Finland's zorgen en levenswil. J. Tl), v. LEEUWEN, N. B. O. Tandarts van Walbeek Taidkeelk. Instituut Jeugddienst Mejuffr. C, G. BINKHORST J. LOURENS, W. J. BROERE 1 GRAF.I MONUMENTEN zeifst. Dagdienstbode. gevorderd Balersleerling, PAKHUISRUIMTE ZUS, ctiJLs *eeZ ?Jtfvoduót> ïchiMbttolz 2#u Tekort aan broodgraan. LAATSTE BERICHTEN MARKTBERICHTEN Adoedmüm WIL v, d. LAAN A. E, TONDU, J. GUTKER M. GUTKER—SPAAN Op 10 JULI a.s. hoopt JAN VALKONET den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in onzen dienst trad. Met recht kan hij op eene plichts vervulling vol ijver en trouw terug zien. M. EECEN. J. J. EECEN. Oudkarspel, 5—7'41. Arts, Kennemerstraatweg 65, praktijk hervat. ARTS, hervat Maandag a.s. de praktijk. afwezig tot 21 Juli. VANAF 8 JULI vervalt Dinsdagochtend spreekuur. ARTS. Stationsweg 90 ALKMAAR Geheel gebit f 35.-. T andheelkundige Inrichting „DENTOFORM" Café „Nummer één", Bitsevoort 60, Alkmaar. NV.W.F.STOEL Zn in de Groote Kerk Ds. IJ. ALKEMA NET MEISJE nette Schildersleerling In de overtuiging, dat vele vrienden en bekenden van den Heer H. ZEEMAN, Directeur dar hem bij gelegenheid van zijn vijf en zestigsten verjaardag op WOENSDAG 9 JULI 1941 persoonlijk zullen willen gelukwenschen, deelt het Bestuur hierdoor mede, dat tot dit doel een receptie zal worden gehouden van ^3-4'A uur in Café SWITSER, HOUTTIL 24, bij de Waag te ALKMAAR, EERSTE BLAD >st en de kermis 9 blijven als men nen geen koetsje r zijn tegenwoor- en baadsters, die adkleeding naar Een reservebad- lij zich; op het ezorgd,-dat men n kan verwisse- .ram is een over- een overeen- kleeding voor de is tegenwoordig die er aanstoot ieisjes in haar e fiets strand- nin of meer vrij- bruine bloote kan men in een rg geven en dan t den heelen dag den vacantietijd ie dat doen. Hun l zij mee, anders krijgen in het en ook in bad- anders bij de inden, die voor eitje aansleepen, na als thuis kan legkomers zorgen parasol bemach- ien, van de lucht noeid geworden, of kan lezen; een gramöfoon i liedpes van den tan desgewenscht in aan de gyro- - wordt druk aan leien gedaan, ook heet, wordt van- kortom ook hier lijk. „Groene Huisje". s het badgebied nog lang niet itere jaren is het zwang gekomen Scheveningen te ?k van wat men s" noemt, een =r voor schiet- uikt. Daar heeft id een reprise nd gevormd, die gauw een kilo- in waar zich n baders verza- n tegenwoordig :r- van Scheve- op de fiets ge- ken badgelegen den Haag-aan- duizenden, tien- ars als amphi- irklap in en uit niet te overdrij- t het er op een gauw een vijf- ijn, die hun dag mmerking neemt,' zoetwaterbaden, openluchtzwem- rpark nog gere- f wat zwemmers geen tegenspraak armee ik ben be- aag voor den zo- ïmrecord houdt, anzien; de Hage- zich van andere r zijn gebruinde gen aan koffie HAGENAAR. Schaarschte aan vleesch en bier op den bon. (Van onzen Scandivanischen correspondent.) Zoowel minister-president Ran geil als de minister van fi nanciën, Pekkala, hebben zich kort geleden met een dringend vermaan tot het Finsche volk gewend, om in dezen tijd spaar zaamheid te betrachten, alle energie te richten op het werk van den wederopbouw en de landsverdediging, zoomede in het belang van de toekomst de werkkracht en arbeidslust zoo hoog mogelijk op te voeren. Openhartige taal heeft ook de minister van volksverzorging, Arola, gesproken, die in een rede tot het Finsche volk een overzicht gaf van den stand der levensmiddel en voorziening, die wel geenszin een bemoedigend beeld biedt. Vermeerdering van de eigen landbouwproductie is dringender dan ooit geworden en om dit doel te bereiken, wordt de actieve inzet van heel het volk bij de landbouwwerk- zaamheden gevorderd. In de Finsche pers is den laatsten tijd met bezorgdheid de prijsontwik keling gadegeslagen. De toenemen