OORLOGSSCHADE „Als de oorlog voorbij is HEERENKLEÊDING MAGAZIJNE ASSOCIATIE UITVAARTVERZORGING. De Hagenaar SPAANDERS Mislukte actie tegen het bestuur. {LUIT ttH bij de ONDERLINGE NEDFRLANDSCHE MOLESTVERZEKERING MIJ. ruggegraat dan ga ik weer adverteeren", zeggen sommige ondernemers. AGENDA. EERSTE BLAD Alkmaar, Zaterdag:. JOH. D. APPEL, f Op den leeftijd van 62 jaar over leed alhier de heer Joh. D. Appel, voor een 25-tal jaren uitgever van ,,De Nieuwe Courant", een tweemaal per week verschijnend nieuws- en advertentieblad, toen in Alkmaar en omgeving als „de courant van Appel" bekend. Na opheffing van dit blad hield de heer Appel, die zijn opleiding in Duitschland ontving, zich uitsluitend met de handelsdrukkerij bezig. Een oogziekte noodzaakte hem, die vroe ger in onze stad ook veel belangstel ling voor het vereenigingsleven toonde, zich uitsluitend in zijn huis en zaak te bewegen. De dood heeft thans aan zijn lang durig lijden een einde gemaakt. GESLAAGD. Mej. G. W. Lauwerman te Ber gen, als volontaire werkzaam aan de Openbare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar, is na het volgen van een 2-jarigen cursus te Utrecht .ge slaagd voor het assistentendiploma. KRUIDENIERS-DIPLOMA BEHAALD. Gisteren slaagden te 's-Graven- h.ave voor bovenstaand diploma or.ze stadgenooten, de heeren B. Koch en J. Haijtema. DE POSTFANFARE TREKT DOOR DE STAD. Zooals bekend zal de Postfanfare op tweeden Pinksterdag 's avonds cm 8 uur concerteeren in den Mu- ziektuin. Indien zoo wordt gemeld hiervoor toestemming wordt ver leend, zal het corps met muziek cm half acht van het repetitielo kaal vertrekken. Men verzoekt ons mede te deelen, dat deze toestemming thans ver leend is. Het corps trekt met mu ziek "vanaf het repetitielokaal langs Koorstraat en Ritsevoort naar den Muziektuin en zal na afloop van het concert, langs denzelfden weg met muziek 'terugkeeren. CONCERT op Maandag (Tweeden Pinksterdag) door de muziekvereen. „Alcmaria- Victrix, des morgens 8 uur in den Stedelijken Muziektuin. Programma: 1. Le chef de Corps, marsch, V. Bury. 2. Berlin wie es weint und lacht, ouverture, A. Conradi. 3. Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien, ouverture, Fr. von Suppé 4. Le Roi d' un Jour, ouverture Lyrique, Adr. Rinchardt, Pauze. 5. Les Patineurs, wals, Emile Waldeufel. 6. Le Trouvére, Potpourri sur L' opera de Verdi, M. J. H. Kessels. 7 Lustspiel, ouverture, Kéler Béla 8. Colonel Boyen, marsch, Kenneth J. Alford, zijn 3en Pinksterdag gesloten HET KROKODILLETJE IN HET GULDEN VLIES. Voor de beide Pinkstervoorstel- lingen van het KrokocTilletje be staat nu reeds groote belangstel ling. Wie de acteur Jan Musch nog eens in één van zijn glansrollen wil zien verzuime deze gelegen heid niet. Het vroolijke stuk is bovendien ook in de andere rollen uitstekend bezet. De Telegraaf schreef o.m.: „Het stuk heeft een prachtige schavui- tenrol voor Jan Musch opgeleverd, glad en listig gespeeld. Welke ver warringen het Krokodilletje in drie bedrijven sticht moet ge zelf eens gaan zien." Handelsblad: Men heeft eenige uren gelachen om de dwaze avon turen van het Krokodilletje. Een dankbaar applaus beloonde het stuk en het geestige spel van Jan Musch. Volk: De zaal leefde geheel mee met Huschke, dezen dwazen in breker. Hoe na de vele verwikke lingen alles