«ar Muziekconcours te Heiloo. „Het levende Poppentheater" „Het levende Poppentheater" STAD EN OMGEVING AGENDA voor de kinderen van onze abonné'sü! Jan Klaassen en de booze kater Felix Jan Klaassen bevrijdt Katrijn van de booze Heks. En nu de voorstellingen voor onze courant: LAATSTE BER1CH AMSTERDAMSCH BEURS noordscharwou EERSTE BLAD 2 EERSTE BLA1> Alkmaar, Maandag. UITREIKING PERSOONS BEWIJZEN. Men verzoekt ons opneming van het volgende: Nog steeds komt het voor, dat personen, die zich aanmelden voor het afhalen van hun persoonsbewijs, moeten worden teruggestuurd, om dat de door hen over te leggen foto's en bescheiden niet in orde worden bevonden. In verband hiermede wordt de aandacht gevestigd op het besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenland- sche Zaken van 7 Mei jl., waarbij is bepaald, dat voor hen, aan wie door eigenschuld het per soonsbewijs niet op den in de op roeping vermelden datum kan worden uitgereikt, de te betalen leges kan worden verhoogd t o t 2. Ernstig wordt daarom aangeraden er voor te zorgen, dat men op den voor de uitreiking vastgestelden dag in het bezit is van goedgekeur de foto's en andere over te leggen bescheiden. In het bij de oproeping ingesloten formulier wordt duide lijk omschreven, wat moet worden medegebracht. BEROOVING. Een dezer dagen bracht een be woner van een in den omtrek van Alkmaar gelegen gemeente alhier een vroolijken dag door. Hij be zocht verschillende café's en ge raakte langzamerhand onder den invloed van den door hem ge bruikten drank. In den laten avond maakte hij kennis met een vrouwspersoon, waarmede hij te gen sluitingstijd der café's aan den wandel ging. Na het afscheid miste onze vroolijke buitenman echter zijn portemonnaie met ongeveer - 250. Gedeeltelijk ontnuchterd kwam hij aan het bureau van po litie aangifte doen. Aldaar toog men direct aan het werk, waarna dienzelfden nacht een vrouw, ge naamd R. R., van haar bed werd gelicht en aan een streng verhoor werd onderworpen. Bij het onder zoek werd vrijwel het geheele ver miste bedrag op haar gevonden en kwam vast te staan dat men de juiste persoon te pakken had. Den volgenden dag is de vrouw na op gemaakt proces-verbaal ingesloten in het Huis van Bewaring. YACANTIEBONNEN VERZILVEREN. Er kunnen deze week wederom in het gebouw van den heer A. Haring, Oudegracht 130, vacantie- bonnen verzilverd worden. Men wordt verzocht voor den goeden gang van zaken eenig wisselgeld te willen meenemen. Voor nadere bijzonderheden zie men elders in dit nummer. PAST OP UW FIETS. Zaterdagmiddag werden er in deze gemeente weer twee rijwielen ontvreemd. Direct na het binnen komen der aangiften stelde de po litie een uitgebreid onderzoek in, waarbij het haar mocht gelukken de daders onder de gemeente Lim- men aan te houden. Het bleken twee bewoners van Amsterdam te zijn, die met de ge stolen fietsen op weg naar hun woonplaats waren. Beide verdachten zijn na opge maakt proces-verbaal in het Huis van bewaring ingesloten, terwijl de rijwielen zijn inbeslag genomen. EEN GOED NEDERLANDSCH JEUGDWERK. De hier pas opgerichte'jeugdaf- deeling van de Vereeniging „Oost en West" hoopt reeds deze week haar eerste bijeenkomst te houden. Niemand minder dan de heer K. van der Veer, de leider der Onder wijzerscursussen van het Kolo niaal Instituut zal deze eerste Indische