KIJKEN is KOOPEN nu CLOECK DE DANK VAN AMERSFOORT AAN AGENDA Geeri eerste soort spinazie conserveeren, BERGEN. Bond van Ziekenkassen in Noordholland. Nieuwe prijzen en voor schriften voor groenten. Alkmaar, Dinsdag. UITVOERING WESTFRIESCHE EERSTE BI.AD SCHOENEN TE DUUR VERKOCHT. Een schoenwinkelier alhier vroeg voor schoenen, die zijn koo- pers blijkens de door de distributie verstrekte bonnen noodig hadden, te hooge prijzen. Een uitgebreid onderzoek van de politie bracht aan het licht, dat F N., de eigenaar van den schoen winkel, in den regel twee tot drie gulden op den prijs voor een paar schoenen legde. Er waren echter ook gevallen, waarin hij schoenen van 5.95 verkocht voor 12.50. Verdachte, die het onderzoek zeer bemoeilijkte, bleek het onsociale van zijn handelwijze niet goed in 1e zien. Hij verklaarde, dat som mige verhoogingen op een vergis sing berustten, andere achtte hij gerechtvaardigd. De inspecteur ■'-oor de prijsbe- htersching veroordeelde verdachte tot een flinke geldboete; een be langrijk gedeelte van den in beslag genomen voorraad schoenen werd verbeurd verklaard. De zuster van verdachte, die als verkoopster aan de overtredingen medeplichtig was, werd veroordeeld tot een 'geldboe te van 20'0. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd. bevolking; Eva Dorothea Lou- man, echtgenoote van der Leek, ge boren 20 April 1909, gekomen uit Bovenkarspel. (Vluchteling uit den Helder). OPHALEN VAN HUISVUIL. De directie der gemeente-reiniging maakt bekend, dat het ophalen van huisvuil inplaats van op Donderdag 22 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) zal plaats hebben op WOENSDAG 21 MEI, vóór des middags 12 uur. PASSAGIERSBOOTEN ALKMAAR PACKET. De Alkmaar Packet opent Zater dag vóór Pinksteren wederom haar passagiersdienst tusschen Alkmaar ui Amsterdam. Voor de Alkmaar- riers, die gaarne eens een rustig wandeltochtje willen maken bij mooi weer, is dit een verheugend bericht. Voor de neringdoenden heeft het ook een zakelijk belang. Het is bekend, dat de Amsterdam mers gaarne een tochtje maken naar Alkmaar en de mooie omstre ken en vooral de „fietsende oude ren" gebruiken den bootdienst om de fiets mee aan boord te nemen en ir. Alkmaar den fietstocht aan te vangen, 's Avonds gaat dan de terugtocht ook weer „met de fiets aan boord;" Want de boot vervoert de fiets heen en terug voor slechts 15 cent totaal. Bij goed weer kunnen wij 'dan ook weer met Pinksteren- de Am sterdammers bij honderden per boot z:en arriveeren en waar menschen zijn is ook de nering. „Vreemdelingenverkeer" ver wacht dezen zomer een groot be zoek van dagjesmenschen. Men slaapt tegenwoordig gaarne weer in. eigen huis. Mede door den con- fortabelen bootdienst kan Alkmaar derhalve dit jaar een groot bezoek van dagjes-publiek verwachten. EEN ONDANKBARE. Door de politie te Den Helder werd een 19-jarige dienstbode aan gehouden, die in een café, waar haar gedurende den nacht gratis onderdak was verstrekt, bij haar vertrek een regenjas en een paar damesschoenen ontvreemdde. Zij is ter beschikking van de justitie te Alkmaar gesteld. OVERPLAATSING. De heer W. van Nimwegen, brugwachter te 't Zand, gem. Zijpe, is met ingang van 1 Juni 1941 als zoodanig overgeplaatst naar hier. BRANDWEER-DEMONSTRATIE. Morgenavond om half acht zal op het Waagplein de jaarlijksche in spectie en demonstratie plaats vin den van de Alkmaarsche Vrijwillige Brandweer. Daarbij zal een demonstratie wor den gehouden met de nieuwe aan winst, een Ajax-motorspuit met luchtgekoelde motor en hoogedruk centrifugaalpomp, welke een capaci teit heeft van 600800 liter per mi nuut bij een opvoerhoogte van plm. 55 M. Aan de inspectie en demonstratie nemen de diverse corpsen