weer terecht komt mogen wij niet verklappen." Een bezoek aan één der voorstel lingen beteekent zeker een bijzon der Pinkstéramusement. DE TECHNIEK SCHRIJDT VOORT. De heer Wanner, Nieuwesloot al hier, heeft, geassisteerd door het rddio-technisch -bureau van de firma Gebr. Kaal een apparaat geconstrueerd, dat het mogelijk maakt de met behulp van een versterker per gramofoonplaat of radio uitgezonden muziek, zoodanig te kristalliseeren, dat het mogelijk wordt elke stem of instrument een orkest natuurgetrouw weer te geven. Drie en een halve maand is men met het cönstrueeren van dit apparaat bezig geweest. Het laat zich denken, dat de heer Wanner er bijzonder trotsch op is. en het uitsluitend persoonlijk bedient. Wij hebben ons er hedenmorgen in zijn café ervan kunnen overtui gen, dat dit apparaat, waarin eéni ge kristallampen zijn geplaatst, voor de weergave van groote waar de is. Men hoort een orkest of strijkje zeer zuiver; er ontbreekt slechts alleen aan, dat men de musiceerenden of zangers niet ziet doch de heer Wanner zint er op om oök dit inconvenient door televisie te ondervangen. CENTRALE KEUKEN IN CASTRICUM. De burgemeester van Castri- cum heeft bekend gemaakt, dat van de gelegenheid om zich te laten in schrijven voor de te openen centrale keuken door slechts 22 gezinnen of 65 personen is gebruik, gemaakt. Dit is oorzaak, dat de te maken on kosten niet verantwoord zijn, Dientengevolge zal er geen centrale keuken in het leven worden ge roepen. DRIE KOEIEN VERBEURD VERKLAARD. Door ambtenaren van den C C. D. werd tegen een veehouder" te Oudendijk proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van het veeregistratiebesluit. 3 Koeien v/erden in beslag genomen, boven dien volgde nog een proces-ver baal. De gisteravond in de dancing van de Harmonie gehouden vergadering van de „Associatie Uitvaartverzorging voor Alk maar en omstreken" was druk ker bezocht dan gewoonlijk. Wellicht stond dit in verband met een actie terzake de be stuursverkiezing, welke echter door den voorzitter danig aan de kaak is gesteld en dan ook mislukte. De voorzitter, de heer T. B o n- s e m aopende met -een woord van welkom. Spr. constateerde, dat de vereeniging een goed jaar achter den rug heeft, wat de belofte voor verderen bloei inhoudt. Haar werkzaamheden worden zeer ge waardeerd, wat mede blijkt uit het stijgende aantal bedieningen. Aan de leden kon een reductie worden verleend van totaal 810. De tijds omstandigheden hebben hun stem pel gedrukt op deze bedieningen die door schaarschte aan benzine met paarden en wagens moeten worden- uitgevoerd. Spr. bracht dank aan den dir.-uitvoerder en al zijn medewerkers en allen, die aandeel hebben in de bedieningen der vereeniging. Van harte hoopte hij, dat ook de leden de vereeni ging zullen propageeren, opdat het ledental flink zal stijgen. Jaarverslag. De heer J. G. den Hollander bracht hierop zijn jaarverslag als secretaris uit, waaraan wij het vol gende ontleenen: De vereeniging is tot dusver goed door het oorlogsgeweld heen- gekomen. De moeilijkheden ten aanzien van de benzine-distributie en het oploopen der prijzen voor dc materialen (hout, papier, diver se rouwkleeden, enz.) vereischen alle krachten, om datgene, wat na jaren van moeizamen arbeid is ge bouwd, te behouden niet alleen, maar ook tot verdere