dl droom Laatste Berichten. AGENDA AMSTERDAMSCHE BEURS LAND- EN TUINBOUW VRAAG EN AANBOD 3B cent per vijf regels SPORT BURGERLIJKE STAND JmMeton 3 REGENT VAN IJSLAND AAN VAARDT BEWIND. Stockholm, 18 Juni (D.N.B.) De eerste regent van IJsland, de vroe gere ÏJslandsche gezant in Kopen hagen, Sven Björnson, heeft, naar de Engelsche nieuwsdienst meldt, zijn ambt aanvaard. In de rede welke hij ter gelegenheid daarvan heeft uitgesproken, heeft Björnson zich uitgesproken voor een samenwer king met de democratieën. TOKIO GELAST JOSJIZAWA TE VERTREKKEN. Batavia, 18 Juni. (Domei). Nu de onderhandelingen .tusschen Japan en Nederlandsch-Indië zijn mislukt, heeft Kenkitsji Josjizawa, de leider van de Japansche handelsdelegatie, he denavond den gouverneur-generaal, jhr. Tjarda van Starkenborch Stachouwer medegedeeld, dat de Ja pansche delegatie op 29 Juni met de „Nissyo Marco" naar Tokio zal terug- keeren, overeenkomstig de van de regeering in Tokio ontvangen- in structies. Dit besluit heeft een definitief einde gemaakt aan de onderhandelin gen, welke sinds begin Februari ge voerd werden door Josjizawa na den terugkeer in Japan van minister Ichize Kobajasji. Men zal zich herinneren, dat Koba jasji de onderhandelingen verleden jaar zomer begon. In een onderhoud van een uur met de Nederlandsch-Indische auto riteiten heeft Josjizawa den aard der instructies van zijn regeering uiteengezet en t de laatste ver langens voorgelegd. Aangezien Ne derlandsch-Indië, zoo verklaarde hij, voor de Japansche verlangens evenwel geen open oog had, had het geen nut de onderhandelingen voort te zetten. In de laatste be spreking waren ook aanwezig de Japansche consul-generaal Joetaka Isjazawa alsmede de heeren H. J. van Mook, directeur van de afdee- ling economische zaken en J. E. van Hoogstraten, hoofd van het departement van handel. In het Wapen van Heemskerk van heden af eiken Zondag, Woensdag en Zaterdag dansen; zingend orkest Toni Bernardo. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Het vriendinnetje van papa (comedie); hoofdrollen Albert Mat- terstock, Kathe Haack, Elfie Mayen- hofer en George Alexander. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schandaal om Veronika (comedie); hoofdrollen Gusti Huber, Wolf AlbachRetty, Ralph Roberts en Grethe Weiser. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Hoera, een jongen! (kom.); hoofdrollen Max Adalbert, Ralph Roberts en Lucie English. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Bloemen uit Nizza (rom.); hoofd rollen Erna Sack, Carl Schönbock. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 18 Juni. 8 uur, dancing Harmonie, buiten gewone spoedvergadering Vereen. Ziekenhuisverpleging. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden André du Lancêlle, psychografoloog en helderziende. 8.15 uur, Ruïnekerk te Bergen, concert Bergens mannenkoor. 8 uur, De Unie, vergadering afd. Alkmaar B. v. S. Donderdag 19 Juni. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden André du Lancêlle, psychografoloog en helderziende. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juni 1941. 60 bos Uien 10.70; 250 stuks Bloemkool f 13; 1300 kg. Rabarber 6. WARMENHUIZEN, 17 Juni 1941. 300 kg. Rabarber f 4.80. