Het St. Elisabeth- Ziekenhuis. AGENDA RECHTSZAKEN Vijf jaar hechtenis voor verboden wapenbezit. LAAlSït BERICHTEN SPORT Avondvierdaagsche. EERSTE BLAD Alkmaar, Zaterdag. Een verbouwing. Men schrijft ons van de zijde van het St. Elisabeth-Ziekenhuis: Op Maandag 23 Juni zal er eenige verandering komen in den gang van zaken 'in het St. Elisabeth-Zieken huis. Tot nu toe kon men nagenoeg uitsluitend in het ziekenhuis komen door den eenen hoofdingang, die ge legen is in den hoek van het hoofd gebouw aan de van Everdingen- straat. Door deze deur werden de patiënten opgenomen en kwamen ook de bezoekers hun opwachting maken. Aan dezen zelfden hoofdin gang werd van alles bezorgd, medi cijnen, pakjes, boeken, bloemen, enz. Hier kwamen zich aanmelden de familieleden van de zusters en het overige personeel, de vertegenwoor digers van de verschillende leveran- liers en fabrikanten voorts al dege nen, die op een of andere wijze in relatie wilden komen met de leiding of een der diensten. Ook het perso- neel vond hier de eenige gelegen heid tot contact met de wereld bui ten het ziekenhuis. Hier maakten de verschillende behandelende medici hun entree, terwijl de patiënten in loopende behandeling hier toegang kregen tot de diverse poliklinieken. Het is duidelijk, dat deze hoofdin gang een knooppunt werd van wegen, die naar mate de relaties van het ziekenhuis met stad en om melanden groeiden, steeds drukker begaan werden, met alle gevolgen van dien. Een pleisterplaats. Tijdens de bezoek-uren werd de omgeving van deze hoofddeur een pleisterplaats voor vele bezoekers en voor de vervoermiddelen, waar mede zij het doel van hun reis had - den bereikt, zooals fietsen, tandems of drie-wielers, kinderwagens, spori- karretjes en dergelijke meer, ter wijl daar tusschendoor bloemen- en fruitverkoopers de Zien-doet-koo- pen-theorie in praktijk trachtten te brengen. Dit op zich zelf zou men geen afkeurenswaardige handeling behoeven te noemen, maar alles te samen werd het vaak een wanorde lijk geheel. Men zou misschien van schilderachtigheid kunnen spreken, maar de gevolgen, die daaraan voor de interne organisatie binnen het ziekenhuis vastzaten, bleken op den duur onhoudbaar te zijn. Te meer, omdat naast den hoofdingang de telefoon-centrale is gelegen, zoodat het bedienend personeel aan de deur vaak ooren, oogen en handen te kort kwam om een ieder naar be- hooren te woord te staan, te contro leeren of behulpzaam te zijn. Een tweede officieele toegang. Daarom moest worden uitgezien naar een verbetering en deze werd gevonden in het aanbrengen van een nieuwen en tweeden officieelen toe gang tot het ziekenhuis. Hierdoor zal eenerzijds de tot heden gebrui kelijke weg worden ontlast, terwijl deze gelegenheid tevens zal kunnen worden gebruikt om een betere ont vangst voor patiënten en bezoekers te waarborgen. In den rechter vleugel van het hoofdgebouw is een flinke voordeur gemaakt, die toegang geeft tot een ruime vestibule, die voorzoover dit noodig kan zijn aan vele wachtenden plaats biedt. Vanuit een naastgelegen loge heeft de portier door een drietal groote vensters met loketten een goed overzicht om ieder, die zulks wensrht te woord te staan en inlichtingen te verstrek ken. Voor hen, die hier eenigen tijd moeten wachten, zijn langs de wan den zitplaatsen beschikbaar. Een af zonderlijke deur leidt vanuit deze vestibule direct naar de vertrek ken, die bestemd zijn voor de op neming van de patiënten en wel een aparte wachtkamer, annex bureau voor de zuster, die de opneming administratief moet verzorgen, waarnaast een behandelingskamer, waar de eerste verzorging van den binnengekomen patiënt kan geschie den. Tegenover de voordeur is in de vestibule de eigenlijke toegang tot het ziekenhuis en de poliklinieken, welke toegang vanuit de portiers loge electrisch wordt bediend. Al vorens dus in het ziekenhuis te kunnen binnengaan moet men zich bij den portier aanmelden. Want het is de bedoeling, dat deze