dl droom tfawtteiwi Koop eerst een andere tandpasta Geen verwijten aan den kolenhandelaar! Diefstal van J4 balen koffie opgehelderd. Brand in autobus station. Vrachtauto door trein gegrepen. RADIOPROGRAMMA TWEEDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 5 JUNI 1941. (Foto Atlantic) De Bond van Ned. handelaren in brandstoffen schrijft ons: Blijkens bekendmaking van den secretaris-generaal in de bladen mogen geen brandstoffen meer wor de afgeleverd op de bonnen en toe wijzingen, welke aan verbruikers zijn verstrekt en welke dienden voor verwarming in het stookseizoen 1940/41. Desondanks komen nog vele ver bruikers om aflevering te verlangen op .de bonnen, welke zij destijds tijdig bij de handelaren hebben in gediend, zooals bijvoorbeeld de bon nen 15, 16 en 17. We vestigen er na drukkelijk de aandacht op, dat de handelaren thans op deze bonnen niet meer mogen afleveren. Zoowel handelaren als afnemers waren in de veronderstelling, dat de afleve ring op deze bonnen alsnog zou kun nen plaats vinden, aangezien het publiek is aangeraden de bonnen voor den vervaldag bij de kolenhan delaren in te leveren, ook indien op de bonnen niet aanstonds brand stoffen konden worden afgeleverd. Nu aan den handel deze afleve ring verder is verboden, bestaat bij sommige afnemers de neiging, dit de handelaren te verwijten. De han delaren staan hier evenwel voor hetzelfde feit als de afnemers, die hun bonnen reeds hebben inge leverd, doch daarop nog geen brand stoffen ontvingen, omdat hun leve ranciers daartoe nog niet bij machte waren. Men dringe dan ook niet meer bij de handelaren aan op leve ring en bedenke, dat ook zij er on kundig van waren, dat een afleve ringsverbod als bovenbedoeld zou worden uitgevaardigd. BOMMEN OP ONS LAND. Het A.N.P. meldde gisteren: In den afgeloopen nacht vlogen enkele Britsche vliegtuigen boven ons land. De hier en daar neerge worpen brisant- en brandbommen richtten slechts onbeteekende scha de aan. PAKJES NAAR EN VAN HET NEUTRALE BUITENLAND. Pakjes (tot een gewicht van 1 kg) konden tot dusver alleen naar en van Duitschland, het protecto raat Bohemen en Moravië en Elzas-Lotharingen worden verzon den. Dit wordt thans uitgebreid tot alle landen, waarmede postverkeer mogelijk is, voor zoover deze al thans pakjes toelaten. Aangetee- kende verzending kan plaats vin dennen eveneens,, in de landen waar dit is toegelaten, expresse-bestel ling. Men wende zich, alvorens tot verzending over te gaan om inlich- 'ting tot de postktntoren. verlaten, doch zij riep hem terug. „Wacht eens even. Ik wilde je nog iets vragenwat ik graag wou weten. Je hebt gezegd, dat je me van het jacht hebt zien afvallen en dat je naar me toegezwom- men bent. Dat was verbazend moe dig en ik ben je er heel en heel dankbaar voor. Maar heeft nie mand anders het gezien?" Ze dacht natuurlijk aan Faust, vloog hem door het hoofd. Zijn gezicht verstrakte. Toch zou hij haar nooit zeggen, dat de man, dien ze liefhad, haar aan haar lot had overgelaten en alleen om zichzelf gedacht had. Hij kon die gedachte nog steeds niet goed verduwen. „Ik veronderstel, dat ze het al lemaal gezien hebben", zei hij bruusk. „Je moet er mij niet voor bedanken. Want je hebt van jouw kant ook weer mijn leven gered, nietwaar? Ga nu maar liggen en probeer te slapen. Ik zal wel dicht in de buurt blijven". Ze ging als een gehoorzaam kind op het mos liggen en Robin liep naar buiten en /zette zich neer op een gevallen boomstam, waar hij roerloos urenlang bleef zitten, zon der het meisje een oogenblik uit het oog te verliezen. Meer verlang de hij niet. Hier in de wildernis was ze aan zijn zorgen toever trouwd! Niemand kon haar nu van hem wegnemen. Het kon weken du- Zes arrestaties. Bij