DIDBÜ AGENDA RADIOPROGRAMMA LAATSTE BERICHTEN Baby-schoenen weer zonder bon. Militaire do< BritscF He lec Vlootbasis J Britsche aai Itali leg« SmMeio 2 EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. ONRECHTMATIG HEFFEN VAN GELDEN VOOR HET PERSOONSBEWIJS. In verband met het in onze cou rant van Zaterdag opgenomen stuk van den heer F. A. Smit, waarin deze zich beklaagt, dat men zijn vrouw onrechtmatig 0.50 voor een persoonsbewijs liet betalen en de toelichting welke ons daarop van de zijde der gemeente-secretarie is ge geven, heeft de heer Smit ons we derom een uitvoerig ingezonden stuk gezonden waarin hij zijn bewe ringen handhaaft. Aangezien wij Zaterdag reeds het hoor en het wederhoor in toepassing brachten en onzerzijds niet kan wor den uitgemaakt hoe de besprekin gen tusschen den heer Smit en den betrokken ambtenaar ten stadhuize zijn verloopen, heeft het o.i. geen nut opnieuw aan deze kwestie uit voerig aandacht te wijden. Wij volstaan daarom met uit het schrijven van den heer Smit de bei de belangrijkste pupten te publicee- ren, namelijk, dat zijn vrouw wel degelijk zou hebben medegedeeld dat haar man 3 maanden werkloos was geweest en dus zeker in dat jaar minder dan 1300 verdiend had en bovendien, dat hij deze zaak principieel wil uitzoeken en zich zoo hij het z.i. onrechtvaardig geïn de bedrag niet van den betrokken ambtenaar terugontvangt tot het Departement van Binnenlandsche Zaken zal wenden. Wij gelooven hiermede te kunnen volstaan. DE VROEGE AARDAPPELEN. Ook in distributie. Voor den afzet van de vroege aardappelen is nog geen definitieve regeling bekend-gemaakt, doch zeer waarschijnlijk zal het rooiverbod, dat eenigen tijd geleden werd in gevoerd, op 20 Juni (Vrijdag a.s.) worden opgeheven, zoodat op 23 Juni de aardappelen in de distri butie kunnen worden gegeven, meldt „De Tuinderij". De vroege aardappelen zullen dus ook in de distributie worden opgenomen. Aangezien het noodzakelijk zal zijn, voor de aardappelen één prijs vast te stellen, zullen de gewone sorteeringen niet meer worden toe gepast, maar zullen de aardappelen van 28 mm en hooger door elkaar moeten worden aangevoerd, zoodat de consumenten groot en klein door elkaar zullen ontvangen. Bovendien zullen dei aardappelen niet meer verpakt, maar los verla den moeten worden. De vast te stellen prijzen zijn nog niet bekend. Daarover is nog wel het een en ander te doen gew.eest. Nu tengevolge van het koude voor jaar de oogst aanzienlijk verlaat is, zullen de opbrengsten welke voor de verschillende perioden van 14 dagen waren geschat als basis voor .de prijsberekening, zeer waar schijnlijk niet worden bereikt. In- tusschen is de eerste periode al verstreken, zonder dat de aardap pelen zijn aangevoerd. Ook de helft 'van de tweede periode zal voorbij zijn, als de eerste aardappelen ter veiling komen. Men hoopt in tuin derskringen nu, dat met deze om standigheden rekening zal worden gehouden, waar nog bij komt, dat de nateelt in het gedrang komt ten gevolge van het zooveel later be ginnende seizoen, terwijl diverse kosten aanzienlijk hooger zijn dan in den afgeloopen herfst in de be rekening is opgenomen. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. De afd. Alkmaar van den B. v. S. houdt Woensdag 18 Juni haar jaarlijksche ledenvergadering, des avonds 8 uur in het gebouw „De Unie", Koorstraat. VOLKSZANG. Vrijdagavond werd de vierde Volkszangavond gehouden. De be langstelling was verrassend groot, zoodat er zelfs plaatsen te kort kwa men. De leider, de heer Jonker, was zéér tevreden over de wijze, waarop werd gezongen. Mogelijk heeft het voorzingen van eenige liederen, respectievelijk door het knapenkoor, mej. Wijn, den heer Diethaar en het meisjeskoor, tot dit goede resultaat meegewerkt. Genoemde koren staan ook onder leiding van den Jonker. Volkszang kan op een zeer ge slaagden avond terug zien. DOODELIJK ONGEVAL TE ZWAAG. Zaterdagmorgen was 't 11-jarig dochtertje van den heer J. Karsten uit Westwoud op een melkauto geklommen om zich naar de kerk te begeven. Daar de wagen echter niet bij de kerk te Zwaag stopte, sprong zij van het voertuig, waarbij zij zoo ongelukkig kwam te vallen, dat zij spoedig daarna aan haar verwondingen is overleden. LAMMERENMARKT OP TEXEL. Heden waren aangevoerd 1790 lammeren; de prijzen liepen van 22 tot 31,50 met 26,50 als middenprijs. De handel was vlug. CABARET-REVUE: ZEG HET MET BONNEN. Ook het Revue-gezelschap Louis Noiret vond hier gisterenavond een geheel gevulde zaal bij zijn optreden in het Gulden Vlies En de talrijke aanwezigen hebben het de uitvoerenden niet aan ap plaus laten ontbreken. Wel een be wijs, dat men een genoeglijken avond had meegemaakt. Louis Noiret zorgde met Polly Noiret en Henk Schaer voor een aardige proloog, waarna Polly en Louis het verduisteringslied zon gen: „Achter het zwarte papier' en ook het titellied der revue. Prof. Rassini (Nic. de Vreede) toonde zich daarna een buitenge woon handig goochelaar en equili brist. Verschillende van zijn toeren deden -de toeschouwers versteld staan (zoo b.v. het nummer der sigarenkistjes) en verwierven lui sde toejuichingen. Later toonde Nic. de Vreede zich van zijn beste zijde als handschaduwbeelden-kunste naar. Dit was inderdaad verrassend goed en werd ook ten zeerste ge waardeend. Polly en Louis Noiret deden al les op muziek en met zang in het nummer „Artistenleven", terwijl Henk Schaer een zeer goede Vlaamsche voordracht gaf, geti teld: „Van Oskaar en den Does". De populaire Kobus Kuch van Burgerbrug deed het ook nu weer best in zijn nieuwe creatie: Kobus Kuch thuis, Louis Noiret toonde zich hierin bijzonder op dreef. De populaire soldatenliedjes werden vlot meegezongen. Na de pauze waren het naast Nic. de Vreede's optreden en de sketch van de verjongingskuur, vooral de vroolijke samenzangen van Polly en Louis Noiret, die bij zonder voldeden. Kinderoogen was een inslaand nummer, evenals het Ping-pinglied, terwijl op uitste kende wijze besloten werd met het lied: Goeden nacht, tot morgen. De vlotte wijze, waarop Louis Noi ret zijn liederen begeleidt, viel bepaald op. Het was een zeer geslaagde, vroolijke cabaretavond, waarin verschillende nummers voor een prettige afwisseling zorgden. MUZIEKCONCOURS TE OBDAM. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het fanfarecorps Muziek- lust te Obdam vond Zondag aldaar de tweede concoursdag plaats, uitge schreven door den r.k. bond van har monie- en fanfarecorpsen in Noord holland. Hoewel het weer zich 's morgens heel ongunstig liet aanzien het regende flink was het bij den aanvang van den marschwedstrijd 's morgens te half twaalf droog en bleef ook verder regen uit. Het koude weer was waarschijnlijk oorzaak dat er minder belangstelling was dan den eersten concoursdag, een week geleden gehouden. De uitslagen luidden als volgt: Marschwedstrijd: St. Caecilia te Haarlem 67 pnt„ Crescendo te Pur- merend 73 pnt., Tavenu te De Kwakel 68 pnt.; allen le prijs. Tamboers: le pr. St. Caecilia, Haarlem, 68 pnt. Concertwedstrijd: 4e afd. fanfare: Tavenu te De Kwakel, 2e pr., 199 pnt.; derde afd. fanfare: Crescendo te Abbekerk, 2e pr., 200 pnt.; tweede afd. fanfare; Accordando te Spierdijk, le pr., 228 