ZIEKENHUISVERPLEGING. De wandeltocht rondom de Schermer. Nieuwe voorzitter gekozen. AGENDA Een groot succes geworden, mede door goede organisatie. Streekverband Alkmaar van vereenigingen voor vrije ziekenhuisverpleging in Nederland. EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. L. VLAANDEREN, t Een bekend fotograaf te dezer stede, de heer L. Vlaanderen, is Zaterdag overleden. Hij heeft dus niet meer het 75-jarig bestaan der zaak mogen meemaken. Ter gele genheid van de teraardebestelling zal het atelier morgen gesloten zijn. ZES HUWELIJKEN. Tien Mei 1891 verschenen voor clen ambtenaar van den burgerlijken stand zes Alkmaarsche jongens, die gelijktijdig met de vrouw hunner keuze in het huwelijk traden. De eén was touwslager, de ander ban ketbakker, de derde kleermaker, de vierde boterhandelaar, de vijfde tuin man en de zesde bootknecht. Alle zes 1 aren bleven in Alkmaar woonach tig. Drie er van vierden Zaterdag hun gouden huwelijksfeest. De drie eerstgenoemden wisselden helaas het tijdelijke met het eeuwige, te weten de heeren Balder, als kaas drager bekend als „de bal", de heer Verberne, die vele jaren in de Lan- gestraat een banketbakkerij dreef en de heer Gertenaar, die zich als tail leur een goeden naam verwierf. De laatsten bezitten echter eèn hoogen leeftijd. Het mag zeker een zeldzaam heid worden genoemd, dat drie echt paren, die gelijktijdig huwden, hun gouden bruiloft beleefden. De boterhandelaar was de bij de Alk- maarders welbekende heer Gilles, die zich later in Leuven vestigde, en die dus met enkele Hollandsche ge- lukwenschen moest volstaan. De tuinier is de ook als kaasdrager be kende heer C. J. Erkamp, die met zijn echtgenoote vanaf zijn huwelijk de tuinierswoning aan de Lindelaan bewoont. Beide echtelieden hebben ieder reeds 75 levensjaren achter zich en genieten nog een goede ge zondheid. Verkwikkend is hun levens lust. Mijn vader, aldus de heer Erkamp, werd 99 jaar en zijn lijf spreuk was: „blijf opgewekt, want ergernis kost je tien jaar van je leven. Nog steeds bewerkt de heer Erkamp den prachtigen achter de wo ningen van de Lindelaan gelegen tuin met behulp van een knecht. De laatste jaren, zoo vertelde hij ons, zijn voor de tuinders zeer zwaar ge- weets, zoo zwaar, dat het kapitaaltje, dat ik na een leven van hard werkeh had verworven, er bij inschoot. Mis schien is dit wel een geluk voor mij geweest, want nu moet ik nog steeds werken en anders zou ik waarschijn lijk een aardig roggebrood-rentenier tje zijn geweest. Bij de rondwande ling door den tuin werd het ons dui delijk, dat de heer Erkamp van zijn vak houdt en uit bovenstaande mede- deeling bleek wel, dat hij het devies "an zijn vader in practijk brengt. Stellig halen de man en zijn vrouw, want mevrouw Erkamp is van de zelfde levenslust, de negentig. De bootknecht van het zestal Alk maarsche trouwlustigen van den lOden Mei 1891 is de 73-jarige heer J. v. d. Aakster, die wat zwaarmoedi ger is, maar door zijn 77-jarige kwieke echtgenoote, op de been wordt gehouden. Toen wij trouwden, aldus de heer van den Aakster, was het een ande re tijd, dan waarin wij thans leven. De arbeider was een werkmachine en wij wisten niet beter. Wij trouw den op een Zaterdag vóór Pinkster, anders had ik tot September moeten wachten, aangezien wij bij de Alkmaar-Packet in den zomer geen Zondag vrij hadden en dus Zondag en in de week werkten en dit alles voor f 9 per week. Toen de nieuwe directeur mr. J. P. -Bosman kwam, werd het beter en De aïgemeene vergadering van bo vengenoemde organisatie, Zaterdag middag in het café De Boer (Frie- sche brug) te Alkmaar gehouden, werd door den