I Provinciale Staten. RECHTSZAKEN EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Woensdag HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 10 tot 17 Juni 1941. Nieuwe zaken: Alkmaar: algemeen zakenbureau „De Noordhollander", Kennemerpark 16, woningbureau enz. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: N.V. Alkmaarsche Post, Langestraat 97. Den Helder: N.V. Gebr. Bischoff's kleeding-, manufacturen en tapijten mij.. Zaandam. uitgevers-mij. Hollands Noorder kwartier N.V., Koningstraat 788U. Schoorl: coöp. zuivelfabriek „De Goede Verwachting" G.A., Catrijp B 10. Texel: coöp. boerenleenbank te Texel, Vischmarkl 7. Wieringermeer: coöp. weegbrug gen „Ieder het zijne" G.A., Kolhor- nerweg C 16. Zuidscharwoude: Het Onderlinge Begrafenisfonds, Dorpsstraat Wijk B 132. Statutenwijzigingen: Schagen: coöp. boerenleenbank „Schagen", Lage Noord F 55. Barsingerhorn: coöp. boerenleen bank „Barsingerhorn", Dorpsstraat C 6. Heerhugowaard: coöp. boerenleen bank „Heerhugowaard", Middenweg G 127. De Rijp: coöp. boerenleenbank „De Rijp'Rechtestraat 74. N.V. fabr. van melkproducten „De Nieuwe Beemster", Tuingracht 403. Alkmaar: r.k. coöp. boerenleen bank, Laat 194. Andere wijzigingen: Bergen: pension „Mascotta", Hof- laan 1214, pensionbedrijf; overge gaan aan een vennootschap onder firma. Bergen aan Zee: hotel-pension „Bakhuis", Pier Panderstraat 6, kokerij ehz.: filiaal gevestigd: Bergen, Breelaan 55. Schoorl: M. K. Kroon, Groet A 75, melkhandel; overgegaan aan mevr. de wed. A. Kroonde Geus. Op heffingen: Alkmaar: H. J. Hazes, voorhêen wed. J. van Eijk, Nieuwstraat 8, elec- trische kistenfabriek. Den Helder: J. de Jongh, Emma- straat 53, meubelzaak. BRAND TE BEVERWIJK. Boerderij door vlammen vernield. Gistermiddag omstreeks half zes is de boerderij van den heer N. C M. Brantjes aan den Kagerweg den Zuidwijkermeerpolder onder Be verwijk door brand vernield. In korten tijd ontwikkelde zich een dusdanige vlammenzee, dat bijna niets gered kon worden. In nog geen half uur was van de fraaie boerenhoeve slechts een rookende puinhoop overgebleven. Spoedig sloeg het vuur over naar het woon huis, waarvan slechts de geblaker de muren bleven staan. Met de grootste moeite konden eenige paar den, karren en wat huisraad gered worden. Overigens zijn alle land bouwgereedschappen en machines verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. VOORSCHRIFTEN SCHOENEN DISTRIBUTIE OVERTREDEN. Als verdacht van overtreding der schoenendistributiebeschikking werd door de politie te Den Helder gisteren een koopman uit Zijpe af komstig aangehouden. Hij is, nadat het door de politie ingestelde onder zoek voltooid was, op last van den commissaris op vrije voeten gesteld Procesverbaal werd opgemaakt. PIET KOHLER KOMT IN DEN SCHOUWBURG 'T GULDEN VLIES TE ALKMAAR. Na zijn succesvolle tournee door ons land, ter gelegenheid van de her denking zijner 50-jarige tooneelloop baan, komt de beroemde operette komiek Piet Kohier op Zondagavond 22 Juni a.s. naar Alkmaar, waar hij met een ensemble van bekende re vue- en radio-sterren in 't Gulden Vlies in een lont cabaret-programma optreedt, onder anderen in zijn ver maarde creatie van „Droogkeeltje" uit Dè Boemelbaron. Wij komen op dezen buitengewonen feestavond nog nader tetug. GEHUURD RIJWIEL VERKOCHT. Als verdacht van verduistering van een rijwiel, hetwelk was ge huurd bij een rijwielhandelaar te Hoorn, werd door de politie de op sporing verzocht van een 17-jarigen jongen, die gedurende eenige dagen aldaar in een logement had verble ven. Deze, een venter werd te Alk maar aangehouden en naar Hoorn overgebracht, waar hij bekende het rijwiel te Beverwijk te hebben ver kocht voor 8. Het rijwiel werd ver volgens te Bloemendaal opgespoord