een der grootste handelsonder nemingen in koffie en thee hier te lande, waarvan een der fabrieken te Utrecht is gevestigd, zijn eenigen tijd geleden op groote schaal be langrijke hoeveelheden koffie ge stolen. Aanvankelijk had men geen vermoeden, wie de daders waren, al werd het geheele politie-apparaat in werking gesteld; de dieven gingen op zulk een sluwe wijze te werk, dat het zelfs niet mogelijk was een spoor machtig te worden. Dagen achtereen hebben een paar recher cheurs overal rond gespeurd, doch het leek er op, dat hun onvermoei de arbeid niet beloond zou worden. Maar ten langen leste kwam men bij een kleine schuur in de nabijheid van de fabriek, welke geheel afge sloten was. Aan de sporen in de om geving van de schuur was evenwel te zien, dat bepaalde personen het houten huisje toch wel betraden en toen de rechercheurs zeer nauwlet tend den grond rond de schüur aan een onderzoek onderwierpen, von den zij 'tusschen het stof twee ge wone koffieboonen, welke op den drempel van de schuur lagen. Deze koffieboontjes zijn er de oorzaak van geweest, dat thans een dieven bende van vijf personen ontmaskerd kon worden, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van in totaal 64 balen koffie, inhoudende onge veer 4000 kg. De mannen, die thans zijn ingesloten en voor het meeren- deel een bekentenis hebben afge legd, hebben de hoeveelheden echte koffie in vijf keer weggehaald. Vier van hen belastten zich met het weg nemen .terwijl de vijfde op wacht bleef staan. De dieven, die wisten, waar zij de nog ongebrande koffie konden stelen, verschaften zich toe gang tot' het gebouw door op elkaar te gaan staan en via een tuimelraam naar binnen te sluipen. De gestolen koffie werd per baal naar buiten gesleept, opgevangen door wachten de collega's die de balen meteen op een wagen laadden, later zelfs op een auto, en de koffie naai' de schuur vervoerden, waar na afloop van de geslaagde onderneming de buit verdeeld werd. Vooral het ver voersprobleem leverde groote moei lijkheden op, en de man, die hier voor de verantwoordelijkheid droeg, werd, naar thans bekend is, er zeer goed voor beloond. Het is voorgeko men, dat hij voor het vervoer van één baal koffie van de fabriek naai de schuur, gelegen aan den Vleuten- scheweg, 50 gulden kreeg, zoodat, toen hij op één keer tien balen over bracht, hem vijfhonderd gulden werden uitbetaald. Was eenmaal de buit binnen, dan werd de hoeveel heid koffie broederlijk verdeeld en naar men heeft kunnen nagaan bracht zij den dieven zelf ongeveer zes tot zes en een halve gulden per pond op. De prijzen voor een pond koffie in den kettinghandel liep op tot tien gulden en meer. Van de 64 balen zijn nog 23 over; de andere zijn niet meer te achterhalen. Er is echter wel een hoeveelheid geld in beslag genomen. De hoofddaders zijn de 30-jarige betonwerker T., de 38-jarige loswerkman van D., de 28- jarige loodgieter de B., de 40-jarige koopman en sehillenophaler van I. en de 30-jarige monteur B. Inmiddels is ook een onderzoek ingesteld naar de tusschenpersonen 'van wie er momenteel 15 aan de po litie beltend zijn. Tegen hen is pro- ces-verbaal opgemaakt, nadat zij enkele dagen in het bureau van' po litie hebben moeten doorbrengen. Zij zijn thans op vrije voeten ge steld. Öet politioneel onderzoek is nog niet ten einde. Vermoedelijk zullen nog enkele andere arrestaties volgen. door Eleanor Ettiot CanroiL XIV. Schatten der zee. Een uur daarna zaten ze tegen over een fel brandend vuur en ge noten van de warmte. Hun kleeren waren nog vochtig en buiten viel de regen in stroomen neer en lekte door de spleten van het halfver gane dak op hun hoofd. De brood vruchten vormen een smakelijk maal, waarvan beiden