jeugdcursus persoonlijk komen geven, met het onderwerp ,,Het hoofdvolksvoedsel in Indië", verduidelijkt met mooie licht beelden. Het heeft den initiatiefnemers van dit jeugdwerk niet aan belang stelling ontbroken, want thans is het aantal deelnemers aan deze cursussen reeds tot circa 700 geste gen, uitsluitend leerlingen dei- hoogste klassen van de verschil lende lagere scholen. Onze stad is echter geen lokaal rijk, dat zulk een respectabel aantal tegelijk kan plaatsen, zoodat deze cursus voor een deel der deelnemers des avonds herhaald wordt. De belangstelling voor dit jeugd werk eindigt niet bij de school jeugd, want zeer vele ouders en andere belangstellenden hebben te kennen gegeven zeer ingenomen té zijn met dit initiatief, terwijl ande ren den wensch hebben geuit nader kennis met de leerstof te willen maken. Om hieraan tegemoet te komen heeft het bestuur ditmaal besloten de gelegenheid hiertoe op den avondcursus open te stellen, door de beschikbare plaatsen voor deze belangstellenden open te hou den. DIEFSTAL. Zaterdagavond heeft de politie een gehuwde vrouw uit een bui tengemeente aangehouden wegens het plegen van winkeldiefstallen. Tegen de vrouw, die een volledige bekentenis aflegde, is proces-ver- baal opgemaakt. De gestolen voor werpen werden in beslag genomen. PUZZLE-RUBRIEK. Het diagram van de gevraagde deelsom in onze laatste opgave was niet duidelijk. Wij zullen morgen dit diagram nogmaals opnemen en de tijd van inzending verlengen tot j.s. Zaterdagmorgen 10 uur. 18 Vereenigingen op den tweeden dag aanwezig. Heiloo heeft het met zijn twee den dag niet getroffen door somber weer, weinig zon en bij den aan vang van het concours een betrek kelijk gering bezoek. Zij die er wa ren keken hun oogen uit naar de Alkmaarsche Postfanfare, bestaan de uit 47 leden. In de nis waren directeur Anderson voor zijn muzi kanten en voor de nis de tambour- maitre en zijn 8 trommelslagers. Wat een mooi gezicht dat kranige corps in zijn keurig uniform. Van een opening was geen sprake. Wel was de gastvrouwe onze „Eensge zindheid" met het bestuur, alsme de het hoofdbestuur aanwezig, doch daar bleef het bij. Men had alleen oog voor de Postfanfare en met recht. Het is geen wonder dat de Alkmaarders trotsch op hun corps zijn! De A. P. F. heeft voldaan aan wat men van een corps dat in de 3e afdeeling uitkomt, mag ver wachten. De rest van de deelne mende corpsen kwam in de le afd. Fanfare, eere afd. Harmonie en eere-afd. Fanfare uit. Schoorl liet verstek gaan, dé overigen ook Twisk dat Donder dag niet komen komen waren nu present. Trots de dreigende lucht was het getal bezoeker(sters) ongeveer 550, hetgeen mee viel. Omstreeks half 5 was het con cours ten einde. Met een marsch als toegift nam „Onder Ons", te Dirkshorn afscheid. Na afloop heeft de voorzitter, den heer W. Bruul dank gebracht aan de 18 vereeni gingen, die trots de gebrekkige verkeersmiddelen hebben doorge zet en naar Heiloo zijn gekomen. Wij, aldus spreker, moesten vroeg beginnen om vroeg te eindigen. De eerewedstrijd moest, doordat de da mes en heeren nog op tijd terug wilden gaan, vervallen. Spreker bracht dank aan de heeren direc teuren en werkende leden en in het bijzonder aan de jury en niet minder aan de gastvrouwe „Eens gezindheid" voor de ontvangst en het vele werk. Dank werd aan het gemeentebestuur