t De Hagenaar ei fzün AGENDA VIT T HAAGJE. het voorjaar. geliefde pantoffelparade BV1TENLAND RECHTSZAKEN DIE MILDE DAGEN. Aduectmtim MARKTBERICHTEN EERSTE BLAD (Van onzen Haagschen correspondent). In de lente is de wereld, hoe zij zich verder cok mag gedragen, toch altijd nog vo aardige en lieve din gen. Het is de tijd, dat wij Hage naars weer dankbaar zijn in 't Haagje te wonen. Want in Den Haag is het dan alle dagen Zondag. Het is nu nog wel niet zoo èrg lente, maar toch begint het overal al te ontluiken, er zit nieuw leven in ons Haagschë groen en het doet plezier, dat weer te zien. Niet voor niets zijn wij een tuinstad! Wie zijn oogen bij zich heeft, vangt overal een groet op van nieuwen bloei, die het toch niet zoo zware Haagsche leven nog wat extra licht meegeeft. In de binnenstad zit men nu al op de terrassen van de café's, het wan delingetje in het Haagsche Bosch, door de Scheveningsche Boschjes, of alleen maar langj <}en Hofvijver met zijn watervogels, die allemaal nieu we veertjes in hun kuif hebben en den ooievaar, dien m»n op 't eilandje tusschen de nog kale boomen kan bespieden, vormt een echt voörjaar- sche opfrissching tusschen- het werk door. En dat is er op andere plaatsen van de stad evenzeer te vinden. Vroeger gingen wij het ook graag op Sorghvliet zoeken, waar het in het prille voorjaar altijd bijzonder mooi was- van nieuwe bloemen en veel vroeg groen en de van hun winter reis teruggekeerde vogels de ko lonie van de reigers op de buiten plaats zelf en die van de roeken op den Scheveningscheweg, vlak erbij, niet te vergeten. Dat is nu verkeken, want in de dagen na den oorlog is Sorghvliet gesloten en tot zijn vroe- geren staat, van particulier bezit teruggekeerd. Het is jammer, maar ook daarbui ten is er- nog genoeg om het den wandelenden en fietsenden mensch naar den zin te maken. Dat alles brengt ons den, in den winter half- en-half vergeten smaak in het fla- neeren weer bij. Wie het gek vindt, dat wij zoo van lanterfanten houden, moet eens in het voorjaa" bij ons op bezoek ko men, hij zal het gauw óók geleerd hebben-, Scheveningen ontwaakt. Onderdehand wordt het op Sche veningen ook al voorjaar. Er zijn zelfs al baders. Maar dat is niets voor den gewonen sterveling en eigenlijk niet iets speciaals van dit jaargetijde. Het heele jaar door, zelfs op de koudste dagen yan den winter, als de musschen om zoo te zeggen van de kou van het dak vallen, zijn er een stuk of wat athleten, die in zee zwemmen. Vanwege die eigen aardige hobby noemen zij zich de club van Ijsberen. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Vroolijke Muzikanten (kom. operettefilm); hoofdrollen Paul Hör- biger, Rudolf Carl en Lucie English. Toegang elke leeftijd. Beide Pinksterdagen voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Comedie om geld (jjom. Holl. film)hoofdrollen Cor Ruys, Herman Bouber, Matthieu v. Eysden en Rini Otte. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een meisje voor alles (kom.); hoofdrollen Grethe Wieser en Ralph A. Roberts. Toegang alle leeftijden. Beide Pinksterdagen doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Ich kenn dich nicht und Iiebe dich (De onbekende geliefde), amus.-film; hoofdrollen Willi Forst en Magda Schneider. Toegang elke leeftijd. Beide Pinksterdagen doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag geen voorstelling. Zondag 1 Juni. (Eerste Pinksterdag). 1.30 uur, Gem. Sportpark, drave rijen van de vereeniging „Vooruit". Het Wapen van Heemskerk, 's mid dags en 's avonds Orchestre Toni Bernardo. 7.15 uur, 't Gulden Vlies, 't Kroko dilletje met Jan Musch. Maandag 2 Juni. (Tweede Pinksterdag). 