genoten. Ro bin ondernam nog een tocht naar de bron en kwam terug met kris talhelder water in den gebroken aarden kan. Ze spraken over alles en allen, behalve over zichzelf en hun moeilijken toestand. Ze maakten gissingen over het ontstaan der hut, waarin ze zaten. Robin meen de, dat ze door jagers gebouwd moest zijn; de hut lag voor vis- schers te ver van het water. Was dit het geval, dan konden ze niet al te ver van .de beschaafde wereld zitten, al hadden ze dan ook geen land in den omtrek kunnen ont dekken. Het weer klaarde' op. Hun hor-lo ges waren blijven stilstaan, maar volgens den stand der zon moest het naar hun mening zoowat vier uur in den namiddag zijn. Robin stelde voor, langs het strand te gaan wandelen, en het meisje ging gretig op dit voorstel in. Nietsdoen in zijn nabijheid viel haar veel te zwaar. Ze voelde, dat ze voortdu rend bezigheid moest hebben; De hitte was nu geweldig. Het geleek meer op midden Juli, vond Robin, dan op begin October. De zon drong door het dichte gebladerte heen en brandde als gesmolten lood op hun hoofden. Geen zuchtje bracht eenige koelte. Zelfs de zee was stil en spiegelglad en scheen de warm te terug te kaatsten. En er was niets te zien dan een strook zand langs het water, dewijde zee om hen heen en ten zuiden van hun verblijf een stuk oerbosch, dat on bekende gevaren verborg. Robin keek peinzend naar die wildernis. Hij moest er achter zien te komen, wat er achter dat bosch lag. Maar vandaag niet, dacht hij, toen hij zag, hoe vermoeid Gwynne zich naast hem voortsleepte. Hij kon haar niet alleen laten en zij kon in 2 bussen verbrand. In het nieuwe station van de Drenthsche onderneming te Mep- pel, dat in Juni van het vorige jaar in gebruik werd genomen, is gister morgen omstreeks 12 uur een felle brand uitgebroken. In de revisie werkplaats was men bezig van een autobus olie af te tappen, terwijl er tevens met een lasch-apparaat wefd gewerkt. De olie vatte daardoor vlam, waarna de autobus in brand vloog. De revisie-werkplaats en twee zich daarin bevindende autobussen brandde geheel uit. In de garage werden verscheidene autobussen be schadigd en allen ruite-n vernield, terwijl een gedeelte der kantoorver- trekken waterschade opliep. De in ventaris van kantoren, wachtlokaal en dienstwoning kon in veiligheid gebracht worden. Het blusschings- en reddingswerk werd zeer bemoei lijk door sterke rookontwikkeling. Verzekering dekt de schade. EEN WAARDEVOL GESCHENK. Een inwoner van Oude-nbosch is wel op heel ongewone wijze de ge lukkige winnaar geworden van een prijs van duizend gulden uit de Winterhulp-loterij. Hij zat met een kennis in een café .aldaar, toen den bezoekers Winterhulplote-n werden aangeboden. De kennis- kocht er twee en schonk er een weg aa:i zijn metgezel. Haastig werden de couverts geopend en de metgezel bleek toen recht te kunnen doen gelden op duizend gulden. Zijr. vreugde was natuurlijk groot. Of de gelukkige winnaar zijn minder for tuinlijken weldoener een deel van den prijs heeft afgestaan, vermeldt de historie niet. dien toestand niet mee op onder zoek gaan. „We gaan terug", zei hij beslist. „Dan kun je rusten. _Nee, stribbel niet tegen. Ik zie veel te goed, dat je doodop bent". Weer in de hut teruggekeerd, ging Robin dadelijk naar buiten en haalde armenvol Spaansch mos van de boomen, waarvan hij een zacht bed binnen in de hut maak te. „Ga daar nu een paar uurtjes op liggen", zei hij bevelend. „Als je dat niet doet, wordt je vast ziek. Je bent zoo bleek als een doek". „Zelf zie je er ook zoo best niet uit", stribbelde ze met een flauw lachje tegen, en keek naar zijn vuil geworden kleeren. En toen z? zag. dat de wond opnieuw was gaan bloeden werd ze oogenblik- kelijk