voor het afstaat van het muziekpark en de nis en aan de burgerij van Heiloo voor het bezoek en den financieelen steun. Ten slotte deelde spreker nog mede, dat de heer Molenaar een prijs had beschikbaar gesteld voor hen die het hoogste aantal punten behaalde. Hierna Werden in de muzieknis de prijzen uitgereikt. De jury heeft de volgende prijzen toegekend: 3e afd. fanfare: „De Postfanfare" te Alkmaar 351 le prijs. ie afd. fanfare. „Willen is Kun nen", Lutjebroek 327, 2e pr. Eere afd. harmonie: Apollo", Den Oever, Wieringen, 332, le pr.; „Winkels Harmonie", Winkel, 321, 2e pr. Eere afd. fanfare: „De Herle ving", Zwaag 333, 2e pr.; „Kunst na Arbeid", Zuidscharwoude, 339, le pr.; „Concordia", Hoogkarspel, 342, le pr.; „Oefening kweekt Kennis", Oostwoud, 387, le pr.; „Onder Ons", Dirkhorn, 369, le pr.; „West- frisia" Twisk, 363, le pr. Concert van „Ons Genoegen" te Wormerveer. Na afloop van het concours gaf 's avonds 7 uur de Harmonie ,Ons Genoegen" te Wormerveer, een concert onder directeur van den heer A. Meins, die ook directeur is van het Heiloosche corps „Eensge zindheid". Voor dit concert van 60 man bestond groote belangstelling. Het eerste nummer, een marsch van G. H. Boedwijn, te Hoorn die lid van de jury was, werd voor het eerst door hem gedirigeerd. Het publiek had „schik in 't geval" en bracht de „nieuwbakken" dirigent een spontaan applaus. Verder werd gedirigeerd door den heer A. Meijns. Het spontane applaus be wees wel hoe men goede muziek op prijs stelt. Om 8 uur dreef een stortbui de vele bezoekers in de consumtietent. De regen bleef spelbreker, want velen gingen met spoed huiswaarts. Niettemin werd het program afgewerkt. Aan het einde heeft den heer Bruul dank gebracht. De om een toegift vragende bezoekers kregen hun zin. Jammer dat het mooie orogramma zoo in het „water viel". Bioscopen. City-theater, 1.15 uur, hoofdnum mer Kinderarts dr. Engel (rom.); hoofdrollen P'ul Hijrbiger, Oscar Sima en Viktoria von Balasko. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Operette (muz. operette film); hoofdrollen Maria Holst, Willy Forst, Paul Hörbiger en Leo Slezak. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Die Rothschilds (rom.); hoofdrollen Carl Kuhlmann, Erich Ponto, Albert Lippert, Hilde Weiss- ner en Gisela Uhteh. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af door loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstel ling. Roxy-theater, 7 15 uur, hoofdnum mer Feest in den Jordaan (hum. Holl. film); hoofdrollen Johan Elsen- sohn, Aaf Bouber, Herman Bou- ber e.a. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.15 eri 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 26 Mei. 8 uur, café Central, uiteenzetting van wat de Ned. S.S. is en wil. VLEESCH ZONDER BON EN VEEL TE DUUR. Aardappelenhandelaar uit Limmen beboet. De aardappelhandelaarO. te Limmen bood verschillende van zijn klanten te Bussum vleesch aan, zonder bon en tegen veel te hoogen prijs. Een zestal ging op zijn aanbod in, zoodat het voor O. loonend werd te Naarden een koe frauduleus te slachten, daarna het vleesch bij zijn klanten te bezorgen en bij hen aan huis in te zouten. Naar een en ander heeft de politie te Bussum een onderzoek ingesteld. Zij slaagden erin de daders te ach terhalen e'n nagenoeg al het vleesch in beslag te nemen. De