MOND VERZORGING TANDBEDERF eerste blad De aanbieding van het gedenkraam. Redevoeringen na de onthulling. SCHILLEN, DOOZEN EN LUCIFERS. eerste bl/ LA A KERK EN SCHOOL WETENSCHAPPELIJKE MARKTBERICHTEN bij het z VERDRC in DE merwede wreedheden i AMSTERD BEU opga amsterd amsci Bijkantoor l J. 250, 2 Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCHVOORZIENING. De vleeschvoorziening is voor deze week weer gunstig, zoodat ieder de hoeveelheid, die men wenscht, kan krijgen. Ook op de vrijbank men zie de advertentie is er vleesch ver krijgbaar. Zij die daarvan gebruik wenschen te maken, kunnen Vrij dagavond aan het slachthuis (in gang Kruseman van Elt'enweg) een volgnummer komen halen. Deze worden afgegeven van half acht tot acht uur, voor 'alle personen van A. t/m. Z. Men diene echter wel te beden ken, dat dit vleesch niet bewaard kan worden. Onder deze weers omstandigheden bederft dit artikel zeer snel. Het is daarom raadzaam met het bereiden daarvan niet te wachten tot den avond en in geen geval tot den volgenden dag. DE KAASMARKT. De aanvoer, 580-00 kg, was heden belangrijk minder dan die van de vorige week, desondanks bleef uit gebrek aan aankoopbewijzen bij den handel een 15000 kg onver kocht. De kwaliteit hiervan was trouwens van dien aard, dat ze niet geschikt was om voor Duitsch- land te worden opgezet, zoodat de Crsis-Zuivel-Centrale zich over dit kwantum moest ontfermen. De prijs van de 40 plus kaas (on geveer 1/4 van den aanvoer was nog van deze kwaliteit) was 56 per 50 kg, die voor de 2'0 plus kaas 43.50. De felle zonnewarmte (het schel le licht op het heete marktplein doet de kaasdragers in hun gilde- kleeding scherp afsteken tegen het eeuwenoude waaggebouw) was oorzaak, dat het vreemdelingenbe- zoek gering moest worden ge noemd. De honderden zomergasten die reeds thans in Bergen vertoeven en normaal Vrijdags de kaasmarkt bezoeken, hebben thans blijkbaar de koele tvan bosch en strand ge prefereerd. Door de vacantiejeugd werd nog een vrij druk gebruik van de toren beklimming gemaakt, GESLAAGD. Bij de gisteren te 's-Gravenhage gehouden staatsexamen voor mu ziek slaagde voor het diploma viool onze stadgenoote mejuffrouw B. Kuiper. Bij het te Amsterdam gehouden eindexamen van de middelbare technische school voor bouwkunde slaagden o.m. de heeren: J. Rus te Heiloo voor de afd. bouwkunde en H. A. A. M. Langendijk te Bever wijk voor de afd. weg- en water bouwkunde. INSTALLATIE NIEUWE BURGEMEESTER TE HEILOO. Men schrijft ons: Op Dinsdag 15 _Juli a.s. des na middags te 4 uur zal te Heiloo een openbare raadsvergadering gehou den worden, waarin de nieuw be noemde burgemeester der gemeente Heiloo, de heer G. C. Bos, zal wor den geïnstalleerd. Met het oog -op de plaatsruimte zullen daarbij slechts kunnen worden toegelaten officieele personen en vertegen woordigers van vereenigingen. Toe gangsbewijzen voor vertegenwoor digers van vereenigingen (ten hoog ste twee per vereeniging) kunnen worden aangevraagd ter secretarie Heiloo (ook telef. onder 4024 van 912 en van 1417 uur). UIT DE N.S.W.G. GETREDEN. Naar wij vernemen is de heer W. van Dok, wethouder te Bever wijk, uit de Ned. Soc. Werkge meenschap getreden. De heer van Dok was tweeden voorzitter van deze organisatie. UITGESLOTEN SLAGERS. Het Rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd maakt bekend dat wederom eenige slagers wegens frauduleuze slachtingen of het voorhanden hebben van vleesch afkomstig van frauduleuze slach tingen voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Ned. Vee houderijcentrale zijn uitgesloten. Onder deze 18 slagers komen o.m. voor de wed. G. de Roode te Heems kerk en N. Dam te Hoogwoud. EEN VERSTANDIGE RAAD. Een onzer lezers belde