TONICUM NOURY STAD EN OMGEViNG AGENDA FILMNIEUWS VERDU1STER1NGS- TIJDEN van 22.06 tot 5.17 LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STA ND AMSTERDAMSCHE BEURS EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCHVOORZIENING. Voor de houders van stamkaarten A. tot en met K. is er deze week bij de slagers op bon 19 vleesch ver krijgbaar. Bij de Vrijbank is paaraenvleesch verkrijgbaar voor de houders van stamkaarten L. tot en met* Z., eveneens op bon 19. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden niet minder dan 75000 kg (v. j. 95000) Voor 85 bestond de aanvoer uit 20 plus kaas, die ten hoogste f 22 per 50 kg opbracht.'De prijs was de 40 plus was 35,25. Ofschoon de handelaars een groo deel van hun toewijzingen hadden gebruikt voor het aankoopen van volvette kaas in Z.-H., hetgeen deze week geoorloofd was, kon toch de geheéle aanvoer worden opgeno men. Voor de komende productie ver kregen de producenten toestemming cm daarvan 1/4 als 40 plus kaas te verwerken, waarvan echter 75 zal moeten worden opgezet. Ook zal met de fabricatie van magere kaas moeten worden begonnen. Deze week was het wel de week van den hoogsten aanvoer. GROOTE FEESTAVOND ter herdenking van het 50- jarig tooneeljubileum van Piet Kohier. Onder auspiciën van Bob Peters, den samensteller van talrijke groote revues, die niet alleen in ons land en in Alkmaar bekend is, doch zelfs buiten de grenzen een uitstekende .eputatie heeft verworven, wordt op Zondag 22 Juni a.s., 's avonds 8 uur, een groote feestavond gege ven in 't Gulden Vlies te Alkmaar, ter herdenking van het gouden tooneeljubileum van Piet Kohier Velen zullen hem in zijn 'beroemde creatie van Droogkeeltje in „De Boemelbaron" nog eens willen zien. Daarom heeft Bob Peters een en semble gevormd van door zijn revues en door de radio populair geworden artisten, die in een bont gevarieerd programma, naast Piet Kohier zullen optreden. Allereerst roemen wij de bekende radioartis- ten „Tante Cor en Oom Kokkie", in hun dolkomisch repertoire. Zeker niet minder bekend is Frans Nien- huys, de populaire radio-conferen cier van „Men vraagt en wij draaien!" Verder werken mede: Frans Bogaert, de revueartist, de charmante actrice Martha Posno, Cor Smit; de gevierde cabaretière, die de geheele zaal spontaan aan het zingen brengt en dan nog Kees van Dam, de humorist uit vele revues. Zij met hun allen brengen een pro gramma, met tal van komische scènes, liedjes, gezellige praatjes en muziek. Een avond van vroolijkheid, onder het motto: „3 uur lachen zonder pauze". Een grooter hulde dan een uitver kochte zaal is voor den zoo popu- lairen komiek Piet Kohier -niet denkbaar. Alkmaar zal wat dat be treft niet bij andere steden willen achterblijven. HELDERZIENDHEID. Het prachtige zomerweer, dat meer lokte om in bosch of veld te toeven dan om den avond door te brengen in een zaal, heeft Andre du Lancêlle gisterenavond parten ge speeld bij zijn optreden als helder ziende in 't Gulden Vlies. Maar al was dan het aantal bezoekers ge inig, de staaltjes, welke het bestaan van een zesde zintuig demonstreer den, waren er niet minder sterk om en we nemen aan, dat ieder der aan wezigen wel overtuigd is geworden. Alleen een naam op een briefje ge schreven, was voor den helderzien de voldoende, om den betreffenden persoon te beschrijven niet alleen, maar ook te zeggen waar hij woont en wat enkele zijner scherp aan den dag tredende gewoonten zijn. Eenige personen in de zaal zullen nog ge legenheid krijgen om de juistheid van 's heeren du Lancêlle's gezegden te toetsen, want hij heeft