inspecteur voor de prijsbeheer- schink te Amsterdam legde ver dachte O. een flinke boete op en verklaarde het vleesch, waarover hij nog de beschikking had, ver beurd. Hij stelde echter ook een vervol ging in tegen de koopers, die voor het meerendeel tot de goedgesitueer- de inwoners van Bussum behooren. Door hun handelwijze werd het frauduleus slachten immers zeer in de hand gewerkt. Mevr. van H. kreeg een boete van 150. Mevr. B. C. móet 100 beta len evenals mevr. R. en mevr. B. Mevr. G. kreeg 200 boete. De heer D. F. 150. Het vleesch, dat zij had den gekocht, werd verbeurd ver klaard. BRIDGEWEDSTRIJD TE BERGEN, De Berger bridgeclub hield giste ren in de Rustende Jager haar groo te drive, waarvoor veel belangstel ling bestond uit tal van plaatsen uit Noordholland. Er werd met zeer veel animo gespeeld in 5 groepen en voor de nummers één en twee in elke lijn waren mooie prijzen. Het geheel had een prettig verloop. Door bijzondere omstandigheden kan de geheele uitslag nog niet worden me degedeeld. Door verschillende Alk maarsche paren werden prijzen be haald. Zoo wonnen de volgende paren eerste prijzen: mevr. Sluizer en mej. Elzas, de heer en mevr. v. d. Too- ren en de heeren A. Visser en A. Tappe. Tweede prijzen wonnen o.m. mevr. Schermerhorn en de. heer Beeldman, de heer en mevr. Lind en de heeren O. Visser en L. Sluizer. LAMMERENMARKT TEXEL. Op de heden te Texel gehouden lammerenjnarkt waren 4100 stuks aangevoerd. De prijzen varieerden van 20 tot 28. De gemiddelde prijs was 24'. De handel was vlug. BERGEN. Frauduleuze slachtingen. - Door de politie dezer gemeente is in samenwerking met die te Alk maar en ambtenaren van den C.C.D. klaarheid gebracht in en kele frauduleuze slachtingen van varkens. Nadat de slachtplaats was opge spoord, kon proces-verbaal wor den opgemaakt tegen N. V. en J. L. alhier wegens onbevoegd slachten en op ongeoorloofde wijze. Een partij versch vleesch van ruim 200 pond kon worden in be slag genomen. Hetzelfde geschiedde met een nog levend varken, dat voor hetzelfde doel bestemd was. Verlaging rioolbelasting. - Door den Secretaris-Generaal van het Dep. van Binnenlandsche Zaken is goedgekeurd de Verordening op de heffing en invordering van de rioolbelasting, volgens welke deze belasting, ingaande 1 Januari 1941, wordt verlaagd en gebracht van 6 op 4 pet. der kadastrale huurwaar de der voor belasting in aanmer king komende perceelen. Winkelsluiting. - Op verzoek der gezamenlijke slagerpatroons zullen B. en W. den Raad voorstel len tot sluiting van de slagerswin kels op Maandagtpppgen. Naar aanleiding van een ver zoek van de afd. Bergen van „De Hanze" en der Berger Winkeliers- vereeniging zal den Raad worden voorgesteld tot tijdelijke buiten- werkingstelling van de verordening ingevolge art. 9 der Winkelslui- tingwet en voor het a.s. seizoen de volgende regeling te treffen. Op alle werkdagen, dus ook op Zater dag, zullen de winkels geopend zijn tot 8 uur 's avonds en gesloten tusschen 1 en 2 uur. Dós Zondags zullen de winkels geopend zijn van 9 tot één uur, te Bergen aan Zee als in de week tot 8 uur. Raadsvergadering. - De burge meester heeft den Raad in open bare vergadering bijeengeroepen op Vrijdag a.s., n.m. 8 uur. OUDE NIEDORP. Ouderavond. - Vele ouders gaven van hun belangstelling blijk. De heer Wolthuis heette de aanwezigen hartelijk