de prijsstijging heeft er toe geleid, dat Finland, dat voor den oorlóg den naam had van een der landen in Europa te zijn, waar de levens- kosten het laagst waren, thans een der duurste landen is geworden. Als men den levenskostenindex van en kele landen vergelijkt, dan staa.t Finland tegenwoordig bovenaan, daarbij op den voet gevolgd door Noorwegen en Zweden. De stijging van den levenskostenindex in De nemarken bedroeg van Juli 1939 tot Januari 1941 niet minder dan 42 De oorzaken van de gestegen prijzen en levenskosten zijn eenerzij ds ge legen in de toenemende duurte der importwaren en schaarschte aan goederen, anderzijds in eenzijdige toeneming en verplaatsing der koop kracht. De verhoogde levenskosten hebben geleid tot verhooging der loonen en deze zijn op hun beurt de oorzaak van verschillende prijsver- boogingen geweest. De werktijden in fabrieken en kantoren zijn betrek kelijk kort, er zijn tal van gelegen- heidsdagen, die als officieele feest dagen worden aangegrepen en in den zomertijd sluiten de winkels reeds om vijf uur in den middag, 's Zaterdags 4 uur. In de Finsche bladen wordt thans met klem betoogd, dat het de hoog ste tijd wordt, dat de staat een ver dere prij verhooging tegengaat. Niet minder aanzienlijk is de prijsstijging der consumptie-artikelen geweest; zij bedroeg van Augustus 1939 tot April 1941 ruim 36 In groote lij nen is het prij zen verloop in Zweden eender als in Finland, maar wat de bevoorardingspolitiek betreft, is men in het eerstgenoemde land voor uitziender geweest. Broodrantsoen verminderd. Finland's voorziening met brood graan heeft groote moeilijkheden bij voortduring ondervonden. Het ge volg hiervan is, dat het broodrant soen in de komende periode met on geveer een vierde deel wordt ver minderd. De twee voornaamste oor zaken van deze nieuwe beperking inzake het dagelij ksch brood zijn de ontoereikende productie van den eigen landbouwoogst en de invoer- moeilijkheden bij het verwerven van buitenlandsche granen. Vóór den oorlog kon het land in goede jaren voor negen tiende vol staan met het broodgraan van eigen bodem. Maar in 1939, toen de oorlog met Rusland uitbrak, bedroeg de oogst 80 millioen kilo minder dan het jaar tevoren. Het afgeloopen jaar was deze op grond van den ge- biedsafstand aan Rusland 100 mil lioen kilo minder. Op 1 Mei van dit jaar beschikte men nog over eigen graanvoorraden van ruim 75 millioen kg. De benoo- digde voorraad moest evenwel op 190 millioen kilo worden geschat, zoodat een tekort ontstond van 115 millioen kg, dat slechts gedeeltelijk en dan nog onzeker door buiten landsche hulpbronnen kon worden gedekt. Toen de toestand aldus dreigend was gewordene wendde Finland zich opnieuw tot het fortuinlijker en meer gezegende buurland Zweden met het verzoek uit de voorraden aldaar het eigen graantekort te mo gen aanvullen. In Zweden heerschte evenwel nervositeit en onzekerheid over 's lands eigen zelfverzorging, voornamelijk tengevolge van het veel te laat voorjaar en de schade, die hieruit voortvloeide voor de ge wassen. Men wilde dan ook geen definitief antwoord voor einde Juni geven. Behalve in Zweden had Fin land ook bij den Russischen buur man aangeklopt, maar van graanim- port uit de Sovjet-Unie is niet veel teTecht gekomn. Er bleef dus niets anders over dan de broodrantsoe nen met ingang van Juni met 25 in te krimpen en de grootste spaar zaamheid te betrachten met de nog aanwezige graanvoorraden, te meer omdat de resultaten van den nieu wen oogst tengevolge van den lan gen winter en het uitblijven van het voorjaar veel later dan gewoonlijk ter beschikking komen. Uit zulke spaarzaamheidsoverwegingen is men er toe overgegaan de bierbereiding aanzienlijk te beperken. Bier is voortaan uitsluitend op kaarten ver