Ir- STAD EN OMGEVING André du Lancêlle. AGENDA LAA1STE BERICHTEN De verbodsbepalingen voor Joden. F&BLICATIES BURGERLIJKE STAND MARK T3ERICHTEN AMSTERDAMSCHE BEURS EERSTE BLAD 2 A Alkmaar, Donderdag. Een man met zeldzame gaven. Er zijn niet veel helderzienden en ar zijn er nog minder wier experimenten zoo opmerkenswaard zijn, dat de groote mannen der wetenschap zich daarover ten zeer ste interesseeren. Een van hen is André du Lan cêlle, een eenvoudige, toescheiden jongeman, die zich er desondanks op beroemen kan, dat er in Holland en België in welke landen hij experimenteert geen tweede is die zijn werk kan nadoen. Hij is gisteravond voor de eerste maal in 't Gulden Vlies opgetreden en hij heeft er ervaren, dat het publiek nog wat vreemd tegenover hem stond omdat het niet met zekerheid wist wat het van hem kon verwachten. Maar datzelfde publiek stond reeds na enkele minuten verbaasd over zijn presta ties en heeft daarvan in den loop van den avond herhaaldelijk door een dankbaar applaus blijk ge geven. De heer Du Lancêlle deelde blan co kaarten en de daarbij behooren- de enveloppe uit aan diegenen in de zaal, die een familielid of een goeden vriend in het buitenland hebben var. wien zij door de tijdsomstandigheden in langen tijd niets meer hebben vernomen. Toen alle kaarten waarop men alleen den naam van den gezochte behoefde te schrijven in de enve loppen waren ingezameld verzocht de heer Du Lancêlle twee dames uit het publiek op het tooneel te komen en uit den stapel een tweetal enveloppen te nemen. Zonder deze zelfs te zien ging hij de zaal in en wees de beide perso nen aan, die deze brieven hadden ingeleverd. De controle was natuurlijk ge makkelijk want bij het openen der couverten kwamen de beide namen te voorschijn die werkelijk door de beide aangewezenen waren opge schreven. Het experiment was hiermede niet ten einde want een twaalftal naamkaarten de tijd liet niet toe er meer te behandelen werden door den heer Du Lancêlle uit de enveloppen genomen waarna hij alleen door het zien van den daar op voorkomenden naam tot in bijzonderheden een beschrijving kon geven van het uiterlijk dier personen, van de plaats waar zij zich thans ophielden, van hun be roep en zelfs een beschrijving van hun huis en de personen waar mede zij dagelijks in contact komen. Een dame. die den naam van haar verloofde in Holland had op geschreven, wist hij onmiddellijk te ontmaskeren. Inderdaad, het is niet mogelijk een werkelijk helder ziende om -den tuin te leiden. Sommige vragers konden worden verblijd met de mededeeling wan neer zij een brief van den gezochte zullen ontvangen, bij anderen werd volstaan met een- mededeeling over hun werk, hun gezondheid en ma- terieele omstandigheden. Na de pauze behandelde de heer Du Lancêlle het zoogenaamde blind-zien. Er kwamen een twaalf tal dames en heeren uit het publiek op het tooneel, de heer Du Lancêlle werd duchtig met watten en een opgevouwen servet geblind doekt, maar ondanks de volkomen onmogelijkheid nog iets te kunnen onderscheiden, beschreef hij nauw keurig alle voorwerpen welke de proefpersonen op het tooneel in de hand hadden genomen. Dat het hem daarbij niet gemakkelijk gemaakt werd bleek wel uit de moeilijke voorwerpen waarmede men hem vaak op de proef stelde, buiten- landsche bankbiljetten met voor den eigenaar zelf onleesbare tee- kens, een horloge waaruit een zeer onduidelijke inscriptie uit de bin nenste kast moest worden medege deeld, een voorwerp, dat in een ge sloten vuist werd gehouden enz. Dat de heer Du Lancêlle minder naar een goedkoop succes streeft dan naar een