voorzitter, den heer L. J. van der Kuyl, met een enkel woord geopend. Als vertegen woordiger van het hoofdbestuur was aanwezig de heer J. W. Buyze uit den Haag. Besloten werd de notulen der aï gemeene vergadering voortaan aan de aangesloten afdeelingen te zen den. In verband met het vertrek van den heer van der Kuyl uit' Den Hel der naar Apeldoorn moest een nieu we voorzitter worden aangewezen. Van de bestuurstafel werd aanbevo len de heer A. Wiedijk uit Barsinger- horn. Er werd overigens nog gecan- dideerd de hger A. Zwijndrecht uit Den Helder. Gekozen werd de heer Wiedijk met elf stemmen; de heer Zwijndrecht kr eg vier stemmen. De gekozene nam de benoeming aan, hopende een goed opvolger te kun nen worden van den beer van der Kuyl, dien hij ook reeds als afdee- lingsvoorzitter in Barsingerhorn op volgde. kregen wij een vrijen dag in de week. Zeven en veertig jaar heb ik bij de Alkmaar-Packet gewerkt. Door ziekte was ik genoodzaakt te bedan ken. Aanvankelijk, zoo vervolgde hij, kreeg ik pensioen, maar later bleek dit niet meer mogelijk. Wij konden begrijpen, dat het deze werker hindert, dat hij, na een leven van zwaren arbeid, afhankelijk is van den steun der kinderen, die ieder voor zich weer eigen gezinsnooden hebben, doch wisten niets beters te doen dan de hoop uit te spreken, dat in de nieuwe wereld, die geboren staat te worden, dit schrijnende niet meer zal voorkomen. Wij brachten daarom het gesprek op het te wachten staande feest. De kamer was versierd. Vele bloemen waren reeds gezonden en des Zon dags zou het heeugelijke feest met de 7 gehuwde kinderen en de 34 kleinkinderen gevierd worden. De man glunderde weer gauw op en zeide: „Ja dark zij de kinderen wordt het morgen een mroie feest dag". Het werd inderdaad een mooie feestdag. Vele gelukwenschen mocht het gouden paar ontvangen en met speciale toestemming van den Ortz- commandant brachten de jongens van St. Louis het gouden paar nog een serenade. Ook het echtpaar Erkamp, welks huwelijk met vier kinderen en 33 kleinkinderen werd gezegend, vierde gister het feest en mocht zich even eens in een hulde van St. Louis ver heugen. ECONOMISCH RECHTER BENOEMD. Met ingang van 15 M,ei a.s. is benoemd tot economisch rechter in de rechtbank te Alkmaar, mr. W A. Ubbens, thans rechter alhier. Tot plaatsvervangers zijn be noemd mr. J. Krabbe en mr. H. Th A. van der Loos, beiden rechters alhier. DE NIEUWE DIJKGRAAF VAN HET HOOGHEEMRAADSCHAP. Mr. A. F. Kamp, burgemeester van Texel, is met ingang van 7 Mei 1941 benoemd tot dijkgraaf van het hoogheemraadschap Hollandsch Noorderkwartier. De functie van burgemeester zal mr. Kamp tot 1 September waarnemen. Wie mr. Kamp's boek over de drooglegging van de Zuiderzee ge lezen heeft, beseft, dat zijn kennis en zijn ervaring, destijds als secre taris van het algemeen bestuur van den Wieringermeerpolder verwor ven, hem de vervulling van zijn meuwe ambt wel bijzonder zullen vergemakkelijken. Mr. Kamp is de opvolger gewor den van wijlen den heer D. Kooi man, die eerst lid van de Tweede Kamer en burgemeester van Pur- merend was en later lid van Gede puteerde Staten en dijkgraaf van genoemd hoogheemraadschap. Het was reeds lang bekend, dat een benoeming zou volgen die van de voordracht afweek. Aanvanke lijk was men voornemens het lid van Ged. Staten, mr. Bomans, in deze functie te benoemen. Door diens overlijden is dat niet moge lijk gebleken. De keuze van mr. Kamp wordt algemeen als een goede begroet. Mr. Kamp staat bekend als een welwillend en deskundig man. DE ALKMAARSCHE COURANT is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. Door het vert-ek van den heer