8 uur v.m., Sted. Muziektuin, con cert Alpmaria Victrix. Het Wapen van Heemskerk, 's mid dags en 's avonds Orchestre Toni Bernardo. 7.15 uur, 't Gulden Vlies, 't Kroko dilletje met Jan Musch. 8 uur n.m., Sted. Muziektuin, con cert Postfanfare. Café Oudejans te-Ursem, optreden The stemmings band ter gelegenheid van de kermis. Dinsdag 3 Juni. 7.30 uur, café Oudejans te Ursem, optreden Daan Pool ter gelegenheid van de kermis; overigens den heele11 dag muziek. Wij gewone menschen beperken ons ertoe (als wij er toevallig getui gen van zijn, dat zij zich onderdom pelen) meewarig te glimlachen en onze jas nog wat steviger om ons heen te trekken, alsof wij meteen merken, dat het nog altijd aardig frisch is. Niet echter op de Pier in de be schutting van de glazen schotten, die den wind tegenhouden. Als de zon schijnt, kan het er nu al echt lekker wezen en wordt het wandelingetje „over zee" een echt genoegen. De Zondagsche pantoffelparade is in dezen tijd al in vollen fleur; er zijn al verschillende Zondagen ge weest, dat het op Scheveningen en speciaal op de Pier bepaald heel druk was, drukker dan op menigen echten zomerdag met ongunstig weer. Men zegt, dat de Pier-pantoffel- parade nu nog min of meer „select" is. Verderop in het seizoen wordt zij (volgens degenen, die het kunnen weten) te „algemeen" en te „ge mengd", Of dat in het tegenwoordige Den Haag nog opgaat, weet ik niet, maar het is een soort van bijgeloof en dit bijgeloof maakt, dat er inderdaad veel nette Haagsche menschen 's Zon dagsochtends in het vroege voorjaar ter Piere gaan voor het wandelinge tje van zooveel honderd schreden heen en weer, altijd aan den wind- stilen kant, waar men gecenseerd wordt „iedereen" te zien en dat in alle geval een echt genoegelijk wan- delingtje is. Of mén zit op een bankje en be kijkt de voorbijgangers, zeker niet altijd zonder critiek. Vroeger was het meteen een soort van modeshow. Niet alleen dat er echte mannequins van de modemagazijnen heen en weer dribbelden als reclame voor de nieu we modellen, ook de andere dames maakten voor de Pier altijd wat meer toilet aan gewoon, omdat men nu eenmaal kwam om te zien en om gezien te worden. Dat is nu wel wa' voorbij, want wij zijn allemaal ingetogener gewor den. Toch zal er nog altijd het noo- dige te zien zijn, al waren het alleen maar de knappe jonge Haagsche vrouwen; en meisjes, die het aanzien ook nog wel waard zijn, zelfs als zij niet volgens de allerlaatste mode ge kleed mochten wezen. Daar wandelt ook de deftige ge- pensionneerde, ambtenaar of officier met zijn familie. Aan kennissen heb ben zij geen gebrek. Links en rechts gaat de hoed af, men houdt eens even stil voor een praatje, schuift aan op een bankje, om de al wat moede beenen, die loom zijn gewor den van de voorjaarslucht, een oogenblikje rust te gunnen, of men vleit zich in een van de gemakke- WINANT IN NEW YORK AANGEKOMEN. New York, 31 Mei. (D.N.B.) - De Amerikaanscheambassadeur in Londen, Winant is hier met het Clipper-vliegtuig aangekomen om verslag uit te brengen over den toe stand iijt Engeland. Hij weigerde bij zijn aankomst eenige verklaring af te leggen en zeide eerst Huil en vervolgens Roosevelt te zullen op zoeken. De rede van den president noemde hij „indrukwekkend". Hij weigerde evenwel een mededeeling te verstrekken over den indruk, welke de rede in Engeland gemaakt had. De Duitsch-Turksche betrek kingen. (A.N.P.) - Op een desbe treffende vraag van huitenlandsche journalisten werd gister in de Wil- helmstrasse geantwoord, dat de aard der betrekkingen tusschen Duitsch- land en Turkije discussies en uit eenzettingen daarover niet dienstig doen lijken. Archaimbaud overleden. (D.N. B.) - Joseph Archaimhaud, de be kende kapelmeester van de Opera Comique te Parijs is overleden. De evacuatie van Gibraltar, (D.N.B.) - Het officieele orgaan van Gibraltar maakt bekend, dat Vrij dag het tweede evacueerihgs- transport uit Gibraltar is vertrok ken. Wie zich tegen de evacuatie verzet, wordt zwaar gestraft. De geredden van de Bismarck. (D.N.B.) - Associated Press meldt uit Londen, dat de geredden van de Bismarck in een ongenoemde Britsche haven aan land gebracht zijn. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Bij de veiling bij opbod op 28 Mei 1941 ten overstaan van notaris J. de Groot te Alkmaar zijn in bod gebracht; 1. het huis met erf te Alkmaar, Westerweg 266, groot 1 a. 76 ca op 6100; 2. een per ceel grond te Alkmaar groot 1 are 48 ca naast eni achter perceel 1 op 3O0; 3. een terrein te Alkmaar met weg naar de Landstraat groot 9 are 1 ca. op 1050. De afslag blijft bepaald op Woensdag 4 Juni 1941 te 7 uur in het café „De Nachtegaal" te Alkmaar. lijke stoelen tusschen de windscher men rondom de Pier-rotonde, waar men zich in de zon kan laten koes teren tot men er bijna van zou gaan spinnen var» welbehagen als een poes. De droomerigen zoeken het einde van de pier op, waar men niets an ders meer heeft dan zee en lucht met op zijn hoogst een paar kustvisscher- tjes. Daar kan men de stad dan wel vergeten, de zee is altijd mooi en zeker wanneer zij, als nu zoo vaak, rustig er bij ligt, overwaasd door den voorjaar* nevel en met de perle- moeren kleuren, die het voorjaars licht haar meedeelt. De bankjes op de Pier kregen een nieeuw verfje, het plankier van de Pier is nieuw geteerd en met ver- sche schelpjes bestrooid, op het strand zijn door het personeel van de badplaats de planken uitgelegd, werden weer weggekruid om het strand vlak te maken. Wél is de Pinkster eigenlijk pas het echte begin, maar men neemt ook van het voorseizoen mee wat men kan. Niet voor de hotels, die nog lang niet open gaan, maar voor het strand, waar het ook met Paschen bij goed weer al heel druk kan wezen en vooral voor de Pier en de bedrij ven langs den boulevard. Van deze is Houtmeyer onder het Kurhaus het heele jaar open. Men kan er zelfs in den winter menschen op de stoeltjes van het terras vinden, maar de goede tijd is natuurlijk toch ook hier als het weer zachter wordt. Wij hebben het er dit jaar al tjokvol gezien. Dan zijn ook verderop langs den boulevard al verschillende café's open, deze in het meer „populaire" genre, maar daarom als zitje vol strekt niet te versmaden en ook in ander opzicht geenszins minder goed. Men zit er alleen iet of wat buitenaf. Anders was het in dezen tijd van 't jaar op mooie dagen al auto-parade over den boulevard, waarbij men zich oijder de mooie, moderne en allermodernste auto's alvast een keus kon maken, tegen den tijd dat men eraan toe zou zijn zelf een wagen te gaan houden. Dat toerde maar heen en weer van het eene einde van den boulevard naar het andere. Ik heb dat nooit zoo'n erge attrac tie van het zitten op den boulevard kunnen vinden, want men kon bij wijlen door het gerij de zee niet meer zien, maar er waren er genoeg, die het er echt bij vonden hooren. Ieder zijn smaak. In alle geval hoeven de liefhebbers er voor dit seizoen niet op te rekenen. Overigens heeft de maatschappij laten weten, dat zij van plan is alles zoo gewoon mogelijk te doen. Men kan natuurlijk nooit weten wat de omstandigheden zullen brengen, maar als het van Scheve ningen afhangt, zal alles zoo normaal mogelijk verloopon, tenminste in de z.g. buitenbedrijven. Bloementooi in het Zuiderpark. En behalve op Scheveningen maakt Den Haag ook nog in een ander ge deelte bijzondere toebereidselen, n.l. GRASBERMEN IN DE