STAD EN OMGEVING „DE LEVENDE POPPENKAST" VOOR ONZE JEUGDIGE ABONNE'S. AGENDA Vereeniging Ziekenhuisverpteging. STATUTENWIJZIGING MOET VÓÓR 1 JULI EEN FEIT ZIJN. Bij den dood Duitschen ex-I AMSTERDAM BEURS EERSTE BLAD ar Alkmaar, Donderdag. I DE JODEN IN DE BADPLAATSEN. HET ONGELIJK OP HET ALKMAARDER MEER. Een ooggetuige van het noodlottig ongeval op derden Pinksterdag op 't Alkmaardermeer deelt ons mede, dat het slachtoffer, de heer Kortleven, zijn beide zoontjes niet naar den wal heeft kunnen brengen, maar ze op de omgeslagen boot heeft weten te plaatsen. Het derde jongetje was tot vijf maal toe ondergedompeld, al vorens hulp kwam opdagen. Deze werd geboden door den heer Ger- brand Bloem uit Oost-Knollendam, die met zijn meisje in een bootje voer. Zij nam gedurende de red dingspogingen het stuur van de boot over. Alle drie jongens werden daarna naar het café Jan Verduin overgebracht, waar zij liefderijk werden verzorgd. Wij vernemen voorts, dat de om geslagen boot geen eigendom van den heer Kortleven was, maar door hem was gehuurd. AFGIFTE PERSOONSBEWIJZEN VOOR REIZENDE INGEZETENEN. Tegemoetkoming van Castricums gemeentebestuur. Het gemeentebestuur van Castri- cum heeft aan den bond van foren sen medegedeeld, ,,dat men bereid is met de bezwaren van de reizende in gezetenen rekening te houden en wel in dezen zin, dat zij, indien andere huisgenooten vooraf even op het af giftebureau der persoonsbewijzen overleg plegen, des morgens direct om 9 uur of des namiddags te 4% uur worden geholpen. Op deze wijze zijn reeds verschillende personen gehol pen en tot hun volledige voldoe ning". BEROEPS-FOTOGRAAF. Nadat zij proefwerk had inge zonden, is aan mej. T. Vlaanderen (Oudegracht alhier) het diploma uitgereikt van het lidmaatschap van het fotografengilde De Neder- landsche fotografen-patroonsver- eeniging. BOOTVERBINDING AMSTERDAM—ALKMAAR. Nu gedurende de Pinksterdagen zeer velen gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om de fiets mee te nemen op de salonboot van de Alkmaar Packet, om ter plaatse van aankomst een fietstocht aan te van gen, heeft de directie besloten in den vervolge eiken Zaterdag en Zondag een salonboot te laten va ren op dezelfde uren als met Pink steren. Na 29 Juni zal dagelijks worden gevaren. Aangezien de ambtelijke bekend making ten aanzien van het verbod voor Joden in de badplaatsen, gister door ons reeds in een deel van de oplage gepubliceerd, aan duidelijkheid veel te wenschen overlaat, hebben wij ons heden om nadere inlichtin gen tot het Departement van Volks voorlichting en Kunsten gewend. Daar deelde men ons mede, dat de verbodsbepaling slechts geldt voor zee- en strandbadplaatsen en niet voor vacantie-oorden. De bepaling geldt dus niet voor Den Haag, doch wel voor Schevenin- gen en ook niet voor Bergen-Binnen, maar wel voor Bergen aan Zee, hoe wel deze plaatsen tot éért gemeente behooren. Voor Schoorl geldt het wel voor Camperduin, doch niet voor Schoorl. Onder Joden, waarvoor de ver bodsbepaling geldt, worden verstaan zij, die tenminste drie naar ras vol- joodsche grootouders hebben. Als Jood wordt ook aangemerkt hij die uit twee vojjoodsche grootouders stamt en hetzij zelf op 9 Mei 1940 tot de Joodsche kerkelijke gemeente heeft behoord of na dien datum daarin is opgenomen, hetzij op 9 Mei 1940 met een Joodsche was gehuwd of na dat oogenblik met een Joodsche in het huwelijk treedt. Een grootouder wordt als vol Joodsch aangemerkt, wanneer deze tot de Joodsche kerkelijke gemeente heeft behoord. DR. VAN DEN BERG OVERLEDEN. Gisteren is te Apeldoorn op 71- jarigen leeftijd overleden dr. A. H. van den Berg, rustend