STILLE NO. 9 STAD EN OMGEVING AGENDA Noordermarkthond. GEMEENTERADEN KERK EN SCHOOL 121' Moordaanslag te EERSTE BI A O EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCHPOSITIE. Naar wij vernemen, is ook deze week voor de houders van distri- fcutiestamkaarten AK een kleine hoeveelheid vleesch bij de slagers beschikbaar. Aan de Vrijbank zal er morgen vleesch zijn voor degenen, die ge wend zijn daar hun vleesch te be trekken en wel voor de letters LZ. DE KAASMARKT. De kaasmarkt vertoonde heden weer een ouderwetsch beeld. De aanvoer was 15000 K.G. hooger dan de vorige week en bedroeg 65000 'K.G. Het toerisme was ook reeds merkbaar. De dribbelende kaas- dragers in hun gi'idekleeding werden weer druk gekiekt. De handel, die de vorige week niet alles kon afnemen wegens gebrek aan toewijzingen, was heden ook tevreden, aangezien de handelaren van deze week 2 van hun jaaromzet mochten koopen, zoodat thans de geheele aanvoer verhandeld kon worden. Het percen tage 40 plus kaas was deze week ook hooger, aangezien thans 1/6 van de productie uit 40 plus kaas mag bestaan. De bestede prijzen, waren de mini mumprijzen 35.25 per 50 K.G. voor de 40 plus en 22 voor de 20 plus kaas. GRATIS VERLOTING „DOORWERKEN". De door de schildersvereeniging „Doorwerken" onder de kunstlie- enden gratis verloten houtsnede is ten deel gevallen aan den heer H. de Winter alhier. HET ONGELUK OP HET ALKMAARDER MEER. Men deelt ons mede, dat het stof felijk overschot van den heer Kort leven, die Dinsdag op het Alkmaar der meer verdronk, na twee dagen dreggen eindelijk is gevonden. WERK AAN DEN WINKEL. Aan de N.V. Alkmaarsche IJzer en Metaalgieterij is voor een bedrag van 30.500 gegund het leveren van 22 bewegingsinrichtingen voor op haalbruggen ever het Apeldoornsche kanaal voor ekenng van den Rijks waterstaat. MIDDENSTANDSEXAMENS Op 10 tot en met 13 Juni zullen te Alkmaar de examens voor het mon deling gedeelte algemeene handels kennis ingevolge de vestigingswet kleinbedrijf worden gehouden. Aan de examens die in de Unie worden gehouden, nemen ruim 400 candi- daten uit Alkmaar erf omgeving deel; in de daaropvolgende week neemt dezelfde commissie in Hoorn het examen af aan ruim 200 candi- daten. De examens AlkmaarHoorn, die sedert de instelling van het diploma algemeene handelskennis een zeer groot percentage candidaten hebben geteld, gaan uit van de Onderwijs- centrale van den Nederl. r.k. mid denstandsbond te Den Haag. Rijksgecommitteerde bij deze examens is de heer D. J. Scheffel, secretaris van den Kamer van' Koophandel te Alkmaar en plaats vervangend gecomitteerde de heer mr. H. Scholten te Alkmaar (voor Hoorn resp. de heeren mr. A. D. v. Assendelft de Coningh en mr. P. S. Winkel aldaar). Voorzitter van de examencommis sie is de heer P. Heinemans te Am sterdam en secretaris de heer C. van Riel te Alkmaar. Teneinde de examens zoo goed mogelijk aan het doel te doen be antwoorden, is bij de samenstelling der commissie er naar gestreefd hierin zoowel bevoegde leerkrach- krachten uit onderwijskringen als deskundigen uit het bedrijfsleven te benoemen. DE TUINDERSCREDIETEN. Het bestuur van den kring Langendijk van den Nederlandschen Tuindersbond heeft besloten, een actie te voeren voor de annuleering van de tuinderscredieten, welke het Rijk heeft verleend aan de tuinbouwers in Westfriesland. Men zal daartoe in contact treden met de overige kringbesturen van den Nederlandschen Tuindersbond in hetbetreffende district. Ook zal met het bestuur van het district Noordholland over