JA1 KLAASSEN en de STOUTE KATER FELIX JAN KLAASSEN BEVRIJDT KATRIJN VAN DE BOOZE HEKS. Een paar vroolifke middagen voor de kinderen van onze abonné s. DE BRANDWEER DEMONSTREERT. Gelukkig is een stad, waar men op een actief en bekwaam corps kan rekenen. /Het levende poppentheater' voorstellingen geven", komt A GEN D FILMNIEUV KERK EN SCH( 1 EERSTE BLAD EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. P. T. T.-MUZIEKCONCOURS TE AMSTERDAM. Op Hemelvaartsdag werd in het Concertgebouw te Amsterdam het laatste gedeelte van het in 1940 uitgestelde concours van den Ne- derlandschen Bond van P. T. T.- muziekgezelschappen gehouden. De uitslag was als volgt: Afd. A. Harmonie: Amsterdamsche Post- harmonie 104 p.; Rotterdamsche Postharmonie 88 p.; Gruno's Post- harmonie Groningen niet opgeko men. Afd. A Fanfare: Utrechtsche Postfanfare Onder Ons 87>4 p.: De Postfanfare den Haag 103 p. Afd. C Fanfare: De Postfanfare Arnhem 92 p.; P. T. T. Fanfare Crescendo Hilversum 91y, p.; De Postfanfare Alkmaar 86 p.; Post fanfare Amersfoort 75 p. Zondag a.s. opent de postfanfare Alkmaar het tweede gedeelte van het door den Westfrieschen bond van harmonie- en fanfare-corpsen te Heiloo georganiseerde concours. EEN VREEMDE EEND IN DE BIJT. Voor* het nieuwe stuk van Her man Bouber, dat onder bovenge- noemden titel Zondagavond in het Gulden Vlies zal worden opge voerd, blijkt groote belangstelling te bestaan. Het boeiende gegevene spelend in het Zeeuwsche boeren land, geeft den spelenden gelegen heid tot krachtig spel, waarbij Herman Bouber, Annie Verhulst, Miep Gobau-v. d. Berg en vele an dere zich van hun beste zijde laten kennen. Het wordt een avond van uitstekend tooneel. FRAUDULEUS GESLACHT. Te Limmen is door de politie een wielrijder aangehouden, die op zijn rijwiel 20 pond varkensvleesch vervoerde. Het vleesch werd in be slag genomen. Uit het onderzoek bleek, dat dit te Castricum was ge kocht. Aldaar werd het onderzoek voortgezet. Het heeft reeds tot resul taat geleid. ZWEMDIPLOMA BEHAALD. Woensdag hebben de navolgende heeren/jongens en dames/meisjes met goed gevolg in de Overdekte bad- en zweminrichting het diploma voor geoefend zwemmer (ster) be haald: heeren/jongens: W. Obdam, Jan Obdam, Willem Jan Zwart, Hansje Cloeck, Jan Winder, Wim van Peur- sen, E. Hopman, H. Kwast; dames/meisjes: Dia Bakker, B. Oudes, Annie Nagel, Willy Godijn, Henny Langedijk, Jonkje Postma, Corry den Hartog, Gerda Westra, J. Birckhoven, C. Kwast. KAAS GEMAAKT ZONDER VERGUNNING. Tegen een veehoudster te Aven- horn is procesverbaal opgemaakt wegens het zonder vergunning ma ken van kaas. Waar zij zich tevens nog aan overtreding van het veevoe- derbesluit bleek te hebben schuldig gemaakt, werden ook nog twee kal veren bij haar in beslag genomen. DE VLFESCHVOORZIENING. Er is weer zoo weinig vleesch be schikbaar, dat de slagers weer ge dwongen zijn slechts een deel van hun klanten deze week te bedienen. Het zullen thans weer de houders van stamkaarten zijn met de ge slachtsnamen van de letters A tot K. Morgen vanaf 8 uur is vleesch op de Vrijbank te verkrijgen voor hen wier geslachtsnamen beginnen met de letters L tot en met Z. VERBODEN SLACHTPLAATS IN EEN GEBOUW DER GEMEENTE. Door de politie te Venhuizen (bij Hoorn) werd een onderzoek in een leegstaand gebouw der gemeen te ingesteld, waarbij bleek, dat daar een frauduleuze slachtplaats was gevestigd. Er werden zes huiden van geslachte kalveren verborgen gevonden. Bij een aantal inwoners werd later een hoeveelheid kalfs- vleesch,' hetwelk uit deze slacht plaats afkomstig bleek te zijn, in be slag genomen. Een slager uit Boven karspel werd in verband met de verboden slach tingen gearresteerd. Hij legde een bekentenis af. Te diens huize werd nog circa 40 kg vleesch gevonden eveneens van frauduleuze slachting afkomstig. De slager zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Tegen de personen, die vleesch gekocht heb ben, is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de distribu- tiewet. EVERYBODY IN DE HARMONIE. Gezien het succes j.l. Zaterdag door Everybody behaald met haar amusementsavond in de Harmonie heeft het bestuur besloten morgen avond een reprise te geven, i.n eenigszins grootscheren vorm. Een avond van gezelligheid, die men gaarne zal bezoeken. MR. HEDI IN HET GULDEN VLIES. Illusionisten, goochelaars, fakirs e.d. hebben te allen tijde groote be langstelling getrokken. Ook onze tijd maakt hierop geen uitzondering, want toen gisteravond de Holland- sche illusionist mr. Hedi in het Gul den Vlies voor het voetlicht trad. vond hij een zoo goed als geheel ge vulde zaal. Als altijd stond men ook hier weer voor tientallen raadselen. Met verbluffende vakmanschap en een vlot tempo werden alle num mers afgewerkt en dat mr. Hedi heel wat in zijn mars had bleek wel uit het feit dat hij de aanwezigen tot aller groote voldoening eenige uren "aangenaam heeft beziggehou den. Een allergenoegelijkst inter mezzo was het toen eenige jongelie den uit de zaal mr. Hedi moesten assisteeren en in Chineezen werden omgetooverd. Hoogtepunten waren wel 't Indische mysterie, de gepant serde koffer en tot slot een crema tie in het jaar 2000. Vooral de cre matie vonden velen «„griezelig". Stelt u maar voor: een lieftallige jongedame wordt in een kist gedra gen, een vuur wordt ontstoken, rook, vlammen en brandlucht wor den in de zaal waargenomen. Men vreest voor het leven van het arme meisje. En inderdaad als na eenige oogenblikken de zijwanden openval len rest alleen een smeulend ge raamteHet voor de voorstelling dankbaar gestemde publiek keerde zeer voldaan huiswaarts. Een or kestje- verzorgde op uitmuntende wijze het muzikale gedeelte. HET BOSCH WILDRIJK IN DÉ1 GEM. ZIJPE. Donderdagmiddag waren vele ge- noodigden tegenwoordig bij de of- ficieele openstelling van „Wildrijk", het in het polderlandschap onder de gemeente Zijpe gelegen loof houtbosch met zijn bij uitstek bo demflora van wilde hyacinthen en varens, dat in Mei 1940 door het „Noordhollandsch landschap" van graaf Bentinck werd aangekocht en in de afgeloopen wintermaanden in. werkverschaffing werd gesa neerd door den dienst van de- werkverruiming naar een project van het Staatsboschbeheer. Aan een gemeenschappelijke wandeling over „Wildrijk" ging nog vooraf een opgewekt woord van welkom van den voorzitter van het „Noordhollandsch land schap", den heer de Bordes. De aan wezigheid van autoriteiten, ook van het dagelijksch bestuur van de ge meente Zijpe, werd zeer op prijs gesteld. Aan de medewerking van rijk, provincie, gemeente en aan die van den dienst van de werk verruiming -werd warme dank ge bracht, inzonderheid ook aan dr. van Steyn, den directeur van het Staatsboschbeheer, aan ir. van Ros- sum Du Chattel e.a. Nadat het dochtertje van burge meester Breebaart den toegangs weg tot „Wildrijk" had ontsloten, werd het bosch in alle richtingen doorkruist. Na afloop van de wandeling sprak burgemeester Breebaart w.oorden van erkentelijkheid voor den aan koop van „Wildrijk", waardoor de aantrekkelijkheid van zijn reeds door natuurschoon zoo rijke ge meente nog wordt bevorderd. BERGEN EN HET A.S. SEIZOEN. Was het seizoen 1940 tengevolge van het feit, dat ons land in den oorlog werd betrokken zeer slecht, voor het seizoen 1941 zijn er reeds aanwijzigingen, dat de belangstel ling voor dit unieke vacantie-oord (dit geldt trouwens ook voor Schoorl en de geheele duinstreek) weer is herleefd. Het bureau* van de V. V. V. mocht reeds vele aan vragen ontvangen, terwijl al een aantal gemeubileerde huizen, zoo wel te Bergen als Bergen aan Zee werden verhuurd. Tengevolge van de distributie- moeilijkheden zagen echter reeds eenige kleinere pensions