fin OSHEID ONS INDISCH HOEKJE. Neushorenvogels. rrm RADIOPROGRAMMA. TWEEDE BLAD De raad vergaderde gistermiddag. Afwezig mej. Carels en de heer Venneker Voorzitter de burge meester. Ingekomen stukken. Eerichten zijn ingekomen van goedkeuring met een kleine redactiewijziging van het raads besluit van 27 Juni tot vaststelling van een verordening voor de Middel bare Handelsavondschool te Alkmaar, van de goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit van 20 Febr. tot wijziging der verorde ning. regelende de bezoldiging der ambtenaren van den keuringsdienst, van het besluit van 10 April tot het aangaan van een geldleening, van de gemeenterekening en die der be drijven over 1939 en een kantteeke- r.ing van den voorzitter van Ged. Staten tot wijziging van het raads besluit van 18 April t. a. van de ge- meentebegrooting. Voorgesteld wordt een verzoek van de Openbare Leeszaal en Boekerij bij de gemeente-begrooting te behande len alsmede het verzoek om ontslag van den heer A. C. Bos als lid der Commissie van Toezicht op het L. O. onder dankbetuiging voor de lang durige diensten te verleenen. Voorgesteld wordt tot aanneming voor kennisgeving van een schrijven van den heer Lutterot tot aanneming zijner benoeming tot lid der Com missie tot wering van schoolverzuim en van een brief van Ged. Staten be treffende kapitaalsuitgaven van de begrooting 1941. Een brief van Ged. Staten dezer rpovincie, houdende mededeeling, dat bij hun college geen bezwaar bestaat tegen het raadsbesluit van 20 Februari 1941 tot wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1941. Voor kennisgeving aangenomen. Een brief van hetzelfde col lege, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 10 April 1941 tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van den Steeweg. Als voren. Benoeming rector gymnasium. Curatoren van het Murmellius- Gymnasium stelden B. en W. voor ter voorziening in de vacature van rector ter benoeming aan te bevelen den heer Dr. J. C. Kamerbeek, conrector. Benoemd dr. Kamerbeek met algemeene stemmen. Benoeming leeraar gymnasium. Ter benoeming als leeraar in de oude talen aan het gymnasium te rekenen met ingang van 1 April'j.l., wordt aanbevolen den heer H. Bolkestein, thans tijdelijk leeraar. Benoemd de heer Bolkestein met algemeene stemmen. Benoeming onderwijzer lichame lijke oefening u.l. school. Ter benoeming van een onder wijzer in de lichamelijke oefening aan de U.L. school alhier, ontstaan door het overlijder van d heer J. A. C. van den Berg, bieden B. en W. den raad de navolgende voor dracht aan: J. P. Schotsman te Alkmaar. De heer Schotsman is reeds se dert 1 September 1940 tijdelijk op proef als zoodanig werkzaam. Benoemd de heer J. P. Schots man eveneens met alg. stemmen. Benoeming onderwijzer Vondelschool. Ter voorziening in de vacature van onderwijzer aan de Vondel school, ontstaan door het aan den heer J. Blokker als zoodanig ver leende eervol ontslag, bieden B. en W. den raad de volgende voor dracht aan: 1. P. Kroonenburg, onderwijzer aan de openbar elagere school te Burgerbrug (gem. Zijpe); 2. J. Gorter, onderwijzer aan de openbare lagere school te Egmond aan Zee; 3. W. A. Barten, vakonderwijzer aan de openbare U.L. school te Winkel. Benoemd de heer Barten met 10 tegen 7 stemmen op den heer Kroonenbrug. Benoeming van twee tijdelijke leeraren aan het gymnasium. Benoemd: voor scheikunde de heer dr. C. H. Ketner te Alkmaar; voor natuurkunde de heer A. J. Nijenhuis te Utrecht, eveneens met algemeene stemmen. Commissie van toezicht op het l.o. In de vacature A. G. Bos, die om gezondheidsredenen ontslag nam, bieden B. en W. voor een lid van de commissie