geneesheer. Van 1899 tot 1917 was hij arts en ook gemeente-arts te Mid woud en van 1917 tot 1930 arts te Hoorn. In 1906 promoveerde hij op het proefschrift, getiteld: „De invloed van het wiel- rijden op de werking van het hart". Dr. van den Berg is bestuurslid van vele organisaties op het gebied van de geneeskunde geweest. Tevens ge noot hij groote bekendheid in de kringen van de philatelie en hij be zat één van de volledigste postzegel verzamelingen van Europa. VOORDEELIGE OVERDRACHT. De vereeniging Het Begrafenis fonds te Berkhout is overgegaan naar de Groot-Noordhollandsche van 1845, Heerengracht 180 te Amsterdam. Voor de aangeslotenen blijkt dit zeer gunstige gevolgen te hebben, omdat immers de uitkeeringen thans hooger zijn gesteld en voor verzekeringen van na 1 Jan. 1940 overleden perso nen eveneens de hoogere uitkeering wordt uitbetaald. Twee middagen van heel veel pret. Jan Klaassen is de acteur van alle tijden. Onze voorouders hebben dezen volksspeler al gezien als de man die de klappen kreeg en ze ook terug gaf en hij heeft zijn publiek nooit voor diepgaande psychologische problemen gesteld, want alles wat zijn bonte leven beroerde was een voortdurend gekrakeel met zijn huisvrouw, waarbij een veldwachter met een dikken stok, magere Hein velerlei gedaanten en later nog wat heksen, dwergen, wilde katten en andere gevaarlijke dieren voor de noodige variatie zorgden. Jan Klaassen is dezelfde gebleven en alleen wij zijn veranderd, maar desondanks kan het groote kind, dat wij allen gebleven zijn, nog mee genieten van de grollen en grappen, die een zaal vol kleine menschen in vervoering kunnen brengen. Een zaal vol toeschouwers, want de poppenkast is met zijn tijd meege gaan. Er is geen ondernemer meer, die opgevouwen zit in een kastje van latten en beschilderd zeildoek en die zich met telkens veranderende stem schor hoeft te schreeuwen en te zingen, terwijl hij zijn acteurs met hun houten gezichten, stijve armen en slappe beenen boven den rand van een miniatuur-tooneeltje laat ver schijnen. In de moderne poppenkast zijn Jan Klaassen en allen die hem: omringen levende menschen, al hebben zij dan ook strakke, beschilderde gezichten, al lijken hun handen en armen dan ook van hout en al doet heel hun optreden dan ook minder denken aan het ballet dan aan het marionet tentheater. Zóó te acteeren lijkt gemakkelijk omdat het weinig eischen aan mimiek en declamatie schijnt te stellen en omdat men in het algemeen aan neemt, dat het „publiek" allesbehalve critisch gestemd is. In werkelijkheid is dit spel en voornamelijk dat van Jan Klaassen uiterst moeilijk en vermoeiend omdat het succes van de voorstelling volkomen afhankelijk is van het contact tusschen de spelers en de critische toeschouwers en dit van ten daarvoor geschikten Jan Klaas- sen-acteur een maximum aan energie en uithoudingsvermogen eischt. De heer Joh. C. Frevel, directeur van het Theater „De Levende Pop- pekast" te Haarlem, die een poppenkast ter grootte van een tooneel heeft, beschikt over een vijftal geroutineerde acteurs waarvan voornamelijk de Jan Klaassen- figuur in zijn genre een artist van buitengewoon formaat is. Met dit vijftal heeft hij Dinsdag middag in de Harmonie en Woens dagmiddag in 't Gulden Vlies voor uitverkochte zalen twee voorstellin gen voor kinderen van onze abonné's gegeven en zoowel de jeugdige toe schouwers als hun groote begeleiders hebben van ganscher harte mee geleefd met de avonturen van Jan Klaassen, zijn huisvrouw Cathrijn, den veldwachter, de booze heks en enkele wonderlijke figuren, die in de sprookjes van alle tijden een rol van beteekenis