SCHERMEER. Belangrijke beslissing van het gerechtshof te Arnhem, Men schrijft ons: De polder de Schermeer ver pachtte ieder jaar de grasbermen langs de wegen. In de jaren 1939 en 1940 had zij ook grasbermen ver pacht aan een arbeider met 'n drietal koetjes, die op die stukjes grasland die dieren in leven kon houden. Het afgeloopen jaareinde echter stond de polder de bermen af aan een land bouwer, die de stukjes gras heele- maal niet noodig had, zoodat de land man ten zeerste gedupeerd werd en gedwongen zou worden zijn koeien op te ruimen. Hij wendde zich tot de pachtkamer van het kantongerecht te Alkmaar en vroeg deze te beslissen, dat de pacht- vebintenis tusschen hem en den polder nog voortbestaat. Dat verzoek werd echter afgewezen. In hooger beroep echter heeft het Hof te Arnhem beslist, dat de pacht overeenkomst tusschen den ver zoeker en den polder nog voort- bestaat. Ongetwijfeld een goed gevolg van de nieuwe Pachtwet. KANTONGERECHT ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 30 Mei 1941. Schriftelijke uitspraken. Overtredingen vleesch- keuringswet: C. S. en C. S. te Alkmaar, J. J. en J. J. te Bergen, vrijgesproken. J. J. M. en J. J. M. te Alkmaar, 6 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen landbouw- inventarisatiebesluit: W. G. te Heerhugowaard, 10 boete of 5 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van de in beslag geno men capucijners. C. S. te Koedijk, 10 hoete of 5 dagen hechtenis met bevel tot teruggave van de op brengst van den verkoop van de in beslag genomen goederen. Overtreding crisistuin- bouwbesluit: T. J. L. te Nrd.- scharwoude, 100 boete of 50 dagen hechtenis. Overtreding van art. 22 der motor- en rijwielwet: W. M. v. R. du Ch. te Alkmaar, 15 boete of 10 dagen hechtenis. in het Zuiderpark. Het Zuiderpark, dat, zooals de naam zegt, in het Zuiden van de stad ligt in aanslui ting bij de uitgebreide arbeiderswijk, die men de oude Schildersbuurt noemt, is, merkwaardig genoeg, ook voor vele Hagenaars onbekend ter rein. „Het is zoo'n eind uit de buurt", zeggen zij, maar dat is verbeelding. Met de tram is men er van het cen trum uit in een kwartiertje. Het park heeft in het voorjaar zeer zeker een bijzondere attractie. Dan bloeien er namelijk de vele exotische planten, die in de verschillende „geografische" tuinen van het park vereenigd zijn, speciaal in den Chineeschen en Ja- panschen tuin, waar men een keur van Japansche kersen en perziken heeft. Ik durf te zeggen, dat dit tegen de bloeiende boomgaarden van de Betuwe op gaat. Dit voorjaar staat er echter bovendien iets bijzonders op het programma. De gemeente heeft van het Centrale Bloembollen comité 500.000 narcissen-, hyacinthen en tulpenbollen cadeau gekregen en van de Sierteeltcentrale bovendien 160.000 anemonen en ranonkels, die den laatsten tijd in het park uitgezet zijn met de bestemming een bloemen tentoonstelling te vormen. Eigenlijk was het plan deze den 9den dezer maand te openen, maar door de koude nachten is het uitkomen van de bloemen verlaat en nu werd het de 16de. Het Bloembollencomité heeft van de narcissen, hyacinthen en tulpen de mooiste en eigenaardigste soorten ter beschikking gesteld en er is voor gezorgd, dat deze met verstand over het park werden verdeeld. Op zichzelf is het al een bijzonderheid deze bol gewassen niet als gewoonlijk ,op de bloemenvelden van de bollenstreek bijeen te zien, maar in het kader van een parkaanleg en dan zoo'n mooien parkaanleg als dien van het Zuider park. Het verschil in bloeitijd van de narcissen, hyacinthen en tulpen zal ervoor zorgen, dat er gedurende een paar maanden altijd het noodige van ih bloei zal zijn. Overigens zijn er on derdehand