weer verpleegster. „Ik ga pas slapen, als ik eerst je hoofd gewasschen en verbonden heb", zei ze met groote beslistheid. „Gelukkig, dat er nog genoeg ver- bandstof in de strooken van mijn rok zit". En met die woorden scheurde ze er weer een strook ar. De aanraking harer zachte vingers bezorgde Robin een rilling over zijn rug. Hij bedwong met moeite zijn verlangen om haar in zijn ar men te nemen en te kussen. Eindelijk zat het verband om zijn hoofd heen. Robin wilde de hut DE BRANDSTOFFEN- VOORZIENING VOOR DEN A.S. WINTER. Op een verzoek van het r.k. Werkliedenverbond in Nederland, om zooveel mogelijk te bevorderen, dat reeds in de zomermaanden brandstoffen voor den komenden winter zouden kunnen worden op gedaan, mede om daardoor aan de moeilijkheden van transport e.d.g. in den winter te ontkomen heeft de secretaris-generaal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart als volgt geantwoord „Het ligt inderdaad in het voor nemen reeds binnenkort met de distributie van vaste brandstoffen voor het a.s. winterseizoen een aanvang te maken. Te dien einde worden dan ook thans reeds maat regelen getroffen om tot een spoe dige uitreiking van de nieuwe brandstoffenkaarten te kunnen overgaan. Tenzij deze plannen door een ongunstig verloop van de kolenpo- sitie niet tot uitvoering zouden kunnen komen, mag er derhalve op worden gerekend, dat het publiek bij den aanvang van het nieuwe stookseizoen over een beperkten wintervoorraad de beschikking zal hebben". Eén zwaar gewonde. Op den beruchten overweg bij Raalte, waar reeds meermalen ern stige verkeersongelukken hebben plaats gehad, is gistermorgen weder om een ernstig ongeluk gebeurd. Een uit de richting Zwolle komende vrachtauto, eigendom van den heer Tj. Wagenaar uit Wolvega, bestuurd door den heer J. Mulder, eveneens uit Wolvega, en beladen met zakken kippenvoer, werd door een uit Zwolle komenden trein gegrepen en ongeveer 200 meter meegesleurd. De auto werd totaal vernield. Ook het kippenvoer ging verloren. Wonder boven wonder kwam de chauffeur met den schrik vrij, doch een mede-inzittende, de heer R. de Vries uit Stiggerda, werd zwaar ge wond uit de cabine gehaald. Hij is naar het ziekenhuis te Raalte over gebracht. Men vreest voor zijn leven. De chauffeur zeide den trein niet gezien te hébben. DE ALKMAARSCHE COURANT is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek.. 7.Gr.pL 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en meditatie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 8.25 Gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.40 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 10.Celesta ensemble. 10.40 Deel. 11.Omroep orkest. 12.Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO; Nieuws- en econ. ber. 1.De Ram blers. 1.30 Ensemble Bandi Balogh. 2.Nederl. Kamerorkest, solisten en gr.pl. 4.Lezen in den Bijbel (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerk- comité). 4.20 Verkorte operette „Die Fledermaus". 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Orgelconcert. 6.45 Boek bespreking. 7.BNO: Econ. vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gr.pl. 7.30 Sport. 7.45 Gr.pl. 8— BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het kleine Omroep- Mannenkoor. 8.50 Musiquetté. 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 Gr.pl. 10.10.15 BNO: Uitz. n de Eng. taal: Economie News from Holland. HIILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 10.20 Orgel concert. 11.Voor de kleuters. 11.20 Zang en piano. 11.45 Gr.pl. 12.Ber. 12.15 Het Groot-Amus.-orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Gev. progr. 3.Voor de vrouw en gr.pl. 3.45 Omroeporkest. 4.30 Voor de jeugd. 