ontwikkeling te brengen. De samenstelling van het bestuur is gelijk gebleven aan die van het vorig jaar. Het ledental steeg met 236 tot 2970. In de personeelsformatie kwam geen verandering. Met waardee ring wordt getuigd van de wijze waarop in het afgeloopen jaar de werkzaamheden zijn verricht. Het ligt in het voornemen ook in 1941 de propaganda voort te zetten. Het materiaal bevindt zich in zeer goeden staat. Den 17en Augustus 1940 werd 'door een deputatie uit het bestuur de algemeene vergadering van het Centraal Genootschap voor Lijkbe zorging, gehouden te Amsterdam, bijgewoond. In dit landelijk ver- foond zijn nu reeds ruim een half millioen Nederlanders georgani seerd. Het ligt in de bedoeling te stre ven naar steeds grootere uniformi teit in de handelingen en bedrijfs voering, propaganda-methoden en dergelijke aangelegenheden. De verhouding tot het Genoot schap en de daarbij aangesloten zustervereenigingen was van aan- genamen en vriendschappelijken aard. Leden werden van en naar andere vereenigingen overgeschre ven. Het is tot heden gelukt de tarie ven, waartegen de vereeniging haar diensten uitvoert, te handhaven. Door het groote aantal leden kon den de algemeene kosten uit de hoogere ontvangst dér contributiën worden bestreden. Wegens de benzinedistributie was het bestuur genoodzaakt een enkelen- keer van paardentractie gebruik te doen maken. Zoodra de omstandigheden het toelaten, zal wederom volledig van autotractie gebruik worden gemaakt. In 1940 werden uitgevoerd 239 diensten, waarvan voor leden 177, voor niet-leden 57 en voor zuster vereenigingen 5. In Alkmaar wer den 170 diensten uitgevoerd, uit Alkmaar naar andere plaatsen 38, en bovendien nog 12 geheel ter plaatse buiten Alkmaar. Het aantal crematie-bedieningen bedroeg 14. De heer Eendebak meende, dat het bestuur art. 12 der statuten niet juist had toegepast. De voorzitter merkte op, dat deze kwestie ook op de be stuursvergadering van j.l. Maandag was besproken en beantwoord. Bo vendien is wat de heer E. bedoel de (de reorganisatie van de bedie ningen) niet geschied in 1940, maar in 1941 en kan dus niet bij het ver slag over eerstgenoemd jaar in be spreking komen. De heer d e Kort zag in de in structie voor den dir.-uitvoerder een onder-curateele-stellen van de zen, wat door den voorzitter werd ontkend, omdat deze instruc tie een uitvloeisel is van een be sluit der algemeene vergadering van 1939 en bovendien door den heer van Heerden ook niet als een soort curateele wordt gevoeld. Het jaarverslag werd hierop goed gekeurd, waarna het financieel verslag over 1940 van den penningmeester, den heer J. Kwast, aan de orde werd gesteld. De balans gaf aan bezittingen en schulden bedragen van 11061.89. Er is een algemeene reserve van 3763.64; de verlies- en winstreke ning sloot op 4106.16 aan baten en lasten. Het saldo was 312.09; aan contributie was ontvangen 1360. Een -paar opmerkingen uit de ver gadering werden door den voor zitter beantwoord. Eert voorstel van den heer Eendebak om' gadering volgde. de leden 10 reductie te verleenen op de tarieven der vereeniging, werd door den vo orzitter aan de hand van de rekening als onmogelijk afgewezen. Het aantal begrafenissen, uitgevoerd voor niet-leden, is daar voor te gering. Nadrukkelijk wees spr. erop, dat de prijs voor de leden, ondanks