hen voor speld (in één geval zelfs een bepaal den datum genoemd) dat de betrok ken persoon spoedig een brief zal schrijven. In het tweede gedeelte van den avond gaf de geblinddoekte helder ziende verschillende sterke staaltjes van het beschrijven van voorwer pen, welke door eenige personen op het tooneel in de hand werden vast gehouden. Hij noemde namen en nummers van rij- en persoonsbewij zen, beschreef foto's, enz., en alles geschiedde zonder lichamelijk con tact, een enkelen keer zelfs van achter uit de zaal, terwijl de dame met het te beschrijven voorwerp op het tooneel stond. Nog hedenavond treedt de 'heer du Lancêlle in 't Gulden Vlies op en hij zegde toe, over eenigen tijd te zullen terug komen met andere experimenten. DE JEUGDHERBERG TE PETTEN WORDT GEOPEND. De jeugdherberg „De Zeven sprong" te Petten wordt morgen voor de trekkers opengesteld. GESLAAGD. Examen melkcontroleur. Op de Woensdag gehouden eindles van den opleidingscursus ontvingen de volgende oud-leerlingen der rijks- landbouwwinterschool te Schagen bet diploma van melkcontroleur: J. W. Aukema, A. G. A. Struik en C. Zijdewind te Slootdorp; C. Bakker en D. Marees te Barsingerhorn; J. A. Bos te Oterleek; M, C. Francis en P. Gootjes te Dirkshorn; M. Glas en W. J. de Leeuw te 't Zand; C. Hoog- schagen te Koegras; P. de Jonge te Wieringerwerf; S. W. Meurs te Oudesluis en C. Stapel te Sijbe- karspel. Examen Ned. Vereen, voor gemeentebelangen. Voor het examen gemeente-finan- ciën vanwege genoemde vereeniging ir o.a. geslaagd de heer W. J. T. Russcher alhier. Voor het door dezelfde vereeniging gehouden examen G. A. 1 slaagden o.m. de heeren C. K. Kroonenburg te Sint-Pancras en' J. C. Molenaar te Uitgeest. Analyst-examen. Mej. T. Moejes te Oudorp is te Utrecht geslaagd voor het aanvul lend examen in de phys, chemie, bac teriologie en desinfectieleer van het c'inisch analyst examen. Examen boekhouden. Voor het te Alkmaar gehouden examen slaagden voor het practijk- diploma boekhouden vanwege de Vereeniging van leeraren in boek houden de heeren P. de Boer en Th, Allebrandi te Alkmaar en W. Admiraal te Heiloo. Examens F.N.Z. Bij de vanwege den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond (F.N.Z.) te Alkmaar gehouden examens voor de verschillende functies in de zuivelfabrieken werden 21 candi- den geëxamineerd. Hiervan slaagden voor boter-, maker: A. H. de Jong' te Gouda. Alb. Kleene te Stompetoren en P. ten Wolde te Julianadorp; voor kaasmaker: C. J. Kreuger te West woud en W. Visser te Wieringer- waard; voor centrifugist: W. M. Bakker te Assendelft en J. Noor man te 's-Gravenhage; voor melkeontroleur-zuivelfabriek: J. van der Walle te Bodegraven, J. Oukes te Beemster, A. Scheper te De Rijp, P. J. Slagt te Midden- Beemster, R. Talsma te Wognum en P. Zwart te Baambrugge. Handelscorrespondentie Duitsch. De heer W. Baerken te Bergen slaagde op het examen van de Ver eeniging van Leeraren voor het diploma Handelscorrespondentie Duitsch. EVERYBODY IN DE HARMONIE. Gezien de vele aanvragen voor een dansavond heeft het bestuur van bovengenoemde vereeniging besloten een Soirée te organiseeren in de dancing van de Harmonie. Voor hen, die dus van prettig dan sen houden, kunnen wij een bezoek aan de Soirée aanbevelen. Voor uitstekende dansmuziek is gezorgd. INGEKOMEN PERSONEN. C. A. Kunst, R.K., dienstbode, Laat 79, van Westwoud. J. Kok, N.H., zonder ber., Veerstraat 1, van Hoorn. O. A. Pierre, echtgenoote van A. M. C. Baten, geen, zonder ber., Baanpad 2, van Antwerpen. J. S. Korver, R.K., distr.ch. A.P.C.» en echtgenoote en