zich reeds genoodzaakt hun pension voor ge meubileerde verhuring op te ge ven. In het begin toch van dit jaar werden alle pensions en hotels te Bergen en Schoorl verplicht zich bij het bij het Rijksbureau „Hore ca" te doen inschrijven. Voor zoo ver ons bekend hebben allen die daarvoor in aanmerking kwamen aan deze verplichting voldaan. Toch verkregen slechts een zestig tal van het Centraal Distributie kantoor te den Haag de gewenschte erkenning. Dezulken ontvangen van het plaatselijk distributiebedrijf een voorschot aan levensmiddelen of een toewijzing daarvoor, verband houdende met hun omzet in vorige jaren. Wie geen erkenning ver kreeg mag niet door het distribu tiebedrijf geholpen worden. Naar wij vernemen stelt het Centraal Distributiekantoor een onderzoek in om vast te stellen of de pensions aan de gestelde voorwaarden voldoen Hiermede gaat echter veel tijd ver loren. Pinksteren nadert en de nog niet erkende pensions weten niet hoe zij hun gasten moeten ont vangen. Het bestuur van de V. V. V. te Bergen heeft daarom Woensdag aan het Centraal Distributiekan toor afd. toewijzingen instellingen te den Haag het volgende telegram verzonden en een gelijkluidend te legram doen toe komen aan het Rijksbureau Horeca: „Vele bij Rijkshoreca ingeschre ven pensions in onze gemeente wachten nog vergeefs op toewij zingen en voorschotten van levens middelen, terwijl anderen die wel toewijzingen kregen doch geen voorschot, daardoor ook practiscn hun bedrijf niet kunnen uitoefenen. Het vorig seizoen was voor onze gemeente die 7000 zielen telt en geheel op het vreemdelingenver keer is aangewezen reeds funest. Er zijn aanwijzingen, dat dit sei zoen beter kan worden. Zonder toewijzingen en voorschotten weten de pensionhouders echter geen raad. Dringend verzoeken wij U daarom hen voor de komende feest dagen te helpen". W.g. D. A. Klomp, voorz. Mr. F. Zeiler, secretaris. BERGEN. Lijkverbranding. - De vereeni- ging van facultatieve lijkverbran- ding,afdeeling Bergen en Schoorl, hield Woensdagavond onder voorzitterschap van den heer J. Chr. Kettenborg haar jaarverga dering in de Oude Urins. De secretaresse-penningmees- teresse, mevrouw A. Boschvan Werkum, deelde mede, dat sinds de op 27 Februari 1940 gehouden propaganda-vergadering het le dental is gestegen van 149 tot 169. De inkomsten over 1940 bedroe gen 245, uitgaven 225. Het saldo bedroeg op 1 Januari j.l. 178,69. Naar aanleiding van een van het hoofdbestuur ontvangen schrijven aangaande de werk wijze van een der afdeelingen tot opvoering' van het ledental, werd eenstemmig besloten van afkeu ring blijk te geven door zich aan te sluiten bij de oppositie. Wegens het bedanken van twee bestuursleden was een bestuurs verkiezing noodig: Er konden echter ter vergadering geen ean- didaten aangewezen worden, zoodat mevrouw A. Boschvan Werkum voorloopig nog secr.- penningmeesteres zal blijven. Voor de nog te vervullen vacature zal de heer J. C. Vermeulen wor den aangezocht. Na de rond vraag, waarbij eenige zaken van internen aard aan de orde kwa men, volgde sluiting. Zie verder „Stad en Omgeving" pagina 3, 2e blad. Een vrouwelijke „brand weerman." Alkmaar is een oude stad en op zijn historisch Waagplein hebben zich in den loop der e°uwen heel wat bijzondere gebeurtenissen afge speeld. In dezen tijd hoe fel bewogen ook is het hier gelukkig bijzon der rustig en het beste bewijs daar voor is, dat, evenals in andere jaren, de belangstelling van de geheele burgerij naar een demonstratie van onze brandweer kan uitgaan. Vooral bij de Alkmaarsche jeugd zijn brandweeroefeningen niet het minst door de wel eens plotse ling van richting veranderende stra len zeer geliefd en de Alkmaar sche meisjes en jongens vooral dé jongens stonden dan ook rijen dik achter de om het binnenplein ge spannen koe-touwen, rumoerig als toeschouwers rond een