5.Gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 De Snaren- zangers. 6.Causerie: De zin onzer huidige historische belangstelling (voorbereid door de Christ. Radio- Stichting). 6.15 Melodisten en solist. 6.45 We trekken er op uit. 7.BNO: Econ. vragen van den dag. 7.15 Om roeporkest. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 R'damsch Philh. orkest. 8.40 Banden met Vlaanderenland. 9. Het R'damsch Philh. orkest. 9.50 Gr.pl. 9.55 Avondwijding. 10.BNO: Nieuwsber., sluiting. ONTSLAG COMMISSARISSEN VAN POLITIE. Bij besluit van den secretaris generaal van het departement van. justitie is aan E. H. Tenikinck eer vol ontslag verleend als commissa ris van politie te Haarlem. Aan C. Roscher eervol ontslag verleend als commissaris van politie te Zaandam. Is aan J. J. Tonckens eervol ont slag verleend als hoofdcommissaris van politie te Groningen. en liefst de duurste die er is en probeer daarna Ivorol. Dan- neemt U waar hoe Ivorol in reinigend-, witmakend- en schuimend vermogen alle andere verre overtreft. Tube 60, 40, en 25 ct. ren, voordat een ander mensch in hun kleine paradijs kwam. Dat gaf hem een grimmige voldoening. De zon ging onder als een vuri ge bal, die in zee wegzonk. De duisternis viel snel en een stevige bries woei met een sussend ge fluister door de palmtakken. Ro bin kreeg het kil in zijn nog voch tige, weinige kleeren. Hij wandelde een poosje op en neer en zwaaide met zijn armen. Daarop ging hij weer naar de hut om te kijken. Gwynne lag vast te slapen met haar eenen arm onder haar bruine krullen. Hij sloop zachtjes langs haar heen en rakelde het vuurtje wat op. Beschermend keek hij op haar neer, ging weer naar buiten en legde zich dwars voor de deur opening neder. Aan den donkeren hemel twin kelden duizenden sterren met on gekende helderheid, het vogelge- kwetter zweeg en er slopen geen dieren meer tusschen de struiken rond. Hij hoorde geen ander ge luid dan het verre ruischen der branding, de ademhaling van het meisjeen het kloppen van zijn eigen hart De eerste stralen van den dage raad wekten Robin uit zijn diepen sluimer. Hij bleef een poosje roer loos liggen, nog half versuft van den slaap. Maar langzaam aan keerde zijn bewustzijn terug en hij bewoog zijn verstijfde ledematen, richtte zich overeind en keek be zorgd in de hut. Gwynne lag op haar zijde en sliep nog vast, zooals ze blijkbaar den geheelen nacht gedaan had. Het vuur bestond nog slecht uit en kele gloeiende takken, maar hij durfde het niet oprakelen, uit vrees, haar te wekken. Aarzelend bleef hij staan kijken langs de hel ling omlaag naar de zee, die het strandje bespoelde. Hij moest maar een poosje gaan zwemmen. Dat zou hem goeddoen Omzichtig verwijderde hij zich, zorgend dat geen krakend takje het meisje zou kunnen wekken en eerst toen hij een eind van de hut verwijderd was, waagde hij het, sneller door te loopen. Het water glinsterde uitnoodigend. Doch het strand lag vol wrakstukken, in den nacht aangespoeld. Hier en daar lagen stukken hout en een gebro ken mast. Een stuk of zes leege kisten," vermoedelijk van een zeil schip afkomstig, en een kleine, ste vige kist met zware ijzeren schar nieren en slot. Die wekte zijn be langstelling het meest. Dat moest een scheepskist van een matroos zijn. De een of andere arme drom mel had zijn heele boeltje in den orkaan verlorenmisschien ook zijn leven. (Wordt vervolgd.) De Duitsche soldaat bezit de beste wapenen ter wereld en zal nog betere krijgen De fotoserie toont den Führer en geeft een in drukwekkend beeld van de geweldige Duitsche be wapeningsindustrie, alsook van den „Einsatz der Deutschen Wehrmacht", (Foto Weltbild) (Foto Weltbild) (Foto Hoffmann)

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 5