dl droom üellner levraagd. Neer zoekt vriendin. Klompertje Klomp STRIJKSTERS NETTE MEISJES. een MEISJE AGENDA GEMEENTERADEN EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN V ^0^ MARKTBERICHTEN ARRONDISSEMENTS RECHTBANK ieuiUetm W. J. BUNING. flinke Dienstbode, Flinke Dienstbode WIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN WASSCHERIJ S. KROM N.V. CHEMISCHE WASSCHERIJ EN VERVERIJ S. KROM N.V. EERSTE BLAD 3 Bioscopen. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Carlo Cavelli, de hooge- schoolrijder (rom.); hoofdrollen Ru- dolf Forster, Angela Salloker, Hans Moser. Toegang boven 14 jaar. Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Vijf vroolijke vrouwtjes (hum.); hoofdrollen Karina Bell, Marguerite Viby. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Tusschen roem en geluk (rom.); hoofdrollen Camilla Horn, Theo Lin- gen en Louis Graveure. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Bismarck (hist.); hoofdrol len Paul Hartmann, Lil Dagover, Friedr. Kayssler. Toegang alle leef tijden. Donderdag 26 Juni. 7.30 uur, Groote kerk, jubileum concert mannenkoor Orpheus. SINT-PANCRAS. De gisteravond gehouden verga dering van den raad dezer gemeen te werd door alle leden bijgewoond. Voorzitter was de heer Kroonen- b u r g, burgemeester. Ingekomen stukken en mededeelingen. a. Beschikking van het departe ment van H., N. en Sch., waarbij de sluiting der slagerijen op Maandag middag werd goedgekeurd; b. me- dedeeling dat aan de gemeente een rijksbijdrage voor B-steun wordt verleend; c. goedkeuring van de eerste en tweede suppletoire begroo ting voor den dienst 1940; d. eenige jaarverslagen. Alle stukken werden voor kennisgeving aangeno men. De Voorzitter deelde voorts mede: a. tengevolge van het nog steeds „werken" van den grond kun nen nog geen drie begravingen jn één graf plaats vinden; men zal zich Drukwerk is meestal haastwerk. Wij zijn daarvoor speciaal ingericht. N. V. HERMS. COSTER ZOON O 49. Niet zodra had Klompertje zijn lieve moeder gezien, of hij zette het op een lopen. Nou,. Klompertje had wel kleine beentjes, maar hij kon er toch een stevige vaart inzetten, dat weten jullie nog van dat avontuur op de kade, toen hij zijn vader achterna holde. 50. Je kunt begrijpen, dat moeder dolblij was, toen ze haar Klompertje- daar aan zag komen. Eerlijk gezegd had ze gedacht, dat er misschien wel eens iets gebeurd kon zijn, want die twee waren zo lang weggebleven. Ze had al wel vier keer aan de deur gestaan, om naar hen uit te zien. tot twee moeten beperken; b. de politiecel achter het raadhuis is thans geheel in orde; de oude cel is door het wegbreken van een schei dingsmuurtje bij het brandspuit huisje getrokken; c. de gedenk steen ter herinnering aan den ver bouw van het gemeentehuis is in de hall daarvan aangebracht; d. de contributie voor het registratuur bureau der Vereen, van Ned. Ge meenten is iti verband met de om zetbelasting verhoogd met 1 tot 36. Alles werd voor - kennisgeving aangenomen. Molestverzekering. De voorzitter bracht voorts ter sprake, dat het z.i. wenschelijk is een onderlinge molestrisico-ver- zekering te sluiten bij Centraal Be heer door tusschenkomst van de Vereen, van Ned. Gemeenten. Spr. wees erop, dat in een geval van oorlogsschade het Rijk voor gemeen tegebouwen niet anders vergoedt dan de daarop rustende schuld. Aan gezien nu de eigendommen van de gemeente Sint-Pancras alle schuld- vrij zijn, zou na een catastrofe daar voor dus geen vergoeding volgen. De kwestie was door B. en W. be sproken en als gevolg daarvan werd voorgesteld een molestverzekering te sluiten voor de eigendommen der gemeente. Spr. las in verband hier mee een uitvoerig schrijven van genoemde vereeniging voor. De jaarlijksche voorschotpremie zou 20 tot 35 cent bedragen per 1000 ver zekerd kapitaal; de omslag zou ma ximaal 100 maal de premie beloo- pen. Uit de genoemde besprekingen bleek, dat het eventueel te verzeke ren bedrag niet minder zou moe ten zijn