Zenuwachtig? HET MUZIEKCONCOURS TE HEILOO TlZynficuidt'J ZsAUMJirtaJtfettejri MEUWS HU 'T K&RT RECHTSZAKEN TOONEEL STAD EN OMGEVING Muziekconcours te Broek op Langendijk. Officieele ontvangst ten raadhuize. BURGERLIJKE STAND SPORT 3 maken en houden U kalm. Buisje 75ct De wol in Engeland. (D.N.B.) Het ravitailleeringsministerie heeft in den Londenschen berichtendienst bekend gemaakt, dat alle geschoren wol in Groot-Britannië door het wolcontrolebureau in beslag wordt genomen. De verordening wordt op 24 Mei van kracht. Vliegtuigongeluk in Canada. (D.N.B.) - In de Canadeesche pro vincie Manitoba is Woensdag een lesvliegtuig van het Canadeesche luchtwapen op een vliegtuighangar gevallen. Deze geraakte in brand, waarbij zeven vliegtuigen werden vernietigd. De bestuurder van het lesvliegtuig kwam bij den val om het leven. De Fransche vluchtelingen. (D.N.B.) - Naar van welingelichte zijde wordt vernomen, worden eind van deze maand de eerste transpor ten vluchtelingen uit het onbezette naar het bezette gebied overge bracht. Dit is een uitvloeisel van de overeenkomst met de Duitsche autoriteiten. Italiaansche postzegels. (D.N B.) Ter eere van de Duitsch-Ita- liaansche wapenbroederschap wor den zes herdenkingspostzegels van 10, 20, 25, 50, 75 centimos en 1.25 lire uitgegeven. Deze postzegels worden tot eind 1941 verkocht. Fransche vergeldingsmaatregel. (D.N.B.) De Fransche autoriteiten hebben als vergeldingsmaatregel tegen het beslag op Fransche sche pen in Amerikaansche havens, twee Amerikaansche schepen het verla ten van de haven van Marseille verboden. De Amerikaansche troepen in China. (D.N.B.) - Dinsdag en Woens dag zijn opnieuw afdeelingen mari nesoldaten, die de Amerikaansche ambassade bewaakten, naar Manil la vertrokken. Midden Juni zal wederom een groep vertrekken. De wacht, die bij het uitbreken van den oorlog in China 500 man sterk was, zal dan nog slechts uit 50 man bestaan. De enderhandelingen te Bata via. (Domei.) - In een hoofdartikel spreekt de Asahi Sjimboen de ver wachting uit, dat het in den loop van de volgende week waarschijn lijk duidelijk zal worden, of de han delsonderhandelingen tussehen Ja pan en Nederlandsch-Indië zullen slagen of mislukken. ECONOMISCHE RECHTER TE UTRECHT IN FUNCTIE. Woensdag heeft te Utrecht de economische rechter, mr. G. J. Couvee, voor het eerst zitting ge houden in het gerechtsgebouw. Als officier van justitie fungeerde mr. A. Klein. De eerste zaak, welke diende, was tegen den 38-jarigen •bakker J. C. B. uit Schalkwijk, die op 2 April van dit jaar op heeter- daad was betrapt bij het frauduleus slachten van varkens. Herhaaldelijk had hij varkens geslacht en het natuurlijk ongekeurde vleesch zon der bon aan inwoners uit Schalk wijk verkocht. Verdachte bekende het hem ten laste gelegde volmon dig, doch voerde tot zijn verweer aan, dat hij dacht dai het niet een zoo ernstig feit was. De off. van justitie zeide in zijn requisitoir t. a. v. de frauduleuze slacthtingen dat het helaas noodzakelijk is ge bleken, dat men dergelijke practij- ken in de toekomst met de meest rigoureuze maatregelen zal moeten gaan bestrijden. Wanneer er in deze dagen geen voorbeelden worden gesteld, wordt men, vooral op het platteland, niet afgeschrikt en