'STILJ E NO. 9 DASHIELL HAMMETT AGENDA burgerlijke stand SPORT A MSTERDAMSCHE BEURS VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijf regels PUBLICATIES MARKTBERICHTEN POLITIERECHTER JONGE WERKLOOZEN KUNNEN LAND- OF TUINBOUWER WORDEN. Goede gratis opleiding in Ommen. EERFTE BLAD GESCHREVEN DOOR TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND 114 Bioscopen. City-theater, /.15 uur hoofdnum mer Kinderarts dr. Engel (rom.); hoofdrollen P =\ul Hörbiger, Oscar Sima en Viktoria von Balasko. Toe gang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Operette (muz. operette film); hoofdrollen Maria Holst, Willy Forst, Paul Hörbiger en Leo Slezak. Toegang alle leeftijden. Harmonie-theater, .7.30 uur, hoofd nummer Die Rothschilds (rom.); hoofdrollen Carl Kuhlmann, Erich Ponto, Albert Lippert, Hilde Weiss- ner en Gisela Uhien. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdagavond geen voorstel ling. Roxy-theater, 715 uur, hoofdnum mer Feest in den Jordaan (hum. Holl. film)hoofdrollen Johan Elsen- sohn, Aaf Bouber, Herman Bou- ber e.a. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 29 Mei. 8 uur, Harmonie, N.S.B.-vergade ring met v. Geelkerken. ALKMAAR. GEBOREN: Petrus J., z. van Pe trus J. G. Nuijtemans en C. Dekker. Hubertus L. Ph., z. van Barend J. Leeuwenberg en P. H. Huddleston Slater. Maria M., d. van Hendricus van de Kamer en C. H. Smorenberg. GETROUWD: Nicolaas Leek en Jobina M. J. Pieters. Sieze A. Schutte en F'rederika van Doorn. OVERLEDEN: Barendina B. Ploe ger 8 maanden. Paarden DE EERSTE ALKMAARSCHE COURSE-DAG IN DIT SEIZOEN. De totalisator op het Alk- maarsche Sportpark. In de af^eloopen weken is wel duidelijk gebleken hoe sterk de be langstelling voor de paardensport in ons land is gestegen. En wij kunnen met stelligheid verklaren, dat de wederinvoering of liever het we- der-toestaan, van den totalisator, daartoe in de eerste plaats heeft me degewerkt. Thans kan iedere lief hebber zich voor een kleiner of grooter bedrag, bij het verloop van elke draverij interesseeren en paar densport en een weddenschapje hooren nu eenmaal bij elkaar. A.s. Zondag op den Eersten Pink sterdag zal Alkmaar en speciaal liet Sportpark in het teeken van de paardensport staan. Dan toch geeft de vereeniging „Vooruit" haar eer ste meeting te Alkmaar en de Ned. H. en R.-vereeniging heeft ook voor deze course de totalisator-vergun- nig verleend. Dat dit heel wat ver anderingen met zich zou meebren gen, spreekt van zelf. En daaTom was het een goede gedachte van het OPGAVB S AMSTERDAMS CHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandg 26 Mei 1941 staatsleen1ngen. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 11 33 Yi NederL 3 Ned.-lndië 1937. BANK-instellincen Amslerd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INO. ond. b1nnenl. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Neder! Ford Lever Bros Phil. Gloei! Gem. Bezi CULTUUR MAATSCH. V A Java Cultuur Ned, Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden petroleum. Kon. Petr.. i RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi scheepvaarten. HollandAmerika lijn Java—China—Japan lij Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie tabakken. Deli Batavia Oude Deli Sein'iiil ah Vor. k. 98% 97% 89 89 pun 2 u 9 7.6 97V, S03, ayo/S 89 ■118% 119% 1353/, 1933/, 133 136 191 IJl 129% 733/, .295 .118% l' 21 t/j 1281/4 73% 280 118% i\Z .430 .255 .254 .117% 428 254 254 118 .2403/, 240 26SS/ ■211 •1 32% 155 •131% 267 211 133 155 133 .1141/4 n 1421/, .165 ".1153/, 114% 145 160% 175% 206 .271% 220 20S 278 219 (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. Gebruikte rijwielen