dan 100.000. De heer C. Kloosterboer was tegen deelname in deze verzekering, omdat St. Pancras z.i. in een gunsti ge zóne ligt, zoodat het voor het ri sico te betalen bedrag naar zijn meening te hoog is. De voorzitter trok in twijfel of we hier wel zoo gunstig liggen. Daar is niets van te zeggen, bom men kunnen overal vallen. De heer de Vries vreesde, dat Sint-Pancras 3500 (de maximum- omslag voor 100.000) zal moeten betalen zonder zelf schade te heb ben opgeloopen. Een kustplaats kan zeer zeker beter de verzekering aan gaan. De heer Stammes was het met deze redeneering niet eens. Men moet méér uitgaan van de idee: Draagt elkanders lasten. De heer C. Kloosterboer: We zitten hier om te beslissen over de gemeentekas en niet voor ons als particulier. De voorzitter wees erop, da4 onlangs in de omgeving toch ook bommen zijn gevallen en. lang niet altijd aan de kust. Mogen we de risi co nemen om geen verzekering aan te gaan? Dè heer Timmer was vóór verzekering, omdat Sint-Pancras toch eigenlijk ook dicht bij de kust ligt. Wat is tenslotte voor een vliegtuig een afstand van een tien tal kilometers? Met 2 tegen 5 stemmen (de hee- ren C. Kloosterboer en de Vries) werd besloten de gemeente-eigen dommen te verzekeren, waarvoor B. en W. het bedrag zullen vaststel len. Zetkoolregeling. Van de tuinbouwvereeniging was het verzoek ingekomen om een be paling in de politie-verordening op te nemen, waardoor aan de zaad kool-regeling der vereeniging wet telijke kracht wordt verleend. B. en Wï" stelden voor om aan het verzoete te voldoen, zoodat de regeling geldt voor alle tuinders, ook dus voor hen, die niet bij de tuinbouwveree niging zijn aangesloten. Het voorstel werd goedgekeurd. Opheffing correspondentschap arbeidsbemiddeling. Nu de arbeidsbemiddeling door den rijkscommissaris is opgeheven tengevolge van centralisatie, werd de heer C. Booy Az. eervol ontsla gen als correspondent; tevens werd de verordening op de arbeidsbemid deling ingetrokken met ingang van 1 Mei j.l. Op" een vraag van den heer J. Kloosterboer bevestigde de voorzitter, dat het niet meer mogelijk is een werkkracht aan te nemen via het raadhuis; men moet daarvoor te Alkmaar wezen. Suppletoire begrootingen. Goedgekeurd werd de vierde sup pletoire begrooting 1940 tot een be drag van 951.20 aan af- en over schrijvingen, noodig tengevolge van overschrijding van de begrooting voor de begraafplaats. De gasvoorziening. Van de gascommissie was ingeko men een voorstel tot goedkeuring van de verlenging der dubbele gas leiding ten behoeve van de gas voorziening te St. Pancras, waarvoor de kosten zijn geraamd op hoogstens 5500. Dit voorstel werd zonder bespre king goedgekeurd, zooals het ook is aangenomen in de raden der andere belanghebbende gemeenten. Vergadering in comité. De raad ging hierop in comité ter bespreking van de gevolgen van het aan den heer Scheepmaker verleen de eervol ontslag als ambtenaar ter secretarie wegens zijn benoeming tot ambtenaar bij de rijksarbeidsbe middeling te Alkmaar. Na heropening werd met algs- meene stemmen besloten aan den eersten en eenigen ambtenaar ter secretarie, den heer C. K. Kroonen- burg, met ingang van 1 Juli a.s., me de in verband met het behalen van het diploma, een salaris toe te ken nen van 1500, waarvoor de nood zakelijke goedkeuring zal worden aangevraagd. De voorzitter dankte den raad voor dit spontane besluit. Hierna werd de vergadering ge sloten. ALKMAAR, 25 Juni 1941. (Alkm. Exportveiling). Aardbeien 50, An dijvie 2—11, Doperwten 25, Drui ven 274, Peulen 25, Rabarber 6, Raapstelen 2.60490, Snijboo- nen 4266, Dubbele spercieboonen 70, Tuinboonen 24, Tomaten 34 per 100 kg; Bloemkool le s. 9—12 2e s. 6, Kropsla 0.50—2.40, Kom kommers 5.20—13 per 100 stuks; Peterselie'1.50—3.60, Radijs 1.50 5.20, Selderie 8—12, Uien 2—12 en Wortelen 8.40—11 per 100 bos; Postelein per bakje 38—51 cent; Spi nazie per 8 kg 0.221.87. NOORDSCHARWOUDE, 2é Juni. (Noordermarktbond). 