en door de politie in beslag genomen. De jongeman is ter beschikking van de justitie te Alkmaar gesteld. VOORRAAD VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. Bij een grondwerker in Limmen werd door de gemeentepolitie circa 40 pond schapenvleesch in beslag ge nomen. Hij wenschte geen verkla ring af te leggen waar dit vleesch' door hem was gekocht en voor wien het bestemd was. Hij wordt verdacht reeds eerder vleesch van frauduleus geslachte dieren verhandeld te heb ben. Verdachte zal ter beschikking van de justitie te Alkmaar worden ge steld. EN SCHURFT EN MOND KLAUWZEER. Onder schapen in den Beemster is menig geval van schurft geconsta teerd. Bovendien heeft zich een geval van mond- en klauwzeer voorge daan onder het vee van een der landbouwers aldaar. JEUGDHERBERG TE WIERINGEN. Trekkers, die gebruik willen ma ken van de jeugdherberg „Nieuw- land" bij Wieringen, moeten zich tijdig van te voren aanmelden. Zonder voor-aanmelding is er geen plaats beschikbaar. EEN GELUKSVOGEL. De gemeentebode van Obdam de heer P. van Diepen, trok Maan dagavond bij de verloting van het muziekconcours te Obdam den eersten prijs, welke uit een fiets bestond. Dit is reeds de 4e keer dat hij van een plaatselijke verlo ting den hoofdprijs wint. FEDERATIE VAN V.V.V.'S IN NOORDHOLLAND BOVEN HET NOOKDZEEKANAAL. Uit het jaarverslag 1940 stippen wij aan, dat de gebeurtenissen na 9 Mei ook op de werkzaamheden der Federatie haar stempel hebben gezet. De vereeniging IJmuiden's Bloei heeft bedankt als lid der Fede- atie en is toegetreden tot df Federatie Zuid Kennemerland, daar zij meende, dat haar belangen meer op Haarlem geconcentreerd lagen. Van het organiseeren van fiets tochten op het stalen ros werd we gens tijdsomstandigheden afgezien. In de vergadering van 14 December werd echter besloten deze voor 1941 wederom te organiseeren en de commissie-Dinkelberg heeft zich bereid verklaard hiervoor weder om te zullen zorgen, met als cen- trumpunt Alkmaar. Als gevolg van besprekingen, ge houden uoor het bestuur dei Federatie met den Bond voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid- Kernemerland te Haarlem, ae Fede ratie Het Gooi en de V.V.V. Amsterdam in eind 1939 en begin 1940 was overeenstemming gekre gen voor de oprichting van een provinciale overkapping dezer 4 centra van V.V. Er zou een stich ting worden gemaakt en de artike len voor deze stichtings-actie waren vastgesteld. Elk der 4 centra's zou twee bestuursleden aanwijzen en Ged. Staten van Noordholland, wel ke de bepalingen der acte eveneens hadden goedgekeurd, zou 1 be stuurslid aanwijzen. Door onze federatie waren aangewezen de heeren mrs. D. Breebaart en J. P. Bosman. Ook de bond van V.V. Zuid-Kfinnemerland en het Gooi hadden hun leden aangewezen en de goedkeuring hunner algemeene vergadering. Alleen Amsterdam zei deze goedkeuring alsnog te moeten aanvragen en dit te zullen doen in een alg vergadering in Aug. bij-een te roepen. Later werd medegedeeld, dat deze goedkeuring niet is gevraagd. Er werd opnieuw een alg. verg. uitgeschreven op 20 November 1940 en het punt der goedkeuring op de agenda gezet. Tot nu toe heeft V.V.V. Amsterdam nog geen medewerking verleend. Noordholland is thans de eenige provincie, waarin geen provinciale V.V.V. bestaat. Bij de straks voor te schrijven reorganisatie van het vreemdelingenverkeer zal dit mis schien tot moeilijkheden aanleidng geven. Met vertrouwen gaat het bestuur der federatie 't jaar 1941 tegemoet. Het hoopt, dat im de te verwachten reorganisatie van het V.V.