te koop gevraagd (met goede banden). NIEROP, Heerenstraat 10, Tel. 3827. Te koop: een wandelwagentje. LAAT 73, na 7 uur. Te koop gevraagd: 1 of 2 zomer mantels, blauw of grijs, groote maat. Brieven onder letter S 188 bureau van dit blad. In goeden staat v erkeerende 2e handsch Zeilboot te koop gevraagd. Brieven met prijsopgave onder letter T 189 bureau van dit blad. Te koop: 2 fauteuils en 4 stoelen, vloerkleed, kokosmat, buffet, schuiftafel, cylinderbureau, boe kkast, linnenkast. KONINGSWEG 30, Alkmaar. Gevraagd: prima Huisorgel om schrijving en prijs onder letter R 187 bureau van dit blad. Te koop: 24 prima terrasstoelen en een zoo g. a. n. Strandstoel. KONINGSWEG 71. Te koop: 2 pers. Zeilkano in goeden staat. Te bevragen JACHTHAVEN, Akersloot. Te koop: Handnaaimachines met garantie, 10-15-20-25-30 gulden. Kleermakerstrapmachine 25 gld. KLUNNEN, Hofdijkstraat bij Em- mabrug Alkmaar. Te koop gevraagd: Huisraad en Inboedels, Naaimachines, Koffer- gramofoons, Brandkasten en Orgel, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Ter overname gevraagd: 1 modern Wandelwagentje. Aanbiedingen event, per brief. REEKERSTRAAT 57. Te koop: Excelsior 250 cc kk 1936. Gevraagd: 350 of 500 cc sportmotor, leeren broeken, vesten en jassen. C. HELDER, W. Zelleweg 21, Goes. Te koop: span gareeltuigen. Bij G. DE JONGH te Oudorp. Te koop uit netten inboedel: partij Zeil, Linnenkasten, vanaf 7.50, Kinderbox, 1 p. Opklapledikant voor 16, pracht Piano's, voor bil lijken prijs. Dekker, Spoorstraat 5. Te koop: 1 gebruikte doch in prima staat zijnde driewielde kar, ijzeren banden, prijs billijk. Electr. Wagenmakerij „De Valk", Friescheweg 4, Alkmaar. Te koop: Heerencost'. in alle maten, Damesmantels en Japonnen z. g. a n. KONINGSWEG 72, DEN HARTOG. Wij geven de hoogste waarde voor alle soorten huisboedels, naaima chines, rijwielen, fornuizen, meube len, enz. enz. Beleefd aanbevelend, J. v. Houten, Fnidsen 91, Alkmaar. Xe koop: vuurduivels, fornuizen, haarden, kachels, ledik. en spiraal, dressoir, divan en nieuw tafelkleed, trekwagentje voor fiets. J. VAN HOUTEN, Fnidsen 91, Alkmaar. Hotel Bakhuis, Bergen aan Zee. Te koop: Koksfornuis, 1.80 bij 0.90 M., 4 ovens. Tevens groote mahonie houten linnenkast. Te koop mooi damesrijwiel> prima banden, torpedoremnaaf, enz. 30. Stofzuiger, 125 Volt, 15. Driewieler kinderfiets f 5.50, z.g.a.n. Prima gras machine 7. LIJTWEG 21, Bergen. Tuinnetten z. g. a. n. te koop. LLBBING, le Landdwarsstraat 36. bestuur van „Vooruit" om de pers uit te noodigen tot een gezamen lijke bijeenkomst om alles te be spreken en toe te lichten. Het be stuur ontving de journalisten één dezer dagen 's middags in den Mu- ziektuin, waar allereerst een kop thee en wel echte werd aange boden en vervolgens de voorzitter van „Vooruit", de heer A. Blom, en openingswoord sprak. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom en rich'te zich in bijzonder tot den wethouder mr. de Groot, tot den heer Schierbeek, gemeente-ontvan ger en tot den heer van Zutfen, den vertegenwoordiger van het Sport park. Hij dankte voor de belangstel ling in deze door de gemeente ge toond en memoreerde de opbloei van de paardensport, na een lang tijdperk van kwijnend bestaan, door het opnieuw in werking treden van den totalisator. Door de goede zor gen van de gemeente en de men- schen van het Sportpark was men er in geslaagd den totalisator op het terrein op uitmuntende wijze in le richten. En als het weer nu slechts op den eersten Pinksterdag wilde meewerken beloofde de coursedag voor Alkmaar een dag van groote beteekenis te worden. De inschrij vingen waren zeer meegevallen: 13 paarden inhet eerste nummer, 9 in