van toezicht op het L.O. den raad de volgende voor dracht aan: 1. Th. J. v. d. Hout; 2. H. Kenter. Benoemd de heer Th. J. v. d. Hout met 14 stemmen; 2 op den heer Kenter en één ongeldig. Verbetering arbeiderswoningen. B. en W. stelden den raad voor aan de wed. G. KaperHop .voor het perceel Oudegracht 3a voor ver betering van deze woning 1/3 van de Rijksbijdrage groot 16.83 toe te kennen. Mede wordt voorgesteld aan den heer P. Neefkes voor verbete ring van de woning Schermerweg 26 30.92 en aan den heer N. J. de Wit te Egmond aan Zee voor verbe tering van een woning Clarissen- buurt 31 63.96 toe te kennen. De heer v. d. V a 11 zou niet tegen stemmen, maar vond het klein gedoe. Is dit de moeite om daarvoor de overheidshulp in te roepen, als men het tonnenstelsel door een W.C. vervangt. De verhuurder van het eerste perceel zal de huur niet verhoogen. Dit moest ei nog bij komen. Bij het derde perceel mist spr. deze clausule. Het zou onjuist zijn dat de huur van met overheidsgeld verbeterde woningen verhoogd wordt. Weth. De Groot oordeelde het in het algemeen juist wat de heer v. d. Vali bad opgemerkt, doch voor de bewoners is het een voordeel,' dat de woningen verbeterd wor den. Spr. verzekerde dat ook in het derde geval de huur niet verhoogd wordt. Conform besloten. Voorschot Vereeniging „Alkmaar" ten behoeve voor Volkshuisvesting voor verbetering van haar complexen V en VI. B. en W. stelden den raad voor aan het verzoek van Volkshuis vesting, dat wij gisteren publiceer den, te voldoen. Ter financiering van alle werken zou de gemeente, volgens de huidi ge begrooting, voorschotten tot be dragen van onderscheidenlijk 53099.— en 21833.— hebben te verleenen. Zij ste 'en den cssa voor dien overeenkomstig te besluiten. Als voren. Schoolzwemmen door leerlingen der school voor buitengewoon lager onderwijs. In bijlage 43 geven B. en W. den raad in overweging te besluiten: I. het college te machtigen met de N.V. Overdekte r Bad- en Zwemin richting te Alkmaar ter zake en ten behoeve van het schoolzwemmen der leerlingen van de 2e hoogste klassen der school voor buitengewoon lager onderwijs, een overeenkomst aan te gaan als geldt voor de openbare scholen voor gewoon lager onder wijs; II. de kosten, aan bovenstaande verbonden, plm. 80, te zijner tijd te regelen bij suppletoire begrooting. Als voren. Molest-verzekering. In bijlage 45 zeggen B. en W. het volgende: Uwe vergadering machtigde ons op 10 April j.l. in beginsel, de noodige voorbereidingen te treffen voor de verzekering van gemeente-eigendom- men tegen oorlogsmolest bij een bin nen het raam der Vereeniging Nieuw Molest-risico te vormer, grup van gemeenten. Sindsdien is de gasfabriek tot tweemaal toe (op 12 en 14 April j.l.) het voorwerp geweest van een lucht aanval. Deze omstandigheid maakte naar ons voorkwam het nemen van snelle maatregelen althans voor de gasfa briek en het slachthuis noodzakelijk. In het vertrouwen, hiermede in uw geest te handelen, hebben wij op 15 April j.l. bij een der grootste maatschappijen, t.w. de Onderlinge Oorlogsschadeverzekeringmaatschap- pij te 's-Gravenhage een onmiddel lijk ingaande verzekering afgesloten voor de beide hier genoemde be langrijke objecten, met inventaris en bijbehoorende gebouwen met inven taris. De kosten (voorschotpremies) zul len, in aanmerking genomen de mo gelijkheid, dat deze voorshands voor een half jaar gesloten verzekering dit jaar zal moeten worden verlengd, voor het gasbedrijf 2286.15 en voor het slachthuisbedrijf 1073.20 be dragen. Voorgesteld wordt dit besluit te bekrachtigen. Conform besloten.. De heer Grondsma: Het kan gauw veranderen. Wijziging electriciteitstarieven. In