openbaring van de wetenschappelijke waarde van zijn expermienten mag ten slotte hier uit blijken, dat de moeilijkste en minst intelligente proefpersonen hem vaak het meest aantrokken en hij als 't ware zelf zijn gaven trachtte te ontwikkelen door vaak juist hen voor zijn experimenten te gebruiken. Het zij hier voldoende te ver melden, dat al deze experimenten zonder uitzondering slaagden. Dat dit van dezen helderzienden jonge man een zeer groote geestelijke in spanning eischte behoeft niet nader gemeld te worden. Na een hartelijk applaus van allen, die dezen eersten avond van zijn bijzondere gaven hadden ken nis genomen werd hij na afloop van de voorstelling nog opgewacht door velen, die hem graag nader wilden consulteeren. Zooals wij reeds eerder schreven hebben zijn bijzondere gaven hij is inderdaad een man met een zes de zintuig in wetenschappelijke kringen groote aandacht getrokken wat zeker blijken kan uit het feit dat de bekende Utrechtsche psycho loog professor Tenhaaf, dezer dagen een boek over hem laat verschijnen. In Hilversum is de heer Du Lan cêlle drie weken lang voor uitver kochte zalen opgetreden. Heden- en morgenavond zal hij voor Alk maar nog in 't Gulden Vlies expe rimenteeren. Wij kunnen allen, die zich voor dit werk interesseeren, den raad geven een dezer voorstellingen bij te wonen. Het is inderdaad iets zoo buitengewoons, dat men het hier wellicht nimmer meer te zien krijgt. VEREENIGING „ZIEKENHUIS- VERPLEGING". De statutenwijziging goed gekeurd. Zooals men zich herinnert, waren op de voor Woensdag 4 Juni j.l. uit geschreven algemeene vergadering van de vereeniging Ziekenhuisver- pleging niet voldoende leden tegen woordig, om het bestuursvoorstel tot statutenwijziging in behandeling te kunnen brengen. Een nieuwe ver gadering werd aangekondigd en deze had nu gisteravond plaats. Dank zij den noodkreet van het be stuur en de „persoonlijke opwek king" van den voorzitter, om deze vergadering te bezoeken, opdat de vereeniging gespaard zou mogen blijven voor een financieele aderla ting, was er thans zéér groote be langstelling. De leden hebben bewe zen, genoeg voor hun mooie ver. te voelen, om te voldoen aan den drin genden oproep. Reeds ver vóór uur kwamen de eerste belangstel lenden en hoe meer het aangekon digde aanvangsuur naderde, hoe grooter werd de schare, die zich naar de Harmonie begaf. Om 8 uur stond men in dichten drom vóór den ingang aan de Nieuweslooi, wachtend op de gelegenheid om zich te voegen bij de velen, die reeds de dancing vulden: aan het parool van het teekenen der presentielijst bij den ingang kon niet meer de hand worden gehouden, zoodat men maar naar binnen schoof, om daarna zijn handteekening te plaatsen op daar toe nog in de zaal aangeboden lijsten. De voorzitter, de heer W. van de Va 11, getuigde bij de opening van de vergadering namens het bestuur groote voldoening over het zeer tal rijke bezoek aan deze vergadering, waardoor de voorgenomen statuten wijziging behandeld kon worden. Het bestuursvoorstel daartoe was goedgekeurd door den vertrouwens- raad en betrof: a. Aanvulling van art. 10 na de eerste alinea met: „Wanneer niet 100 leden aanwezig zijn, moet binnen twee maanden daarna een tweede algemeene vergadering worden ge houden, welke, ongeacht het aantal dan aanwezige leden, gerechtigd is over de voorstellen te beslissen". b. Wijziging van art. 11: „Het voorstel tot ontbinding der vereeni ging kan slechts uitgaan van het be stuur. Dit voorstel moet behandeld worden in een opzettelijk daartoe belegde algemeene vergadering, waar ten minste 100 leden aanwezig zijn. Wanneer