het tweede, 5 in het derde en 21 in het kortebaan-nummer. Spr. memo reerde tevens nog, dat de sportivi teit door het wederinvoeren van de totalisator zooveel grooter is gewor den. In alle nummers wordt felle strijd geleverd omdat ieder er be lang bij heeft nummer één te zijn. De heer mr. de Groot zei daarna, dat hij namens het gemeentebestuur gaarne de uitnoodiging voor de bij eenkomst had aanvaard omdat het gemeentebestuur met groote belang stelling de pogingen van „Vooruit'' volgt om Allernaar weer tot een mid delpunt te maken van de paarden sport in Noordholland. Gaarne bad men dan ook ten volle medegewerkt om alles voor 1 Juni in orde te heb ben en hij memoreerde met genoe gen wat de heeren Schierbeek, van Zutfen en de concierge Kaandorp hadden verricht. Spr. twijfelde niet of 1 Juni zou een mooie dag wor den. Hij wenschte „Vooruit" veel succes en hoopte dat de gemeente Alkmaar in dat succes zou deelen. Daarna maakte het gezelschap een wandeling naar het Sportpark om den totalisatorgebouwen in oogenschouw te nemen. Op uitste kende wijze heeft men het houten gebouw in de Z.O.-hoek van het Sportpark tot een geriefelijken tota lisator omgebouwd. Er zijn zeven loketten met aparten in- en uitgang om de kaarten a 2.50 of een 1 te koopen en ook zeven loketten met dezelfde nummer waar wordt uitbe taald. Bij elk coursenummer wordt de verkoop van kaarten voor dit nummer gesloten zoodra 't teeken voor den start is gegeven. Na afloop wordt de uitslag per luidspreker be kendgemaakt, benevens de bedra gen die worden uitbetaald voor de winnende en geplaatste paarden. Op het terrein aan de Zandersloot zijn drie loketten voor kaarten en drie voor de uitbetalingen. Van het totaalbedrag van de voor een nummer verkochte kaarten wordt 85 pet. verdeeld onder dege nen, die een kaart van den winnaar of van één der geplaatste paarden hebben gekocht. Van de resteerende 15 pCt. wordt 2 pet. genomen voor onkosten. 5 pet. voor de organiseerende vereeni ging, die dit bedrag moet gebruiken voor de volgende course om de prij zen te kunnen verhoogen, en 7)ó pet. voor de Ned. H. en R.V. die daarvan fokpremies en^. toekent .en ook speciale prijzen maakt voor bij zondere courses. Zoo heeft de bezoeker het genoe gen, dat hij zoekt en de paarden sport word bevorderd. Over den to talisator gaf de heer Blom gaarne alle gewenschte inlichtingen en na dat men nog eenige mooie dravers, n.l. Xerxes en Douglas H. in actie had gezien werd door de bezoekers de terugtocht aanvaard. Het terrein voor de totalisator op het Sportpark biedt voldoende ge legenheid om van daar af ook de course te kunnen volgen. Met recht mag de vereeniging „Vooruit" op haar eerste meeting een zeer groot bezoek verwachten. Het bestuur zal alles in het werk stellen Om de courses in alle onder- deelen zoo perfect mogelijk te doen verloopen en geen enkele paarden sportliefhebber zal op den Eersten Pinksterdag op het Sportpark te Alkmaar ontbreken. HINDERWET. Bij besluit van heden is de be slissing op het verzoek van den heer B. C. A. HULSKAMP, alhier, om vergunning tot het oprichten van een fabriek voor het maken van zuivelwerktuigen in het perceel FRIESCHWEG nr. 4, verdaagd. Alkmaar, 28 Mei 1941. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris, BROEK OP LANGENDIJK, 28 Mei. (Lang. Groentenveiling). 600 stuks Bloemkool 18, 2e s. 14.40; 15500 kg Rabarber 8; 300 kg Witlof 16.40—18.10. WARMENHUIZEN, 27 Mei 1941. 