Herinneringen aan vergeten plekjes. Er is veel moois verdwenen. VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijl regels FfLMmmjws RECHTSZAKEN Naar de B. B. C. geluisterd. KERK EN SCHOOL. Preekbeurten. 2 AMSTERDAMSCHE BRIEF. Vrienden hebben mij dezer dagen een boek cadeau gedaan: het gedefikboek, dat verleden jaar door het genootschap „Am- stelodamum" ter gelegenheid: van zijn 40-jarig bestaan is uit gegeven. Het is een kostbaar platenboek, waar ik erg blij mee ben. Op elite bladzij vindt ge twee afbeeldingen: één hoe het Damrak er in 1900 uitzag en één hoe het er thans veertig jaar later uitziet; één hoe het er aan de Kostverlorenvaart in 1900 uitzag en één hoe de Twee de Kostverlorenkade er nu uit ziet, die op dezelfde plaats is verrezen. Enz., enz. Een interessant boek, waarmee ik uren lang „zoet" ben geweest. Wat al oude herinneringen worden weer wakker! Herinneringen aan vergeten plek jes, aan verdwenen gebouwen, mo lens, grachten en vaarten. Herinne ringen aan een Amsterdam, dat zoo oneindig veel gemoedelijker was dan de steeds moderner, zakelij ker hoofdstad van thans. En niet alleen gemoedelijker, maar ook mooier! Wat een sfeer zat er b.v. in dat oude Koningsplein, waaraan thans helaas letterlijk niets meer herin nert. Een wit paard trekt een ge zellig paardetrammetje. Op het voorbalcon daarvan staan nette hee- xen met hooge boorden en bolhoe den. Gaslantaarns van kunstig smeedijzer staan midden op straat. Die wordt nog niet omzoomd door leelijke kleedingmagazijnen en con- fectie-„paleizen", doch door een heele rij smalle oud-Amsterdamsche huizen, die aan'zoo'n plein een veel beslotener karakter geven. Weg is thans dat alles Weg is ook het logement „De vier honderd Roe", dat ik op een andere foto weer terugzie; een oud stuk Haarlemmerweg, met gezellige kromme boomen vlak voor den kleinsteedschen koffiehuistuin. „Na slooping is het terrein opgenomen in het Plan-West" staat onder de oude foto en vlak daaronder ziet ge, hoe Plan-West er op die plaats uit ziet; eindeloos-lange straten met huizen, huizen, huizen Huizen, huizen staan ook op de plaatst van het Slatuinenpad, dat een andere foto in mijn herinnering oproept. Een landelijk weggetje; links hoog gewas, dat moestuinen omzoomt; rechts scheeve wilgen aan een slootkant en aan de overzij daarvan verre weilanden. Verdwe nen is het! Op de pendant-foto aan schouwt ge den toestand van nu: een ijselijk modern bouwsel staat er van alleen maar glazen deuren en vensters en balcons, het zooveel- ste nieuw-Amsterdamsche bouwex- periment, dat volkswoning heet. Ja, 't kan niet anders, of 't bekij ken van zoo'n boek stemt oude Am sterdammers iewat bitter. Kijk daar die kostelijke foto van den ouden Amstelveenschen weg bij de tolgaar- derswoning. „De weg is sedert be langrijk verbreed", staat er bij. Ja, ja, en belangrijk bedorven en ver- leelijkt óók! Wat een knusse weg was dat veertig jaar geleden. Boer derijen links en rechts, boomen langs den kant, een bankje waarop een heer en een dame zitten uit te rusten, turend over de weilanden. Hij een stroohoed op, omdat het zomer is. Over de bank heeft hij een zak doek gelegd, voor hij er op is gaan zitten. Zoowaar, ik herinner mij die bank eensklaps weer. Laatst ben ik dien' kant weer eens opgegaan: mijn hemel, wat is er aan dien „sedert belangrijk verbreeden" weg met zijn afschuwelijke lintbebouwing in tien-» tallen onderling „vloekende stijlen bedorven. En dan de Amstel. De foto's in het boek van Amstelodamum herin neren er nog eens aan, dat nog niet eens zoo heel lang geleden Amster dam ter hoogte van de Tolstraat op hield. Daarna kwam het landelijke Nieuweramstel, met zijn buitens „Meerhuizen" en „Amstelvliet". Al dat gebied heeft Amsterdam lang zamerhand veroverd en straks komt er een generatie, die nog vreemder dan ik tegenover die foto's van wel eer zal staan, omdat zij zich dan heelemaal niets meer van dien vol maakt verleden tijd zal herinne ren. De Amstel ik sla het boek van Amstelodamum dicht, maar de her innering aan het feit, dat vooral hier „buitten" steeds meer door de stad is veroverd, brengt mij nog even op een ander chapiter. Amsterdam's omgeving. Dat is een chapiter, da; weer eens actueel wordt, nu de zo mer is begonnen. En laat ik het maar dadelijk zeggen: wij Amster dammers zijn wat „omgeving" be treft, wel heel stiefmoederlijk be deeld. In een minimum van tijd zijn dé Brusselaars in hun prachtige Soniënbosch, de Berlijners hoeven maar even in de ondergrondsche te stappen en ze worden tot heel dicht bij de uitgestrekte bcsschen en meren rond de Duitsche hoofdstad gebracht. Arm zijn wij Amterdam- mers bij hen en anderen vergeleken. En de stadsuitbreiding van de laat ste veertig jaar heeft aan onze ar moede eer toe-dan afgedaan. Weg dierbare stadstuintjes, weg lande lijke weg naar Amstelveen, weg rustige overkant van het IJ met zijn beroemden Tolhuis-tuin. Wel heel ver moeten wij in afwachting van de Voltooiing en volgroeiing van het Boschplan sporen, trammen of fietsen, eer wij een stuk natuur aantreffen, groot genoeg om een flink getal Amsterdammers in zich op te nemen, zonder dat we elkaar al te zeer in den weg loopen, wat we door de week in onze malle bin nenstad al genoeg doen. Een wonderlijk iets komt daarbij. Omdat wij zoo arm aan „omgeving" zijn, zien wij er in al te veel geval len bijvoorbaat maar van af om die omgeving te gaan opzoeken Zeker, op heel warme Zondagen fietsen we met vele honderden naar Zand voort aan de Zee, maar overi gens blijven we 's Zondags maar al te veel „bij gebrek aan beter" in de stad hangen. Ik geloof, dat geen en kele Europeesche hoofdstad zooveel „huismusschen" kent als Amster dam. We doen niet eens de moeite meer Eerlijk gezegd hoor ik ook tot dezulken. Dezelfde vrienden, die mij het boek van „Amstelodamum" schenken, hebben echter een goed werk gedaan, door mij daarnaast het handige gidsje cadeau te doen, dat de A.N.W.B. deed verschijnen over allerlei onbekende wandelingen rondom Amsterdam, die er toch óók nog zijn. Ik ben bezig dat gidsje systematisch in practijk te brengen En sindsdien begin ik mijn meening over onze armoede aan „omgeving' een klein beetje te 'hérzien .Nu ja, omgeving a la Brussel en Berlijn en Parijs hebben wij wel niet, maar toch Doch daarover misschien eens een volgenden keer. AMSTERDAMMER. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. Gebruikte Invalidenwagens, in- en verkoop. HYGIENA, Achterstraat 45. Telef. 2952, Alkmaar. Gebruikte rijwielen te koop gevraagd (met goede banden). NIEROP, Heerenstraat 10, Tel. 3827. Te koop: Wandelwagentje. Adres J. S. MILLSTRAAT 3. Een goed onderhouden motor te koop, merk J. L. 0„ tevens te koop een goed onderh. kinderwagen, van Delft's. P. MAKKES, Lindenlaan 67. Te koop: Van Berkel's snelweger, prima in orde. TIENENWAL 34, Alkmaar.' Overcompleet: Eenige Duitsche en Fransche woordenboeken. Te bevr. J. SWAGER, Nieuwpoortslaan 50, Alkmaar. Aangeboden: Meisjesmantel, don- kerbl., swagger model a 7.50. KENNEMERSTRAATWEG 193. Te koop: Strandtent (als nieuw), frontbreedte 1.70 M. hoogte 1.50 M. Geheel compleet. ZOCHERSTRAAT 5, bij het Scha rl oo. Te koop: Sportcost. maat 50, licht beige. Blauw Cost, maat 48 en 50. Bakkersjas en broek voor leerling. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop: Net gedragen Dames- Heeren- én Kinderkleeding. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop: Mooi Damesrijwiel met goede banden, Torpedonaaf, Lamp; eniz., 32.50, Excelsior Stofzuiger 125 Volt, in prima staat 20. LTJTWEG 21, Bergen. Te koop gevraagd: Huisraad en Inboedels, Naaimachines, Koffer- gramofoons, Invalidenwagentjes. Meubelen, Ongeregelde Goederen enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: 2 prachtige Mantelcost. maat 44, eenige Mantels en Japon nen: z. g. a. n. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop: Wit Fornuis 32.50, Gr. en Kl. Fornuizen vanaf 15, Vuur duivels vanaf 6, Kookkachels vanaf 7.50. H. PANDER, Voormeer 2. Te koop uit netten Inboedel: prima lits jumeaux voor 15, Pianola voorzetaparaat, past voor eiken piano, plus 80 rollen, 35. Pracht Piano's enz. (koopjes). DEKKER. Spoorstraat 5. Te koop gevraagd een nette Kinder wagen. Adres te bevragen bureau van dit blad. Eenige Meters Kippengaas ter overname. WESTERWEG 96. alhier. DRIE OP DE HUWELIJKSREIS, City-theater. Voor liefhebbers van geschiede nissen, waarin sprake is van hinder palen en toevallige gebeurtenissen op den door Amor gewezen weg naar het altaar, is, deze film er zeker één om niet te verzuimen. Zij begint al direct met het uitstellen van een trouwplechtigheid, omdat meneer de bruidegom zijn werk belangrijker vond. Tot zijn straf moest hij er varen, dat korten tijd daarna, toen hij wél tijd vond om te trouwen, hij van zijn „verloofde" een „neen" ontving, omdat zij liever den stap waagde met een ander, dien zij had leeren kennen, toen zij na het uitstel van het voorgenomen huwelijk al leen op reis was gegaan naar haar tante, die in haar hotel het jonge paar verwachtte. Tante wist niemen dal van het gebeurde en zag in den jongen man natuurlijk den echtge noot van haar nichtje en hier lag het begin van een heel lange reeks vergissingen en toevalligheden, die eindigen met een dubbel huwelijk doordat ook tante een echtvriend vindt. De rollen in deze vlotte komische film worden prachtig vertolkt. Marig Andergast speelt voor Inge, het nichtje, dat zich aanvankelijk met weerzin schikt- in de rol van jonge vrouw, haar toebedeeld door tante Clotilde. De pseudo-echtgenoot Fred Burger vond in Johs. Riemann een schitterenden vertolker, die vooral in zijn voorgewende onverschilligheid en afkeer van het huwelijk zeer sterk spel geeft. We noemen voorts nog Theo Lingen als de vlegelachtige portier van tante Clotilde's hotel, die het toch nog klaar speelt om zijn patrones een man te bezorgen. Ook de verdere medewerkende artisten spelen zeer verdienstelijk, zoodat wij den bezoekers van deze film een paar genoegelijke uren voorspellen. Aan het hoofdnummer gaan, be halve het Ufa-nieuws, nog vooraf twee interessante natuurfilms, die heerlijke kijkjes geven in het ge bergte, resp. in Tirol en Moravië. SPECULANTEN. Roxy-Theater. Twee oplichters Theo Lingen en Otto Walburg hebben iemand afgezet en zijn met zijn geld aan het. speculeéren geslagen. Zij komen el toevallig achter, dat de directeur van een betrouwbare bank een grond eigenaar uit de provincie heeft uit- genoodigd om eens een voor hem voordeelige transactie te komen bespreken. Een van de heeren op lichters geeft zich voor den betrok ken bankdirecteur uit en het ge volg is, dat zij grond, die door den aanleg van een spoorbaan zeer in prijs zal stijgen, voor een bedragje koopen, dat veel kleiner is dan de bona fide bank daarvoor zou heb ben betaald. Het .tweetal heeft zich inmiddels de medewerking verzekerd van den braven procuratiehouder van een advocatenkantoor, juist omdat deze man zoo'n degelijken indruk maakt en men hem dus wel zal vertrou wen. Argeloos treedt deze nieuwbakken directeur in dienst van het oplich tersbureau. Hij