DlDl Amersfoort dankt Bergen. AGENDA RECHTSZAKEN Rijwiel-taxibedrijven verboden. AMSTERDAMSCHE BEURS KANTONGERECHT RADIOPROGRj Jrin i lnaar ik kan m EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. BRAND. Oorzaak: een moddersloot. Een brand, die zich vrij ernstig liet aanzien, maar ten slotte spoe dig gebluscht kon worden, is Zater dagmiddag uitgebroken aan de ach terzijde van het perceel aan de Perronstraat, waarin gevestigd zijn de cartonnagefabriek Succes en de sigarenfabriek van den heer Blom maert. De brand was ontstaan in de moddersloot, loopende langs de bloemenklok aan den Stationsweg. Deze vieze poel hoe is het mo gelijk dat die nog niet gedempt werd? had een laagje olie ge kregen, vermoedelijk afkomstig van de aan de Perronstraat staande fabrieken en van de Habo-garage, welke olie op een of andere wijze vlam heeft gevat, hetzij door de kachel of hoe dan ook. De vlammen deelden zich mede aan een uitbouw van het gebouw van de kaasexport der heeren Edel en de Boer en bereikte toen de achterzijde van het perceel waar bovengenoemde fabriekjes zijn gevestigd. Heel spoe dig was de brandweer aanwezig. Zij kon het vuur, dat door het pu bliek reeds gedeeltelijk met zand was bestreden, blusschen met één straal op de waterleiding. Maar toch hebben genoemde fabriekjes naast waterschade ook nog be langrijk nadeel opgeloopen door den brand. Wij vernamen, dat de verzekering zeer laag was. GROOTE VERGADERING N.V.V. Morgenavond zal er in 't Gulden Vlies een groote vergadering ge houden worden, waar als sprekers zullen optreden de heeien Klein, voorzitter van den Alg. Ned. Bouwarb.bond, en Woudenberg, commissaris van het N.V.V.resp. met het onderwerp „De vakbonden en het N.V.V." en ,,Het N.V.V. in den nieuwen tijd." De vergadering ciie om 8 uur begint (zaal open' half 8) en waarvoor geen entree wordt gevraagd, zal voor velen zeker als belangrijk kunnen worden geacht, zoodat een groote opkomst verwacht mag worden. Hedenmorgen heeft te Bergen op het plein, waar de ruim 400 jaar oude Studler van Surckboom zich bevindt, een bijzondere plechtigheid plaats gehad. Ruim 6000 geëvacueerden uit Amersfoort hadden een aantal verte genwoordigers naar Bergen gezon den om namens hen het gemeentebe stuur een geschenk aan te bieden als bewijs van dankbaarheid voor de ge noten gastvrijheid tijdens de evacua tie van het vorige jaar. Dit geschenk bestond uit een monumentale bank, die rondom den boom is aangebracht en welke de letters A-B en het jaar tal 1940, benevens de wapens van beide gemeenten bevat. Na aankomst van de vrijwel vol tallige commissie in Bergen had op het gemeentehuis een officieele ont vangst plaats. De burgemeester, jhr. van Reenen, begroette zijn oude gasten namens het gemeentebestuur, welke groet door den heer F. Boer winkel, voorzitter der Amersfoort- sche commissie werd beantwoord. Hierna begaf het gezelschap zich naar het plein, waar de onthulling van de monumentale bank zou plaats hebben. De heer F. Boerwinkel hield daar bij een toespraa.k, waarin hij aan de cvacuatiedagen van het vorige jaar herinnerde en een oorkonde aan bood. Hierna droeg de heer Boerwinkel de fraaie bank. welke een omtrek heeft van 9 meter, aan het gemeen tebestuur over. Burgemeester van Reenen aan vaardde het geschenk namens het gemeentebestuur met een rede, waarin hij dank bracht voor de tref fende wijze, waarop de geëvacueer den uit Amersfoort uiting hebben gegeven aan hun dankbaarheid. Ook dankte spr. de burgerij voor de gepresteerde voorbereidende