OORLOGSSCHADE f 2.220.000.000,-. Afd. A Afd. 0 Afd. C Afd. D Afd. E Afd. G f 1.640.000.000,- I 300.000.000,- f 50.000.000,- f 05.000.000,- f 30.000.000,- f 2.000.000,- Afd. I "ISSHIs- f 35.080.090,- HALFJAARLIJKSCHE SCHADEREGELING ASSURANTIE-BEZORGER Onderlinge Verzekering ï|jj Maatschappij Het totaal der verzekerde som in alle afdeelingen samen is thans gestegen tot DRIEMAANDELIJKSCHE SCHADEREGELING Voegt ook Uw belang bij de reeds verzekerde honderd vijf en dertig-duizend objecten en vraagt inlichtingen bij Uw FILMNIEUWS De maag en het geweien. SPORT PUBLICATIES AITUUJUU urnu AARDSCHOKKEN IN ARGENTINIË. Buenos Ayres, 4 Juli. (D. N. B.) Het geheele gebied van de Andes in Argentinië is in de vroege ochtend uren van Donderdag door herhaalde sterke aardschokken opgeschrikt, waarvan de uitloopers tot in Buenos Ayres merkbaar waren. Uit alle steden der Noordwestelijke provin ciën komen berichten over de aard beving, die vergezeld ging van een dof onderaardsch gerommel. Minuten van panischen schrik beleefden voor- al de bewoners van de provincie in de Andes, San Juan, waar in het plaatsje Caucete ruim vijftig huizen verwoest werden. De scholen moesten wegens gevaar Z°°r, "Storting gesloten worden. Gelukkig schijnt de aardbeving slechts op enkele plaatsen offers aan menschenlevens geëischt te hebben De uitwerking van de schokken in de seismologische instituten van het land was zoo hevig, dat de toestellen ver nield werden, zoodat nauwkeurige metingen onmogelijk werden. Het epicentrum van de aardbeving wordt vermoed m het centrale deel van de t-ordilleras, en wordt in verband ge bracht met schokken, welke dagen tevoren uit Chili gemeld waren. OFFICIERSOPSTAND IN PARAQUAT VERIJDELD. Buenos Aires, 5 Juli (D.N.B volgens berichten uit Ascunsion, is het aan de regeering van Para guay gelukt, een opstand van offi cieren van het garnizoen in den kiem te smoren. Naar bevoegde militaire instan ties in een communiqué mededeel den, had de generale staf er kennis van gekregen, dat eenige officieren van het genoemde garnizoen een omwenteling in het schil voerden en reeds wapens en munitie uit een wapenmagazijn aan burgers hadden uitgedeeld. De muitende officieren werden toen van hun functies ont heven, Zij weigerden evenwel hun sabels af te staan. Daarop greep de generale staf persoonlijk in en liet de officieren arresteeren. Drie van de voornaamste aanstichters konden echter vluchten. De andere officieren hebben zich spontaan loyaal verklaard jegens den presi dent der republiek, Paraquay, Mo- rinigo. DE VERHOUDING TUSSCHEN FRANKRIJK EN TURKIJE. Benoist-Mechin's taak te Ankara. Vichy, 4 Juli (D.N.B.) Omtrent oe resultaten der opdracht van staatssecretaris Benoist-Mechin te Ankara verluidt, dat hij niet met de Turksehe regeering heeft onder handeld over het brengen van troepen naar of van Syrië door Turkije en evenmin over den door' voer van Griekenland naar Syrië over Turksch gebied. De opdracht van Mechin, zoo wordt verklaard, heeft in de eerste plaats gestrekt tot nieuwe bevesti ging van de vriendschappelijke verhouding tusschen Frankrijk en Turkije. Met dit doel heeft Benoist- Mechin een persoonlijke boodschap van het Fransche staatshoofd maarschalk Pétain overgebracht aan den president van de Turksehe republiek, Ismet Inoenue. De staats man heeft een antwoordboodschap uit Ankara meegebracht. Als resultaat der onderhandelin gen kan genoemd worden, dat alle politieke en handelsverdragen tus schen Turkije en Frankrijk opnieuw bekrachtigd zijn. Wellicht zijn reeds op het gebied van de handels politiek enkele kleine regelingen tusschen de beide regeeringen ge troffen. BESTUUR; L C F. E. VAN HELDEN TUCKER. M i. I GROBBEN 5-GRAVE NMAGt A A. B. BOCKER. F. 6. EVERS M/. J I. MONTUN De per 1 Juli 1941 beëindigde halfjaar-perioden van de afdeelingen A., D. en E., kunnen zonder naheffing worden afgewikkeld. Alle vastgestelde schaden zjjn reeds uitgekeerd. Aan de reserves kan (ongeveer) worden toegevoegdAfd. A. f 165.000.