krijgbaar, deze bierkaarten worden in de restaurants uitgereikt tegen afgifte van een deel der broodcou pons. Ook de vervaardiging van kof- fiesurrogaat is nu beperkt. Over twee maanden krijgt men een kwart kilo koffie en een kwart kilo sur rogaat. Tegelijkertijd is het vleesch- rantscen weder verminderd. Het was zoo in Finland geregeld, dat men in den loop van één maand vleesch kon koopen tot een totaal bedrag van 24 Finmark, ongeveer een gulden, waarbij mén het publiek vanzelf er toe noopte goedkoopere vleeschsoorten te koopen, daar men anders al heel weinig met zijn vleeschkaarten kon uitrichten. Vleeschtekort. Van heden - af zal men maande lijks nog slechts voor 12 Fm. vleesch kunnen koopen, dus de helft van voorheen. Een verdere afslach ting van den veestapel komt niet in anmerking, daar de dieren nu spoe dig in de weiden kunnen gaan. Daar entegen is in Finland wel bonvrij rendieTvleesch verkrijgbaar, dat zelfs als een delicatesse geldt, even als rendierspek. Een sandwich met rendierspek is steeds een bekende lekkernij voor de liefhebbers ge weest, reeds verkrijgbaar aan de stationsbuffetten in het hooge Noor den van Finland, waar Lapland aan vangt. Maar dit is dan een crisis variatie van de Noord-Europeesche keuken, die niet algemeen aftrek vindt en nog tamelijk duur is. Sedert maanden heerscht een ge voelige vleeschschaarschte in het land, waartegenover slechts de pro paganda voor het eten van meer visch door een veelvoud van de vischopbrengst kan worden gesteld De regeering bevordert thans, waar mogelijk, de binnen- en diepzeevis- scherij. Zij moest daarbij de vis- schers over de verliezen heen hel pen, die zij leden na den afstand van vischrijke gebieden rondom het Ladogameer en bij Petsamo. Bij Petsamo is na het afstaan van de belangrijkste vischwateren aan de Russen nog slechts een smalle kust- streep tusschen de haven Liinaha- mari en Vuoremi overgebleven doch daar is de kust open en diep. Om deze redenen bleef ook de kustvisscherij veel minder loonend. Natuurlijk worden de beroepsvis- schers ook belemmerd door tekort aan benzine. Finland is evenwel eeri merenrijk land met zeer veel visch- rijk water, dat tot dusver slechts weinig of niet werd geëxploiteerd De vischstand is nu een welkome reserve voor vleeschlooze tijden en de visscherij zal in navolging van andere landen zooveel doenlijk wor den bevorderd. EGMOND AAN ZEE. Openstelling postkantoor. - In verband met het badseizoen zal het postkantoor tot 1 September a.s. des morgens een half uur^en des middags l'A uur langer open zijn en 's morgens dus open zijn van 9 tot 12 en 's middags van 2 tot 41< u. OBDAM. Harddraverijvergadering. - Het bestuur van de harddraverijver- eeniging heeft besloten met 't oog op 't moeilijk transport der paarden dezen zomer geen draverij te orga- niseeren. Daar 't terrein in minder gunstigen staat verkeert, zal a.s. winter hieraan voldoende zorg be steed worden. Zoo mogelijk zal nog een draverij voor boerenpaarden worden gehouden tijdens de kermis dagen. OUDE-NIEDORP. Schoolfeest openbare lagere school. Onder bijzonder gunstige weersomstandigheden vond giste ren het jaarlijksche schoolfeest plaats. 's Morgens werd begonnen met een bijeenkomst van de jeugd op het sportterrein achter de school, waar onder leiding van het onder wijzend personeel de nieuwe me thoden van de lichamelijke opvoe ding werden gedemonstreerd voor de talrijke ouders. Door de kinde ren der laagste klassen werd het sprookje „Sneeuwwitje" vertoond, terwijl de ouderen het tooneel- le „De Koekepan" ten beste gaven. ,y?t genoten de ouders van de ^™st" van hun kinderen, bpfri o1ags werd de badgelegen- tSkarpet gebruikt, voor dien r de zwemvereeniging e oudercommissie verhuurd. Wipt- Til voor een talrijk pu- spelletjes en