van der Kuyl was ook een vacature ont staan in de commis-ie van toezicht op de Onderlinge Operatiekas (O.O.K.) De heer H art (Koedijk) stelde candidaat den heer Wiedijk, die hier op bij acclamatie als benoemd werd verklaard. Door den secretaris, den heer, H. G. R ij s uit Warmenhuizen, werd medegedeeld, dat blijkens, een be richt van de federatie de aangesloten vereenigingen zijn vrijgesteld van de betaling van winstbelasting, wat voor die vereenigingen een bespa ring beteekent van ongeveer 100.000 per jaar. Als de belasting-inspecteur zulks verlangt, moeten de afdeelin gen een jaarverslag en het reglement aan hem opzenden. Voorwaarde voor vrijdom van winst- en omzetbelas ting is het nimmer uitkeeren van eenige winst aan de leden en het opnemen van bepaalde zinsneden in het reglement, welke bij de betref fende mededeeling waren aangege ven. De heer Buyze (hoofdbestuur) weidde over een en ander nog nader uit. Jaarverslag. In het jaarverslag over 1940 werd ioor den heer Rijs o.a. gezegd, dat e; Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Traummusik (rom.); hoofdrol len Benjammo Gigli, Lizzi Wald- müller en Albrecht Schönhals. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Wunschkonzert (rom.); hoofdrollen Lse Werner, Carl Rad- datz, Joachim Brenneke, Ida Wüst e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Winternachtstraum (rom. amus. film); hoofdrollen Magda Schneider, Wolf AlbachRetty, Theo Lingen, Hans Moser en Richard Ro- manowsky. Toegang voor eiken leef tijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voor stelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Mysterie Kamer 12 (sens.); hoofdrollen Ivan Petrovitch, Oscar Sima en Magda Schneider. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 12 Mei. 8 uur, de Unie, vergadering afd. Alkmaar en Orrstr. Vereen, tot Steun aan miliciens. DE „KOPEREN KNOOPEN BAND" NAAR ALKMAAR. 18 Mei concerteeren de ex- marinemannen in het „Gul den Vlies." Het zal ongeveer 3 jaar geleden zijn dat een aantal jonge stafmuzi kanten, allen verbonden aan de voormalige Marinekapel te Den Helder, in verband met het 75- jarig bestaan van de kapel een speciaal ensemble vormden, het welk zij den naam gaven van „Koperen Knoopen Band". Het was frappant wat deze beroepsmusici op het gebied van jazz- en amuse mentsmuziek wisten te presteeren en reeds in die dagen werd wel eens betreurd dat het praktisch niet mogelijk was dat de band officieel naar buiten optrad. Wat toen niet mogelijk was is het thans wèl. Deze 11 ex-stafmuzi kanten bleven ook na de opheffing van de Kapel, bijeen en nadat er onder leiding van Louis van Broek hoven gedurende vele maanden niets anders was gedaan dan ein deloos gestudeerd en geëxperimen teerd 'besloot men 4 maanden ge leden voor het voetlicht te treden. Het werd een succes van groot formaat. Terstond trokken de „Koperen Knoopen" volle zalen, zoowel in Carré te Amsterdam, als in „Metropool" te Den Haag. Dus danig was het succes zelfs dat de directie van de Diergaarde te Rot terdam, de bekende Rivièra Hall, de band voor het geheel-c- zomer seizoen 1941 engageerde. Zondagavond 18 Mei a.s. komen deze „Koperen Knoopen" nu con certeeren in het „Gulden Vlies". Wij wijzen er op dat hier geen sprake is var. 