-, aid. D. I 50.000 - en aid. E. I 17.000.-. De totalen der afdeelingen zijn: Woningen, winkels, inboedels, inventarissen, boerderijen, enz. tot f 5U.OOO. Z/IXI Andere en groptere risico's. Persoonlijke ongevallen door molest Gevaarlijke risico's, inci. f 30.000.000,— in klasse D III op vaai tuigen Bedrijfsschade en huurderving Geld, geldswaarden, preciosa (herverzekerd bij atd. K.) BRIEF VAN NAPOLEON AAN MARIE LOUISE GEVEILD. Parijs, 5 Juli (D.N.B.) In een openbare veiling is hier gisteren een brief verkocht, welke Napoleon geschreven heeft aan Marie Louise. De brief, bracht 50.000 francs op. Het is een brief, welke Napoleon te Fontainebleau op 20 April 1814 geschreven heeft, waarin hij van zyn gade afscheid nam. Vier brie ven van Josephine de Beauharnais aan Napoleon werden geveild voor den prijs van 13.000 francs. JAPANSCHE KRIJGSVERRICH TINGEN IN CHINA. Japansche marinebasis in Cen- traal-China, 4 Juli. (Domei). Voor de vijftiende maal dit jaar is Tsjoengking, de hoofdstad van Tsjang Kai Sjek, blootgesteld aan een. vernielenden aanval van uitge breide formaties der Japansche luchtmacht, die gebouwen der Chi- neesche regeering en fabrieken bombardeerde, naar de persafdee- ling van de Japansche vloot in de Centraal-Chineeche wateren bekend maakt. Onder uiterst gunstige weersom standigheden kwamen de Japansche toestellen boven Tsjoengking, waar zij tonnen bommen lieten vallen, die talrijke branden zoowel in de stad als in de buitenwijken veroor zaakten. Een andere formatie Japansche bommenwerpers vertrok bij het hazegrauwen en viel Liangsjan in het Oosten der provincie Setsjoean aan, omstreeks 400 km ten Oosten van Tsjoengking. Intusschen onder namen weer andere bommenwer pers aanvallen op de provincie Kiangsi en Hoepei, waarbij zij Chi- neesche troepenconcentraties uit- CUPIDO IN DE BENZINE. Roxy-Theater. Ja Cupido loert overal en haalt zijn schelmsche streken op de vreemdste plaatsen uit. Zelfs in de wereld van de Weensche aapjes koetsier Leopold, die de auto's niet kan uitstaan. Jammer dat zijn dochter Franzi er anders over denkt. Naast Erich zit zij ten minste gaarne in zoo'n voertuig. Papa Leopold heeft zijn dochter beloofd aan 'n jongen wijnhandelaar, maar meisjes als Franzi laten zich nu eenmaal niet beloven. Daar trekt plotseling het huis van Leopold de aandacht van een garage-onderne' ming. Men wil op de plaats van Leopolds huis een garage bouwen. Dat nooit, zegt de verwoede auto hater. Maar de verrassende wen dingen, die dan plaats vinden, ma ken ten slotte dat er toch een openbare verkooping plaats vindt, waarbij de jonge wijnhandelaar en Erich tegen elkaar opbieden. Erich behaalt een dubbele overwinning, want hij verovert niet alleen het huis, maar ook Franzi en papa Leopold moet zich wel bij de wen- schen der jongelui neerleggen. Een aardige Weensche film, door Leo Slezak als Leopold en Lizzi Holzschuh als Franzi kostelijk ge speeld. Maar ook de overige mede werkenden zorgen voor een vlot verloop van het amusante geval. Het voorprogramma opende met een mooi Holl. Tobis Nieuws, uit gebracht door Polygoon. Verder bracht het een fraaie dierenfilm: Edelkatten, met opnamen van ver schillende kattenrassen, en een uitgebreid Ufa-journaal. VOOR DUITSCHLAND START.. Harmonie - Theater. Dit is inderdaad een prachtige ruiterfilm, met schitterende staal tjes van paardendressur en con cours-rijden. De opnamen b.v. van het groote springconcours te Ge- nève waarmee de film besluit vor men een attractie op zich zelf. De liefhebbers zullen dus in de eerste plaats van de sport genieten, maar daarnaast biedt de film zooveel boeiends