vervullen. Het is bij een dergelijke vertooning nog interessanter naar het „publiek" dan naar de spelers te kijken. De jeugdige toeschouwers maken voor 't grootste deel voor het eerst kennis met het tooneel, dat wil zeg gen met het spel, dat voor hun leef tijd en bevattingsvermogen is ge schreven en op hun mentaliteit is afgestemd. Een goed acteur als deze Jan Klaassen heeft onmiddellijk contact, zoo innig als men maar wenschen kan, want het publiek acteert in de zaal even enthousiast als Jan Klaas sen op het tooneel. Het leeft met hem mee, het geeft in tallooze va- ïiaties antwoord op zijn vragen, het waarschuwt hem als er gevaar dreigt, het staat op de stoelen en schreeuwt en wijst met uitgestoken vingertjes naar de gevaarlijke kat, die in een hoek van het tooneel zit en die iedereen al gezien heeft behalve de man, die overal kijkt waar het beest niet te vinden is. Het houdt den adem in als de booze heks Jan wil betooveren, het is sprakeloos van spanning als het wilde dier zich plotseling op zijn menschelijken prooi werpt, maar het klapt en juicht en schreeuwt met verhitte gezichtjes en schitterende oogjes als Jan of Cathrijn ten slotte de baas blijft en de heks met opge heven bezemsteel tot een smade- lijken aftocht wordt gedwongen. Een miniatuur zusje klemt zich in spanning aan haar broertje vast en hij bemerkt het niet eens, omdat het spel zijn aandacht vraagt en alle emoties zich beurtelings op zijn kindersnuitje afteekenen. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Vroolijke Muzikanten (kom operettefilm): hoofdrollen Paul Hör- biger Rudolf Carl en Lucie English. Toegang elke leeftijd. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Comedie om geld (kom. Holl. film); hoofdrollen Cor Ruys, Herman Bouber, Matthieu v. Eysden en Rini Otte. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een meisje voor alles (kom.); hoofdrollen Grethe Wieser en Ralph A. Roberts. Toegang alle leeftijden. Zaterdag 7 Januari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, revue „Veel plezier" met o.a. Peter Pech. EEN HOND KOMEN AANLOOPEN. Aan het bureau van politie te Alkmaar zijn inlichtingen te beko men omtrent een hond, die bij een der ingezetenen alhier is komen aan- loopen. Signalement: wit met bruine vlekken, teef, draagt rooden hals band. Het dier zal eenige dagen ter be schikking van den eigenaar worden gehouden. NIEUWE AARDAPPELEN. Vanmorgen werden aan de veiling der L.G.C. te Broek op Langendijk de eerste vroege aardappelen aange voerd door den heer C. Wit aldaar. Zij brachten op: groot 40.40, drie lingen 38.9041.20 en kriel 35.90 per 100 lc.g. BENOEMING HOOFDINGELANDEN SCHERMEER. Bij enkele candidaatstelling zijn herkozen als hoofdingelanden van den polder de Schermeer de heeren H. Klaver te Alkmaar, J. Kramer Cz. te Stompetoren en Jb. Slooten Jbz. te Oterleek. RESTAURATIE VAN DEN TOREN TE MONNIKENDAM. Het R(jk betaalt 60 pet.; de provincie 20 pet.; de ge meente 24.000. Gedeputeerde Staten van Noord holland deelen aan de Provinciale Staten mede, dat B. en W. van Monnikendam zich tot hen hebben, gewend met het verzoek te bevor deren dat uit de provinciale kas een subsidie wordt verleend ten behoe ve van de restauratie van den toren van de Groote Kerk aldaar. Deze toren is eigendom van de gemeen te. De kosten van de restauratie zijn op 100.000 a 120.000 ge raamd. Blijkens het ter zake door de rijkscommissie voor de monumen tenzorg uitgebrachte rapport vormt de uit het begin der 15e eeuw dateerende toren met de kerk een vtn de belangrijkste en fraaiste mo numenten van Noordholland be noorden het IJ en verkeert het ge heel sinds