'n gewone band, doch dat men iets zeer bijzonders voor gezet krijgt. Elk der 11 medewer kenden is virtuoos op een of meer dere instrumenten, terwijl het or- chest zoowel in jazz, als in tango en andere bezettingen excelleert. Ook de show wordt uiteraard niet verwaarloosd. Hoewel er nog. nadere bijzonder heden over het optreden van deze ex-marinemannen zullen volgen adviseeren wij thans reeds den avond van den 18 den Mei te reser veeren. Wij wijzen er daarbij op dat dit orkest niet zoozeer een dans ensemble is als wel een gezelschap dat zoowel jazz- als klassieke en ontspanningsmuziek uitvoert. één bestuurs- en een ledenvergade ring waren gehouden. De vereeni- ging Berkhout trad toe als lid van het Streekverband. De vereenigingen Alkmaar en Bergen blijven rog steeds afzijdig. Er zijn thans 24 ver eenigingen aangesloten. Geconsta teerd werd, dat het zegenrijk werk van de vereenigingen, ondanks alle beroeringen, ongehinderd kon door gaan. De verhouding tot de overheid bleef dezelfde, waaruit blijkt, dat ook de nieuwe overheid overtuigd is van het nut van de vereenigingen voor ziekenhuisverpleging. De controlee rend arts, dr. J. B. Wierts te Am stelveen, verricht zijn werk tot volle tevredenheid. Hierbij werd opge merkt, dat ook de vereeniging Alk maar, hoewel geen lid van het Streekverband, van het instituut ge-J bruik maakt. De reserve van de O.O.K. bedroeg op 1 Jan. j.l. 2702.55. De kas voldoet aan alle gestelde ver wachtingen. Lof werd gebracht aan het werk van den vertrekkenden voorzitter. Het jaarverslag werd onder danK goedgekeurd. Financieel verslag. De heer van der Sluys, pen ningmeester, bracht vervolgens het financieel verslag uit. De ontvang sten en uitgaven hadden bedragen 152,57, het saldo ad 48,78 inbe grepen. Dit saldo bedroeg op 1 Jan. 1940 10.26 en is over 1940 dus toege nomen met 38.52. Ook dit verslag werd goedgekeurd. De kosten van sanatorium- verpleging. De voorzitter meende, dat dii Zondag werd de wandeltocht rond om de Schermer gehóuden, uitge schreven door de wandelsportvereen. „De Schermermolen" te Stompe- toren. Bij stralend weer begon deze voor de Schenner zoo glorievolle dag. Toen om 9 uur het startbureau werd geopend, stroomden reeds spoedig tientallen deelnemers(sters) binnen om hun startkaart in ontvangst te nemen. Reeds tevoren hadden zich 814 deelnemers aangemeld, doch op den dag zelf groeide dit aantal tot meer dan 1200. Leek het aanvanke lijk doop den verbasterenden toe loop voor het startbureau niet moge lijk, alles tijdig te kunnen afwerken, dank zij de voortreffelijke organi satie kon alles snel worden afgedaan en reeds vóór half elf waren nage noeg alle deelnemers met hun start kaarten op weg. De wandelaars voor de twintig kilometer volg den vanaf Stompetoren de Noorder vaart tot Schermerhorn én vervol gens den dijk langs Schermerhorn en Ursem naar Rustenburg. In café Kok werd onder een genoegelijke stemming van een voorgeschreven half uur welverdiende rust genoten. Vervolgens werd de tocht voortge zet over Oterleek, langs den West- dijk bij Oudorp tot den Omval, van waar men weer de Noordervaart volgde naar Stompetoren. Omstreeks één uur kwamen de eerste wande laars weer op het eindpunt in café „Het Schermer Wapen" aan. De tocht van veertig ki lometer leidde van Stompeto ren langs den Oterleekerweg naar Oterleek, vervolgens langs den Schermerdijk over Oudorp en langs den Westdijk tot Graft en vandaar naar Driehuizen. In café Slooten werd een verplicht half uur rust ge houden. De eerste wandelaars arriveerden daaromstreeks één uur. De meeste KOE KOMEN AANLOOPEN. Aan het Bureau van Politie al hier zijn inlichtingen te beko men over een koe, welke op het land van één der ingezetenen is komen aanloopen en waarvan de eigenaar onbekend is. GEEN HARDDRAVERIJ DIT JAAR. Het bestuur van de harddra- verijvereeniging „Voorwaarts" te Schagerbrug heeft besloten in het jaar 1941 geen harddraverij te or gan iseeren. VRIJ ERNSTIGE AANRIJDING. Zondagmiddag te omstreeks half vier had op