ons hedenmorgen op om alle huismoe ders in dezen tijd van gasdistributie een practische raad te kunnen geven. Hij heeft het water, dat later voor huishoudelijke doeleinden ver warmd moet worden, in ketels in de zon gezet. De zon maakt in deze tropische hittedagen het water zoo warm, dat bij de verhitting op het com- foor later een belangrijk kwantum gas kan worden uitgespaard. Het is een practische raad: laat de zon zooveel mogelijk, de kunst matige warmte vervangen. SCHOORL. Ambtsjubileum F. Mosk. - Van daag 11 Juli herdenkt de heer F. Mosk den dag waarop hij voor 40 jaren in dienst der gemeente Schoorl trad. Er is aanleiding om bij dit jubileum van dezen vriendelijken en altijd behulpzamen mensch stil te staan. Frans zooals hij door allen steeds vertrouwelijk, doch nimmer oneerbiedig wordt genoemd ving zijn gemeentelijken arbeid aan op dt secretarie, die destijds gevestigd was te Hargen in de woning van den toenmaligen burgemeester, den heer A. J. Peeck. En als Frans dan zoo aan het ver tellen slaat over zijn arbeid in de fgeloopen veertig jaren en hij doet dit op onderhoudende en bijzonder geestige wijze, dan blijkt wel hoe eenvoudig in den aanvang de werk zaamheden ter secretarie waren, maar ook hoe in de loop der jaren deze arbeid steeds in omvang toe nam, dit vond mede zijn oorzaak in de uitbreiding der bevolking, die in afgeloopen veertig jaren en hij doet de afgeloopen 40 jaar met 100 toenam. Zijn zuiver administratieve arbeid, waarvan de gemeentenaren uiteraard weinig bespeurden, heeft hij steeds op nauwgezette wijze tot volle te vredenheid van zijn superieuren ver vuld. Voor de ingezetenen echter was hij steeds de vraagbaak. Zoo raar kon den de menschen hem niet om hulp vragen of Frans zorgde dat het in orde kwam, en of men nh bij hem aan huis dan wel ter secretarie zijn hulp inriep, steeds stond hij klaar, bereid tot helpen. Hij was een dier ambtenaren, die zich tot devies maken: „Ik ben er voor het publiek, het publiek niet voor mij". Daarnaast heeft hij ook vele jon gere ingezetenen, geheel belangen- loos, de eerste beginselen van typen en kantooradministratie bijgebracht en velen zijn er die thans een goede werkkring hebben, die dit te danken hebben aan Frans Mosk. In 1931 na 30 jaren als ambtenaar ter secretarie werkzaam te zijn ge weest moest hij om gezondheids redenen ontslag nemen, maar als administrateur van de Begraafplaats is hij nog steeds opgenomen in het gemeentelijk dienstverband, terwijl hij ook nog steeds de administratie van de strandvonderij op correcte wijze voert. Nog altijd is Frans de vraagbaak, nog steeds is er in het huisje aan den Molenweg geen rust en al komt hij zelf niet zoo veel meer „langs den weg", bij hem zijn allen steeds wel kom. Moge het Frans gegeven zijn, nog zeer vele jaren, gesteund door zijn even gastvrije als vriendelijke vrouw, de plaats in Schoorl in te nemen; als tot' op heden. HENSBROEK. Warmtevacantie. - Aan de o.l. school te Hensbr'oek wordt met het oog op den hoogen temperatuur in de leslokalen sinds Dinsdag j.l. al leen 's morgens les gegeven. Dus nu geen ijsvacantie, maar warmte vacantie. Van een wissen dood gered. - De heer T. I. te Hensbroek begaf zich Woensdag j.l. zonder voldoende te kunnen zwemmen in het onlangs uitgediepte water van de ringvaart om den polder Heerhugowaard na bij de Hensbroekerbrug. Het duurde maar kort of de heer I. zonk. Een fietser, die op den brug even rustte bemerkte het onheil en snelde ter stond toe. Het mocht hem gelukken den drenkeling, die het zeer be nauwd had en nagenoeg buiten be wustzijn was, op den wal te krijgen. Ongetwijfeld is aan dit kordate op treden het behoud van het leven van den heer I. te danken, daar nie mand anders het