gaat men rustig verder met de onwettige slachtingen. Als afschrikwekkend voorbeeld eischte spreker een gevangenisstraf voor de tijd van vier maanden. De verdediger bepleitte in ver band met de gunstige antecedenten van verdachte een straf, gelijk aan den tijd door verdachte doorge bracht in voorloopige hechtenis. De economische rechter, mr. Couvee, onmiddellijk vonnis wij zende, zeide, dat dit feit toch wel zeer ernstig is. Herhaaldelijk heeft verdachte 'zich aan onwettige slachtingen schuldig gemaakt. Trouwens geheel Schalkwijk staat er voor bekend. Toen spreker vijf dageni in Utrecht was, hoorde hij al van iemand: „Als je vleesch wilt hebben zonder bon, ga dan maar naar Schalkwijk." Deze man moet, en zoovele ande ren met hem, begrijpen dat op den duur onze voedselvoorziening op zoodanige wijze in de war wordt gestuurd, dat, als dat ongestraft zou blijven, ten slotte niemand meer op normale wijze aan vleesch zou komen. Er moeten nu eenmaal flinke straffen worden uitgedeeld. Mr. Couvee veroordeelde den man tot vier maanden gevangenis straf, met aftrek van de preventie ve hechtenis. Zijn helper, een zekere v. d. B., eveneens uit Schalkwijk, werd eveneens tot vier maanden veroor deeld mèt aftrek. BELOOF ME NIETS. Laatste Covoto-avond, Covoto gaf Woensdag haar vijfde en laatste abonnementsvoorstelling in de Harmonie. Dezen keer speelde het Residentie- tooneel het blijspel van Charlotte Riszmann „Beloof me niets!", in de uitstekende vertaling van J. Th. de Meestervan Ham. Maarten Pratt kan schilderen en hij Kan het zelfs goed maar dit is dan ook vrijwel het eenige. Huis houden is hem een onbekend begrip. Hiervoor moet zijn pittige, jonge vrouw Monika zorgen en het zou haar vermoedelijk wel lukken, de noodige contanten te fourneeren als Maarten niet alle pogingen daartoe laat mislukken. Weet zijn vrouw bij voorbeeld met veel moeite een rijke kennis te bewegen een paar schilde rijen te koopen, dan vertelt Maarten hem allereerst, dat h\j diens gezicht dat hij karakteriseert als de „geïn carneerde domheid" graag zou wil len schilderen; daarna, dat de meeste schilderijen de verf en het linnen nog niet eens waard zijn, om hem tenslotte een uitvoerig exposé te geven van wat er allemaal aan het werk mankeert. Intusschen loopen de melkboer en de huisbaas de deur plat om hun geld binnen te krijgen'. Maarten interesseert dat heel weinig, Monika evenwel des te meer. Ten slotte sluiten ze een compromis. Om dat Maarten zijn werk niet kwijt wil, zoolang het nog niet feilloos is, zal zijn vrouw de schilderijen onder haar naam verkoopen. Ze wordt in korten tijd beroemd en de schilder Maarten Pratt is wel dra alleen nog maar „de man van Monika Pratt, van wien ze zeggen, da-ie óók schildert". Totdat een kunsthandelaar het be drog te weten komt en openbaar maakt de eenige weg, die nog tot erkenning voeren kan. De terugslag is groot, maar de mogelijkheid op een nieuw begin blijft. Maarten be gint nu pas te vermoeden, dat hij fouten gemaakt heeft en deze wil hij voortaan vermijden. Hij wil zoo veel „Beloof me niets zegt Monika dan want ze kent hem en ze weet dat ook in de toekomst de realiteit in hun huwelijk haar afdeeling zal en ook moét blijven. De vlotte en dikwijls origineele dialoog