deel, de secties van de Reserve-Brandweer, benevens de fabrieksbrandweer van de Ringersfabriek. Door de secties der -Reserve- Brandweer zullen vaardigheidswed strijden worden gehouden. FRAUDULEUS GESLACHT. Door de marechaussee te Wierin- gen werden een tweetal personen aangehouden wegens een fraudu leuze slachting. In verband met het verscherpte optreden tegen derge lijke overtredingen zijm belde per sonen naar Alkmaar op transport gesteld ter beschikking van de justitie. KANALENPLAN. Naar we vernamen is aan den aannemer J. J. Bosker te Wieringen de uitvoering opgedragen van be stek nr. 45 van het Westfriesche ka- nalenplan (het maken van drie ka naalvakken met bijkomende werken in de gemeenten Alkmaar. Oudorp, Heerhugowaard en Ursem). GOEDE VOEDING IN DEZEN TIJD. Tentoonstelling in de Huishoudschool. Uitgaande van de Commissie voor huishoudelijke voorlichting te 's-Gravenhage wordt, heden en mor gen (van 10.3012 en van 2.304.30 uur) in een der lokalen van de Huis houdschool aan de Emmastraat - een tentoonstelling gehouden over de voeding in dezen tijd. Vooral voor onze huismoeders, die wel eens met de handen in het haar zullen zitten, om met de haar thans ter beschik king staande middelen een behoor lijken maaltijd klaar te maken, is deze tentoonstelling zeer interes sant. Een Maaltijden-Compas geeft een opsomming van een 16-tal maal tijden van diverse samenstelling, waarin de voor een goede voeding vereischte hoeveelheden koolhydra ten, vet, mineralen en vitaminen ir, de goede verhouding aanwezig zijn. Een compas, dat zeer aanschouwe lijk onderricht geeft, doch dat tevens in druk voor enkele centen beschikbaar wordt gesteld. Een rondgang makend door de zaal zien we achtereenvolgens, hoe men jus kan vervangen en met welke middelen men deze moet samenstellen; een drankentafel laat verschillende thee- en koffie-suro gaten zien en andere dranken ter vervanging van thee en koffje. Een andere tafel gaat over der. broodmaaltijd, over hetgeen ter aan vulling moet worden opgediend, of waamee de boterham belegd kan worden, als er geen boter genoeg voorradig is. De rauwkost neemt hier een voorname plaats in, voorts boonenpasta, kwark, pasta's en ge condenseerde melk. Ter besparing van gas wordt de kookzak, hooikist of oven gebruikt; de tentoonstelling laat zien, wat men wèl en wat men niet in de hooi kist moet klaar stoomen. Veel aandacht wordt gewijd aan de spijzen, waarin de verschillende vitaminen aanwezig zijn en in welke verhouding. Aan de kinder voeding en de daarbij gebruikte middelen wordt eveneens aandacht besteed en dat op praktische, zoo wel als op illustratieve wijze Speciaal voor dezen tijd is het van belang te weten, hoe we de levensmiddelen moeten bewaren, in kelder, op zolder of in provisiekast en wat we moeten doen, om ze voor bederf te vrijwaren. Een kleur-rijke plaat toont ons de verschillende groenten van het sei zoen, terwijl we voorts komen aan een lectuurtafel, waar een keur van kookboeken en boeken over de voe ding in het algemeen aantreffen; een afdeeling goedkcopere en prak tische brochure-lectuur is hieraan verbonden. In het midden van de zaal prijken de zeven verschillende maaltijden, voor eiken dag van de week; de recepten zijn op de tentoonstelling verkrijgbaar. Alles bij elkaar een interessante tentoonstelling, waarvoor, naar we hopen, bij onze huismoeders een groote belangstelling zal bestaan. VOOR VOLKSTUINDERS. De Provinciale Voedselcommis- saris maakt bekend, dat een ieder, die voor het teeltjaar 1941 akker bouwproducten teelt voor eigen gebruik in een (volks) tuintje, aan geraden wordt, met met het oog op eventueele uitreiking van vervoei-- bewijzen, hiervan kennis te geven aan den provincialen