f KLOMPERTJE KLOMP QE VREESELIJKE VERDENKING Ons land en de strijd in het Oosten. RADIOPROGRAMMA GEMEENTERADEN KANTONGERECHT J ÜeuiÊeUm 1 m;, y EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN 4 JL j -i TWEEDE BLAD (Van onzen Haagschen correspondent). De jongste wending, die de ge weldige worsteling, welke wij be leven, heeft genomen, moet het overgroote deel van ons Nederland- sche volk niet onsympathiek zijn, voorzoover althans aan een oorlog het praedicaat „sympathiek" kan worden toegekend. Ons. volk im mers heeft altijd een instinctieve afkeer gevoeld voor het bolsjewis tische Sovjet-Rusland en, mét Zwit serland, was ons land het eenige, dat tot het laatste toe een officieele erkenning van de Sovjet-Unie heeft geweigerd. Hoezeer heeft de loop der gebeurtenissen uitgewezen, dat wij Nederlanders in dit opzicht juist hebben geoordeeld! Wij zeggen dit niet om ons daar bij farizëisch op de borst te slaan en nog minder om ons te verhoovaar- digen op ons juiste inzicht. Het dient trouwens eerlijkheidshalve erkend te worden, dat ook het nieuwe Duitschland zich van het begin af aan de gevaren van het Russische bolsjewisme bewust is geweest. Wie hieraan mocht twijfe len, verdiepe zich nog maar eens in Hitler's „Mein Kampf". Het feit, dat de Duitsche Führer in Augus tus 1939 het veelbesproken verdrag met de Sovjets sloot uit louter politieke overwegingen en noodge dwongen, teneinde een funeste om singeling te ontkomen doet hier aan niets af. Er is immers alle re den toe om aan te nemen, dat Hit- Ier tot dit beslui is gekomen met een bloedend hart, omdat juist hij zich geen illusies kon maken over de consequenties, ook al moge hij dan korten tijd hebben gehoopt, dat de bolsjewieken misschien nog tot inkeer waren te brengen en zich zouden willen voegen in een geordende Europeesche samenle ving. In het belang van zijn land en volk heeft Hitier naar alle kanten getracht, den vrede te bewaren, ook naar de zijde van Rusland; echter gelukkig niet tot eiken prijs. Dit laatste bewijst thans de veld tocht de kruistocht tegen het bolsjewisme. Van Nederlandsch standpunt uit gezien kunnen wij niet anders dan dankbaar daarvoor zijn. Want in dien men al ten aanizen van den oorlog op de vorige fronten meen- dé - te moeten twijfelen aan Hitler's oprechte bedoelingen met Europa, zoo is dat voor den eerlijken en objectieven beoordeellaar thans niet meer wel mogelijk, omdat het hier duidelijk is, dat het Duitsche verzet tegen den vurigen machts wellust van den bolsjewistischen beer van principieele beteekenis is voor geheel Europa, en dus even zeer voor ons eigen land. Jarenlang zijn wij Nederlanders wij zeiden het reeds in den aanvang overtuigd geweest van de Euro peesche noodzakelijkheid tot bevei liging tegen de bedreiging van het immoreele, godlooze eri onmensche- lijke bolsjewisme. Het zou derhalve dwaas en oneerlijk zijn, thans te doen, alsof dit gevaar niet zoo groot zou wezen. De gebeurtenissen van het afge- loopen jaar hebben deze dreiging en dit jaar immers eerder duidelijker gemaakt dan verkleind. Wij hoeven slechts namen te noemen als Fin land, Litauen, Letland, Estland. Al de gruwelijke weedom, welke de Sovjet-Unie als bolsjewistische zege ningen over deze onmachtige landen heeft uitgestort, is toch waarachtig welsprekend genoeg! Daarom zou het onwaarachtig zijn, indien wij Nederlanders thans, nu het Duitschland is, dat den strijd tegen het Roode gevaar heeft aange bonden, onze vroegere overtuiging zouden verloochenen en ons bepalen tot de houding van een veelal nog niet eens welwillenden toe schouwer. Het beroep, dat de rijkscommissa ris in zijn groote Amsterdamsche rede van Vrijdagavond, over de hoofden der aanwezige Duitsche en