is een van de meest opval lende deugden van dit tooneelspel. Het Residentietooneel is er onder de leiding van den bekwamen regis seur Johan de Meester in geslaagd deze kwaliteit volledig uit te buiten. De drie hoofdrolspelers: Paul Steen bergen (Maarten), Caro van Eyck (Monika) en Theo Frenkel (de kunst handelaar Felder) hebben in hun rollen voortreffelijk spel laten zien, dat een hooge graad van perfectie bereikte. Zij hebben karakters ge creëerd, die den toeschouwêr vol ledig hebben kunnen overtuigen. Annie van Duyn, Jan Kelling en Bob Oosthoek, figuren van het tweede plan in dit tooneelspel, sloten zich bij het spel van het eerste drie tal harmonisch aan. Bob Oosthoek werd nogal gehan dicapt door een vrij ernstige blessure aan de knie, een gevolg van de ver duistering. Ook zijn spel was, gelijk gezegd, voldoende, evenals dat van de overigen. Het décor voor het zolder-atelier van de Pratts was zooals de traditie het bij deze vertrekken nu eemaal wil. Het was ontworpen en uitge voerd door Willem Deering en van alle gebruikelijke ongemakken voor zien. Een welgeslaagd concert op den vooravond; een huldi ging. Ter gelegenheid van het 12%- jarig bestaan van de chr. muziek vereniging Advendo te Broek op Langendijk werd op Hemelsvaarts- dag een concours gehouden, uit gaande van den Noordholl. bond van chr. harmonie- en fanfarecorp sen. De deelname was echter ook opengesteld voor andere verenigin gen, waarvan door verscheidene muziekverenigingen rut de om geving gebruik werd gemaakt. Den avond vóór het concours werd in het concoursgebouw, het groote bloembollengebouw van de Langendijker Groenten Centrale, een concert gegeven, aangeboden door de zusterverenigingen uit deze gemeente. Voor dit concert be stond groote belangstelling. Het groote gebouw, waar plaats is voor ongeveer 1100 personen, was onge veer voor driekwart gevuld. Behalve de jubileerende vereni ging, die op het concours te spelen nummers en eenige marschen ten gehoore bracht, traden vier zang verenigingen op: het doopsgezind kerkkoor onder leiding van den heer J. L. H. J. Westenberg, het herv. kerkkoor onder leiding van den heer K. Wagenaar en de chr. De besturen van de vereni gingen, het hoofdbestuur en de jury werden op Hemelvaartsdag om 12! uur ten raadhuize ontvangen. Be halve genoemde heeren waren, met uitzondering van de heeren Hellinga en Dekker, alle raadsleden aanwezig!' De loco-burgemeester, dr. J. A. J. Barnhoorn, heeft de gasten in hartelijke bewoording toegesproken. Hij noemde het een eer en genoegen hen te mogen ont vangen op hun muziekfeest in ons mooie dorp. Dat gij trots de moei lijke omstandigheden toch hebt doorgezet, bewijst Uw gezond opti misme en groote liefde voor de mu ziek. Dat is wat wij in dezen tijd noodig hebben. In een bloemrijke taal schetste spr. de groote waarde van de muziek, die het volk ver heft en veredelt, zij versterkt de vriendschapsbonden met een vreed zaam doel de kunst onder het volk te brengen. Spr. hoopte, dat het concours moge slagen, opdat de deelnemers na den vreedzamen strijd met genoegen aan het mooie en veredelend doel mogen terug denken. (Applaus). De voorzitter van het hoofd bestuur spreekt. De heer W. Bruul bracht dank aan den w.n. burgemeester voor de