verhooging van de mate- riaalprijzen, niet is verhoogd en de reductie nog op 7 is gebleven. Ten slotte werd ook het financieel verslag goedgekeurd, mede in ver band met het advies daartoe van de commissie van verificatie en van den accounant, den heer C. Vennik. Bestuursverkiezing, Als bestuursleden waren aan de beurt van aftreding de heeren J. W. Beudeker, J. Kwast en F. W. Roder- wijn, die door het bestuur weder candidaat waren gesteld. Door eenige leden waren tegen candidaten gesteld, maar de voor zitter verklaarde zulks in dit ge val ongeldig, omdat niet voldaan was aan het voorschrift van het regle ment in dezen. De heer Knip verdedigde de candidatenlijst, daarbij het stand punt van het bestuur kleinzielig noe mende. Hij liet uitkomen, dat een volgend jaar anders zal worden ge handeld. De voorzitter bleef opzijn standpunt staan en keurde het af, dat blijkbaar pogingen in het werk gesteld waren om bestuursleden te wippen, die hebben meegeholpen de vereeniging op te bouwen. De heer A. F. Zeegers laakte het optreden van den heer Knip, omdat deze nimmer in een algemeene vergadering de leiding der vereeniging aan critiek onder wierp. Een bemerking van den heer Pauw ter rechtvaardiging van de candidaatstelling werd door den voorzitter afgewezen. Hij bleef erbij, dat de candidaatstelling onjuist is geweest en critiseerde de manier waarop zij had plaats gevon den. De drie aftredenden werden hierop zonder stemming herkozen. Als lid van de commissie van veri ficatie (aftredend de heer P. v. d. Borden, niet herkiesbaar) werd bij enkele candidaatstelling benoemd de heer Meeuwsen. Rondvraag. Bij de rondvraag besprak de heer Pauw de werkzaamheden bij de uitvoering van de bedieningen, waar van spr. de regeling niet juist achtte. De voorzitter meende, dat deze kwestie als zijnde van internen aard, besproken moet worden met den dir.-uitvoerder en het bestuur. Bovendien is hier Maandag j.l. uit voerig over gesproken met de dra gers, waarbij spr. de verzekering had gegeven, dat zij daarvan geen finan- eieele schade zullen lijden. Verschillende heeren, die nog over deze kwestie het woord voerden, werden door den- voorzitter beant woord, waarna sluiting van de ver- ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 1 Juni (lsten Pinkster dag) en Maandag 2 Juni (2den Pink sterdag) is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11 geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur.- In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. NIEUW LID VAN PROV. STATEN. Volgens een mededeeling van het centraal stembureau in de Ne- derlandsche Staatscourant, is be noemd verklaard in de vacature Slingenberg tot lid van de Staten der provincie Noordholland, de heer Klaas de Vries te Amsterdam TARWE EN LIJNZAAD IN BESLAG GENOMEN. Bij een landbouwer te Beets werd wegens vermoedelijke over treding van het landbouwinventari satiebesluit in beslag genomen eenige zakken tarwe, alsmede 1 zak lijnzaad. Proces-verbaal werd opgemaakt. DURE AARDBEIEN. Vrijdagmorgen werd op de veiling „St. Willebrordus" te Heiloo voor de aardbeien 0.670.76 per doosje besteed. De groote vraag niet het minst voor de Duitsche weermacht en voor Duitschland zal aan die abnormaal hooge prijzen niet vreemd zijn. DE AFZET VAN TUINBOUW PRODUCTEN. Nieuwe regeling gewenscht. De