welkom. Door moeilijk heden met de verduistering is er vorig jaar slechts één ouderavond gehouden. Spr. hoopte dat er dit jaar weer twee kunnen worden gehou den, want zij vormen nog steeds de band tusschen school en huis. Medegedeeld werd, dat de nieuwe leerlingen wederom tot de tandver- zorging kunnen toetreden. Bijna alle kinderen nemen hier aan deel. Het leerlingenaantal is door ver schillende omstandigheden tamelijk sterk gedaald. De oorzaak is, dat een groot aantal leerlingen naar de U. L. O. school zijn gegaan. De melkvoorziening heeft weer als gewoon gefunctionneerd. De moeilijkheden, die door de dis tributie komen, zullen onder het oog worden gezien'. Het schoolzwemmen is verplichtend gesteld en reeds dezen zomer doorgc voerd in overleg met het gemeente bestuur en de badinrichting ,,'t Skar- pet". De ontvangsten hebben bedragen 137.55, de uitgaven 86.82)4, saldo 50.72 H- Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heeren J. Meereboer en J. van Zoonen. Nieuw gekozen werden in de plaats van de niet-herkiesbaren de heer M. Schrooder en mevr. W. Heinis. De heer Wolthuis bracht een woord van dank aan de scheidende leden. Thans volgde bespreking van het schoolfeest. Het was eigenlijk de beurt om naar Amsterdam te gaan. De vergadering besloot om weer plaatselijk een feest te organiseeren daar het zoo goedkoop mogelijk moet zijn. Voor het feest zullen van te Voren kaarten ten verkoop worden aangeboden, waaruit het zal worden gefinancierd. Het feest zal worden gehouden Dinsdag 1 Juli. De voorzitter brengt nu ter sprake de vraag of hier ter plaatse kan worden opge richt een afdeeling kinder-vacantie- kolonies. Met een aantal van 10 le den kan een afdeeling worden op gericht. Wil men echter tot uitzen ding van een kind komen, dan zal men minstens 30 leden moeten heb ben. De vergadering besloot na eenige discussie dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. De heer Meereboer gaf een over zicht van de financiën van de ver eeniging tandverzorging. De ont vangsten hebben bedragen 60.23, de uitgaven 39.06, saldo 21.17. 39 kinderen nemen aan tandver zorging deel. Bij de rondvraag informeerde mevr. Blanken of het noodig is dat de kinderen textielpunten meene men met handwerkonderwijs. De voorzitter zeide dat dit aan het Dept. van Onderwijs kan worden aangevraagd. Men zal er wel nader van hooren. Wij kunnen aan dit verslag nog toevoegen, dat voor den aanvang van de vergadering de ouders in de gelegenheid werden gesteld een tentoonstelling van handwerken te bezichtigen. Deze werd georgani seerd door mej. Mallet. Van deze gelegenheid werd druk gebruik ge maakt.. HEILOO. Het 20-jarig bestaan van den R. K. Volksbond. - Hoewel de datum van de oprichting een andere is, werd Zondag dit heugelijk feest herdacht. 's Morgens vond in de parochie kerk de plechtige mis tot dankzeg ging plaats, waarin de leden en hunne vrouwen tot de H. Tafel na derden. Na- afloop had in het St. Jozeph-Gezellenhuis een gezamen lijk ontbijt plaats, 's Middags 5.3-0 uur waren allen in de kerk bijeen gekomen, waar door den geeste lijken adviseur, kapelaan Tulp, de wijding weTd verricht van het vaan del. Het is een fraai vaandel waar op de leden trots kunnen zijn. De G. A. heeft daarbij de leden en hunne huisgenooten, toegesproken, 's Avonds had een gezellige bijeen komst