werk zaamheden. Deze bank, zeide spr., uit onze eeuw, zoo schoon omsluitend de 17eeuwsche linde, vormt daarmede reeds een harmonisch en fraai ge heel in het dorpsbeeld. Met grooten dank aanvaardde jhr. van Reenen deze monumentale bank. Deze plechtigheid werd door een groot aantal belangstellenden bij gewoond. COVOTO. Wij wijzen er nog even op, dat de voorstelling Woensdagavond om half 8 moet beginnen. Den bezoekers wordt dringend verzocht daarmee rekening te houden en vroegtijdig aanwezig te zijn. BOUW OPGEDRAGEN. Aan het exploitatie-, bouw- en aannemingbedrijf Van den Berg en Hulst, gevestigd te Heiloo, (kan toor Steijnstraat 10 te Alkmaar) is de bouw opgedragen vhn 57 wo ningen 'te Wassenaar. BEROEP AANGENOMEN, Ds. F. J. van de Poel, herv. pre dikant te Den Helder, heeft het be roep naai' Zierikzee aangenomen. DE KOPEREN KNOOPEN BAND IN HET GULDEN VLIES. Een succesvolle avond Na gisterenmiddag reeds in den Helder triomfen te hebben gevierd, kwam de bekende Koperen Knoo pen Band gisteravond in het Gulden Vlies en vond alhier een geheel ge vulde zaal. De bezoekers waren voor het grootste gedeelte ex-be- woners van den Helder en Nieuwe Diep, maar ook de Alkmaarders hadden zich niet onbetuigd gelaten De Band bestaat uit twaalf leden onder leiding van Lo Broekhoven een kranig dirigent. De leden zijn allen lid geweet van de Heldersche marinekapel, geëxamineerde musici die verschillende instrumenten op Uitstekende wijze bespelen. De mu sioi waren in den Heider zeer popu lair en velen in de zaal -zagen hen dan ook gisteravond rqet genoegen terug. Nadat de zakelijke leider de aan wezigen en speciaal de vele vrien den had welkom geheeten, werd op kranige wijze een openingsnummer uitgevoerd en werden in een aardig lied de leden van de band aan het publiek voorgesteld. Met veel succes werd daarna een potpourri van Peter Kreuder com posities uitgevoerd en de bekende wals Accelerationen van Jon. Strauss. Een daverend applaus be loonde de uitvoerenden. De twe; kranige trompettisten deden zien hooren in het nummer der twee sledepaarden. De zeer geslaagde pa raphrase over een Holi. lied: Waar de blanke top der duinen van den pianist Dol viel zeer in den smaak en nadat het applaus was bedaard, werden aan de band en den leider eerst door een vertegenwoordiger van vrienden uit verschillende plaatsen, die thans Helderschen on der hun inwoners tellen een fraaie krans met bloemen en knoppen en daarna door een afgevaardigde van de treinreizigers, die 's middags den Helder verlaten, een anker van bloemen aangeboden (luide toejui chingen). Ook na de pauze deed de band zich van haar beste zijde kennen. Ver schillende leden leverden uitsteker- de solistische prestaties, o.a. in Vinela-Glocken, paraphrase Liebes- traum. polka voor trombone enz. Het lied van Jopie werd lustig mee gezongen en dat de Ode aan Nieuwe- diep een mooi besluit was, spreekt vanzelf. De directeur Lo Broekhoven toonde zich den geheelen avond een uitstekend leider en musicus. Het was voor band en bezoekers een zeer geslaagde avond. EXAMEN MACHINESCHRIJVEN EN STENOGRAFIE. Voor het examen van de Vereeni- ging van leeraren in stenografie en machineschrijven, gehouden te Alk maar op 15 Mei l.L, slaagden voor kantoorstenografie in de Duitsche taal: mej. A. C. C. Vennik te Alk maar; in de Nederlandsche taal: de dames J. M. Coolegem en H. C. M. de Winter, beiden te Alkmaar, en de heer E. Bruin te Bergen; voor handelstypist in de Nederlandsche taal: de dames M. C. Tromp, H. C M. de Winter en