Klompertje Klomp 01 de22b i r i 1 li I Militaire doelen in Z. en Z.-O. Engeland gebombardeerd. EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN 11 1 11 11 fljp iiif Britsch vlooteskader aangevallen. Vlootbasis Alexandrië gebombardeerd. Britsche aanval in Oost-A|rika afgeslagen. Japan-Nederl.-Indië. De Portugeesche nota. AMSTERDAMSCHE BEURS JteiuUeton EERSTE BLAD 3 M. 6.45 Gra- htendgymnas- muziek. 7.45 8.— BNO: Schriftlezing eid door de chting). 8.25 59.25 Voor Declamatie, en gramo- Musetteorkest .25 Het kwar- Ï.40 Almanak. KIM AAR. men de wed- Denschap van vierde jaar rto werd ge- hadden plm. imgeving in- len dag is er rassing was het vorige ihakeld werd pelenden A. een plaats in de andere louder en H. ke laatste inning op P. wam. Brand- n regelmatig, ids vingen de pel kwamen Reuling we- itaan en hoe- vachting was :en zou, wei door het feit, al vlug met ze toch deze set in winst voor een wisselbeker finale was dse-de Lange n elkaar bij- st was van mnende par- i Brandse-de leverde P. als finalisten zich, wat ook .et de heeren eid van de h een matte P. Bruin, 2. W. Poeze, 2. 1. J. Kui- Brandse-de t. A. Kwadijk- 1. Peeman- 1. Brandse- Het Duitsche legerbericht. In het Duitsche legerbericht van 14' Juni wordt medegedeeld, dat in den afgeloopen nacht havenwerken aan de monding van de Theems en aan de Britsche Z. en O. kust, als mede vliegvelden in O. Engeland ge bombardeerd werden. Succesvolle aanvallen werden gedaan op militaire werken en haven werken van Tobroek en Haifa. Britsche vliegtuigen boven W. Duitschland brachten verliezen aan dooden en gewonden bij de burger bevolking. Militaire doelen werden niet getroffen. Het legerbericht van 15 Juni luidt als volgt: Het opperbevel der weermacht deelt mede: „Duikbooten hebben in het noorden van den Atlantischen Oceaan vier vijandelijke koopvaar ders en een tankschip met een ge- zamenlijken inhoud van 29.000 ton tot zinken gebracht. De luchtmacht beeft met succes havenwerken en wapenfabrieken in het zuiden en zuid-oosten van Engeland gebom bardeerd bij het afweren van vijandelijke vliegtuigen, die het bezette gebied trachtten binnen te vliegen, hebben zich meermalen luchtgevechten ontsponnen, waarbij een vliegtuig van het type Bristol- Blenheim is neergeschoten. In Noord-Afrika bedrijvigheid van artillerie en verkennings-afdeelingen bij Tobroek. Lichte Duitsche en Italiaansche gevechtsvliegtuigen heb ben de haven- en verdedigingswer ken van Tobroek herhaaldelijk met goed gevolg aangevallen. Op een Britsch vliegveld hebben zij ver scheidene op den grond staande vliegtuigen met bommen en machine- geweervuur vernield. Een Britsche jager en drie gevechtsvliegtuigen zijn bij luchtgevechten en door af weergeschut neergehaald. In het Middellandsche Zeegebied heeft een afdeeling Duitsche ge vechtsvliegers op 13 Juni met succes een aanval gedaan op militaire in stallaties en een fabriek op het eiland Cyprus. Ter hoogte van Beiroet hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen een Britsch vlooteskader aangevallen en op een zwaren kruiser een vol treffer geplaatst. In den afgeloopen nacht hebben zwakke afdeelingen op eenige plaat sen in West-Duitschland brisant bommen laten vallen, die echter slechts weinig schade aanrichtten". Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. Berlijn, 16 Juni. (D.N.B.) In den afgeloopen nacht vloog de vijand op verschillende plaatsen Noord en "West-Duitschland binnen en wierp in verspreide aanvallen, deels bij slecht uitzicht, op ver scheidene plaatsen brisant- en brandbommen. Een groot aantal der bommen viel zender schade aan te richten op het open veld. Overigens werd vooral schade aan huizen aangericht in woonwijken. Italiaansch legerbericht. Het Italiaansch legerbericht van 14 Juni maakt melding van het in den nacht van 13 Juni bombardee ren van de vesting Gibraltar. In N.