niet 100 leden aanwe zig zijn, moet binnen twee maanden daarna een -tweede algemeene ver gadering worden gehouden, welke, ongeacht het aantal dan aanwezige leden, gerechtigd is over de voorstel len te beslissen. Voor een besluit als bovenbedoeld is 3/4 der totaal uitgebrachte geldige stemmen ver- eischt. Bij ontbinding wikkelt he' bestuur de loopende zaken af. Wanneer er bij vereffening van den boedel, met inachtneming van art. 1702 B. W., een batig saldo mocht zijn, wordt hieraan' door de ledenvergadering een bestemming gegeven, samenhangende met zie kenverzorging in Nederland". Zooals te verwachten was, wer den beide voorstellen zonder één enkele stem tegen aangenomen. De heer S. Blom deed nog het voorstel, dat de aanwezigen het be stuur machtiging zouden verleenen om de nu aangenomen statutenwij zigingen zoodanig te redigeeren als van hoogerhand eventueel wensche- lijk zal worden geacht (met behoud van den geest ervan). De voorzitter betuigde zijn dank voor dezen practischen wenk, waardoor misschien kan worden voorkomen, dat wederom een ver gadering voor deze kwestie bijeen geroepen zou moeten worden. De aanwezigen verleenden zonder stemming de gevraagde machtiging, waarna de vergadering die nauwe lijks tien minuten had geduurd, reeds weer kon worden gesloten. NOORDSCHARWOUDE. Wegvcrbetering. - De nieuwe weg en het rijwielpad krijgen mo menteel een goede beurt. Het hee'.e rijwielpad krijgt een nieuw wegdeit en op enkele plaatsen wordt de nieuwe weg „versteld". Deze ver betering was zeer noodzakelijk, aan gezien het rijwielpad in zeer slech ten toestand verkeerde. Het was voor fietsers bijna niet meer te be rijden. In het Wapen van Heemskerk van heden af eiken Zondag, Woensdag en Zaterdag dansen; zingend orkest Toni Bernardo. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Het vriendinnetje van papa (comedie); hoofdrollen Albert Mat- terstock, Kathe Haack, Elfie Mayen- hofer en George Alexander. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schandaal om Veronika (comedie); hoofdrollen Gusti Huber, Wolf AlbachRetty, Ralph Roberts en Grethe Wéiser. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Hoera, een jongen! (kom.) hoofdrollen Max Adalbert, Ralph Roberts en Lucie English. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Bloemen uit Nizza (rom.); hoofd rollen Erna Sack, Carl Schönbock Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 19 Juni. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden André du Lancêlle, psychografoloog en helderziende. Vrijdag 20 Juni. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden André du Lancêlle, psychografoloog en helderziende. Zaterdag 21 Juni. 6.30 uur, Sportpark Alkmaar, sportdemonstratie. HET SCHOOLMELKCOMITÉ. Het Schoolmelkcomité te Alkmaar schrijft ons: Op 18 Juni ontvingen wij van het Centraal Schoolmelkcomité te 's-Gravenhage bericht, dat in de regeling der -schoolmelkvoorziening tot zijn leedwezen wijziging moet worden gebracht. Tot dusver konden de leerlingen op een melkbon ter waarde van l3/* L. gedurende twee weken 2 L. melk drinken. Op-de volgende bon nen zullen de leerlingen l3/« L. melk kunnen krijgen. Teneinde niettemin in een tijdvak van twee weken op 8 schooldagen een zuivelproduct te kunnen ver strekken, hebben wij ons op advies van het centraal schoolmelkcomité in verbinding gesteld met de leve rar.ciers der schoolmelk inzake de levering van karnemelk op één de zer 8 schooldagen. Beide leveran ciers hebben zich tot deze levering bereid verklaard; in verband met de hooge kosten van verwerking, bezorging en administratie