kinderen, Huig- brouwerstraat 10a, van Heiloo. G. Rooker, Ger.k., assistent N.S., en echtgenoote en kinderen, St. Josephstraat 18, van Enkhuizen. J. H. P. Baten, geen, Baanpad 24, van Antwerpen. P. Blokker, N.H., melkcontroleur landbouwhuis, en echtgenoote, Houthavenstraat 20, van Amsterdam. M. Dekker, R.K., dienstbode, Langestraat 86, van Bovenkarspel. L. Mooij, Ger.k., dienstbode, Wilhelminalaan 8, van Baarn. R. Overbeek, N.H., winkelbediende, Kinheimstraat 29, .van Koog aan de Zaan. C. Vijse- ïaar, N.H.,assistent-accountant, Roemer Visscherstraat 10, van Am sterdam. F. Bruinsma, geen, dienstbode, Langestraat 94, van Emmen. M. Appelman, R.K. dienstbode, Dijkgraafstraat 38, van Berkhout. G. van Heijningen, R.K., dienstbode, Laat 96a, van Castricum. H. Plomp, rijwiel handelaar, N.H., Ritsevoort 17, van Bergen. O. van der Baan, R.K., grondwerker, Rembrandtstraat 39, van Rijswijk (Z.H.) D. de Geus, geen, tuinbouwer., Torenburg 1, van Zuidscharwoude. A. Dijkstra, Ger.k., kuiper, Spoorstraat 56, van Opsterland. J. Kannekens, R.K., dienstbode, Oudegracht 184, van Harenkarspel. E. van Scheers, N.H., verpleegster, Paul Kruger- straat 15, van Nieuwer-Amstel. G. J. van der Smaal, geen, contro leur crisis-zuiveicentrale, Ritse voort 36, van Amsterdam. W. H. van Rosmalen, N.H., commies Ned. Spoor, en echtgenoote en kinderen, Lyceumstraat 58, van Amsterdam. C. Th. Bruin, R.K., zonder ber., Breedstraat 51, van Bergen op Zoom. A. C. van Dam, R.K., dienstbode, van Houtenkade 12, van Haarlem. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Carlo Cavelli, de hooge- schoolrijder (rom.); hoofdrollen Ru- dolf Forster, Angela Salloker, Hans Moser. Toegang boven 14 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag geen voorstelling. Rcxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Vijf vroolijke vrouwtjes (hum.); hoofdrollen Karina Bell, Marguerite Viby. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Tusschen roem en geluk (rom.); hoofdrollen Camilla Horn, Theo Lin- gen en Louis Graveure. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Bismarck (hist.); hoofdrol len Paul Hartmann, Lil Dagover, Friedr. Kayssler. Toegang alle leef tijden. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 20 Juni. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden André du Lancêlle, psychografoloog en helderziende. Zaterdag 21 Juni. 6.30 uur, Sportpark Alkmaar, sportdemonstratie. 7 uur, dancing Harmonie, soiree Everybody. Zondag 22 Juni. 8 uur, 't Gulden Vlies, cabaret avond met o.a. Piet Kohier. Windhondenrennen te Heiloo, verl. Kerklaan, Egelshoek. CONCERT BERGEN'S MANNENKOOR. Op den schitterenden zomeravond die men gister beleefde, gaf Ber gen's mannenkoor onder leiding van den dirigent Karei Böhne een concert in dé Ruïne kerk. Hoewel deze uitvoering ten bate van 't orgel fonds was, verkeerde men toch eenigszins in het onzekere hoe groot de belangstelling voor dit concert zou zijn, omdat men met dit prachtige weer de menschen niet gemakkelijk naar een concert krijgt, dat niet in de openlucht ge geven wordt. Het bezoek echter werd een ware verrassing. De kerk liep vol, stoe len moesten er bijgezet worden. Het koor begon met een stemmig „Avondlied", later gevolgd door het welluidende „Haarlemsch lie- deke" van Hespe; het stoere „de Zee", evenals genoemd Avondlied, van Jac. Bonset; den tekst mooi il- lustreerende, en daardoor een com positie vol kleur' ..Geisterprozes- sion" van Schaaf, en het aloude, maar steeds nog effectvolle „Les' Martyrs aux Arênes", van de Rillé. Al die nummers kregen een uit stekend