Neder- iandsche geestverwanten heen, op ons geheele volk heeft gedaan, ver dient begrip en gehoor te vinden. De omstandigheid, dat het de hoogste vertegenwoordiger der bezettende overheid was, die dit beroep op ons deed, mag hierin toch eigenlijk geen verandering brengen. Waar het hier immers minstens evenzeer gaat om een Nederlandsch belang, toone ons volk die grootheid van ziel, waartoe het zich in den loop der eeuwen meermalen heeft weten op te werken en waardoor het zich vermocht te onderscheiden. Van ons wordt niet geëischt, dat wij mede ten strijde zullen trekken; wél wordt verwacht, dat wij begrip zullen toonen voor de geweldige ge beurtenissen, die zich thans in het Oosten voltrekken. De rijkscommis saris zei in bovengenoemde rede in zijn oproep tot ons, Nederlanders: „Zij treden mede aan voor het wel zijn van hun eigen volk, als zij hun economische ervaring en hun dis cipline beschikbaar stellen voor de exploitatie van de economische mo gelijkheden en de beveiliging van de orde." Geen Nederlander kan met recht deze medewerking van de hand wijzen. C.A.O. IN DE METAAL NIJVERHEID. Bij beschikking van het college van rijksbemiddelaars is een groot aantal bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst in de metaal nijverheid de dato 13 Sept. 1940, af gesloten tusschen den metaalbond (werkgeversvakbond in de metaal nijverheid) en de r.k. vereeniging van werkgevers in de metaalnijver heid eenerzijds en den algemeenen Ned. metaalbewerkersbond, den chr. metaalbewerkersbond in Nederland en den Ned. r.k. metaalbewerkers bond anderzijds, algemeen verbin dend verklaard voor de werkgevers en werknemers in de metaalnijver heid. Deze regeling geldt voor de werkgevers in de metaalindustrie, die op 1 Januari 1941 ten minste 25 arbeiders in dienst hebben en door de rijksverzekeringsbank zijn inge deeld in een der groepen XI, XII en XIII van het K.B. van 16 April 1925, S. 145. De algemeen verbindendverkla ring is niet van toepassing op de af- deelingen blikdrukkerij en litho grafie van de blikfabrieken, het ca- rosseriebedrijf, de centrale verwar mingsindustrie en de scheepsbouw- nijverheid in de provincies Gronin gen, Friesland, Drenthe en Over- ijsel. De verbindendverklaring ge schiedt voor het tijdvak van 15 Juli 1941 tot en met 15 September 1941. HANDEL IN GEBRUIKTE MOTOR RIJTUIGEN GEORDEND. Het is noodig gebleken den koop en verkoop van gebruikte auto's en motorrijwielen aan bijzondere voor schriften te 'hinden. De basis van de prijscontrole, de vergelijking van den prijs op 9 Mei 1940, was voor den handel in tweedehandsch mo torrijtuigen niet zeer bruikbaar, omdat deze prijs in den regel ont brak. In de plaats daarvan heeft men, naar de gemachtigde voor de prij zen mededeelt, een taxatiesysteem ingevoerd. Dit is omschreven in een beschikking van de secretaris sen-generaal van de departementen van handel, nijverheid en scheep vaart en van waterstaat, welke m de staatscourant van heden is ge publiceerd. Voortaan zal men nog slechts een gebruikt motorrijtuig mogen koopen of verkoopen, indien er een waardebewijs aanwezig is. Dat be wijs kan men. aanvragen bij de rijksverkeersinspectie, die er voor zorgt, dat de auto of de motor door deskundigen wordt getaxeerd. De getaxeerde waarde wordt bij het waardebewijs vermeld. Het is uitdrukkelijk verboden WOENSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.40 Gr.pl. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gr.pL 10.45 Pianospel. 11.Voor de kleuters. 11.20 Om roeporkest. 12.Puszta-orkest. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1. Cello met pianobegeleiding. 1.30 Gr.pl. 2.15 De melodisten en solist. 3.Voor de vrouw. 3.20 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 4.Bij bellezing. 