regeling voor den afzet van de tuinbouwproducten, welke thans bij de Langendijker Groenten Cen trale wordt toegepast, blijkt in de practijk niet erg te voldoen. Men heeft, nu het systeem van de maxi mumprijzen voor bijna alle arti kelen geldt, een bepaling in het leven moeten roepen, waarbij de genen, die hooger afdrukken dan de maximumprijzen, een boete van 1 moeten betalen, aangezien an ders aan het veilen geen einde zou komen. Het komt evengoed, on danks deze vrij hooge boete, nog vaak voor, dat vijf of zesmaal overgeveild moet worden, eer een kooper wordt aangewezen door het afmijntoestel, die op het juiste mo ment heeft afgedrukt. Het is wel een rigoureuze maatregel, maar toch blijken de handelaren, wan neer zij een bepaald product noo- dig hebben, er niet veel om te ge ven, al geeft het hun ook moeilijk heden, want met de tegenwoordige gereglementeerde winstmarges is het moeilijk, zoo niet onmogelijk, de betaalde boete aan de afnemers in rekening te brengen. Dat een en ander wel eens onaangenaamheden geeft, is te begrijpen. Vrijdagmorgen heeft de veiling leider van de L. G. C., vóór den aanvang van de veiling de wen- schelijkheid uitgesproken, dat er spoedig een andere regeling wordt getroffen. Men zou bijvoorbeeld bij de rabarber, thans het hoofdpro duct aan de veiling, de beschikbare hoeveelheden kannen verdeelen onder de koopers, die tot nu toe steeds rabarber hebben gekocht. Bij de tomaten zou een dergelijke regeling kunnen worden getroffen, aan de hand van de afname gedu rende het vorige seizoen. Hoewel in de kringen van- den handel wel voor een dergelijke egeling wordt gevoeld, ontmoet zij ook bezwaren, aangezien veran deringen in de behoeften van de verschillende zaken niet uitge sloten is. PROVINCIALE DUINTERREINEN. De Van Oldenborghweg opengesteld. Naar ons werd medegedeeld, hebben Gedeputeerde Staten van Noordholland; op een, desbetref fend, door den directeur van het provinciaal waterleidingbedrijf gedaan voorstel, er hun goedkeu ring aan gehecht dat, van heden af tot nader order de Van Oldenborgh weg wordt betreden, indien men in het bezit is van een geldige toe gangskaart voor één der voor het publiek opengestelde terreinen. Genoemde weg, welke voorheen als Noord-Zuidbaan werd aange duid, loopt door de 'duinen van Wijk aan Zee naar Egmond aan Zee. Van Wijk aan Zee tot onder Eg- mondbinnen is de weg bestraat en verder noordwaarts met steenslag verhard. Langs den weg worden borden geplaatst met den naam Van Oldenborghweg. Heeft men dus fov. een kaart voor het terrein Bakkum-Egmond, dan is het toegestaan om daarmede tevens een prachtige wandeling of fietstocht door een uitgestrekt duin gebied te maken via den weg, welke de hierboven genoemde plaatsen verbindt. Door dezen rdeüwen maatregel is aan een veelvuldig geuiten wensch van de zijde van talrijke bezoekers n dc terreinen thans voldaan. LANGENDIJK. Uitreiking brandstoffenkaarten. De uitreiking van brandstoffen- kaarten aan degenen, die de aan- vraagkaart binnen den gestelden termijn hebben ingeleverd, zal ge schieden op Donderdag 5 Jdni a.s. in de plaatselijke kantoren. De stamkaart van het „Hoofd" dient te worden overgelegd. Indien het gezin uit zeven of meer personen bestaat, moeten alle stamkaarten gelijktijdig getoond worden. De uitreiking ge schiedt als volgt: BroekopLangend ij k: van 9—10 uur de huisnos. 