bijlage 47 deelen B. en W. den raad mede, dat in verband met de verhooging van den kolenprijs en in voering van de nieuwe omzetbelas ting door den secretaris-generaal van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart machtiging is verleend om de electriciteitstarieven te verhoogen. Wanneer de richtlijnen worden gevolgd, zal de prijs voor de leve ring van electriciteit voor verlich- tingsdoeleinden en alle huishoudelijk gebruik van 21 cent per KWU ver hoogd mogen worden met 1 cent en alzoo gebracht worden op 22 cent per KWU, aldus B. en W. De tarieven voor industrie en ver warming en de vastrechttarieven zullen een overeenkomstige verhoo ging kunnen ondergaan, zoomede de stroomprijzen en de meterhuren van grootverbruikers. Het zou weinig zin hebben gebruik te maken van de bevoegdheid tot verhooging der meterhuren van de kleinverbruikers, omdat deze ver hooging slechts van zeer geringe be- teekenis zou zijn. Met den directeur, wiens rapport wij ter inzage leggen, en de commissie van bijstand voor de lichtbedrijven zijn wij van oor deel, dat het aanbeveling verdient, van de bevoegdheid tot prijsverhoo ging gebruik te maken. Ten aanzien van de verhooging van den gasprijs wenschen wij ons nog nader te beraden. Mochten wij aanleiding vinden daaromtrent een voorstel te doen, dap zullen wij dit in één der eerstvolgende vergade ringen aan u ter beslissing voorleg gen. In elk geval zou naar ons voor komt niet vóór 1 Juli a.s. tot prijs verhooging van het gas behoeven te worden overgegaan, indien al van prijsverhooging voor gas sprake zou moeten zijn. B. en W. stellen den raad voor aan het college machtiging te verleenen om binnen de grenzen van de door den secretaris-generaal vastgestelde richtlijnen de electriciteitstarieven en meterhuren te verhoogen. De heer E r i k s oordeelde dat het belang van het publiek tegen over dat van de overheid, moet worden afgewogen. Het electriscb bedrijf boekt nog groote winst en zal geen moeilijkheden krijgen zonder verhooging. Daarom oor deelde spr. dat verhooging, gezien de moeilijke tijden, niet verant woord is. Velen hebben moeite de gelden voor gas en electriciteit bp elkander te krijgen. De raad behoort te waken voor de belangen van het publiek, waar het hier een monopoliebedrijf geldt Wij mogen verhoogen, doch moeten dit niet. De heer v. d. V all onderschreef het betoog van den heer Eriks. Spr, oordeelde, dat alleen in uiterste noodzaak de overheid tot verheo ging van tarieven moet overgaan. Er wordt nog een winst gemaakt van 25 een winst, die zeker wei nig zakenmenschen maken. Er is slechts sprake van het ver loren gaan van een klein deel van de winst. Voor spr. is het moeilijk B. en W. mandaat te geven als col lege te machtigen tot verhooging over te gaan. Zoolang de raad er nog is, wilde spr. dit niet uit handen geven. Verwerping is voor het college niet prettig, waarom spr. voorstelde de voordracht tot een volgende ver gadering aan te houden en nog eens te bekijken. De hee B o n s e m a was ver heugd van de noodzakelijkheid van het voorstel. Men kon de winst van het bedrijf niet losmaken van de be grooting. Voortaan wilde spr. in de bijlage vermelden „gehoord de commissie", die behoort te worden ingeschakeld. De heer H o ij tink was het met den heer Bonsema eens, maar had gaarne gezien, dat de consequenties in de bijlage verwerkt waren. Overi gens had ook spr. bezwaar B. en W. daarover te laten beslissen, los van den raad. Voorts oordeelde ook spr. het geen tijd voor verhooging. Weth. K e ij s p e r merkte op, dat de commissie en B. en W. wel dege lijk gelet hebben op de belangen van het publiek. Dit blijkt reeds in de