jaren in een zóó slechten toestand, dat herstel geen uitstel kan lijden en onverwijld maatrege len dienen te worden getroffen, om verdere instorting van de bedreigde gedeelten te voorkomen. Met het oog op de urgentie van het geval heeft de gemeenteraad reeds besloten met de werkzaam heden een aanvang te maken. Dat besluit is genomen in de verwach ting, dat op een rijksbijdrage van 60 procent en op eewe provinciate bij drage van 20 procent mag worden gerekend. De financieels toestand van Monnikendam is van dien aard, dat geen grooter bedrag dan 24.000 ten laste van de gemeente kan worden gelaten. De secretaris-generaal van het departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming heeft bericht, dat van rijkswege eene bij drage van 60 procent der kosten Hier en daar zit een moeder, die eens wat vergoedelijkend en begrij pend kan glimlachen als haar blik, die van een andere moeder kruist, maar die ten slotte toch heimelijk geboeid wordt door het spel aller tijden en onwillekeurig terugdenkt san de jaren, dat een paar houten poppen ook haar zoo volkomen in beslag namen, dat zij een onuitwisch- taren indruk hebben achtergelaten. De spanning bereikt het hoogte punt als Jan Klaassen de toover- woorden heeft vergeten, waarmee hij de Dood en de heks op de vlucht kan jagen, maar de jongens en meisjes hebben ze voor altijd in hun geheugen geprent. „Rie, ras, ros, eet meer mos!" Honderdvoudig wordt het hem toegeschreeuwd en uit al die opge wonden kindergezichtjes straalt de hoop, dat die domme clown het nu eindelijk eens verstaan zal om zich plotseling uit alle gevaren te be vrijden en Cathrijntje weer in zijn armen te kunnen houden. Kinderen zijn kleine menschen met een eigen zieleleven, dat schommelt tusschen onbeschrijfelijke vreugde en bodemloos verdriet. Wie in dat open boek wil lezen, wie zich in de steeds, wisselende, maar altijd spontane en eerlijke emoties van het kind wil verheugen, moet het op de poppenkast en zoo mogelijk de levende poppenkast tracteeren. De directie van .onze courant heeft een duizendtal kinderen daarmee een onvergetelijken middag geschonken. tot een maximum van 27.000 zal worden verleend. Onder deze omstandigheden stellen Gedeputeerde Staten voor een pro vinciale bijdrage van 20 procent der kosten tot een maximum van 24.000 te verleenen. VERKOOP ZOMERPOSTZEGELS TE ALKMAAR. Het comité voor den verkoop van zomerpostzegels schrijft ons: Ook te Alkmaar is de verkoop der zomerpostzegels weder aangevangen. Evenals vorige jaren wordt de op brengst verdeeld als volgt: de helft aan cultureele werkers (kunste naars); de helft aan medisch-sociale doeleinden (t.b.c.-, kanker- en rheu- mafiekbestrijding) en aan de onvol- waardigen-zorg. Velen, die hun correspondentie een persoonlijk cachet wenschen te geven, alsmede banken en bedrijven, zullen stellig van deze bijzondere postzegels gebruik willen maken. Zij zijn verkrijgbaar vanaf morgen 6 Juni aan de stand in de hal van het postkantoor, op Maandag en Vrijdag morgen, van 1012.30 en op Woens dagmiddag van 1.30 tot 3.30. Een aantal kantoren en bedrijven zal afzonderlijk worden bezocht. Dit jaar werkt ook het personeel van het PTT-bedrijf mee, dat zich bereid heeft verklaard, de zomerzegels in de stad te verkoopen; met dezen verkoop is reeds een aanvang gemaakt. De ze gels zijn vooras i"deren dag verkrijg baar aan het loket van het postkan toor. Het comité verwacht, dat velen bereid zullen worden gevonden mede te werken, om de actie te doen slagen door het koopen van deze mooie zegels. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 19 Mei tot 3 Juni 1941. Nieuwezaken: Alkmaar: E. H. Hofstede, Lange- straat 59, medische instrumenten en optiek. P. Koger, Tuinstraat 29, behanger. Den Helder: café De Pool, Kanaal- weg 117, cafébedrijf. Schagen: S. Koning, Laagzijde B 12, aannemer van tegelwerken. Bestuurswijzigingen: Callantsoog: coöp. zuivelfabriek Koegras G.A., 't Zand C 42. Heiloo: coöp. verbr.ver. Help U Zelf U.A., Westerweg C 123a. Den Helder: N.V. drukkerij en uit geverij v/h C. de Boer Jr., Koning straat 78/80. Nieuwe-Niedorp: coöp. boerenleen bank Nieuwe-Niedorp, Dorpsstraat Wijk B 112. Noordscharwoude, coöp. boeren leenbank Noordscharwoude II, Dorps straat A 46. Schermerhorn: coöp. boerenleen bank, A 104. Winkel: de coöp. broodbakkerij en verbr.ver. De Tijdgeest U.A., Oost- einde A 15. Statutenwij zigingen: Oudkarspel: coöp. boerenleenbank, A 142. Schermerhorn: coöp. boerenleen bank, A 104. Texel: coöp. boerenleenbank te Texel, Vischmarkt 7. Warmenhuizen: coöp. boerenleen bank Warmenhuizen, Dorpsstraat 247. Nieuwe-Niedorp: coöp. boerenleen bank Nieuwe-Niedorp, Dorpsstraat Wijk B 112. Zijpe: coöp. boerenleenbank Bur- gerbrug, A 26. Ursem: coöp. boerenleenbank Ur- sem, Noorderbuurt A 94. Broek op Langendijk: coöp. boe renleenbank Broek op Langendijk, Dorpsstraat 412. Winkel: coöp. boerenleenbank Winkel, C 11. Heerhugowaard: coöp. boerenleen bank Heerhugowaard-Noord, Mid denweg C 47. Akersloot: coöp. boerenleenbank Akersloot, Kerkelaan 279. Noordscharwoude: coöp. boeren leenbank Noordscharwoude I, Dorps straat B 51. Noordscharwoude: coöp. boeren leenbank Noordscharwoude II, Dorps straat A 46. Harenkarspel: coöp. boerenleen bank Dirkshorn, Dirkshorn B 133 A. Zuid- en Noordschermer: coöp. boerenleenb. Grootschermer, Groot schermer A 46; Wieringerwaard: coöp. boerenleenbank Wieringer waard, Tweewegen A 164. Zijpe: coöp. boerenleenb. 't Zand, 't Zand I 112. Andere wij zigingen: Alkmaar: Jan Kes, Zocherstraat 20, broodbakkerij enz.; overgegaan aan Jac. de Nijs. L. de Jong en Zoon, Oudegracht 48, handel in lompen; overgegaan aan: S. de Jong. Bergen: fa. A. Kofman en Zn., Rus- senweg 8, bloemisterij enz.; over gegaan aan W. C. Kofman. Heerhugo waard: A. Breed, Middel weg B 133, schildersbedrijf; overge gaan aan een vennootschap onder firma. St. Pancras: W. Groen, Bovenweg 250, brandstoffenhandel; overgegaan aan een vennootschap onder firma. A. Smit, Kerkelaan 184 A, timmer bedrijf enz.; overgegaan aan een vennootschap onder firma. Oude-Niedorp: J. Brouwer, 't Veld 289, café; overgegaan aan de Wed. G. BrouwerJonk. Schagen: M. Schoen Pz., Bierkade f 9, metselbedrijf enz.; overgegaan aan M. Schoen Dz. VERTROKKEN PERSONEN. P. J. Jongens, geen, opzichter Prov. Waterstaat, van Kennemer- straatweg 184 naar Haarlem. F. H. A. Jeukens, R.K., bureelambte naar N.S., en gezin, van Gerrard Doustraat 3 naar Utrecht. A. Veul, R.K., dienstbode, van Ver- dronkenoord 101 naar Heiloo. C. M. Bes, R.K., dienstbode, van Laat 95 naar Bergen. A. C. de Waard, geen, z. b., van Laat 72a naar Am sterdam. E. C. Zuurbier, R.K., echtg. v. G. P. Bakkum., z. b., van Westdijk 5 naar Limmen. F. W. Bronner, Ger.K., hulp in de huisli., van Oudegracht 222 naar Wieringer- werf. C. Beets, D. Th. Beets, H. Beets, geen, allen z. b., van Bloem- straat 21 naar Velsen. B. de Wolff, N.I., hulp in de huish., van Hofstraat 11 naar Amsterdam. N. Blokker, geen, winkeljuffrouw, van Brouwerstraat 2 naar Hilversum. J. C. M. de Mari, R.K., e. b., van Nic. Beetskade 19 naar Zuilen. J. C. Looten, W.Gem., accountant en leeraar M.O. handelswetsch., van Voordam 5 naar Egmond aan Zee. C. G. Zindel, N.H., z. b., van Snaarmanslaan 32 naar Heiloo. C. Makkes, N.H., vischhandelaar, van