1—100; van 1011 uur de huisnos. 101 200; van 11—12 uur de huisnos. 201—300; van 2—3 uur de huis nos. 301400; van 3—4 uur de huisnos. 401500; van 45 uur de huisnos. 501 en hooger. Zuidscharwoude: van 912 uur wijk A," van 25 uur B en C. Ncorscharwoude: van 910 uur wijk -B no. 1 tot en met 89; van 10—11 uur wijk A r.o. 1 tot en met 104; van 1112 uur v/ijk A no. 105 tot en met 134, Langestraat en Spoorstraat; van 23 Oosterstraat en Hofstraat; van 34 uur le en 2e Lagehoekstr., Mosselstr., veilingterrein, Handels kade, Grenspad, Zijperpad, Gaspad Westerpad, Raadhuisbuurt; van 4—5 uur Pikstraat, Tegelstraat, Mo lenkade, Visseherspad, Kroónstraat, Achterstraat en Waarddijk. Oudkarspel: van 912 uur Wijk A no. 1 tot en met 280; van 2—5 Wijk A no, 281 tot en met 390, wijk B no. 1 tot en met 117, wijk C en D. De distributiekantoren zijn op bovengenoemden dag voor alle an dere aangelegenheden gesloten. LANGENDIJK. „Kleuterzorg". - De uitbreiding van de gezondheidszorg voor de kleuters zal de volgende week aan vangen. Dan zal een begin worden gemaakt met de kleuterzorg, in aan sluiting op de zuigelingenzorg. Zuigelingenzorg zal dan niet weer tot l'A jaar, maar tot 1 jaar gaan. De "kleuterzorg begint bij het be reiken van den leeftijd van jaar. HEILOO Geen kinderen op de volkstuinen. - Naar we vernemen hebben B. en W. thans beslist dat geen kinderen (dan onder geleide van ouderen) meer op het terrein .waar de 130 volkstuinders hun tuinen hebben, worden toegelaten. Over dit besluit zullen belanghebbenden zich ver heugen. De voetballende jeugd en de velen die kattekwaad deden, hooren daar niet thuis. De politie zal als het bord er is geplaatst streng toezien. BERGEN. Vertrokken personen over April. K. G. H. Gregor, zonder, naar Duitschland. W. E. Koekenbier, R.K., los arbeider, naar Velsen. C. M. Jonker, N.H., broodbakker, n. Koedijk. M. Bais, D.G., geleidster, naar Arnhem. S. K. J. Ramakers. R.K., pensionhoudster, naar Bussum. F. Brouwer, Evl., zonder, naar Alkmaar. N. Reneman, geen, ver tegenwoordiger, naar Amsterdam. A. Lorist, R.K., zonder, naar Am sterdam. A. W. Beemsterboer, R.K., boekdrukker, naar Haarlem. C. Th. de Waard, R.K., zonder, naar Steenbergen. G. P. L. Duijvis, Rem., zonder, naar Doorn. Th. M. Plugge, Ger., zonder, naar Doorn-. J. C. v. Breukelen, R.K., dienstbode, naar Doorn. J. Ham, geen, chauf feur, naar Doorn. Tj. C. Koolstra, geen, zonder, naar Leeuwarden. H. Hovenkamp, N.H., ambt. D. B., n. Zuilen. 2 personen zijn uit het pensionaat vertrokken. Ingekomen personen. M. A. Grunwald, N.I., grossier, Buerweg 4 van den Helder. M. C. Kuiper, R.K., dienstbode, Bree- laan 18 van Alkmaar. T. A. Twisk, N.H., ass. apotheker, Bree- laan 80 van Velsen. H. v. d. Zan- de, geen, vertegenwoordiger, Ach terpad 16 van Amsterdam. G. W. Rooda, geen, z.b., Broekbeeklaan 30 van Amsterdam. P. Rampen, N.H., z.b., St. v. Surklaan 11 van Zijpe. T. v. Leijen, N.H., dienst bode, Wilhelminalaan 20 van Heiloo. W. C. Roij aards, geen, ambtenaar O.M. Arr. Rb., Wilhelminalaan Nrd. 2 van Ankeveen. E. M. J. Schulte, R.K., h.i.d.h., idem. F. W. Naus, EERSTE BLAD SWEEK Tel. 2224 B«*tuur i H. M. Martens, Burgem. van Ermelo. A. Noordzij Jr.. Ooderdlr. Philips' Gloell. labr» Prof. Mr. J. Oranje Hoogleeraar aan de Vrije