plaats. Het was voor den Volksbond een mooie dag, speciaal voor den volijverigen secretaris, den heer H. Pel, die hier een lang ge koesterde wensch in vervulling zag gaan. De eerste voorzitter en secretaris waren resp. de heeren 5L Veltman (thanS woonachtig te Alkmaar) en H. J. Gielis. Het tegenwoordig dag. bestuur bestaat uit de heeren G. W. /an Lieshout en H. Pel, - Tot ons groot genoegen hebben wjj direct na onze eerste publicatie kunnen vaststellen, dat er veel belangstelling bestaat voor de door de directie van dit blad georgani seerde voorstellingen door dat op Dinsdagmiddag 3 Juni en Woensdagmiddag 4 Juni voor de kinderen van onze abonné's zal opvoeren en Dat de voorstellingen van het „Levende Poppentheater" overal op* hoogen prijs gesteld worden, moge blijken uit de volgende recente persbeoordeelingen: Telegraaf: De Levende Poppekast is een poppekast in den goeden ouden zin van het woordHet zijn menschen in poppenigedaanten, gekleed als poppen, even houterig energiek als poppen en met gelaatsuitdrukkingen, die even stereotiep zijn Het was terecht een gebeurtenis voor de jeugd De zaal galmde van bijvalsbetuigingen Regelmatig terugkeerende extase Geen nauw donker kastje met min of meer onooglijke houten poppen, maar een royale vier meter breede poppekast met echte decors De bont en fraai gekleede poppen veroverden dadelijk aller hart, doordat ze herhaaldelijk de interventie, van het jeugdige publiek inriepenHet oude verhaal werd met groote warmte opnieuw verteldDe Levende Poppekast is een prachtige vondst, de vertuoningen zijn loffelijk en ook voor ouderen vol geneugten. Handelsblad: Het is onmogelijk te beschrijven hoe een zaal' vol kinderen rea geert op zulke avonturenMen moet zoo'n middag hebben meegemaakt, om te weten, hoe er gelachen, gejoeld en gebruld isNooit vergaten- de popmen-schen van hout te zijn ge maakt De Tijd: dat bijzonder in den smaak van het publiek bleek te vallen Het contact met de zaal was onmiddellijk bij 't begin verkregen De illusie van de poppekast was behouden Het spel werd bijzonder levendig en direct doordat de spelers zelf spraken Een a-m-usante geschiedenis, waarvan in de zaal volop genoten werd Haarlems Dagblad: dat deze spelers den juisten toon getroffen hebben en hun spel insloegHet was een alleraardigste middag voor de kinde ren Het spel der poppen was precies wat de kleintjes ver langden De spelers imiteerden de poppen dikwijls heel goed Jan Klaassen heeft nog niets van zijn macht over de kinderen verloren Nieuwe Haarlemmer Courant: Alle kinderen in de zaal werden assistenten van Jan Klaassen De jeugd heeft genotenDe grooten amuseerden zich ook kostelijk. Wij kunnen voor dit soort kindertooneel alle waar deering hebbenDe paedagogische waarde is veel grooter dan bij de gewone poppekastMen blijve op deze levende Poppekast letten. Er is nog veel goeds van te verwachten. Dialoog tusschen twee kinderen. Zouden dat nu echte menschen zijn, Jan? Natuurlijk niet, dat zie je toch wel aan h-un houten handen! Wat een groote poppen, niet? Ze doen precies hetzelfde als in de kleine poppekast. Spreken kinderen niet de waarheid? (Nieuwe Haarl. Crt.) Vanaf WOENSDAGMORGEN 9 UUR bestaat er voor onze abonné's gelegenheid kaarten voor deze voorstellingen te koopen aan ons bureau VOORDAM 9. In onze courant van morgen zullen wjj een