deze aangelegenheid vergaderd worden. EEN BEURS MET GELD VERLOREN. Een zoontje van den broodbakker B. te Heerhugowaard verloor een beurs, inhoudende circa 6. Korten tijd later werd zij gevonden door een 8-jarig jongetje, die de porte- monnaie met inhoud overhandigde aan een vischventer, die aldaar ter plaatse met zijn karretje stond. Toen zulks bakker B. ter oore kwam, sprak hij den vischventer aan, die toegaf een beurs van eên jongen te hebben ontvangen. Hij zou echter kort daarop de beurs met het geld aan een passeerenden wiel rijder hebben gegeven, die op de vraag van den venter of hij soms wat verloren had, bevestigend zou hebben geantwoord. De politie vond dit verhaal wel wat onwaarschijnlijk en ging tot arrestatie van den uit Hoorn afkom - stigen venter over. GESLAAGD. De heer W. Egbers te Egmond aan den Hoef is geslaagd voor het examen radio-telegrafist, afgeno men door P. T. T. Den Haag. PAS OP JE FIETS. Naar wij vernemen, is een eeni- ge dagen geleden ontvreemd rijwiel aan den nieuwen weg van Noord- scharwoude naar Koedijk, in een sloot terug gevonden. De achter band en het voorwiel waren echter verdwenen. VERPLICHT SPROEIEN VAN VROEGE AARDAPPELEN TEGEN AARDAPPELZIEKTE. De aangesloten tuinbouwers hebben van dè veilingsorganisaties een circulaire ontvangen, waarin wordt herinnerd aan het besluit van de algemeene vergadering van de Prov. Commissie uit de Veilingen in Noordholland, waarbij 't sproei en van de vroege aardappelen ter bestrijding van de gewone aardap pelziekte voor alle aanvoerders aan dc aangesloten veilingen verplicht is gesteld. De medewerking van alle telers wordt ingeroepen om hen, die niet sproeien, aan te brengen bij hun veilingsbes tuur. Stipte uitvoering van deze be sluiten, welke indertijd zijn geno men om den afzet te beschermen, is thans niet alleen geboden in verband met de verwerving van zoo gunstig mogelijke geldelijke uitkomsten voor de tuinders, maar ook in verband met de algeheele voedselvoorziening, die eischt, dat de aardappeloogst zoo groot moge lijk zal zijn en dat er niets door ziekte verloren gaat. Naar wij vernemen, zal het voor de tuinbouwers geen moeilijkheden opleveren, de benoodigde besproei ingsmiddelen te verkrijgeh, aange zien er nog voldoende voorraad is, al zullen de middelen wel iets duurder zijn dan gewoonlijk. HENSBROEK. In de algemeene vergadering van den polder en banne, Woensdag j.l. ten gemeentehuize gehouden on der voorzitterschap van den heer Jb. Groot, was na langdurige ziekte weer aanwezig de heer Admiraal, wien de voorzitter in het bijzonder welkom heette. De rekening over het afgeloopen jaar beliep in ont vangsten 11916,71, in uitgaven 12477,87; het nadeelig saldo was 516,16 (v. j. 1256,66). De begrooting werd aangeboden met een ontvangst en uitgaaf van 8272,38; voor onvoorzien is een bedrag vastgesteld van 374,22. De omslag per hectare werd vastgesteld op 13. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten werd goedgevonden om een geldleenng aan te gaan, groot 739,28, te gebruiken voor den af koop van Westfriesche kunstwer ken. Van den heer L. Husetop was een verzoek ingekomen voor het plaat sen van een watermolen voor eigen bemaling. Het verzoek werd tot wederopzegging toegestaan, met de bepaling, dat, als de ringsloot op peil is, ook hij niet meer mag malen. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat de steiger bij het stoom gemaal in orde gemaakt zal worden. Door de sleepboot van het bagger- werk in de ringvaart Is de brug bij de molen ernstig beschadigd door een aanvaring. Aan den uitvoerder van het werk zal een schrijven wor den gezonden aangaande de kosten. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Drie op de huwelijksreis (kom.); hoofdrollen Theo Lingen, Paul Hör- biger, Joh. Riemann, Maria Ander- gast. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstellingen Je 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De Dorpsrechter (hum.); hoofdrollen Emil Jannings, Friedrich Kayssler, Max Giilstorff, Angela Salloher. Toegang alle leeftijden. Zondag dcorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Intriges (rom.); hoofdrollen Willy Fritsch, Gisela Uhlen, Liane Haid, Ida Wüst. Toegang boven 18 'jaar. Zondag dcorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Speculanten (rom.-sens.) Toe gang elke leeftijd. Zondag voorstellingen te' 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 7 Juni. Optreden van het ensemble Hans Gregorge in Het Wapen van Heems kerk. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, revue „Veel plezier" met o.a. Peter Pech. Zondag 8 Juni. Optreden van het ensemble Hans Gregorge in Het Wapen van Heems- 1- crk. 2.15 uur, in het veilinggebouw aan den Heldersche weg, turnwedstrijd tusschen de Kennemer, Zaansche en Alkmaarsche kringen. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, revue „Veel plezier" met o.a. Peter Pech. Omzet i 400.000 hooger dan in seizoen 1939—'40. Donderdagmiddag ver gaderde het bestuur van de veilingsvereeniiging Noorder markthond onder leiding van den heer J. Kliffen. Medege deeld werd, dat de- omzet in Mei 26.289.81 heeft bedragen. De totaal omzet van het seizoen 1940/1941 was hierdoor 2.460.094.34 geworden; in het seizoen 1939-1940 was de om zet 2.'O'&O.'041.29 geweest, zoo dat er dus voor rond 400.000 méér is geveild dan een jaar geleden. De voorzitter deed hierna eenige mededeelingen over het wittekoolpotje. Van*, den totalen inhoud van dit spaarpotje, waarvan 210 00 aan Noordholland ten goede kwam, was 4744.40 voor de leden van den Noordermarktbond. In de periode van 29 Augustus tot eind September, over welk tijdvak een bedrag van 0.38 per 100 kg wordt uitgekeerd, zijn hier 125 wagons witte kool geveild, welke gemiddeld 0.87 per 100 kg hebben opge bracht. De heer van Kleef meende dat er voor deze periode ook al heel lage prijzen zijn gemaakt. De voorzitter antwoordde echter, dat de steun is gegeven over de periode met den laagsten gemid delden pr-ijs. Naar aanleiding van besprekin gen in een vorige vergadering heeft een onderhoud plaats gehad tus schen de organisatie en de Ned. Groenten en Fruit Centrale over do p r ij z e n van de goedge- keurdepootaardappelen. Men was bij de N.G.F.C. wel van meening, dat de prijzen van- de goedgekeurde poters hooger moes ten zijn dan die van de consumptie aardappelen. De voorzitter zeide, dat de prijzen, welke kort geleden zijn gepubliceerd voor de goedgekeurde pootaardappelen, niet door de N.G.F.C. zijn vastgesteld. De gepubliceerde prijzen, welke bovendien nog maximumprijzen zijn, zijn te laag. Wanneer de con sumptieaardappelprijzen naar die prijzen zouden worden geregeld, zou het er slecht uitzien. Veldwachtersjubileum. - Zon dag 1 Juni was het 12)4 jaar ge leden, dat de heer C. Evers aange steld werd als gemeenteveldwachter alhier. Namens de gemeente weTd hem een vulpen met inscriptie aan geboden. Door verscheidene heeren werd over dit onderwerp het woord ge voerd. Men betreurde het algemeen, dat hier van maximumprijzen sprake is in plaats van