de kruising van wegen GeesterwegGeestersingel bij de Bergerbrug, alhier, een vrij ernstige aanrijding plaats tusschen een wiel rijder en een auto, behoorende oij een Duitsche militaire colonne. Van af den Geesterweg kwam de wielrij der, rijdende in de richting Berger- brug, terwijl de vrachtauto vanaf de richting den Helder, over den Gees tersingel kwam rijden. Door onop lettendheid van den wielrijder, kwam deze in aanrijding mèt de auto, waarvan de bestuurder door hevig remmen nog trachtte een aan rijding te voorkomen, hetgeen hem niet gelukte. Daar de auto in deze voorrang had, terwijl de wielrijder onvoldoende aandacht aan het ver keer gaf, gaat de autobestuurder vermoedelijk vrijuit. De wielrijder, die eenigszins onder den invloed van drank verkeerde, werd eenige meters over den weg geslingerd en bekwam tengevolge hiervan een wonde aan het hoofd, alsmede een zware hersenschudding. Het slachtoffer is per ziekenauto punt in dezen tijd, nu een tekort aan voeding dreigt, wel uitermate van belang is. De secretaris wees erop, dat er een fonds bestaat voor sanatorium- verpleging. Het opkomend geslacht zal, naar gevreesd mag worden, méér vatbaar zijn voor allerlei ziek ten dan tot dusver. De heer Hart zei, datde sana torium-verzekering in Koedijk zeer gunstig werkt. Er zijn ongeveer 125 leden bij aangesloten. Spr. aehte het juist in dezen tijd onverantwoord af zijdig te blijven staan. De heer C. Borst Pz. (Oudkars pel) vreesde financieele bezwaren bij vele leden, voor velen waarvan de gemeente nu gedeeltelijk de contri butie reeds betaalt voor de zieken huisverpleging. Spr. zag hier een taak voor de overheid om helpend op te treden. De afgevaardigde van de vereen. Den Helder deelde mede, hoe het sanatoriumfonds aldaar werkt en hij wekte andere afdeelingen op om ook de sanatorium-verzekering in te voeren. De heer B u ij z e was het eens met den heer Borst, dat inderdaad op dit terrein een taak ligt voor de overheid. Zij dient helpend op te treden, wat tot voordeel van de ge meenschap zal zijn, gelijk spr. uit eenzette. De vereenigingen moeten propaganda voeren voor deze ver zekering. De voorzitter sloot zich hier bij aan en wekte de afgevaardigden op in hunne vereenigingen propa- jC.naistisch werk te doen. deelnemers verkeerden nog in goede conditie en allen waren in de beste stemming. Kleinere en grootere voetverwóndingen werden daar op snelle en deskundige wijze door de Roode Kruisafdeeling verzorgd. Na de rust werd het parcours voort gezet via Grootschermer, Schermer horn, Ursem, Rustenburg, Oterleek en langs den Oterleekerweg naar Stompetoren. Het hoofdpeleton, ge vormd uit eenige leden van de wan delsportvereen. „De Kaaskoppen", die het maximumtempo aangaf, arri veerde precies half vier aan het eindpunt, terwijl de eerste deelne mers tien minuten later binnen kwa men. Bijzondere prestaties werden door sommigen verricht. Zoo zagen wij Klaas Govers op klompen aan het eindpunt arriveeren. Hij had aldus de 40 K.M. afgelegd. Vermel denswaardig is ook, dat de 66-jarige J. Groen van den Omval, die geheel ongetraind was en nog nimmer aan een wandeltocht had deelgenomen, na zijn 40 K.M. lange wandeling frisch en monter binnenstapte, om zijn onderscheiding in" ontvangst te nemen. Deze onderscheiding bestond voor ieder, die den tocht tot 'n goed einde 'macht, uit een medaille, voorstel lende een Schermer molen, alsmede een kaart van de Schermer volgens 'een oorspronkelijk cliché van het jaar 1635. Deze kaart was versierd met de wapenstempels van de acht gemeenten, waaronder de Schermer ressorteert. Bovendien werd voor elke groep een fraaie plaquette, voorstellende