nieuwe in gang uitsluitend gebruikt zal wor den door de patiënten, die opgeno men moeten worden, door de patiën ten, die loopende een der polikli nieken komen bezoeken en door familieleden en kennissen, die een der zieken willen opzoeken. Behalve voor deze aangelegenheden, dient men zich te blijven wenden tot den centralen thans in gebruik zijnden hoofdingang. De nieuwe regeling biedt echter ook nog de mogelijkheid tot enkele andere verbeteringen. Aangezien de nieuv/e ingang is gemaakt vlak bij de garage, mag worden aangeno men, dat het bezoek gaarne gebruik zal maken van de gelegenheid om fietsen, kinderwagens enz. onder be waking te stellen. De beschikbare ruimte voor fietsenberging bleek hier te klein te zijn, zoodat het noodzakelijk was uitbreiding te geven aan het aantal stallingsplaat sen. Gedurende de bezoek-uren zal van nu af aan een bewaker zich met het toezicht op de in bewaring ge geven vervoermiddelen gaan belas ten. Hij zal 'er echter tevens voor hebben te zorgen, dat geen fietsen meer voor het ziekenhuis worden neergezet. Een nieuwe regeling voor het bezoek. In de tweede plaats werd het door de nieuwe regeling mogelijk uit breiding te geven aan de gelegen heid tot bezoek. Tot nu toe golden voor de zaal-patiënten drie dagen per week als de officieele bezoekda gen. Nu zal er met uitzondering van den Zaterdag dagelijks be zoek kunnen komen en wel des na middags van 2 tot 3 uur en des avond van 65-2 tot 7 uur. Op de Zon dagen zal het middag-bezoek van 2 tot 3 y* uur kunnen blijven. Bui ten deze uren zal echter bezoek al leen in zeer bepaalde uitzonderings gevallen kunnen worden toegelaten waartoe een bijzondere toestemming verleend moet worden. Deze laatste maatregel is wel noodzakelijk om de verpleging en behandeling der zie ken ongestoord _te kunnen doen plaats vinden, waarbij ook voor de zieken de noodige en vaak zoozeer gewenschte rust gewaarborgd kan worden. Mede om wille van deze rust is het noodig gebleken in het vervolg aan niet meer dan twee personen tegelijkertijd toegang tot eenzelfden zaalpatiënt te verleenen. Daarbij zat dankbaar gebruik gemaakt worden van een methode, waarmede in het Centraal Ziekenhuis, alhier ,tot al- geheele tevredenheid, ervaringen werden opgedaan. Voor de bezoekers van eiken pa tiënt zijn in de portiersloge een tweetal toegangs-kaarten beschik baar, die aan den eersten en den tweeden bezoeker worden uitge reikt. Wanneer zich nu voor den zelfden patiënt een derde of een volgende bezoeker aanmeldt, wordt net reeds toegelaten bezek daarvan in kennis gesteld, zoodat het moge lijk wordt, dat een der bezoekers zijn plaats aan een opvolger afstaat Men ziet, dat aan het simpele feit van de ingebruikneming van een tweede voordeur velerlei gevolgen vastzitten. Bij de invoering van deze veranderingen heeft de leiding van het ziekenhuis zich gericht op haar eerste taak, n.l. een perfectionnee ring van de verzorging van de aan het huis toevertrouwde zieken Wanneer zij op de medewerking mag rekenen van allen, die op een of andere wijze daarmede te maken krijgen, dan is zij overtuigd, dat in de toekomst deze veranderingen voor de zieken in het St. Elisabeth- Ziekenhuis evenzoovele verbeterin gen zullen blijken. ANDRE DU LANCELLE IN 'T GULDEN VLIES. Gisteravond heeft de heer An- dré du Lancêlle voor een niet over- talrijk maar belangstellend publiek zijn experimenten-reeks te dezer stede besloten. Het mooie zomerweer en de groote belangstelling voor de aan komst van de wandelaars der Vier- daagsche zal over het algemeen op het bezoek in 't Gulden Vlies wel van invloed zijn geweest. Kenmer kend voor den indruk welke zijn experimenten op diverse belang stellenden maakten is zeker, dat op meer dan een avond dezelfde be zoekers het verloop der gebeurte nissen volgden. De heer du Lancêlle, wiens on begrijpelijke prestaties ook nu weer veler bewondering trokken, dankte aan het slot van den avond het publiek, den heer Mooy en last not least