-wezen voor de federatie een plaats en een taak zal zijn weggelegd. dam en Avenhorn gedeeltelijk door handelaren van den Langendijk moeten worden bezocht. De leiders voor de technische en administratieve werkzaamheden zijn te Broek op Langendijk S. Kramer en J. H. Wagenaar, te Noordschar- wopde K. Ootjers en K. Sijpheer, te Warmenhuizen L. Kalverdijk en Jb ae Nijs, te Obdam P. de Boer en P. Rijper, te Avenhorn Aid. Blank en N. de Nijs. De aardappelen van de Rijp zul len dit jaar niet naar de Broeker veiling behoeven te worden ver voerd. Deze worden direct ter plaat se verladen. Als toezichthouder zal de heer J. Dekker fungeeren. BENZINETOEWIJZING VOOR TUINBOUWERS. Naar aanleiding van eenige da gen geleden gehouden vergadering schreef de Bevrachtingscommissie te Alkmaar aan de veilingen een cir culaire, waarin zij de medewerking van de veilingen verzocht voor de afgifte van benzine aan tuinbou wers. De tuinbouwers dienen in den vervolge hun aanvragen om ben zinetoewijzingen te richten tot 'de veilingen, die daarvoor formulieren ter beschikking hebben. Na volledige en nauwkeurige invulling moeten de formulieren weer bij de veilin •en worden ingeleverd, waarna ze met het advies van de veilingen aan Bevrachtingscommissie moeten worden toegezonden. De veilingen wordt verzocht, de anvragerr zoo objectief mogelijk te behandelen en alleen die tuinbou wers voor een toewijzing voor te dragen, die niet van een vracht vaarder gebruik kunnen maken en hun producten niet boomend (.kloetend) aanvoeren. op de Veiling kunnen VERTROKKEN PERSONEN. DE AFZET VAN VROEGE AARDAPPELEN. De afzet van de vroege aardap pelen zal dit jaar anders worden geregeld dan verleden jaar. Het zal nu centraal gaan, via de V.B.N.A., evenals dit met de winteraardap pelen is geschied. Het persoonlijk contact tusschen koopman en hande laar in het consumptie-gebied wordt hierdoor verbroken. De werkzaamheden, welke voor de verlading van de aardappelen zullen moeten worden verricht, zul len geschieden onder toezicht van de bij de V.B.N.A. aangesloten ardappelhandelaren. Zooals wij Maandag reeds meldden, zullen de aardappelen los verladen worden, terwijl er één sorteering van boven 28 mm- wordt ingevoerd. Men deelde ons mede, dat voor een groot ge deelte het vervoer zal geschieden per vaartuig. Er is door de betrokken instantie reeds een regeling ontworpen, vol gens welke de handelaren zullen woiden ingeschakeld in de werk- aamheden. Zoo zullen ook de veilingen Ob- C. Weeland, N.H., kapper, van Nieuwesloot 35 naar Enkhuizen. W. Gelder, D.G., wagenmaker, en gezin, geen, van Kweerenpad 23 naar Wieringermeer. M. Wouda, Ger.K., wagenmaker, van Dijkgraaf- traat 40 naar Wieringermeer. H A. Appel, geen, z. b., van Uiten boschstraat 109 naar Naarden. G. Kleimeer, N.H., kapster, van Koorn- laan 61a naar Schagen. A. Im- ming, dienstbode, van Voordam naar Oterleek. A. Hetebrij, z. b., van Spoorstraat 56 naar Amsterdam E. P. Dammers, Rem., dienstbode, van Westerweg 96 naar Utrecht. A. C. de Boer, D.G., z. b., van Wes terweg 96 naar Utrecht. P. Z Dolk, R.K., van Van Everdingen- straat 18 naar Rotterdam. D. G. Litjens, R.K., vertegenwoordiger, van Stationsweg 3 naar Amsterdam. H. M. Kruijt, N.H., juffr. in de huish., van Kwakelpad 3 naar Ber gen. C. Sijm, R.K., dienstbode, van Gerard Doustraat 2 naar Haar lem. A. Dijke, Ger.K., leerling verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Rotterdam. J. Tichelaar, N.H., z. b., en kinderen, van Oude gracht 140 naar Zuidscharwoude. J. C. Rams, R.K., z. b., van Van der Kaaijstraat 50 naar 's-Gravenhage, IJ. P. Andela, R.K., controleur zuivelcentrale, van Comansstraat 41 naar Sloten. J. M. de Graaf, R.K., hulp in de huish., van Roomer Vis scherstraat 5 naar Heiloo. K. Harms, G.K., hotelbediende, van Langestraat 70 naar Assen. L. M. Horneman, geen, koopman, en echtg., van Groot Nieuwland 47 naar Haarlem. A. G. Beijer, geen. dienstbode, van Groot Nieuwland 