zien de leveranciers zich echter verplicht voor karnemelk denzelfden prijs in rekening te brengen, als voor ge standaardiseerde melk. Op grond van het bovenstaande hebben wij in onze vergadering van 18 Juni j.l. besloten een-maal per twee weken karnemelk aan de leerlingen te verstrekken; deze verstrekking zal voor de eerstg maal plaatsvir.den op Vrijdag 20 Juni. Gelet op den prijs, welken de leveranciers voor de l.arnemelk in rekening zullen brengen en op de omstandigheid, dat het Rijk (Land bouwcrisisfonds) aan de plaatselijke schoolmelkcomité's, in tegenstel- :ng met de ten aanzien van de verstrekking van gestandaardi seerde melk getroffen regeling, voor verstrekking van karnemelk geen bijslag verleent, hebben wij bepaald, dat het bedrag der weke- lijksche bijdrage niet verlaagd kan worden. Wij merken echter op, dat het hoogste tarief ook thans nog lager is, dan het bedrag, dat be taald zou moeten worden, wanneer de zuivelproducten, die aan de leerlingen verstrekt vorden, aan huis zouden worden gekocht. Wij spreken derhalve de ver wachting uit, dat de schoolmelk voorziening in deze gemeente, die slechts na overwinning van vele moeilijkheden tot stand is kunnen komen, door bovengenoemden maatregel niet in gevaar behoeft te worden gebracht. Wij doen een ernstig beroep op de oud-ers en verzorgers aan de schoolmelkvoor ziening hun medewerking te blijven verleenen. Tenslotte brengen wij onder de aandacht, dat op 19 Juni bij ons is ingekomen een brief van het Centraal schoolmelkcomité, in houdende, dat met ingang van 23 Juni 1941 geschorst moet worden de verstrekking van melk aan kin deren uit een veehoudersgezin zon der inlevering van bonnen. Zoo spoedig mogelijk zal hét Centraal Schoolmelkcomité te dezer zake nadere mededeelingen doen. CENTRALE KEUKEN. Menu 23 t/m 28 Juni 1941. Onvoorziene omstandigheden voor behouden, zullen gedurende de week van 23 t/m 28 Juni a.s. de volgende menu's worden verstrekt: Maandag: groentensoep. Dinsdag: aardappelen, andijvie, vleesch. Woensdag: aardappelen, sla, vleesch. Donderdag: aardappelen, postelein, vleesch. Vrijdag: peulvruchtensoep. Zaterdag: aardappelen, spinazie of raapstelen, vleesch. VERGADERING BOND VAN STAATSPENSIONNEERING. Gisteravond hield de afd. Alkmaar van den Bo'nd voor Staatspension- neering haar voorjaarsvergadering. De opkomst was gering, maar veel grooter was zij ook in normale tijden niet. De voorzitter, de heer H. Bruin, opende precies 8 uur de vergadering. De notulen werden onder dank on gewijzigd goedgekeurd. In het jaar verslag memoreerde de secretaris, de heer M. Zwaan, de voornaamste ge beurtenissen in de afdeeling in het afgeloopen jaar. Aan het verslag van den penningmeester ontleenen wij, dat de ontvangsten 142.14 be droegen en de uitgaven 131.27. Het saldo was dus 10.87. De kascommis- sie had alles in orde bevonden. Beiden commissieleden en den pen ningmeester werden dank gezegd voor het door hen verrichte werk. Er ontstonden 2 vacatures en wel die van penningmeester en van secretaris. De heer M. Zwwaan, die aan de beurt van aftreden was, werd met op één na algemeene stemróen herkozen. Hij verklaarde zich bereid de benoeming te aanvaarden. De beide andere functies werden voor- loopig door te geringe opkomst niet verdeeld. Men zal hiermee wachten tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag informeerde een lid of er nog eenige actie gevoerd zou worden. De voorzitter zeide, dat de gecombi neerde federatie in Noordholland een vergadering zal organiseeren. Hierna sluiting. UITWISSELING VAN KINDEREN VAN HET PLATTELAND MET DE 'STAD IN DE