G. M. Schaap te Bergen, alsmede de heeren H. F. Wiebols te Alkmaar en E. Bruin te Bergen; voor kantoortypist in de Nederlandsche taal: de dames J. M. Coolegem, C. A. Langereis, M. P. Posthumus en J. W. Visser te Alk maar en T. F. J. Schoorl te Bergen, alsmede de heeren T. Lawerman te Bergen en N. S. P. Leeuwenkamp, P. B. F. Meijer van Putten en K. Vel- linga, allen te Alkmaar; voor ma chineschrijven (dipl. A.): de dames W. v. d. Molen te Broek op Langen- dijk en B. E. v. d. Laan te Scher- merhorn; voor stenografie (dipl. B): de dames C. L. Jansen (Zr. Elvira) en J. C. Hagens te Alkmaar en P. C. Jonker te Oudkarspel. DE VEILINGEN EN DE OMZET BELASTING. De veilingen hebben eenigen tijd geleden geprobeerd om een hef fing van administratiekosten van de kooplieden te mogen invoeren, in verband met de heffing van omzet belasting voor tuinbouwproducten welke alleen op den tuinder drukt en niet doorberekend kan worden. Hiervan zou noodgedwongen het ge volg zijn, dat de marktpercentages van de veilingen verhoogd zouden moeten worden met het bedrag der omzetbelasting. Aangezien ook de handelaren profiteeren van de in stellingen van de veiling, ha® men gemeend door een heffing van 1 later verhoogd tot 1K dit be zwaar te kunnen opheffen. De prij- zencommissaris heeft echter af wijzend op het verzoek van het Cen traal Bureau v. d. Veilingen be schikt. De prij zencommissaris kan, gezien de huidige maximum-veiling-, prijzen voor groente, voorloopig geen aanleiding vinden tot inwilli ging, van het verzoek. Hieruit concludeert de Tuinderij, dat de omzetbelasting hierdoor, tegen de uitdrukkelijke bedoeling in, door de producenten moet worden betaald, aangezien ze niet kan wor den verhaald op de afnemers. Tentoonstelling. Tot en met 25 Mei eiken dag 2 tot 5 uur (Zondags 10—5 uur), in het voormalige logegebouw aan de Nieu- wesloot, vanwege de schildersveree- niging „Doorwerken". Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Parkstraat 13 (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tschechowa, Hilde Hildebrand, Ivan Petvovitch, Theo- door Loos, Ernst Dumcke. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schoonpapa knapt het op (kom.); hoofdrollen Hans Moser. Dorit Krejsler en Hans Olden. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag en -avond geen voorstelling. Donderdag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Roxy-theater, 7 15 uur, hoofdnum mer De dochter van den Samoerai (rom.); hoofdroten Sessue Haya- kawa en Ruth Eweler. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 15 uur, hoofdnum mer Rakoczy-Marscb (rom.); hoofd rollen Camilla Hurr en Gustav Fröh- lich. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 20 Mei. 8 uur, vergadering N.V.V.V.; twee sprekers. Woensdag 21 Mei. 7.30 uur, Harmonie, opvoering van Beloof me niets", door het Rest dentie-tooneel, voor Covoto. KIND VERDRONKEN TE DEN HELDER. Het 'tweejarig zoontje van de familie Bijl, wonende aan den Ruijghweg te Den Helder, is achter de woning in een zinkput geraakt. Toen men het knaapje vond, hing het met het hoofd omlaag in het putje, waarin circa 30 c.m, water stond. De levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. Vermoede lijk heeft de kleine zelf kans gezien het deksel van het putje eenigszins op zij te schuiven en is toen voor - over gevallen. BOND VAN BEGRAFENIS- VEREENIGINGEN IN NOORD HOLLAND. In de zaal van den heer N. de Boer te Hoorn hield de Bond v. Be- grafenisvereenigingen in Noordhol- lafid een vergadering