koopt dep boeren den grond af en er wordt vroolijk feest gevierd in het dorpje Blumen- felde totdat de bewoners er achter komen, dat zij beetgenomen zijn en de volkswoede zich allereerst tegen den braven directeur Mülhauser keert. Juist terwijL hij voor de dorpsfanfare staat en een voordracht met de noodige danspasje ten beste geeft, wordt het bedrog ontdekt en de arme man, die plotseling alle groenten van het dorp naar zijn hoofd gegooid krijgt, vlucht in het kippenhok van de knappe herber gierster, waaruit hij later ontoon baar te voorschijn komt. De beide' oplichters worden tij dens den geheelen duur van de film achtervolgd door den eigenaar van' het geld, vergezeld door een deurwaarder, maar telkens blijken de bandieten hem te slim af en valt er niets in beslag te nemen. Tusschen dit alles door speelt zich een liefdesgeschiédenis af van de dochter van directeur Mülhauser en een jong advocaat en het groote mo ment is een rechtszaak, waarin alles voor den braven directeur verkeerd schijnt te loopen tot de oplichters ontmaskerd worden en de geheele geschiedenis een gelukkig slot krijgt, waarbij het knappe waardin netje uit de dorpsherberg en de directeur samen nog een belangrijke rol spelen. Een fim vol humor" en alleraardig ste tooneeltjes. Vooraf zeer mooie opnamen van oude kasteelen in Oostenrijk, af beeldingen van land en volk uit de omgeving daarvan, binnen- en bui tenlandse!) nieuws en een interes sante Ufa-film. INTRIGES. Harmonie-theater. Een uitmuntende film deze roman van Thomas Hoik, die onder den titel Intriges deze week in het Harmonie- Theater wordt vertoond. Allen, die deze film nog zullen gaan zien, zul len er evenveel van genieten als zij, die gisteravond de eerste voorstelling bijwoonden. De boeiende inhoud houdt de aandacht bij voortduring gevangen en dan wordt dat filmwerk op schitterende wijze gespeeld, spe ciaal door het viertal: Gisela Uhlen, Ida Wüst, Liane Haid en Willy Fritsch, waarbij men ditmaal gaarne de eerepalm zou geven aan de eerste twee, zonder aan de uitstekende ver tolking van de beide anderen iets te kort te doen. De ingenieur Thomas Holk gaat een mcoie toekomst tegemoet. De aantrekkelijke jonge weduwe Ada Rasmus voelt zeer veel voor Holk, maar haar avances worden niet ge noeg op prijs gesteld. Als Thomas om wat rust te nemen, naar bad Hallbad gaat, ontmoet hij daar. een aller liefst een voddig dorpsmeisje, dat het bronwater aan de gasten offreert. Deze Krista trekt hem bijzonder aan. Als zij moeilijkheden heeft helpt hij haar en na een genoeglijke kermis- viering verlooft Thomas zich met Krista. Zijn zeer verstandige tante, die moederlijk voor hem zorgt, zal Krista zoo lang onder haar hoede ne men en met het society-leven op de hoogte brengen. Dit gelukt tante prachtig. Maar als Thomas voor zaken naar Genua is, komen er moei lijkheden, voornamelijk door de ja- loersche Ada Rasmus en haar vriend en ook door Krista's broeder. Ver driet wordt Krista niet gespaard, maar de eerlijke liefde triomfeert over alles en voert tot een gelukkig einde. Ida Wüst als de tante toonde zich wederom een filmactrice van bijzon dere kwaliteiten, die men met het grootste genoegen zag. Zeer mooi speelde Gisela Uhlen de rol van Krista. Zuiver, eerijk en oprecht. Willy Fritsch was een uitstekende Thomas Holk en Liane Haid bleek in de rol van Ada Rasmus zeer goed op haar plaats. Verschillende kleinere rollen waren prima bezet, waardoor een geheel werd verkregen dat gij als filmliefhebber niet mag verzui men te gaan zien. Het voorprogramma bracht een uitgebreid Ufa-journaal, een Tobis Holl. Nieuws vervaardigd door Pro- filti en een cultureele film over Roe- meensche petroleum. DE