Universiteit. S. Zeyt Dir. Voorschotheffing f. 0.60 per f. 1000.. per halfjaar. Groote risicosprelding. Actieve vertegenwoordigers gevraagd R.K., priester, Loudelsweg 46 van Noordwijkerhout. M. Kater, D.G., z.b., Bergerweg 36 van Alkmaar. N. v. d. Horst, N.H., z.b., Boschlaan 5 van Heemstede. E. A. Schram, geen, z.b., Hoflaan 12-14 van Haar lem. H. J. Slendebroek, R.K., timmerman, Nassaulaan 3 van Cas- tricum. J. Zuidwijk, R.K., serg. inf. Knil nonact., Doorntjes 40 van Tiel. K. D. de Haan, geen, contr. L.C.O., Achterpad 14 van Alkmaar. M. F. W. Reeder, geen, z.b., Jan Apeldoornweg 6 van Amsterdam. A. de Vos, R.K., betonarb., Filarslci- weg 13 van Alkmaar. A. A. Pol derman, N.H., huishoudster, Verl, Geestweg 26 van Rotterdam. J. Oud, R.K., bakker, Stationsstraat 2 van Alkmaar. P. Zweed, geen, z.b., Eikenlaan 14 van den Helder. A. Zweed, geen, Eikenlaan 14 van Zuidscharwoude. A. Groefse- ma, N.H., h.i.d.h., v. Hasseltstraat 7 van Dordrecht. M. M. Meester, R.K., dienstbode, Bergerweg 62 van Harenkarspel. S. Tijmstra, Ger., grondwerker, Groeneweg 26 van Koedijk. A. F. Germing, N.H., z.b., Verl. Geestweg 26 van Rotter dam. H. v. Wijen, N.H., z.b., Oos- terweg 22 van Haarlem. A. J. v. d. Molen, geen, zonder beroep, St. v. Surcklaan 9 van Emmen. E. Peters, R.K., z.b., Emmastraat 3 van Alkmaar. C. Rike, geen, z.b., Berkenlaan 10a van Alkmaar. D. Kouwenaar, geen, journalist, Doorn tjes 32 van Amsterdam. A. Vos, geen, dienstbode, Middenpad 4 van Zijpe. R. J. Hamburger, geen, specialist inw. ziekten, Buerweg 61 van Alkmaar. J. Bakker, N.H., dienstbode, Dr. v. Peltlaan- 14 van Zijpe. E. Dekker, O.Bis., huis schilder, Noordlaan 32 van Egmond aan Zee. M. A. Groot, R.K., d.b., Zuidlaan 13 van Hoorn. P. J. Beeldman, N.H., arbeider, Verl. Geestweg 12 van Allernaar. A. C. v. d. Meeberg, Ger., dienstbode, Randlaan 2 van Zaandijk. T. de Groot, N.H., dienstbode, v. d. Wijck- plein 2 van Warmenhuizen. L. Jonker, Ger. grondwerker, Kanaal dijk 77 van Oudendijk. - J. Ver- wer, R.K., z.b., Kruisweg 8 van Haarlemmermeer. T. Primé, N.H., z.b., Prins Hendriklaan 23 van Amsterdam. A. Ruine, Rem. z.b., Eeuwigelaan 38 van Amsterdam. A. M. J. Sprenkeling R.K., van Lou delsweg 20 van Velsen. E. H. M. Sprenkeling, R.K., z.b., idem. G. B. M. Worm, R.K., koopman, Kas- tanjelaan 6 van Alkmaar. K. Blokker, N.H., veehouder, Zakedijk- je 37 van Wormer. J. C. Japin, Ger., opp. wachtmeester marechaus see, Oude Bergerweg (64) van Am sterdam. C. W. Rodermond, H.A. Z.E.A., schilder, Breelaan 108 van Zaandam. Ingekomen personen pensionaat over April 1941: 4 perso nen. D* ▼cm 6lk goed reclame-plan COURANTENRECLAME Maar het is in de eerste plaats de vraag of dezulken dan nog zullen bestaan. Voorts is het dubieus of dergelijke onder nemers dan nog wel de kans krijgen te con- curreeren met hen die actief bleven, die al adverteerend gestaag hun goodwill versterk ten en hun voorsprong ongenaakbaar ver grootten. CEBUCO, HEhK lNGR ACHT 258, AMSTERDAM C. (Van onzen Haagschen correspondent). In de lente is de wereld, zich verder cok mag gedragei altijd nog vo aardige en lie\ gen. Het is de tijd, dat wij naars weer dankbaar zijn in 't te wonen. Want in Den Haag dan alle dagen Zondag. Het is nu nog wel niet z lente, maar toch begint het o\ te ontluiken, er zit nieuw le ons Haagschè groen en he