MAAND AUGUSTUS 1941. Men schrijft ons van de zijde van V.V.V.: In begin April van dit jaar is in de plaatselijke pers een mededee ling verschenen over de uitwisseling van kinderen van het platteland met de stad, met den opzet in Alk maar de ingezetenen op te wekken om het plan van „Alcmaria" V.V.V. namelijk te bevorderen, dat de stedelijke bevolking en de platte landsbevolking tot elkander ge bracht worden, te steunen. Men schreef toen dat én bij de afdeeling Alkmaar van de Huis- vrouwenvereenigi'ng én bij de af deeling .Noordholland van den Bond van Boerinnen en Platelands- vrouwen zeer veel enhousiasmè werd ondervonden voor dit idee en dat de volle medewerking werd toegezegd. Deze beide vereenigingen hebben inderdaad krachtig medegewerkt om het idee te verwezenlijken en alle moeite gedaan om te komen tot eene eerste uitwisseling. De afdeeling Noord-holland van de Boerinnen en Plattelandsvrou wen heeft in al hare afdeelingen een onderzoek ingesteld en is met het verrassende resultaat gekomen, dat bijna in alle deelen van de pro vincie voor het idee zeer veel werd gevoeld en dat van deze een op gave werd ontvangen, dat er in diverse plaatsen gezinnen waren, die bereid zijn kinderen van de stad te ontvangen als logé. Zoo zijn 16 plattelands-gezinnen béreid kinderen uit de stad tus- schen 12 en 15 jaar, deels jongens en deels meisjes te ontvangen en daarvoor wederkeerig hunne kin- derèn naar gezinnen in de stad uit te zenden, terwijl er bovendien nog totaal 18 gezinnen op het platte land zijn, die alleen logeetjes wil len ontvangen, maar geen kinderen naar de stad zullen uitzenden. Totaal zou er dus voor 34 kinde ren (jongens en meisjes) de ge legenheid zijn in de vacantie het mooie platteland van Noordholland te leeren kennen, niet alleen, maar ook te leeren waardeeren. De Alkmaarsche jongelui echter hebben op den oproep niet gerea geerd hetgeen deels begrijpelijk is omdat men in deze tijden niet zoo lang van te voren plannen kan maken, maar nu dringt de tijd. In het begin van Augustus zou den de plattelandskinderen voor plm. een week naar de stad komen. Welke gezinnen willen nu mede werken het mooie doel te bevorde ren. Bonnen-misère is een bezwaar, maar overkomelijk. Ouders u bezorgt uw kind een week van genot tegen een week een logee te hebben, die ook u weer ge zelligheid kan geven en u en uwe kinderen afleiding geeft. Laat de stad tegenover het platte land niet afzijdig staan en geeft u op bij mevr. v. Sonsbeek-Baning, Nassaulaan 23, Alkmaar of bij mevr. Veendorp-Veendorp, Costerstraat 3, Alkmaar. Een blijvende band tusschen de stad en het platteland kan niet an ders dan u en onze samenleving ten goede komen. DE SAMENVOEGING VAN DE LANGENDIJKER GEMEENTEN. Woensdagmiddag heeft ten ge meentehuize van Broek op Langen- dijk een bespreking plaats gehad tusschen den secretaris-generaal van binnenlandsche zaken en de' dage- lijksche besturen van de vier Lan- gendijker gemeenten, alsmede die van Sint Pancras, Koedijk en Oudorp, in verband met de aanhan gige plannen tot samenvoeging van gemeenten in Noordholland. Naar wij vernemen, betrof het hier voorbereidende besprekingen in verband met de plannen tot samen voeging, waarbij verschillende on derwerpen, welke bij een even- tueele samenvoeging aan de orde zullen moeten komen, werden be sproken. Definitieve beslissingen of toe zeggingen konden natuurlijk niet worden genomen of gedaan, maar wij meen en uit dit bezoek te mogen afleiden," dat de plannen tot samen voeging der gemeenten reeds in een vergevorderd stadium verkeeren en dat een beslissing hierover niet heel lang meer op zich zal laten wachten. Zooals te begrijpen is, bestaat voor deze aangelegenheid thans weer een groote belangstelling. D secr.