bijlage bij de opmerking van het gas. Men mag niet spreken van de winst zonder de percentages van vorige jaren te vergelijken en de winst over 1940 is bij het electrici- teitsbedrijf 20.000 omlaag gegaan. Als wij de omzetbelasting en den verhoogde-n kolenprijs niet opvan gen, dan zouden wij weer een der gelijk bedrag missen, waarbij komt de mindere winst door het mindere gebruik. Zonder verhooging tasten wfj de positie van de begrooting aan. Het college zou niet met het voorstel zijn gekomen, als het niet noodig was. Het moet ingaan met één Mei en aanhouden is niet moge lijk. Tegen een bepaling in de ver ordening om de commissie te hoo- ren, heeft spr. geen bezwaar. Wij staan echter thans voor zeer veran derde omstandigheden. Is er ge legenheid den raad te hooren, dan zullen wij hem hooren. Het voor- stel-Bonsema oordeelde spr. de veiligheidsklep. Het belang van het publiek is niet alleen veilig bij den raad. Ook het college waakt daar voor en overal wordt de omzetbe lasting, ook in het zakenleven evenals de toegestane verhoogingen in de prijzen gecalculeerd. Met nadruk verzocht spr. de bij lage niet af te wijzen. De heer Eriks speet het dit be toog verwarrend te moeten oordee- len. In de stukken wordt alleen ge sproken van de belangen van het bedrijf. Nu komt de begrooting er bij en nu moeten wij het uit een an deren gezichthoek bekijken en wor den plotseling voor een consequen tie gezet. Thans was behoorlijke voor bereiding voor den raad niet moge lijk. Bij het eleetriciteitsbedrjjf weet men nooit, waar men aan toe is. De gemeentelijke schatkist blijkt feitelijk de eenige geïnteresseerde. Sluitend maken wij de begrooting hiermede toch niet. Wanneer wij de begrooting bekijken, dan moeten wij niet pogen een stukje dichter bij het sluitend maken te komen. Bo vendien hebben wij hier niet te doen met belasting naar draag kracht, al geeft spr. toe, dat het noo dig is, dat ook dergelijke belastin gen ér zijn. Spr. meende, dat de raad geen beslissing kon nemen. Voorts twij felde hij overigens niet of ook het ccllege houdt het oog op de belan gen van het publiek. De heer H o ij t i n k vond het on juist, dat de heer Eriks dit voorstel los van de begrooting zag. Plicht is maatregelen te nemen als ongeluk ken dreigen. Spr. zag dergelijke voorstellen steeds in verband met de begrooting. Spr. vereenigde zich met het voorstel, doch bleef er tegen om B. en W. de gevraagde machti ging te verleenen. In den tegen woordigen tijd is dit zeker onge wenscht. De heer v. d. V a 1 1 oordeelde, dat het monopolistische van het be drijf wel gesproken had uit het be toog van den wethouder. Men kan, als de omzet achteruit gaat, niet het zelfde winstbedrag houden. Niet ai leen met de tegenvallers maar ook met de meevallers moet men reke nen. Er komt er één van 40.000. De heer Bonsema: Die ver valt al door het wegnemen van het radiodistributiebedrijf. De heer v. d. V a 1 1: Wij moeten ook rekening houden met de iri komsten van de gezinnen. Zonder bittere noodzaak uit bedrijfsoog- punt mag de gemeente niet aan ver hooging doen. Bij een winst van 25 behoort het bedrijf dit verlies op te vangen. Spr. was niet over tuigd en zou tegen stemmen. Ook spr. wilde voorts de mogelijk h-eid van verhooging niet uit handen van den raad geven. De heer Bonsema oordeelde de heeren wel zeer naïef. Men kan de begrooting niet uitschakelen. De begrooting is met de winst vastge steld. Met den heer Hoijtink is spr. 