garantie prijzen. Ook werd de centrale verkoop van de poters ter sprake gebracht. De voorzitter meende, dat daar niet van zal kunnen komen. De landbouw wil niet mee gaan. Na nog eenige besprekingen, waarin tot uiting kwam, dat de pogingen om te komen tot een betere prijzenregeling voor de goed gekeurde poters worden voortgezet, werd de vnoege-aardappelcampagne besproken. Hierover komen nog weinig mededeelingen worden ge daan, omdat nog heel weinig vast staat. Deze aardappelen zullen wel in de distributie komen. Hoewel de Vebena de aardappelen verdeelen zal, blijven de veilingen wel inge schakeld. De prijzen zullen wel redelijk zijn, verwachtte de voor zitter. De organisaties hebben in den afgeloopen herfst een kostprijs berekening gemaakt, welke nu echter niet meer zal opgaan, door dat de kosten gestegen zijn en de berekende opbrengst van de nateelt, welke op 40 pet. van de totale op brengst werd geschate lang niet vaststaat, nu alles veel later is. De voorzitter deelde nog mede, dat aan de betrokken instan ties was voorgesteld, de prijzen niet om de veertien dagen, maar per week te regelen. De stichting van de cul tuurscholen kan nog wel wat duren, er moet nog heel wat gebeu ren, eer men tot stichting zal kun nen overgaan, deelde de voorzit- t e r mede. Eenige heeren hebben gesproken over de persconferentie, welke ir. Rietsema heeft gehouden over dit onderwerp. Hun oordeel was, dat de heer Rietsema wel wat geringschattend over den tuinbouw had gesproken. Vervolgens werd de stichting van een fond&voortegenslagen in den tuinbouw waarover in een vorige vergadering ook al eens ge sproken was, nogmaals onder de loupe genomen. Dit zal wel moeten doorgaan, verwachtte de vo o r- z it ter. Wanneer het niet vrijwil lig geschiedt, zal er wel drang van hoogerhand komen. Eenige heeren spraken als hun meening uit, dat wanneer dit fonds gesticht- werd, het percentage dat van den omzet zou worden geheven, dan toch in de kostprijzen verdisconteerd dien de te worden. Men besloot af te wachten wat het Centr. Bureau v. d. veilingen zal doen. Veilingspercentage ver hoogd. Nu besloten is geen stortingen meer te doen in het fonds voor bij zondere doeleinden, kan het per centage teruggebracht worden tot 1.65 maar in verband met de heffing van omzetbelasting dient het veilingspercentage weer te worden verhoogd. Er wordt 1 omzetbelasting geheven, maar het bestuur meent, dat men met een verhooging tot 2)4 zal kunnen volstaan. Ook hiertegen werden eenige bezwaren geuit, doch de vei- lingleideri merkte op, dat de secr.-generaal heeft gezegd, dat in de komende prijsbereke ning het 1 van de omzetbe lasting is inbegrepen. Het voorstel van het bestuur werd aangenomen. Deze verhooging zal per 1 Juni ingaan. De noodzakelijkheid van het sproeien van de vroege aardappelen tegen de aardappelziekte werd door den voorzitter naar voren gebracht. Het is in het individueel belang van den tuinder maar vooral ook voor de voedselvoorziening. Boete voor verkeerde op gaven. Bij de inventarisatie zijn zulke groote fouten aan het licht gekomen, dat het dag. bestuur voorstelde, degenen, die zich aan deze onnauw keurigheden hebben schuldig ge maakt, te beboeten. Het is nood zakelijk, dat goede inlichtingen worden gegeven en,als de tuinders dan verkeerde opgaven doen, zou den onze adviezen in Den Haag niet veel waarde meer hebben, zëide de voorzitter. Op voorstel van het bestuur besloot men, dat degenen, die meer dan 20 roode of Deen- sche witte kool of 30 gele kool minder hebben afgeleverd