiging aan haar adres, dato 26 Februari gericht aan den secretaris generaal van financiën, waarin be zwaren naar voren worden gebracht ten aanzien van de winstbelasting, de waardevermeerderingsbelasting en het besluit betreffende de hef- I fing van opcenten op de grondbelas ting. De heer mr. M o e n s, voorzitter van de commissie van verordenin gen, lichtte dit stuk nader toe en zei, dat de commissie zich best kon ver eenigen met de daarin ontwikkelde argumenten, zoodat zij voorstelde adhaesie te verleenen. Devoorzitter merkte op, dat deze kwestie ook aanhangig is ge maakt bij vereeniging van Kamers van Koophandel. Tegen het eind a van de volgende maand zal zij weder bijeenkomen en het voorstel van haar commissie van onderzoek be spreken. Besloten werd, met een beslissing op het voorstel van den heer Moens te wachten tot de Vereen, van K. v. K. een besluit zal hebben genomen. Middenstandsborgstélling- fonds. De rekening van het midden- standsborgstellingsfonds Hollands Noorderkwartier werd goedgekeurd, nadat mr. Moens eenige mededee- lingen daarover had gedaan. Het saldo is gestegen van 5400 tot ruim 7800. Er is een verlies ge leden van 1114, waarvan het Rijk 270 betaalt. Er zijn 35 a 40 aan-, vragen ingekomen, waarvan onge veer de helft is geholpen met be dragen van pl.m. 500, een enkele steun liep tot 1000. De voorzitter wees hierbij nog op den plicht Van reserveeren voor de winkeliers, opdat zij straks, als zij na een schjjn-welvaart zijn uitver kocht en ersatz-artikelen moeten aanschaffen, aan het einde van den oorlog niet met groote verliezen blijven zitten, omdat dan die ver vangingsartikelen voor een deel on verkoopbaar zijn. Electrificatie van de Wilhelminasluis te Zaandam. Ten aanzien van de electrificatie van de Wilhelminasluis te Zaandam werd mededeeling gedaan van een schrijven der afd. Alkmaar van de schippersvereeniging Schuttevaer, waarin de door de Amsterdamsche Kamer van Koophandel te dezer zake opgegeven tijden van schutten (in de vorige vergadering der Alk- maarsche Kamer zijn deze bij de be handeling van dit punt ook al ter sprake gekomen) aan critiek wor den onderworpen en met klem wordt aangedrongen op de bedoelde electrificatie, waardoor de snelheid van het verkeer te water zeer zou worden bevorderd en de kosten van bediening belangrijk zouden dalen. In een antwoord op dit schrijven heeft de Amsterdamsche Kamer d.d. 1 Mei als haar meening uiteengezet, dat electrificatie der sluis niet de door Schuttevaer verwachte voor deden zal brengen. De heer Kramer zei, dat de vraag om electrificatie van de sluis al jaren in behandeling is. Het hoog heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Westfriesland en Kenne- merland, dat het beheer erover heeft, meent, dat het schutten vlug genoeg gaat. Spr. zelf had echter meermalen het tegendeel ondervonden. Eenige heeren verbaasden zich erover, dat men in Amsterdam blijk baar .de electrificatie niet wenscht, ofschoon zij toc'i ook ten goede zou kunnen komen aan de hoofdstad. Op voorstel van' den heer Moens werd besloten den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat met de ter zake gevoerde ocrresponden- tie in kennis te stellen. Overigens zal de verkeerscommis- sie der Kamer de ingekomen stukken bestudeeren en in de volgende ver gadering der Kamer met een voor stel komen. Commissie van toezicht op het m. o Ter voorziening in de vacatures, ontstaan door het overlijden van ir. Bosscher en het bedanken