voedselcom- missaris. Volkstuinverenigingen kunnen volstaan met het opgeven van alle leden tezamen. Zij moeten hiervoor den provincialen voedselcommissa- ris doen toekomen een schetskaart van de betrokken perceelen, met ge meente, waarin deze gelegen zijn. Tevens een lijst met het aantal ge nummerde perceelen, met daarach ter de naam van den gebruiker, grootte van diens gezin, grootte van zijn perceel en geteelde producten. Een duplicaat hiervan moet in het bezit zijn van het bestuur. Ook op het land moeten de perceelen ge nummerd zijn. Met nadruk wordt er nogmaals op gewezen, dat de gebruiker van het perceel den tuin geheel en al zelf moet bewerken, en dat de ge teelde producten alleen voor eigen gezinscomsumptie gebruikt mogen worden. Van eventueele overschot ten moet kennis worden gegeven aan den provincialen voedselcom- missaris. PORTEMONNAIE GESTOLEN. Als verdacht van diefstal van een portemonnaie met een bedrag van circa 52 ten nadeele van zijn baas, den loodgieter R. te Castricum, werd door de gemeentepolitie 'al daar diens 19-jarige knecht gear- esteerd. Tentoonstelling. Tot en met 25 Mei eiken dag 2 tot 5 uur (Zondags 105 uur), in het voormalige logegebouw aan de Nieu- wesloot, vanwege de schildersvere,le niging „Doorwerken". Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Parkstraat 13 (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tschechowa, Hilde Hildebrand, Ivan Peb:ovitch, Theo- door Loos, Ernst Dumcke. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schoonpapa knapt het op (kom.); hoofdrollen Hans Moser. Dorit Krejsler en Hans Olden. Toe gang bover. 18 jaar. Woensdagmiddag en -avond geen voorstelling. Donderdag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Eoxy-theater, 7 15 uur, hoofdnum mer De dochter van den Samoerai (rom.); hoofdrol'en Sessue Haya- kawa en Ruth Eweler. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 1.15 uur, hoofdnum mer Rakoczy-Marsoi- (rom.); hoofd rollen Camilla Horr en Gustay Fröh- lich. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 20 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, vergadering N.V.V.; twee sprekers. Woensdag 21 Mei. 7.30 uur, Harmonie, opvoering van „Beloof me niets", door het Resi- dentie-tooneel, voor Covoto. Donderdag 22 Mei. Muziekconcours te Heiloo, in het muziekpark. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, optreden mr. Hedi, illusionist. ZONDAG EEN NIEUW STUK VAN HERMAN BOUBER. Een vreemde eend in de bijt. Zondag 25 Mei des avonds half acht zal het hier zoo bekende ge zelschap van Herman Bouber ten tooneele brengen het spannende en boeiende tooneelstuk uit het Zeeuw- sche boerenleven; „Een vreemde eend in de bijt". Naast vele anderen zal men o.m. Annie Verhulst en Herman Bouber in nieuwe succes- rollen kunnen bewonderen. Mr. HEDI, DE HOLLANDSCHE ILLUSIONIST. Na de groote successen van de „Snip en Snap" Revue en de Kope ren Knoopen- Band komt de directie van 't Gulden Vlies de aandacht vragen voor weer heel iets anders. Op Hemelvaartsdag des avonds om half acht zal n.l. optreden een Hol- landsche Illusionist, die zijn sporen op dit gebied ruimschoots verdiend heeft. Het is n.l. mr. Hedi, die dien avond zijn experimenten zal ver- toonen. Hij brengt o.m. Crematie in 't jaar 2000, De gepantserde koffer, 't Indische Mysterie, De Chineesche Guillotine enz., enz. Mr. Hedi werk te het vorige jaar o.m. eenige weken in het Leidscheplein Theater te Am- strdam, waarover „De Tijd" o.m. schreef: En ik heb er geen spijt van gehad er binnen te zijn gegaan, want wat deze mr. Hedi ons gaf, was gelukkig iets eigens en iets an ders dan de gewone goocheltoertjes van collega's. Hij wist waarlijk de vele aanwezigen te boeien en