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 18 Juni 1941 plm 2 u (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handscb goederen. uitsluitend a contant. Te koop: Modern wandelwagentje, kinderjasje met mutsje' (1)4 a 2 jaar), 1 tweedeelig konijnenhok. GEEST la, Alkmaar. Te koop: 2 H. rijwielen, 1 kleine maat H. rijwiel, 1 damesrijwiel. BLOKLAND'S RIJWIELHANDEL, Luttik-Oudorp 3. Te koop: 1 haring- en fruitkraam als nieuw, 1 zware rol perkament- papier, 1 familie weegschaal, 1 Primus vergasser, 1 gebruikte kinderwagen. E. SWEEP, Ursem. Te koop: pr. lak sandalets m. 39)4, 1 pr. pumps m. 40 en bl. meisjes schoenen m. 34. Donderdag 26. METIUSSTRAAT 10. „Ka-Be" Jeugdpostzegel Album met 80Ö zegels aangeboden. KENNEMERPARK 21, Alkmaar. Xe koop gevraagd Huisraad en In boedels, Naaimachines, Koffer- gramofoons, Invalidenwagentjes. Ongeregelde goederen, Meubelen, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Aangeboden: een eiken 1 pers Waschtafel, marmerblad en spiegel. Te bevragen Woninginrichting J. LIEKELES OEBLES en Zn., Ridderstraat 15. Vor k. 98% 979/16 89% 89»/i6 .113% 135 70% .300 .113% ST A ATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3—3)4 Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 BANKINSTELLINGEN Amsterd Bank Hande' Mij. Cert. v. f 250124% Koloniale Bank 179Vs Ned. Ind. Handelsbank 117'/s IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Fordt Lever Bros Phil. Gloeil Gem. Bezit 205 CULTUUR MAATSCH. H. V. A394% Java Cultuur221% Ned. Ind Suiker Unie .215% Verg. Vorstenlanden 10s% PETROLEUM. Kon Petroleum RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn 13/*/5 Kon. Ned. Stoomboot 153% Scheepvaart Unie 1605/8 TABAKKEN. Deli Batavia t 1Q11/, Oude Deli .257 Senemhab 205 .225 .241 .192 .125 ,150 .116 .111% 98'/, 97% 90",6 8»% 113% 125-6 179 116 1341/, /0-1 3(0 115'/.. 206-7 399-400 2.5 216 110% 230 246 191 125 140 146 112% 139 154 163 192 263 208»/, De veilingen aan den Langendijk. In afwachting van de vroege aardappelen. Men is aan de Langpndijker groentenveilingen eigenlijk in af wachting van de nieuwe aardap pelen. Voor het overige is er wei nig aan de veilingen te beleven. De nieuwe aardappelen mochten nog niet worden aangevoerd, om dat ze nog wat moesten groeien. Het is begrijpelijk, dat de tuinbou wers met belangstelling de nieuwe regeling voor den afzet van de vroege aardappelen tegemoet zien. Zij stellen daarbij vooral belang in de vast te stellen prijzen. De aanvoeren aan de veilingen blijven beperkt tot enkele produc ten; te Noordscharwoude, waar nog driemaal per week veiling wordt gehouden, was alleen rabar ber, welke vlot van de hand ging voor den vastgestelden maximum prijs van 6, of bij afwijkende kwaliteit voor 4.80 per 100 kg. De handelaren te Noordscharwoude wa ren niet erg te spreken over de al daar ingevoerde boefe-regeling voor het te hoog afdrukken van de par tijen. Evenals te Broek gebeurd is beeft men daar ook een boeterege ling ingevoerd, maar vrijwel tege lijkertijd werd die te Broek op Lan gendijk weer ingetrokken en ver vangen door een verdeeling der pro- cucten op punten, aan de hand van de aankoopen der handelaren in vorige seizoenen. Er zijn pogingen gedaan, om de boeteregeling te Noordscharwoude opgeheven te krij gen, maar tot heden nog zonder succes. Te Broek was eveneens rabarber aan de veiling, doch de aanvoeren waren aanzienlijk geringer dan d; vorige weken. Het seizoen geraakt voor dit product voorbij. In totaal werd aan beide veilingen tezamen een hoeveelheid van ruim 42000 kg. rabarbeé verhandeld. De aanvoeren van tomaten zijn geleidelijk toegenomen. Op de vier dagen, op welke te Broek op Lan gendijk tomaten werden verhandeld. Te koop: 2 gebruikte Karpetten, 12 en 16 els. Geen opkoopers. HEILIGLAND 35 A. Liefst na 6 uur. Zeilboot te koop 12 M2 B.M. LYCEUMSTRAAT 46. Te koop: 3 ongebr. zomerdekens zalm, jongensjasje 5 j„ radioonder- deelen, prismakijker, 2 p. d. schoe nen 36 en 37, kristallen kroon 4 lamps, tafeltenmis-tafel, groot schrijfbureau, heerenjas met bont, fototoestel 3x6. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop D. rijwiel n. banden 45, H .rijwiel g. banden 30, Pendule met coupes, goedloopend 12.50. Adres te bevr. bur. v. d. blad. Te koop gevraagd dames-, heeren-, jongens- en meisjesschoenen. ST. ANNASTRAAT 30, Alkmaar. werd 20000 kg aangeboden.Deze werden vlot afgenomen. Een gedeel te werd geëxporteerd, terwijl de binnenlandsche handel ook zijn aan deel graag afnam. A, B, C en CC konden de eerste dagen den maxi mumprijs opbrengen. De beide laat ste veilingdagen noteerden de CC een lageren prijs; deze sorteering ging van de hand voor 29.50 tot 31. Bloemkool werd onder de bin nenlandsche handelaren verdeeld, aangezien de aanvoer veel te gering blijft voor export. Er komen maar en paar partijtjes aan de veiling. De eerste soort noteerden Maandag 16, daarna 14 als maximumprijs. De uien, welke per bos werden aangeboden, noteerden ruim f 10 per 100 bos, hetgeen een goeden prijs kan worden genoemd, aange zien het kleine bosjes zijn. ALKMAAR. GEBOREN: Jelletje, d. van Willem J. Habiecht en G. Kater. Cornelia, d. van Ge- rardus C. A. J. Kagenaar en K. van Eijsden. Jan, z. van Jan Nijmeijer en E. van Gorkom. Hendrik M., z. van Jacob van der Wisselen Th. Beks. GETROUWD: Theodorus J. A. Kueter en Maria Th. A. Groothuizen. Willem F. Stomps en Swaantje Hartog. Jan van der Sluis en Maria C. Constant. Klaas W. Timmerman en Hendrika Volkers. Dirk van Wijk en Grietje Appel. OUDORP (Mei). Geboren: Annechien, d. v. Hendrik de Graaf en Reinoutje Jongejeugd. Everardus Maria, z. v. Adrianus Johannes Jozeph Rij- ser en Anna Maria Tros. Mar- garetha Christina, d. v. Adriaan Martinus Pieters en Elisabeth van der Heijden. Johanna, d. v. Adrianus Dudink en Maria Geer- .truida Hóebe. Cornelia Johanna Adriana Maria, d. v. Johannes Ni- colaas Beers en Johanna Adriana Kok. W a n de 1 e n AVOND VIERDAAGSCHE. Een voorproefje. Gisteravond tusschen 6.30 en 7 uur verschenen ongeveer 200 tippe laars en tippelaarsters, die Zaterdag verhinderd zullen zijn, aan den start ui den Muziektuin, om via Kalk- ovensweg naar Egmond aan Zee te wandelen en vervolgens over Heiloo weer naar den Muziektuin terug te keeren. Bij den start hadden we gelegen heid, den heer Krom, voorzitter van de technische commissie van den N.W.B. enkele vragen te stellen. De heer Krom bleek hooge ver wachtingen van dezen tocht te heb ben, al is natuurlijk, wat blaren en uitvallers betreft, nooit vooruit een voorspelling te doen. Alkmaar, aldus de heer Krom, slaat bij deze Avond vierdaagsche wel een heel goed figuur. Het aantal deelnemers is hier zoodanig, dat Alkmaar per centsgewijze als nummer 1 of 2 staat geclassificeerd. De heer Krom vertelde ons nog dat van alle kanten de grootst mo gelijke medewerking werd ontvan gen, zoodat ook de E.H.B.O. paraat zal zijn. De tocht is door de meesten in een heel mooi tempo afgelegd, al werd door enkele deelnemers schijnoaav vergeten, dat zij aan een wandel- en niet aan een prestatietocht deelna men. Een paar keurige groepen trok ken nog de aandacht. Zoo zagen we in Egmond aan Zee b.v. een flinke