STAD EN OMGEVING Mr Couvée als economisch rechter geïnstalleerd. AGEN DA PUBLICATIES Rheumatische pijnen VERDLISTERINGS- TIJDEN van 21.30 tot 5.42 AMSTERDAMSCmIE BEURS EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. Een uiteenzetting over zijn taak. Gistermiddag is in een bijzondere openibare zitting an de Utrecht- sche rechtbank de nieuw-benoem- cte rechter mr. G. J. Couvee. plech tig geïnstalleerd. Voor deze instal latie bestond veel belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij op den commissaris van de provin cie Utrecht, ing. F. B. Miiller, een der adjudanten van den comman dant der W.A., mi. Zondervan, die verhinderd was zelf aanwezig te zijn, mr. R. van Woelderen, deken van de Utrechtsche balie en in specteur Fransen. De rechtbank was als volgt sa mengesteld: mr. H. M. Fruin, pre sident, mr. A. N. Fabius, officier van justitie, mr. T. J. Dorhout Mees, mr. H. P. J. M. Loeff, rech ters in de Utrechtsche rechtbank en mr. F. W. Fabius, griffier. Nadat op verzoek van den offi cier van justitie de nieuwbenoemde rechter door den griffier was bin nengeleid, verzocht de officier van justitie den griffier de acte van be- eediging voor te lezen, om mr. G. J. Couvee hierna kracht en wijsheid toe te wenschen met zijn nieuwe ambt. De taak van den economi- schen rechter. Hierop verklaarde de president Fruin den nieuwen rechter voor ge ïnstalleerd. Spr. wenschte mr. Couvee met zijn benoeming van harte geluk, doch wilde in verband met het nieuwe ambt van econo misch rechter nog een enkel woord aan dezen gelukwensch' toevoegen. De naam economisch rechter, aldus spr., geeft niet ten volle weer, wat de taak zal zijn van den nieuwen rechter, want zijn taak zal niet alléén op economisch, doch zeker in niet mindere mate liggen op het sociale terrein. Onder uw werk zaamheden vallen vrijwel alle nieu we wetten van den laatsten tijd, wetten, welke ten nauwste samen hangen met de regelingen van de loonen, de ontslagen, en de distri butie. Het is dus niet alleen een economische functie, doch eigenlijk in dezen tijd méér nog een sociale functie, wel'ke u te vervullen krijgt. Uit de nieuwe wetgeving, zoo ver volgde spr., spreekt duidelijk een nieuwe geest, welke tot uitdruk king komt bij de toepassing van de rechtspraak. Spr. hoopte, dat het mr. Couvee gegeven moge zijn met vrucht het euvel van de distributie-ontduiking te bestrijden. Er hoort in de voed selvoorziening van het Nederland- sche volk een sociale ordening te zijn en daartoe zult u in groote mate door uw werk bijdragen. Onze rechtspraak heeft nu eenmaal altijd iets remmends gehad, de recht spraak was daardoor vaak te lang zaam, doch juist voor den economi- schen rechter vallen die knellende temmen weg. Verzet tegen de dagvaarding is b.v. niet meer mogelijk. U zult echter moeten begrijpen dat de onderwerpen, welke u te behande len krijgt, doordrongen zijn van den nieuwen geest. Groote volks belangen zijn daarbij betrokken en zooals gezegd, door uw taak met groote liefde op te vatten, kunt u meehelpen aan de zoo noodzakelijk sociale ordening. U kunt al diege en bestrijden, die een gevaar ople veren voor epn behoorlijke voedsel voorziening in ons land. Op uw schouders komt een groote verant woordelijkheid te rusten en die is grooter dan bij andere rechters, want u zult uw rechtspraak alléén moeten uitvoeren. Indien u zich bewust is van die verantwoordelijkheid, zult u ook de kracht hebben de nieuwe bepa lingen toe te passen op een wijze, zooals dat in dezen tijd dient te ge schieden. Hierna sprak mr. Fruin een per soonlijk woord tot mr. Couvee, met wien 4iij meer dan tien jaar heeft samengewerkt in het arrondisse ment Alkmaar. Met den wensch, dat de taak van mr. Couvee vruchtbaar zal zijn voor de gansche volksgemeenschap, verklaarde mr. Fruin den nieuwen rechter opgenomen in de Utrecht sche rechtbank. Hierna bestond gelegenheid mr. Couvee te complimenteeren in de bibliotheek, waarvan een ruim ge bruik werd gemaakt. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 24.000 kg, bestond uit 21 stapels, waarvan 4 stapels boerenkaas. De boerenkaas bestaat uit 40 plus kaas, de fabrieks- kaas thans uit kaas met slechts 20 pet. vet in de droge stof. Naar wij vernemen bestaat het voornemen om straks slechts de productie van magere kaas, dat is kaas zonder vet gehalte, te vervaardigen^ aangezien men alle melkvetten voor de boter- productie wil benutten. .Voor de con sumptiemelk behoefden verschillen de fabrieken belangrijk minder te leveren. Er zijn thans weer fabrie ken die alle dagen kaas maken en dit voor kort, tengevolge van de consumptiemelklevering, slechts drie dagen konden doen. In de volgende week kan iets meer ter markt verwacht worden, terwijl over 14 dagen een verhoogde aan' voer van beteekenis kan worden ver wacht. De hoogste markt die officieel voor de 40 plus kaas genoteerd werd was 35.25 per 50 kg, die voor de 20 plus kaas 22. Ter markt heersch- te heden eenige ontevredenheid, om dat eenige partijen in verband met de kwaliteit, volgens de keurmees ters niet voor den hoogsten markt prijs verkocht moghten worden. Men acht de keuring zeer wenschelijk, mits deze ook in Friesland op gelijke wijze wordt toegepast, doch men oor deelde, dat een keuring op een kwart cent te ver gaat. Ook de producen ten behoeven een hoogeren maxi mumprijs, die, zoo vernamen wij, bin nenkort ook zal worden ingesteld. LEERAAR R. H. B. S. BENOEMD. Bij beschikking van den secreta ris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de R. H. B. S. alhier de heer dr. H. Schreuder, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als leeraar aan de R. H. B. S. te Veen dam en Terapel. VEREENIGING TOT STEUN AAN MILICIENS. In de jaarlijksche ledenverga dering van de afdeeling Alkmaar en O. van de „Stamil" (Steun aan miliciens), bleek uit het jaarver slag van den secretaris dat de afdeeling als gevolg van de ge beurtenissen in 1940 een groot aantal dienstplichtigen heeft ge steund. Aan 57 personen werd in totaal 1152 uitbetaald, hoofd zakelijk voor het aanschaffen van burgerkleeren. Verzoeken om her plaatsing werden in het afgeloopen jaar niet behandeld. Aanvragen voor tijdens den oorlog verloren goederen werden eerst behandeld door de 8e afdee ling van defensie, later door den secretaris der schade-enquête- commissie te 's-Gravenhage. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek, dat het aantal leden op 1 Januari 1941* bedroeg 240. De ontvangsten bedroegen in het afgeloopen jaar 1750,10, de uit gaven 1409,93; het batig saldo per 31 December '40 was 315,17. De heer W. F. van Boxcel, die volgens rooster moest aftreden, werd herkozen. Veel medewerking werd onder vonden van den Armenraad bij het verkrijgen van inlichtingen over personen, die zich tot de afdeeling hadden gewend. DANKBARE GEEVACUEERDEN. Een geschenk voor Harenkarspel. Naar wij veftiemen heeft zich' uit de indertijd alhier uit Amers foort ondergebrachte geëvacueerden een comité gevormd, om aan de ge meente Harenkarspel een blijvend bewijs van dankbaarheid te schen ken. Het ligt in de bedoeling de ge meente een gevelsteen aan te bie den, welke in den buitenmuur van het raadhuis zal worden aange bracht. De plechtige aanbieding