6200 kg Rabarber f 8. Zitting van Maandag 26 Mei. Buurman kreeg een belcedi- genden brief. Een meneer, die in het zuidelijk deel van Alkmaar woont, had een langdurig verschil van meening met een buurman over een waterafvoer. De meneer had een huishoudster, die, trouw als ze was, de zijde van haar patroon koos. Ze demonstreer de deze partijdigheid echter wat on gelukkig, want ze stelde een erg be- leedigenden brief op, bestemd voor den buurman, waarin deze uitge- uitgemaakt werd voor een groote schoft en bedreigd werd met een pak op zijn d Deze geweldtaal liet ze door een buurvrouw over schrijven op een netter stuk papiei en den buurman toezenden. De buurman nam met een derge lijk schriftuur geen genoegen en liep naar de politie. Zoo zag de Alk- maarsche politierechter, mr. J. Krabbe, de huishoudster voor zich op het matje verschijnen, aange klaagd wegens beleediging. De verdachte deed een soort ont hulling. De buurvrouw had met het heele geval niets te maken, want ze had zelf den brief geschreven en ter post bezorgd. Dat de buurvrouw medewerking had verleend, was een verhaal, dat ze aan de politie had gedaan. Waarom was niet erg dui delijk; misschien om zoodoende aan een vervolging te ontkomen, het geen dan mislukte. De officier informeerde ontstemd of ze er misschien op uit was dt buurvrouw die overigens geen gevaar liep te redden. Verdachte antwoordde, in haar zenuwachtigheid de onwaarheden aan de politie te hebben verteld. De rechter vond het vreemd, dat ze in zenuwachtigheid zoo'n geraf fineerd verhaal had kunnen beden ken. De officier, wijzend op het corpus delicti: Hebt u dien brief zelf ge schreven? Verdachte: Ja. Officier: Ik kan een schriftonder zoek laten doen. Rechter, den brief lezend: Is dat een taal voor een vrouw? De buurvrouw, die eerst wel en later niet medewerking aan den brief had verleend, ontkende nu als getuige iets met den brief te maken te hebben. Op verzoek van verdach te had zij het leugenachtige verhaal tegenover de politie bevestigd, maar ze wilde niet onder eede onjuiste dingen zeggen. De rechter gaf getuige een standje. Wat ze had gedaan, was hoogst ongepast en had de "justitie op een dwaalspoor geleid. Verdachte betuigde haar spijt, dat ze de buurvrouw er in gehaald had. De officier vond het ergerlijke manieren en vorderde 60 of 25 dagen. Het vonnis was 50 of 20 dagen. Hij wilde de school niet uit. Een man uit Grootebroek had op de R.K. Jongensschool te Groote broek ruzie gemaakt met het school hoofd en geweigerd, toen het hoofd hem dit beval, het gebouw te ver laten. Ja, men was zelfs eeniger- mate handtastelijk geworden. Wegens huisvredebreuk had de man zich te verantwoorden. Het schoolhoofd, als getuige ge hoord, zei, dat verdachte op school was gekomen om zijn zoontje, dal voor straf moest nablijven, op te halen. Getuige weigerde het kind mee te geven, omdat het eerst de straf moest ondergaan. De vader was toen boos geworden en had hel kind uit het loslokaal willen halen. Op herhaalde vordering van getui ge was de vader niet weggegaan. Verdachte zei, dat hij erg zenuw achtig was geweest en dat het schoolhoofd hem had geslagen. De officier vorderde f 40 of 25 dagen. Verdachte zei, dat hij zoo'n boete onmogelijk kon betalen. Hij kreeg maar 12 steun per week en had zeven kinderen. Zijn zoontje had voor hem een boodschap moeten doen en toen was het kind twintig minuten te laat op school gekomen. De onderwijzer had het kind toen bestraft door het drie dagen aan één Een kijkje in het J eugd werk kamp Wij Nederlanders zijn niet alleen een zeevarend volk, wij zijn ook een volk van landbouwers. Onze land bouw en ons landbouwonderwijs staan op een zeer hoogen trap van ontwikkeling. Vooral in dezen tijd, nu de productiviteit van den bodem tot het hoogste wordt opgevoerd, nu de „productieslag" in vollen gang is, wordt aan landbouw en tuinbouw veel zorg besteed. Het departement van