't eens, dat men dit niet los van de begroo ting kan behandelen. Het bedrijf zal 20.000 meer moeten betalen aan de omzetbelasting en den verhoog den kolenprijs. De achteruitgang in het verbruik wordt hierdoor niet opgevangen. De richtlijnen zijn voor alle gemeenten vastgesteld. Wij kunnen geen winstgevende schakel uittrekken. Reiniging en plantsoe nen moeten ook betaald worden. Op advies van de commissie heeft het college de meterhuur er buiten ge laten. Wij moeten tijdig maatregelen nemen, nu vast staat, dat wij een 20.000 moeten derven. Weth. K e ij s p e r betwistte den heer Eriks, dat er niet gesproken 'is van het belang van het publiek. Spr. verwees naar het advies van de commissie, waarin staat, dat het publiek belang zwaarder woog ten aanzien van de verhooging van de meterhuur, waarom die is losge laten. Door het voorstel raken wij niet verder van huis af, maar komen wij niet dichter bij het sluitend ma ken. Gezien den terugloop is er geen sprake van, dat de winst gelijk blijft. Wij wetenen, dat wij omzetbelas ting mogen verhalen en de raad zou ors terecht later kunnen verwijten, als wij niet met voorstellen waren gekomen. Spr. bleef met nadruk op aaneming aandringen. Spr. vroeg tenslotte een machtiging voor drie maanden. De voorzitter zegde toe, dat niet zonder machtiging van den raad tot een verdere verhooging zal worden overgegaan. De heer v. d. V a 1 1 vroeg of de winst van 1940 buiten de raming was gebleven. Weth. K e ij s p e r vond dit on deugend. Er is verschil tusschen voorzichtig ramen en het gelijk blij ven van de winst. Het voorstel werd met de door den voorzitter voorgestelde restric tie met 10 tegen 6 stemmen aange nomen. Tegen v. d. Vall, Stoutjes- lijk, Dekker, Eriks, Zeegers en Cou- wenhoven. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1940. B. en W. stellen voor eenige wijzigingen in de begrooting 1940 aan te brengen. Uit het voorstel blijkt, dat de bijdrage uit het Werkloosheids-subsidiefonds, die op 448.445 was geraamd, met 15.730 kan worden verhoogd terwijl de uitgaven aan loonen ter zake van werkverschaffing door de gemeente, waarin het rijk bij draagt, met 17.960 kan worden verlaagd. De post loonen ter zaken van door derden ondernomen werkver schaffing waarin het rijk bijdraagt (Centrale werkverschaffing) moest met 222.350 worden verhoogd, terwijl de post steun aan werkloozen, geraamd op 398.000, met 188.180 kan worden ver laagd. Conform besloten. De raad ging hierna voor het vol gende punt in comité. Na heropening was aan de orde: Arbeidsbemiddeling. In bijlage 48 zeggen B. en W. het volgende: Door de instelling van het Rijks arbeidsbureau en van de geweste lijke arbeidsbureaux is de arbeids bemiddeling Rijkszaak geworden en hebben de gemeentebesturen geen bemoeienis meer met de arbeidsbe middeling en de jeugdregistratie. De gewestelijke arbeidsbureaux hebben hun werkzaamheden op 1 Mei aangevangen, in verband waar mede de gemeentelijke arbeidsbeurs en de districtsarbeidsbeurs te Alk maar, sedert dien datum hebben op gehouden te bestaan. Naar aanleiding daarvan achten wij het wenschelijk, regelmatig- fceidshalve de op de arbeidsbemid- delig betrekking hebbende verorde ningen in te trekken of te wijzigen. Zij geven den raad daarom in overweging in te trekken de veror dening op de arbeidsbeurs te Alk maar en de noodige wijzigingen aan te brengen in de verordening op het Tot de merkwaardigste vogels, die er bestaan, behooren de neushoren vogels; le. door het bezit van een hoogst eigenaardigen snavel; 2e. hun merkwaardige wijze van nestelen; 3e. him wijze van vliegen; 4e. hun stemgeluid, dat tot op enkele kilo meters ver hoorbaar is. De vlucht is bijzonder karakteristiek, nu weer wiekend, dan weer glijdend. De vogels nes telen in holen in den stam van hooge boomen. Ik merk op, dat tro pische hooge boo men veel hooger zijn dan die der gematigde stre