-Afrika werd Tobroek be stookt. In O.-Afrika hebben de Britten in den strijd om Debra Tabor aanzienlijke verliezen ge leden. Het legerbericht van 15 Juni luidt als volgt: Rome, 15 Juni. (Stefani). „In den nacht van 13 op 14 Juni heeft de Italiaansche luchtmacht de vlootbasis Alexandrië gebom bardeerd. In N.-Afrika hebben afdeelingen van de Duitsche en de Italiaansche luchtmacht herhaalde lijk de vestingwerken van Tobroek gebombardeerd, waarbij groote branden uitbraken. Boven Tobroek zijn twee Hurricanes neergescho ten. De vijand heeft luchtaanval len gedaan op Benghazi en andere plaatsen in Cyrenaica. Twee En gelsche vliegtuigen zijn door Duit sche jagers neergeschoten, een derde toestel werd door het Itali aansche afweergeschut neerge haald. De bestuurder werd gevan gen genomen. In het gebied van de Egeïsche Zee hebben Engelsche vliegtuigen bommen op het eiland Rhodos ge worpen. In O.-Afrika hebben wij in den avond van 10 Juni een vijandelij ken aanval op de rivier de Baro, in het gebied van Gallo en Sidano, afgeslagen. Onze bewegingen en die van den vijand worden .belem merd door het sleehte weer en den zeer slechten toestand der wegen. Bij Gondar beperkte de activiteit" zich tot vijandelijke artillerie, die door onze artillerie bestreden wordt. In de Middellandsche Zee heeft een Italiaansche duikboot een wa tervliegtuig van het type Sunder land neergeschoten. ROOSEVELT TEGEN DE DISCRIMINATIE VAN NEGERS. Washington, 16 Juni (D.N.B.) Pre sident Roosevelt heeft het bureau voor de bewapeningsproductie ver zocht, een oproep te richten tot de bedrijven en vakorganisaties, om met het oog op den nationalen crisis toestand elke discriminatie van de negers of andere rasgroepen na te laten. Bij den strijd tegen de „toe nemende bedreiging door de totali taire staten" mogen, naar Roosevelt betoogde, niet groote deelen der be volking van de bewapeningsproduc tie worden uitgesloten omdat zij tot een bepaald ras of bepaalden gods dienst behooren. Roosevelt beriep zich bij zijn verzoek op „herhaalde bezwaren" over de discriminatie van negers en andere rasgroepen vooral in de New-Yorksche en aan New- York grenzende industriegebieden. TEGOED VAN DUITSCHLAND, ITALIË EN DE BEZETTE LANDEN IN AMERIKA GEBLOKKEERD. Washington, 15 Juni. (D.N.B.) President Roosevelt heeft de on middellijke blokkeering gelast van alle Duitsche en Italiaansche te goed, alsmede dat van alle bezette Europeesche landen, voor zoover dat nog niet eerder geschied was. Naar Associated Press meldt, berust Roosevelts beschikking op zijn volmachten krachtens de wet op den noodtoestand. De noodige maatregelen worden door het mi nisterie van financiën ten uitvoer gelegd. De president heeft, aldus Asso ciated Press verder, opdracht ge geven tot inventariseering van al len buitenlandschen eigendom in de Vereenigde Staten. In een ver- Tokio, 14 Juni (D:N.B.) Generaal Pabst heeft vandaag met den leider van de afdeeling Zuidzee van het ministerie van buitenlandsche zaken, Saito, een onderhoud gehad, dat een uur heeft geduurd. De instructies aan Joshizawa. Tokio, 14 Juni (Domei). Het in lichtingenbureau heeft medegedeeld, dat hedenmiddag de instructies van de Japansche regeering aan den chef van de Japansche delegatie te Bata via, Joshizawa, met betrekking tot het antwoord van Nederlandsch- Indië zijn verzonden. Lissabon, 15 Juni. (D. N. B.) In politieke kringen hier wordt het antwoord van Huil volkomen on voldoende geacht. Deze meening komt tot uiting in een klaarblijkelijk geïnspireerd artikel in de Diaria da Manha, waarin