arena waarin straks de een of andere woeste stier zou worden bevochten. En eindelijk, om half acht, de Ein- zug der Gladiatoren, de mannen, die dan wel geen stierenvechters wa ren, maar in werkelijkheid een nog veel grooter monster bestrijden, de vuur en vlammen schietende draak, het vaak ontembare monster van den Brand. Keurig op rijen stonden de diver se corpsen met hun commandanten en opperlieden in het gelid, daar achter de secties der brandweer van de Luchtbescherming en ter rech terzijde de allernieuwste aanwinst, de bedrijfsbrandweer van de Rin- gers-fabriek. De burgemeester, commandant Ringers, ondereommandant ir. Kees man en als hun gast de Ortscom- mandant hebben de manschappen geïnspecteerd en als de mannen niet allemaal brandweerhelmen haddi gedragen, zou men onwillekeurig de gedachte aan een vlootschouw heb ben gekregen, want het wemelde van nagemaakte admiraals en vice- admiraals met allemaal gouden ban den en sterren. Alle corps- en sectiecommandan ten werden aan den Ortscomman- dant voorgesteld, die allen de hand drukte. Zelfs de vaandrig van het corps viel dezelfde vriendelijke be groeting ten deel hoewel de vlag, die hij presenteerde allesbehalve onze bewondering kon wegdragen. Het is een beetje armzalig sym bool van onze goede veste, de onbe- teekenendste dorpsfanfare heeft een veel mooier vaandel en het wordt meer dan tijd, dat de dankbare bur gerij onze brandweer eens een be ter vaandel presenteert. Voor zoom goed doel zullen er nog wel textiel punten voor een lapje fluweel zijn te krijgen en er schitteren zooveel decoraties op de borsten van com mandanten en ondercommandanten, dat er ook nog wel een paar medail les te vinden zullen zijn om aan den kop van een nieuw vaandel te han gen. Na de inspectie van de manschap pen er waren al met al een 130 brandweerlieden in actie volgde die van het materiaal, dat op den Voordam stond opgesteld en daarna was het groote oogenblik aangebro ken waarop Alkmaars onvolprezen brandweer zou toonen, dat het corps niet alleen in moed, maar ook in vlugheid kan uitblinken. Een waterballet. Eén stoot op een brandweerhoorn en er was van die heele mooie op stelling niets meer overgebleven. Het was een suave qui peut van hard weghollende mannen, maar wie de mentaliteit van het corps kent wist wel, dat deze mannen niet vluchter en alleen maar zoo hard liepen om het eerste bij hun spuit te zijn en het eerste water te kunnen geven. Het was een soort wedstrijd, maar eigenlijk een handicap-wedstrijd, want de kansen waren niet heele- maal gelijk omdat de eene spuit eer der te bereiken was dan de andere en bovendien het verschillende ma teriaal een geheel andere behande ling vereischte. Toch is een dergelijke oefening van groote beteekenis omdat het er in de practijk tenslotte op neerkomt, dat er zoo vlug mogelijk water wordt gegeven en men hier dus kan na gaan welke spuiten daarvoor de beste resultaten geven. Al zal misschien niet elke brand' met kleine spuiten bedwongen kun nen worden en zullen de grootere motorspuiten dus wel noodzakelijk blijven erkend dient te worden, dat de zoogenaamde Baby's-, voorna melijk de laatste aanwinsten, die van het laddercorps en van de Rin- gers-fabriek, een bijzonder goeden indruk maakten. In iets meer dan een halve minuut had het fabrieks- personeel onder leiding van 'den heer Koch een breede en sterke water straal waarmde ver over de gracht op het plein gespoten kon worden. Het is een Ajax-motorspuit met luchtgekoelde motor en hoogedruk centrifugaalpomp met een capaciteit van 600800 liter water per minuut bij een opvoerhoogte van 5060 meter. Weldra gingen tien sterke stralen de lucht in, na een tweede koppeling werden zelfs twintig forsche stralen gegeven en al willen we niet over drijven door de mededeeling, dat het water in de gracht zienderoogen zakte, als er zoo'n