tot verwondering te brengen. Het Volk schreef: „Een vakman aan het werk". De eene toer na de andere werkt hij af met onmiskenbaar vak manschap en keer op keer verbluft hij het publiek door het onbegrijpe lijke van zijn handelingen. Voor de liefhebbers dus wel iets bijzonders. De Ned. Groenten en Fruit- centrale heeft aan de veilingen me degedeeld, dat voorloopig de eerste soort spinazie niet mag worden ge conserveerd. Deze kwaliteit moet uitsluitend voor uitvoer naar Duitschland of voor de binnenland- sche markt worden verkocht. De niet voor export goedgekeurde spinazie (tweede soort) moet tegen 80 van den maximumprijs eerst aan den binnenlandschen handel worden aangeboden. Hetgeen de bin- nenlandsche handel van deze soort niet meer opneemt, kan aan de con- servenfabrieken worden toegewezen, eveneens tegen 80 van den maxi mumprijs. Aan de conservenfabrieken ver kochte spinazie moet door het Uit voer Controle Bureau als tweede soort zijn gekeurd. DE ZIJDEBIJTER IS ER WEER! De 'binnenvisscherij heeft den laatsfen tijd weer danig te klagen over de schade, die door den riet worm, ook wel zijdebijter genoemd, aan de fuiken wordt aangericht. Dit) diertje bijt de zijde van het vischtuig stuk en maakt zich van de stukjes een soort huisje, zooals de slak. Sommige visschers trachten de plaag wel te weren dooi de fuiken met een speciale carbolineum te bewerken. -»'•/ Fraaie bank om de StucLer van Surck- boom onthuld. Gistermorgen om tien uur werd, zooals wij in ons vorig nummer reeds in het kort melden, Ber gen bezocht door een groep van vijftig inwoners van Amersfoort, die het Comité „Aandenken Bergen- Amersfoort" vergezelden, om de herinneringsbank namens de 6000 geëvacueerden, die het vorig jaar met de Meidagen in Bergen waren ondergebracht, aan het Gemeentebe stuur aan te bieden. Om half elf werd het gezelschap door B. en W., in tegenwoordigheid van eenige raadsleden, ten raadhui- ze ontvangen, waar hun een kopje koffie werd aangeboden. Om elf uur begaf men zich naar het begin van de Hoflaan, waar de fraaie herinneringsbank (een ont werp van den architect Van den Heuvel' uit Amersfoort en den heer J. H. Roggeveen, directeur van ge meentewerken te Bergen) om de drie eeuwen oude lindeboom, was gebouwd. De in Slavonisch eiken hout uitgevoerde bank, voorzien van de wapens van Amersfoort en Ber gen en verschillende symbolen, mag een groote aanwinst voor de ge meente worden genoemd.. Ze werd vervaardigd door de firma Vonke- man en Vredeling te Amersfoort. Onder groote belangstelling hield de voorzitter van het aanbiedings comité, de heer F. Boerwinkel uit Amersfoort, een toespraak, waar in hij eraan herinnerde, hoe op 10 Mei 1940 een 6000 Amersfoorters in Bergen werden geëvacueerd en met groote hartelijkheid en vrijgevig heid daar werden ontvangen, naar het liefdegebod van Christus: „Al wat gij wilt, dat u de menschen zou den doen, doe gij hun desgelijks". Groote dankbaarheid vervulde on ze harten, toen wij weer thuis waren en de wensch werd geboren, de gë- meente Bergen een blijvend bewijs van waardeering voor de genoten gastvrijheid aan te bieden. De keus viel op een monumentale bank, ve plaatsen op het drukste knooppunt Jaarvergadering te Alkmaar. In 't Gulden Vlies werd Maandag middag de tiende jaarvergadering gehouden van den Bond van Zieken kassen in Noordholland. Alle afdeelingen op één na waren aanwezig, toen de Voorzitter, de heer H. G. Rijs (van Warmenhuizen) de de bijeenkomst opende. Medegedeeld werd, dat bespre kingen gaande zijn met de federatie van ziekenkassen, over event, aan sluiting bij den bond. Er zal Zater dag a.s. nog een bespreking met de vertegenwoordigers van deze fede ratie plaats hebben. Verwacht wordt, dat