met een tien tal begrafenisvereenigingen in West Friesland. Het doel was, deze ver- eenigingen als afdeelingen van üen bend te doen toetreden. Er werden inleidingen over het werk van den bond gehouden door den voorzitter, den heer R. v. d. Laan uit Dirkshorn en den heer P. Hart uit Koedijk. Naar aanleiding daarvan werd een breedvoerige gedachtenwisse- ling gevoerd, waarbij naar voren kwam, dat bij verscheidene vereem- gingen de contributie van den bond een bezwaar was. Bij andere woog het voordeel, dat de leden van den bond verplicht zijn elkanders leden over te nemen, tegen deze bezwaren op, zoodat tenslotte vijf vereenigin - gen de toezegging deden, als lid zan den bond te zullen toetreden. MUZIEKCONCOURS TE HEILOO. Op Donderdag 22 Mei (Hemel vaartsdag) en Zondag 25 Mei zal in het gemeentelijk muziekpark te Heiloo het concours plaats hebben van den Westfrieschen bond van Harmonie- en fanfarecorpsen. Dat men ondanks de moeilijke tijdsom standigheden toch dit jaar een con cours wil houden, getuigt van een gezond optimisme en van groote liefde voor de muziek. In deze da gen zal wederom een vreedzame strijd in ons mooie muziekpark plaats hebben. De tijdsomstandig heden maken het niet mogelijk om de muziekvereenigingen te ont vangen zoo als men dat wel gaarne had gedaan. Men deed wat mogelijk was en er zal niets ontbreken aan het doel waarvoor de korpsen ko men, den wedstrijd. Hieraan ne men de beste korpsen deel en men is bijzonder geslaagd voor het avond-concert. Op Hemelvaartsdag zal „Cpncordia" uit Oostzaan met „Eensgezindheid" te Heiloo, onder leiding van hun beider directeuren, den heer A. Meijns, concerteeren, een corps van 85 man sterk. Op Zondag 25 Mei wordt een concert aangeboden door de Harmonie „Ons Genoegen", directeur even eens de heer Meijns, voorafgegaan door gezamenlijk optreden van de corpsen van Zuidscharwoude en Dirkshorn. Alles bijeen genomen wachten den bezoekers voor het concours en avond-concerten genot volle dagen. UITGEEST Coöp. Boerenleenbank. - De vergadering van de coöp. boeren leenbank, gehouden in hotel Wil- helmina alhier, was goed bezocht. Het (jaarverslag van den •penning meester werd vastgesteld. De heeren H. Vrouwe en P. Kabel werden herkozen resp. als bestuurslid en lid van den raad van toezicht. Uit het jaarverslag van den se cretaris bleek, dat de bank het eer ste oorlogsjaar goed is doorge komen en dat de gemaakte winst bedraagt 515.84 waardoor thans de reserve gekomen is op 12.475 Door een winkelruit. - Tenge volge van een zeer onhandige ma noeuvre van den bestuurder P. reed de door hem bestuurde vracht wagen in een groote spiegelruit van den heer Zurlohe alhier. Met veel gerinkel sprong de ruit in vele scherven. Een groot gedeelte van de ruit bleef nog hangen, doch daags daarna kwam eensklaps ook het restant met veel lawaai naar beneden. OUDE-NIEDORP. Sportclub „De Z. O. N." - Al hier is opgericht de zwemclub Oude Niedorp (afgekort de Z. O. N.) Elf leden en elf adspiranten wer den reeds ingeschreven. Het be stuur is als volgt samengesteld: voorzitter de heer P. Smit, secreta resse mej. N. Leek, penningmees- teresse mej. S. Kossen, leden mej. Ko Koopmans en de heer D. Bier steker. Schaap geslacht. - In het land van den heer A. Mijts aan het Ver laat in deze gemeente is des nachts een schaap geslacht, waarschijnlijk door vaklieden, want er werd zoo goed als niets terug gevonden. BROEK OP LANGENDIJK. Proces-verbaal. - Tegen den be steller M. der P.T.T. is proces-ver baal opgemaakt wegens het