verzorgde vertolking, en dit gedeelte van het programma had men zich als uitvoering niet beter kunnen wenschen. De indruk door den koorzang verkregen, werd zoo mogelijk nog 'versterkt door den solozang van den heer Lourens Bogtman, uit Hilversum, een zanger, die hoe langer hoe meer bekendheid ver wierf, wat niet te verwonderen is, want Bogtman bezit een pracht ba- ritonstem waarmede gepaard gaat een fijne, gekuischte voordracht. Men heeft dat bewonderd in Psalmus 139 van Constant. Huijgens; „O Heer die daar des hemels tente spreyt", van Valerius; „Frohlich seid" (oud Duitsch volkslied) Pax Yobiscum, van Schubert en „Noc turne", van Cesar Franck. Alzoo slaagde dezen avond in alle opzich ten. De organist der Remonstrantsche kerk te Alkmaar, opende dit con cert met een eenvoudig „Andante" van Sam de Lange Sr. en accom pagneerde den solist. A. K. Bescheiden, als steeds, maakt on ze muziekverslaggever, de heer Kooger er slechts melding van, dat de organist van de Remon strantsche kerk het concert opende. Velen weten, dat hij die organist is en daarom wordt zijn bescheiden heid begrijpelijk. Wij gevoelen ons evenwel ditmaal verplicht er melding van te maken, dat het pu bliek ten zeerste onder de bekoo ring kwam van zijn meesterlijk orgelspel. Kooger heeft zich weer eens als een uitstekend toonkunste naar doen kennen. Red. Alkm .Crt. t EGMOND AAN ZEE. Uitreiking persoonsbewijzen. Met de uitreiking van de nieuwe persoonsbewijzen zal voor onze ge meente een begin worden gemaakt op Donderdag 26 Juni a.s. Men denke er dus om zoo noodig tijdig een foto te laten maken. Seizoenregeling. - Met het oog op het badseizoen sluiten de winkels thans, inplaats van om 8 uur, 's avonds om 10 uur. De sluiting van café's blijft onveranderd op 11 uur bepaald. De verdere seizoenregelin gen, uitbreiding van den autobus dienst, postverzending en openstelling van het postkantoor enz., treden in den loop der volgende maand in v.crking. Een nieuwe verbindingsweg. - De aanleg van een nieuwen verbindings weg tusschen de Zuiderstraat en den nieuw aan te leggen weg door de duinen van Egmond aan den Hoef naar zee, is dezer dagen gereed ge komen. Het werk is in werkverschaf fing uitgevoerd door de provincie onder leiding van de Ned. Heidemaat schappij. De gemeente heeft hiermee een prachtigen verbindingsweg ge kregen tusschen het zuidelijk deel van het dorp en de provinciale dui nen, waarmedè tot nu toe geen enkele verbinding bestond. Het is een prachtige, breede weg, die lang zaam glooiend vanaf de duintoppen in de Zuiderstraat uitloopt. Het is tevens de toegangsweg voor het Beatrixhuis. Op het hoogste gedeelte heeft men een schitterend uitzicht over het dorp, de zee en de duinen. Om dezen weg te kunnen aanleggen is o.a, een huis afgebroken. Langs den weg is aan weerszijden dennen beplanting aangebracht. Voor onze gemeente is deze weg een mooie aanwinst, die perspectieven opent voor de. uitbreiding van het dorp aan den zuidkant, langs den pro vincialen weg. EEN KUNSTENARES WORDT 70 JAAR. Mevrouw Lien van OsStraver te Schoorl hoopt 29 Juni haar 70sten verjaardag te vieren. Als bloemen- schilderes, zij leerde het schilderen van haar altijd opgewekten echtge noot, heeft zij aan velen levensblij heid geschonken. Ongetwijfeld zal het haar den 29sten niet aan belang stelling ontbreken en aan haar, die velen een beetje zon bracht, ook een zonnigen dag worden bezorgd. EGMOND-BINNEN. Vergadering L. T. B. - De afd. tuinbouw van den L. T. B. hield in café Apeldoorn Woensdag de alge- meene vergadering onder voorzitter schap van den heer