maatregelen genomen om vervolgens begonia's, dahlia's enz. in grooten getale uit te zetten, zoodat er feitelijk het heele jaar overvloed van bloemen in het park zal wezen. Te gelijk met de bloemen worden er, tusschen deze in, ook beeldbouw werken van Haagsche beeldhouwers tentoongesteld en in Mei zal boven dien het openluchttheater van het park worden geopend, dat voor uit voeringen op het gebied van de muziek, den dans en het tooneel bestemd is. De bedoeling is, dat een en ander niet alleen door Hagenaars bezocht zal worden, maar dat er ook bezoekers van elders zullen komen kijken en naar wat ik er van gezien heb te oordeelen, zal het voor dezen zeker de moeite waard zijn. Maar het is beter, dat ik hierop over een poosje nog eens terug kom, als het aan den gang is. Ik denk, dat ik er dan de uitnoodiging aan zal verbinden maar eens naar Den Haag te komen. HAGENAAR. Mondelinge uitspraken. Overtredingen verduis teringsverordening: J. M. te Alkmaar, ontslagen van rechts vervolging. J. K. te Beemcter en J. K. te Heiloo, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. W. J. P. v. d. Z. te Velsen, B. v. d. W. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. C. M. K. te Beemster en E. B. te Ber gen, 1 plus 3 boete of 1 plus 2 dagen hechtenis. J. v. V. te Be verwijk, L. v. d. G. te Wervershoof, J. R. te Koedijk, H. J. S. te Beem ster, ieder 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. C. L. te Noordscharwoude, 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding verorde ning verkeer sbeperking (te laat op straat): H. v. T. te Beemster, A. D. te Zuid- en Noord schermer, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. D. O. te Avenhorn, J. J. P., A. de G. en S. S. te Oterleek en C. F. D. te de Rijp, ieder 4 boe te of 2 dagen hechtenis. E. G. te Anna Paulowna, J. J. M. te Ursem, J. M. K. te Oterleek, ieder 8 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding veror dening identiteits p 1 i c h t: K. H. te Zuid- en Noord schermer, R. W. Z. te Purmerend, C. N. en P. S. te Heiloo, B. v. d. W. te Alkmaar, R. S. te Egmond a. d. Hoef, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredin g motor-en r ij w i e 1 w e t: J. de V. te Alk maar, 1 boete of 1 dag hechtenis W. C. K. en C. A. de B. te Alk maar, C. M. te Koedijk, M. B. te Bergen, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. N. C. v. d. L. te Bever wijk, 3 boete of 1 week tucht school. E. J. v. d. A. te Alkmaar, A. H. te Nieuwe-Niedorp, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. T. te Sint-Pancras, K. S. te Alkmaar, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. P. W. te Wörmerveer, R. S. te Sint-Pancras, B. J. J. P. te Haarlem, ieder 5 boete of 3 dagen hechte nis. L. T. te Bakkum, f 2 plus 5 plus 1 boete of 1 plus 3 plus 1 dag hechtenis. Overtreding politie verordening e n:. P. H. H. te Alkmaar, 2 b. of 2 d. hechtenis. N. J. G. te Bergen, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. H. T. te Noordscharwoude, 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding artikel 461 W. v. Str. (loopen over verbo den grond): D. S. te Alkmaar, f 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. de G. te Egmond aan Zee, 5 boete oi 1 week tuchtschool. Overtredingen Inven- tarisatiebesluit: J. B. te Winkel, 10 boete of 6 dagen hechtenis. P. B. te Noordschar woude, 2 maal 10 boete of 2 maal 5 boete. Overtreding van de Wapenwet: M. v. d. K. te Alkmaar, 3 boete of 1 week tuchtschool, met bevel tot vernie tiging van het in beslag genomen wapen. Overtredingen'? vah de Jachtwet: J. H. te Ber gen, 6 boete of 3 dagen hechtenis met bevel tot vernietiging van de in beslag genomen klem. Overtreding Crisistuin- bouwbesluit: P. K. te Alk maar, 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding Autobevrach- tingsbesluit: W. O. te Uit geest, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding Aardappe len b e s 1 u i t C. P. K. te Beem ster, 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. de G. te Z. O.