en onthul ling van den steen zullen waar schijnlijk plaats hebben in de eerste helft van de maand Juni. WONINGBOUWVEREENIGING „GOED WONEN". Dezer dagen hield de woning bouwvereniging „Goed wonen" haar jaarvergadering. De opkomst bestond uit 22 leden, het bestuur en den raad van commissarissen inbegrepen. De voorzitter wees er in zijn openingswoord op, dat de bouwmogelijkheden, die in het be gin van 1940 nog bestonden, voor- loopig wel niet zullen terugkeeren. De huren toch zouden de finan- cieele draagkracht der arbeidende klasse ver overtreffen. Voorts her innerde de voorzitter er aan, dat op 9 Augustus „Goed wonen" 25 jaar zal hebben bestaan. Over wogen wordt deze gebeurtenis niet geheel onopgemerkt te laten voor bijgaan. Uit het jaarverslag van den secretaris viel op te maken, dat de normale gang van zaken niet noe menswaard is onderbroken gewor den en dat door de veranderde om standigheden van de machtiging om bouwplannen te ontwerpen, geen gebruik is gemaakt. Hierna bracht de penningmees ter, de heer A. E. A. Buissink, ver slag uit over het boekjaar 8 Jan. 1940—7 Jan. 1941. Het verlies op de exploitatie be droeg 27.099,68, welk bedrag, naar wordt verwacht, door Rijk en ge meente, zooals gebruikelijk is, zal worden vergoed. Dit verliescijfer steekt gunstig af bij vorige jaren. In 1938 toch was het verlies f 29.900 en in 1939 28.300. Het voordeelig ver schil ligt hoofdzakelijk in de ex ploitatie van het woningcomplex „Baansingel", dat bij ongeveer ge lijke lasten een hoogere huurop brengst van 1300 opleverde, door- Tentoonstelling. Tot en met 25 Mei eiken dag 2 tot 5 uur (Zondags .10—2 uur), in het voormalige logegebouw aan de Nieu- wesloot, vanwege de schildersveree- niging „Doorwerken". Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Parkstraat 13 (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tschechowa, Hilde Hildebrand, Ivan Petzovitch, Theo- door Loos, Ernst Dumcke. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schoonpapa knapt het op (kom.); hoofdrollen Hans Moser, Dorit Kreysler en Hans Olden. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag en -avond geen voorstelling. Donderdag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Roxy-theater, 7 15 uur, hoofdnum mer De dochter van den Samoerai (rom.); hoofdrol'en Sessue Haya- kawa en Ruth Eweler. Toegang alle leeftijden. Zondag om 2; 4.15 en 7.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Rakoczy-Marsob (rom.); hoofd rollen Camilla Horr en Gustav Fröh- lich. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 7.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 18 Mei. 7.45 uur, 't Gulden Vlies, optreden Koperen Kno:pen-band (leden voor malige Marinekapel). kunnen verdreven worden met Kruschen Reeds gedurende tientallen jaren bracht Kruschen uitkomst over de heele wereld Neem toch óók Bij apoth. en drog. 1 62, 1.47, 0.76, 0.41 dat de huurderving door leegstaan tot een bedrag van 179 is terugge- loopen, terwijl dit het vorig jaar nog 664 vergde. Bovendien is in 1939 een bedrag van 762 als onin baar afgeschreven en in 1940 niets. Het huizènbezit van „Goed Wo nen" staat na afschrijvingen te boek a.v,: Baansingelcomplex voor f 643.426,59 St. Josehpstraatcomplex voor 195.138,46 Popelmanslaan e.o. gr.w. voor 82.664,32 Popelmanslaan e.o. kl.w. voor 76.010,87 Totaal 997.249,24 De afschrijvingen bedragen te zamen 16.880.62. Na er op gewezen te hebben, dat het onderhoud der woningen zeer veel beleid vordrt van de bestuurs leden, die hiermede zijn belast, daar de materialen duur en schaarsch zijn en na de bewoners, die het met hunne