DORPSRECHTER. Victoria-theater. Wie Emil Jannings nog nooit in een komische rol gezien heeft, moet eerst wennen aan het nieuwe genre. Degene, die deze dwaze en rumoerige capriolen en dit sterk gechargeerde spel van alle mede spelenden en van Jannings in 't bizonder met nuchtere oogen be kijkt, krijgt er vermoedelijk niet zoo gauw de smaak van beet. Maar dat is het juist: men dient dit ver haal niet aan de gangbare begrip pen over wat kan en wat logisch is te toetsen en evenmin moet men vragen of de rechtspleging in de dorpen om Utrecht voor een paar eeuwen ooit zoo'n dolzinnige ver tooning was als we hier te zien krijgen. De bedoeling: een carrica- tuur van menschen en toestanden te geven, - dien men bij voorbaat te kunnen accepteeren; eerst dan is er waardeering mogelijk voor deze dwaze klucht. Waardeering voor Emil Jannings' spel als de dorps- rechter, die de compromittante waarheid probeert te ontvluchten, wat den man natuurlijk niet lukt. Waardeering ook voor het spel der overigen, zooals dat van Licht, den sluwen, kruiperijen schrijver, een uitstekende ere "fis van Max Güls- torff. De film ontleent zijn intrige aan het blijspel van Heinrich von Kleist „Der Zerbrochene Krug". Deze kruik namelijk is een belang rijk voorwerp bij deze humoristische rechtzaak. Wie heeft de kruik ge stolen op de slaapkamer van Eva, de eerzame dochter van een ont stellend kijfachtige moeder? Ziedaar de vraag, die rechter Adam moet beantwoorden. Maar al meer blijkt, dat de avonturier Adam hiervoor aansprakelijk is en ■een smadelijke ontmaskering is het slot. Het voorprogramma bestaat uit de twee gebruikelijke journaals met nieuws uit binnen- en buiten land. Het A. N. P. meldt: Het Duitsche Landesgericht behan delde een zaak tegen een 'echtpaar in Den Haag, dat er van beschuldigd werd in de maanden December en Januari eenige malen naar een En- gelschen zender geluisterd te heb ben. Het echtpaar gaf de ten laste gelegde feiten toe. Het had heel goed geweten, dat het in overtreding was, maar het had zij), nieuwsgierigheid niet kunnen bedwingen. De Staatsanwalt vroeg voor ieder der verdachten een boete van 3000 en inbeslagneming van het radiotoestel. De rechter veroordeelde den man tot 1500 en de vrouw tot 1000 gul den boete met inbeslagneming van het radiotoestel. Beleediging. Een jonge boschwachter en zijn vrouw, wonende in de omgeving van Breda, hadden zich te verant woorden wegens het feit, dat zij zich op 8 Maart tegenover een aantal op iviaari legeiiuvei ecu aa Duitsche militairen en eenige in De kleermaker had mijn zomer- pak gekeerd, maar toen het door een ventje was thuisgebracht en ik het voor den spiegel aanpaste, toon de mijn vrouw zich verre van tevre den, dat was prutswerk zóó kon zij het óók wel. Die man had er iets smerigs mee uitgehaald, zoodat mocht ik haar gelooven de rug nu blies en op mijn achterdeel een soort staartje was komen te verrij zen. Onder deze omstandigheden dachten wij niet aan betaling, meen de zij. Ik moest er heen gaan en dien vent door elkander sqhudden. Zulke missies haat ik, maar het diende volbracht te worden. Ik ging op een middag, met het pak aan, bij wijze van verwijt. Hij stond in zijn winkel, als 'n zwart gallig ke reltje, maar zoodra bij mij ontwaarde, werd hij verheugd. Verdraaid daar was ik dan toch. Hier stond een stoel en daar waren sigaren. Een vlammetje? Typisch, maar hij had voorvoeld, dat ik met 't mooie weer eens aan zou komen, om de nieuwe zomerstaaltjes te bekijken. Er waren fameuze lappen bij, hij greep al in de kast..... „Nee, meneer", zei ik, „daar kom ik niet voor". Hij keek als- een fijnzinnige, die in een mooi gevoel gekwetst wordt, maar spoedig was hij weer