-Beemster, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding Melkbesluit: E. v. D. te Zuidscharwoude, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Ze zijn dan toch gekomen, die milde dagen van Mei, waarop wjj zoo lang hebben gewacht, die wij zoo vurig hebben verbeid. De eerste helft der Meische weken moest eerst voorbij zijn toen, nadat al enkele dagen te voren de wind wel ge draaid was, maar ook uit het Wes ten waaiend guur was gebleven, zoeler zucht over de aarde streek en eindelijk aan de atmosfeer die zachtheid gaf, waarop wij in Meitijd een zeker recht meenen te hebben. Die mi'de dagen. Je zou dan over al tegelijk willen zijn, het is moei lijk een keus te maken. In de eerste plaats zijn er natuurlijk de uren, waarop we gebonden zijn door werk, gebonden aan huis of kantoor, aan school of werkplaats, aan labo ratorium of studeervertrek. Maar de vrije uren dezer milde dagen, hoe zullen wij ze besteden? Door languit in het gras te gaan liggen in onzen tuin of elders, starend naar de wol ken, die langs wijden, hoogen hemel zeilen, omkoesterd door zonne glans, omwaaid door geurige wind vleugen die over de bloemen strij ken? Door de makkelijke stoelen en de zonneparasol, die zoo lang te wachten stond, nu eindelijk eens te gebruiken en door maar te blijven liggen den lieven langen dag, nu, nu het dan eindelijk, eindelijk kan? Door als Pallieter maar wat door de velden te dwalen en te genieten van het goede leven, dat er toch altijd nog is, v/aard om dankbaar-gul en gretig in te drinken, den dag te plukken, zooals hij, de dagenmelker het deed? Het park van uw stadje is nooit mooier dan nu en in den herfsttijd, het is mooi genoeg om er enkele Meische uren te blijven ver toeven. Komt ge in Den Haag op zoo'n dag, dan hebt ge de beelden- tentoonstelling erbij, en zéker oogenlust voor uren. Maar ook de zeekant lokt, om te baden, te zwem men misschien, om op den dijk- term, bebloemd en vol geuren of op het strand te zitten in elk geval. De bonte wei is nu welhaast op het fleurigst en het duinpad kan een weg van meer dan zeven vreugden zijn. Het bosch is, zegt Thijsse er gens, het mooist in het laatst van April. Nu de natuur enkele weken later is dan normaal, kunnen wij dit jaar zijn woorden op de tweede helft van Mei toepasselijk achten. Waarheen op dezen dag? Ik heb het veenland gekozen, het smalle, hobbelige paadje, voor fietsers nau welijks geschikt, voor den wande laar heerlijk, dat even afzijdig van den grooten, drukken weg langs het nieuwe kanaal, stil overigens in deze benzine-arme tijden, door de lage landen en langs de plassen voert. Voor de heenreis heb ik dien hoofdweg genomen, terug met de zon en den wind achter me ga ik langs dit verrukkelijk paadje. Wat moet ik alles noemen, dat op dit glanzende uur, in deze milde dagen, oog en hart bekoort, ja alle zintui gen wijd open stroomen van genot toevoert? Hoe geurt de gagel en hoe zoet ruikt de kalmoes als ik een blad tusschen mijn vingers breek! Hoe helder fonkelt het water, met de groote groene bladeren van de waterlelies nog op den bodem, maar weldra opstrevend naar het licht. De roep der zwarte sterntjes is geen oogenblik van de lucht, die neste len hier in de uitgeveende plassen nog heel veel en bevoorrecht de streken, waar ze nog zijn, daar is nog iets van de sfeer van het oude, wilde land. Die roep