47 naar Zijpe. J. Schermerhorn, hulp in de huish., geen, van Kenne- merstraatweg 163 naar Vlagtwedde. J. Noorman, Ger.K., arbeider zui velfabriek, en gezin, van Overdie- straat 47 naar 's-Gravenhage. A. C. Bos, R.K., dienstbode, van Emma- straat 50 naar Bergen. H. Spel, R.K., chauffeur-monteur, van Tie- nenwal 18 naar Amsterdam. N. Bet, R.K., z. b., van Hofstraat 26 naar Heel. W. N. Boontjes, geen, dienstbode, van Lyceumstraat 58 naar Schagen. I. A. Miché, N.H., dienstbode, van Tuinstraat 9 naar Hilversum. A. Hogenhorst, geen, r.ulp in de huish., van Breedstraat 10a naar Leeuwarden. J. L. Geer- ling, geen, z.b., van Eikelenberg straat 12 naar Alkemade. B. An- deweg, N.H., werkzaam bij den staf van den Nederlandschen Arbeids dienst, van Van Houtenkade 34 naar 's-Gravenhage. G. J. Cou- vée, N.H., substituut-griffier arron dissementsrechtbank, en gezin, D.G van Cabeljaustraat 4 naar Utrecht. E. H. G. Lina, R.K., dienstbode, van Oudorperdijkje 24 naar Haar lem. A. M. Overmars, R.K., kell- ner, van Langestraat 70 naar Til burg. J. Hendriks, R.K., dienst bode, van 2e Tuindwarsstraat 15a naar Arcen en Velden.J. Willem- sen, geen, kapper, van Stuartstraat 23a naar Amsterdam. E. H. Blankendaal, R.K., z.b., van Omval 32 naar Bergen. A. Peet oom, N.H., dienstbode, van Boezem singel 58 naar Harenkarspel. K. Peereboom, geen, dienstbode, van Oudegracht 146 naar Oudorp. F. van Doorn, geen, z.b., van Forestus- straat 17 naar Den Helder. G. W. Bijlsma, N.H., en echtgenoote en kin- "deren, tijd. adm. ambtenaar Wie ringermeer, van Kennemerstraatweg 193 naar Bergen. P. J. van Gin- kel, geen, beambte N.S., van Eikelen bergstraat 44 naar Weert. J. Frant sen, R.K.. zandschipper, en echtge noote, van Wagenmakerslraat 50 n. Uitgeest. F. Keesen, geen, en echt genoote, automonteur, van Tienen wal 42 naar Oirschot. H. C. Wind borst, EvL., en echtgesoote, N.H. concierge, van Nicolaas Beetskade 68 naar Heiloo. P. de Boer, N.H., en echtgenoote, en kind, wagenmaker van Friescheweg 4a naar Wieringer meer. J. Snel', geen, verpleegster, van Bleekerskade 10. naar Oostzaan S. T. Lai In On, R.K., hulp in de huishouding, van Wilhelminalaan 11 naar Heiloo. INGEKOMEN PERSONEN. C. P. J. Boer, geen, musicus. Kraanbuurt 4, van Gouda. C. A, van Stralen, R.K., dienstbode. Spoorstraat 17, van Heerhugowaard G. van der Baan, echtgenoote van A. Zanen, N.H., Graaf Jankade 4, van Groningen. J. Kieft, N.H. dienstbode, Dijkgraafstraat 56, van Zuid- en Noordschermer. J. C A. van Schie, R.K., religieuse,' van Eveirdinger.str. 18, van Rotterdam E. M. Bruinenberg, R.K., gor dijnennaaister, 'St. Josephstraat van Hilversum. A. A. Duits, geen, huisschilder, Overdiestraat 20, van 's-Grayenhage. E. J Bruijn. Ger.k., hulp in de huishou ding, Kennemersingel 29, van Vel sen. A. Zanen, geen, techn. amb tenaar Rijkswaterstaat, Graaf Jan kade 4, van Appingedam. P Laan, D.G., controleur C.C.C.D., Lindenlaan 86, van 's-Gravenhage, Zitting van 17 Juni. De provinciale staten kwamen gister voor de eerste maal onder leiding van den nieuwen commis saris der provincie, mr. A. J Backer, bij-een. Mr. Backer zeide in zijn opèningsrede o.a. dac hij bij zijn officieele ambtsaanvaarding op Maart uitvoerig en op ondubbelzin nige wijze uiteengezet had, hoe hij zijn ambtelijke taaK in dit tijdsge wricht zag en daarbij tevens in het licht gesteld had, wat hij meende te mogen verwachten van diegenen, die tezamen rn-et hem tot een be stuursfunctie op het gebied der provincie of dat eener gemeent waren geroepen. Hij verzocht deze woorden in gedachten te blijven houden, teneinde hierin ook voor de toekomst een richtsnoer te vin den eenerzij ds voor den arbeid der statenleden in het belang van het gewest, anderzijds voor de beoor