gezegd wordt, dat het Amerikaansche antwoord, in weer wil van de duidelijkheid en stellig heid, waarmede beginselen bevestigd worden, in dit bijzondere geval niet geheel duidelijk is en daardoor aan leiding geeft tot onderstellingen, en i wij fel, welke niet te vereenigen zijn met de" uitlegging der gezonde beginselen. Wij constateeren echter, aldus het blad, dat het Portugeesche antwoord door de Amerikaansche regeering „zorgvuldig bestudeerd" is, betgeen, naar wij hopen, niet zonder invloed zal zijn voor haar verdere houding. Het lijkt ons belangrijker, dat ae daden en in dit geval de initiatieven' der „zelfverdediging" in overeenstemming zijn met de ge noemde beginselen, want dan hebben wij van een land, dat uitdrukkelijk verklaart .v—en aanvalsplannen" tegen een ander land te hebben, niets te vreezen. En dat is te meer van belang, cmdat wij van geen andere zijde worden bedreigd. Duidelijke omschrijving verlangd. New-York, 15 Juni. (D. N. B.) Volgens een bericht van de New- York Times uit Washington heeft de Portugeesche gezant in een onder houd met Summer Welles verlangd, dat de Amerikaansche regeering haar houding ten aanzien van de Portu geesche eilanden in den Atlanti schen Oceaan duidelijk omschrijft. De verzekering van Huil, aldus heeft de gezant gezegd, dat Amerika geen voornemens ten aanzien van de eilander, heeft, houdt geen rekening met Roosevelts verklaring, volgens welke de Vereenigde Staten een „defensief belang" bij de eilanden hebben. Men vermoedt, dat Portugal een nieuwe nota tot Washington zal richten. DE STRIJD IN CHINA. Hankau, 14 Juni (Domei). Japan sche troepen gesteund door lucht strijdkrachten, doen sinds Woens dagochtend vroeg hevige aanvallen op sterke strijdkrachten van Tsjoen- king, gelegen op de Noordelijke hel ling van het Wanyang gebergte, ten noordoosten van Tsoengyang in de provincie Hopeh. Het detachement Hiraoka is vandaag 18 kilometer op gerukt in de richting Zuid-Tsjoen- gyang, waar ongeveer 2000 soldaten van Tsjoengking zijn verslagen. Maeda Foeroeya eenheden hebben gisteren Tangkow, 25 kiliomëter ten zuidoosten van Tsjoengyang, na een groot aantal Chineesche strijdkrach ten vernietigend te hebben versla gen, veroverd. klaring van het Witte Huis wordt gezegd, dat alle financieele trans acties onder toezicht der regeering zullen worden geplaatst. De bladen te New-York publi- ceeren de blokkeering met vette letters en maken zeer uiteenloo- pende berekeningen van het bedrag der gelden, die geblokkeerd wor den. Associated Press meldt, dat ook patentrechten en opdrachten van Duitsche en Italiaansche fir ma's onder de bepaling vallen. NAUWERE SAMENWERKING TUSSCHEN JAPAN EN CHINA. Tokio, 14 Juni (D.N.B.) Het departe ment van voorlichting der regeering deelt met betrekking tot de reeds gemelde reis naar Tokio van Wang Tsjing Wei mede, dat de president van de nationale regeering te Nan king hier op 17 Juni zal aankomen teneinde met de Japansche autori teiten te onderhandelen over de kwestie eener nauwere samenwer king tusschen Japan en China. Ter stond na zijn aankomst zal Wang Tsjing Wei een bezoek brengen aan den keizer en in aansluiting daarop besprekingen voeren met den mi nister-president, alsmede met de ministers van buitenlandsche zaken, oorlog, marine en financiën. Tijdens zijn verblijf in Tokio zal Wang Tsjing Wei logeeren in het paleis Kasoemigaseki als gast van den kei zer. Er zijn talrijke feestelijke recep ties voor de Chineesche gasten in voorbereiding. ENGELSCHE ANTWOORDNOTA AAN FRANKRIJK. Vichy, 14 Juni. (D. N. B.) Naar aanleiding van de antwoordnota van het Foreign Office op de door den Franschen ambassadeur te Madrid aan den Engelschen ambassadeur aldaar overhandigde