het Schermer Wapen, beschikbaar gesteld. Op dezen tocht was slechts een zeer klein aantal uitvallers, als men in aanmerking neemt, dat er onder de talrijke deelnemers velen waren, die nog nimmer aan een dergelijken tocht hadden deelgenomen. Voortaan een jaarlijksche tocht. Burgemeester P o s c h hield aan het einde van den tocht voor de talrijke aanwezigen in de zaal van den heer Kamsteeg een korte toe- naar het St. Elisabethziekenhuis, al hier, overgebracht. De v.v. Commissaris van Politie te Alkmaar verzoekt personen, die van bovenstaande aanrijding getui ge waren, zich zoo spoedig mogelijk te willen bekend maken aan het Bureau van Politie, Kerkplein, al hier. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 1941 lijst 19. Wijsbegeerte, zedeleer. 130H26 Harding. Der vrouwen le vensweg. 170D92 Durant. In den hof der 'wijsbegeerte. 170W96m Wijnaendts Francken. Menschenkennis en levenswijsheid. 176H94 Hutton. De ongehuwde vrouw. 190E351e Erasmus. De levende gedachten van Era'smus. 190P201e Pascal. De levende ge dachten van Pascal. 190R771r Rousseau. De levende gedachten can Rousseau. 190V76 Voltaire. De levende ge dachten van Voltaire. Godsdienst. 210R64 Roldanus. Zeventiende- euwsche geestesbloei. 240L18.5 Landau. Uw Koninkrijk kome. 291H20 Hamel, van. De tuin der geden. Sociale wetenschappen. 335.6H66m Hitier. Mijn kamp. 335.6M14 McClatchie. Sieh: Das Herz Europas, (g.). 336W71 Willigen, de. Besluit op de loonbelasting. 370L95b Luning Prak. Het be gaafde kind. Naar aanleiding van een opmer king van den heer J. vanKampen (Sint-Paneras) zette de heer B u ij z e uiteen, dat de bedoeling moet zijn subsidies te krijgen, opdat voor een patiënt, als zijn uitzending naar een sanatorium noodig blijkt, niet eerst bij armbestuur, diaconie en familie enz. moet worden aangeklopt om een bijdrage voor de Kosten daarvan. De aïgemeene vergadering te Utrecht op 17 Mei. Tot afgevaardigde naar deze ver gadering werd benoemd de heer Wiedijk, de nieuwe voorzitter. De beschrijvingsbrief voor die vergadering werd in behandeling gebracht. De heer W i e d ij k betwijfelde dat wijziging van de contributieschaal thans aan de orde moet worden ge steld. Beter zou zijn daarvooi méér geschikte tijden af te wachten. De heer B u ij z e betoogde, dat het federatiebestuur niet kan weten, hoe de toestanden zullen worden. Het verwacht een regeeringsmaatregel tot regeling van het ziekenhuiswezen en zou reeds nu willen trachten de mogelijkheid te scheppen om mid delen te krijgen om te kunnen doen wat in de toekomst misschien ge- eischt kan worden. De heer Volkers (Oudkarspel) verdedigde een amendement zijner ?fdeeling om de begrooting op té maken op een bedrag van plm. 11000, d.i. 4000 lager dar. nu voorgesteld. Hij noemde o.a. ver schillende salarissen te hoog ge raamd. (De oude begrooting liep over een bedrag van 7735). spraak. Hij releveerde hierbij hoe men op het idee was gekomen om in de Schermer een wandeltocht te organiseeren. Spr. had met den heer L. Schuuring het plan in elkaar ge zet, doch voor een dergelijke onder neming was een officieele organisatie noodig. Men wist zich daarom te ver zekeren van den steun en de mede werking van het hoofdbestuur van den Nederlandsehen Wandelbond en van de Wandelsportvereen. „De Kaaskoppen" uit Alkmaar. Zoo kwam men trt de oprichting van de wandelsportvereen. „De Schermer molen", die dus feitelijk ,nog in haar kinderschoenen staat. De heer Posch stelde voor, om van dezen dag 'n traditie voor elk jaar te maken, welk voorstel door de aan wezigen in de zaal met groote in stemming werd begroet. De heer K r o.m, official van den