ontvangst en het hartelijke welkom Het officieele cachet dat er op wordt gelegd door deze ontvangst, hebben we noodig, zei hij, om de muziek te beoefenen en tot de hoogste ontwikkeling te brengen. Spreker riep allen het welkom toe, inzonderheid de jury, waaraan hij de prettigste herinnering had van voorgaande concourses, Dankbaar was spreker dat de heeren weder om bereid waren, temeer daar van een behoorlijke honoreering geen sprake kan zijn. Dank bracht spre ker aan het bestuur van „Eensge zindheid" dat de gasten wilde ontvangen. Spr. stelde het op hoo- gen prijs, dat het gemeentebestuur het muziekpark en de muzieknis heeft beschikbaar gesteld en hij vestigde er de aandacht op dat ver schillende van de deelnemende corpsen in de hoogste afdeelingen uitkomen. Met den wensch dat de opzet van „Eensgezindheid", ver edeling van muziek, moge slagen, besloot spreker zijn rede. (Appl.) Hierna werd de eerewijn aange boden en een dronk gewijd aan het welslagen van het concours (Inst.) De eerste dag van het concours. Hierna ging men naar het feest terrein, waar alles tot in de puntjes geregeld was. Hoewel de dreigende lucht geen groot bezoek tengevolge had, waren er reeds dadelijk een 200 personen aanwezig. Omstreeks half één ving het concert aan door „Ons Genoegen" te Wieringer- waard. Daar het weer zich in gun- stigen zin ontwikkelde, kwamen regelmtaig bezoekers binnen en een uur na den aanvang waren reeds 350 kaarten verkocht. Het aantal bezoekers steeg tot ruim 700 en dat was een meevaller. Twisk was niet opgekomen (die komt a.s. Zondag). Omstreeks 5 uur was het concours afgeloopen. De jury kende de navolgende prijzen toe met de daarachter vermelde punten: 2e afd. fanfare: „Ons Genoegen", Wieringerwaard, 2e pr., 296 p.; „Harmonie", Benningbroek, 2e pr., 308 p. Ie afd. fanfare: ,Door Wilskracht Saamgebracht", Venhuizen, 2e pr., 313 p.; „Exselsior", Nieuwe Nie- dorp, 2e pr. 295 p. Eere afd. fanfare: „Excelsior", Andijk (West), 2e pr. 315 p.; „Har monie", Hippolytushoef, Wieringén, le pr. 405 p.; „Eensgezindheid", Heiloo, le pr., 384 p.; „Ons Genoe gen", Wijdenes le pr., 384 p. Het avondconcert. Het avondconcert trok groote be langstelling. „Concordia" uit Oost- zaan en „Eensgezindheid" uit Hei loo, beide onder één directeur, den heer A. Meijns, met een bezetting van 85 personen, zal hieraan niet vreemd zijn geweest. Het was een genotvolle avond, daar de corpsen op elkander zijn ingesteld, wat in zuiverheid, opvat ting en voordracht tot uiting kwam. Het spontane applaus, dat na het laatste nummer tot een ovatie aan groeide, was het beste bewijs, dat men het gebodene apprecieerde Aan het verzoek om een toegift werd grif voldaan. gemengde zangvereeniging Halle luja en het chr. mannenkoor De Lofstem, beide onder leiding van den heer Paul Kok. Alle vier ver- eenigingen hebben eer ingelegd met dit optreden. Hierbij bleek wel, dat er in Broek pp Langendijk vele gcede zangers zijn, want het is geen kleinigheid, in een plaats van even tweeduizend inwoners vier zang- vereenigingen van dit formaat te vormen. Vóór den aanvang van het concert heeft de voorzitter van Advendo, de heer W. Slot Pz., een kort wel komstwoord gesproken, in het bij zonder tot den burgemeester dezer gemeente, de