tienduizend liters per minuut weggewerkt worden is het wel duidelijk, dat de roode haan in Alkmaar niet veel kans krijgt om victorie te kraaien. Het laddercorps in actie. De Magyrusladder is de trotsch van de Alkmaarsche brandweer en terecht, want wie de machtige me talen ladders tot een hoogte van twinig meter uit ^Jsaar ziet schuive. begrijpt wel, dat het vuur van vrij wel alle Alkmaarsche bouwwerken daardoor van bovenaf kan worden aangetast. Onder leiding van den commandant was de ladder in een oogenblik opgesteld en een tweetal manschappen die blijkbaar geen last van duizeligheid hebben klom langs de ranke sporten naar boven, wat voor de omstanders even grie zelig is als een acrobatische toer in den nok van een circus omdat je ieder oogenblik verwacht, dat 't ge wicht aan den top van de schuin staande ladder zoo groot zal worden, dat de heele stellage zal omslaan en er van die mannen niet veel meer zal overblijven. Maar tenslotte is er in de practijk op dergelijke mogelijkheden gere kend en de leden van het ladder corps zitten even rustig op twintig meter hoogte als een schoenmaker op zijn krukje. Het corps heeft de beschikking over een eigen Baby, die zich aan den waterkant in een oogenblik volzuigt en het water naar boven perst, zoodat het binnen enkele minuten zijn weg naar den spuitgast aan den top van de ladder heeft gevonden. Het was een aller aardigste demonstratie, die een blijk van de betrouwbaarheid van man nen en materiaal van ons corps heeft gegeven. Een wedstrijd voor de lucht beschermingsbrandweer. Het Waaggebouw heeft ditmaal zijn jaarlijksche schoonmaakbeurt moeten missen. De steenen kolos kan natuurlijk wel tegen een straaltje, maar het dak blijkt niet overal wa terdicht en voor den wedstrijd van de diverse secties der luchtbescher ming was er daarom naar een andere attractie gezocht. Op een hoornstoot kwam zoo'n sectie van zes man en een ladderwagentje over de brug van den Voordam hollen, maakte een waterleiding-putje open, zette een kraan op, ontrolde de slang en spoot dan op een soort houten draaimolen tje, dat een paar slagen in de rondte moest maken. Het was den eersten keer heel aar Het zal ongetwijfeld onzen jeug digen lezers en lezeressen genoegen doen te vernemen dat de Directie van dit blad gezorgd heeft, dat ze in de Pinkstervacantie een middag van zeer veel plezier kunnen beleven. Zij heeft n.l. met de Directie van het Kindertooneel „DE LEVENDE POPPENKAST" te Haarlem een overeenkomst af gesloten, waarbij dit gezélschap uitsluitend voor de kinderen van onze abonné's op twee middagen haar zoozeer gewaardeerde voor stellingen komt geven. En niet alleen de kinderen, ook de ouderen genieten overal ten volle van de streken van Jan Klaassen, die ten tooneele gebracht wor den door menschen, die geen oogenblik vergeten „popmenschen van hout" te zijn. Overal hadden de voorstellingen een groot succes en onze Directie prijst zich gelukkig onzen abonné's en hun kinderen deze voorstellingen tegen zeer geringen prijs te kunnen aanbieden. WANNEER EN WAAR? Zij zullen plaats vinden op DINSDAGMIDDAG 3 JUNI (derden Pinksterdag) des middags 2 uur in de groote zaal van de Harmonie en WOENSDAGMIDDAG 2 uur in de zaal van „Het Gulden Vlies." ENTREEPRIJS. De entreeprijs is zoo laag mogelijk gesteld, en wel op 20 cent. Op een bon, welke wij dezer dagen in de courant plaatsen kan men 3 plaatsen maximaal verkrijgen. Voor begeleiders is deze prijs dezelfde, zoodat men, als men de kinderen niet alleen wil laten gaan, gerust mee kan komen en genieten. HET PROGRAMMA. Opgevoerd zullen worden, op beide middagen; en KAARTENVERKOOP. De kaartverkoop vindt plaats uitsluitend aan ons bureau, Voordam 9, op nader bekend te maken 'tijd. Plaatsbespreken is niet mogelijk, er is één rang, wel zullen er onder geen enkele voorwaarde meer kaarten uitgegeven worden