weg nemen van een hoeveelheid steen kolen, eigendom was van de P.T.T. 50 jaar getrouwd. - Het echt paar C. Dekker vierde Zondag zijn gouden huwelijksfeest. Velen heb ben van hun belangstelling blijk gegeven, er waren vele schriftelijke Ucitaties, maar ook een groot aan al personen heeft bet echtpaar soonlijk gefeliciteerd. Er werden •erscheidene cadeaux en bloemer aangeboden. CASTRICUM. Raadsvacature. - De heer P. v. d. Goes heeft voor een raadszetel be dankt, zoodat nu benoemd zal wor den de heer J. Ligthart, van wie nog niet bekend is of hij den zetel ambieert. DRUK BEZOEK AAN DE BLOEMBOLLENVELDEN IN LIMMEN. Bij honderden zijn de fietsers in luchtig zomertoilet in de richting Heiloo getrokken en Zondagmiddag tusschen 5 uur en half 7 was het dan een doorloopend verkeer, zoo danig dat de voetgangers slechts met moeite konden oversteken. Limmen was voor velen een pleisterplaats en in geen jaren is het er zóó druk geweest op den Rijksweg en de binnenwegen met het doel een korter of langer be zoek aan de bloemenvelden te brengen. De tulpen en andere bol gewassen staan dan ook in rijken bloei, voora.l in de Buurt. De bloe- menverkoopers(sters) maakten goede zaken en ook de ijsverkoo- pers. In de café's was het zeer druk. LAMMERENMARKT TEXEL. Op. de lammerenmarkt waren heden aangevoerd 1561 lammeren. De prijzen liepen van 25 tot 27, de middenprijs was 23. De handel was stug. WAPEN „ALS AANDENKEN AAN DE MOBILISATIE". Het A. N. P. meldt: Er is aan leiding de" Nederlandsche bevolking nogmaals ernstig te waarschuwen tegen het verboden bezit van wa penen. De rechter zal hiertegen met de allergrootste gestrengheid optreden en niet schromen zelfs de doodstraf toe te passen, aldus luid de een waarschuwing van den Staatsantwalt, dr. Koblitz, gedu rende de behandeling voor het lan- desgericht van een zaak tegen twee leden van den voormaligen op- bouwdienst, den rijwielhersteller de G. en den landbouwerszoon van D. Eerstgenoemde is behulpzaam ge weest bij de inlevering van wapens na de capitulatie. Hij heeft toen een dienstrevolver achtergehouden, dien hij, naar hij thans verklaarde, wilde hebben „als aandenken aan de mobilisatie". Later heeft hij aan van D. dezen revolver verkocht en deze is erin geloopen toen hij het gevaarlijke wapen te voorschijn haalde gedurende een twist in het café van den H. te Oss. Do Staatsanwalt wees erop, dat op verboden wapenbezit de dood straf staat of tuchthuisstraf en slechts in zeer lichte gevallen ge vangenisstraf. Hij achtte hier geens zins een licht geval aanwezig, te meer omdat met dit wapen gevaar lijk is gemanouvreerd. Geeischt werd daarom tegen' de G. 1 jaar en 9 maanden, tegen van D. 2 jaar tuchthuisstraf, voor beiden met, af trek van preventieve hechtenis. De rechter overwoog o.m. dat beide verdachten nog jeugdig zijn, doch dat van D. zwaarder getraft dient te worden dan de G. omdat hij het wapen geladen heeft en er gevaar lijk mede heeft gehandeld. Verder werd overwogen, dat geen der ver dachten een bijzondere bedoeling heeft gehad. De veroordeeling luid de: voor de G. I jaar en 6 maan den, voor van D. 1 jaar en 9 maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Ongecorrigeerd. Het A.N.P. meldt: Onder verwij zing naar de verordening no. 20 van 1941 wordt het bedrijf van rijwiel taxi's voor personenvervoer met on middellijke inwerkingtreding verbo den. Handelingen, in strijd hiermede worden gestraft met de in artikel 1 der verordening no. 20 1Ó41 genoem de straffen. WEGENS BELEEDIGING DER DUITSCHE WEERMACHT TOT HOOGE GEVANGENISSTRAFFEN VEROORDEELD. Het A.N.P. meldt: 's-G ravenhage, 19 Mei. Het S.S. en politie-Feldgericht behandel de de zaak tegen drie Nederlanders uit 's-Hertogenbosch, die iemand, behoorende tot de S.S.