pnt.; tweede af deeling harmonie: St. Caecilia te Wervers- hoof, le pr., 228 pnt. en Excelsior te Limmen, 2e pr., 208 p.; eerste afd. harmonie: St. Pancratius, Blokker, 2e pr., 210 pnt.; afd. uitmuntendheid fanfare: dr. Nuyens te Westwoud, 2e pr., 210 p.; afd. uitmuntendheid har monie: St. Caecilia te Haarlem, 226 pnt. en Crescendo te Purmerend, 224 p., ieder le pr.; eere-afd. fanfare: St. Hildegardus te Tuitjenhorn, 3e pr., 190 pnt.; eere-afd. harmonie: Harmo nie te Zaandam, le pr., 269 pnt., met lof van de jury. De volgende extra-prijzen werden toegekend: Marschwedstrijd: Muzieklust te Obdam en Crescendo te Purmerend (vergulde lier, aangeboden door fa. Bruggeman te Hoorn); dén wissel beker verwierf Harmonie te Zaan dam; directeursprijs: S. C. Kruyt te Zaandam (dirigent van Harmonie te Zaandam)deze prijs bestond uit een dirigeerstok, aangeboden door Mu zieklust te Obdam. De uitslag van den eere-wedstrijd was: Crescendo te Purmerend 98 pnt., Accordando te Spierdijk 106 p., St. Caecilia te Wervershoof 96 p., St. Caecilia te Haarlem 98 p., Harmonie te Zaandam 114 p. Namens den Bond werd aan pu bliek en medewerkenden dank ge bracht voor de belangstelling en de aangename samenwerking. De kermisinrichtingen, alsmede de café's en consumptietent mochten zich ook thans weer in een druk bezoek verheugen, met niet te ver geten de verschillende fietsenstallin gen, daar zooals begrijpelijk zeer veel bezoekers van buiten de gemeente kwamen. Vermelden we nog dat de jury bestond uit de heeren D. Speets te Santpoort en A. L. Hasebroek te "Iaarlem. In het Wapen van Heemskerk van heden af eiken Zondag, Woensdag en Zaterdag dansen; zingend orkest Toni Bernardo. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Het vriendinnetje van papa (comedie); hoofdrollen Albert Mat- terstock, Kathe Haack, Elfie Mayen- hofer en George Alexander. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schandaal om Veronika comedie); hoofdrollen Gusti Huber, Wolf AlbachRetty, Ralph Roberts en Grethe Weiser. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Hoera, een jongen! (kom.); hoofdrollen Max Adalbert, Ralph Roberts en Lucie English. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7 15 uur, hoofdnum mer Bloemen uit Nizza (rom.); hoofd rollen Erna Sack, Carl Schönbock. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 18 Juni. 8 uur, dancing Harmonie, buiten gewone spoedvergadering Vereen. Ziekenhuisverpleging. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden André du Lancêlle, psychografoloog en helderziende. 8.15 uur, Ruïnekerk te Bergen, concert Bergens mahnenkoor. 8 uur, De Unie, vergadering afd Alkmaar B. v. S. CLANDESTIEN SLACHTEN TE HEILOO. Naar we vernemen hééft de politie een spoor ontdekt van het clandestien slachten van een~ var ken. Hiervan worden verdacht iemand uit Limmen en twee per sonen uit Heiloo. Hoewel men nog geen zekerheid heeft waar het vleesch naar toe is gegaan, staat het vrijwel vast dat zij hieraan debet zijn. MOLEN IN SLOOPERS HANDEN. Van de Schermermolens nabij Ursem en Schermerhorn, die in vervallen staat verkeeren, wordt er momenteel één gesloopt en wel die het meest nabij Ursem is gele gen. Deze molen was reeds onbe woond en vensters en deuren wa ren met planken dichtgespijkerd. In het Rijngebied (Duitschland) zal deze molen weer goeddeels opgebouwd worden als korenrrto- len. Ondanks de eeuwen, die deze molens hebben getrotseerd, blijken de voornaamste deelen nog in uit stekenden staat te verkeeren. NIEUWE PRIJZEN EXPORT TUINBOUWPRODUCTEN. Met ingang van morgen zullen weer nieuwe maximumprijzen gelden