in het ver haal van ritmeester von Brenken, dat zij voor iedereen vol attractie is. Willy Birgel speelt in deze film eendreven, kazernes beschadigden en munitieopslagplaatsen verniel den. Japansche toestellen berokken den ook zware verliezen aan vele honderden jonken, die wapenen en munitie vervoerden langs den Noor delijken oever van het Hoeng-meer in de provincie Hoepei. Alle deel nemende vliegtuigen keerden veilig op hun basis terug. op uitnemende wijze de hoofdrol. Als hij in 1918, na den zwaren strijd in Polen, zwaar gewond in zijn vaderland terugkeert, acht de professor de kans op genezing uiterst gering. Maar de sterke wil van von Brenken triomfeert. Eerst komt hij tot zitten in bed, later tot rijden in een rolstoel. Zoo komt hij op zijn landgoed, dat zeer achter uit gegaan is. Zijn verlangen om weer paard te rijden overheerscht alles en bevorderd wellicht ook zijn genezing. En als onderofficier Marten er dan in slaagt het gelief de paard Harro op het landgoed terug te brengen, kan niets von Brenken meer tegenhouden. Hij komt weer tot rijden en het plan om deel te nemen voor Duitschland aan het groote concours te Genève laat hem geen rust. Ondanks alles zet hij door. En dan behaalt hij in Genève den grootsten triomf. Von Brenken en Harro winnen samen den grooten prijs, waardoor alles voor hem ten goede keert en hij naast de zuster van zijn vriend op zijn landgoed een nieuw leven kan beginnen. Willy Birgel en de fraaie con coursopnamen noemden wij reeds. Gerhild Weber zagen wij voor het eerst op de film. Zij maakte een uitstekenden indruk in de rol van Thoms, het meisje dat von Bren ken naar Genève volgt. Verder noemen wij nog Willi Rose in de rol van Marten en Gertrud Eysoldt als de tante. En dan de prachtige rol van het paard, door Harro meesterlijk gespeeld. Een film, die men met veel ge noegen zal zien. Het voorprogramma bracht een uitgebreid Ufa-journaal, een To- bis-Nieuws vervaardigd door Pro- filti en een aardige rpuzikale film over het ontstaan van het bekende lied Annchen von Tharau. EEN LEVEN LANG. Victoria-theater. Op een wel wat bijzondere wijze leeren Agnes Seethaler en Hans von Galles elkaar kennen, zij de knappe dochter van een hotelhoudster in de bergen' nabij Weenen, hij een telg uit een adellijk geslacht in het Oos tenrijk van vóór den vorigen oorlog. Slechts eenige weken zijn zij in eikaars' nabijheid, maar dat is lang genoeg voor haar om zonder eenig voorbehoud hem eeuwig trouw te blijven. Hij houdt ook van haar, doch is oppervlakkiger en verre lan den lokken hem, zoodat hij naar China trekt en later naar Amerika. Ook in haar leven verandert wel iets: zij blijft niet in- haar mooie bergen, .maar verhuist naar Weenen, waar zij eigenares wordt -van een groot restaurant. Maar zij vergeet den jongen edelman niet en eigen lijk hij haar ook niet; dat bewijzen de paar ontmoetingen, die zij heb ben in den loop der jaren, ook ai weer toevallig, evenals den eersten. En toch is het met hem heel anders ctan met haar, doordat zij innerlijk ervan overtuigd is, dat zij elkaar ééns zullen toebehooren Langs zeer bij zonderen weg brengt het lot hen ten slotte voorgoed bij el kaar, als haar zoon inmiddels al tien jaar is geworden. Ernstig is deze film „Een leven lang" zeer zeker, maar het is verre van een sentimenteele liefdesge schiedenis. Met haar bezielde spel heeft Pauly Wessely als Agnes er een bijzonder stempel op gedrukt. In de rol van Hang is Joachem Gott- schalk een volwaardig partner ge bleken en de vele anderen, hoewei minder op den voorgrond tredend, zijn eveneens een goede keus ge weest van den bekwamen regisseur Ucicky, die in de film een heel eigen sfeer wist te brengen. Zoo is „Een leven lang" een film geworden, die méér zegt dan een gewone roman. We raden dan ook aan om deze dagen