ken; onze dorps torens zijn er laag bij. Hun nestholis vólgens M. en H. Bartels, Tropische Natuur 1937) zeer groot: lang plm. 50 cm, hoog plm. 100 cm, breed plm. 10 cm. Wanneer 't wijfje eieren gaat leggen zoekt ze een der gelijk hol op en metselt het dicht, daarbij vermoede lijk niet geholpen door het mannetje. Het pleistermate riaal bestaat hoofdzakelijk uit de uit werpselen der holbewoners zelf. De inheemsche bevolking op Sumatra vertelt, dat het 't mannetje is, dat zijn ega met leem inmetselt, daarbij een opening vrij laat, maar die hij heelemaal sluit, als hij merkt, dat een ander mannetje in de nabijheid is geweest. Het vrouwtje sterft dan door hongerdood, gevolg van ja loersheid. Op Borneo is de vogel de personi ficatie van kracht, snelheid en slim heid. Het is dus te begrijpen, dat de Dajak hem magische kracht (too- verkracht) toekent. Het is een merk waardig gezicht die vogels in de for matie van een luchtvloot van vlieg machines over de wouden te zien vliegen en evenals deze kan men ze van heel ver zien en hooren. Een der soorten bezit een massieven sna vel, die zoo hard is als ivoor. Een adere bezit een sponsachtige samen stelling, zoodat hij, hoewel heel groot, toch licht is. De Apo-Kajans Midden-Borneo) versieren er den voorkant van hun prauwen mee. Misschien wel in de meening, dat ze de booten snelheid zullen verleenen, gezien de magische kracht van den vogel. Die Dajaks plaatsen de kor tere en de heel lange veeren van een bepaalde soort op hun krijgshoeden en' -mantels. Ook al weer uit gods dienstige overwegingen: verleenen van kracht. De lange staartveeren mochten indertijd alléén gebruikt worden door mannen, die een of meer koppen hadden gesneld en ook door de hoogst geplaatsten in hun. maatschappij. Ben ik goed ingelicht, dan stelde elke lange veer één ge- snelden kop voor. Ik zag op mijn reis een heel nude man, die bijzonder ge respecteerd werd: hij droeg bij hoog tijden een krijgshoed met tien lange veeren. Nu is hij dood. En ook het koppensnellen behoort tot de ge schiedenis. Bij versieringen van bamboeko kers, wapens, enz. speelt de snavel een groote rol. Van den hardon sna vel maken de Dajaks van Apo-Ka- jan fraaie oorhangers en „knoopen" voor den riem waarmee ze hun slag zwaard om den middel binden. Ik las in een publicatie, dat de Dajaks er ook hechten van maken voor nun zwaard. Voor zoover mij bekend is worden deze alléén gemaakt van hout en hertshoorn. (De fraaie af beelding hiernaast dank ik aan de kunstvaardige hand van den heer J. C. Sinia). DR. H. F. TILLEMA. (Namens het Koloniaal Instituut te Amsterdam.) gemeentelijk bureau voor sociale zaken en in de algemeene salaris verordening voor de ambtenaren. In deze wijziging is begrepen de op heffing van de functies der commis sie van toezicht op het Bureau voor Sociale Zaken. De ontwikkeling der steeds meer gecentraliseerde over heidszorg met betrekking tot de aan dat bureau opgedragen werkzaam heden heeft den arbeid dezer com missie vrijwel overbodig gemaakt. Zij bieden daarom den raad een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Conform besloten. Voorstel beschikbaarstelling grond uitrit Vermeerstraat. De districts-commandant der ma réchaussee, alhier, heeft verzocht teil behoeve van den bouw van een tij delijke garage achter de voor den dienst 'der maréchaussee gehuurde woningen aan de Vermeerstraat een uitrit te mogen maken naar die straat. Aangezien hiervoor benoodigd is ongeveer 24 x 1.30 m2 of 31.2 m2 zou de koopprijs op 280.80 kunnen worden gesteld. Zij stellen den raad voor aan het verzoek van den districts-comman dant der maréchaussee te voldoen. Conform besloten. Bouwrijp