de jovia le. Het gaf niets als ik er maar was. Hij zag me graag komen nee in ernst. Hij had plezier in me. Mijn vrouw was trouwens ook al zoo'n vroolijk persoon. Hij placht te zeg gen „Ja, kijk eens meneer", begon ik, „ik kom hier om „De kleine meid!" riep hij, „hoe gaat het de kleine meid?" Hij zwom van verteedering. Verdorie, zoo'n kindje! Je rènde naar huis, na vol brachte dagtaak. O, hij wist er van. Zijn jongen was al zestien. Zag ik hem nooit, op zijn bakfiets? Een heele bul, die al aardig steun gaf in zijn zaak. Laatst nog.... Er kwam een anecdote. Daarop moest ik alles vertellen over ons kind. Ik begon aarzelend, maar hij toonde zich zóó geestdrif tig ,dat ik al gauw uitweidde, als een colporteur. Toen ik juist bezig v/as, uiteen te zetten hoe zij soms klanken voortbrengt die o.i. op woorden lijken, schoot mij te bin nen, dat ik eigenlijk gekomen was om op tafel te slaan. Ik maakte een haastig einde aan mijn verhaal en zei: „Maar ter zake. Kijkt u eens, ik kom even bij u om...." Een gordijn werd opzij geschoven, en des kleermakers vrouw ver scheen, een zwaar mensch, lat moeilijk uit de voeten kan. Ook zij was zeer verheugd mij te zien. Ik zag er gezond uit. En dat pak was dat nieuw? Een aanknoopingspunt! „Neen", zei ik haastig, „uw man heeft het gekeerd en Het mensch sloeg de handen in el kaar. Wel, wel, 't was haar eigen man, maar dat was een prachtig stukje werk! Ik zag er uit als een heertje.' Als ze het goed bekeek, was ik voor een tientje in het genot van een nieuw costuum gesteld. De kleermaker stond er bij als een dichter, die geprezen wordt. Hij lachte fijntjes. Goed werk, dat was altijd zijn devies geweest. En dan (nu klopte zijn hand op een der bla zende schouders: een oud klantje, een vriend van het 'huis dan spande men zich extra in, al was ook het loon niet naar werken. Ik stond er stompzinnig bij te glim lachen en wist één ding zeker: dat ik mijn bezwaren niet meer kwijt kon. Kun je een inan die je vriend blijkt te zijn, die zich verdiept in de buitelingen van je kind en die uit louter hartelijke gevoelens zijn ziel legt in het keeren van een zo- merpak, rauw op de huid vallen met kleinzielige verwijten? Welk een af schuwelijke verandering zou er ko men op de stralende gezichten van die twee, wanneer ik nu opeens aan het foeteren ging! Onmogelijk. Ik trok eens aan het sigaartje en ver klaarde, dat het een frisch dagje was. Terwijl de vrouw dit onder- sc'ireef, nam de kleermaker een blauw dasje uit een kast en hield het mij voor de borst. Hij keek zijn echtgenoote aan met een klein lach je dat .zeggen wilde: „kijk ik nu weer eens doen!" Za knikte. „Het komt er prachtig bij", zei ze. De kleermaker duwde het mij in ue hand, als was 't smokkelwaar. „Drie gulden" fluisterde hij, met een snaaksch knipoogje. De mogelijk heid, dat ik het niet zou willen heb ben, bestond niet voor hem. Nou ja, het was een aardig dasje en wat is drie gulden voor een ding, dat jaren meegaat? Toen ik vroolijk afscheid nam, had ik het om. En eerst op straat schoot mijn vrouw mij weer te binnen, zoodat ik be klemd huiswaarts ging. S. CARMIGGELT. dienst van de Duitsche weermacht zijnde Nederlanders beleedigend over het Duitsche rijk en de Duitsche weermacht hadden uitgelaten. De verdachten ontkenden, doch de ge tuigen drie Nederlanders en een Duitsche onderofficier stemden in hun verklaringen geheel overeen. De Staatsanwalt' vorderde tegen den man acht en tegen de vrouw twee maanden hechtenis. De rechter veroordeelde de vrouw confbrm den eisch en den man tot zes maanden hechtenis. KANTONGERECHT. Zitting van Vrijdag 6 Juni. Schriftelijke uitspraken. Overtredingen Vei- duisteringsve r or d e- n i n g: A. B. N. te