voor den export van tuin bouwproducten naar Duitschland. De maximumprijs van rabarber is gehandhaafd op 6 per 100 kg voor stelen zonder blad van min stens 30 cm lang en 15 mm dik. De tomatenprijs is verlaagd van 40 tot 36 per 100 kg voor A, B en C; spitskool van 11 tot 10 per 100 kg: Als nieuw product ko men peulen op de lijst voor met 30 per 100 kg. Kaskomkomftiers A boven 50 kg 11, B van 4550 kg 8,50 en C. van 3545 kg 5,50 per 100 stuks. Platglaskom- kommers AA boven 85 kg per 100 stuks 16, A van 7085 kg 13, B van 60—70 kg 10, C. v. 50—60 kg 6,50 per 100 stuks. Sla I A 20 kg per 100 st. 1,50, I 17 kg. 1,25 per 100 stuks. Bloemkool I meer dan 25 cm over den kop gemeten 13, II van 1825 cm 9,80 per 100 St. Bospeen met minstens een halve kg gebroken peen aan een bos 12 per 100 bos. Van den aanvoer zal, wanneer deze voldoende is om export toe te laten, minstens de helft voor export moeten worden bestemd. Het voor het binnenland bestemde gedeelte, dat den exportprijs niet kan opbrengen, zal ook voor ex port moeten worden verladen. De peulen, welke niet aan de voor export te stellen eischen vol doen, zullen als afwijkend moeten worden geveild en zullen dan als maximumprijs voor het binnenland hebben 24 per 100 kg. De eischen zijn, dat de peulen groen moeten zijn, terwijl de zaden hoogstens tot halve ontwikkeling mogen zijn gekomen. Overigens is een steel toegelaten, welke hoogstens 5 a 6 cm mag zijn. De maximumprijs voor het bin nenland voor CC tomaten en bon ken is 36 per 100 kg. Voor de afwijkende soort, waaronder ook de ongesorteerde al dan niet vol- rijpe tomaten begrepen zijn, is de maximumprijs 28,80 per 100 kg. D. Oudhuis. f - In den loop der week is in deze gemeente op 82-jarigen leeftijd overleden de heer D. Oudhuis, kerkmeester van de parochie van den H. Dionysius De heer Oudhuis was de laatste van het trio Kees, Willem en Dirk Oudhuis, allen broeders uit een groot arbeidersgezin, die zich uit den nederigen stand tot welvaren de menschen wisten op te heffen. Zij allen waren bezield met een koopmansgeest, die de dingen vooruit scheen aan te voelen. De heer Oudhuis was begiftigd met de orde „Pro Ecclesia et Pontifice" (voor kerk en paus). HEERHUGOWAARD. Dirigent H. U. G. O. - De heer van Mever, ongeveer tien, jaar lang dirigent van H. U. G. O., heeft thans wegens moeilijke reisgele genheid en drukke werkzaam heden zich genoopt gezien als zoodanig te bedanken. Onwille keurig denken we terug aan de lange rij successen, die hij met H. U. G. O, wist te behalen. Tot tijdelijk directeur is be noemd de heer-L. Olie te Bergen, die reeds meerdere muziekcorpsen in de omgeving leiding geeft. BERGEN. Ten bate van het Orgelfonds. - Bergens Mannenkoor,, onder leiding van den eminenten dirigent Karl Böhne, concerteert Woens dagavond in Bergens Ruïnekerk. Als solisten zullen zich dan doen hooren de bekende bas-bariton Laurens Bogtman uit Hilversum en de organist A. Koger. Dit concert verdient de belang stelling van alle kunstliefhebbers en dit te meer waar het voor slechts. 50 cent toegankelijk wordt gesteld, terwijl de baten ten goede komen aan het Orgelfonds. Kaarten zijn tevoren in den boekhandel verkrijgbaar gesteld. Wij zijn van oordeel, dat voor dit' concert de Ruïnekerk te klein be hoort te zijn. De eer van Bergen vordert, dat nu eindelijk eens de gelden voor het Orgelfonds bijeen komen. Men kan dit bereiken door voor dit concert toegangsbewijzen te koopen, ook als men dien avond verhinderd is aanwezig te zijn. Als filosoof mist dr. van den Kieboom ten eenenmale de gave om de voor het orgel benoodigde gelden bijeen