wandelclub uit St. Pancras passeeren, even latei gevolgd door een personeelsgroep Van V. en D., die keurig gericht en in een mooi tempo voorbij wan delde. De stemming onder de deelnemers was over het algemeen uitstekend en de E.H.B.O. heeft 'n makkelijken avond gehad. Moge dat zoo blijven. Over den Kalkovensweg werd nog al gemopperd, maar de heer de Vet merkte in dat verband op: „Niets voor niets" en daar is natuurlijs veel voor te zeggen. Tot zoover de Dinsdagavond. Van avond verschijnen ongeveer 550 moedige tippelaars aan den start, om Stompetoren even te „nemen" Daarover morgen. Voor wandelaars, die niet in de gelegenheid zijn, vier avonden mee te loopen, deelen wij nog mede, dat ook de mogelijkheid bestaat, één of meer avonden mee te loopen. Aan melding kan 's avonds geschieden. Toerisme DRIE DAGEN OP HET STALEN ROS DOOR NOORDHOLLAND- NOORD. Onder auspiciën van de Federatie van V.V.V.'s in Noordholland zal. evenals in 1939 een driedaagsche wielertocht door de mooiste streken van Noordholland worden gcorga- De gezette heeren aan het tafel tje bij het buffet spreken over zaken, de jongeman aan de lees tafel schrijft een brief en hij en zij onder het rossig schemerlicht, belispelen zacht het mooie gevoel, dat ze voor elkaar koesteren. Een wijkcafé, 's avonds om half tien, kortom. De kellner heeft vroeger in betere zaken gewerkt, maar hier zal hij oud worden en ster ven. Hij staat bij het zorgvuldig gepoetste kasregister in de hou ding, die hij, na jarenlange erva ring, als de gemakkelijkste heeft leeren onderkennen en doet mij even denken aan een paard, dat rechtop en met de oogen open slaapt. Van boven klinkt stemmenge- druisch en muziek waarschijn lijk een bal van de een of andere vereeniging, want buiten, aan den gevel hangt een bord, waarop „ruime bovenzalen, tot het houden van brui loften en partijen" te huur worden aangebo den. De feestgan gers amuseeren zich blijkbaar goed, want zoo nu en dan zwelt hun gerucht tot een daverend loeien, waardoor die heeren van zaken warempel worden afgeleid. Ze kijken aanvankelijk eens cor- rigeerend naar het plafond, maar dat helpt natuurlijk niet veel. Tenslotte vraagt er een aan den kellner: „Wat is dat voor herrie, Jan?" „Feest, meneer", zegt Jan en in zijn gelaat vallen de vergoelij kende plooien van iemand die óók jong geweest is. „Feest van een vereeniging. Verkleed en al, voelt u?" „Dus meer een carnaval?" ver onderstelt de leepe vrager. „Net wat meneer zegt 'n mas qué dinges", verklaart de kellner en hij grinnikt er bij, of hij de beste mop van den avond heeft verteld. Dan wordt het gedruisch plotse ling heviger. Iemand heeft daar boven de deur geopend. en je zegt, dat ze ko men moet, hoor!", roept een luide stem, waarop een andere baldadig antwoordt: „Dat komt dik voor mekaar, Keesje, ik zal wel effe bellen". De deur slaat dicht. Nu komt er iemand naar beneden, neuriënd nog wel. Met z'n allen de hee ren van zaken, de briefschrijver, het lispelend span en ik kijken we naar den trap en zien, hoe daar een jongmensch verschijnt, dat zijn opgewekt gezang onmid dellijk laat varen, als hij ons ziet, of beter: als hij ziet, dat wij hem zien. Het jongmensch is in smo king. In zijn hand draagt hij een toeter en een papieren parasolle tje, op zijn hoofd staat een hoed, zooals Chineezen dragen, in ope rettes. Het merkwaardigst is even wel de kartonnen neus, die hij over zijn natuurlijk reukorgaan geschoven heeft, want die neus is zeer lang en