wed- in het water gehouden, waaraan fraaie prijzen verbonden waren. Tusschen de bedrijven dóór kregen de kinderen tal van ver snaperingen. Al was het door de tijdsomstan- geen schoolroisje het feest is er niet minder of geslaagd. POLDER GEESTMERAMBACHT Het bestuur van den polder Geestmerambacht (Oosterdijk en Molengeerzen) vergaderde Vrijdag middag ten huize van den heei C. Vis te Oudkarspel. Aanwezig was ook de commissie van den Ringpolder. Voorzitter was de heer Jb. Kroon Jbz. De geloofsbrieven van de herkozen en nieuwgekozen hoofdingelanden werden goedgekeurd. In de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer Lammer- schaag, werd de heer C. Spaan te Koedijk als molenmeester gekozen met 9 stemmen. Het bestuur werd gemachtigd, de brandverzekering te herzien. De rekening 1940 sloot op een totaal bedrag van 34.991,95 met een batig saldo van 829,95. De rekening van het motorgemaal sloot met een voordeelig saldo van 120,96, van den Oosterdijk met een voordeelig saldo van 1696,92 en van de Molengeer zen met een nadeelig saldo van 988,03. De begrooting 1941 welke hierna behandeld werd, sloot op een totaal bedrag van 39466,13, met een ver moedelijk batig saldo van 1393,38. Voorgesteld werd, de lasten vast te stellen op 3.90 per ha. voor het rnotorgemaal, op 1.25 per ha. voor de Oosterdijk en 0.40 per ha. voor de Molengeerzen. Bij de behandeling van de begroo ting heeft de heer T. Kostelijk er de aandacht op gevestigd, dat de Ooster dijk zeer slecht gemaa;d wordt. Het bestuur zal den pachter op dezen ongewenschten toestand attent maken. Medegedeeld werd, dat de Ooster dijk tusschen H. Kos en S. Schoon wat rechter zal kunnen worden ge maakt op den duur. Dit jaar zal de berm wat verbreed worden. De hoofdingelanden gingen met de voorgestelde begrooting accoord. Het dag. bestuur stelde voor, een geldleening aan te gaan van ten hoogste 13000 ter dekking van de kosten van aanschaffing van den gas generator voor het motorgemaal. De rente zal niet hooger dan 4 mogen zijn. Het voorstel werd aangenomen. Goedgekeurd werd het bestuurs voorstel om de functies van secre taris en penningmeester te combi neeren. Op voorstel van het bestuur werd een verordening vastgesteld tot ver leening van een tijdelijke toelage van 6 aan de gehuwde ambtenaren, die een inkomen beneden 1900 per jaar hebben. Het bestuur stelde voor, voor schriften vast te stellen ten aanzien van het kroozen. Bij de machine heeft men veel last van het kroos. Nadat eenige heeren het woord hadden gevoerd, stelde de voorzitter voor, in de politieverordening vast te stellen, dat men verplicht is, te kroozen, omdat het voor de water- loozing noodzakelijk is. Met één stem blanco werd dit voorstel aange nomen. De heer Jb. Kroon Az. zou, nu de machine niet op volle kracht kan draaien, een molen willen verbete ren door toepassing van een nieuw systeem. De voorzitter antwoordde, dat de levering van den gasgenerator er alles op zal zetten om de 100 kracht te kunnen leveren. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van plan is, zich niet te zeer aan het peil te zullen houden. Het is doelmatiger, als de gasgenerator eenige dagen achtereen werkt. Na nog eenige discussie volgde sluiting der vergadering. Ongecorrigeerd. HET NED. TOONEEL. Ank van der Moer, Johan Schmitz, Hans van Meerten en Han Bentz van den Berg zullen deel uitmaken van het „Tooneellyceum", een gezelschap onder leiding van Carel Briels, die reeds enkele incidenteele voorstel lingen organiseerde. TWEE DOODEN EN EEN GEWONDE BIJ ONBEVOEGD DEMONTEEREN VAN VLIEG TUIGBOM. Gisteravond om half negen von den een paar achttienjarige jongelui uit Nes (gemeente West-Dongera- deel), namelijk H. Smit en Tiete Sijtsma, een niet ontplofte vlieg tuigbom in zee. Zij namén het ge