Alkmaar, vrij gesproken. Overtreding art. 22 motor- en rijwi'elwet: G. M. J. P. te Leeuwarden, vrijge sproken. Overtreding Vesti gingswet: C. N. te Limmen, vrijgesproken. Overtreding Mengvoe der b e s 1 u i t: G. P. te Alk maar, 25 boete of IQ dagen hech tenis met bevel tot teruggave van het in beslag genomen varkensmeel (of de opbrengst daarvan, indien de goederen zijn verkocht). Mondelinge uitspraken. Overtredingen motor en r ij w i e 1 w e t: S. K. te Zuidscharwoude, J. v. d. B. te Alk maar, ieder 1 boete of 1 dag hech tenis. B. K. te Zaandijk, 2 boe te of 1 week tuchtschool. Th. G. te Heiloo, J. G. te Amsterdam, A. V te Beverwijk, H. P. te Bergen, J. V., D. S. en N. G. de G. te Alk maar, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. B. F. W. te Alkmaar, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. Th. K. te Oudkarspel, C. M. te den Helder, TJh. W. G. te Limmen, A, B. en -B. v. V. te Alkmaar, J. S. te Nederhorst den Berg, R. S. te Bergen, Th. de F. te Spaarnewou- de, J. H. W. J. te Egmond-Binnen, ieder 3 boete of 2 dagen hechte nis. A. T. te Wieringermeer, W. B. te Noordscharwoude, A. D. te Harenkarspel, E. L. te Berkhout. P. de L. te Beemster, H. J. V. te Purmerend, P. J. W. M. S. te Am sterdam, P. den U. te Leiden, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. D. C. v. d. W. te Heerhugowaard, 3 plus 5 boete of 2 plus 3 dagen hechtenis. A. G. te Beemster, E. v d. L. te Alkmaar, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. Th. J. K. te Beemster^ 10 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen veror dening Identiteits plicht: J. K. en B. J. O. te Alkmaar, C. G. K. te Nieuwe-Nie- NAGEKOMEN ZONDAG 8 JUNI. .STOMPETOREN, evangelisatie, 10 uur, ds. van Limburg, van Am sterdam. UITGEEST, 7 uur, ds. Hanne- man. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer W. Akse; 11.40 uur Zondagsschool. dorp, S. L. te Oude-Niedorp, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen Ver- du is ter ing sv e r o r d e- n i n g: P. J. M. B. te Alkmaar, 1.50 boete of 1 dag hechtenis. N. P. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. P. A. de J. te Avenhorn, 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. T. te Broek op Langendijk, M. B. te Oudkarspel, T. B. te Alkmaar, ieder 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. L. v. d. W. -te Alkmaar, 6 boe te of 4 dagen hechtenis. C. J. Z. te Bergen 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredirfgen Wapen wet: H. M. te Heiloo, berisping. C. R. te Heiloo, J. O. B. te Hei loo, ieder 5 boete of 1 week tuchtschool met verbeurdverkla- ring van de in beslag genomen buksen. C. H. G. V. te Heiloo, 6 boete of 1 week tuchtschool, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen buks. Overtredingen Poli tieverordeningen: H. O. te Leiden, 3 boete of 2 dagen hechtenis. C. J. de J. te Alk maar, 4 boete of 2 dagen hechte nis. L. v. R. te Nieuwe-Niedorp, 5 boete of 3 dagen hechtenis. OvertredingSipoorweg- w e t: J. K. te Alkmaar, geen straf toegepast. Overtreding Vleesch- k e u r i n g s w e t: P. G. te Heerhugowaard, 10 boete of 6 dagen hechtenis met verbeurdver klaring van het in beslag genomen vleesch. OvertredingRijtijden- besluit: A. J. M. te Haarlem mermeer, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding Jachtwet: J E. te Camperduin, 12 boete of 6 dagen hechtenis met vernietiging van de in beslag genomen klem men. Overtreding art. 453 W v. Str. (openbare dronken schap): J. de M. te Alkmaar, 3 da gen hechtenis. Overtreding art. 435 W. v. Str. (opgeven van val- schen naam): C. C. te Castricum, 10 boete of 6 dagen hechtenis.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6