Bon afdrukken, welke recht geeft op het koopen van MAXIMAAL 3 PLAATSEN AD 20 CENT PER PLAATS. Wij kunnen mededeelen maatregelen genomen te hebben dat er beslist geen kaarten meer zullen worden verkocht, dan er zitplaatsen zijn, zoodat ieder van een goede plaats verzekerd is. Wij twijfelen er niet aan, of onze jeugdige vrienden en hunne bege leiders zullen een vroolijken middag hebben!! DIRECTIE ALKMAARSCHE COURANT. STOMPETOREN. Alg. vergadering afd. Schermeer Holl. Mij. van Landbouw. - Alhier vergaderde Zaterdagavond in café A. Kamsteeg bovengenoemde afd. De voorzitter, de heer M. C. v. d. Laan herinnerde in zijn openingswoord aan het plan om dit voorjaar een excursie te doen houden naar Fries land. Door moeilijkheden met het vervoer werd dit voorloopig uitge steld. Door den penningmeester, den heer J. Posch, werd rekening en ver antwoording afgelegd over het jaar 1940. De rekening wijst een saldo aan van 128.17. Aan den penningmees ter werd decharge verleend voor zijn gehouden beheer. De kascontrole werd verricht door de heeren C. Wonder en D. Glijnis Czn. Door den secretaris werd een over zicht gegeven van het ledental. Dit begeeft zich in stijgende lijn. Beslo ten werd pogingen te ondernemen om het volgend jaar een melkcursus in de Schermer te houden. In de plaats van den heer M. C. v. d. Laan net herkiesbaar werd als voor zitter gekozen de heer D. Kramer Glijnis, tot secretaris-penningmeester werd herkozen de hepr J. Posch. Tot afgevaardigden naar de al- gemeene vergadering te 's-Graven- hage werden gekozen de heeren: C. Wonder, C. Groot Wz., J. de Boer Cz. en D. Kramer Glijnis. Me degedeeld werd dat in 1942 in- plaats van h^tbekende jaarboekje aan ieder lid het Staring's Almanak zal worden uitgereikt, omgewerkt speciaal voor de Hollandsche Maat schappij van Landbouw. Door den heer C. Klerk Jz. werd gewezen op den beslist onvoldoenden prijs die voor de mestvarkens wordt uitbe taald. De heer C. Groot Wz. gaf hier een toelichting op. Voor dezen prijs kunnen geen varkens door de boeren worden gemest. Tevens wees de heer Klerk op den matigen prijs welke de boeren ontvangen voor de koeien welke zij verplicht moeten leveren. Doordat het gros van de koeien prijzen op brengt beneden de 200 worden do veehouders zwaar gedupeerd. De heer J. M. Bakker zou gaarne zien, dat ieder bedrijf wat betreft vee levering apart werd bezien. De voorziening van ruw-voeder is op de eene boerderij veel beter dan op de andere. Deze grieven zullen aan het hoofdbestuur kenbaar gemaakt worden. Met den wensch dat de af deeling Schermeer der H. M. van Landbouw een goede toekomst te gemoet gaat sloot de voorzitter hierna de vergadering. Publieke verkooping. - De voor- loopige uitslag der publieke verkoo ping op Vrijdag 23 Mei 1941 in café Central te Alkmaar, ten overstaan van .notaris Kruimel te Stompetoren van eenige woningen a/d Omval, eigendom der Diaconie der Ned. Herv. Gem. te Noordschermer is als volgt: 1. Huis en erf 24 groot 60 c.a. 500 2. Dubbele woning en erf 20 en 22 groot 2 a. 8 c.a. 800 3. Dubbele woning en erf 16 en 18 groot 2 a. 40 c.a. 1100 4. Huis en erf 12 groot 1 a. 7 c.a. 1600 Ongecorrigeerd. "üE VERLIEZEN DER BRITS VLOOT BIJ KRETA. Berlijn, 26 Mei. (D.N.B.) H( perbevel van de weermacht bekend In den strijd om Kreta heefi lüchtwapen, zooals reeds ged lijk bekend