dan er zitplaatsen zijn, zoodat een ieder van een zit plaats verzekerd is. Nadere mededeelingen zullen in de eerstvolgende nummers van de Alkmaarsche Courant bekend gemaakt worden. DIRECTIE ALKMAARSCHE COURANT. dig maar op den duur wat eentonig. De mannen van de luchtbescher ming hebben een wat grauwe uni form omdat zij van al het goud van de corpsen verstoken zijn geworden, zij werken niet met groot materiaal en de eenige attractie voor de toe schouwers was dan ook, dat er eens een koppeling losschoot en het wa ter in de laarzen van den brand weerman inplaats van op het molen tje terecht kwam. De jeugdige toeschouwers rond de arena hieven na een korte gedulds- oefening een soort gemeenschapelijk gehuil aan omdat er, ditmaal niets in brand werd gestoken en er voor hen niets anders te genieten was dan dat een paar heeren, die uit een der open ramen van het Waagge bouw keken zoo nu en dan „per ongeluk" een waterstraaltje naar binnen kregen. Voor het publiek is het natspuiten van een argeloozen toeschouwer altijd een geweldige attractie en men zal het eep groote vreugde bereiden door een volgen den keer ergens eens een namaak deftige Alkmaarder neer te zetten, die zich hoe langer hoe boozer maakt over de „ongelukjes" die in het bijzonder hem overkomen. De uitslag van den wedstrijd was, dat in de volgende tijdsdeelen water werd gegeven: 7e sectie in 1 m. 12% sec., 5e sectie 1.13, 8e sectie 1.19, 4e sectie 1.20, le sectie 1.22, 3e sectie 1.22 y., 6e sectie 1.24 en 2e sectie 1.56. Een verheugend feit. Onze Nederlandsche taal biedt eenige moeilijkheden wanneer vrou welijke beroepen door mannen of mannelijke door vrouwen worden waargenomen. Men zou een manne lijke werkvrouw desnoods nog een werkman kunnen noemen, maar men kan een vrouwelijke brand weerman moeilijk als brandweer vrouw aanduiden. En toch heeft deze vrouwelijke brandweerman Woensdagavond offi cieel haar intrede gedaan. Weliswaar heeft het corps reeds'zijn eere-com- mandante in mevr. Van Kinschot, maar dat is natuurlijk meer een theoretische dan een practische kwestie. De eerste practische vrou welijke brandweerman was Woens dagavond op het appèl. In helm, jek ker en hooge laarzen was zij met haar donker rokje een alleraardigste verschijning en al is het eensdeels misschien wel goed, dat er niet te veel van dergelijke „brandweer mannen" komen omdat de corps leden nu eenmaal hun onverdeelde aandacht voor het vuur noodig heb ben anderzijds zal niemand kun nen ontkennen dat het corps door dergelijke aanwinsten een nog veel decoratiever karakter zal krijgen. In een brandweercorps gaat het nu eenmaal anders toe dein in een normaal gezin. Een brandweercorps krijgt twee baby's per jaar, die zoo veel water verplaatsen, dat de tex tielpunten van alle corpsleden niet voldoende zouden zijn om er luier- broekjes voor te koopen. In een nor maal gezin verschijnt eerst de vrouw en daarna de baby en bij de brand weer is het precies andersom gegaan, wat niet wegneemt, dat wij de eerste vrouw in dit mannencorps met vreugde begroeten en de hoop uit spreken, dat haar voorbeeld in de toekomst op even gelukkige wijze navolging zal vinden. Aan mej. Ringers, de kranige brandweervrouw, die bij het fa- briekscorps van haar vader de zorg voor de E.H.B.O. op zich heeft ge nomen, werd door den burgemeester een keurig en geurig bouquetje over handigd en zij is waarschijnlijk da eerste geuniformde Nederlandsche „brandweerman", die met bloemen op haar jekker aan een spuitdemon- stratie heeft deelgenomen. De algemeene indruk. Behalve de Ortscommandant heb ben vele burgemeesters en autoritei ten uit omliggende dorpen al dan niet op onze brandweer geabonneerd van hun belangstelling bij de de monstratie blijk gegeven. Zij zullen met schrijver dezes wel tot de overtuiging gekomen zijn, dat commandant Ringers thans over een corps