verplichting tot huur "betalen niet zoo nauw nemen, te hebben gewaarschuwd, dat bij nalatigheid meer dwingende maat regelen moeten worden genomen, en het vertrouwen de overheid, die groote bedragen in de woning bouw heeft geinvesteerd, niet te beschamen, sloot de penningmees ter zijn uitvoerig verslag met dank te brengen aan medebestuurders en de raad van commissarissen voor hunne daadwerkelijke medewerking en adviezen. De periodiek aftredende bestuurs leden de heeren A. E. A. Buissink, penningmeester, J. H. Jacobse, se cretaris en P. Pannekeet, onder- houdslid, werden herkozen en als lid van den raad v. commissarissen de heer P. Zeegers. In de bestaande vacature in dat college werd geko zen de heer J. Overtoom met een gelijk stemmencijfer. Vervolgens hechtte de vergadering hare goed keuring aan de volgende bestuurs voorstellen: 1. Subsidiverleening van 25 aan de speel tuin vereeni-. ging „St. Agnes"; 2. Uitkeering van 4 pet. op de volgestorte aan- 'deelen. SLEESWIJK'S REVUE „KOP OP". Snip en Snap in het Gulden Vlies. Voor een totaal uitverkochte zaal is gisteravond in het Gulden Vlies opgevoerd Sleeswijk's Ruvue „Kop Op" met als voornaamste medewer kers het bekende duo Snip en Snap, The'Dancing Lovelies, Berrie Kie- vits en Jean du Béla. Het geheel is een groot succes geweest. De aanwe zigen hebben zich kostelijk geamu seerd en gelachen, dat soms de tra nen hun over de wangen liepen. De revue is ook nu Tjreer geschre ven door den bekenden auteur Jac. v. Tol en hij is er in geslaagd iets bijzonders te brengen. Er waren tal van komische scènes die voor de meeste bezoekers geheel nieuw wa ren. Wat is er gelachen b.v. om de Spookkamer met de dames in hun ONTTREKING GEDEELTE STEEWEG AAN HET OPENBAAR VERKEER. BURGEMEESTER en WETHOU IJERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat ter secretarie der gemeente van 19 Mei 1941 af tot 7 Juni 1941 voor ieder ter in zage is gelegd het Raadsbesluit van 10 April 1941, nr. 16, tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het voor de uitvoering van het West- friesche kanalenplan in beslag ge nomen gedeelte van den Steeweg, te weten het gedeelte, gelegen tus schen het Oostelijk eindpunt van den weg tot een lijn, getrokken op 4.30 m. afstand ten Zuiden van en evenwijdig aan den Zuidelijken gevel van het woonhuis met vee stalling, deel uitmakende van het kadastrale perceel gemeente Alk maar, sectie G., nr. 395, zijhde dit weggedeelte op de bij dit besluit, hetwelk Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben goedgekeurd bij besluit van 7 Mei 1941, nr. 152, behoorende teekening in rood aan geduid. Alkmaar, 17 Mei 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. witte nachtjaponnen, de geheimzin nige tafels en stoelen, en daarna de nieuwste danscreatie van het duo Snipsnaptrippeltrap. Het kus-duet van Berry Kievits en Piet Muyselaar werd alleraardigst ingeleid door de scene van de lippenstift. Groote vroolijkheid bracht weer het kwartet .met het beroemde lied van de oude piano. Een succesnum mer dat blijft. Heel mooi was de wals gezongen door Berry Kievits en Jean du Béla. Deze laatste toonde zich de geheele revue door in ver schillende nummers een uitstekend zanger. Uit 't luide applaus na elk der nummers bleek wel dat men 't ge- bodene ten zeerste waardeerde. Veel bijval ondervond Berry Kievits toen zij haar lied „Cheerio" zong en vele bezoekers met haar portret verras te. En zoo zouden wij nog meerdere gcede nummers kunnen noemen. Een bijzondere attractie was zeker het optreden van Nalda en Frans Huriloff met het fraaie dans-ensem- ble The Dancing