van den heer Holsmuller, werden als ver tegenwoordigers der K. v. K. in de commissie van toezicht op het m. o. te Alkmaar aangewezen dé heeren Lind en Kluitman, die daarvan uit anderen hoofde lid zijn. De ge meente kan dan twee andere leden aanwijzen. Halte Breezand. Van den burgemeester van Anna- Paulowna was een verzoek inge komen om medewerking opdat de treinen van pl.m. 8 uur en pl.m. 18 uur stoppen aan de halte Breezand in die gemeente. De heer Lind merkte op, dat deze oplossing niet van belang zal zijn voor de aldaar wonende ge- evacueerden uit Den Helder, waarop de heer K o 1 s t e r zei, dat de burge meester vraagt voor de Breezanders en de Kamer dus ook zal moeten vragen voor de Helderschen. Besloten werd om de spoorwegen te verzoeken de genoemde treinen, alsmede den ochtend- en den avond- trein naar Den Helder te doen stop pen te Breezand. De nieuwe spoorwegdienst regeling. De heer Grondsma deed mede deeling van verschillende klachten over de nieuwe spoorwegdienstrege ling, waardoor b.v. zij, die om 9 uur cp scholen of kantoren te Amster dam moeten zijn, thans een vol uur eerder dan tot nu toe uit Alkmaar moeten vertrekken. Ook de aan sluitingen in Amsterdam voor het oosten des lands zijn zoodanig ge wijzigd, dat men een uur eerder op reis moet gaan. Verschillende heeren voerden hier over het woord. Er werd gewezen op de vroegere sneltreinen naar en van AmsterdamAlkmaar, op de ruime wachttijden bij verschillende stations in verband met stoornissen in het verkeer, op de aansluiting van de autobussen op de treinen, enz. Tenslotte werd op advies van den secretaris besloten te verzoeken den trein, die 's morgens om 8.03 van Uitgeest vertrekt, te laten uitgaan van Alkmaar, waardoor men vóór 9 uur nog in Amsterdam zou kunnen 2ijn. Men was het erover eens, dat men niets moest vragen waarvan de kans op inwilliging van te voren al vrijwel is uitgesloten. De heer Kolster, lid van den Spoorwegraad, zegde nog toe in dat college te zullen aandringen op een zoodanige regeling, dat de menschen, die met den trein van 9.13 uit de richting Den Helder in Alkmaar aan komen, niet meer een half uur be hoeven te wachten, alvorens verder te kunnen reizen. Hierna volgde sluiting. (Niet officieel) ie klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 7 Mei 1941 Hooge Prijzen 5000.— 6848 1000— 7827 17889 100— 4099 5090 9231 Prijzen van f 65. 1371 1628 1674 1690 2041 2389 2592 2706 2725 2959 3140 4130 4426 4518 4848 5092 5163 5391 5476 5966 6158 6349 6398 6557 6711 6757 6860 6865 6915 7140 7510 7551 7600 7693 7802 7810 8088 8126 8185 8286 8670 9272 9511 10429 10441 10602 10665 11198 11907 12485 12594 12666 12863 13046 13306 13346 13546 13617 13981 14189 14325 14327 14352 14691 15242 15424 15599 16281 16556 16865 16901 16954 17098 17151 17332 17439 17534 17621 17750 17768 17954 18068 18724 18801 19256 19403 19421 19504 20273 20354 20494 20831 21035 21466 Verbeteringen 4e klasse, 3e lijst: 3435 m. z. 3425; 4786 m. z. 4768 269. Ze blijven nu geruime tijd wachten. Opeens wordt er aan het touw getrokken en nu wordt dit weer omhoog gehaald. Aan de steen zit een andere brief be vestigd, waarop met een bruine inktsoort ook vreemde tekens staan. 270. „Ze zijn erg voorzichtig", zegt de professor. Op deze brief staat: „Wie is onze Koningin?" Kijk, ik laat nu weer deze brief zakken. De tekens, die daarop staan beduiden: Kristallientje is Uw Koningin". door Eleanor Elliot Carroll. 