-Standarte Westland, met de woorden „land verrader" en „deserteur" hadden beschimpt en door hun optreden samenscholingen van verscheidene honderden personen teweeg ge bracht hadden. Over de aangeklaag den werden gevangenisstraffen tot vijf jaren wegens beleediging van de Duitsche weermacht uitgespro ken. Drie jaren tuchthuis wegens beschadiging van weermachts materiaal. 's-Gravenhage, 19 Mei. De Neder landsche staatsburger Albert de Leeuw uit Wieringen is door hel „Oberste S.S. und Polizeigericht", dat in den Haag zitting hield, we gens beschadiging van weermachts materiaal tot een tuchthuisstraf van drie jaren veroordeeld. Albert de Leeuw had, om de Waffen-S.S. schade te berokkenen, opzettelijk een inrichting, welke voor militaire doeleinden dient, be schadigd. heeft Engeland opnieuw Fransch bloed vergoten. Al koestert Frankrijk geen aanvalsbedöelingen jegens En geland, aan eiken aanval zal toch verzet geboden wc-rden. Syrië en Libanon zijn nauw met Frankrijk verbonden. Ten slotte verklaarde generaal Den'z, dat hij de opdracht ontvangen neeft, de Levant te bewa ren en in de lucht te verdedigen. Deze opdracht zal zonder mankeeren worden uitgevoerd. Als antwoord op den oproep van maarschalk Pétain, den oppersten leider* is het Levant- leger bereid, tegen geweld geweld te gebruiken. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN PLEIZIERBOOT. New York 19 Mei. (D.N.B.) Uit Little-river in zuid-Carolina wordt gemeld, dat op de pleizierboot Nigh tingale een zware ontploffing is ont staan. Het vaartuig, dat ettelijke mij len van de kust verwijderd was, werd door het geweld der ontplof fing volkomen in stukken gereten. Men moet verwachten dat het grootste deel der 37 passagiers is omgekomen. Reeds werden zeven lijken gevonden. De kustwacht werd terstónd gealarmeerd. Over de oor zaak van het ongeluk is tot dusver niets naders bekend gemaakt. OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar. KEULSCHE KAMERSYMPHONIE- ORKEST. Het Keulsche kamersymphonie- orkest Erich Kraack, dat verleden jaar een zeer succesvolle tournee door Nederland maakte, zal van 27 Mei tot 7 Juni a.s. opnieuw ons land bezoeken. Dit orkest staat bekend als een der eerste en beste van het Duitsche rijk. 40 PERSONEN VERDRONKEN. Tokio, 19 Mei. (D.N.B.) Op het Kasoemigaura-meer ten noordoosten van Tokio, dat tot'de meest geliefde plekjes van ontspanning behoort, is een ernstig ongeluk gebeurd. Een geheel bezette veerboot is omgesla gen, waarbij veertig personen ver dronken zijn. DE TOESTAND IN SYRIË EN DEN BALKAN. Toespraak van generaal Dentz, Beiroet, 19 Mei. (D.N.B.) De Fransche hooge commissaris, generaal Dentz, heeft Zondagavord een radio rede gehouden tot de Franschen in Syrië en Libanon. Hij verwees naar het beroep van maarschalk Pétain tot orde en vrede en zeide, dat op hetzelfde oogenblik Engelsche vlie gers onverwachts Syrische vliegvel den hebben aangevallen. Na de over val op Mers-el-Kebis en op Dakar van Maandag 19 Mei 1941 SfAATSLEENINGEN. Vork, 4 Nederland 1941 98% 4 Nederland 1940 II 97l/8 1—3y, Neder1. 1938 89l/s 3 Ned.