de Alkmaarsche pers voor den steun en de belangstelling van die zijde ontvangen. Zoo mogelijk zal de heer du Lancêlle in den loop van dit jaar nog eenmaal naar Alkmaar komen. MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Bij de te Amsterdam, Schagen en Alkmaar gehouden examens voor het Middenstandsdiploma Alge meens Handelskennis slaagden de heeren O. J. V- Aster,'P. Boer, P. ter Burg, Th. v. d. Burg, D. Hag- tingius, G. Kieft, S. Kok, J. H. Ooijevaar J. W. Zwart allen te Alkmaar, mej. M. Godijn, S. Hout man en J. Vis te Bergen, N. de Graaf te Egmond aan Zee, C. J. Glas, H. Kokkes, K. Kokkes, M. de Wit te Heerhugowaard, J. J. Mee- dendorp te Schoorl en K. Verweel te Stompetoren. MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL TE ALKMAAR. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomen de publicatie inzake aangifte tot toelating van leerlingen tot boven genoemde school. HOND KOMEN AANLOOPEN. Aan het Bureau van Politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een Belgische herdershond. Het dier zal eenigen tijd ter be schikking van den eigenaar blijven. lederen Zondagmiddag en -avond optreden band Siem Spruit in dan cing Harmonie. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Carlo Cavelli, de hooge- schoolrijder (rom.); hoofdrollen Ru- dolf Forster, Angela Salloker, Hans Moser. Toegang boven 14 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Vijf vroolijke vrouwtjes (hum.); hoofdrollen Karina Bell, Marguerite Viby. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Tusschen roem en geluk (rom.); hoofdrollen Camilla Horn, Theo Lin- gen en Louis Graveure. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Bismarck (hi§t.); hoofdrol len Paul Hartmann, Lil Dagover, Friedr. Kayssler. Toegang alle leef tijden. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 21 Juni. 6.30 uur, Sportpark Alkmaar, sportdemonstratie. 7 uur, dancing Harmonie, soiree Everybody. Zondag 22 Juni. 8 uur, 't Gulden Vlies, cabaret avond met o.a. Piet Kohier. Windhondenrennen te Heiloo, verl. Kerklaan, Egelshoek. GESLAAGD. Examen krankzinnigen verpleging. Mej. zr. G. ter Hoeven, eertijds werkzaam in het centraal zieken huis alhier, is in het academisch ziekenhuis te Utrecht geslaagd voor het diploma ziekenverpleging B (krankzinnigenverpleging). ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 22 Juni is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Lange- straat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één0 der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgen den morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. Beste Jongens en Meisjes Bijzondere omstandigheden waren oorzaak dat „PAM BIJ DE MAANAPEN" niet direct na het beëindigen van het verhaal in de courant, in boekvorm verkrijgbaar was. Maar nu zijn de boekjes op komst hoor Vanaf Maandagmorgen 9 uur kunnen jullie tegen afgifte van de bon, die heden elders in de courant staat, het boekje afhalen tegen de geringe prijs van 38 cent. Het ziet er weer keurig uit en is in prachtige kleuren gedrukt. Onze abonné's buiten de stad kunnen natuurlijk ook in het bezit van een boekje komen. Voor hen geldt het vol gende: zij storten 48 cent op onze girorekening (37060 N.V. v.h. HERM. COSTER ZOON, Alkmaar) of zenden dit bedrag op per postwissel; dan volgt franco toezending. De prijs is dus I 0.38. Franco per post f 0.48. zich spoedig moeten aanmelden om te weten dat er een voldoend aantal leerlingen zal zijn. De deelnemers moeten minstens 16 jaar oud zijn. De voorzitter herinnerde er aan, dat geen Zeeuwsche blauwen in de nabijheid van eerstelingen mogen worden verbouwd. Bij niet-nakoming dezer bepaling zal getracht worden dit door een politieverordening te verbieden. Over het vervoer der aardappelen werd medegedeeld, dat het bestuur van de L. G. C. zal trachten de aardappelen van Schermerhorn en de Rijp rechtstreeks in schuiten te vervoeren naar de plaats van be stemming, zoodat