LindenlaSn 67 ngar Medemblik. C. Zaadnoordijk, N.H., contro leur C.C.C.D., van Maclaine Pont straat 9 naar Oudkarspel. M. Schats, geen^ z. b., van Mr. P. J. Troelstrakade 40 naar Rheden. A. C. Dekker, N.H., z. b., wed. v. N. Dik, en kinderen, van Ritsevoort 17 naar Bergen. M. Troostwijk, N.I., z. b., en echtg., van Zocherstraat 15 naar Groningen. A. Mak, R.K., dienstbode, van Laat 169 naar Ob- dam. G. J. Halman, R.K., z. b., van Raaksje 4 naar Grave. A. A. van Osch, Ger.K., werkmeester ar beidsdienst, en gezin, geen, van Ka naalkade 35 naar Heiloo. L. van der Voot, N.H., handelsreiziger, van Nic. Beetskade 5 n. Sassenheim. L. A. Schouten, geen, z. b., van Koorstraat 47 naar Amsterdam. INGEKOMEN PERSONEN. L. G. Houben, R.K., assistent lijn dienst N.S., en gezin, van Kerkrade naar Westerweg 286. H. W. Huis kamp, N.H., opzichter Prov. Water staat, van Amsterdam naar Friesche- weg 1. H. Meijer, N.H., huis knecht, van Assen naar Langestraat 70. L. H. Evers, R.K., kellner, van Haarlem naar Langestraat 70. C. Rood, N.H., z. b., en gezin, geen, van Schagen naar Luttik Oudorp 35a. C. Mors, R.K., dienst bode, van Hoorn naar Verdronken- aard 101. G. H. Wagemaker, Ger. K., ass.-accountant, van Hillegers- berg naar Roemer Visscherstraat 6. A. Kramer, geen, dienstbode, van Oudkarspel naar Langestaat 79. J. F. H. Pruschen, Rem., ass.-accoun tant, van Schoten naar Van der Meij- straat 10. S. Nierop, geen, rij wielhandelaar, van Zijpe naar Jan van Scorelkade 22. N. Glas, R.K., dienstbode, van Egmond aan Zee naar Kennemerstraatweg 37. G. M. Kager, R.K., dienstbode, van Heerhugowaard naar Van Everdin- genstraat 18. J. Veen, geert, han delsbediende, van Amsterdam naar Fr. Engelsstraat 3. G. Westerveld, N.H., marechaussee, van Den Helder naar Oudegracht 287. S. Dekker, Ger.K., bediende levensmiddelen- bedrijf, van Zaandam naar le Land- dwarsstraat 9. Louise Veenboer, R.K., religieuse, v&n Voorburg naar Van Everdingenstraat 18. J. M. Gerritsen Plaggert, geen, kantoor bediende, v. Amsterdam n. Kenne- merstr.weg 193. A. J. van Log- chem, N.H., z. b., van Haarlem naar Prins Bernhardlaan 15. C. Ver baan, Ger.K., wijkbezorger Mij. de Veluwe, van Haarlem naar Keet gracht 10A. M. J. Nellen, geen, z. b., van Middelburg naar Stations weg 102. C. E. Hoek, R.K., echtg. v. Roelof Schuijt. van Bovenkarspel naar Anjelierstraat 4. O. Bollema, geen, grondwerker, van- Almelo naar Ropjeskuil 12. H. de Groot, N.H., opperwachtmeester der marechaus see, van Oudorp naar Ruysdaelkade 1. A. van den Berg, geen, stuca- door, en echtg., van Steenwijk naar Koningsweg 36. A. J. Witte, N.H., bloemist, en gezin, D.Ev., van Soest naar Roemer Visscherstraat 22. J. C. Mol, N.H., controleur bij de Duitsche weermacht, en gezin, R.K., van Heiloo naar Spoorstraat 52. J. W. Terjung, N.H., z. b., van Uit geest naar Eikelenbergstraat 39a. M. D. Pluijmers, geen, fabrieks meisje, van Haarlem naar Hout havenstraat 39. G. Balder, geen, dienstbode, van Zuidscharwoude. - H. S. J. Wansink, N.H., ass.-accoun tant, van Rotterdam. G. B de Vries, geen, echtg., v. P. Poorter, van Heiloo naar Payglop 13. A. 