deeling van zijn ambtelijk beleid.. De benoeming van den heer Saai tot Gedeputeerde. Naar aanleiding van de benoe ming van den heer J. Saai (N.S.B.) tot lid van Gedeputeerde Staten, zeide spreker het volgen-de: Op 10 Mei heeft de gevolmachtigde van den rijkscommissaris voor de pro vincie Noordholland medegedeeld, dat de rijkscommissaris de voorzie ning van vacatures in het colleges van Gedeputeerde Staten aaii zich wenschte te trekken. In verband hiermede zag spreker zich genood zaakt, de op 13 Mei j.l. bijeengeroe pen vergadering van de Provinciale Staten af te gelasten. Door den secretaris-generaal van het depar tement van binnenlandsche zaken werd hem op 28 Mei j.l. bericht, dat de rijkscommissaris, op grond van de verordening nummer 137/1940 had besloten, het lid der Staten der, heer J. Saai tot lid van Gedepu teerde Staten te benoemen in de vacature van wijlen den heer Bomans. Op 11 Juni heeft de heer Saai de door den rijkscommissaris vastgestelde eeden afgelegd en op denzelfden dag heeft hij zijn nieu we functie in het college van Gede puteerde Staten aanvaard. Er is alle reden om te verwach ten, aldus spreker, dat de heer Saai de verantwoordelijke taak, welke thans op zijn schouders is gelegd, met ijver en nauwgezetheid zal vervullen. Bij zijn beëediging heëft hij-, zijn oogmerken in dit opzicht kernach tig uitgedrukt door te verklaren, dat dienen zijn parool zal zijn. Hij heeft daarbij tevens te kennen ge geven, zich in zijn ambtsbeleid vol ledig te zullen plaatsen op het standpunt, dat mr. Backer in zijn inaugureels rede heeft uiteengezet. Spr. verwachtte van de Staten leden, dat zij den heer Saai, ook al is deze niet met hun medewerking tot lid van het college benoemd, loyaal tegemoet zullen treden en het vertrouwen zullen schenken, dat tot dusverre ook den anderen leden van 't college ten deel viel en dit te meer omdat het onder de huidige omstandigheden vooral aan komt op het eendrachtelijke, op zakelijke wijze en met een klaar besef voor de realiteit behartigen van het algemeen welzijn. Taakverdeeling. Vervolgens deelde spr. mede, dat in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. Slingenberg door den rijkscommissaris nog niet is voorzien. In afwachting hiervan zijn de werkzaamheden in het college voorloopig aldus verdeeld, dat de heer Saai de taak op zich heeft genomen, welke tot dusverre door den heer van der Wal werd vervuld, dat de heer van der Wal de vroeger door. den heer Bomans behandelde' zaken tot zijn rekening neemt en dat de heer Witteman tevens de vroegere taak van wijlen den heer Slingenberg op zich heeft 'cnomen Overleden Gedeputeerden herdacht. Vervolgens herdacht mr. Backer in een van veel waardeering ge tuigende rede de overleden gedepu teerden mr. J. B. Bomans en mr, Slingenberg. Nadat eenige nieuwe statenleden waren geinstalleerd, werd de heer E. Luden opnieuw gekozen tot buitengewoon lid van Gedeputeer de Staten. Een verklaring, De heer Baas kreeg op zijn ver zoek gelegenheid tot het afleggen van een korte verklaring. Het zal n.'et vreemd vallen, zei spreker, dat het bericht van de benoeming van een lid van het college van Ged, Staten buiten de Prov. Staten om niet jerstond op de Staten een goeden indruk heeft gemaakt. Juist na de opmerking van den voorzit ter, dat de Staten den heer Saai zullen moeten beschouwen als de andere leden van het college, meent spreker toch te moeten zeggen, dat de Staten niet wisten, hoe de situa tie was en hoe de verhouding was tusschen het nieuwe lid van het college en de Prov. Staten Het is ons niet mogelijk geweest, Id us spreker, in den korten tijd na benoeming van het lid van Ged. Staten en deze vergadering, deze zaak te bespreken. Spr. gelooft echter, dat dit toch nog wel