ongeval had zien gebeuren. De droogte laat zich gelden. - De aanhoudend sterke droogte be gint z'n invloed op de weidelanden reeds sterk te doen gelden. De et- groen en de „Oude" weiden wassen niet in de mate waarin ze afge graasd worden. Bijgevolg zijn op verschillende plaatsen veehouders er toe overgegaan het vee gras en/of hooi bij te voederen. Ook zagen we dat slaboonen, nadat ze gezaaid wa ren, met water werden begoten, daar de gegronde vrees bestond dat an ders 't product zou mislukken. EGMOND AAN ZEE. Hoe warm het was. - Woensdag middag geraakte, waarschijnlijk ten gevolge van zelfontbranding der ba gage, door de enorme hitte, een tent van badgasten op het Egmondsche strand in brand. Men wist den brand spoedig te blusschen. Daar niemand met vuur in de buurt was moet de bagage door de enorme warmte ont brand zijn. Daar gaan de karretjes. - Ook van den heer de Gr., alhier, is een fiets gestolen, die n.l. netjes opge borgen stond, achter in zijn opslag plaats, die aan een drukken ver keersweg ligt. Dit is in enkele da gen tijds het derde geval van rij wieldiefstal in onze gemeente, waar men vroeger zijn fiets rustig overal kon neerzetten! Nadat gister de onthulling van het gedenkraam had plaats gevon den heeft de ontwerper, de heer Van Dam, daarbij een korte be schrijving van zijn arbeid gegeven. Hij heeft er daarbij op gewezen hoe het noodzakelijk bleek glassoorten van verschillende dikte te gebrui ken, hoe hij tot zijn kleurencombi natie was gekomen en hoe dank baar hij was dat met medewerking van den directeur der gemeente werken dit raam zoo geplaatst was dat het in alle opzichten tot zijn recht kwam. Als bewijs van dankbaarheid voor diens medewerking bood de heer Van Dam den directeur van gemeentewerken, den heer Marga- dant, een door hem vervaardigde teekening aan. De dank van Amersfoort. Nadat men in de raadszaal terug gekeerd was heeft de heer Sleyt den burgemeester dank gebracht voor diens vriendelijke woorden en de verzekering gegeven, dat de in gezetenen van Amersfoort zich de zen dag lang zouden herinneren. Spreker bood den burgemeester.de gehouden toespraak ter herinnering aan alsmede een plattegrond der stad Amersfoort waarbij in kleur waren aangegeven de straten van waar de geëvacueerden naar Alk maar waren gekomen, teneinde deze stukken een plaatsje in het archief der gemeente te geven. Mede namens zijn comitéleden uitte spreker een woord van har te lijken dank voor de vriendelijke ontvangst, die allen zeer heeft ge troffen. Rede van den heer De Bordes. De commissaris voor den afvoer der burgerlijke bevolking, de heer H. de Bordes, oud-burgemeester van Bussum, zeide daarna zeer 'onder den indruk der plechtigheid te zijn gekomen. Spreker noemde het merkwaar - dig hoe de menschelijke eigen schappen van hospitaliteit en mede leven de zwartste tragiek konden wegnemen zoodat men zich thans alleen het goede kon herinneren en de moeilijkheden van die zware dagen daarbij op den achtergrond geraakten.. Spreker zag in de uitnoodiging van hem en zijn secretaris een be wijs van courtoisie van het gemeen tebestuur. Alkmaar was de eerste gemeente waar over evacuatie was gesproken en waar de ernst der komende dagen uiteengezet was. Vanuit het Dep. van Binnenland- sche Zaken had spreker het ge meentebestuur opgebeld en den volgenden dag was hier alles gereed en konden de besprekingen plaats vinden. Spreker was getroffen door de spontane wijze waarop men de toenmalige regeering alle gevraag de hulp toezegde. Hij had door den steun op die vergadering de zelfverzekerdheid gevonden zich op zijn werk te kunnen voorberei den en de resultaten waren onver deeld gunstig geweest. U, mijnheer de voorzitter, aldus spr., nam het