deze dan niet aan de veiling komen. Het vervoer werd opgedragen aan de fa. Visser te De Rijp, terwijl het vervoer van op scheping naar laadplaats zal worden verricht door Stam en de Vries. Zoo mogelijk zal getracht worden drie laadplaatsen te verkrijgen. Kermis. - Volgens besluit van B. en W. zal de kermis dit jaar doorgaan en gehouden worden 13, 14 en 15 Juli. Op 13 Juli zal er in de café's dansmuziek worden ge geven, terwijl Maandagavond een cabaretavond zal zijn. Dinsdagavond zal de tooneelvereeniging „Amici- tia" een tooneeluitvoering geven, terwijl zal worden aangevraagd om ook Woensdagavond dansmuziek te mogen geven. STOMPETOREN, Per boerenwagen naar boeren dansen. - Zooals bekend, is de ac tieve Schermer tooneelvereeniging „Aurora" in het bezit gekomen van een prachtigen oud-Hollandschen boerenwagen. Uiteraard vormt deze wagen thans de trots van de ver- eeniging en het ligt dus voor de hand, dat men zich dit bezit waardig wil toonen. Juist nu het gebruik van andere vervoergelegenheden dikwijls zeer bezwaarlijk is, is het vervoer met paard en wagen een niet te versma den redmiddel en wanneer men zich dan ook nog kan bedienen van een echten óud-Hollandschen boerenwa gen, dan vormt dat wel een bijzon dere attractie. Zoo denken ok de leden van onze tóoneelvereeinging Aurora erover en daarom hebben zij het plan geop perd een rijtoer te ondernemen en daarvoor o.a. den boerenwagen te gebruiken. De inzittenden van dit voertuig zullen zich in oud-Hol- iandsch costuum steken. Deze tocht zal nu worden gehou den op Zondag 22 Juni a.s. Het doel van de reis is al even fijn bedacht als de tocht zelf. Dit doel is n.l. Wij- denes, waar de toeristen zullen wor den ontvangen door de gymnastiek- vereeniging „Wilskracht", aldaar. Door de leden van deze vereeniging werden reeds eenige malen een aan tal oud-Hollandsche boerendansen uitgevoerd. Welnu, deze dansen zul len op verzoek van onze toeristen opnieuw voor het voetlicht worden gebracht. En dus gaat het Zondag met den boerenwagen naar de boerendansen! SINT-PANCRAS. De witlof komt te dun op. - De witlof die hier veel door de vroege kool wordt gezaaid, komt bij de meeste tuinders zeer dun op, wat zeker geen meevallertje is. De droogte doet zich gelden. - Door de groote droogte maken, de vroege aardappelen weinig loof. Zelfs bij die in de meren, wel ke toch geen gebrek aan water hebben, is het loof kort gebleven. Versch water is hier ook vereischt. SCHERMERHORN. Tuinbouwvereeniging. - Donder dag hield de tuinbouwvereeniging Schermerhorn en Omstreken een vergadering onder leiding van heer A. Kluft. De secfetaris deelde mede, ten einde zekerheid te hebben, een tuinbouwcursus dezen winter kan worden gehouden, de deelnemers den dat, dat WIERINGERWAARD. Candidaten polderbestuur. - Uit gaande van de afd. Wieringerwaard van de Holl. Mij. van Landbouw werd Donderdagavond bij den heer R. Breed een vergadering gehouden ter bespreking verkiezing van vijf vacatures voor hoofdingelanden en een wegens periodieke aftreding van den heer A. van Rijswijk. Voor deze vergadering was groote belangstel ling. Besloten werd om den heer A. van Rijswijk wederom candidaat te stellen. De overige vacatures waren: Jb. Kaan Kzn., F. A. F. Groneman, C. J. Blaauboer wegens leeftijdgrens en de heeren A. Rot en C. Waiboer. die tot heemraden waren gekozen. In deze vacatures werden gecandi- deerd de heeren D. Jimmink, T. Bij', E. G. Wonder, A. Borst en Metze- laar. Voor het Duitsche Kriegsgericht te Utrecht had zich gisteren te verantwoorden de 37-jarie E. uit Haarlem, ter zake van ongeoorloofd wapenbezit. In verband hiermede 'stonden ook terecht de 18-jarige en de 20-jarige broers L., eveneens uit Haarlem. Laatstgenoemden hadden op een avond in de omge ving van Haarlem eenige wapens opgevischt uit het water. De jon gens vonden het een attractie en beseften niet, dat zij gevaarlijk spel speelden. Zij kwamen in contact met beklaagde E., die op zijn beurt