4.20 Voor de jegud. 5. Gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Voor de rijpere jeugd. 5.45 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.15 Voor den binnenschipper. 6.30 Omroeporkest. 7.— BNO: Econ.- vra gen van den dag. 7.15 Voor de kleu ters. 7.25 Gr.pl. 7.30 Volkszang met pianobegeleiding. 8.£NO: Nieuws ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Cabaretprogr. 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.10.15 BNO: Eng. uitz. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 10Morgen wijding (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.20 Pianovoor dracht. 10.40 Causerie „Een herinne ring aan P. A. de Genestet, gestorven KOEDIJK. ^Raadsvergadering. - Als naar gewoonte, duurde de raadsvergade ring van gisteravond weer buiten gewoon kort: slechts een paar minuten. Medegedeeld werd: a. dat goedgekeurd is terugontvangen van Ged. Staten de gemeenterekening van het dienstjaar 1939; b. idem het gewijzigde besluit tot verkoop van het land aan Bruin te Sint- Pancras; c. bericht is ontvangen van Ged. Staten van Noordholland dat tegen de opnieuw vastgestelde kinderbij slagverordening bij den secretaris-generaal van het depar tement van binnenlandsche zaken geen, bedenking bestaat; d. dat goedgekeurd terug werd ontvangen het besluit tot het heffen van een straatbelasting tot 1 Januari 1944. Een paar administratieve wijzigin gen in de begrootingen voor 1940 en 1941 werden zonder stemming goedgekeurd. In verband met de opheffing van zijn functie tengevolge van de cen tralisatie der arbeidsbemiddeling werd den heer J. Smit eervol ont slag verleend als correspondent der arbeidsbemiddeling. Op een desbe treffende vraag of ieder, die nu personeel heeft aan te nemen, daar voor naar Alkmaar moet, antwoord de de voorzitter bevestigend. Uw druKwerk, groot of klein is bij ons in handen van goede vaklieden. N V. HERMS. COSTER ZOON een prijs te betalen of te vragen, die hooger is dan de taxatieprijs, indien de verkooper een gebruiker is. Is de verkooper een handelaar, dan mag hij den taxatieprijs met ten hoogste 15 pet. verhoogen. TAPTEMELK TEN HOOGSTE 0.1 PROCENT VET! In de Nederlandsche Staatscou rant van gisteren is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van landbouw en visscherij, waarbij het in consumptie brengen van tap temelk met een vetgehalte van meer dan 0,1 procent wordt verboden. Dcodelijk ongeval. - De 12- jarige M. Gaasbeek te Ede wilde op den weg RenswoudeDe Klomp met een melkwagen meerijden. Hij stapte echter mis, waardoor hij een voorwiel over het been en een ach terwiel over het hoofd kreeg. Hij was onmiddellijk dood. 80 aar geleden op 2 Juli 1861". 11. Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 11.30 Viool met pianobegeleiding. 12.Ber. 12.15 Orgelconcert. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.En semble Erica Helen. 1.45 Omroep orkest. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Ver korte opera „Tosca" (gr.pl.) 4. Vioob fluit en alt. 4.25 Gr.pL 5. Cursus „Het geestelijk karakter van ons volk" (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Amus.-orkest en solist. 6.15 Orgel concert. 6.45 Rep. 7.BNO: Bra- bantsch praatje. 7.15 Pianospel. 7.30 Causerie „Volksgezondheid". 7.45 Gr.pl. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Res.-orkest en soliste. 9.Boekbespr. 9.20 Gr.pl. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.05 10.15 Gr.pl. Zitting van 27 Juni. Schriftelijke uitspraken. L. A. S. te Heiloo, overtreding van de vestigingswet, vrijgesproken. J. S. te Rotterdam, overtreding van art. 3 der motor- en rijwielwet, vrijgesproken. Mondelinge uitspraken. Overtredingen ver duisteringsverorde ning: J. K. en M. P. te Uitgeest A. P. C. de W. te Heiloo, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. J. v. W. te Alkmaar, 3 boete of 1 dag hechtenis. W. F. A. te Heiloo, A. S. en Th. S. te Heemskerk, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. P. P. M. te Schagen, 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen veror dening verkeersbeper- k i n g (te laat op straat): W. B. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hech tenis. A. M. te Alkmaar, 4 boete of 2 dagen hechtenis. H. A. R. te Spanbroek, 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. B. te Broek op Lan- gendijk, A. de B. te Schagen, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. J. C. H. te Heiloo, 7.50 boete of 5 da gen hechtenis. Overtredingen veror dening identiteits plicht: M. C. O. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hecht. N. B., S. P.. A. J. P., M. K. en J. A. te Alkmaar. Th. S. te Beems er, J. S. te Amster dam, D. B. te Warder, K. van T. te Grootschermer, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. T. N. te Wie- ringen 2 plus f 6 boete of 1 plus 4 dagen hechtenis. Overtredingen ver- keersverordeningen: M. G. v. d. B. te Bergen, 1 boete of 1 dag hechtenis. P. S. te Noord- scharwoude, H. L. en C. B. te Alk maar, C. J. U. en H. H. te Heerhugo waard, A. v. P. te Oude Niedorp, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. A. J. P. te WinkeL K. J. K. te Wormerveer, J. C. K. te Broek op Langendijk, D. K. te Oudkaspel, H. B. te Bergen, J. J. S. te Alkmaar. G. S. S. en P. B. te Noordschar- woude, ieder 3 boete of 2 dager: hechtenis. J. P. V. te Bergen,, 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. H. F. de W. te St. Michielgestel, 2 plus f 3 boete of 2 maal 1 week tuchtschool. A. V. te Schermer- hern, 2 maal 3 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. A. D. de G. te Oterleek, C. A. M. B. te Juliana- dorp, P. M. B. te den Helder, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. A. C. K. te Alkmaar, f 2 plus f 3 boete of 1 plus 2 dagen hecht. S, S. te Alkmaar, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen vis s c h e r ij w e t: J. D. te Castricum. 2 boete of 1 dag hechtenis. A. S. te Castricum, f 3 boete of 1 week tuchtschool. N. M. en J. B. te Castricum, ieder f 3 boete of 2 da gen hechtenis. Overtredingen rijtjj- d e n b e s 1 u i t: E. v. K. te Am sterdam, 2 boete of 2 dagen hech- DOOR PHILIPPA PRESTON 4) „Neen, niets!" Ze keek hem recht in het gel-aat al voelde ze ook, dat haar lippen droog werden van spanning, toen ze zei: „O, ja", en naar een pen greep om haar ver klaring te onderteekenen. Ze schreef met vaste hand en scheen plotseling nieuwe kracht gevon den te hebben, die verhinderde, dat haar hand beefde. „Dan zal ik niet langer beslag op uw tijd leggen. Mochten we nadere inlichtingen noodig hebben, dan zullen we u laten roepen; in elk geval moet u ervoor zorgen, op de zitting aanwezig te zijn". „Zeker, mijnheer", antwoordde Audrey en ging naar buiten in de frissche lucht. Het was een koele voorjaarsavond. De lampen langs den Broadway geleken op kunstma tige manen en sterren tegen den blauwzwarten avondhemel boven de stad. In groote wagens reden met juweelen overdekte vrouwen locm en verveeld h?'r oorbij. In liet voorbijgaan keken mannenhaar nieuwsgierig na. Ze sloeg de Vijfde Avenu in, liep doelloos verder tot aan de Plaze en werd eerst toen gewaar, hoe vermoeid ze was. Ze riep een taxi aan een buitensporigheid, waaraan ze anders hooit dacht stapte in en zonk met een zucht van verlichting op de kussens in het donkerste hoekje neer. Ze was een weg ingeslagen, waar op geen terugkeer mogelijk was. Ze had geen opzettelijke leugens