2) Groote, fluweelachtige bruine oogen 'n gezichtje als van gesneden ivoor, waarin alleen de mond een kleurige plek vormde. Krulletjes van roodbruin haar onder het nauwsluitende hoedje uit. Dat een „rustig schepseltje?" Dit meisje herinerde hem veeleer aan een teer beeldje van Fragonard! In al zijn zes en twintig jaar was Robin Lee nog nimmer zóó onder den in druk gekomen. „Als u klaar bent, zullen we gaan", zei hij. Hij ging haar voor naar een wachtende auto, Waarin haar koffers reeds waren gezet. Gwynne stapte in en keek ach terom naar het grimmige, grauwe gebouw, dat twee jaar lang haar tehuis was geweest. Het witgemut- ste hoofdje van Sue Dalton keek uit een der bovenvensters. Ze wees op Robin Lee, die juist instapte en grinnikte ondeugend, als wilde ze zeggen: „Nou, wat heb ik gezegd? Je hebt den eenen en eenigen im mers al ontmoet?" Gwynne kreeg heel even een kleurtje, toen ze haar aandacht weer op den jongen man naast haar richtte. En terwijl hij den wagen door de stille straat stuurde, zag hij dat kleurtje^ komen en verdwij nen opwinding over het aan staande reisje, meende hij. „Al eens eerder een zeereisje ge maakt?" vroeg hij. „Nog nooit", antwoordde het meisje lachend. „Nog nooit verder gebracht, dan met de veerboot naar Oakland en terug naar San Fran cisco. Dat is al wat ik aan land en zeereizen gemaakt heb. Ik kan me nauwelijks voorstellen, dat ik nu een echte zeereis ga maken. Mijn nicht Inez beweert, dat ze een verpleegster noodig heeft, maar omdat ik nog pas leerlingsver pleegster ben, klinkt dit nog al on waarschijnlijk dat ze mij daar voor zou uitkiezen, bedoel ik". „Misschien voelt mêvrouw Ro gers, dat ze meer zal hebben aan opwekkend gezelschap, dan aan vakkundige verpleging", antwoord de hij glimlachend. „Dat is met ze nuwachtige menschen vaak het ge val".' Er lag duidelijk een compli mentje in opgesloten. En in den blik, haar door hem toegeworpen, ontdekte ze een duidelijke bewon dering. Gwynne dacht echter voor namelijk na over den naam, Waar mee hij haar nicht genoemd had. Hij kon wel niet bijzonder goed met de Maitlands bekend zijn, vond ze, anders zou hij geweten hebben, dat haar nicht zich niet „mevrouw Rogers", doch „juffrouw Maitland" liet noemen. Ze was er benieuwd naar, of hij ook mee op reis ging. In het korte briefje, door Inez gezonden, had ze geschreven, dat mijnheer Robin Lee, van de Maitland Import Com pany, Gwynne aan het ziekenhuis zou komen afhalen om haar naar het jacht te brengen. Het was dus best mogelijk, dat hij, ondanks zijn wit flanellen broek en zeilpet, toch niet bij het reisgezelschap behoorde. Die ge dachte bezorgde haar een heel klein schokje. Hij was zoo innemend! Ze voelde zich al zoo geheel op haar gemak bij dien jongen man, die zijn vriendelijke oogen nauwelijks van haar afwendde. „Is het een groot gezelschap?" vroeg ze. „Ik heb nog niet gehoord, wie er meegaan. Ik weet nog ner gens van af". „Neen, het is, gezien de grootte .van het schip, slechts een klein ge zelschap. Behalve den kapitein en de bemanning hebben we mijnheer en mevrouw Maitland, mevrouw Rogers, dr. Julian Faust, den huis dokter en tevens huisvriend, u en mezelf. We zouden gemakkelijk twintig passagiers kunnen herber gen. Maar Ambrose vond het beter, met het oog op den toestand van zijn dochter, het gezelschap klein te houden". Hjj kende hen dus wèl intiem! Hij noemde haar vrij bepaarden achterneef bij zijn voornaam. Maar het voornaamste was, dat hij mee ging. Gwynne