dan opgegeven b'j de inventa risatie van 27 Januari, beboet zullen worden. Ook zij, die meer dan 10 meer hebben afgeleverd dan opgegeven, zul len boete hebben te betalen. De boetregeling is als volgt; vaste boete voor elk geval 2.50. Te weinig of te veel geleverd: 1000 5000 kg 0.25, van 5000—1000 kg 0.30; van 10.000 tot 15.000 kg 0.35; van 15.000 tot 20.000 kg 0.40, en van 20.000 tot 25.000 kg 0.45 en van 25000 tot 30.000 kg 0.50 per 100 kg boete. De toege stane percentages worden eerst afgetrokken. In de rondvraag werd de Uien- federatie nog eens ter sprake ge bracht door den heer K. v a n D ij k. De voorzitter, die zich af vroeg of hier wel zooveel belang stelling voor die federatie bestond, meende dat aansluiting meer op den weg zou liggen van de tuin bouworganisaties. In dit verband wees spr. op de geringe belangstel ling, welke men heeft voor het proefbedrijf van de provincie. In overweging werd genomen, daar eens een excursie heen te houden. In antwoord op een vraag of ben zine beschikbaar zou komen voor de tuinbouwers zeide de voorzitter dat daarop weinig kans zal bestaan. Men zal in de eerste plaats die menschen helpen, die - er hun be roep van maken, de goederen te vervoeren. Na nog eenige besprekingen volg de sluiting der vergadering. EGMOND AAN ZEE. Inenting. - Dinsdag 17 Juni a.s. zal van gemeentewege gelegenhéid gegeven worden tot kostelooze inen ting tegen de pokken, ten huize van den gemeente-arts, dokter Belonje, des morgens om 10 uur. Straatbelasting. - Het raadsbe sluit van 7 April j.l. tot heffing van een straatbelasting in onze gemeente, is door den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken goedgekeerd, voorloopig tot 1 Januari 1944. De belasting bedraagt 6 van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen, terwijl on gebouwde eigendommen zijn vrijge laten. ZUIDSCHARWOUDE: De gemeenteraad kwam Donder dagavond in voltallige vergadering bijeen, onder leiding van burgemees ter jhr. A. L. van Spengler. Medege deeld werd, dat Ged. Staten de ge meenterekening over 1939 hebben gesloten. Van de afd. Langendijk van Volks onderwijs was een dankbetuiging ontvangen voor de beschikbaarstel ling van een schoollokaal voor de Kleuterschool. Het bestuur van den gemeente lijken dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon betuigde dank voor de verhooging van de vergoedingen der leden. De voorzitter voegde hieraan toe, dat ook het gemeentebestuur ver heugd is, dat Ged. Staten deze zoo noodzakelijke verhooging hebben goedgekeurd. De besturen van den r.k. Volks bond en de St. Josephgezellenvereen. afd. Langendijk berichtten, dat zij hun werkzaamheden met betrekking tot de werkloozenzorg voorloopig stop zetten in de verwachting, dat men voorloopig niet meer met werk loosheid te kampen zal hebben. Op verzoek van het departement van binnenlandsche zaken besloot de raad, de politieverordening aan te vullen met eenige bepalingen ten aanzien van het opruimen van sneeuw en ijs. Aan het Middenstandsborgstellings- fonds werd wederom voor vijf jaren een subsidie verleend van 2 cent per inwoner en per jaar (totaal uitgave per jaar 34). Op voorstel van B. en W. werd een suppl. begrooting vastgesteld voor den dienst 1940. In deze wijziging zijn opgenomen de posten betref fende de afrekening van den bijzon deren steun over 1939. Voorts zijn opgenomen de uitgaven ten aanzien van den steun aan kleine boeren en tuinders. Er werd een suppl. begrooting vastgesteld voor den dienst 1941, in verband met de intrekking van