protestnota van de Fransche regeering inzake den aanval op Syrië, verklaart men in bevoegde Fransche kringen het volgende: De in de Britsche nota vervatte bewering, dat de Engelsche regee ring zich vrij acht den vijand overal aan te vallen waar hij zich bevindt, voor het geval de Fransche regee ring maatregelen zou nemen of dulden, die voor de En'gelsche oor logvoering nadeelig zijn, is ontoelaat baar en vormt een aanmatiging, die slechts te verklaren is uit den wensch van Groot-Brittannië den rforlog te brengen in gebieden, waar men zulks uitsluitend en alleen in Engelands belang voor wenschelijk houdt. Geheel afgezien hiervan echter mist de Engelsche aanval op Syrië iedere rechtvaardiging, daar Enge land zelf toegeeft, dat op het oogen- blik van den aanval Duitsche noch Italiaansche troepen in Syrië lagen. De Britsche regeering zou cok den OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Maandag 16 Juni 1941 STA ATSLEEN1NGEN. Voi k, 4 Nederland 1941 98'/., 4 Nederland 1940 II 97S/i« 3-3)4 Nederl. 1938 S9'/4 3 Ned-lndië 1937 89l/s BANKINSTELLINGEN Ansterd Bank .1133/a Handt-' Mij. Cert. t 250 .1,5»/, Koloniale Bank 17b Ned Ind. Handelsbank 119'/, IND. OND. BINNENL. Als Kunstzijde Unie 1 "3 r 7/g Calvê Delf» Cert. 71 Nederl Kord .29 Lever Bros113'/, Pbil. Gloeil Gem Bezit 204'/j CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unia 213 Verg Vorstenlanden 1 6'/, PETROLEUM. Kon Petroleum RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn lavaChina Japan lijn 13 Kon Ned Stoomboot 152 Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Inde Deli st-iiernhah .337 2 0% .223 .2 6 .1 51/, 1 z2 .150 .110'/, 107V, .15,»/, .191 .253 LM plm 2 u 9bs/s 97»/, 89»/, 84'. 114 lz5 1/5 118 1361/, /I 3l 0 113 215 391 2 0 A 100 224'/, 241'/, la/ 1Z2 MO 114 110 131 V, 151 los 191 25 191 indruk willen wekken, alsof de re geering van maarschalk Pétain mid delen zoekt om de Fransche strijd krachten in Syrië aan te sporen aan de Britsche strijdkrachten geen tegenstand te bieden. Een dergelijke veronderstelling wordt door de Fransche regeering met verontwaardiging van de hand gewezen. Niemand kan van Fransche soldaten verlangen, dat zij hun pos ten verlaten en de door hen be schermde gebieden prijs geven op het oogenblik, waarop zij het voorwerp zijn van een ongerechtvaardigden schandelijken, overigens sedert maanden voorbereiden, aanval. Wan neer de Britsche regeering werkelijk, zooals zij beweert, het bloedvergieten wenscht te beëindigen, dan bezit zij hiertoe de mogelijkheid. Daar zij niet meer aan de bewering vasthoudt, dat zich Duitsche troepen in Syrië bevinden, behoeft zij niets anders te aoen, dan haar dwaling te bekennen en haar troepen terug te trekken. De koning van Zweden 83 jaar. Koning Gustaaf van Zweden vier de gisteren zijn 83sten verjaardag. De koninklijke familie was op het slot Drottningholm bij Stockholm bijeen. Het boterrantsoen in Engeland. (D.N.B.) - Volgens een United, Fressbericht uit Londen heeft het Britsche ministerie voor de voedsel voorziening medegedeeld, dat van af 30 Juni het wekelijksche boter rantsoen van 114 gram tot 57 gram zal worden verlaagd. Montenegro zal weer onafhan kelijk worden. (D.N.B.) - De Ita liaansche hooge commissaris voor Montenegro, graaf Mazzoloni, heeft tijdens de aangekondigde rondreis door Montegenro de verzekering gegeven, dat Montenegro zijn onaf hankelijkheid en zijn vlag zal terug krijgen. De oorlogsvlag van koning Nikita zal de vlag van het onafhan kelijke Montenegro zijn. 31. Vader Klomp, die in de beste stemming was, had van de plotselinge verdwijning van zijn zoon niet eens wat bemerkt en hij praatte maar rustig door, alsof Klompertje nog naast hem liep. De goede man had er slag van, om met zijn flinken zoon te babbelen. 