verteld, maar ze had de waarheid verzwegen. Belangrijke feiten ach tergehouden. Als ze over het be zoek van Shane iets tegen de poli tie verteld had, zou ze zichzelf be vrijd hebben van elke verdenking, maar nu zat ze in de misdaad ver wikkeld. Voor haar lagen kronkelende paden en dat alles vond zijn oor zaak in de aantrekkingskracht, door Carter op haar uitgeoefend. Haar kleine woning bestond uit twee vertrekken boven een garage. Ze ging de smalle trap en stak licht aan in haar zitkamer, die een lage zoldering van oude eiken bal ken had en dof ambergele gordij nen. Laag hangende lampen met gele en rose kappen wierpen hun zachten schijn door de kamer. Er stonden twee groote leunstoelen en verschillende uitgezochte stuk- li A ken porcelein, afkomstig uit het atelier van haar vader, waarin ze zoo vaak had gezeten in die ver leden dagen, toen ze haar eigen brood nog niet behoefde te verdie nen. Vier jaar geleden ze was toen zestien en had een figuurtje dat geleek op een ivoren bas-relief waren er tal van mannen geweest, die haar aanbaden, begeerd en met hoffelijkheden overladen hadden, maar ze had geen hunner willen hebben, in het vage besef, dat hun vereering allereerst in hun eigen hart voor zichzelf bestond en dat ze de brokjes zelfgenoegzaamheid, die ze te veel hadden, aan elk meisje aanboden. Neen, ze had al die mannen, die naar haar hand dongen, zelfs' niet mogen lijden en daarom was ze aan het wérk getogen vrij van ver langens, die nog nooit in haar ge wekt waren. De mannen, die het atelier van haar vader en later de kantoren in de stad vulden, waren bleeke, schimmige afschaduwingen van wat ze zich voorstelde als haar ideaal. In haar veranderde stemming kwam de kamer haar vreemd voor; dien morgen was ze in volkomen gelukkige tevreden stemming van huis gegaan en nu was ze terugge komen met de draden eener trage die om haar voeten gewikkeld als /'V de vangarmen van een inktvisch. Ze moest nu een geheim bewaren en dat woog haar zoo zwaar als ijzeren boeien. Ze voelde ook honger, zonder er gens trek in te hebben, en zette in haar keukentje water op om thee te zeten, werktuigelijk in al haar bewegingen en deed thee in den pot, zonder ook maar aan iets be paalds te denken. Het was vreemd, dat ze opeens zoo leeg van binnen kon zijn. Ze nam haar kopje mee naar de zitkamer en zou het juist op tafel neerzetten, toen er gebeld werd. Ze bleef met het dampende kopje schuin in haar hand staan, zoodat er thee op het schoteltje morste, waarop ze het neerzette en wachtte. Weer ging de bel over. Dimaal luider en ongeduldiger. „Ze zijn teruggekomen!" „Ze": dat beteekende een enke len man uit die dichte menigte uni formen. Het baatte niet, te doen, of ze niet thuis was, want ze kon den buiten door haar ramen het licht zien branden en anders kwa men ze immers terug? Je kon je niet voorgoed in een tweekamer woning schuil houden. Zachtjes liep ze de kamer door en deed de deur open voor detective Leyton. Hij maakte een buiging terwijl hij haar aansprak. „Het spijt me, dat ik u weer moet storen, maar ik zou u toch tenis. A. K. te Heerhugowaard, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen poli tieverordeningen: H. R. H. de V. te Alkmaar, 1 boete of 1 week tuchtschool. E. de W. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. A. F. te Alkmaar, A. R. te IJmuiden, ieder 3 bofete of 2 dagen hechtenis. Overtreding art. 453 W. v. Str. (openbare dronkenschap) M. A. te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen art. 461 W. v. Str. (loopen over verboden grond): J. de J. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. A. B. en A. op de W. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. W. te Egmond aan Zee, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding jachtwet C. L. ten B. te Amsterdam, 4 boete of 2 dagen hechtenis. W. J. de M. te Amsterdam, ieder 2.50 boete of 1 week tuchtschool. Overtredingen Vleescfa ke u r i n gs w e t: J. K. te Sint- Pancras, 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. H. in 't V. te Alk maar, 10 boete of 6 dagen hech tenis. S. L. te Castricum, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding Veewet: C. de W. te Egmond Binnen, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding Invalidi teitswet: J. W. te Oude-Nie- dorp, 5 maal 0.50 boete of 5 maal 1 dag hechtenis. Overtreding en Waren wet: C. IJ. te Castricum, 10 boete of 6 dagen hechtenis. J. J. L. te Bergen, 15 boete of 10 da gen hechtenis. E. J. B. te Alk maar, 10 plus 15 boete of 5 plus 10 dagen hechtenis. Overtreding Broodbe- sluit: P. S. te Egmond-Binnen, 25 boete of 15 dagen hechtenis. Overtreding Vestigings- w e t: J. J. te Alkmaar, 6 boete of 3 dagen hechtenis. 57. Dat moest toch wel een fijn vak wezen, peinsde Klompertje, zo banketbakker te zijn. Altijd mooie taar ten en heerlijke koekjes bakken. Dat was nog eens iets anders, dan dag aan dag met de glibberige vissen te zit ten, zoals vader. Hè, wat bleef.Gijs lang weg. 58. Gijs had het druk in de bakkerij, want hij had zoveel klanten te bedienen. Heel de dag hielp hij mee, om alles klaar te maken, zodat het wel eens gebeurde, dat iemand in de winkel moest wachten. Wat zette Gijs grote ogen op, toen hij Klompertje ontdekte. graag een paar minuten spreken. Ik heb u enkele belangrijke vragen te stellen in verband met een zoo juist door ons ontvangen bericht". „Natuurlijk. Komt u binnen". Audrey deed de voordeur dicht en ging hem voor naar haar zitka mer. Leyton keek goedkeurend rond. Ja, het paste alles precies bij dat meisje ze had een goeden smaak; ze hield niet van prullen. Hü stak zijn handen in de zakken en wilde niet gaan zitten, want hij voelde zich ambtelijk als hij stond in die kleine kamer en bovendien wilde hij weten, of Audrey tot steun een stoel noodig had; doch neen, ze bleef staan met de eene hand op het tafelblad en keek hem rustig aan. „U moet weten, juffrouw Meri- vale, dat een buitengewoon feit aan het licht is gekomen en we zouden graag weten, of u, met dal feit voor oogen, iets anders zoudt kunnen toevoegen aan de verkla ringen door u op het bureau afge legd?" „En wat is dat?" Haar stem klonk effen en koel. Ze trachtte te glimlachen en voelde, dat die po ging geleek öp het kraken van te dun ijs. „Ze zijn er achter gekomen, dat Shane Carter er geweest is!" dacht ze. „Dat hebben ze ontdekt". Het scheen haar toe, als vormde de wa- MHÉil sem van de thee die woorden in de vlucht. „Nu dan, ik zou graag weten, of u er volkomen zeker van bent, dat dit de allereerste keer is, dat u mijnheer Leonard Peters ontmoet hebt". „Beslist zeker". „En toen u dus naar hem toe ging, hadt u er niet het minste idee van, hoe hij eruit zou zien?" „In het geheel niet. Ik had al leen hooren zeggen, dat hij zoowat vijf en dertig was". „Van wien hebt u dat gehoord?" „Dat kan ik u niet precies zeg gen. Je hoort dergelijke dingen zoo maar. Hij was van'naam vrij alge meen bekend". „Zoo'n soort speelpop, niet waar?" Onwillekeurig vergat de detective een oogenblik zijn ambtelijke hou ding. „Nu, ik vrees dat dit geval niet zoo eenvoudig is, als zelfs de moeilijkheden, die het bevat, zou-j den doen veronderstellen, juffrouw' Merivale,want mijnheer Leo-1 nard Peters heeft op een adres int de Twee-en-veertigste Straat een pakje in ontvangst genomen, een vol uurnadat de moord gepleegd is „Hoe bedoelt u?" viel Aureyhem in de rede. (Wordt vervolgd). s.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6