-lodië 1937 88%, BANK-INSTELLINGEN Amsterd Bank ,119 Handp' Mij. Cert. v. f 250138 Koloniale Bank 1881/4 Ned. Ind. Handelsbank 132 IND. OND. BINNENL. Altf. Kunstzijde Unie 129% Calvé Delft Cert. 73% NederL Ford. ,297 Lever Bros .1901/, Phil. Gloeil. Gpm. Bezit 217 CULTUUR MAATSCH. H. V. A428 Vs Java Cultuur260 Ned. Ind Suiker (Jnie 254 Verg. Vorstenlanden .120 PETROLEUM. Kon Petroleum 244 RUBBERS. Amsterd. Rubber A Deli Bat. Rubber 209 Hessa Rubber 137 Oostkust'55 Serbadiadi 130 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn .116 JavaChina—Japan lijn 145 Kon. Ned. Stoomboot 160% Scheepvaart Unie .176 TABAKKEN. Deli Batavia 1 202 Oude Deli 269% Senetnbah .215% VALUTANOTEERINGEN DER NED. BANK, 19 MEI. (Schriftelijke en tel.-transacties.) Valuta's: New-York 1.88 3/16-1.88 9/16, Brus sel 30.11-30.17, Stockholm 44.81- 44.90, Zürich 43.63-43.71. Bankpapier: Dollars 1.83 3^-1.90 1/4, Belg. francs 30.08-30.20, Zweedsche kronen 44.76- 44.94, Zwitsersche francs 43.59-43.75. plm 2u 98% 97 Vs 89 Vi 88% 119 138 190 132 129% 73>/2 295 119% 2151/1 429 255 252 119 246 269 208 137 156 128 116 145 161 176-7 203 2691/, 220 (Zitting van Vrijdag 16 Mei 1941). Schriftelijke uitspraak: Overtreding van het Laridbouw Crisisbe lui t: W. B. te Zijpe, 6 boete of 2 dagen hechtenis met ver beurdverklaring van de inbeslag genomen goederen. Mondelinge uitspraken. Overtredingenvanden Identiteitsplicht: A. G. D. te Alkmaar, 1.50 boete of 1 week tuchtschool. W. T. te Alk maar, 1.50 boete of 1 dag hechte nis. A. B. te Bergen, F. D. te Alkmaar, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. T. de G. te Heerhu- gowaard, T. B. te den Helder, ieder 3 boete of 2 dagen hechte nis. Overtredingen van de Verduisteringsveror dening: N. de H. K. te Schoorl, 2 boete of 1 dag hechtenis. W. E. B. te Heiloo, A. v. d. N. te Oter- leek, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. P. L. te Bergen, 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hech tenis. A. B. te Alkmaar 10 boe te of 6 dagen hechtenis. E. S. te Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hech tenis. Overtredingen van de Motor- en Rijwielwet: A. de R. te Middenmeer, J. B. R. de B. te Alkmaar, P. J. M. H. en P. R. te Bergen, G. G. te Purme- rend, J. v. d. P. te Egmond aan Zee, ieder 2 boete of 1 dag hech tenis. J. ten W. te Krommenie, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. D. te Beemster, S. Y. te Zaan dam, E. J. de V. te Sint-Pancras J. L. te Heiloo, N. J. B. te Obdam, F. D. J. te Rotterdam, W. v. d. H. en P. M. te West-Graftdijk, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. A. S. te Oude Niedorp, 5 boete of 3 dagen hechtenis. C. D. te Blokker, 6 boete of 4 dagen hech tenis. G. H. en J. S. te Winkel, ieder 10 boete of 5 dagen hechte nis. H. J. te Beemster 15 boete of 10 dagen hechtenis. S. S. te Wieringermeer, 40 boete of 20 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politieverordening: J. S. te Alkmaar, 2 boete of 1 week tuchtschool. P. M. te Alkmaar, P. W. B. en W. B. te Bergen, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. F. D. te Heiloo, 3 boete of 2 da gen hechtenis. Overtredingen van de Arbeidswet: J. de L. te Zuid en Noordschermer, 2 maal 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. M. G. te Egmond-Binnen, 6 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Vleeschkeuringswet:Th. M. H. K. te Beverwijk, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van de Woonschepenwet: S. v. d. S. te Bolsward, 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de Jachtwet: E. S. te Egmond aan Zee, 6 boete of 4 dagen hechte nis. Overtreding van het Crisistarwebesluit: 3. C. V. te Beemster, 10 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de Spoorwegwet: P. J. B. te Amsterdam 2 boete of 1 dag hech tenis. Overtreding van het Afvallenbesluit: MG. te Egmond aan den Hoef, 5 boete of 3 dagen hechtenis. EERSTE BLAD DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.45 Ochtendgymnastiek. Nieuwsber. 