heer H. Schelhaas, be schermheer van Advendo, en het dag. bestuur van de Langendijker Groenten Centrale, welke het bloembollengebouw ter beschikking had gesteld voor het concours. Spr. betuigde daarvoor zijn hartelijken dank. Den gemeente-opzichter, den heer J. M. de Jong, werd dank ge bracht voor zijn technisch adviezen. In den loop van den avond is de dirigent van Advendo, die vanaf de oprichting de leiding dezer vereeni- ging heeft gehad, gehuldigd. De beer Slot heeft den heer Van Kal ken hartelijk toegesproken. Dank zij dien energie is men in staat ge weest te doen, wat men zich had voorgesteld. Hoe groot zijn liefde voor zijn werk is, blijkt wel uit het feit, dat de directeur gedurende den afgeloopen winter alle repetities van Advendo heeft geleid. Hij was daar voor genoodzaakt, 's avond per fiets naar Hoorn terug te keeren. De heer Slot bood hem namens de vereeni- ging een rooktafel met een rookstel aan. Mevr. van Kalken ontving een bloemenhulde. De heer Slot sprak den wensch uit, dat de vereeniging nog lang onder de leiding van den tegenwoordigen directeur moge voortwerken. De heer J. Koeman sprak een feli citatie uit namens het Doopsgezind Kerkkoor en wees op de noodzake lijkheid van samenwerking. De voorzitter van den Bond van chr. harmonie- en fanfaregezel schappen, de heer O. S. van der Wal, vertolkte de gevoelens van het bondsbestuur. Spr. was dankbaar voor de medewerking van de zus terverenigingen en sprak den wensch uit, dat deze samenwerking tussehen de cultureele verenigin gen zoo mag blijven. De heer Van der Wal sprak een hartelijke felici tatie uit aan het adres van Advendo en den dirigent en gaf als zijn over tuiging te kennen, dat de chr. muzi kanten hun plaats in het muziek leven zeer zeker kunnen opeischen. De burgemeester sprak een woord van dank namens de aanwezigen tot de aan het concert medewerken de verenigingen. Spr. heeft een terugblik geworpen over de afge loopen 12% jaar, vooral den nadruk leggende op de moeilijkheden, welke men bij de oprichting van de muziekvereniging, waaraan uiter aard veel kosten verbonden zijn. hééft gehad. Thans is het een eere zaak voor de burgerij, Advendo door de moeilijken tijden van nu heen te helpen. Spr. richtte zich ver volgens tot den dirigent, in wien de commissie zich indertijd niet ver gist heeft. Hij wenschte den heer van Kalken nog vele jaren aan het hoofd van Advendo toe. Ontvangst ten raadhuize. Op Hemelvaartsdag, 's morgens om elf uur, werden hoofdbestuur en juryleden, commissieleden en ge- noodigden officieel ten raadhuize door het gemeentebestuur ontvan gen. Hierbij heeft de burgemeeter gezegd, dat het voor het gemeente bestuur een groot genoegen was, den bond te mogen ontvangen. Ten eerste omdat het de eerste maal in de geschiedenis van deze gemeente is, dat een muziekconcours hier wordt gehouden, ten tweede omdat dit is bij het 12%-jarig jubileum van Advendo. Spr. hoopte, dat de bond moge medewerken, de toonkunst hoog te houden. De voorzitter van den bond, de heer Van der Wal, heeft het ge meentebestuur hartelijk bedankt voor de ontvangst. Voor de sponta ne medewerking van gemeentebe stuur en burgerij is men zeer dank baar. Men heeft wel eens vrees in deze tijden, ook t.a.v. den