sociale za ken zag het goed in, toen het aan werklooze jonge menschen, onver schillig van welke richting, een kans bood een opleiding te ontvan gen voor het land- en tuinbouwbe drijf. Het departement werkte ten zeerste mede aan de stichting van een jeugdwerkkamp, 'n landbouw- opleidingskamp, dat gehuisvest Is in de voormalige padvindersboerderij in het prachtige landgoed „Het Laar" te Ommen. De "jongelui krij gen niet alleen een goede opleiding, ze ontvangen voor hun prestaties zelfs nog een zakgeld, dat 1.75 be draagt, van welk zakgeld 1 voor den spaarpot af gaat. De rest mag vrij besteed worden. Om de vier weken kui ïen zij een week-end thuis doorbrengen; reis- en vervoer kosten zijn vrij. Jongelui uit alle deelen des lands hebben zich opge geven en sinds 21 April krijgen daar jonge menschen onder bekwame lei ding onderricht, dat 10 maanden duurt. Uit verschillende plaatsen zijn zij hier bij elkaar gekomen: Hilversum, IJmuiden, Zaandam, Eindhoven, Rotterdam, Rijssen, Uit- huizermeden, Kampen, Zwolle, An- jum, Nijehorne. Een boerderij als kamp. De officieele opening van dit jeugdwerkkamp werd heden middag verricht door ir. Meyerink, vertegenwoordiger van het depar tement van sociale zaken, welke of ficieele opening reeds gememoreerd werd. Wie deze kapitale boerenhoe ve hier zoo eens langs loopt, vraagt zich af hóe hier circa 20 jongens en ongeveer 6 leiders op 'n ruime en gezellige wijze zijn gehuisvest. Ruim en gezellig, op die woorden kan men zonder eenige overdrijving den na druk leggen. De voormalige deel, die nog gedragen wordt door bal ken van middeleeuwsche dikte, wordt binnenkort ingericht als eet zaal. De tegenwoordige eet„zaal" is weer een deel van de „deel", n.l. dat „deel", dat vroeger de koeien her bergde. Alleen een klein hoogtever schil van amper 20 cm herinnert er aan, dat vroeger hier de „gruppe" was. Eenvoudige tafels zijn ge plaatst. Het voorste deel van de oude gruppe is ingericht totad ministratiekantoor. Men behoeft daar heusch niet kleineerend over te denken, want een sierlijk 'bureau en een aardig typetafeltje met een prima schrijfmachine, en in den hoek een ouderwetsche potkast als bergruimte voor briefordners, vor men een alleraardigst geheel. Dat moesten wij den administrateur, den heer-W. W. Dijk uit Groningen, die ons rondleidde, toegeven. Er is ruimte in dit „kamp". De keuken, met enkele andere vertrek ken aan den voorkant gelegen, be vat een ruim scheepsfornuis en een installatie, die voor warm water zorgt. Centrale verwarming, stroo- mend water, waterleiding, douches, al deze dingen zijn aanwezig. Aan hygiëne ontbreekt het niet. Het „zij - gedeelte", het oude gedeelte dei- hoeve, heeft een recreatiezaal, die net zoo goed een deel van een land huis had kunnen zijn, zoo eenvoudig en keurig is alles in orde gemaakt. Zelfs de vaste waschtafelS' en de centrale verwarming ontbreken niet. In een bijgebouw hebben de jongens hun recreatiezaal en hun gemeenschappelijke slaapkamer. Al les eenvoudig, doch practisch en zeer hygiënisch. Theoretische en practische opleiding. De opleiding, zoo vertelde ons de heer Dijk, is zoowel theoretisch als practisch. Het aantal jongens be draagt momenteel 20, doch het is de bedoeling het aantal tot 50 uit te breiden. Zes leiders en 5 hulpleiders plus de kampcommandant, gaan over de cursisten. De practische op leiding krijgen de candidaten bij een tweetal landbouwers, de heeren Kraayenveld en Drenth, die, toen het kamp in het leven werd geroe pen, onmiddellijk hun bedrijf dispo nibel stelden om de adspiranten voor land- en tuinbouw te onder richten. Er wordt gewerkt hier op Eerde. Om 5 uur wordt voor de mel kers reveille