een bezoek te brengen aan het Victoria-theater. Aan het hoofdnummer gaan een uitgebreid binnen- en buitenlandsch journaal vooraf. DE HEMEL OP AARDE. City-Theater. De „Hemel op Aarde" is een opera en de componist van deze opera is getrouwd met een kunst lievend meisje, dat de dochter is van een restaurant-eigenaar, die in werkelijkheid niemand anders is dan Hans Moser. Evenwel, de dochter heeft papa wijs gemaakt, dat zij met den eigenaar van een landgoed ge trouwd is, dat wil zeggen, het geld, dat papa haar bij het huwelijk heeft meegegeven, was bestemd om er dat landgoed voor te koopen, maar het is ongelukkigerwijze voor het financieren van de opera opgemaakt. Intusschen moet de schijn na tuurlijk bewaard worden en papa krijgt voor zijn restaurant voort durend kisten met eieren en ham, die zoogenaamd van het landgoed Lindenau afkomstig zijn, maar in werkelijkheid op de een of andere markt zijn aangeschaft. Papa Mo ser serveert in zijn restaurant bij voorkeur Lindenauer schotels, maar het valt hem ook wel op, dat de klanten er niet bijster over tevreden zijn, omdat de eieren te klein zijn en de ham wel voor schoenzolen kan gebruikt worden. Hij besluit zelf eens naar Lindenau te gaan en dan is Leiden natuurlijk in last, want op het landgoed woont alleen maar een vriend van den componist. Er wordt krijgsraad gehouden en besloten, dat de com ponist en zijn vrouw voor enkele dagen als landgoedeigenaren zul len optreden en de ware eigenaar zich voor rentmeester zal uitgeven en alles zou nog goed gegaan zijn als er toevallig ook niet een oude tante van den waren eigenaar Heinz Rühmann in de gestalte van Adèle Sandrock was komen logeeren, die haar neef natuurlijk kent, de vrouw van den componist voor die van hem aanziet en den componist voor den rentmeester. Men begrijpt dat de verwikkelin gen daarna niet van de lucht zijn en dat het ten slotte zoo'n dwaze geschiedenis wordt, dat. ér op de een of andere wijze een eind aan de comedie moet gemaakt worden, waarvoor tenslotte Theo Lingen zorgt, die als theaterdirecteur eens komt kijken waar zijn componist is gebleven en dan het geheele geval tot aller groote voldoening in het ware licht zet. Een alleraardigste film, waarin ook Hermann Thimig nog een belangrijke rol vervult. Een der lichtpunten van deze da gen is voor mij de halve kilo aard- appelt)i, die ik vanaf de volgende u-eek méér zal krijgen. Een halve kilo dat is, wiskundig berekend, een heel bord vol en 'dat is tegenwoor dig een flink kwantum want het is eiken dag een patat meer. Zet zoo'n bord vol aardappelen nu eens naast een halve kilo vleesch afkomstig van een heimelijk ge slacht varken. Dan geeft men een zonderlinge combinatie voor zich: eerlijk- naast oneerlijk verkregen goed; de waarheid vlaast de leugen; recht naast onrecht; iets met een feestelijk glansje er over naast iets met een luchtje er aan; het extratje van iedereen naast het apartje van den wetsverkrachter; iets waar maag en geweten van kunnen ge nieten naast iets met een bijsmaak voor het geweten. Geef mij dan maar liet bord aardappelen. Op den halven kilo vleesch wacht ik wel tot alle frau deleus geslachte varkens opge spoord zijn en eerlijk onder allen worden verdeeld. Men kan trou wens met deelen al beginnen als er voor ieder tien gram is. Het is mogelijk dat die halve kilo aardappelen langs mijn neus gegaan was als met de patatten zoo' de hand gelicht was als met de var kens. Aardappelen immers kan men niet inmaken of inzouten en var- kensvleesch wel; iets wat zoo'n gauwdief ook wel'in de gaten gehad zal hebben. Feitelijk heeft zoo'n schoft die in het nachthok van de kippen een varken afgemaakt heeft en het vleesch dan in zijn kleerkast of zoo opgeborgen heeft gehouden tot de controleur voorbij was en de klant met de dikke beurs kwam opdagen