Lovelies. Het schit terende dansen in mooie costuums was zeer zeker één der glansnum mers van- het programma, waarbij niet vergeten mag worden de uitste kende muzikale begeleiding van het orkest onder leiding van Pim de la Fuente. Alle medewerkenden heb ben gisteravond een groot aandeel gehad in het succes van den avond en wij gelooven dat er velen zijn, die de revue gaarne zouden zien, maar gisteren wegens plaatsgebrek teleur gesteld moesten worden. EEN ELECTRISCHE PERSONEN WAGEN. Het magazijn Hygiena in de Ach terstraat, dat een speciaalzaak is voor invalidenrijwielen, duw- en wandelwagens, rolstoelen en bran cards, komt thans wel met iets bij zonders voor den dag, n.l. de electri- sche wagen. Een oppervlakkige beschouwing van dezen wagen, welke vervaardigd wordt door de bekende Oostwoudfa- brieken te Franeker, doet zien, dat werkelijk geen moeite gespaard is om met heel iets bijzonders voor d ;n dag te komen. Gemakkelijke be stuurbaarheid paart zich aan een vaste ligging op den weg, terwijl de bediening dermate eenvoudig is, dat zelfs een kind er mee terecht kan. Als technische bijzonderheid wil len we vermelden, dat de actieradius circa 90 km is, terwijl de wagen op verschillende snelheden, varieerend tusschen 4 en 22 km kan loopen. I-Iet stroomverbruik is uiterst mi niem en bedraagt voop circa 90 km ongeveer 12 J4 cent bij vastrecht tarief. Gezien de afwerking en de in deze tijden lagen prijs, zal deze wa gen zeker in een door velen gekoes terde behoefte aan een goedkoop vervoermiddel tegemoet komen. LOOSDRECHTSCHE GEëVACUEERDEN IN EGMOND AAN ZEE. Uit dank een schilderij aangeboden. Donderdagmorgen kwam de ge meenteraad in buitengewone zitting bijeen, ter ontvangst van het comité c'er Loosdrechtsche geëvacueerden Na een woord van welkom van loco-burgemeester, wethouder C. Broek, sprak ds. Versteegt, de hoofdleider der evacuatie. Als vertegenwoordiger der 16Q0 Loosdrechtsche geëvacueerden had bij de reis naar Egmond aan Zee gemaakt met nog een 14-tal leiders. Op minder aangename wijze had men verleden jaar met Egmond aan Zee kennis gemaakt, van huis en haard verdreven door de oorlogs stormen, een onbekende toekomst tegemoet. De Egmondsche bevolking stelde huis en hart open. Die liefde en toegenegenheid is om nooit te vergeten. Gaarne zouden vandaag allengekomen zijn om hun dankbaar heid te uiten. Die dank gaat aller eerst uit naar hem, die in die dagen oor de Loosdrechtenaren een twee de burgervader werd. Burgemeester Eyma zorgde in die dagen voor de geëvacueerden, zoo goed het maar kon en veroverde daarmee een plaats in hun hart. Daarvoor blijven zij hem altijd dankbaar en daarom zullen zij hem nooit vergeten en zal hij in Loosdrecht altijd welkom zijn. Die dank geldt ook de burgerij, die, mocht zij ooit van huis en haard verdreven worden, in Loosdrecht welkom zal zijn. Dien dank willen de geëvacueer den ook uiten in een stoffelijk blijk. Als dag van aanbieding koos men den dag, waarop allen in Egmond aan Zee waren verleden jaar. Als geschenk wilde men iets typisch Loosdrechtsch geven en zoo kwam men op de gedachte een schilderstuk van Loosdrecht aan te bieden, ge schilderd door hem, die Loosdrecht wereld-bekend maakte, den beroem den schilder D. Smorenberg. Eg mond aan Zee aanvaarde dit ge schenk als blijvend bewijs van har- telijken dank voor hetgeen Loos drecht daar ontving. Met den wensch, dat de gemeenteraad het stuk een passende plaats zou willen geven, verzocht spreker den heer Smorenberg het doek te onthullen Nadat allen het schitterende meesterwerk hadden bewonderd, nam ds. Moerman het woord. Het comité