vrijwilligers beschikt, dat, met het beste materiaal uitgerust, m staat is de grootste vuurhaarden met succes te bestrijden. Wij leven in een zeer moeilijken en gevaarlijken tijd en niemand kan voorspellen wanneer en onder welke omstandigheden dit corps en zijn onderdeelen nog eens zal moeten toonen wat het waard is. Wij zijn er van overtuigd, dat mannen en materiaal in prima con ditie verkeeren, dat de geest van kameraadschap, welke dit corps al tijd gekenmerkt heeft en daarnaast de vaardigheid door veelvuldigs oefening een zoo doeltreffende sa menwerking heeft geschapen, dat wij wat er ook moge gebeuren van de snelste en meest doeltreffen de vuurbestrijding verzekerd kun nen zijn. Gelukkig is een stad waar men te allen tijde op een zoo actief en zoo bekwaam corps zal kunnen rekenen- Tentoonstelling, Tot en met 25 Mei eikei 5 uur (Zondag 102 uu voormalige logegebouw aa wesloot, vanwege de schi niging „Doorwerken". Bioscopen. City-theater, /.15 uur( mer Kinderarts dr. Eng hoofdrollen Paul Hörbij Sima en Viktoria von Bal gang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 7.15 uur. Woensdagmiddag, half Victoria-theater, 7.30 ui nummer Operette (muz film); hoofdrollen Maria H Forst, Paul Hörbiger en L Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 ut loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half Harmonie-theater, 7.30 t nummer Die Rothschild hoofdrollen Carl Kuhlma Ponto, Albert Lippert, Hi ner en Gisela Uhlen. Toei eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uu loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half Donderdagavond geer ling. Roxy-theater, 7.15 uur, mer Feest in den Jorda Holl. film); hoofdrollen Jo sohn, Aaf Bouber, Hen ber e.a. Toegang boven 1- Zondag voorstelling om 7.15 uur. Woensdagmiddag, half i Zaterdag 24 Mei 8 uur, dancing Harmor avond van Averybody. OPERETTE. Victori? De prachtige film Ope nieuwste succes van Wi zal vanaf heden in het theater worden vertoon tig en suggestief rijk vai meesterlijk van regie geschiedenis der Weens rette geschilderd in ei mengeling van operette! onstuimige melodieën, pend zijn de verrukkelijl van Strauss, Millöcker tot leven gebracht. E vertolking, die de nieuv Maria Holst zoo kranig ren brengt, met daarnat Forst, Paul Hörbiger, L en Dora Komar. Het schreef n. a. v. deze fil maand o. m. „Willy Forst brengt r een film uit, maar a film uitbrengt, dan is he die klinkt als een klok. val moeten we zeggen, d als een sleepende wals Een even groote dy mengeling van operett ontrolt zich aan onze ooj ...Forst er in geslaag meesleurende sfeer dei- van het Weenen van toei en klank op de filmban leggen. Kosten noch moeite z voor gespaard en elke scène, die ons zoo vluch voorgetooverd, zou in v heid een ovatie ontvangi DIE ROTHSCHIL! Harmonie Deze Ufa-film, die va avond af in het Harmo: ter draait, brengt een gr dat de geschiedenis dej Rothschild in beeld b door zeer sterk spel bij ring boeit. Van de ho< kers noemen wij Carl Ki Erich Ponto en Albert met daarnaast Hilde We Gisela Uhlen als de vn hoofdpersonen. Tal vai sche tafreelen zijn in d op het witte doek gebrac BEROEPEN. Tot predikant bij de gere Broek op Langendijk is be P. W. Spruyt te Mijnsl (Zeeland). AFSCHEID. In verband met zijn vei Zierikzee zal ds. van de Juni afscheid nemen van gem. te Den Helder. PREDIKBEURTEN ZONDAG 25 MEI 1 ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, Wassink. Kapelkerk, 10 uur, ds. 5 uur, ds. Smits, van E (voor ds. Warners). Remonstrantsch Geref. te, 10.30 uur, ds. RappOld Ev. Luth. Kerk (Ou 10.30 uur, ds. Munter, v (extra coll. Syn. .fonds pred. tract.) Doopsgezinde Kerk, 10.3 Kuiper (gewestelijke jonj Geref. kérk, 10 uur, Meyenfeldt (openb. belijd' 5 uur, cand. J. van Eerd delb. Catech. Zondag 44; eigen evangelisatie).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2