zich dus aan mijn varkens- vleesch vergrepen, En daar moet hij met de vingers afblijven: al is er van mij maar een vezeltje bij dat bij het eten toch tusschen de tan den zal blijven zitten, ik gun het hem niet. Ieder die tegenwoordig iets inden mond steekt waar hij niet eerlijk aankomt eerlijk wil nu zeggen voor zijn bons die moest daar onpasselijk van worden. Eigenlijk woMt hij dat ook en wel in zijn ge weten, want in geweten past hij dan niet meer in de samenleving waar we alles, wat we nog aan voedsel hebbensamen eerlijk be- hooren te deelen. Maar niet bij iedereen is het gewten zoo'n fijn instrument als de maag, die iedere ongerechtigheid terstond signaleert. Vtan die extra aardappelen zullen maag en geweten slechts deugd kunnen hebben. Voetbal. WEDSTRIJDEN VOOR MORGEN. Een klein aantal wedstrijden staan voor morgen op het programma. In Haarlem vinden twee belangrijke ontmoetingen plaats. 's Middags ontvangt Edo het Zaandamsche Z. F.C., waabij het aan hulde en be- langstellng niet zal ontbreken. Om 7 uur speelt H.F.C. tegen Elinck- wijk, zoodat de Haarlemsche voet balliefhebbers er een mooien voet balzondag van kunnen maken, VeT- der VolewijckersRapiditas en V.V.Z.Santpoort, Picus—Standaard en Miranda Limburgia staan in afd, IV nog in het middelpunt der belangstelling. In afd. V kan de beslissing val len. Als L.S.C. in den wedstrijd te Groningen tegen G.R.C. slechts ge lijk speelt, promoveert zij. Maar als G.R.C. wint, staan de drie clubs weer gelijk en moet een extra halve competitie worden ingezet. Dammen. R.K. DAMCLUB D. D. D. De wedstrijden van den West- Frieschen Dambond zijn thans in een belangrijk stadium gekomen, n.l. de promotie naar de hoofdklasse. In deze competitie is ons lid Jb. Rqven- stein met Jn. Eeken, den kampioen van afd. Oost, gelijk geëindigd. Jn. Eeken heeft reeds den bondstitel voor de le klasse behaald. Het is dus een sterke tegenstander. De noodzakelijk geworden beslis singspartij wordt nu morgen ge speeld. Het belooft een. interessante partij te worden, daar beide spelers momenteel goed in vorm zijn. Vooraf een interessante Ufa- film, veel nieuws uit binnen- en buitenland in beweegbaar geïl- lustreerden vorm en een schitte rende weergave van het Berlijnsche Philharmonisch orkest bij de uit voering van de Fledermaus. GEMEENTELIJKE SCHOOL VOOR VOORBEREIDEND MIDDELBAAR TECHNISCH ONDERWIJS TE ALKMAAR. INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN. De inschrijving wordt gehouden op Dinsdag 8 Juli a.s. in het ge bouw der Ambachtsschool, des avonds van 6 A9 uur. Leerlingen met het diploma Ambachtsschool, of zij, die naar de 5e klasse van de Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs zijn be vorderd, kunnen onmiddellijk worden toegelaten onder overleg ging van hun rapportboekje en een verklaring van den Directeur, dat ze voldoende aanleg hebben voor voortgezette studie in de techni sche vakken. In bijzondere gevallen kunnen ook andere leerlingen worden toegelaten, mits zij aan de gestelde eisen van ontwikkeling voldoen. Het schoolgeld is laag gesteld. De school geeft opleiding voor het toelatingsexamen ener Middel baar Technische School, terwijl een bewijs te zijn geslaagd voor dit toelatingsexamen de gelegen heid openstelt tot het examen voor één der Nijverheidsakten. De lessen worden in de avond uren gegeven. Aanvang 19 Augustus a.s. Nadere inlichtingen bij den Directeur J. Arnoldus. REGISTRATIE HELDERSCHE VLUCHTELINGEN. De in deze gemeente uit DEN HELDER afkomstige vluchtelingen, die zich tot heden nog niet ter re gistratie hebben aangemeld, worden in hun eigen belang aangeraden, dit alsnog TEN SPOEDIGSTE te doen ter gemeente-secretarie, afd. Bevol king enz. (dagelijksch van 92 uur, Zaterdag van 91 uur). Alkmaar, 5 Juli 1941. De man met het hondje, die in een