geblazen en met een korte pauze in den middag werken deze door, totdat zij 's avonds de koeien hebben gemolken. De gega digden voor den tuinbouw staan wat later op, maar hun werk is ze ker niet minder licht. Onder leiding van den heer R. v. d. Heyde uit Joure worden zij in de kweekerij van baron van Pallandt practisch onderricht. Een landbouwonderwij- zer uit Ommen, de heer H. v. d. Werf, leert tot 1 October den jonge lieden, wier leeftijd is van 17 tot en met 24 jaren, de geheimen van het vak. De heer Frens van Eerde neemt na 1 October het werk van den heer v. d. W. over. Het kamg^ werk is zoo verdeeld, dat bijv. Gm Dinsdags 'n deel der jongens cursus algemeene ontwikkeling volgt, een ander deel practiseert. Op andere dagen is het dan net andersom. Een theologisch candidaat van de Gere formeerde kerk, de heer A. v. d. Berg, geeft onderwijs in schoolvak ken als Ned. taal en over de vorde ringen was de heer v. d. Berg, met wien wij een kort onderhoud moch ten hebben, zeer tevreden. De jon gens dat geldt ook voor de an dere vakken doen hun best. Dat er wat te leeren valt moge hieruit blijken, dat sommige onder hen bijna niets meer afwisten van de breuken. Er moest dus nog heel wat gedaan worden, maar er is al veel gedaan. En de jongens hebben het hier best naar de zin. Toen wij er waren klonk uit de recreatiezaal piano-muziek. Van een ouden vleugel werd en wordt dank baar gebruik gemaakt. Ze hadden plezier, deze jonge kerels, die thans een doel voor oogen hebben. Mooi werk, dat kamp jeugd werk! stuk tussphen den middag en na schooltijd vast te houden. Rechter: Dan had u naar het schoolbestuur moeten' gaan. Verdachte: Dat is niet zoo gemak kelijk op het platteland. Rechter: Dat is wel gemakkelijk. Verdachte: Nee, toch niet. Al veel vaders hebben last met het school hoofd gehad. Rechter: Uit de inlichtingen blijkt, dat u een ontevreden iemand ben. en een oproerig man. Achttien jaar geleden is u al eens wegens weder- spannigheid veroordeeld. Vonnis 7 dagen gevangenisstraf. De kinderen vochten. Een Alkmaarsche gehuwde juf frouw had met een buurman ruzie gekregen over de kinderen, hetgeen vaak voorkomt in de wereld. Het dochtertje van de juffrouw werd, volgens haar zeggen, door het zoon tje van den buurman met een stok afgeranseld en de buurman zou daarbij hebben staan toezien en den jongen hebben geadviseerd het andere kind dood te slaan. De vrouw, die als half hersteld patiënt nog in de voorkamer te bed lag, was in haar nachtjapon voor het raam gaan staan. Ze had den buur man verwijten gedaan en die zei terug, dat hij we een bij haar wilde komen en toen had zijn hem voor leelijke, vuile schooier gescholden. En nu stond ze daarvoor terecht, want de buurman wilde geen schooier heeten en was naar de poli tie geloopen. De buurman weersprak, als ge tuige, dat zijn zoontje zoo ondeu gend was geweest en dat hij het kind tot een moord had aangezet. Integendeel; zijn jongen werd door het dochtertje met een steltstok be dreigd. De officier vroeg 20 of 10 dagen tegen de moeder, maar de rechter veroordeelde de vrouw tot slechts 2.50 of 2 dagen, een juiste waar deering van zoo'n kinderachtig ge val. De gemeente benadeeld. Iemand uit Zwaagdijk had in het voorjaar als ondersteunde opgege ven slechts een paar gulden bijver dienste te hebben, terwijl hij. in werkelijkheid 7,50 plus vrij wonen genoot. Op deze wijze had hij de gemeente 26 nadeel bezorgd, die hij nog niet had terug betaald, om dat men hem ter secretarie had ge zegd te wachten, tot na het gerech- terlijk vonnis. De officier vorderde f 50 of 30 dagen. Het vonnis was 20 of iO dagen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3