8.15 Schril meditatie (voorbereid doo Radio-Stichting). 8.25 G ziek (gr.pl.) 8.45 Gr.pl. 9. huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 10 ble Jonny Kroon. 10.20 Ensemble Jonny Kroon, met pianobegeleiding en Gr.pl. 12.30 Voor den boe manak. 12.45 BNO: Nieuw ber. 1.Ensemble Jonny solist. 1.40 Gi.pl. 2.10 V001 2.30 Amus.-orkest, Ensen Helen en solist. 3.45 Gr.p] sus „Ons geloof en ons w< bereid door het Vrijz. comité). 4.20 Gr.pl. 4.30 „Vorstenlandsche orkestm gr.pl.5.—Gr.pl. 5.15 BNC econ.- en beursber. 5.30 R kest „Slawa" en solisten. rie „Student en volk". 6.30 cert. 7.BNO: Vragen va 7.15 Gr.pl. 7.30 Duitsch< BNO: Nieuwsber. 8.15 S den dag. 8.30 Omroep soliste. 9.10 Causerie voedt zichzelf. Producties 9.25 Avondwijding (voorb het Vrijz. Prot. Kerkcon Ber. (Eng.) 9.45 Gr.pl. ic Eng. berichten, sluiting. HILVERSUM II, 301,5 IV pi. 6.50 Ochtendgyrr.nas Gr.pl. 7.45 Ochténdgymnas BNO: Nieuwsber. 8.15 Gi Zang met pianobegeleiding 11.— Deel. 11.20 Frans V zyn orkest. 12.Ber. 12.11 orkest. 12.45 BNO: Nieuws ber. 1.Orkest Eloward. 2.— Sted. orkest van Maas list en gr.pl. 3.30 Voor zi Ensemble Bandi Balogh. - de jeugd. 5— Gr.pl. 5. Nieuws-, econ.- en beursbe lonorkest. 6.— Causerie „E land en de jeugd van va'nd Salonorkest. 6.45 Gr.pl. 7. Vragen van den dag. 7.15 G Ensemble Bart Ekkers. 8 Nieuwsber. 8.15 Spiegel dag. of gr.pl. 8.30 Radiotoc Gr.pl. (met toelichting) l( Nieuwsber., sluiting. f- v. d. WALLE Op 62-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden Freek v. d. Walle, oud-twe zitter van het Nederlan< bond van Vakvereenigingén van der Walle had in Jai het vorige jaar van zijn fi scheid genomen wegens h« Len van den pensioenger leeftijd. In 1909 was de ne hoofdbestuurder van di helmakersbond. In 1919 tweede secretaris van het I 1920 secretaris en 1928 twe< zitter. In al deze functies 1 belangrijk werk verricht voor de werklooze arbeider gebied der werkloosheidsb nad hij groot gezag en hij ook lid van vele commissi gebied, zooals van de Rijk sie voor de Werkverruimi den rijksdienst voor werk! verzekering van de cofhm tijstand in de arbeidsben jn de commissie economise tiek, in den Ned. Werkloos! terwijl hij bovendien lid 1 den Hoogen Raad van Arl den Postraad en van de St Ncordhoiland. Niet alleen de werkloo; strijding had zijn aandacht, lichtte hij belangrijk werk ontwikkeling en de ontspan arbeiders. Hij kan als t van de Troelstra-oorden, worden de schepper te zijn gebouwen te Beekbergen, aan Zee en Avegoor. Sguitieion id door Eleanor Elliot een eind aan makend f Vlnni8 uit. „We zullen di ie vast en zeker den kop ken! Maar hoe? Een schip Plaats, waar twee mensche eikaar graag willen ont daarvoor ieder oogenblik neid kunnen vinden. We och niet van minuut tot mi den loer liggen, Inez? e dat meisje niet eens hie komen, en tegen haar zeggen hem met meer alleen ma" ken? Nee, dat zal toch niets Als je iets dergelijks tege kaarS 3" Hen nog dichter 1 "Ik beb e®n Plan", zei Inei trepf -V ?n eel gewaagd pi erin spelen, met uw huln van Rachel. Zij doet alles! v°°r me en ik zal haar voor beloonen. Bovendien 1 wijgen als het graf. We haar vertrouwen. Luistert 08 g°ed, dan zal ik het

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2