P. Klaver. Inge komen was o.m. een brief van het hoofdbestuur, betreffende het be staansrecht van den L. T. B. in dezen tijd, dat volledig door de overheid wordt erkend. Mededeeling werd voorts gedaan aangaande bezoek van de tuinbouw school te Beverwijk. Besproken wer den de moeilijkheden om emballage te bekomen. Men zal hiervoor in ieder geval statiegeld moeten beta len in verband met 'de groote waarde, terwijl de leden zooveel mogelijk ge holpen zullen worden aan de be- r.oodigde aardbeienmanden, enz. Het rijden naar de veiling werd opgedragen aan den laagsten in schrijver, den heer N. Bakker. VROEGE AARDAPPELEN. fRooiverbod opgeheven. Met ingang van heden is hét rooiverbod voor vroege aardappelen opgeheven. Maandag zal er voor het eerst veiling zijn. De prijs is vast gesteld op 9 per 10Ó kilo voor groote van 28 mm. en hooger en voor kriel op 3 per 100 kilo. AANBESTEDING TE OUDORP. Onder architectuur van den heer C. D. van Reyendam alhier had Donderdag ten raadhuize te Oudorp de aanbesteding plaats van het verbouwen van de voormalige openbare lagere school tot gym- nastiekgebouw met twee noodwo ningen. Ingeschreven werd als volgt: W. Moejes voor 5655; P. Buis voor 5620; B. P. van Kooten voor 5612. De gunnning heeft mor gen plaats. LOONCONTRACT IN DEN TUINBOUW. Over het looncontract, dat tus schen werkgevers en werknemers in het tuinbouwbedrijf aan den Lan- gendijk moest worden afgesloten, be stonden tQt nu toe nog kleine ge schillen. Nadat eenige conferenties zijn gehouden, is men thans tot elkaar gekomen, zoodat een eensluidend voorstel aan de hoogere instanties ter goedkeuring kan worden voorge legd. In deze overeenkomst is het loon bepaald op 20 per week en ge durende de zes drukste weken (ge durende den aardappeloogst) 23 per week. De arbeiders zullen dan dagelijks een uur langer moeten werken, nl. van-5 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds. NOORDSCHARWOUDE. Onachtzaam geweest. - Doordat men vergeten had, het snoer uit den stekker te halen, is Donderdagmor gen bij de familie J. B., Pikstraat alhier, een strijkijzer, dat op tafel geplaatst was, door een paar lakens, een tafelkleed en zeiltje en door de tafel heen gebrand. De onachtzaam heid komt de familie B. wel duur te staan, al konden de gevolgen natuur lijk nog erger zijn geweest. HEILOO. Baldadigheid. - Aan den Heeren- weg ligt sinds een 4-tal weken een groote partij klinkers, welke noodig zijn voor de waterloozing langs het nieuw aan te leggen tegelpad. Kwajongens „spelen" thans ermee en vele ervan zijn reeds vernield. Hoewel meerdere burgers daartegen hun stem verheffen, gaat het „spel" regelmatig door. De politie, die na tuurlijk niet overal tegelijk kan zijn treedt af en toe op, doch kan niet alles voorkomen. Het is te hopen dat de steenen spoedig gebruikt worden voor het doel, waarvoor zij bestemd zijn. Diefstal rijwiel. - Donderdag middag werd ten nadeele van A. B die zijn distributie-bescheiden van het raadhuis had afgehaald, een fiets ontvreemd. Aangifte is gedaan bij de politie. Bijeenkomst Volkstuinders. - Ir. de Dinsdagavond gehouden bijeen komst onder leiding van den heer J. Govers, werd mededeeling gedaan van het adres aan B. en W. om re ductie te verkrijgen op de huur der tuintjes tot 50 pet, als een zeer ge ringe tegemoetkoming voor het vele werk wat is verricht vóór men tot zaaien en poten kon overgaan. Op het verzoek is afwijzend be schikt. Thans zal men een gelijklui dend verzoek aan den raad richten, doch het wachten is op de benoe ming van een nieuwen burge meester. De circulaire van het departement