3500 kg Ra barber (afw.) 4.80; 5350 kg Schot- sche muizen 10 en Kriel 3. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Juni. (Lang. Groentenveiling)23300 kg Tomaten (A, B. en C) 34; 900 kg Rabarber (afw.) 4.80; 700 bos Peen 11; 108800 kg Aardappelen: Sóhot- sche muizen 10 en Kriel ƒ3; 240 krop Sla 1.20. Zitting van Dinsdag 24 Juni. EEN DRAAD GESPANNEN. Voor de Alkmaarsche rechtbank had zich Dinsdag te verantwoorden de te Wieringerwaard wonende chauffeur J. B., die er van werd be schuldigd dwars over een aan zijn baas toebehoorend overpad een tele graafdraad te hebben gespannen met de bedoeling, dat D. V., die van het overpad gebruikt maakte, in het don ker tegen de draad aan zou fietsen en zoodoende leelijk zou vallen. Het motief vóór deze daad zou zijn: af keer van de politieke overtuiging van D. V. Verdachte ontkende dat hij de be doeling had gehad D. V. letsel te be zorgen. Zijn baas had bezwaar, aan V. en diens familie en personeel langer het recht van overpad te ver- leenen, waarom de doortocht werd verboden. Later moest dat verbod herhaald worden en toen verdachte aan een der knechts van V. het ver bod mededeelde, was die knecht te rug gegaan om het aan z'n baas te vertellen. Verdachte had toen, om het pad af te sluiten, of om althans het fietsen onmogelijk te maken, tus schen twee palen dwars over het pad een draad gespannen. door Eleanor Elliot Carroll. 42) Margaret- paste zich aan de om standigheden heel handig aan en stond erop, voor den uitzet der jonge bruid te zorgen. Het had er werkelijk veel van weg, of ze in die dagen niet genoeg voor de bruid kon doen. Onvermoeid ging ze met haar uit winkelen. Wat Am brose de opmerking ontlokte, dat ze, naar zijn meening, de O'Reilley en de Obispo Straat tot in alle hoeken en gaten kenden. Sportkleeren, avondjaponnen, hoe den, schoenen en kousen werden bii dozijnen gekocht. Stapels zij den onderkleeren. Gwynne protes teerde tegen zooveel buitensporig heid, maar Margaret was niet te overreden, minder te bestellen. „Ik moet mijn dankbaarheid too- nen, lieve kind", zei ze. „Het is een soort zoenoffer. Robin is heel zjjn leven min of meer een zoon voor me geweest en ik hoop zoo dat je veel zult willen vergeten al was het alleen ter wille van hem. Mis schien komt er nog eens een dag, dat je zelfs van mij gaat houden". „Dat doe ik al", antwoordde Gwynne oprecht gemeend. „Is alles vergeven, Gwynne?" „Toe nou, Margaret!" Ze duwde haar handje kinderlijk, zonder een spoor van wrok, in die van Marga ret. En zoo spraken ze zwijgend af, dat over het gebeurde nooit meer een woord zou gesproken worden. Toen ze op den trouwdag hun hotel verlieten, om naar de Trini- ty-kerk te gaan, straalde de zon in vollen luister over het jonge paar. Ambrose Maitland geleidde de bruid naar het altaar. Met om floerste oogen keek hij naar het verheerlijkte gezichtje onder den kanten sluier, terwijl ze stonden te wachten op de eerste tonen van den Hochzeitsmarsch. „God zegene je, Gwynne", mom pelde hij. „Hij beware jepvoor alle verdriet, je heele leven lang!" Ze fluisterde iets terug, maar ze wist zelf niet, wat ze zei, want op hetzelfde oogenblik zette het orgel in en betraden ze het kerkgebouw. Het kleine gezelschap in de reus achtige kathedraal bestond niet voor haar. Ze waren daar slechts met hun beiden alleen, als bevon den ze zich weer op een eenzaam eiland midden in den oceaan. Al leen was de toestand nu zoo heel anders. Toen waren ze mijlen ver van elkaar verwijderd. Nu stonden ze op het punt voor tijd en eeuwig heid vereenigd te worden. Ze keerden terug naai" het hotel, waar Gwynne zich zou verkleeden. Zij had willen trouwen in haar keurige reiscostuum, dat ze met die bedoeling had gekocht, maar Ro bin had erop gestaan, dat ze in een bruidsjapon zou trouwen. „We trouwen slechts eens in ons leven", had hij beslist gezegd. „En dat wil ik met alle mogelijke plech tigheid doen. Zóó, dat onze klein kinderen het er nog over zullen hebben!" De boot naar New-York zou in den namiddag afvaren