woord namens de Noordhollandsche burgemeesters en U zette in enkele woorden uiteen wat U van de be volking verwachtte. Zij zou haar christenplicht vervullen, de dor- stigen laven, de hongerigen voeden en herbergen wie vreemd in deze stad waren. Later kon inderdaad verklaard worden, dat dit woord was verwe zenlijkt en de ontvangst der ge- evacueerden was boven allen lof verheven. Erkentelijkheid en dankbaarheid zooals door de Amersfoortsche ingezetenen betoond zijn zeld zaam voorkomende eigenschappen en daarom juist zoo kostbaar zeide spreker waarbij hij herinnerde aan het woord van Christus dat op de hulpbehoevenden van toepassing is. Spreker dankte voor alles wat bij de evacuatie is geschied, voorname lijk de hoofdambtenaren en amb tenaren voor hun veelomvattend werk. Alle mannen en vrouwen van Alkmaar hebben hun plicht gedaan, niet het minst de Alkmaarsche vrouwen, die het voorbeeld volgden van Alkmaar' eerste vrouwe, me vrouw Van Kinschot, die met hare medeburgeressen veel leed heeft kunnen verzachten. Spreker heeft met groote waardeering gehoord hoe gevluchte vrouwen hier door vrouwen werden toegesproken, ge troost en geholpen, waarbij de lief de tot den medemensch en het groote medeleven tot uitdrukking kwamen. In het geschiedboek van Alkmaar zal menig woord worden gewijd aan de wijze waarop Alkmaarsche mannen en vrouwen in moeilijke tijden hun plicht hebben gedaan. Spr. hoopte, dat dit mooie ge denkraam ook de toekomstige ge slachten van Alkmaar iets te zeg gen zal hebben en er van zal ge tuigen dat er ook in deze jaren in Alkmaar vele kloeke mannen en vrouwen waren, die met het pa rate gemeentebestuur ddze veste ten zegen zijn geweest. Dankwoord van den bur gemeester. De burgemeester zegde ten slotte den heer Sleyt dank voor diens vriendelijke woorden. Het idee van een gedenkraam was spr. sympa thiek omdat het een symbool is van een stukje geschiedenis. Spreker was erkentelijk voor de oorkonde, die een eervolle plaats in zijn kamer zal krijgen. Het daarbij overhan digde dossier is van veel belang voor het stedelijk archief. Spreker zeide, dat de kunstenaar Van Dam thans kon zien hoe goed zijn werk uit komt op de plaats waar het is op gesteld. Hij kan in alle opzichten trotsch op zijn werk zijn. De naam van den schepper is daaraan onver brekelijk verbonden en zal steeds in eere worden gehouden. Spreker dankte daarna den commissaris, den heer De Bordes, voor diens hartelijke woorden. Zonder zij n bij zonderen steun en voorlichting en die van den heer Winckel zou het voorbereidend werk hier Veel zwaarder zijn ge vallen. Spr. bracht hem een woord van hartelijken dank voor wat hij van hoogerhand heeft gedaan om aller taak te verlichten. Zich daarna tot de Amersfoort sche belangstellenden richtende, zeide spr. d.at zij in grooten getale zijn opgekomen. Er is een band ge legd tusschen beide steden, die naar spr. hoopt van blijvenden aard zal zijn. Spr. wendde zich ten slotte tot de leden der Alkmaarsche evacuatie commissies, die zich aan hun chris tenplicht hebben gegeven, die hard en gestaag gewerkt hebben. Geen moeite, aldus spr., was U te veel om Uw verantwoordelijke taak te vervullen, gij hebt geen ver schil gekend tusschen dag en nacht als er een beroep op Uwe werkzaamheid werd gedaan. Spreker dankte persoonlijk en na mens het gemeentebestuur voor de wijze waarop de commissieleden zijn taak verlicht hadden en deelde mede, dat alle leden, ter herinnering aan hun arbeid een foto van het gedenkraam zal worden gezonden. Moge deze een herinnering aan aller buitengewone plichtsbetrach ting blijven. Mogen, aldus de burgemeester, Amersfoort en Alkmaar bloeien en groeien en de thans gelegde band ten eeuwige dage bestaan