bond, maar, waar God ons geleidt zullen wij rustig voortgaan. Nadat spr. de beste wenschen had uitgesproken voor den burge meester en de gemeente, werd de eere-wijn gepresenteerd. Voor het raadhuis hadden zich de leden van de verschillende corp sen opgesteld, voor het brengen van een aubade, onder leiding van den heer Van Kalken. De belangstelling van de zijde van het publiek was hiervoor zeer groot. Begonnen werd met een koraal, Ps. 150 1, gevolgd door „Wilhelmus" van dr. Walter Boer, dat door velen meegezongen werd. De aubade eindigde met een marsch van Jac. te Hall. 's Middags werd in het bloem bollengebouw, dat tot de laatste plaats bezet was, de concertwed strijd gehouden, welke 's avonds met een even groot aantal belang stellenden werd voortgezet. Er na men een zestiental vereenigingen aan deel. De uitslagen fran dezen goedge slaagden dag luidden: Marschwedstrijd: Juliana, ÏJmui- den-Oost 25 pnt., le prijs; Soli Deo Gloria, Alkmaar 24 pnt, 2e pr.; Cres cendo, Hoorn, 25 pnt., le pr.; A.D. V.E.N.D.O., Broek op Langendijk, 25 pnt., le pr.; Patrimonium, Amstel veen, 25 pnt., le pr.; Sursum Corda, Krommenie, 23 pnt., 2e pr.; Soli Deo Gloria, Wees 27 pnt., le pr. Tamboerwedstrijd: Soli Deo Gloria, Alkmaar, 27 pnt., le pr.; Crescendo, Hoorn, 27 pnt., le pr.; Soli Deo Gloria, Weesp, 28 pnt., le pr. Concertwedstrijd: 3e afd. Harmonie: Soli Deo Gloria, Koog aan de Zaan, 46 pnt., 2e pr.; Oranje Harmonie Kapel, Wormer, 51 pnt, 2e pr. ALKMAAR. GEBOREN: Louis P. W., z. van Lourentius C. Mulder en N. Nauta, Leopold A. M., z. van Franciscus M. A. Stadegaard en K. Ruckendor- fer. Johanna Th. M., d. van An- dries Duin en A. Mulder. Johan nes K., z. van Theodorus van Twuij ver en T. Nieters. Marinus N., z. van Marinus N. Pranger en W. Go- dijn. ONDERTROUWD: Pieter Nol en Josephina -Schumacher. Dirk de Geus en Jacoba A. Muts. Petrus J. Ketting en Jacoba Kuiper. OVERLEDEN: Elize A. van Son deren, oud 13 dagen. Voetbal BE VOETBALWEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. V.S.V. maakt het in de kampioens competitie tegen veler verwachting niet best. Zij schijnt haar producti viteit kwijt te zijn. Gisteren verloor zij op eigen veld met 10 van A.D.O. P.S.V. bleek in Eindhoven te sterk voor Be Quick dat met 30 werd verslagen. De positie van Heracles is door deze uitslagen versterkt. W.V.V. herstelde zich in de degra datiewedstrijden eenigszins door G.R.C. met 31 te slaan. In 2 B is het pleit voor H.F.C. be slist. Zij verloor gisteren met 31 van Spartaan en zal degradatiewed strijden moeten spelen. Velox won met 31 van Watergraafsmeer en Kennemers behaalde een punt door 22 te spelen tegen H.B.C. In 4 A was Watervogels een gewil lig slachtoffer voor B.K.C. dat met 150 won. Oudesluis behaalde een 42-overwinning op Succes. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. V.S.V.—A.D.O. 0—1 P.S.V.