te brengen. Thans heeft men een gelegenheid één van de wenschen van dezen prediker, dien men op de handen draagt, in vervulling te doen gaan. Als be- spheiden mensch, het is ons bekend, is hij reeds gelukkig indien men als saldo van dit concert een 25 kan afdragen. Zij, die het cultu- reele werk van ds. van den Kie boom zoo zeer waardeeren eh dit zijn er velen in Bergen mo gen daarmede echter niet tevreden zijn, doch dienen door het brengen van een offer een daad te stellen. Commissie tot wering van school verzuim. - Dezer dagen werden de door den gemeenteraad nieuw be noemde leden dezer commissie, de heeren mr. F. G. G. Boerrigter en A. Volkers, op een vergadering door den voorzitter, dr. R. Wiarda met een toepasselijk woord geïnstalleerd. Aan de aftredende leden, de hee ren P. Vrije en J. Smit, welke laatste 19 jaar lid is geweest, werden harte lijke woorden van dank en afscheid gebracht. BROEK OP LANGENDIJK. Opening nieuwe sluis. - De nieuwe sluis van de gemeente Broek op Langendijk zal op 25 Juni a.s. 's middags te half vier officieel worden geopend. HEILOO. In memoriam Wouter Balk Wzn. - Donderdag overleed ten huize van zijn zoon T. Balk te Winschoten de heer Wouter Balk Wzn., vroeger te Heiloo werkzaam als makelaar en inspecteur van de Hoornsche Cre- diet- en Effectenbank. De overle dene was Ridder in de Orde van Oranje Nassau en bereikte den leeftijd van 76 jaar. Geboren uit. een eenvoudig tuindersgezin te Zwaag (de Bangert) huwde hij in 3885 met Trijntje Houter te Wes- ter-Blokker, waarop hij zich vestig de te Hoorn. Daar hij een goede op leiding had genoten, werd hij spoe dig aangezocht voor belangrijke opdrachten ook als schatter. Bij de onteigeningen ten behoeve van den aanleg van de spoorbaan Hoorn Medemblik en SchagenWognum was hij de schatter van het Rijk voor den aankoop der noodige gron den. Bij den aankoop van maat schappijen en levensverzekeringen was het zeer dikwijls weer de heer Balk, die werd aangezocht en op wie men kon rekenen dat er een oplossing kon worden gevonden welke beide partijen kon bevredi gen. De regeering erkende zijn ver diensten door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Ongeveer 15 jaar geleden ves tigde hij zich met zijn gezin te Heiloo, waar hij in eenigszins be perkten omvang doorging met zijn werk. Uit hun gelukkig huwelijk van circa 54 jaar werden twee zoons en een dochter geboren. De zoons wis ten een voorname positie in de we reld' te veroveren. Een zware slag trof den heer Balk op 7 October 1936, toen hij zijn zorgzame vrouw moest verlie zen. Ook verloor hij in dat jaar zijn zoon Wouter, in bloei van het le ven en in 1939 zijn eenige dochter Alie. Al die zware slagen kon de ster ke man niet dragen en het ging met hem berg afwaarts. Den laat- sten tijd werd zijn huishouding waargenomen door een huishoud ster, doch zijn gedachten en ver langens waren bij zijn eenig overge bleven zoon en diens echtgenoote en kinderen. Ongeveer 2 maanden geleden vertrok hij naar Winscho ten, waar Donderdag het einde is jekomen. Zaterdag is zijn stoffelijk over schot op die eenvoudige wijze, wel ke zijn heele leven kenmerkte, door „De Laatste Eer" ter aarde besteld. Een groote schare vrienden en be kenden uit zijn vorige woonplaats en overigep laatsen en ook uit Hei loo, waren tegenwoordig. In verband met zijn te voren gedaan verzoek, werd niet gespro ken en vóór de eikenhouten kist met het stoffelijk omsulsel zakte, werd een minuut stilte betracht. Onder zijn vele vrienden merkten we op de heeren Meijer en Kesler van de Crediet- en Effec tenbank. Vertegenwoordigd was ook het Grondcrediet en als vriend was aanwezig wethouder Akker man en eveneens het bestuur van de V. D. Kiesvereeniging. Een drietal kransen dekte de baar.. Met het heengaan van de heer Balk is een werkzaam leven afge sloten. Hij ruste in vrede. Ongecorrigeerd. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van heden de verkoop van een aantal soorten schoeisel, hetwelk tot dusverre op een z.g. bon „2" moest worden gekocht, weer vrij van bon zal kunnen geschieden. Het betreft de volgende soorten schoeisel: 1. babyschoeisel; 2. pantoffels met een cosy-zool en bovenwerk van stof; 3. rubberbadschoenen; 4. klompsokken. Voorts zal, teneinde tegemoet te komen aan den veel geuiten wensch van het publiek om meer schoeisel voor kinderen beschikbaar te stel len, de grens voor kinderschoenen, welke op bon „2" verkrijgbaar zijn, uigebreid worden van maat 23 tot maat 27. Vanaf heden is dus kinderschoeisel tot en met maat 27 op bon „2" verkrijgbaar. Boven dien zullen sandalen met leeren- of rubberzooi op bon „2" verkrijgbaar zijn. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat niet alleen zomer- schoeisel en kinderschoeisel op bon ,,2" verkrijgbaar is, doch ook een aantal soorten schoeisel, het welk gebruikt kan worden om het normale schoeisel te sparen voor den komenden winter. In het bij zonder zij hier gewezen op schoenen met houten zool, pantoffels met leeren zool en gymnastiekschoenen, welke gedurende den zomer zeer goed gebruikt kunnen worden om het normale schoeisel te vervangen. GRANAAT ONTPLOFT TE UTRECHT. Gistermiddag heeft te Utrecht op den Amsterdamschen straatweg, hoek Blokstraat, een granaatontplof fing plaats gehad. De 18-jarige van W., wonende in de Houtstraat, had van een vriend een gevonden gra naat gekregen en, waarschijnlijk ir. de meening, dat deze geen gevaar meer kon opleveren, vervoerde! van W. het projectiel onder zijn arm op straat. Op den Amsterdamschen straatweg liet hij den wel degelijk geladen granaat vallen, waardoor een geweldige ontploffing ontstond. Van verschillende huizen in de buurt sprongen de ruiten en door de rondvliegende granaatscherven wer den zes omstanders in meerdere of mindere mate gewond. De jongen zelf kwam er nog genadig af. Hij verwondde een zijner handen, doch bleef verder zonder letsel? Een wiel rijder, egn van genoemde zes perso nen, liep ernstige verwondingen op aan de bovenbeenen. De G.G. en G.D. vervoerde eenige zwaargewon den naar het stedelijk en academisch ziekenhuis. De lichtgewonden kon den na verbonden te zijn naar huis gaan. De politie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. DE VERWOESTINGEN TE LONDEN, New York, 16 Juni (D.N.B.) De correspondent van Associated Press, die van vacantie in de Vereenigde Staten te Londen is teruggekeerd, meldt, dat in de laatste dri,e maan den de verwoestingen te Londen ver vijfvoudigd zijn. Terwijl men in Maart nog langs vijf tot tien onbe schadigde huizenblokken kon loopen, ziet men thans op iederen hoek puin- hoopen. Het heeft geen zin te bewe ren, dat het leven zijn gewonen gang gaat. Duizenden hebben hun woning moeten verlaten en hun leefwijze moeten veranderen. Londen heeft meer respect voor de Duitsche lucht macht dan het ooit gehad heeft. Er zijn maar weipigen, die in hun eigen bed slapen. Duizenden leven onder den grond. De puinhoopen van Lon den maken op een bezoeker, die na een afwezigheid van enkele weken terugkeert,een ontstellenden indruk. In den afgeloopen winter heeft men nog getracht het puin op te ruimen en de vensters met karton af ta sluiten. Nu zal men maanden en wellicht jaren noodig hebben alleen al om de schade op te nemen. Het zal jaren duren, voor de stad her bouwd zal zijn. DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gra- mofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnas tiek. 7.Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie. (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting); 8.25 Gramofoonmuziek. (9.159.25 Voor de huisvrouw). 11.Declamatie. 11.20 Pianovoordracht en gramo foonmuziek. 12.Musetteorkest „Les Gars de Paris". 12.25 Het kwar tier van den Arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuwws- en economi sche berichten. 1.Zang met piano begeleiding en gr.pl. 1.30 Spranke lende middagklanken. 3.Gramo foonmuziek. 3.30 Pianovoordracht. '4.Cyclus: Ons Geloof en ons Werk. (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Schrammel- kwartet en soliste. 4.45 Sport en spel voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Ensemble Bandi Balogh. 6.De Lichte Toets. 6.45 Causerie: „Ons Planetarium". 7.BNO: Vragen van den dag. 7.15 Het Aerdenhoutsch Vrouwenkoor, solisten en Omroep- strijkorkest. 8.BNO: Nieuwsbe richten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Gevarieerd programma. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 Politiek week- praatje (opn.) 10.10.15 BNO: En- gelsche uitzending: Economie News from Holland. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gra mofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnas tiek. 7.Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon muziek. 10.40 Declamatie. 11.Ama- bile-sextet en gramofoonmuziek. 12. Berichten. 12.15 Ramblers. 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten. 1.Orgelconcert. 1.30 Gra mofoonmuziek. 3.30 Voor de zieken. 4.De Goldbergvariaties van Joh. Seb. Bach, causerie met gramofoon muziek. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Omroep-Harmo- nie-Orkest. 6.10 Gramofoonmuziek. 6.30 U hebt 't gehad op de lagere school. 6.45 De Jeugdsportclub. 7.— BNO: Vragen van den dag. 7.15 Gra mofoonmuziek. 7.45 Sport en licha melijke opvoeding voor de vrouw. 8.BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.40 Neder land voedt zichzelf; Productieslag 1941. 9.55 Avondwijding (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.BNO: Nieuwsber. Sluiting. Tafeltennis TORNOOI TE ALKMAAR. Om negen uur begonnen de wed strijden om het kampioenschap van Alkmaar, dat voor 't vierde jaar door de vereeniging Luto werd ge organiseerd. Dezen keer hadden plm. 70 personen uit onze omgeving in geschreven en den heelen dag is er fel gestreden. Een verrassing was het, dat de finalist van het vorige jaar, de Lange, uitgeschakeld werd door den zeer goed spelenden A Kwadijk, die daardoor een plaats in de finale kreeg. Voor de andere plaats moesten de titelhouder en H. Lamar spelen, welke laatste door een goede overwinning op P. Bruin- door zijn poule kwam. Brand- se speelde rustig en won regelmatig. Om zeven uur.'s avonds vingen de finales aan. In het dames enkélspel kwamen mej. M. Pie en mej. C. Reuling we derom tegen elkaar te staan en hoe wel de algemeene verwachting was dat mej. Reuling verliezen zou, wel ke nog versterkt werd door het feit, dat ze in de eerste set al vlug met 14-6 achterstond, wist ze toch deze set en ook det volgende set in winst om te zetten, zoodat ze voor een jaar houdster van den wisselbeker werd. De daarop volgende finale was het heerendubbel. Brandse-de Lange en Kwadijk-Bruin gaven elkaar bij zonder weinig toe en het was van begin tot einde een spannende par tij. Tenslotte zegevierde Brandse-de Lange. Het heeren enkel II