blijven, (applaus). Vervolgens werden ververschin- gen aangeboden waarmede de plechtigheid werd besloten. Het gedenkraam kan be zichtigd worden. Het gedenkraam kan door be langstellende stadgenooten gratis bezichtigd worden op Zaterdag en Zondag a.s. van 2 tot 6 uur. NOORDSCHARWOUDE. A.N.G.O.B. - De afd. Langen- gendijk van den Algem. Ned. Ge- heelonth. Bond vergaderde ten huize van den heer Meeldijk. Bij de opening werd het overlij den herdacht van den bondsvoor zitter Martinus. Door den heer v. d, Veer, die de crematie bijwoonde, werd hiervan verslag uitgebracht. Door den penningmeester, den heer Paarlberg, werd verslag uitge bracht van het afgeloopen half jaar. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de Noordholl. propa- gandacommissie werd besloten een fin, bijdrage te verleenen. Van de jubileumcourant der N.H.P.C. zullen 2000 ex. besteld worden. Bij doorgaan der kermissen zullen weder propagandadoeken worden opgehangen. LIMMEN. Door B. en W. werd heden ten raadhuize aanbesteed onder vak lieden in de gemeente het verbou wen van de buiten gebruik gestelde o.l. school aan de Disseldorperweg en inrichten van een douche-bad inrichting, consultatie-bureau, bloem bollenmuseum, werkkamer en wacht kamer in 2 perceelen. Ingeschreven voor timmer- en metselweskw C. Kroon 6382, C. Glorie 6312; F. Meijer 6250; Jb. Pepping 5898; M. Biesterbos f 5862; D. van der Aa 5700; G. Min 5650; J. Bos 5516; J. Henselman 5090. Schilderwerk: Jb. Meselaar 975; S. Dekker 900; N. Keelen 897; J. Koeman 875; C. J. de Rooy 825; W. Goedhart 785. De gunning zal na 14 dagen plaats hebben. Werk aan den Disseldorperweg. - Dezer dagen heeft men een begin gemaakt met de verbetering van den Disseldorperweg. Ter hoogte van de r.k. kerk is men begonnen aan het uitbreken van het z.g. paardepad. Hierover is in den raad al heel wat gepraat, doch daar bleef het bijl Thans is er geld Woensdagmiddag om half 4 is de raad in comité bijeen geweest en is besproken de aanleg van een nieuwen weg Limmen Akersloot en de verbouw raadhuis. Wat dit laatste betreft kan de aan besteding spoedig plaats hebben. BROEK OP LANGENDIJK. Aan den heer Sj. Maakal alhier is wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd eervol ontslag ver leend als hulpbesteller der PTT. Goede vaklieden, goede machines en goed materiaal waarborgen U goed drukwerk. N. V. HERMS. COSTER ZOON I De combinatie „schillen en doo- zen" doet elkeen denken aan aan genaam verpoozenen aan een vuile rommelboel in een bosch. Nu zul len we van die schillen niet veel last hebben dezen zomer omdat er weinig te schillen is. En de doozen zijn overcompleet geworden want de picnic kan nu in den binnenzak. Zoodat bosch en hei er door de distributie op vooruit gaan. Maar de lucifers, meer speciaal de achteloos weggeworpen bran dende lucifer, die kleine vurige dingen die dl zooveel bosschen en heidevelden gemaakt hebben tot perceelen dorre doodsche woestijn! De mannen kunnen nog steeds roo- ken zooddt de lucifers nog niet den weg van de schillen en doozen gaan. Een natuurliefhebber die niet-roo- ker is, zal daar spijt van hebben. Een liefhebber van bosch en hei die wel graag rookt, zal daar niet om treuren maar hij zal dat ook niet doen om de nieuwe strafbepaling ter voorkoming van bosch- en hei debranden waarbij het rooken op deze door de natuur gezegende plekjes verboden is. Het genot van een mooi bosch heeft steeds opgewogen tegen dat van een sigaar. Een plak bloeiende hei heeft steeds meer aantrekkelijks gehad dan een sigaret. Zoodat voor den natuurminnenden liefhebber vdn rooken de keuze nooit moeilijk ge weest is. Maar het schijnt dat het natuurgenot de achteloosheid en de argeloosheid sterk in de hand werkt. De