groote belangstelling toonde voor de opgevischte wapens en twee pistolen, welke nog in goeden staat waren, mee naar huis nam. E. had de wapens gekregen en stapte hier na, in gezelschap van een vriend, naar huis. Onderweg werd hij aangehouden door de politie. De president van het Kriegsge richt wees er op, dat beklaagde zoo verstandig had moeten zijn, die wapens niet mee naar huis te nemen, ook al waren zij uit het water opgevischt en ookal stond beklaagde E. zeer gunstig bekend. Er is, aldus spreker, nu genoeg ge waarschuwd, dat het streng ver boden is wapens bij zich te dragen. Dat had beklaagde E. kunnen we ten. Ten aanzien van de twee be klaagden L. merkte de president op, dat zij wellicht in jeugdige on bezonnenheid gehandeld hebben, maar voor E. is het feit veel ern stiger. Hij is in militairen dienst geweest en al heeft hij dan met de wapens niets gedaan en al had hij er dan ook, zooals is gebleken, geen kwade bedoelingen mede, het Kriegsgericht moet een einde ma ken aan dergelijke feiten. Tegen beklaagde E. werd vijf jaar tuchthuisstraf geëischt en tegen de andere twee drie maan den. Mr. E. J. Emmelot uit Utrecht hield hierop een langdurig plei dooi en bracht nog eens naar voren, dat E. geen kwade bedoelingen had. Hij ontmoette de jongens toe vallig bij de Ringvaart te Haarlem en nam de revolvers aan, zuiver uit het oogpunt van curiositeit. In zijn vonnis wees de president er- op, dat het feit, waaraan be klaagde E. zich had schuldig ge maakt, zeer ernstig is. Het mag dan wel zijn, dat er over hem talrijke gunstige rappor ten zijn ingekomen en dat zelfs een predikant het Kriegsgericht er op wijst, dat beklaagde nimmer iets heeft gedaan, dat tegen de be zettende overheid gericht is ge weest, het is nu eenmaal verboden om wapens bij zich te hebben. Be klaagde mag, wat het Kriegsge richt betreft, overal belangstelling voor hebben, maar laat hij zijn handen niet bezoedelen aan wa pens, want nu is het geduld van de bezettende overheid ten einde. Er moeten strenge straffen gegeven worden en wij moeten, aldus spre ker, personen als dezen verdachte de wapens 'uit de handen slaan. Hier dient een afschrikwekkend voorbeeld gesteld te worden, zoo dat de president beklaagde E. overeenkomstig den eisch veroor deelde tot een tuchthuisstraf voor den tijd van v ij f jaar, met dien verstande,/ dat er acht weken voor arrest werden afgetrokken. WAT BUITEN DE INLEVERINGS PLICHT VALT. Doublé, verzilverde voorwerpen, Zilmeta e.d. De Federatie ter behartiging van de belangen van den handel in gouden en zilveren werken verzoekt ons te willen mede- deelen, dat de directie van het rijkbureau voor non-ferro meta len haar heeft medegedeeld, dat doublé sieraden en verzilverde sieraden buiten de inleverings plicht vallen. Ditzelfde geldt voor roestvrij staal (Zilmeta1 e.d.) en verzil- verde zinken voorwerpen. Schuilkelders in Jeruzalem, Haifa en Telaviv. (D.N.B.) - Naar uit Caïro wordt gemeld, hebben de Engelsche militaire autoriteiten in Palestina opdracht gegeven,, tot deri bouw van bomvrije schuilkelders en schuilplaatsen in Jeruzalem, -Haifa en Telaviv. Wandelen Naar Langendijk er. Heerhugowaard. Begunstig door schitterend weer is deze Vrijdag zeer zeker een hoog^ tijdag voor de wandelsport gewoi> den. Een buitengewoon mooi par cours stond namelijk op het pro gramma. Reeds om vier uur gister ochtend toog de heer de Vet aan 't werk, om over Koedijk, St. Pancras, Broek op Langendijk en Heerhugo waard dit parcours uit te zetten. En, al was dat dus een vroegertje, hij beeft eer van z'n werk gehad, zooals de vele complimenten wel bewezen. Deze tocht was plm. 23 km lang en werd door 556 deelnemers mee- geloopen, n.l. 513 vierdaagscheloo pers en 43 deelnemers voor een avond. Op dit groote aantal deelnemers was gisteravond om half elf nog slechts één uitvaller. Eén deelne mer was niet opgekomen. Er werd heel goed .geloopen en de heeren commissieleden waren zeer tevreden. Volop is van de natuur