vaarlijke vcorwerp mee naar hét huis van Sijtsma, waar ze probeer den het voorwerp te demonteeren. De gevolgne waren noodlottig, want nauwelijks warern ze met het de monteeren bezig, of het projectiel ontplofte met een ontzettende knal. De beide jongens werden op slag ge dood. Hun vreeselijk verminkte lichamen werden op enkele meters afstand van het huis gevonden. De moeder van Sijtsma, die juist toen de ontploffing plaats vond, uit huis kwam om haar zoon te waarschu wen, zijn gevaarlijk bedrijf te sta ken, werd zwaar gewond en moest naar het ziekenhuis te Leeuwarden worden overgebracht. Het huis van de familie Sijtsma en woningen in de omgeving liepen glasschade op. DE STRIJD AAN HET OOSTELILJKE FRONT. Berlijn, 5 Juli. De ANP-correspon- dent schrijft; De verovering van Libau is zeker niet zonder medewerking van de Duitsche marine geschied. Het bezit van deze haven beteekent een ver sterking voor de Duitsche zeestrijd krachten, die in de Sovjetwateren voor een zware taak zijn gesteld. Er zijn nog geen teekenen, dat de slag op den Atlantischen Oceaan in hevigheid zou zijn verminderd, laat staan opgehouden. Zoowel voor hare offensieve actie alsook ter verdedi ging der enorme kustlijn van Noord- kaop tot Biarritz zal de Duitsche marine ongetwijfeld haar grootste krachten langs die kusten gestation- neerd hebben. De reeds eenige maan den oude berichten omtrent het op stellen van kustbatterijen door de Duitschers in Bulgarije en Roemenië duidden er reeds op, dat men voor- loopig aldaar maritiem zich tot een dusdanige bescherming zal bepalen. In de Oostzee daarentegen is men tot een offensieve actie in staat, en de reeds gemelde successen hebben ge toond, dat men het offensief ook heetf genomen. Wij laten de rol van het luchtwa- pen nog buiten beschouwing, dat natuurlijk zijn woordje zal mede- spreken: de luchtaanval op Sebas- topol herinnert eraan, dat de Duit schers ook zonder oorlogsschepen heelemaal niet weerloos zijn en ge lijk bij Kreta operaties weten uit te voeren, welke men voordien uitsluitend tot het terrein der ma rine rekende. Over soortgelijke operaties in de Oostzee werd in- tusschen nog niets bericht. Daar beschikken de Sovjets, vol gens de bekende gegevens, over een materieele overmacht. Door het delnemen van Finland aan den kruistocht tegen het bolsjewisme, waardoor ook de Aalandseilanden aan Duitschland ter beschikking staan, en door de houding van Zwe den heeft de Duitsche marine even wel eén veel ruimer armslag dan de Sovjet-vloot, die practisch alleen de Zuid- en Oostkust van de Fin sche Golf benevens de Golf van Riga benutten kan. En deze laatste zal haar niet lang ten dienste staan. De Finsche Golf eri vooral de wa teren rondom Kroonstad zijn geducht versterkt. Met het afsnoeren van de Russische kust echter verliest het roode zeebolwerk gestadig zoowel aan offensieve als defensieve kracht. Het is de vraag, of zelfs reeds in dit stadium de Sovjetvloot nog den moed heeft, om voor een grooten slag uit te varen. Voor het belemmeren van d Duitsche en Finsche scheepvaart zijn de omstandigheden voor de Sovjets ook al niet gunstig. De geheele route kan door de Zweedsche territoriale wateren wor den afgelegd. Het ontsnappen destijds van enkele Poolsche duikbooten heeft bewezen, dat men met zeer veel moeite aan de spiedende vliegtuigen kan ontkomen. Maar over het alge meen is de Oostzee te ondiep voor grootscheepsche duikbootacties. Men kan dan ook nu reeds de Sovjet-Oostzeevloot als „opge- kurkt" beschouwen. Haar waarde ligt hoofdzakelijk nog slechts in de verdediging van de voormalige Russische hoofdstad. Dit doet evenwel niets af aan de verdiensten van de agressieve en onvermoeide Duitsche marine, die terstond met doodsverachting den strijd tegen een materieel