de gemeentefondsbelasting. Deze maat regel geeft voor de gemeente nog een voordeeltje, deelde de voorzitter mede. De door den gemeente-ontvanger gestelde zekerheid werd opgeheven, omdat een verzekering is aangegaan tegen benadeeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden. Het ontwei p van het uitbreidings plan voor deze gemeente is nog niet gereed. Daarom stelden B. en W. voor, opnieuw een besluit te nemen, dat een uitbreidingsplan in voorbe reiding is, om te voorkomen, dat ge bouwd wordt in strijd met het te ont werpen plan. De raad besloot aldus. De heer Weel drong er op aan, dat spoed wordt betracht met de uit werking van het uitbreidingsplan. Er is practisch geen plaats meer in de gemeente waar gebouwd kan wor den, nu ook de z.g. eilanden niet ver der bebouwd mogen worden. Er be hoeft toch niet gewacht te worden tot de weg gereed is? Wanneer men op de nieuwe brug wil wachten, kan het nog wel vijf jaar duren. De voorzitter betoogde, dat het niet zoo eenvoudig is als de heer Weel denkt. B. en W. willen ook wel dat het spoedig klaar komt. Het dag. bestuur van de Commissie van Beheer van de gemeensch. gas fabriek verzocht machtiging om, ter verbetering van de gasvoorziening van Sint Pancras, het buizennet te Broek op Langendijk te mogen uit breiden, door de dubbele buisleiding met ongeveer 1000 meter te verlen gen van de veilingbrug tot over de spoorlijn. De kosten zullen niet hoo ger worden dan 5500. De ge vraagde machtiging werd op voorstel van B. en W. verleend. In de rondvraag bracht de heer P. de Geus de loonen in de werk verschaffing in den proefpolder ter sprake. Kan de gemeente niet iets doen, om te verkrijgen, dat het basis uurloon verhoogd wordt? Het loon in het vrije bedrijf is ook aanzienlijk verhoogd. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. de loonen niet verhoo- gen kunnen. Hij kan zich wel voor stellen, dat er grieven bestaan, als voor hetzelfde werk de eene groep arbeiders (uit de steden) méér uitbe taald krijgt dan de arbeiders uit de dorpen. De heer Weel meende, dat er plannen bestonden, de basisuurloo- nen te verhoogen, terwijl de heer Blom mededeelde, dat onderzoe kingen worden gedaan, om een andere indeeling te verkrijgen. Na nog eenige opmerkingen volgde sluiting der vergadering. KOEDIJK. Onder voorzitterschap van burge meester Pesman kwam gister de raad voltallig bijeen. De openbare zitting was wel een reoordzitting, ze duurde precies vier minuten en vormde wel een scherpe tegenstel ling met den tijd toen de heer Hart nog raadslid en geen wethouder was. De agenda bevatte ditmaal trou wens slechts hamerstukken van for- meelen aard, benevens een voor stel van B. en W. om het besluit tot grendverkoop aan de firma Bruin en Zoon te wijzigen, waartoe werd besloten. Ook de rondvraag leverde niets op. Na afloop der vergadering be gaf de raad zich naar de begraaf plaats om het nieuwe gedeelte offi cieel in gebruik te nemen. Dit be zoek had nog geen symbolische be- teekening, aangezien voorloopig van de samenvoeging van Koedijk met St. Pancras niets komt. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 8 JUNI 1941. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Warners. Waakt en Bidt, Woensdagav. 3 uur, ds. jBiesma, van Broek op Langendijk. Kapelkerk, 10 uur, ds. Prins van Wijngaarden (H. Doop); 5 uur, ds. Kleyne; 7 u., jeugddienst, ds. Bronkhorst, van Wijk aan Zee. Remonstrantsch Geref. Gemeen te, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Keuning, van Woer den. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur, ds. von Meyenfeldt (voorb. H. A.); 5 uur, cand. J. van Eerden (extra coll. diaconie; heidelb. Catech. Zondag 45). Herst. Apost. Gem., Toussaint- straat, 9.30 en 4 uur en Woensdag avond 7.30 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., in De Unie, 10 uur (onderwerp; „Hoe word ik een gelukkig mensch?") en 7 uur (on derwerp: „De groote dag des Hee ren"), telkens ds. Ruys. GESCHREVEN DOOR D A S HIE L L HAMMETT TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND Vanochtend stond te 58-jarige W. K. in de I te praten met een buurm: plotseling met een scherj in zijn nek werd gestokei zich omdraaide, zag hij c gen K. L., eveneens won Heerensteeg, met een ir hand hard wegloopen. hulpdienst bracht den naar het Academisch waar bleek, dat de wond ernstigen aard was, zoodc te zijn behandeld, te waarts kon keeren. Korten tijd daarna kor door de politie worden den. Hij bleek nog in het zijn van het schoen: waarmede hij de daa< pleegd. L. is in verzekerde bev steld. De aanleiding tot d moet gezocht worden in welke reeds geruimen tij beide mannen bestond. L. meermalen in dien zin dat hij K. zou dooden, w; daartoe de kans kreeg. SUBSIDIE EXPLOIT TEKORT „ARTIS Bij adres heeft het be „Artis" Ged.' Staten van land verzocht te bevorc over het boekjaar 1941 als over vorige jaren, uit ciale kas een subsidie in raamde tekort, groot 69 toegekend. Naar aanleiding van di stellen Ged. Staten aan Staten voor, aan „Artis" t van het tekort, dat de voor het boekjaar 1941- wijst, een subsidie te ver bedrage van 1/3 gedeelte tekort tot een maximum v; onder voorwaarde, dat de Amsterdam de overige 2, ten van dat tekort tot een van 46.000 voor haar neemt. Ned. Chr. Gemeenst 3.30 uur jongenliedensa Houtweg 8; Dinsdagavon bijbelbespreking mannen 8; Vrijdagavond 7.30 uur spreking vrouwen Oudeg Zaterdagmiddag 4.30 uur Oudegracht 208. Godsdienstige Gemeenst ger des Heils", 10 uur dienst, 3 uur bijzonder' komst, 7 uur verlossingsd bijeenkomsten staan onde van maj. Ruysink, van A Donderdag openbare sam Ned. Leger des Heils, 10 uur wijdingsdienst, 5 dersamenkomst, 8 uur v menkomst; Dinsdag- en E avond 8 uur samenkomst dagavond 8 u. ontspanni komst voor mannen; alle worden geleid door kapitt Stein. UIT DE OMGEVIb AKERSLOOT, elf uu Mullem; onderwerp: „Gij hand mildelijk open doer 15 11). BERGEN/ 10 uur, ds. Kieboom (doop). Geref. kerk, 10 en 5 uu Minnen. Evangelisatie Maranatl uur, de heer Kloosterman Den Haag. BROEK OP LAN( Doopsgez. gem„ av. 7.30 mr. Oosterbaan, van Bars DIRKSHORN, av. 8 uur DRIEHUIZEN, 10 uur, rendonk. EGMOND AAN ZEE, ge 9.45 uur, cand. J. van Ee 4.30 uur, ds. von Meyenft delb. Catech. Zondag 27). EGMOND AAN DEN H uur, ds. Klein Wassink. GROET, 9 uur, ds. Boel dienst met de jeugd). GROOTSCHERMER, 10 Bobeldijk. HEILOO, half 10, ds. va: Nederl. Herv. Evang. ging, a. d. Kerklaan, 10 ui Elden, van Haarlem. HEERHUGOWAARD, 11 ds. van Biemen, van Bars KOEDIJK, 10.30 uur, Korndörffer. LIMMEN, 2 uur, ds. W NIEUWE-NIEDORP, 3 Nell. N OORDSCH ARWOUDE, ds. Nell. OOST-GRAFTDIJK, gee OTERLEEK, 10.30 Kastein. OUDE-NIEDORP, geen OUDKARSPEL, geen di SCHAGEN, geref. kerk, cand. J. v. d. Mjje, hulp 2.30 uur, ds. Greving, ve horn (openb. belijdenis). SCHERMERHORN, gee wegens vacaturebeurt. SCHOORL, 10.30 uur, STOMPETOREN, geen URSEM, 2.30 uur, ds. v VEENHUIZEN, geen di WARMENHUIZEN, gee; WEST-GRAFTDIJK, 10 Loysen. WINKEL, 10.30 uur, ds, ZUIDSCHARWOUDE, gee ZUIDSCHERMER, geen

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2