gemaakt, buitenge successen op de Britsche Midde sche Zeevloot behaald. AUeei Duitsche luchtstrijdkrachten sinds den 20en Mei zeven vij lijke kruisers en acht torpedo; alsmede een duikboot en vijf n torpedobooten tot zinken geb Door bomtreffers werden verde slagschip en verscheidene kr en torpedojagers ernstig beschi LUCHTGEVECHTEN BOVE KRETA. Berlijn, 26 Mei. (D.N.B.) Een ne groep Britsche vliegtuigen gisteren getracht, naar aan het 1 wordt gemeld, een door Du: troepen bezet vliegveld o i Kret; te vallen. Deze groep werd e door Duitsche jagers bijna g vernietigd. Zes Britsche vliegt werden tijdens luchtgevechten hierbij ontstonden, neergesch De Duitsche formaties leden verliezen; ERNSTIG VERKEERSONGELl New York, 26 Mei. (D.N.B.) Upper-Sandusky (Ohio) is gisi een ernstig verkeersongeluk beurd. Een sneltrein is met auto in botsing gekomen. Van inzittenden van de auto werder gen personen gedood, onder vijf kinderen. DE VLUCHT VAN DEN GRIEKSCHEN KONING. Berlijn, 26 Mei (D.N.B.) De densche berichtendienst meldt, twee Britsche officieren, die Griekschen koning op zijn v van Kreta naar Egypte hebben gezeld, hebben medegedeeld, heele zwermen Duitsche valsch jagers in de onmiddellijke om ge van de verblijfplaats van kc George geland zijn. De kc vluchtte hierop in het gebergti het nachtleger van een hert 1 hij toen overnacht. Den volge dag is hij te voet naar de kusl gaan, waar hij zich, nadat de 1 van het Britsche gezantschap bij hem hadden gevoegd, heefl gescheept. In een proclamatie aan de bi king van Kreta heeft de koning degedeeld, dat hij „het eiland n verlaten om de oorlogshandeli: niet te hinderen". OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N. Bijkantoor Alkmaar, van Maandg 26 Mei 1941 STAATSLEENINGEN. Vor.k. p.n 9 til 89 .428 .255 2543/, -1171/4 2363/, 26.3/, •209 •lib ■154i/j •131 1133/4 t 4000 4 Nederland 1941 981/j 4 Nederland 1940 li 97S/S 3—3J4 Neden 89i/4 3 Ned.-lndiê 1937. 8S«/1f, BANK-INSTELLINCEN Amsterd. Bank 118 V2 Handel Mij, Cert. v. 2501 353/4 Koloniale Bank.192 Ned. Ind. Handelsbank liO IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijd» Unie 1295/. Calvé Delft Cert. 731/, NederL Ford290 Lever Bros1161/, PhiL GloeiL Gem. Bezit 2063/. CULTUUR MAATSCH, H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn )4 JavaChina—Japan lijn 1431/, Kon. Ned. Stoomboot 15S1/, Scheepvaart Unie 1 743/, TABAKKEN. 4 Deli Batavia 205 Oude Deli 277»/3 Senembab .220 VALUTANOTEERINGEN DEI NED. BANK, 26 MEI. (Schriftelijke en tel.-transacti Valuta's: New-York 1.88 3/16-1.88 9/16, B sel 30.11-30.17, Stockholm 44 44.90, Zürich 43.63-43.71. Bankpapier: Dollars 1.86 >4-1.90 1/4, Belg. fr: 30.08-30.20, Zweedsche kronen 44 44.94, Zwitsersche francs 43.59-4: SINT-P ANCR De brandweer oefent. - vrijwillige brandweer hield -V dagavond een oefening met oude handspuiten. Het mater verkeerde nog in uitstekenden si en de oudjes deden het best. Konjjnenfokken geeft geld. Dezer dagen werd voor voedster met tien jongen de 1 pectabele som geboden van 27 Zoo is konijnenfokken wel loone „Florimont, de zwervende z ger. - De operettevereenig aecilia heeft Zondagmiddag Concordia de vierde uitvoering geven met de operette „Florimi M 13 19 1: 13 73 29 11 .0 42 25 25 11 23 26 20 13 15 13 11 14 151 17 20 27' 21

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2