-generaal heeft Woensdag ook een bezoek gebracht aan de ge meenten Wijdenes en Vehhuizen en de gemeenten in de Streek met het zelfde doel. KIND VERDRONKEN TE SCHERMERHORN. In een onbewaakt oogenblik ge raakte het ruim 1 'A jarig doch tertje van den heer C. Kramer te Schermerhorn achter het huis in het water. De moeder, die het kind miste, spoedde 2Üch ijlings naar buiten en zag het kindje drijven. De ontboden geneesheeren, dr. He ringa en dr. Schermerhorn, konden slechts den dood constateeren. Een tragisch geval voor de ouders. STOMPETOREN. Examen gemeentefinanciën. - De heer J. C. Duin. alhier is te Den Haag geslaagd voor het examen gemeente financiën. Ongecorrigeerd. EEN KUDDE SCHAPEN VERKOCHT. Bij een veehouder in den Beem- ster is op 50 schapen beslag gelegd, meldt de Prov. N.-H. Crt. Slachtschapen mogen niet anders verkocht worden dan op ontvangst- plaatsen aan de N.V.C. In het on derhavige geval had de eigenaar, wonende aan den Volgerweg, de beesten echter aan een anderen persoon verkocht. Kooper zoowel als verkooper zijn geverbaliseerd en de schapen gemerkt. De schapen moesten te Purmer- end aan de N.V.C. geleverd wor den. Nadere toelichting. 's-Gravenhagej 19 Juni. De com missaris-generaal voor de veiligheid maakt bekend: De Nederlandsche vertaling van de officieele bekendmaking van 31 Mei 1941 betreffende de verbodsbepalin gen voor Joden heeft aanleiding ge geven tot eenig misverstand. Een redactie in de Nederlandsche taal, die de gerezen onzekerheid buiten sluit, wórdt derhalve nogmaals gepu bliceerd. AMBTELIJKE BEKENDMAKING. Op grond van de verordening van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied nr. 20/ 1941 wordt bepaald: Art. 1. Aan de Joden in den zin Van par. 4 der verordening van den rijkscommissaris nr. 189/1940 worde verboden: a) Het baden in het openbaar in zee-, strand-, zwembaden en overdekte badinrichtingen. b) Het betreden van voor het publiek toegankelijke parken en localiteiten,alsmede het huren van kamers in voor het publiek open gestelde logeergelegenheden (ho tels, pensions, logementen), in zee- en strandbadplaatsen en vreemde- lingenverkeersplaatsen, die voor namelijk om gezondheidsredenen bezocht worden. c) Het fiezoeken van paarden rennen als toeschouwer. Art. 2. Handelingen in strijd met dezen maatregel zijn overtredingen en worden met hechtenis van maxi maal zes maanden en met geldboete tot 1.000 gulden of met een van beide gestraft, voorzoover niét volgens andere bepalingen een hoogele straf is bepaald. De afkondiging geschiedt door middel van bekendmaking in de pers. Art. 3. Deze regeling treedt in wer>- king op den dag harer bekend making. Voorts wordt op het volgende gewezen: Als voor het publiek toegan kelijke parken, waarvan de toe gang vooy Joden in badplaatsen en vreerhdelingenverkeerplaatsen verboden is, gelden alle plaatsen, die met het oog op het vreemde lingenverkeer ter verfraaiing van de badplaats of van de vreemde- lingenverkeersplaats of ter ont spanning van den vreemdeling zijn aangelegd. Men moet dus onder voor het publiek toegankelijke parken verstaan b.v. strandboule- vards, parken, plantsoenen, dieren parken en -tuinen. Verder wordt er op gewezen, dat niet alle plaatsen aan de kust als zee- en strandbadplaatsen dan wel als vreemdelingen verkeersplaats zijn te beséhouwen, doch slechts die gemeenten, waarop het vreemde lingenverkeer haar stempelheeft gedrukt en die volgens haar bouw trant en aanleg op het