en ze had den dus niet al te veel tijd meer over. Mevrouw Maitland en Rachel hielpen Gwynne, maar Inez, die de trouwplechtigheid niet had bijge woond, liet zich ook nu niet zien. Maitland met zijn vrouw en Julian Faust vergezelden de jonggetrouw den naar de boot en bleven op den steiger staan wuiven, tot het schip afvoer. Het laatste wat Gwynne zag, was Julian, die met zijn hoed stond te wuiven. Ze wierp hem met beide handen kushandjes toe. „Nu al aan het flirten, mevrouw Lee?" vroeg Robin met voorgewen de verontwaardiging. Hij kon zien nu een grapje veroorloven. Ze be hoorde hem nu immers geheel toe! „Met Julian blijf ik altijd flirten", zei Gwynne tot haar echtgenoot. „Daar moet jij je maar op voorbe reid houden!" Buiten de haven gekomen bega ven ze' zich naar hun met bloemen versierde hut en daar vonden ze een verzegelde enveloppe, geadres seerd aan: „Den Heer en Mevrouw LeeCameron". Hiermede geven wij kennis dat op 21 Juni te Elberfeld is overleden onze hooggeachte oud-patroon, de Heer Zijn nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blijven. Personeel fa. M. MEIJER Zn. Alkmaar. In doktersgezin te Alkmaar wordt gevraagd met 1 Aug. of eerder een geheel zelfstandige, liefst R.K., voor dag en nacht. Brieven of persoonlijke aanmel ding Mevr. JUNGERHANS, Kenne- merstraatweg 115, Alkmaar. gevr., zelfstandig kpnnen koken en werken. Café POPULAIR, Regu- liersbreestr. 51, Amsterdam C. B.z.a. MEISJE v. d. en n., zelfst. k. w. en eenigsz. m. koken bek., liefst Alkmaar of Heiloo, v.g.g.v. Br. letter L 273 Bureau v. d. blad. Huize DE VRIES, Raadhuisstraat 10, Bergen N.H. vraagt en Circa 30 jaar. Brieven onder lett. N 275 bur. van dit blad. vraagt voor den controledienst. Aanmelden: Fabriek Noordzijde. Bij het getuigenverhoor werd de marechaussee S. door den president, mr. baron Tuijl van Serooskerken, uitvoerig ondervraagd. Verdachte had aanvankelijk ont kend met de draad booze bedoelin gen te hebben gehad, maar later had hij zijn ware bedoeling toegegeven. De verdediger, mr. D. Buiskool: Hebt U verdacte bedreigd en uitge scholden? S.: Dat is niet waar. Geteuige gaf wel toe eenige poli tiek klinkende uitdrukkingen van mii.der vriendelijken aard te hebben gebruikt. De president gaf hem daarover een ernstige vermaning. Mr. Buiskool: Verdachte zegt, dat S. hem een heelen nacht en den daarop volgende dag tot drie uur in een koud arrestantenlokaal heeft achtergelaten, na het eerste verhoor. President: Is dat zoo? S.: Ik heb verdachte wel in het lokaal opgesloten, maar ik weet niet hoelang hij er in gebleven is, want ik ben daarop ziek naar huis gegaan. Verdachte verzekerde dat men hem bij het tweede verhoor, drie we ken later, gedwongen had te beken nen. Verdachte verzekerde dat hij de draad alleen gespannen had om het fietsen of het langsloopen te verhin deren, niet om V. te laten-veronge- lukken. De president hield hem on der het oog, dat hij dan beter een bordje neer had kunnen zetten of een witte plank over het pad had kunnen plaatsen. De burgemeester van Wieringer waard, ook als getuige gehoord, ver zekerde, dat het tweede verhoor, waar hij bij was, correct was ge weest en dat van bedreigingen geen sprake was geweest. Verdachte had tot het laatst toe ontkend, maar ten- slote was hij door de mand gevallen. De als getuige a décharge ge hoorde patroon van verdachte ver klaarde, dat hij inderdaad veel last had van fietsers die op het over pad, reden waarom hfj den toe gang verbood. Getuige was ook bij het eerste verhoor door marechaussee S. ge weest. Die had inderdaad ver dachte bedreigd en uitgescholden en de term: „Liever zet ik mijn revolver op je buik" gebezigd. De officier, mr. de Bruijs Tack, meende, dat uit de getuigenverkla ringen en de omstandigheden vol doende was gebleken, dat verdachte het opzet had V. over den draad te laten vallen, Spr. nam ook politieke meeningsverschillen als motief aan en hij aanvaarde het verweer van verdachte en diens verhaal over de bedreigingen