—Be Quick 3—0 Afdeeling V Promotiecompetitie 2e klasse. G.R.C:—W.V.V. 1—3 Afdeeling I 2e klasse WatergraafsmeerVelox 13 H.F.C.De Spartaan 13 H.B.C.De Kennemers 22 4e klasse A B.K.C.Watervogels 150 OudesluisSucces 42 Bil j arten KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND EERSTE KLASSE DRIEBANDEN. Gistermiddag werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland eerste klasse drie banden, waarvan de or ganisatie is opgedragen aan de ver eeniging Noordbrabant te Utrecht. De bekende tooneelzaal van het ho tel Noordbrabant was tot dat doel in een prachtige en bij uitstek geschik te biljarzaal veranderd. Het tornooi werd met een hartelijk welkomst woord tot de spelers geopend door den tweede voorzitter van de veree niging Noordbrabant den heer D. Brouwer. Reeds voor de beide eerste partijen resp. tussehen Sweering en de Leeuw en Sengers en van Alphen bestond veel belangstelling van de zijde van het publiek. Sengers toonde zich op dezen eer sten middag in uitstekende vorm. Hij beheerschte zijn partij tegen van Alphen volkomen en won onbe dreigd. De partij de Leeuw-Swee- ring was veel spannender. Beide spelers gaven elkander in kracht weinig toe. Dan weer had Sweering de leiding om deze even later weer af te staan aan de Leeuw, zonder dat evenwel een van beiden de kans kreeeg een veilige voor sprong te nemen. De spanning bleef voortduren tot aan het einde, waarbij tenslotte Sweering beslag legde op een kleine doch vol komen verdiende overwinning, wel ke hem werkelijk niet geschonken werd. Verdere uitslagen waren van 't HooftVerbeek 3450, Peeterse Schmidt 5046, van AiphenSwee ring 5042, Sengersde Leeuw 50 39, VerbeekPeeterse 5028 cn Schmidt—v. 't Hooft 50—31. 3e afd. Fanfare: St. Gregorius, Ha renkarspel, 55 pnt., le pr. 2e afd. Fanfare: Juliana, IJmuiden- Oost, 54 pnt., 2e pr.; Patrimonium, Enkhuizen, 55 pnt., le pr. 2e afd. Harmonie: Sursum Corda, Bloemendaal, 56 pnt., le pr. le afd. Fanfare: Soli Deo Gloria, Alkmaar, 52 pnt., 2e pr. le afd. Harmonie: Crescendo, Hoorn, 54 pnt., 2e pr. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: A.D.V.E.N.D.O., Broek op Langen dijk, 60 pnt., le pr.; Genot door Kunst, Noordscharwoude, 52 pnt., 2e pr.; Patrimonium, Amstelveen, 53 pnt., 2e pr. Eere-afd. Harmonie: Soli Deo Gloria, Weesp, 57 pnt., le pr.; Sur sum Corda, Krommenie, 63 pnt., le pr. met den bondsbeker voor het hoogste aantal punten; Soli Deo Gloria, Zaandam, 61 pnt., le pr. met den Boskra-beker, Excelsior, Noord scharwoude, 67 pnt., le pr., met lof der jury. Dammen R.K. DAMCLUB D.D.D. Zondag j.l. is de le ronde van de finale voor de persoonlijke kam pioenschappen van den West-Frie- schen Dambond verspeeld. De uitslagen der wedstrijden voor zoover 't leden onzer vereeniging be treft waren: le klasse: J. RavensteinM. Oud 11. Het was een partij van zeer tam karakter, waarbij beide spelers alle moeilijkheden uit den weg gin gen, zoodat reeds na een uur spelen een rèmisestand was bereikt. H. de Jong, die voor de finale was ge plaatst, heeft zich door bijzondere omstandigheden genoodzaakt gezien, zich terug te trekken. 2e klasse: N. M. OudTh. de Lan ge (J.H.V. te Noordscharwoude) 20. Hierin speelde wit niet onfor tuinlijk, toen zwart een damslag over 't' hoofd zag en wit een schijf voorkwam. Dit bleek echter niet voldoende voor winst te zijn, doch door een verkeerde behandeling van 't eindspel door zwart, wist wit op gelukkige wijze de overwinning te behalen. JAARVERGADERING C.S.V. TE CASTRICUM. In café Borst hield C.S.V. haar jaarvergadering. Bij de opening deelde de voorzitter, de heer Dijk huizen, mede, dat hü zou aftreden. Notulen