voelde zich een beetje beschaamd erover, dat ze daarom zoo in haar schik was. Wat dwaas en kinderachtig toch, zich zoo opgetogen te voelen over het vooruitzicht, drie maanden in ge zelschap te zijn van een man, dien ze nog geen half uur geleden niet kende! „Ik heb de vrouw van mijn neef Ambrose nog nooit gezien", bab belde ze verder, om het gesprek aan den gang te houden. „Als ik in het ziekenhuis op bezoek kwam, had ik nooit dienst. Maar de andere zusters zeggen, dat ze een buiten gewoon mooie vrouw is. Ik vind het soms zoo'n grappig idee, dat mijn vrij bejaarde neef nog ge trouwd is meteen meisje". ,„Nou, zoo moet u haar toch niet noemen, dunkt me", grinnikte Ro bin Lee. ,U moet weten, dat zij mijn tante is en aangezien ik haar dus heel mijn leven gekend heb, zou ik moeilijk een „meisje" in haar kunnen zien. Maar dat neemt niet weg, dat tante Meg een schat is en ik weet zeker, dat u haar graag zult mogen lijden. Dat doet trou wens iedereen". Dit bracht Gwynne een poosje van haar verwanten af! Ze voelde zich bijna een vreemde in de fami liegroep, waarin ze zou komen te verkeeren. Het eenige, wat ze had hooren vertellen, was, dat neef Am brose met een rijke weduwe ge trouwd was, jaren jonger dan hij zelf, maar verder was ze vrijwel een vreemde voor haar. Ze wierp een zijdelingensch^n blik op Robin Lee, toen deze zich wat voorover boog, om tegen den chauffeur te zeggen, dat hij een stillere straat moest inslaan. Ze be studeerde zijn scherp besneden ge laat. Wat had hij een prachtigen, rechten neus! 'n Neus was zoo'n belangrijk deel van het gezicht, vond Gwynne. Ze had altijd een beetje hekel aan haar eigen wip neusje. En zijn breede, vierkante kin, zijn mooi gevormde mond, zelfs de onregelmatige manier waarop zijn haren langs zijn slapen groei den, was in haar oogen iets vol maakts. Robin Lee! 'n Fijne naam! Ze dacht aan een oud liedje, dat ze haar moeder vaak had hooren zingen. Onwillikeurig kwamen de woorden haar in gedachten. Waar zijn de vreugde en vroolijkheid. Die het leven een hemel op aarde maakten? Och, met jou zijn ze wegge vlucht Robin Adair! Voor anderen mocht hij Robin Lee heeten, zij zou altijd aan hem denken als aan dien Robin Adair van dat oude liedje. Hij wendde zich op dat oogenblik juist naar haar om en zag, hoe er weer een blos naar haar wangen steeg. En die bruine oogen keken een beetje schuchter en verlegen en vingen zijn blik niet meer zoo onbevangen op. Robin's pols begon sneller te slaan. Wat was ze toch een schatje, dat „rustige schepsel- tj'e' uit de beschrijving van Inez Maitland! Ze waren aan de werf gekomen en hielden daar stil. Robin gooide het portier aan zijn kant open. „Ziezoo, we zijn er", kondigde hij vroolijk aan. „Van hieruit hebt u een prachtig gezicht op uw toekom stige tehuis!" Hij wees naar zee. „Prachtboot, vindt u niet? Kunt u den naam lezen? Nog al poëtisch... „De Droom". Gwynne staarde over het. water heen naar een slank, wit schip, dat in de avondzon glansde.. „De Droom". Een ding van vorstelij ke schoonheid, waarop ze' vele, heerlijke dagen en nachten zou .wonen, door het stille water glij den, of stoppen in tropische, vreemde havens, tot ze eindelijk in Nek-York zouden aanlanden! En hij altijd dicht bij haar! Robin Lee Robin Adair! Geen wonder, dat een rilling van verrukking door haar heenvoer, toen hij zijn arm door de hare stak en haar naar een wachtende sloep geleidde. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6