roodgeverfd, als ware het jongmensch een gewoon tedrinker. Onder aan den neus hangt hoe practisch! een roode krulsnor, waarachter de lip pen van den feestganger geheel schuil gaan. De ontstentenis van den mond en de abnormale uit groei van den neus verleenen zijn gelaat iets vogelachtigs. Daarbo ven in de zaal viel hij waarschijn lijk niet op, maar hier, in de fluis terende, ietwat saaie rust van het café-om-half-tien, doet hij aan als een reiger, die plotseling de Na tionale Bibliotheek binnenstapt en om het adresboek vraagt. Alleen de ober blijft de situatie ten volle meester. „Meneer wènscht?" vraagt hij ambtelijk. „Ik wou even telefoneeren", zegt de jongeman. Hij spreekt net als Sinterklaas - een beetje gesmoord, vanwege zijn vermomming. „Hier aan het buffet, meneer", antwoordt Jan met een illustree rend duimgebaar. Dan begeeft de jongeman zich aan het toestel en voert een opgewonden gesprek met een zekere Betsy, die allerlei tegenwerpingen maakt. Kil luis teren wij naar hem, kil zien wij hem den haak neerleggen en naar den kellner stappen om te beta len. „Hoeveel krijgt u?" informeert hij. Hij probeert te spreken met de stem van een gewonen meneer, die even heeft getelefoneerd, maar neus, hoed, toeter en parapluutje maken zijn streven ijdel. Hij is 'n neger, die probeert blank te doen, terwijl ieder zijn zwarte koonen ziet. Onze koele aandacht begeleidt hem, als hij haastig de trap op loopt. Boven gaat de deur open. Het gedruisch zwelt aan. „Ha, die Ariel Heb je 'r opge beld? Komt ze?" „Waarachtig wel. Ze neemt haar fiets". Dat was het jongmensch weer. Hij lacht. Hij gaat zingend bin nen, want na een kort verblijf op de maan, is hij weer in de eigen vertrouwde omgeving terugge keerd S. CARMIGGELT. niseerd en wel op 11, 12 en 13 Juli. Op deze data zijn drie zeer geva rieerde parcoursen uitgestippeld door het polderland, langs duinen en zee bezoek aan de wereldberoem de kaasmarkt en naar tal van an dere attracties waaraan Noordhol land zoo rijk is. Het centralisatiepunt is Alkmaar. Eiken dag is het parcours resp. naar het Noorden, Oosten en Zuidwesten, circa 80 km lang. Er is voldoende logiesgelegenheid, terwijl alle ser vice wordt verleend. De deelnemers, die deze toeristische tochten vol brengen, ontvangen een specifiek Noordhollandsche onderscheiding. Uitvoerige prospecti zijn beschik baar bij het Bureau der Federatie, Waaggebouw, Alkmaar. Voetbal ZOMERVOETBAL. Morgenavond spelen de L.C.O. en de Hooge Huys-Boys voor het eerst in dit seizoen tegen elkaar. Voor deze wedstrijd heeft de L.C.O. eeri zilveren krans uitgeloofd als prijs voor den winnaar. P.T.T. VOETBALT. Gisteravond speelde het elftal van de „P.T.T. Sportver. Alkmaar" zijn derden voetbalwedstrijd, ditmaal te gen een combinatie van „Berdos" te Bergen. Het was een aardige wedstrijd die door P.T.T. met 51 werd gewon nen, nadat de rust met gelijken stand 11 was ingegaan. Door dit resultaat heeft P.T.T. thans uit de drie gespeelde wedstrij den vijf punten behaald, een mooi resultaat. Hockey TWEEDE ALKM. HOCKEYCLUB. De propagandacommissie van de binnenkort op te richten tweede Alkmaarsche hockeyclub is thans zoover met haar werkzaamheden gevorderd dat een 25-tal leden tot de club zijn toegetreden, een aantal dat nog grooter kan worden. Het ligt bovendien in de bedoe ling om naast de heerenafdeeling een damesafdeeling op te richten, waarvoor een aparte trainingsavond zal worden vastgesteld. door Eleanor EHiot Carroll. 