is scherp en fei, melodieuzer is het geluid van grut to's en der tureluren, de klank der kievitten en het leeuwerikenlied, dat 'eveneens alom de lucht vervult. Aan bloemen geen gebrek, dat spreekt voor wie dit rijke landschap van riet en gagel, van lage velden en waterkanten kent, vanzelf. Met de glorie der dotterbloemen gul den stralende voorjaarsglorie inder daad loopt het op 'een einde. De heldergele bloembladen beginnen witte plekken en punten te toonen. dat is een teeken dat hun tijd voor- Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter ANNEGINA SIBYLLA JACOBA. A. J. N. KROON S. A. E. KROON— KUIJPERS. Alkmaar, 30 Mei 1941. Schoutenstraat 9. Tijdelijk Sint Elisabethziekenbiuis. DANKBETUIGING. Mede namens mijne kinderen onzen welgemeenden dank aap. allen, die tot steun zijn ge weest bij de ziekte en deelneming hebben betoond na het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder. P. KOOIJ Tz. St. Pancras, Mei 1941. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden na het overlijden van onzen beste Vader, den Heer KLAAS BAKKER Pz., betuigen wij onzen hartelijken dank. In 't bijzonder aan Ds. Bloemhoff voor de troostvolle woorden tof ons gesproken. Uit aller naam, J. LEEGWATER. Heiloo. 31 Mei 1941. Heden overleed, na voor zien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in het St. Elisabeth-Ziekenhuis, onze lieve Man en Vader de Heer JOHANNES DIRK APPEL, in den ouderdom van 62 jaar. M. APPEL- VAN DEN BURG. M. A. APPEL. Alkmaar, 30 Mei 1941. Liefst geen bezoek. De Uitvaart-Mis zal plaats hebben Dinsdagmorgen 9 uur, in de Parochiekerk van Sint Laurentius, waarna te elf uur de begrafenis zal plaats hebben vanuit het Sint Elisa beth Ziekenhuis op het Kerk hof Sint Barbara. bij is, maar de pinksterbloemen bloeien nog welig wit en violet en daartusschen pronkt nu het geel van boter- en paardebloemen, dat de dotters opvolgt en vervangt. Eere- prijs en hondsdraf kleuren de ber men blauw en paars, madelieven- bloei elders den wegzoom wit. Maar wat behoef ik u détails verder te schetsen, zij zijn van waarde, maar meer nog is het heel de sfeer, is het het licht, de gloed, de glans, de koestering, de -innigheid van deze milde dagen, die een diepe vreugde beteekent. overal waar ge nu komt. Die milde dagen lang verbeid, hoe dankbaar mogen we er nu van genieten, als van een kostbaar ge schenk uit den hemel. A. L. B. DE BOTERPRIJZEN.. ALKMAAR, 31 Mei 1941. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 168 stuks van kg en de prijs: groothandel f 0.97 K>1-02 !4, kleinhandel 1.051.15 per Y, kg. Handel matig DE VEEMARKT. ALKMAAR, 31 Mei 1941. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijrer» als volgt: 32 Schapen 4560; 13 Lammeren ,f 22 28 en 3 Bokken en Geiten prijzen niet genoteerd. ALKMAAR, 30 Mei 1941. (Alkm. Exportveiling). Aardappelen 38— 45, Aardbeien 2653, Andijvie f 9.50—16.50, Prei 35.60—41, Ra dijs 1.80, Selderie 2.604.60, Uien 12.2015.60 en Wortelen 1214 per 100 bos; Bloemkool le s. f 13.50 18 2e s. 812, Kropsla f 1.504 en Komkommers 8.5017 per 100 stuks; Postelein per bakje 2950 ct., Spinazie per 8 kg 56 cent; Witlof le s. 912 2e s. 57.50 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Mei. (Lang. Groenten veiling). 100 stuks Bloemkool f 18, 2e s. 14.40; 18000 bos Rabarber 8. NOORDSCHARWOUDE, 31 Mei. (Noordermarktbond). 16400 kg Ra barber 8. SCHAGEN, 29 Mei 1941. Veemarkt: 29 Geldekoeien (mag.) 250300; 20 Kalfkoeien 350480; 7 Pinken 175225; 12! Nuchtere kalveren (fok) 2545; 78 Overhouders 30 46; 683 Lammeren 1828; 26 Bokken en Geilen 360; 247 Big gen f 1830; 84 Konijnen 2—12; 30 Kippen 2.50—3.50.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3