't Jong, geen, arbeider wegenbouw, en gezin, N.H., van Heiloo naar Om val 48. A. M. Overtoom, R.K., winkeljuffrouw banketbakkerij, van Amsterdam naar Scheteldoekshaven 8, G. F. Noij, R.K., kellner, van Utrecht naar Langestraat 70. M. G. Buis, R.K., strijkster, van Leeu warden naar Spoorstraat 44. A. C. Wessels, R.K., kapster, van Scha gen naar Laat 169. A. C. Konijn, R.K., echtg. v. J. J. Swart, e. b., van Wijdewormer naar Forestusstraat 31. C. B. Jacobs, R.K., marechaus see, van Hilversum naar Oudegracht 287. J. P. Roetman, R.K., land bouwersknecht, van Voorschoten naar Heilooërdijk 44. C. M. E. de Wildt, R.K., echtg. v. C. J. Tromp, z. b., van Beverwijk naar Verdron- kenoord 54. J. J. Swart, R.K., melkslijter, v. Akersloot n. Forestus straat 31. J. van der Veen, N.H., melkslijter, van Ooststellingenwerf naar Tuinstraat 46. Drukwerk is meestal haastwerk. Wij zijn daarvoor speciaal ingericht, N.V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. Gisteren nog geen definitieve beslissing. Een wijziging van groot belang. In de gisteravond door de ver eeniging „Ziekenhuisverpteging" in de dancing der Harmonie gehouden vergadering is men t. a. v. de voor gestelde statutenwijziging nog niet tot een definitief resultaat kunnen komen, tengevolge van het feit, dat de vereischte 100 leden lang niet aanwezig waren: er waren er niet meer dan 33. Thans zullen de leden over 14 dagen opnieuw wor den bijeengeroepen. Men zal alles in het werk stelleri om dan ten minste 100 leden aanwezig te doen zijn, daar het voor de vereeniging van zeer groot belang is de wijzi ging in elk geval vóór 1 Juli a.s. aangenomen te krijgen. Wat de vereeniging anders riskeert. In dit verband legde de voor zitter, de heer W. van de Vall er den nadruk op, dat de ver eeniging, wordt deze wijziging niet op tijd aangebracht, ris keert te worden aangeslagen in de winstbelasting. Dit zou de vereeniging zeker enkele hon derden guldens kosten. Door aan artikel 11 toe te voe gen, dat aan een batig saldo door de ledenvergadering een bestem ming zal worden gegeven „samen hangende met Ziekenverzorging in Nederland", wordt dit voorkomen. Voorts is het de bedoeling de ar tikelen 10 en 11 zoodanig aan te vullen, resp. 'te wijzigen, dat indien de voor een statutenwijziging ver eischte 100 leden niet aanwezig zijn, binnen twee maanden een nieuwe vergadering zal worden be legd, die, ongeacht het aantal dan aanwezige leden, over de voorstel len tot wijziging zal kunnen beslis sen. De heer v. d. Vall zeide voorts in zijn openingswoord o.m. dat de financieele positie der vereeniging gunstig 'is, hetgeen voornamelijk een gevolg is van het feit, dat het vorige jaar door de oorlogsomstan digheden vooral in de maanden Mei en Juni zeer weinig patiënten in de ziekenhuizen werden opge nomen. Al is dit jaar niet zóó gunstig, ook thans is er reden tot tevredenheid. De jaarverslagen. De notulen en de jaarverslagen van den secretaris en den penning meester werden onveranderd goed gekeurd. Uit het verslag van den secretaris, dr. Schroder, bleek o.m., dat de vereeniging op 1 Juni 1941 10106 leden telde, dit is 64 minder dan op 1 Jan. 1940. In 1940 werden 472 leden in een ziekenhuis opge nomen. Het aantal verpleegdagén bedroeg in totaal 8010, aan ver- pleeggelden werd 25.978 besteed, terwijl aan contributies werd ont vangen 38.979.11. Bij de afdee- ling operatie waren 1 Juni 1941 aangesloten 1899 leden, dit is 112 leden minder dan op 1 Jan. 1940. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer A. v. d. E1 b u r g, bleek, dat de mid delen der vereeniging op 31 December 1940 14.104.70 be droegen, tegenover 5.295.37 aan het einde van 1939. De ontvangsten bedroegen in 1940 47.401, de uitg. 33.296.30. De commissie, belast met het na zien der rekening en administratie, bestaande uit de heeren Akkerman, Nouwen en Kaagman, had alles in de beste orde bevonden en advi seerde dan ook tot décharge, die met dankzegging werd verleend. Verkiezing leden vertrouwens- raad. Nadat nog even gesproken was over de voorgestelde statutenwijzi gingen, waarover evenwel, zooals gezegd, geen beslissing kan worden genomen, was de verkiezing van acht leden van den vertrouwensraad aan de orde. Allen waren herkies baar; de heer Josephus Jitta had evenwel den secretaris van den raad medegedeeld niet meer voor een verkiezing in aanmerking te willen komen. In zijn plaats werd thans candidaat gesteld en gekozen de heer C. Verwer. De overige zeven leden, resp. mevr. RingersWolzak en da heeren S. Blom, C. Elles, H. A. v< Heerden, P. C. Mantel, H. J. v. d. Winden en A. Winkelman, werden bij acclamatie herkozen. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter vervolgens de bij eenkomst, met een opwekking tot het bezoeken van de over 14 dagen te houden vergadering. EERSTE BLAD GEVONDEN VOOR' Aanwezig en te bevr Bureau van Politie te alle Woens- en Zaterda voormiddags 11 uur tot dags 1 uur, de navol werpen, als gevonden in het tijdvak van 21 1941. Een donkerbif uwe schoen, een paar bruine nen, een portefeuille, schakelarmbandje, een boekje in zwart étui, ee pantoffels, sleutelring rr tels, étui met pasfoto's, krans, zwarte gehaakte schoen, twee foto's in e Kansen, portefeuille, 2Ö, een dop van een p ijzeren gewicht, een al; tributiebonboekje, R.K. zwart étui, rozenkrans blauwe koralen, een bos alluminium keteldekselt; heerenhandschoen, p; rozenkrans met rood-wi koperen 50 gram gewi ceintuur, alpacca sig; zadeldekje, grijs wolle zwart linker kindergymsi jongenspetje, ceintuur, luchtbanden, vier kalibo Aanwezig en te bevra navolgende personen, voorwerpen, als gevon geven in hetzelfde tijdvc Een gouden colliertje, straat 12; roode autop Breedstraat 4; sportporte voetbal, Klomp, Juliai portemonnaie, inhoudenc sleuteltjes, De Vries, Tii een bruin met rood Lont, Stationsweg 138; Bruinberg, St. Josephsti pluie, Biskanter, Acht damesparapluie en een Dijkgraafstraat 16; zwi monnaie met ritssluitii Papiermolenstraat 10; kanarie, Apeldoorn, Julii paar bruine dames glacé nen, Plomp, Burg. Bi defecte gouden damesrn man, Zocherstraat 8; bn een bruin portemonnai Nieuwstraat 1. Bril met hoornen mi 't Veld Rochdalestraat monnaie inh. eenig Voormeer 35; vulpotlooi Payglop; een bruine ma Wester Koorstraat 5; zii je met inhoud, Noom 98; harkje en schepje, Bri Fontein Verschuirstraat bon a 1, Huiberts IS Berlijn, 4 Juni (D.N.I ste Duitsche keizer, wiens overlijden gister j op 27 Januari 1859 als van den toenmaligen pr en prinses Victoria Britannië, dochter vai Victoria van Engeland Volgens een oud gebru in 1869 met oen rang v; toe tot het eerste garde voet. In 1874 werd hij het gymnasium te Kass 1877 tot 1879 wijdde hij Universiteit te Bonn aa van de rechts- en s schappen. Tot 1882 dien malige prins Wilhelm b garderegiment te voet, als kapitein, en leider e pagnie. Op 27 Februari 1881 het huwelijk met prins Victoria van Sleeswij Sonderburg-Augustenbu negenden Maart 1888 grootvader, Wilhelm I. E ger op den troon werd zieke kroonprins, ths Friedrich III. Doch ree óerd dagen bezweek de OPGAVE amsterdamsche b Bukantoor Alkm van Donderdag 5 J staatsleeninuen. v 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 33% 'Neder 3 Ned -Indië 1937 BANK-INSTELLINCEN Amsterd Bank 1 Handel Mii Cert. v. 1 250 1 Koloniale Bank 1 Ned Ind Handelsbank 1 ini. ond binnenl. Alg Kunstzijde Unie 1 Calvé Delft Cert Nederl Ford .2 Lever Bros Phil Gloeil Gem Bezit 1 CULTUUR MAATSCH. H V A .3 Java Cultuur .2 Ned Ind Suiker Unie .2 Verg Vorstenlanden 1 PETROLEUM. Kon. Petr 2 RUBBERS. Amslerd Rubber Deii Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina Japan lijn 1 Kon Ned Stoomboot 1 Scheepvaart Unie 1 tabakken. Deii Batavia ,2 Oude PMi .2 Senembah aa a a a «2

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2