van landbouw en visscherij over op gaaf van de op de tuinen geteelde producten, was de voornaamste be spreking. Men kan hieruit lezen, dat men ontheffing van de verplichte levering kan krijgen, mits voor eigen gebruik; het weggeven of ver- koopen van wat men niet noodig heeft voor eigen gezin, is verboden. Het antwoord moet men zenden aan den voedsel-commissaris te Alk maar. De voorzitter zeide, dat men zich daaraan stipt moet houden. Uit de mededeeling blijkt, dat men van ge meentewege een en ander al heeft opgegeven, ook de grootte der per- ceelen en der gezinnen. Men was van oordeel dat men voor deze tege moetkomende houding van den voedsel-commissaris zoowel als voor de mededeeling van het gemeente bestuur, dankbaar kan zijn. Vervoerbewijzen. Zooals bekend mag men geen producten vervoe ren zonder vervoerbewijs (behalve kleine kwanturns). Nu moét men voor het vervoer een vergunning hebben. Komt die automatisch bin nen als men de verklaring aan den voedsel-commissaris heeft ingeleverd of moet men die aanvragen? Hier van heeft men geen zekerheid. Men zal te bevoegder plaatse inlichting vragen en zoo noodig de vervoerbe wijzen enbloc aanvragen. Zullen we een vereeniging van volkstuinderr oprichten? aldus de voorzitter. Na een korte inleiding werd met slechts 3 tuinders tegen zij meenden, dat als de toestand weer normaal wordt, het gros van een tuin zal afzien hiertoe besloten. Een commissie van drie z:de verder noodige formaliteiten vervullen. Voorts werd nog besloten om, als een vereeniging mag worden opge richt, een deskundige uit noodigen om zitting te nemen in het bestuur en hiervoor den heer Couwenhoven te vragen. CARLO CAVELLI. Harmonie-Theater. In deze boeiende film treedt Ru- dolf Forster op als Carlo Cavelli, de hoogeschoolrijder. Als kapitein graaf Werffen heeft hij indertijd zijn vriend doodgeschoten in een duel. Hij neemt ontslag uit den dienst en verdwijnt, doch men ziet hem later terug als Carlo Cavelli. Dan ont moet hij Irene, de zuster van zijn vroegeren vTiend en de conflicten ontstaan, als Irene verneemt, dat Carlo de moordenaar van haar broeder is. Maar dan besluit Carlo zich te rehabiliteeren en een geluk kig einde vormt het slot. Tal van fraaie opnamen ook uit het circus leven vethoogen de aantrekkelijk heid van deze film, die niet alleen door Rudolf Forster, maar ook door Angela Salloker uitstekend wordt gespeeld. TUSSCHEN ROEM EN GELUK. City-Theater. Deze succes-film brengt Louis Gravense als zanger en acteur, Ca milla Horn als actrice, Theo Lingen als vermakelijke intendant- en wijlen Adèle Sandrock als de vrouw, die haar zoon aanraadt zanger te wor den. De vele huwelijksproblemen van den gevierden zanger, met als slot het engagement bij de Staatsopera vormen een boeienden inhoud van een zeer''geslaagde film. BISMARCK. Victoria-Theater. Het grootsche film-epos: Bismarck brengt in beeld het leven en strij den van dezen grooten staatsman en begaafden politicus in al zijn bewo genheid en felheid, en Paul Hart mann geeft in de rol van den IJze ren Kanselier een diepdoorvoelde vertolking. Vier jaren van strijd uit het leven van den grooten staats man maakt men in deze film mee. In welverzorgde decors speelt zich de historische handeling af. De rol van koning Wilhelm wordt gespeeld door Friedrich Kayssler, terwijl verder in de film optreden Lil Dagover, Wer ner Hinz, Kathe Haack, Ruth Hel berg en Walter Frank. De figuur van voi) Moltke maakt eveneens groo ten indruk. Een boeiende film. VIJF VROOLIJKE VROUWTJES. Roxy-Theater. Een alleraardigste film, deze ge schiedenis van