32. Opeens, daar had hij het in de gaten. Wat was dat nou? Zijn Klompertje weg. En een paar seconden ge leden liep hij nog naast hem? Vader Klomp kreeg een boos vermoeden, want daar was iets niet in de haak. Dat kon best het werk zijn van Janus Steelgraag. door Eleanor Elliot CarrolL 33) Met^dat al was hij een vriend, dien Gwynne reeds doodgewaand en betreurd had. Ze vloog naar hem toe en wierp zich in zijn armen, als een kind, dat na langen tijd zijn ouders terugvindt. „O, wat heerlijk! Wat heerlijk; V/at een geluk!" riep ze uit onder een stroom van tranen. „Je leeft! Je leeft nog!" En ze streek met haar hand langs de stoppelige wangen van den dokter,' als om zich te overtuigen, dat ze echt wa ren. Robin wachtte, tot die begroeting afgeloopen was. Zijn eigen vreug de verminderde. Het was hem meer dan duidelijk, dat Gwynne en Faust van elkander hielden en el kaar teruggevonden hadden. Dat was een niet te miskennen feit, zelfs al zou hij het graag ontkend hebben. „Waar zijn de anderen?" vroeg Gwynne nieuwsgierig. „Zijn ze hier allemaal bij je? Is er niemand ver ongelukt?" Het ernstige hoofdschudden van den dokter maakte haar stil. „Ik weet het niet, lieveling. Ik weet van niemand anders af, dan van Inez en mezelf. We zijn samen overboord geslagen op ongeveer hetzelfde tijdstip,- dat Robin naar jou toezwom „En zijn jullie op hetzelfde eiland terecht gekomen?" vroeg Gwynne met trillende st'^m. „Is dat niet vreemd? Heb je geen van de an deren meer teruggezien?" „Nee, geen mensch .We waren er allen ontzettend van geschrokken, toen we jou van het jacht in het water zagen vallen. Omdat Ambrose totaal uitgeput was, had ik tante Meg geholpen en ik was ervan overuigd, dat ik jou in gezelschap van Rachel gezien had. Maar om dat het zoo stikdonker „Jadat weet ikDat begrijp ik", stamelde Gwynne. „En toen het jacht zoo overhelde, ben ik er af gegleden, heb mijn hoofd ergens tegen aan gestooten en moet het bewustzijn verloren hebben. Maar dat komt er nu minder op aan Vertel liever eens wat over jezelf en Inez. Waar is zij op het oogen blik ergens?" In star stilzwijgen luisterde Ro bin toe. Julian Faust trachtte zijn lafhartig gedrag te verontschuldi gen. En ze geloofde hem toch nog! Nou, dat moest ze dan zelf maar weten. Laat ze maar een afgodje van hem maken! Want dat deed ze, zooals wel bleek uit de manier, waarop ze zich aan hem vast klampte „Op het strand staan een stuk of zes hutten", antwoordde Faust. „In een ervan ligt Inèz. Ze is heel erg ziek geweest, dat arme kind, en heeft bijna onafgebroken liggen 'ijlen. Ik was op zoek naar voedsel, toen ik jullie beiden ontdekte en zag dat jullie Gwynne en Robin konden zijn. Ik viel bijna omver van ver bazing, toen hij me aanriep en jij achter hem aankwam. Het is eigen lijk een wonder, dat ik nog ver standige praat vertellen kan", ein digde hij en omsloot het meisje in een hartelijke omhelzing. Robin schopte ongedurig kluiten aarde weg. Daarna zei hij en zijn toon klonk sarcastisch „Zouden we niet beter doen, door te gaan, voordat de nacht ons over valt? Hoever is het nog naar jullie strand toe?" Hij kon het niet langer aanzien, dat Faust het meis je in zijn armen hield. „Niet zoo heel ver meer", ant woordde de dokter. „En de grond is overal goed begaanbaar. Kom mee, dan zal ik jullie een pad wij zen, dat ik kort geleden gevonden heb". Ze begaven zich op weg. Gwyn ne liep tusschen hen beiden. Maar ze gaf Julian Faüst een arm en ze keek naar hem op, terwijl hij hun 'ri geschiedenis vertelde, die in ellen de en ontberingen de hunne heel wat overtrof. Het was hem, evenals Robin, ge lukt een stuk wrakhout van he. jacht te