de Federatie wel zal toetreden. In zijn jaarverslag zei de secretaris, de heer H. Vinke, o.a., dat ondanks de gewijzigde omstandigheden de bond zijn werkzaamheden zal voort zetten. De secretaris herinnerde er aan, dat de bond thans tien jaren bestaat, waarbij hij de aandacht ves tigde op de goede samenwerking, welke steeds heelt geheerscht in het bestuur en tusschen bestuur en af deelingen. Ook in het afgeloopen jaar is weer veel voor de propaganda ge daan. Het ledental van den bond is in het afgeloopen jaar achteruitgegaan van 963 tot 938. Het totale bezit van de aangesloten vereenigingen bedroeg per 31 Dec. j.l. 22520,5914, tegen 22509,09 een jaar geleden. Aan con tributie werd 10077,13)4 ontvan gen (v.j. 10351,22). Aan ziekengeld werd 7492,99 uitgekeerd (v.j. 7362,83). Het herverzekeringsfonds heeft 11 uitkeeringen gedaan tot een bedrag van 275,57. Hierna werd de rekening over 1940 behandeld. Ontvangen was 144,17, uitgegeven f 141,30, kassaldo 2,87. Dit jaar was men begonnen met een saldo van 46,50. De rekening van het herverzeke ringsfonds sloot op een totaal aan ontvangsten van 980.17)4, uitgaven 465.46, het saldo was 514.71)4. Vervolgens werd de begrooting 1941 goedgekeurd. De uitslag van de bestuursverkie zing was, dat de heer K. Koeman te Sijbekarspel met alg. stemmen werd herkozen. Op voorstel van het bestuur werd, in verband met de invoering van de wet op de winstbelasting, in het huis houdelijk reglement de bepaling t.a.v. de ontbinding gewijzigd. Gead viseerd werd, dat de afdeelingen .'n de eigen huish. reglementen een der gelijke wijziging opnemen. De ziekenkas te Venhuizen stel de voor om te bepalen, dat voor le den, die boven den 65-jarigen leef tijd zijn gekomen en dan ziek wor den, de ziekte telkens wordt be schouwd als een voortgezet geval. Het bestuur kon zich uit zake lijk oogpunt met het voorstel ver eenigen, maar wilde de bepaling niet beperken tot de boven 65 jaar ziinden, maar haar voor alle leden doen gelden. Verschillende afgevaardigden heb ben over dit voorstel het woord ge voerd. Ten slotte werd het voorstel van Venhuizen met op 2 na alge- .neene stemmen verworpen. De af- van verkeer, rondom den Studlar van Surckboom. Spreker onthulde hierop de bank, waarop tusschen de wapens van Amersfoort en Bergen, in kunstig smeedwerk, met vergulde letters A. en B. en de data 1019 Mei 1940 zijn aangebracht. Op de hoeken der bank bevinden zich de gebeeldhouw de koppen van acht in deze streek inheemsche dieren. De bank wordt gedragen door een duurzaam funda ment van beton. Spr. uitte den wensch, dat'gast en inwoner, onder de schaduw van de zen eeuwenouden boom, verkwik king zullen vinden en zullen genie ten van het natuurschoon, waaraan Bergen zoo rijk is. Voor plaatsing in de raadszaal bood spr. den burge meester een fraaie oorkonde aan, vervaardigd door den calligraaf Veis Heyn uit Amersfoort. Deze oorkonde is een zeer mooi kunstwerk en bevat het volgende opschrift: In het oorlogsjaar 1940 heb ben de inwoners der gemeente Bergen (N.H.), onder de ener gieke leiding van het gemeente bestuur, gedurende 10 tot 18 Mei op voortreffelijke wijze gastvrij heid verleend aan ruim 6000 ge- evacueerden uit Amersfoort. Uit erkentelijkheid voor de goede verzorging in deze moei lijke en spannende dagen heb ben deze Amersfoorters om de Studler van Surckboom een bank doen plaatsen, die door ae Initiatief-Commissie is overge dragen aan het Gemeentebe stuur. Ter blijvende herinnering aan deze overdracht is deze oorkon de opgemaakt en geteekend. De oorkonde bevatte bovendien de handteekeningen van de Amers- foortsche comitéleden. Dank van het Gemeentebestuur. De Burgemeester van Ber gen, mr. H. D. A. van Reenen, ver zekerde, het