de Vijf zusters, die in Amerika uit Deensche ouders zijn 1 ïlaCOHS 11«' n slapte verdwijnen enet door het pittig opwekkende, krachtig versterkende en kalmeerende Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 20 Juni: op 3.11 onder 17.37 24 Juni Nieuwe Maan. Ongecorrigeerd. TWEE ARBEIDERS IN LOOI- KUIP OMGEKOMEN. Gistermiddag zijn te Best twee ar beiders, werkzaam bij de N.V. Bata schoenfabrieken bij het schoon maken van de looiers.kuipen door gassen bedwelmd. Enkele mede arbeiders, die het zagen, schoten toe en daalden in de kuip af om hulp te verleenen, doch geraakten nu zelf bewusteloos door de verstikkende gassen. Een zekere J. van Groesen, oud 24 jaar, ongehuwd en afkomstig uit Oirschot, bleek, toen het gelukt was hem- buiten de kuip te brengen, reeds te zijn overleden. Een tweede gehuwde arbeider, de 47-jarige A. Merks uit Best, gaf nog teekenen van leven. Hij is met een ander slacht offer, den heer van Bakel uit Eind hoven, wiens toestand zich eveneens ernstig liet aanzien, naar het zieken huis te Eindhoven overgebracht. Dit heeft niet mogen baten, want Merks is spoedig na aankomst in het ziekenhuis overleden. De toestand van den heer van Bakel is nog zeer zorgelijk. De arbeider M. Eijkemans, eveneens uit Eindhoven afkomstig, werd naar het gasthuis in Best over gebracht. Zijn toestand is bevredi gend. Nog enkele andere personen, die ook bedwelmd waren geraakt, kwamen na eenigen tijd bij en waren vrij spoedig hersteld. Het gebeurde heeft te Best diepen indruk gemaakt, vooral omdat de beide mannen het slachtoffer zijn geworden van hun ijver om hun in nood geraakte kame raden te redden. De twee slachtoffers waren gehuwd. ALKMAAR. GEBOREN: Hanny, d. van Corne lls de Grand en J. G. Snoeck. ONDERTROUWD: Jacob H. Eecen en Gerarda Vos. 'Jan D. van Stipriaan en Guurte Smit. Joannes Th. R. Bolleman en Afra M. Klaver. Cornelis Zwakman en Trijntje A. Visser. Pieter Th. B. Ris en Guurtje Molenkamp. OVERLEDEN: Jacoba Olij, gehuwd met R. Tromp, 55 jaar. OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Vrijdag 20 Juni 1941 STAATSLEENINGEN. Vork 4 Nederland 1941 98»/le 4 Nederland 1940 II 971s/36 1—314 Nederl. 1938 90V,„ 3 Ned.-lndië 1937. 89% BANK-1NSTELLINGEN Amsterd Bank .112% Handel Mij. Cert. v. 250125 Koloniale Bank. .184 Ned. Ind. Handelsbank 114'/. IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 136% Calvê Delft Cert. 69 NederL Ford300 Lever Bros 112t/4 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 205 CULTUUR MAATSCH. H. V. A390 Java Cultuur220 Ned, Ind. Suiker Unie .215% Verg. Vorstenlanden .106 PETROLEUM. Kon Petroleum225Vs RUBBERS. Amsterd. Rubber '41 Deli Bat. Rubber 191 Hessa Rubber .1201/j Oostkust13S Serbadiadi .116 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 309'/j JavaChina—Japan lijn 139 Kon Ned. Stoomboot 152 Scheepvaart Uüie ,160% TABAKKEN. Deli Batavia 190 Oude Deli257 Senembab 206 plm 2u 99 98 90% 90 113 124 184 113 136% 64 310 112 2C4 386 220 715 106 222 240 191 121 138 115 106% 138 152 158 190 258 204 geboren, doch na den dood der ouders, naar haar eigen land terug- keeren. Daar wenden zij zich na een jaar per brief tot hun oom, den rij ken landeigenaar Steen. En welke avonturen zich dan voor het vroolijke vijftal ontwikkelen moet gij eens gaan zien. Maar wij gallen u wel verklappen dat het einde een vijfvoudige bruiloft is. Dat zooiets echter niet zoo vlot voor el kaar komt, laat zich begrijpen. De film wordt door Karin Bell en verschillende Deensche acteurs en actrices zeer goed gespeeld.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2