en jaarverslagen werden goedgekeurd. Er was een batig saldo van 152. De aftredende bestuurs leden, de heeren Duinker en van Amersfoort, werden bij acclamatie herkozen en gekozen werd de heer Hunnening. *Us voorzitter werd ge kozen de heer Duinker, die den af tredenden voorzitter dank bracht voor alles wat hij voor C.S.V. had gedaan. Deze werd tot eerelid be noemd. Ook de trainingskwestie werd daarna uitvoerig besproken. De heeren Jurriaans (oud-Ajax- speler) en Hopman zullen zich met de training bezighouden. Het kiezen der elftalcommissie ontlokte uitgebreide debatten. Ten slotte werden gekozen de heeren F. Peys, A. Sfolk en N. Bakker. Paarden GEEN TOTALIS ATOR BIJ DE SPRINGCONCOURSEN. Het bestuur van de Burger-Rui- tersportvereeniging deelt mede, dat de totalisator voorloopig niet op de springconcoursen ingevoerd zal wor den. COURSES TE DUINDIGT. 4 rennen en 3 draverijen. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden rennen en dra verijen waren als volgt: Groenendaalprijs (ren): 1. Eehil- lais, tijd 1.32.8, met vele lengten; 2, Petit Artiste. Darwinprijs (draverij): 1. Exc. Brewer, tijd 2.55.1 (1.41.8); 2. Dia- dema; 3. Emma Signal. Santoiprijs (ren): 1. Zuénoula, met vele lengten. Diaboloprijs (draverij): 1. Dutch Hannover, tijd 3.50.1 (1.33.9); 2. Do- num Vita; 3. David Volo. Billitonprijs (ren): 1. Dead heat.: Gatinaise en Gracques, tijd 2.03.7; 3. Sarata. Dahliaprijs (draverij): 1. Anselor, tijd 3.49.1 (1.33.9); 2. Job; 3. Senator Norris. Admiraal Togo-prijs (ren): Indian Prince, tijd 2.26, met 2 lengten; 2. Laughing Water. DRAVERIJEN TE DRACHTEN. De uitslagen van de gistermiddag te Drachten gehouden draverijen v/aren als volgt: Openingsprijs, prijzendraverij 4de klasse: 1. Charles Scott (H. Timmer mans), (1670 m) in 2 min. 43.2 sec, Kilometertijd 1 min. 37.7 sec.; 2. Ad- drie (P. Kramer), (1650 m) in 2 min. 44.8 sec.; 3. Boy Scott (C. P. Neyens) in 2 min. 46.8 sec. Voog-prijs: Engelsche heatprijzen- draverij 2e en 3e klasse: le serie: 1. C. Albatros (J. L. Bolt) (1650 m) in 2 min. 36.2 sed. Kilometertijd 1 min. 34.7 sec.; 2e serie: 1. Anvil E (J. Bolwijn) (1650 m) in 2 min. 37.8 sec. Kilome tertijd 1 min. 35.6 sec. Beslissende serie: 1. Anvil E in 2 min. 37.2 sec.; 2. C. Albatros in 2 min. 37.2 sec. en 3. Allright (U. W. de Jong) 1670 m. in 2 min. 38.2 sec. Mei-prijs: Kortebaandravcrij 800 m: 1. Charles Scott in 1 min. 7 sec.; 2. C. Albatros; 3. Xoli (wed. A. Sierdsma) en 4. Elionora (H. Dragt). Amateursprijs: heerrijderscourse handicap: 1. The Saint (H. de Vries) (2040 m) in 3 min. 16.4 sec. Kilome tertijd 1 min. 36.3 sec.; 2. Guard (H. de Vries) (2020 m) in 3 min. 17.4 sec. H.L.O.-NIEUWS. Meer dan 60 jong zijnde of zich jong voelende dames en heeren na men Maandagavond aan de eerste H.L.O.-training deel. Het was een enthousiaste schare, die op den eer sten avond alle onderdeelen even doorgenomen" heeft, om de volgen de avonden meer in groepjes te oefe nen, hoewel het spel en de vrije oefeningen allen weer tnzamen zul len brengen. Mede met het oog op de a.s. avond-44-daagsehe, staat er reeds een wandeltocht op het programma. Drukwerk is meestal haastwerk. Wij zijn daarvoor speciaal ingericht. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7