en het mooie weer genoten. De E.H.B.O. vertelde, dat deze tocht ook wat blaren betreft een groot succes is geworden; immers, aigemeeh werden gister de blaren en de uitvallers verwacht. Niet één ernstig geval deed zich echter voor. Zeer zeker zijn verschillende mooie wandelprestaties geleverd, Iiironder neemt die van de jongste deelnemer, Cor de Jong, wel een eerste plaats in. Deze joh ge „Kievit" startte gister om vijf vóór zeven en was om vijf vóór half elf terug, zonder een en kel blaartje. Kranig. Een heel mooie prestatie leverde de voorhoede van gisteravond, be staande uit Sam Schut, Termaat e.a., allen erkende tippelaars, die er, zoo als we konden constateeren, een pracht techniek op na houden. Deze deelnemers hadden in een regelmatig tempo doorgestapt en bereikten als eersten de controle bij de Halvemaansbrug. Hier vertelde controleur Dilling hun, dat ze, wan neer ze zoo doorgingen, om kwart over negen reeds binnen zouden zijn. Onder leiding van den heer Boxem, die, hoewel commissielid, kans zag, dezen tocht mee te loopen, werd nu het tempo wat gematigd, zoodat precies om half tien deze tip pelaars als eersten binAhkwamen. Hier is zeker een woord van lof wel op z'n plaats. De groep van V. D. onder lei ding van den heer Conijn heeft ook steeds een keurigen indruk ge maakt. De bloemenhulde aan de finish was dubbel en dwars ver diend. Een mooi moment was, toen de marechaussee door de dikke rijen toeschouwers binnenmarcheerde. Dit kranige politiekorps had de spontane ovatie van de Alkmaarders wel verdiend. De deelnemers, die gister reeds klaar kwamen, feliciteeren we al vast met hun succes, de anderen wenschen we het beste voor van middag. Dan wordt gestart voor Eg- mond. Ook nu weer bestaat gelegen heid, voor één keer in te schrijven. Vanavond om zeven uur vindt in den Muziektuin de prijsuitreiking plaats. Voetbal DE WEDSTRIJDEN VAN MORGEN. Een klein, maar interessant en belangrijk programma vraagt mor gen nog' de aandacht. Voor het kam pioenschap van Nederland en voor de promotie in de afd. I, II en III kan morgen de beslissing vallen. Heracles behoeft in Almelo slechts gelijk te spelen tegen P.S.V. om kampioen van Nederland te zijp. E.D.O. en Emma behoeven slechts gelijk te spelen tegen K.F.C. en C.V.V. om naar de eerste klasse te promoveeren. In Apeldoorn ontmoeten Vitesse en P.E.C. elkaar voor de beslissing. In afd. IV nemen de promotie degradatie-wedstrijden nog eenige weken in beslag. In afd. V L.S.C.W.V.V. Van beteekenis zijn voor promotie nog in afd. I de wedstrijden Vole- wijekersElinckwijk, RapiditasH. F.C., Alcm. Victrix II—W.F.C. II en V.V.A. II—Q.S.C. II. L.C.O.—„HOOGE HUYS-BOYS" 1—1. De gespeelde avondwedstrijd tus schen de elftallen van Se L.C.O. en de voetbalver. Hooge Huys-Boys eindigde in een gelijk spel, 11, een uitslag, die de verhouding goed weergeeft. Het publiek dat in groo- ten getale was opgekomen heeft kunnen genieten van een wedstrijd vol spanning. INGEZONDEN STUKKEN -c GEOORLOOFD? Mijnheer de Redacteur. Ondergeteekende verzoekt be leefd antwoord op het volgende: Hedenmorgen ging ik een siga renwinkel binnen en vroeg 5 sigaren van 8 cent per stuk. (Zeker niet te veel, 5 stuks). Maar ik kreeg tot antwoord dat ik geen 5 sigaren van 8 cent kon koopen. Wel een paar van 8 cent, maar moest ik ook een paar van 10 cent per stuk koopen. Ik be dankte natuurlijk voor die eer en ring dan ook zoinder sigaren den winkel weer uit. Is zoo verkoopen toegestaan, of is dat eigendunkelijk handelen van den sigarenwinkelier? Het is te gek om los te loopen. Bij voorbaat dankend. EEN ABONNE. (In het algemeen is de voorwaar de, dat men iets kan koopen mits men daarbij ook iets anders koopt in den regel iets voor hoogeren prijs of iets dat de winkelier moei lijk kwijt kan ongeoorloofd. Men wende zich in dei-gelijke ge vallen tot de desbetreffende afdée- ling op het bureau van politie. Red. Alkm. Crt.)

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2