als een aangename taak te beschouwen, dit buitengewoon fraaie geschenk als burgemeester der gemeente te aanvaarden. Bergens burgerij, zoo zeide de burgemeester, heeft het zich destijds deelingen Warmenhuizen en Ven huizen stemden voor. Het laatste voorstel was van Schoorl, welke afd. voorstelde, in het huishoudelijk reglement op te nemen, dat een lid bij verhuizing naar een plaats waar geen bij een der bonden aangesloten fonds is, geen lid kan blijven van het fonds uit de gemeente, waaruit hij ver trok, ook al is hij op dat moment trekkende. Een en ander in ver band met de moeilijke controle. Het hoofdbestuur was van mee ning, dat men niet gerechtigd is, een dergelijke bepaling aan te ne men voor een trekkend lid. Men zou den arts uit de niéuwe woon plaats om controle kunnen vragen. Na ampele besprekingen, waarbij de wenschelijkheid werd geuit, de medewerking der artsen te verzoe ken, werd het voorstel Schoorl ver worpen met alleen Schoorl voor. Na eenige besprekingen bij de rondvraag, waarin Burgerbrug aan drong op invoering van het uni forme reglement bij alle aangeslo ten vereenigingen, hetgeen toege juicht werd, volgde sluiting der vergadering. De helft voor Duitschland. Voor de tuinbouwproducten zal met ingang van heden een nieuwe prijzenregeling worden ingevoerd, terwijl ook in de voorschriften t.a.v. den export eenige wijziging is aange bracht. Er zal van alle op de export- lijst voorkomende producten, indien de aanvoer voldoende groot is om export mogelijk te maken, minstens 50 voor expert beschikbaar moe ten worden gesteld en wel van de zelfde kv/aliteit en sorteering als door het binnenland wordt afgeno men. Wanneer het voor het binnen land bestemde gedeelte den export prijs niet opbrengt, dan dient ook deze hoeveelheid voor export te wor den verladen. Wanneer de tuinders de tomaten aanvoeren in houten pootjesbakken van 12)4 kg inhoud, mag voor deze pootjesbakken 0.45 per stuk in re kening worden gebracht. De houten bakken moeten worden afgeleverd met bodempapier en rand. Voor car- tonnen pootjesbakken behoeft geen bodempapier en randen te worden bijgeleverd. Daarvoor mag 0.35 per stuk worden berekend. De exportlijst vermeldt thans de volgende producten: Rabarber, ste len zonder blad, minstens 30 cm lang en 15 mm dik, 8 per 100 kg; spi nazie 7 per 100 kg; raapstelen, on- gewasschen, 10 per 100 kg; to maten A, B en C 51 per 100 kg; komkommers A boven 50 kg 17, B van 4550 kg 13 en C van 3545 kg. 8.50 per 100 stuks; platglaskom- kommers A boven 65 kg 19, B van 55—65 kg 14.50, C van 45—55 kg 9.60 per 100 kg; glassla I A 16 kg 5 per 100 stuks, 1 13 kg 3.50 per 100 stuks; gelichte sla I A 20 kg 5 I 17 kg 3.50 per 100 stuks; bloem kool I meer dan 20 cm middellijn 20 per 100 stuks, II van 1620 cm middellijn 15 per 100 stuks; ra- 8 tot een voorrecht gerekend, de 6000 Amersfoorters tijdelijk gastvrijheid te verleenen. Namens deze burgerij bracht spr. het Comité oprecht dank voor de gepresteerde voorbereiden de werkzaamheden, alsmede voor de betoonde medewerking, waardoor de taak van het gemeentebestuur des tijds aanmerkelijk is verlicht. Het geschenk noemde de burgemeester, een cadeau van allen voor allen. Het vormt een sieraad, zoowel op zich zelf, als voor de omgeving. Daarme de, zoo zeide hij, hebt gij, geachte Amersfoorters, niet alleen ons ver wend, maar ook aan het nageslacht in Bergen iets geschonken, waar het terecht met trots naar zal zien, wan neer het gedenkt de waardeerende woorden, neergelegd in de fraaie oorkonde, waarvoor een eereplaats in de raadszaal zal worden inge ruimd. Aan het Comité bood spr., namens het gemeentebestuur een legpenning aan, met het wapen van Bergen en een inscriptie, waarin de dank