kantoorboekhandel om een liniaal had gevraagd, kwam tref fend overeen met een van die figuren, waardoor een winkelier, die kreeft gegeten heeft, in zijn kwade droomen wórdt gekweld en achtervolgd. Het prototype van den lastigen klant was hij. Zijn manier van optreden Was hoogst autoritair en stelde aan geduld en beleefdheid van den stevigen man achter de toonbank, hooge eischen. „Ik wou wel eens een liniaal zien", had de klant gezegd toen hij binnenkwam, en de winkelier nog frisch en monter, blakend van „service", was er met de grootste opgewektheid op ingegaan. „Dat kan, me neer", sprak hij vroolijk, deed een gewonde greep in een der kasten en legde een liniaal op de toonbank, fraai en doortimmerd genoeg om de ideaal-liniaal te be naderen. De meneer keek er met een eigenaardige misnoegdheid naar: zoo kijkt iemand die drie maanden lang voor een dadaïstischen schil der heeft geposeerd en dan einde lijk het resultaat mag zien. „Neen", zei hij, „zóó een bedoel ik niet. Laat me er nog maar een paar kijken". Het is werkelijk verbijsterend te zien, hoeveel verschillende linialen het particulier initiatief op de markt werpt! De winkelier had ze alle: zwarte, roode, lange, platte, vierkanteéén bonte, verwar rend uitgebreide sorteering. De reactie van den cliënt op deze linialen-revue was aller merkwaardigst. „Neen, neen, neen", sprak hij gekweld, „dié be doel ik niet". Hij keek ontevreden naar al die fraai geschaalde, be schilderde latjes. „Veel bijzonders hebt u niet", sprak hij ten slotte en keek den kantoorboekhande laar recht in zijn gezicht. „In dien winkel aan den overkant hadden ze veel mooiere". Nu is het hoogst ontactisch, om een winkelier iets anders dan kwaad te vertellen van een con- current-aan-de-o verzij. De kan toorboekhandelaar, die kennelijk reèds geruimen tijd had staan vechten tegen de neiging, om den heer met'alle linialen tegelijk op het hoofd te slaan, werd door deze opmerking op het kookpunt ge bracht. „Dan moet u naar de overzijde gaan", zei hij schril en waardig, waarop hij met meer gedruisch dan strikt noodzakelijk was, zijn linialen in de kast deed. De klant reageerde daar niet op. „Nu wou ik wel eens een kasboek zien", zei hij treiterend kalm. „Zien of koopen?" vroeg de win kelier. De slag trof doel: de heer werd boos. „Brutale aap", riep hij. „Wat denk jeDeze zin voltooide hij niet, want de kantoorboekhan delaar had de deur geopend en zei, met die eigenaardige stemtril ling, welke aan mishandeling vooraf pleegt te gaan: „En nou der rut!" De heer ging. Zóó snel en krachtig werd de deur achter hem gesloten, dat de vertrekkende klant een dóf tegen een niet vaak bij den naam genoemd lichaams deel kreeg. Vloekend van drift ging de winkelier achter zijn toonbank staan. Hij stond er nau welijks, of de meneer opende de deur op een kier en schreeuwde: „Jij moet mij niet met die deur slaan, schooier!" De ander stootte een kreet van woede uit en sprong naar voren. Het kwam niet tot handgemeen, want de klant trok de deur snel dicht en liep haastig weg. Rood van woede zette de winke lier daarop uiteen door welke sle pende ziekten hij dien man graag getroffen zou zien. Midden in deze verre van stichtelijke mono loog werd onze aandacht getrok ken door een eigenaardig geluid. We keken allebei tegelijk en za gen.... het hondje, dat als éen vuil wit pluisje op de mat zat te jam meren, omdat hij niet naar buiten kon. „Daar zit dat kreng ook nog!" riep de winkelier. Hij rukte de deur open en misschien, omdat hij zijn woede tóch in iets gewelda- digs uiten wilde, gaf hij het beestje een schop onder zijn staar tje, zoodat het jankend de straat opvloog. Het was liederlijk onrechtvaar dig, lezer, maar tot zooiets komt een winkelier, na zóó'n klant S. CARMIGGELT.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6