meende, naast het schilder stuk een oorkonde te moeten aan bieden, waarin met sobere woorden is neergelegd, wat in ieders hart leeft. De herinnering aan de evacua tie blijft daardoor bestendigd. Na dank te hebben gebracht aan hem, die in dagen van zorg en strijd ook voor de Loosdrechtenaren een bur gervader was, las sprekerde oor konde, door den heer Voogsgeerd geteekend op 4-eeuwen oud perka ment, voorzien van' de kleuren en het zegel van Loosdrecht en getee kend door den burgemeester en de hoofdleiders. Hierna sprak wethouder Broek als loco-burgemeester. Hij stelde voorop, dat Egmond aan Zee het vanzelf sprekend achtte, dat zij, die in bange tijden en in nood kwamen, op de meest liefderijke wjjze wer den ontvangen. Dank is daarvoor aan de Egmondsche bevolking niet verschuldigd. Uw erkentelijkheid jegens onze Egmondsche gastvrijheid hebt gij niet alleen in woorden tot uitdruk king gebracht. Dit fraaie schilder stuk hebt gij ons aangeboden als bewijs en als blijvende herinnering Ik zag u hiervoor hartelijk dank en verzoek u dezen dank aan de bur gerij van Loosdrecht te willen over- orengen. Uwe medeburgers, die hier in bange dagen vertoefd hebben, lieten ook bij de Egmondsche bur gerij aangename herinneringen ach ter. In weinige dagen zijn vriend schapsbanden gevormd en zoo zul len de namen van de gemeenten Loosdrecht en Egmond aan Zee voor altijd aan elkander verbonden blijven. Het is vooral in deze gedachte, dat wij uw geschenk zoo gaarne aanvaarden. Wij zullen het een eereplaats geven, in ons raadhuis en het zal, bij al wat voorbijgaat, een blijvende herinnering vormen aan tezamen gedragen leed. Onder dankzegging aan uwe commissie voor uw initiatief, aan uwe ingezetenen voor het geschenk en aan den heer Smorenberg voor de schepping van dit kunstwerk, aanvaard ik namens de gemeente Egmond aan Zee dit schilderij van Loosdrecht, als een herinnering aan de oorlogsdagen van 1940. God geve, dat uit het lijden van deze dagen het goede geboren moge worden! Na deze rede werden ververschin- gen aangeboden en bleef de ge meenteraad met de genoodigden nog langen tijd- gezellig bijeen. De heer Voogsgeerd uit Loosdrecht hield vervolgens nog een lezing over de evacuatie van Loosdrecht in 1672. Tot slot werd het gezelschap vóór het raadhuis vereeuwigd, waarna de Loosdrechtsche vrienden hun Eg mondsche vrienden gingen opzoeken om oude herinneringen op te halen. EEN GESCHENK VOOR EGMOND-BINNEN. Dankbare Oud-Loosdrechtenaren bieden een klok aan. 14 Meil 1941 was voor de Egmond- Binners een gedenkwaardige dag, immers precies een jaar geleden ar riveerden alhier de geëvacueerden uit de gemeente Loosdrecht, meer in ht bijzonder het gedeelte Oud-Loos- drecht. Vele vriendschapsbanden werden in die dagen van woeling tusschen families uit Loosdrecht en Egmond-Binnen gesmeed, en indivi dueel werden deze vriendschaps banden in vele gevallen goed onder houden, maar ondanks dat..,. Oud- Loosdrecht in zijn geheel liet niet van zich hooren, tot als een ware verrassing het bericht kwam, dat op 14 Mei een deputatie van de geëva cueerden Oud-Loosdrechtenaren naar Egmond-Binnen zou komen. Onder leiding van hun hoofdleiders arriveerden een vijftiental dames en heeren om half elf te Alkmaar, al waar zij verwelkomd werden door den burgemeester van Egmond-Bin nen. In de plaats van bestemming aangekomen zochten de Oud-Loos drechtenaren de woningen op, waar zij tijdens de oorlogsdagen hun in trek hadden moeten nemen. Des namiddags werd een buiten gewone raadsvergadering belegd, Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 17 Mei: op 2,15 onder 12.18. waarin