35) Waar was haar eigen trots ge bleven, dat ze zich zóó kon laten gaan? Sommige dingen waren nu eenmaal in de wereld niet te ver mijden zelfs niet op een verlaten eiland. Ze moest nu al haar wils kracht verzamelen, om Robin Lee voorgoed te vergeten! Voor altijd! Ze had alle bewijzen van zijn on waardigheid in handen en toch voelde ze nog inwending zooveel pijn om hem „Gwynne", zei de zachte, wellui dende stem van dokter Faust, iaat me je gezicht eens zien, schat. Ik zou er graag zekerheid van hebben, dat jij, en niet een of andere rood harige geestverschijning naast me zat". Ze wendde zich met vochtige oogen en een zenuwachtig lachje naar hem om. „Ik zie er anders in dit costuum niet bijzonder vergeestelijkt uit, wel?" „Zal ik je vertellen, waarop je in mijn oogen kijkt?" vroeg hij ernstig. zijn eene hand over haar samenge vouwen handen leggend. „Zooals we hier met ons beiden zitten aan de oneindige wijde zee, lijkt het hier op een paradijs, Gwynne. Ik voel me tot alles in staat. De ver schrikkingen van de afgeloopen week liggen opeens zoo ver achter me en „Ja, ik begrijp, hoe erg het voor je geweest is", viel ze hem haastig in de rede. „Die arme Inez is al geen gemakkelijke patiënte in ge wone omstandigheden maar we we ten nu eenmaal zelf niet wat ze nuwen zijn en moeten trachten, haar gevoelens in dergelijke bui tengewone omstandigheden te be grijpen. Het is een verschrikkelijke spanning voor haar geweest". Ze wist heel goed, dat ze maar in het wilde weg praatte en dat haar woorden vrij hoogdravend 'klonken. Ze zag ook, dat Faust zat te peinzen; ze wist wat hij wilde zeggen. En ze voelde, dat ze het niet wilde hooren. Hij echter praatte door en hield haar hand innig vast. „Weet je nog, Gwynne, waar over we in dien stormachtigen nacht gepraat hebben? Net voordat Robin in de kajuit kwam, om me te roepen? We stonden op het punt, samen het geluk te vinden, weet je dat nog? Tot dan toe had ik niet durven hopen, dat een van mijn geluksdroom nog eens werke lijkheid zou kunnen worden, maar teen heb jij iets gezegd, wat me ontzaggelijk veel hoop gegeven heeft. Ben je dat vergeten?" Hij voelde hoe haar hand onder de zijne trilde. Hij zag een blos langzaam naar haar voodhoofd op stijgen. En dat deed zijn pols snel: Ier kloppen. Gwynne echter bleef zwijgen. En Julian vervolgde op zachten, over tuigenden toon: „We zullen niet al tijd schipbreukeringen blijven. Er bestaat alle reden, om te verwach ten, dat we binnenkort gered zul len worden. En als dat eenmaal het geval is voor dien tijd zal ik geen woord meer zeggen maar mag ik je dan nog eens vertellen, wat jij voor mij bent? Mag ik dat, Gwynne?" Dit was niet de onstuimigel ief- desverklaring van een jongenman. Het was veeleer die van een ernsti- gen, beschaafden man ven de we reld. Het was hard, hem voor het hoofd te moeten stooten, doch Gwynne begreep dat het nu tijd was om een einde te maken aan de verwachtingen, waarover hij ge sproken had. Wat hij van haar vroeg was iets onmogelijks. Dat moest ze hem zeggen. Ze hief het hoofd op en keek hem aan. En nog voordat ze een woord gezegd had, wist Julian, dat zijn droom voor goed ten einde was. „Ik geloof, dat je de beste vriend bent, dien ik op de wereld bezit, dokter Faust", zei ze heel rustig. „Ik zal dat altijd blijven gelooven. Maar wat je me daar vraagt, is on mogelijk. Toe, doe je best, dat te begrijpen". Ze keken elkaar zwijgnd diep in de oogen. Heel lang. Uit de hare sprak een