van Bergen wordt uitgedrukt. De heer Klomp, voorzitter van de V.V.V., noemde deze bank wel het mooiste geschenk, dat de Amers foorters hebben kunnen aanbieden, omdat deze bank in het fraaie dorps centrum ook een attractie voor het vreemdeling .nverkeer zal worden. Spr. verzekerde, dat men de Amers- foortsche gasten het vorige jaar in Bergen zeer gaarne had ontvangen, omdat men zich in de bange Meida gen van 1940 als Nederlander met hen zoo nauw verbonden had ge voeld. Hij hoopte, dat Bergen weer spoedig in het teeken zou staan van een vredig en bloeiend vreemdelin genverkeer. De heer Boerwinkel verze kerde nog, dat de Amersfoorters, als dit het geval is, het schoone Bergen niet zullen vergeten. Hierna vereenigden zich het Amersfoortsche comité met het col lege van B. en W., enkele raadsleden en eenige andere genoodigden, aan een lunch in de Rusttende Jager, die door het gemeentebestuur werd aan geboden. De Amersfoorters besteedden het overige deel van den dag om de be trekkingen met de menschen, die hen hadden gehuisvest, weer te her nieuwen. dijs per 100 bos 1.80; - bospeen 15 per 100 bos. Afwijkende kwaliteit en niet voor export geschikte producten zullen 80 van de voor de goedgekeurde producten vastgestelde prijzen mo gen opbrengen. De binnenlandsche maximum-veilingprijzen zijn voor: roode kool 9; gele kool 7.60; Deensche witte kool 6.70; uien 9; breekpeen, ongewasschen 6, ge- wasschen 7; rapen 4; tomaten CC en bonken 51 er 100 kg. De ophoud- en vergoedingsprijzen zijn vervallen. EGMOND AAN ZEE. Jaarvergadering der Reddings brigade. - De Egmondzeeër Red dingsbrigade hield Maandag in De Vergulde Valk haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van den heer J. H. van den Berg. Ingekomen was o.m. een schrij ven van het bondsbestuur, dat het voorloopig moeilijk zal zijn een cursus voor de leden te organisee- ren ter verkrijging van het kust wachtdiploma. Gaarne had het be stuur -dezen cursus willen organi- seeren, doch nu het bondsbestuur met het oog op op reis-moeilijk- heden enz. bezwaar maakt, zal hiervan voorloopig moeten worden afgezien. Hierna bracht de secretaris, de heer P. Schotsman, het jaarverslag uit over het afgeloopen jaar. Het aantal werkende leden bedroeg op 31 December 1940, 15 vrouwelijke leden (v. j. 14) en 45 mannelijke (v. j. 43), zoodat het totaal aantal steeg van 57 tot 60. Het aantal on dersteunende leden handhaafde zich op 40. Tengevolge van den oor log kon de brigadevlet niet op het strand gebracht worden, zoodat er weinig activiteit te ontplooien viel. Oefeningen werden dan ook niet gehouden. Ook speldjesverkoop e. d. hadden niet plaats. De penningmeester, de heer A. Blok, bracht het financieel verslag uit. Het kassaldo bedroeg ruim 146, ondanks het feit, dat er geen bijzondere baten v aren uit speld jesvérkoop e. d. Hierna was aan de orde de ver kiezing van een bestuurslid wegens de periodieke aftreding van den heer J. H. van den Berg. Deze deel de mede, dat hij zich niet herkies baar stelde, omdat hij Egmond met tertijd zal gaan verlaten. De secre taris memoreerde, dat de heer van den Berg van 1929 tot 1936 een uitstekend penningmeester der E. R. B. geweest is en daarna tot heden op prettigé wijze het voorzitter schap bekleedde. Deze staat van dienst is voor het bestuur aanlei ding geweest de vergadering voor te stellen den voorzitter tot eerelid der vereeniging te benoemen. Met luid applaus verklaarde de verga- 'dering zich hiermede accoord. Met 23 van de 32 stemmen werd tot bestuurslid gekozen de heer J. A. J. van Zanten. Na rondvraag volgde sluiting. 'Goede vaklieden, goede machines en goed materiaal waarborgen U goed drukwerk. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2