leverde P. Bruin en A. Kwadijk als finalisten op. In deze finale deed zich, wat ook het geval zou blijken met de heeren enkel I-finale, de gladheid van de zaal bijzonder gelden. In een matte partij won P. Bruin. De hoofdfinale tenslotte, dde over 5 sets gespeeld werd, bracht een gemakkelijke zege op voor J. Brandse, die daardoor definitief in het bezit van den beker kwam. Om negen uur reikte de voorzit ter, de heer A. Munnink, de prijzen met een toepasselijk woord uit. Heeren enkel I: J. Brandse, 2. A. Kwadijk. Heeren enkel II: 1. P. Bruin, 2. A. Kwadijk. Heeren enkel ni: 1. W. Poeze, 2. A. Ottenbros. Heeren nieuwelingen: 1. Turker- ma, 2. A. Akkerman, 3. A. Belleman. Dames enkel 1: 1. L. Reuling, 2. M. Pie. Dames nieuwelingen I: 1. J. Kui per, 2. G. ten Hoope. Heeren dubbel I: 1. Brandse-de Lange, 2. Kwadijk-Bruin. Heeren dubbel II: 1. A. Kwadijk- Bruin. Heeren dubbel HI: 1. Peeman- Over. Gemengd dubbel I: 1. Brandse- Pie, 2. de Lange-Reuling. Gemengd dubbel II: 1. Peeman- Woudstra, 2. Over-Lamar. In het Duitsche lege 14 Juni wordt medege den afgeloopen nacht aan de monding van di aan de Britsche Z. er mede vliegvelden in O. bombardeerd werden. Succesvolle aanval gedaan op militaire werl werken van Tobroek er Britsche vliegtuigen Duitschland brachten v dooden en gewonden bi bevolking. Militaire doi niet getroffen. Het legerbericht van als volgt: Het opperbevel der deelt mede: „Duikbooten hebbc noorden van den Oceaan vier vijandelijk ders en een tankschip n zamenlijken inhoud var tot zinken gebracht. De heeft met succes have: wapenfabrieken in het zuid-oosten van Engel bardeerd bij het s vijandelijke vliegtuigen bezette gebied trachtter vliegen, hebben zich luchtgevechten ontspon: een vliegtuig van het t; Blenheim is neergeschoti In Noord-Afrika bedri èrtillerie en verkenning: bij Tobroek. Lichte 1 Het Italiaansch legerl 14 Juni maakt melding den nacht van 13 Juni ren van de vesting Gibr In N.-Afrika werd T stookt. In O.-Afrika Britten in den strijd Tabor aanzienlijke ve leden. Het legerbericht va luidt als volgt: Rome, 15 Juni. (Stef; „In den nacht van 13 heeft de Italiaansche de vlootbasis Alexandr bardeerd. In N.-Afril afdeelingen van de Dui1 Italiaansche luchtmacht lijk de vestingwerken v: gebombardeerd, waarl branden uitbraken. Bovi zijn twee Hurricanes i ten. De vijand heeft h len gedaan op Benghazi ROOSEVELT TEGE DISCRIMINATIE VAN Washington, 16 Juni (I si dent Roosevelt heeft 1 voor de bewapeningsprc zocht, een oproep te ricl bedrijven en vakorgani met het oog op den natioi toestand elke discriminat negers of andere rasgroe laten. Bij den strijd tege nemende bedreiging dooi taire staten" mogen, naa: betoogde, niet groote dee! volking van de bewapen tie worden uitgesloten ori een bepaald ras of bepa; dienst behooren. Roosev zich bij zijn verzoek op bezwaren" over de discrir negers en andere rasgroe in de New-Yorksche en York grenzende industrii door Eleanor Elli< 33) Met*dat al was hij ee dien Gwynne reeds doi en betreurd had. Ze vlooj toe en wierp zich in zij als een kind, dat na lang ouders terugvindt. „O, wat heerlijk! Wat V/at een geluk!" riep ze een stroom van tranen. Je leeft nog!" En ze st haar hand langs de wangen van den dokter, zich te overtuigen, dat ze ren. Robin wachtte, tot die afgeloopen was. Zijn eig de verminderde. Het was dan duidelijk, dat Gw; Faust van elkander hieldi kaar teruggevonden had was een niet te misker zelfs al zou hjj het graag hebben. „Waar zijn de anderen Gwynne nieuwsgierig. „Zi allemaal bij je? Is er niei ongeluktï"

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2