grijpen en daaraan had hij zich met Inez gedurende dien ver schrikkelijken nacht vastgeklemd Bij het aanbreken van den morgen waren ze op een verlaten strook zand aangespoeld, dicht bij een aantal bouwvallige hutten. „Ik ben ervan overtuigd", zei de dokter, „dat dit eiland indertijd door visschers en jagers gebruikt werd, maar dat ze het hebben ver laten, wegens vaak voorkomende overstroomingen. Bij hoog water ■komt de zee al tot vlak bij die hut ten. In een daarvan vond ik een paar oude blikken bussen, een ge deukte teil' en een hoop gescheurde en versleten vischnetten. Ik heb uren besteed aan het herstellen van een dier netetn en heb er vee! nut van gehad. lederen morgen ving ik een zoodje visch en daar van hebben we geleefd en tevens van de vruchten, die we in het bosch vonden. Gelukkig had ik een doosje lucifers in mijn zak. Die heb ik gedroogd en zoo konden we vuur maken". „Dat hebben wij ook gedaan", zei Gwynne. „Maar ik heb vuut gemaakt zonder lucifers, is het zoo niet, Robin?" Een norsch gegrom was het eeni ge antwoord. Ze wou haar gelief de zeker eens duidelijk aan het ver stand brengen, hoe handig ze toch wel was!'Maar reeds het volgende oogenblik schaamde hij zich over die gedachte. En. hij zei eerlijk: „Ze is een geweldig handig en behulp zaam ding, Faust! Ik ben boven dien nog erg lastig geweest, door ziek te worden". „Dat is niet waar", riep Gwynne even eerlijk. „Hij heeft alleen maar een beetje verhooging gehad, dok ter. Het heeft een paar dagen ge duurd, langer niet. En omdat het zoo regende, hebben we binnen moeten blijven. Ik heb hem een flinke dosis kinine gegeven entoen is de koorts gezakt". „Kinine?" vroeg Faust verbluft. „Waar heb je die in vredesnaam vandaan gehaald? Die had je toch zeker niet bij je, wel?" Gwynne .vertelde hem toen van de gevonden scheepskist, die aan het strand was aangespoeld en Ro bin vertelde van zijn scheermes en zijn stuk zeep. Zijn stemming was heel wat verbeterd, toen hij Gwyn ne „dokter" tegen Faust had hoo ien zeggen. Misschien waren ze dus toch niet verloofd! Als hij zien maar niet onophoudelijk dat ellen dige gezegde moest herinneren. „Robin Lee is nooit iets voor me geweest. We hebben maar een beetje gespeeld. Hij was wel aar dig". Als die woorden hem maar niet telkens voor den geest kwamen, scheen de hoop lang nog niet ver loren. In het bosch was ze een oogenblikje weer bijna geheel de oude voor hem geweest. En ze had geen hekel aan hem. Dat had ze zelf gezegd. Hij trachtte belangstelling te too- nen in wat Faust vertelde, en na een poosje kwamen ze het bosch uit en bereikten het strand, waar op een rij armzalige hutten stond. De dokter wees naar de achterste. „Daar is Inez, Robin", zei hij zoo gewoontjes, als was de jonge man brandend van verlangen, om zijn verloofde te ontmoeten. „Jou terug te zien zal haar meer goed doen, dan alle medicijnen van de heele wereld. Ik zal even vooruit gaan om haar er op voor te bereiden, want als je zoo maar ineens naar binnen liep, kon de schok wel eens te groot voor haar zijn". Gwynne zei dadelijk met ver dachte gretigheid. „Ik ga even mee, Robin zal hier wel wachten, tot we haar op de hoogte gebracht heb ben". Over haar schouder heen glim lachte ze ridderlijk tegen den grim- migen man, die haar stroef aan keek en zijn gevoelens achter een strak masker verborg. Ze stak haar arm door dien van Julian Faust heen en terwijl ze door het mulle zand voortploeterden, kwamen hun hoofden dicht bij elkaar en het zilveren lachje van Gwynne trilde over het strand en trof den eenza men wachter als een schicht in de borst. (Wordt vervolgd). s' II, lil 1 Éi li iiU -HPT li: ii i i M(([

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3