door den politieman, niet. Wat verdachte had gedaan was een laaghartige manier van optreden, die volgens spr. niet met geldboete kon worden afgedaan, maar met ge vangenisstraf moest worden ge straft. Spr. vorderde vier maanden gevangenisstraf tegen verdachte. De verdediger, mr. Buiskool, achtte het onmogelijk te bewijzen, dat ver dachte het opzet had gehad om V. over den draad te laten vallen.V. wist bovendien, dat het pad voor hem verboden was, want hij was door zijn knecht gewaarschuwd. Ver dachte had zich nog nooit met de politiek ingelaten. Hij had zich een voudig de gevolgen van zijn daad, waarmee hij bedoelde den toegang tot het pad af te sluiten, niet gereali seerd. Pleiter gispte het opbrengen van verdachte met de boeien om door het heele dorp en 't opsluiten gedurende langen tijd in het arrestantenhok. Dat hij drie weken later weer ge haald werd en toen, na weer onder druk te zijn gezet, zooals bij be weerde, bekende, behoeft geen be vreemding te wekken. Tijdens het verhoor bij den rechter-commissaris heeft verdachte, die nu de sfeer van bedreiging gebroken voelde, onmid dellijk zijn verklaringen herroepen. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De uitspraak werd bepaald op 8 dagen later. GOUDEN TIENTJES WAREN VERGULDE HALVE GULDENS. Begin Maart bood de 32-jarige veekoopman M. O. uit .Alkmaar in een café te Purmerend gouden tientjes te koop aan. Een meubel maker en een paardenhandelaar kochten samen twaalf munten voor 350, doch kwamen weldra tot de ontdekking, dat zij bedrogen wa ren, want de gouden tientjes bleken vergulde halve guldens te zijn. De meubelmaker ging den verkooper achterna een zorgde er voor, dat de politie hem inrekende. De man, die veertien dagen geleden wegens op lichting voor de Haagsche recht bank terecht stond, hoorde acht maaden gevangenisstraf tegen zich eischen. De rechtbank veroordeelde hem heden tot een jaar gevangenis straf. Eén kennis van O., de grondwer ker A. H., stond voor een dergelijk feit terecht, doch verklaarde, niet geweten te heben, dat de munten, uie O. in zijn jaszak gestopt had met het verzoek ze te verkoopen, valsch waren. De officier had vrij spraak van dezen verdachte ge vraagd. Conform den eisch werd de grondwerker gister vrijgespro ken. Gwynne scheurde den brief open en las hem hardop voor. „Robin en Gwynne, Van ganscher harte wensch ik jullie beiden het geluk toe, dat zoo volop verdiend is. En ik hoop, dat jullie me zult kunnen vergeven. Hierbij een klein geschenk als tee- ken mijner diepe oprechtheid. Inez". Robin maakte het pakje open. Er zat 'n gouden, met diamanten be zette sigarettenkoker in, met Ro bin's monogram. Verder 'n prachtige dof gouden armband met saffieren voor Gwynne, met aan de binnen zijde het inschrift: „Verdiend ge luk brengt zegen". Zijwgend staarde Gwynne lang op die enkele woorden. Robin ech ter schoof beide geschenken min achtend van zich af. „Zullen we ze aan haar terugstu ren?" vroeg hij. „Dat is mijn idee tenminste. Hoe denk jij er over?" Gwynne sloeg haar armen om zijn hals heen. „Zij heeft alles verloren, wat ik gewonnen heb, lieve jongen en ik heb medelijden met haar. We zul len haar geschenken houden en haar een dankbetuiging sturen En dat doet me aan nog iets den ken. Help me onthouden, dat ik zoqdra we in New-York aan wal zijn, een prentbriefkaart stuur aan een vriendin van me'. „Wie is die vriendin?" vroeg hij nieuwsgierig. „Een verpleegster in St. Margaret's Hospitaal, Sue Dalton. Zij voorspel de me, dat ik ik meen, dat ze zei „den eenen en eenigen man" op de ze reis zou ontmoeten. Ze beweert, dat ze het verleden, het tegenwoor dige en de toekomst kan lezen". „En héb je hem ontmoet?" vroeg Robin, haar gezichtje opheffend om haar diep in de oogen te zien. „Zeker", antwoordde ze onmid dellijk. „Allerliefste!" zei Robin en ver borg zijn gelaat in haar roodgou den krullen. „Het is dat alles waard geweest, nu het... zóó is!" EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3