alle raadsleden en de geheeie deputatie uit Oud-Loosdrecht aan wezig waren, terwijl daarenboven vele Egmond-Binners van hun be langstelling blijk gaven. De burge meester opende de vergadering en liet zoowel de leden der deputatie als de raadsleden teekenen op een speciale met teekeningen versierde presentielijst, welke in haar geheel was ontworpen door mej. J. Jager, aldaar. Hierna nam de burgemeester van Egmond-Binnen het woord om te herinneren aan die voorbije da gen, welke zooveel leed brachten. Hierna dankte ds. van Noort uit naam van Oud-Loosdrecht voor de vriendelijke ontvangst in Egmond- Binnen nu juist een jaar geleden. Als blijk van dankbaarheid bood spr. aan de gemeente een staande eikenhouten klok aan. Na deze aan bieding bleven de aanwezigen nog geruimen tijd gezellig samen. DE LAMMERENMARKT OP TEXEL. De groote lammerenmarkten zul len dit jaar op Texel worden gehou den op Maandag 19 en 26 Mei, Dins dag 3 Juni en Maandag 9, 1*6 en 23 Juni. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 56-jarige W. K. uit Heerhu- gowaard, die Zondag in Alkmaar het slachtoffer werd van een aanrijding, is aan de gevolgen daarvan over leden. HEDLOO. Gouden huwelijk. - Donderdag herdacht het echtpaar P. Kager en C. Kager-Nuijens zijn gouden huwe lijk. De bruidegom is 75 jaar en de bruid 72 jaar. De heer Kager is ge boren te Züpe en zijn vrouw te Schoorl. Uit hun huwelijk zijn zes kinderen geboren, die op hun beurt 19 kinderen het leven schonken. De man was 33 jaar in dienst b'ij de Ned. Spoorwegen in den Helder, Hoorn en Castricum en thans geniet hij sinds 15 jaar pensioen. Om half tien werd door pastoor van Muijen een H. Mis tot dankbaar heid opgedragen, terwijl in dien tijd de buren een poort plaatsten en het huis tooiden met groen en bloemen. „St. Caecilia" bracht het echtpaar een serenade. Revue „Schep vreugde in 't leven". Voor de tweede maal gaf het revue-gezelschap „Elk wat wils" Donderdagavond een goed 'geslaagde uitvoering in de Rustende Jager. De jeugdige artisten hebben de aanwe zigen een genotvollen avond be zorgd, want het program bood va riatie. Het orkest „Billy and his la dy's'.' oogstte veel bijval en de jeug dige goochelaar Adriano Korstii.i (uit Alkmaar) was verbazingwek kend in zijn toeren en kunststukjes. Dan gaf een 13-jarig jdngmensch een uitstekende accordeonsolo. De een-acter „De ontmoeting bij den burgemeester" liep vlot van stapel. BROEK OP LANGENDUK. De veiling. - Naar wij vernemen, zal er de volgende week alhier weer alle dagen veiling zijn. OPGA VB AMSTERDAMSCHE BANK N.V, Bijkantoor Alkmaar. van Vrijdag 16 Mei 1941 STAATSLEENINGEN. Vor k. 4 Nederland 1941 97B/]6 4 Nederland 1940 II 9'6/lf, 3—3H Nederl 1938 88% 3 Ned-lndiê 1937 8s'/, BANK-INSTELLINGEN Aaislerd Bank ,119 Handr' Mij Cert. v. 7 250 1391/s Koloniale Bank 1,0 Ned Ind Handelsbank 1j2 IND. OND BINNENL. A lg Kunstziide Unie 1267/s Calvé Delft Cert. 71% Nederl bord .295 l.ever Bros 1203/, Phil Gloeil Oem Bezit 221 CULTUUR MAATSCH. H V A .434 lava Cultuur 260 Ned Ind Suiker Unie 260 Verfi Vorsienlanden 122 PETROLEUM. Kon Petroleum. .2271/» RUBBERS Anisterd Rubber 2761/s Deli Bat Rubber ,21o Hessa Rubber 135'/4 Oostkust160 Serhadiadi .132 SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn 1173/8 lava—China Japan lijn 147l/j Kon Ned Stoomboot 160 Scheepvaart Unie 178 TABAKKEN. Deli Batavia i .206'/, )ude Deli 2'01/| Senembah 221 plm 2u 9S 97£/l6 8'5/i 88V4 1191/, 140 190 132 128 '41/, 297 I20V, 216 432 260 260 122 245 272 /OS 136 160 132 1I7V, 146 160 176'/, 205 2691,4 219

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2