lijden, dat niet bij een meisje van negentien jaar paste en dat trof den man met geweldige kracht. Hij liet haar handen plotse ling los en nam zachtjes haar kin in zijn hand. „Ik begrijp het", zei hij ernstig „En dat hoofdstuk van mijn leven is dus afgesloten. Ik zal er nooit meer over spreken Waar zullen we het dan nu ever hebben? Op dit plekje moeten we wel aan het pra ten blijven. Breng jij dus het bal letje eens aan het rollen, dan doe ik dadelijk mee". Ze maakte zich met een rukje los en trachtte door haar tranen heen te glimlachen. Toch kon ze die niet langer bedwingen. „Dat is eeneen moeilijk karweitje", stamelde ze. „Ik lijk wel alles, waarover ik vroeger te praten wist, vergeten te zijn, dok ter Faust". „Nou, dan zullen we het daarover eens samen hebben", zei hij met geforceerde grappigheid. „Van nu af aan moet het weer gewoon „Ju lian" z(jn, als ik je beste vriend mot wezen. Verban me om mijn grijze haren in vredesnaam niet naar de grootvadersklasse! Ik ben erg gevoelig op dat, punt!" Hij streek met een luguber lach je langs zijn grauwe slapen. Gwynne was nu in staat, dat lachje met minder verlegenheid 'en natuurlijker te beantwoorden. „Grootvader, zeg dat wél!" zei ze smalend. „Ik geef eerder toe, dat je een uur geleden er nog als een wilde uitzag, maar nu zou iedereen me in dit pakje voor 'n recruut aan zien. Jonge matrozen noemen ze recruten, weet je, Julian?" „Ik geloof, dat je den term ver keerd gebruikt. Recruten hooren thuis in het leger, niet bij de mari ne, onwetend schaap, dat je bent". Ze hielden zich in de gegeven omstandigheden allebei goed en toen Robin uit de hut van Inez te rugkwam en zich bij hen voegde, hadden ze het blijkbaar samen heel druk over iets grappigs, zo^even door Gwynne gezegd. Maar toen ze zijn voetstappen in het zand hoor de, sprong ze vlug overeind. - „Hoe gaat het met Inez?" vroeg ze benieuwd. „Heeft ze me soms noodig?" „Ze schijnt het heel .goed te ma ken", was het stugge antwoord. Haar tweede vraag liet hij onbe antwoord. .Hij keek haar ook niet aan. Hij richtte zich op dezelfde stugge wijze tot den dokter. „Ik zou zoo zeggen, dat we eens aan eten móesten denken. Waar is jullie vuur? We moeten zorgen, dat het vannacht niet uitgaat'. „Ja, wijs het me even, Julian", zei Gwynne. „Ik ben een uitsteken de kokkin. Vraag het maar aan Ro bin. Ik kan een heerlijk maal van alles en nog wat klaar maken. Kom laten we samen maar aan den gang gaan". Haar dappere poging om opge wekt te doen werd een groot suc ces. Ze rakelde de gloeiende kolen in Julian's hut op, roosterde brood vruchten, snipperde met Robin's zakmes bananen, zette in een ouden ketel een der eerste vondsten van den dokter water op het vuur en gaf aanwijzingen over de bereiding van de voor Inez be stemde kokosmelk. Vervolgens moesten ze de kost bare kinine, die ze nog over had den, nazien en in porties verdee- len. Dat was het werk van Julian. Hij strooide een beetje op een boomblad en verzocht Gwynne, dit aan Inez te brengen. Ze vond haar nicht in zittende houding met felroode kleurtjes op haar wangen en fonkelende, groen achtige oogen. Aan Inez Maitland was geen enkel spoor van terugge keerd geluk te bekennen. Ze maak te den indruk van een woedende tijgerin, op het punt haar sprong te wagen, toen Gwynne, met een hal ve koksnotenschaal in de eene en het blaadje met kinine in de ande re hand, de hut binnentrad. (Wordt vervolgdi

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3