moge lijk zal zijn. Wij zullen natuurlijk c'.e belangen van het gewest in het oog houden, zoo vervolgde hij, fnaar met zich zelf is spreker nog niet klaar met de vraag, wat het waar achter belang van het gewest is. Hij is niet voornemens in eenige discussie te treden, maar meent door zijn opmerking eenig blijk van belangstelling in de zaak te hebben moeten geven. De voorzitter merkte op, dat deze benoeming is een besluit van den Rijkscommissaris en dat dus deze geen onderwerp van discussie in de Staten kan uitmaken. Na het onderzoek der geloofs brieven van de nieuwe leden, de heeren A. J. M. Angenent, mr. R. C Bakhuizen van den Brink, O. Bosker en mr. J. Roeis werdert deze als lid de-r Staten toegelaten. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd opnieuw benoemd de heer E. Luden. De vergadering werd hierna commissoriaal gemaakt. De vergadering werd vervolgens verdaagd tot 8 Juli te half elf. OUDKARSPEL. J. Ooyevaar. t - Alhier is over leden de heer J. Ooyevaar, die in verschillende vereenigingen op sociaal gebied een bestuursfunctie heeft vervuld. De heer Ooyevaar is 72 jaar oud geworden. NOORDSCHARWOUDE. Feest voor de ouden van dagen. - De commissie, welke in vorige aren steeds een autotocht organi seerde voor de ouden van dagen van Noordscharwoude en Oudkar spel, heeft Dinsdag een uitstapje naar Nederlandsch Oost-Indië ge organiseerd door middel van de bekende kleurenfilm „Kleur en glorie onzer tropen", vervaardigd voor de Stoomvaartmaatschappij .Nederland" door mr. Hustinx. Er bestond voor dit reisje, dat men rustig op een stoel in Con cordia kon meemaken, groote be langstelling. De groote zaal was tjokvol. Er waren bijna tweehon derd ouden van dagen aanwezig, terwijl de rest van de zaal gevuld werd met de leerlingen van de hoogste klassen van de scholen. Met groote aandacht heeft men de vertooning van deze film, wel ke werd toegelicht door den ver vaardiger, gevolgd en de tropische warmte, welke in de zaal heersch- te, zal het meeleven met de ge beurtenissen op het witte doek on getwijfeld nog intenser hebben ge maakt. Traditiegetrouw werden de ouden van dagen door de commis sie getracteerd, zoodat zij zeker een gezelligen middag hebben ge had. Zij zullen ongetwijfeld met de woorden van den voorzitter van de commissie instemmen, die' den ijverigen secretaris, den heer J. Deutekom, die er in geslaagd was, deze film hier vertoond te krijgen, hartelijk dank betuigde voor zijn activiteit en mr. Hustinx voor zijn medewerking. S Avonds is er nog een voor stelling gegeven, welke tegen en tree toegankelijk was. Ook deze voorstelling was geheel uitver kocht. Er moesten verscheidene personen teleurgesteld worden. EGMOND AAN ZEE. Verlenging steunregeling. - Bij beschikking van den secretaris-ge neraal van het departement van sociale zaken is de steunregeling voor bonafide, valide werklooze arbeiders voor onze gemeente ver lengd tot 27 December a.s. De gasprijs vernoogd. - Overeen komstig het richtsnoer van de prijscontrole-commissie van het de partement is de gasprijs met in gang van 1 Juli a.s. over de ge- heele linie met y, cent verhoogd en bedraagt dus dan 11 cent voor de eerste 30 M3. en 7 cent voor het méérverbruik, terwijl de industrie- prijs verhoogd is tot 5 cent per M3. LANGENDIJK. Afscheid telefoonpersoneel. - In het café Kramer te Zuidscharwoude werd op initiatief van de vereeniging „De Koophandel" een bijeenkomst gehouden, waarin afscheid werd ge nomen van de telefonisten te Broek op Langendijk, die wegens verande ring van werkzaamheden naar elders zijn overgeplaatst. De scheidende dames en heer waren allen aanwezig, vergezeld van familieleden. Vertegen woordigd waren de gemeentebestu ren van Broek op Langendijk en. Zuidscharwoude. Van