Wandelbond, sprak woorden van waardeering voor de organisatie en noemde dezen wandeltocht voor 1,00 procent geslaagd. Hij herinnerde eraan, dat van 18 tot en met 21 Juni a.s. een avond- vierdaagsche over vier maal 20 km. zal worden gehouden en spoorde een ieder aan om hieraan deel te nemen. Wij mogen tenslotte niet vergeten te vermelden de hoofdbestuursleden, de heeren Krom, Koster, en Visser en de leden van „De Kaaskoppen", de heeren De Vet, Dilling en Wester. Zij allen hebben er in hooge mate toe bijgedragen om dezen dag te doen slagen. Een apart woord van waardeering komt toe aan den heer J. C. Duin, die de geheele administratie op zich nam en deze op zëer nauwgezette wijz,e verzorgde. Ook de Roode Kruis-colonnes heb ben geen moeite ontzien om hulp te verleenen, waar zulks noodig was. Organisatoren en deelnemers heb ben getracht van dezen dag een succes te makenden wij mogen ge rust zeggen, dat zij hierin ten volle zijn geslaagd, en dat hier tevens een stuk propagandistisch werk is ver richt zoowel voor de wandelsport als dersvertegenwoordiger in college voor de Schermer. 370L95m Luning Prak. Het min der begaafde kind. 361G20.4 Gedenkschrift 25-ja- rig bestaan van den Armenraad te Alkmaar, (g.). Natuurwetenschappen. 500G88 Groot. Geheimen van ruimte en tijd. 570.1T30j Thysse. Een jaar in Thysse's hof. 590K11 Kabos. Het leven van de insecten. 590R24 Reclaire. Wantsen. 590V90v Vriends. Vogels van het dennenbos. 590W66 z Wigman. Zoogdieren in de bosschen. g is geschenk. DANKBARE GEEVACUEERDEN. Maandag 19 Mei a.s., des morgens om elf uur, zal door een commissie uit 6000 ex-geëvacueerden uit Amersfoort, die tijdens de oorlogs dagen van het vorige jaar naar Ber gen geëvacueerd zijn geweest, aan het gemeentebestuur van die ge meente een monumentale bank worden aangeboden als een bewijs van dankbaarheid voor de gastvrij heid. Na aankomst te Bergen zal het comité, dat uit 12 personen bestaat, door het gemeentebestuur aldaar officieel óp het raadhuis worden ontvangen. Daarna zal de bank, die in de omgeving van het station is opgesteld, door den voorzitter van het comité namens de ex-geëva- cueerden aan het gemeentebestuur worden aangeboden. Vele ex-geëvacueerden zullen het comité op dien dag naar Bergen vei gezellen. Een beschrijving van de bank ga ven wij reeds eerder. De heer B u ij z e merkte op, dat het dagelij ksch bestuur tot dusver steeds voor zeer matige vergoeding werkte. Thans is door de veranderde om standigheden geregeld contact met de regeering noodig, zoodat vestiging in Den Haag noodig wordt met inrich ting van een behoorlijk bureau. Het is niet meer toelaatbaar, dat de secretaris zelf het personeel enz. betaalt en het bureau bij zich aan huis heeft. Het zal de vraag zijn of de kosten voor een bureau inDen Haag ziin te dekken met de ge raamde 1000. Mèt het thans voor den secretaris-penningmeester ge raamde salaris ad 3775 gaat deze in totaal inkomen achteruit, omdat hij nu geen bijoaantjes meer kan uit oefenen, zooals tot dusver. De totaal geraamde kosten van 5700 voor het secretariaat achtte spr. allerminst te hoog. De cortributie-verhooging, voorgesteld bij de ingediende wijzi ging, van 7500 tot 13850, vond spr. niet onaannemelijk. Dè heer Dikstaal (Enkhuizen) was vóór de ingediende begrooting. De afd. DenHelderen ook nog een paar andere sprekers uitten zich in denzelfden geest. Aan het eind van de vergadering werd nog een bespreking gehouden met den controleerenden geneesheer, waarbij ook verschillen van opvat ting tusschen dezen en de behande lende geneesheeren naar voren kwamen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2