plezier, dat weer te zien. Nie niets zijn wij een tuinstad! W oogen bij zich heeft, vangt een groet op van nieuwen blo het toch niet zoo zware Ha leven nog wat extra licht me In de binnenstad zit men nu de terrassen van de café's, hel delingetje in het Haagsche door de Scheveningsche Bosch alleen maar lang„ c}en Hofvijv zijn watervogels, die allemaal we veertjes in hun kuif hebl den ooievaar, dien m.n op 't e: tusschen de nog kale boom< bespieden, vormt een echt voi sche opfrissching tusschen-het door. En dat is er op andere pi van de stad evenzeer te vindei Vroeger gingen wij het ook op Sorghvliet zoeken, waar hel prille voorjaar altijd bijzondei was- van nieuwe bloemen e vroeg groen en de van hun reis teruggekeerde vogels lonie van de reigers op de l plaats zelf en die van de roei den Scheveningscheweg, vlak niet te vergeten. Dat is nu ver want in de dagen na den oo Sorghvliet gesloten en tot zijr geren staat van particulier teruggekeerd Het is jammer, maar ook dc ten is er- nog genoeg om h< wandelenden en fietsenden r naar den zin te maken. Dat brengt ons den, in den winte: en-half vergeten smaak in he neeren weer bij. Wie het gek vindt, dat wij z< lanterfanten houden, moet e het voorjaar bij ons op bezo men, hij zal het gauw óók j hebben-, Scheveningen ont Onderdehand wordt het op veningen ook al voorjaar. E zelfs al baders. Maar dat i voor den gewonen stervel eigenlijk niet iets speciaals i jaargetijde. Het heele jaar doo: op de koudste dagen yan den i als de musschen om zoo te van de kou van het dak valle er een stuk of wat athleten, - zee zwemmen. Vanwege die aardige hobby noemen zij club van Ijsberen. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hooi mer Vroolijke Muzikanten operettefilm); hoofdrollen Pan biger Rudolf Carl en Lucie E Toegang elke leeftijd. Beide Pinksterdagen voorste! te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, m City-theater, 7.15 uur, hooi mer Comedie om geld ((com. film); hoofdrollen Cor Ruys, E Bouber, Matthieu v. Eysden e Otte. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen voorste te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, m Victoria-theater, 7.30 uur, nummer Een meisje voor (kom.); hoofdrollen Grethe en Ralph A. Roberts. Toegan leeftijden. Beide Pinksterdagen doorloi voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, m Harmonie-theater, 7.30 uur, nummer Ich kenn dich nic liebe dich (De onbekende gel amus.-film; hoofdrollen Willi en Magda Schneider. Toeganj leeftijd. Beide Pinksterdagen doorlo; voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, m Donderdag geen voors Zondag 1 Juni. (Eerste Pinksterdag). 1.30 uur, Gem. Sportpark, rijen van de vereeniging „Voo Het Wapen van Heemskerk, dags en 's avonds Orchestre Bernardo. 7.15 uur, 't Gulden Vlies, 't dilletje met Jan Musch. Maandag 2 Juni. (Tweede Pinksterdag). 8 uur v.m., Sted. Muziektui eert Alcmaria Victrix. Het Wapen van Heemskerk, dags en 's avonds Orchestre Bernardo. 7.15 uur, 't Gulden Vlies, 't dilletje met Jan Musch. 8 uur n.m., Sted. Muziektui eert Postfanfare. Café Oudejans te Ursem, o; The stemmings band ter gele^ van de kermis. Dinsdag 3 Juni. 7.30 uur, café Oudejans te optreden Daan Pool ter gelei van de kermis: overigens den dag muziek.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2