over- machtigen vijand heeft opgenomen. Integendeel, aan haar komt het leeuwendeel van den kamp om het bezit van de Oostzee. De verovering van Libau is daarvan de eerste étappe. De verovering van Minsk, de hoofdstad van Wit-Rusland, en het nog verder doorstooten daarvoorbij van de Duitsche snelle troepen roepen herinneringen wakker aan een episode, uit onze Nederlandsche geschiedenis bekend: op het mo ment dat wij dit schrijven is de Beresina reeds bereikt, de rivier, welker overgang voor den terug tocht van Napoleon's troepen tegen de achtervolgende Russen door de Nederlanders werd vrijgehouden. Het is wel merkwaardig, dat ook thans weer Nederlanders deelnemen aan den strijd, die veel gelijkenis vertoont met den oorlog van toen, waarin eveneens Rusland en Enge land tezamen optrokken tegen den te dier tijde machtigsten staat van het continent, welke een vereeni- ging van Europa nastreefde. Het is om begrijpelijke redenen niet bekend, w.iar de Nedeilar.dsche manschappen zijn ingezet, doch het zou niet onmogelijk zijn, dat zij ook ditmaal de historische rivier aan schouwen. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 5 Juli 1941. Op de he den gehouden botermarkt was de aanvoer 125 stuks van y2 kg en de prijs voor kleinhandel 1.201.30 per k> kg. Handel matig. Eenige kennisgeving. Verloofd Den Haag, Zuidwal 83. Alkmaar, Kerkplein 8. Geen ontvangdag. Op 11 Juli a.s. hopen onze ge liefde Ouders en hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen: Warmenhuizen, .DE GEUS—GUTKER. E. DE GEUS Schoorl, H. M. LAURMAN M. LAURMAN—GUTKER. Warmenhuizen, J. W. GUTKER K. GUTKER—BAKKER en Kleinkinderen. Warmenhuizen, Juli 1941. Vrouwenarts, afwezig tot en met 13 Juli. Heildo, Kennemerstraatweg 300 Voor spoedgevallen dagelijks spreekuur te zijnen huize van 45. tegenover het station. Spreekuren iederen Maandag van 2-41/, 7-81/, uur. Pijnloos trekken inbegrepen. In verband met de ver duistering voorloopig alleen spreekuur g Dinsdag's van 1—4 uur. STOOMSTEENHOUWERU. UJTTIK OUDORP 25 ALKföAA$ VRAAOT GRATIS CATAIOGUS OF BEZOEKT ONZE TOONZAAI. GROOTSTE KEUZE IM N.MOLLAHB Zondag 6 Juli, n.m. 7 uur te Aalsmeer. GEVRAAGD: voor het seizoen. Pension „DE VIERSPRONG", Prinsesselaan 46, Bergen N.H. Voor direct gevraagd flinke Zondags vrij. Groote wasch buitenshuis. Aanmelden: RHOER VAN DAM, Langestraat 42. GEVRAAGD: 'bij L. N. A. v. d. PLANK, Bergerweg 12. Gevraagd voor direct boven 16 jaar. Bij D. APPEL, Friescheweg 1. Noord-Hollandsche Levensver zekering Mij ,,'T HOOGE HUYS" vraagt te huur of te koop. Bij voorkeur in 't centrum der stad. NATIONALE BOEREN ONDERLINGE NICOLAAS WITSENXADE 30, AMSTERDAM (C) ALKMAAR, 4 Juli 1941. (Alkm. Exportveiling, N.V.) Aardbeien 26 38, Andijvie 1.5011.50, Doperw ten 20, Druiven 1.281.36, Peu len 20, Rabarber 9.3014.30, Snij- boönen 5264, Dubbele spercieboo- nen 5466, Tuinboonen 12, To maten 31 per "100 kg; Aalbessen per 100 doos f 22; Bloemkool le s. 8 —12, 2e s. 2.50—7.50, Kropsla 0.50 2.30, Komkommers 4.8012 per 100 stuks; Peterselie 2.604.60, Ra dijs 1.503, Selderie 1.505.20, Uien 7.1020.40 en Wortelen 8.8011 per 100 bos; Postelein per bakje 3685 cent; Spinazie per 8 kg 0.87—1.61. NOORDSCHARWOUDE, 5 Juli '41. (Noordermarktbond). 2000 bos Ra barber 8.10—10; 155200 kg Schot- sche muizen 8, Kriel 2.50. SCHAGEN, 3 Juli 1941. Veemarkt! 45 Geldekoeien (mag.) 250—350; 6 Kalf koeien 350475; 60 Kalveren: fok 25—50; 16 Schapen (magere) f 2543; 72 Lammeren 2028; 7. Bokken en Geiten 6—50; 93 Biggen 1827; 60 Konijnen 15; 17 Kip pen 2—3.50; 11 Eenden 1.25. Voor centrale; 216 Geldekoeien (vet), 9 Schapen" (vet) en een ge deelte van de 60 Nuchtere kalveren. WARMENHUIZEN, 4 Juli 1941. 6000 kg Aardappelen: Schotschc muizen 8.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3