vreemdelin genverkeer zijn ingesteld, zooals t.v. Scheveningen, Katwijk, Noord- wijk, Zandvoort, Bergen enz. LICHTRECLAMES. Het A. N. P. meldt: Hoewel het toepassen van licht reclames ook overdag verboden blijft, conform het gestelde in para graaf 8 sub. 3 van de verordening no. 212 van den rijkscommissaris heeft de Befehlshaber der Ordnungs- polizei medegedeeld, dat er geen bezwaar tegen bestaat, indien licht reclame-installaties nu en dan over dag tusschen 11 en 13 uur gedurende enkele oogenblikken in bedrijf wor den gesteld, indien zulks in het belang van het onderhoud en ten behoeve van de controle van de bedrijfsvaardigheid der desbetref fende apparaten noodig wordt ge oordeeld. Dit geldt eveneens voor de vast stelling van eventueele, door lucht aanvallen aan deze lichtreclame- installaties toegebrachte schade. NA HET DRINKEN VAN NICOTINE OVERLEDEN. De landbouwer de M. te Sevenum, vader van een groot gezin, dronk bij vergissing uit een flesch met ver dunde nicotine, inplaats van uit een flesch met koffie. Deze nicotine werd gebruikt voor het besproeien van fruitboomen in een boomgaard. De man overleed na enkele oogen blikken. PLAATSEGEBREK. Wegens plaatsgebrek in dit num mer moesten eenige verslagen en berichten tot het volgend nummer blijven liggen. Red. Alkm. Crt. HINDERWET. Bij besluit van heden is de be slissing op het verzoek van den heer E. Scheepmaker, alhier, tot het uit- breiden van de koffiebranderij in het perceel Kanaalkade nr. 14 ver daagd. Alkmaar, 18 Juni 194)1. Burgemeester en Wethouders van ALKMAAR, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Helena C., d. van Jan E. C. R. Paling en A. de Jager. Johanna A., d. van Cornelis Th. Zuurbier en C. Roet. Franciscus J. J. en Louise H. M., z. en d. van Jan H. J. Bak en G. A. M. de Wolf. GETROUWD: Wilhelmus Vlaar en Agatha M. Overtoom. Nicolaas A. Komen en Maria E. de Reus. Jacob van Wezop en Johanna Scheer. Johannes Groen en 'Trijntje Kluft. Johannes ten Haaf en Wilhelmina F. C. M. Blauw. ALKMAAR, 18 Juni 1941. (N.V. Alkm. Exportveil'ng). Aardbeien per 100 doos 2645; Andijvie 619, Peulen 30, Rabarber 4,806, Raapstelen 8.40, Snijboonen 58— 68, Tomaten 36 per 100 kg; Asper ges 5075, Peterselie 2.80, Radijs 2.605.60, Seelderie 9.90, Uien 9—21.40. en Wortelen 6.90—13 per 100 bos; Bloemkool le s. 9.40— 13 2e s. 7.60, Kropsla 11.50 en Komkommers 6.5016 per 100 st.; Postelein per bakje 3869 cent; Spi nazie per 8 kg 0.601.96. NOORDSCHARWOUDE, 19 Juni. 4700 kg Rabarber 4.806. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juni. (Lang. Groen ten veiling). 11400 kg Tomaten: A, B en C 36, CC 32.60; 17000 kg Rabarber 4 80. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Donderdag 19 STAATSLEENINOtN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3—3/, Neder 3 Ned.-lndië 1937. BANK-1NSTELLINCEN Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank IND. OND. BINNENL. Altf. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford, Lever Bros Phil. Gloeil. Gen) Bezit cultuur maatsch; h. v. a Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. rubbers. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn lava—China—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah i i Juni 1941 Vor. k. 9815% 9/3/, 9C7s 89'/2 113Vs 1251/j 184% 115 135% 69 299 1143/, 206 7j 397'/, 225 220 169'/! 228 2451/, 1921/8 1231/, 150 11b 112 139 154% 162 191 263 208'/s pim 2 u 99 9'3/4 903/18 895/8 1131/! 125 184 114 13(3/, 68'/, 300 112% 206 395 224 228 107 228. 240% 192 123 140 116 109 ho 153 159% 191 259% 207

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2