maken van grond. In bijlage 52 zeggen B. en W.: Bij ons college is in voorbereiding een ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan „West", dat o.m. be oogt het aanleggen van een woon wijk aan de Noordzijde van den Kruseman van Eltenweg. Aangezien de gemeente in den laatsten tijd weinig bouwterrein meer ter beschikking heeft, voor den bouw van arbeiderswoningen en kleine middenstandswoningen is het gewenscht, dat nu reeds de grond aan de Noordzijde van den Kruse man van Eltenweg bouwrijp wordt gemaakt door ophooging met zand. Door toevallige omstandigheden hebben wij de beschikking gekregen over een voordeelige aanbieding van de Amsterdamsche Ballast Maat schappij, die daar voor de provincie Noordholland zand baggert uit hex Uitgeestermeer. Zij is bereid den grond met zand op te spuiten tegen een prijs van ongeveer 0.95 per m3, domeinrechten inbegrepen. Het komt ons voor, dat van deze aanbieding gebruik behoort te wor den" gemaakt, daar de gemeente an ders 1.50 per m3 zal hebben te be talen. Naar aanleiding van een en ander stelden zij den raad voor indien de grond, welke thans verhuurd is tot Kerstmis 1941, tusschentijds uit de huur kan worden genomen, hen te machtigen het terrein ten Noorden van den Kruseman van Eltenweg met zand op te hoogen en daar voor een crediet toe te staan van 45000 x 0.95 is 42.750, welke kos ten ten laste zullen worden gebracht van het grondbedrijf. Als voren. verdwijnt snel door het pittig opwekkende, krachtig verster* kende en weldadig kalmeerende ZATERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. (Netlerl. progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gr.pl. (9.159.20 Voor de huisvrouw). 10. Ernstige muziek (opn.) 12.En semble Erica Helen. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Orkest Eloward. 1.45 Gr.pl. 2. Tuinbouwcauserie. 2.20 Het Amus.- orkest en solist. 3.30 Gr.pl. 4.Bij bellezing (voorbereid door de Christ. Radio-stichting). 4.20 Het R'damsch Philh. Orkest. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Or gelspel. 6.Gr.pl. 6.15 Voor de bin nenschippers. 6.30 Het Omroep orkest. (7.7.15 BNO: Vragen van den dag). 7.45 Voor den boer. 8. BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Utr. Sted. Orkest. 9.25 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio ^Stichting). 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 Gr.pl. 10.—10.15 BNO: Eng. ber. HILVERSUM n, 301,5 M. (Nederl. progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 10.Morgenwijding (vooi'be- reid door 't Vrijz. Prot. Kerkcomité), 10.20 Licht progr. (opn.) 12.Ber. 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Gr.pl. 1.45 Voor de jeugd. 2.— Viool, piano en gr.pl. 2.40 Deel. 3. Het R'damsch Philh. orkest en solist. 4.— Gr.pl. 4.30 Ensemble Bart Ek- kers. 5.Bijbelvertellingen (voor bereid door het Vrijz.-Prot. Kerk comité). 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Het Amst. Salonorkest. 6.15 Het' Nederl. .Kamerkoor en gr.pl. 6.45 Rep. 7.BNO: Gro- ningsch praatje. 7.15 Gr.pl. (7.30 7.45 „Werkers ontmoeten elkaar"). 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag of gr.pl. 8.30 Gev. progr. 10.BNO: Nieuwsber. sluiting. Verkoop grond achter 2e Kanaalstraat. Voorgesteld werd aan den heer H. Bruin, makelaar alhier, te verkoo- pen een terreinstrook nabij het Zeg- lis, achter de Tweede Kanaalstraat, groot ongeveer 89 m2, voor den prijs van 800 in totaal. Het ligt in de be doeling deze terreinstrook tot steeg te bestemmen ten behoeve van de op de aangrenzende perceelen geplaat ste woningen aan de Tweede Ka naalstraat. Als voren. Hierna sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7