den burge meester van Oudkarspel was bericht van verhindering ontvangen. Verscheidene leden van Koophan del en particulieren hadden aan de uitnoodiging voor deze bijeenkomst gevolg gegeven. De voorzitter van „De Koophan del", de heer H. Stennenberg, heeft de dames en den heer namens „De Koophandel" hartelijk toegesproken en hartelijke woorden van dank ge zegd voor de uitstekende wijze, waar op het bedienend personeel den han del steeds ter wille is geweest. Als blijk van erkentelijkheid wilden de Koophandel en andere organisaties een blijvend aandenken schenken. Spr. bood vervolgens ieder hunner een kunstvoorwerp aan, in de hoop, dat zij daardoor nog vele malen her innerd zullen worden aan hun werk zaamheden aan den Langendijk. De burgemeester van Broek op Langendijk sprak namens het ge meentebestuur en de Langendijker Groenten Centrale. Ook hij deed zijn woorden vergezeld gaan van keurige cadeaux. Een lange rij van sprekers heeft hierna nog het woord gevoerd, waarbij de heer J. Kramer een toe passelijk gedicht van den Langen dijker auteur Jan van Alfen voorlas. Nadat allen hun goede wenschen hadden uitgesproken en men eenigen tijd gezellig bijeen had gezeten, heeft de heer Jansen namens de tele fonisten een woord van dank gespro ken voor hetgeen hun hier geboden De voorzitter van Koophandel heeft tenslotte allen nogmaals een prettigen werkkring en een goede toekomst toegewenscht. Daarna heeft men persoonlijk afscheid genomen van het scheidende personeel. HET GERECHTSHOF TE AMSTERDAM. Zittingen Vacantiekamer. De Kamer van Vacantie van het gerechtshof te Amsterdam zal hare zittingen houden gedurende de maanden Juli en Augustus van dit jaar en wel voor de behandeling van strafzaken op Woensdag 2, 9, 16,' 23 en 30 Juli; Woensdag 6, 13, 20 en 27 Augustus en zoo noodig voor, de behandeling van spoedvereischende burgerlijke zaken op Vrijdag 4, 11, 18 en 25 Juli; Vrijdag 1, 8, 15, 22 en 29 Augustus. Alle zittingen zullen aanvangen om tien uur des voor middags. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. OUDORP. Pasfoto's voor persoonsbewijzen. - Binnen enkele weken zal in deze gemeente een aanvang worden ge maakt met de uitreiking der per soonsbewijzen. Armlastigen kunnen deze week aan de gemeente-secretarie een be wijs verkrijgen waarop zij koste loos gefotografeerd kunnen worden. HEERHUGOWAARD. Schilderwerk gegund. Na aanbesteding per 3 Juni j.l., waarbij de gunning was aangehouden, is thans geguqd aan de heeren A. Breed en Zn. aan den Middenweg alhier het verfwerk van 108 woningen te Haarlem voor rekening van de wo- ningvereeniging „Eigen Woning", al daar. De fa. Breed was laagste in- schrijfster met een bedrag van 4860.—, De uitslag van de veiling bij op bod, gehouden op Dinsdag 17 Juni 941, ten overstaan van den notaris mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende perceelen, alle gelegen in de, gemeente Alkmaar is: 1. Een heerenhuis met erf en tuin aan de Emmastraat no. 89, groot 1.54 aren 10.000. 2. Een heerenhuis met erf en tuin aan de Emmastraat no. 103, groot 2.20 aren 9.850. 3. Een huis en erf met bovenwoning aan de Prins Hendrikstraat nos. 5 en 5a, hoek Toussaintstraat, gr. 1.26 aren 5.300. 4. Een woon- en win kelhuis en erf aan het Verdronkenoord no. 10, groot 1.07 aren 5.480. 5. Een woonhuis en erf aan de Zocher- straat no. 35, hoek Westerhofje, groot 1.05 aren 1.710. 6 Een woon- en win kelhuis en erf aan de Forestusstraat no. 26, groot 65 c.A. 3.690. 7. Een huis en erf aan de Paternosterstraat no. 6, groot 1.23 aren 6.000. De afslag blijft bepaald op Dinsdag 24 Juni a.s., des namiddags te 3 uur, in het café ,,'t Gulden Vlies" aan de Koorstraat te Alk maar.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2