huisvrouw, die thuis geen snippertje papier op den vloer zal gooien, bezoedelt het kleed der natuur met allerlei rom mel, zonder dat zij daarvoor haar gevoel voor netheid en orde geweld moet aandoen. De man die thuis de asch van zijn sigaret trouw en keu rig in het aschbakje tipt, strooit buiten, onbezonnen brandende luci fers rond. En daarom is het zoo goed dat het verordeningenblad nu tot de orde roept en de sigaren en sigaret ten en pijpen uit de bosschen bant. Wat een gevoel van voldoening en van rijkdom zal dat bovendien ge ven als men na zoo'n heerlijken middag van natuurgenot nog met een vollen sigaren- of sigaretten koker of tabaksdoos thuis komt. Verordening nummer 110 neemt een eereplaats in: zij werkt het be houd van het natuurschoon en ook de zuinigheid in de hand. Wie daar aan niet wil meewerken, verdient inderdaad dat hij het een poos zón der natuurgenot en zonder rook genot moet stellen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 13 JULI 1941. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Kleijne, H. Avondmaal; 5 uur, ds. Kleijne, Dankzegging. Waakt en Bidt, 10 uur dr. van Unink, van Opperdoes (voor ds. Warners). Ned. Chr. Gem. Bond, Woensdag avond 8 uur, Evangelisatie-samen komst de heer v. Zeyl, van Zand- voort; Zondagmiddag Jongelieden- samenkomst Houtweg 8; Vrijdag avond 8 uur Bijbelbespreking man nen Oudegracht 208; Zaterdagmid dag 4.30 Bidstond Oudegracht 208. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink (H. Doop). Remonstrantsch Geref. Gemeen te, 10.30 uur, ds. Rappold. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, dr. Alb. Vis, van Beverwijk. Geref. Kerk, 10 uur, ds. von Meyenfeldt, 5 uur ds. von Meyen- feldt. Heidelb. Catech. Zondag 48. Coll. Theol. H. S. Herst. Apost. Gem, Toussaint- straat, 9.30 en 4 uur en Woensdag avond 7.30 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., Unie, 10 uur, ds. Ruys (nderwerp: Gratis), 7 uur ds. Ruys (onderwerp: Gratis), 7 u., ds. er van den nacht?) Ned. Leger des Heils, Hekelstr. no. 9; 10'uur heiligingsdienst, 5 uur kindersamenkomst, 8 uur verlos singssamenkomst; Dinsdag- en Donderdagavond 8 uur samenkom sten; Vrijdagavond 8 uur ontspan ningsbijeenkomst voor mannen. De diensten worden geleid door kapi- teine M. van Stein. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem (onderwerp: Het graf schrift van Pestalozzi). BERGEN, 10 uur, ds. Kastein, van Graft. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Rijnders, van Hilversum. BROEK OP LANGENDIJK, Doopsgez. gem., geen dienst. DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 9.45 uur ca'nd. M. Pos, van Zaan dijk; 4.30 cand. M. Pos. Coll. Over vloed van werk en werkkrachten. EGMONDBINNEN, 2.15 uur, ds. Roobol. GROET, geen opgaaf ontvangen. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, ds. Doornbos (van Beemster). Nederl. Herv. Evang. Vereeni ging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds, Th. G. Tonnon, van A'dam. HEERHUGOWAARD, 10.30 uur, ds. de Mooy. HENSBROEK, 10.30 uur, ds. v. d. Kreeke, van Berkhout. LIMMEN, 2 uur, ds. v. d. Kieboom. NIEUWE-NIEDORP, geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OOST-GRAFTDIJK, 10 uur, de heer S. Lodder, van Alkmaar. OUDE-NIEDORP, 8 uur, ds. de Mooy. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. 'Nell. OUDORP, 9.30 uur, ds. van den Kieboom. SCHAGEN, geref. kerk, 10 en 2.30 uur, cand. A. J. Bos, hulppre diker te Enkhuizen. SCHERMERHORN, geen opgaaf ontvangen. SCHOORL, geen opgaaf ont vangen. ÖTERLEEK-STOMPETOREN, 10.30 te Oterleek ds. J. M. de Jong. Evangelisatie, 10 uur de heer v. d. Kaay, van A'dam. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Boeke. WEST-GRAFTDIJK, geen dienst. WINKEL, 8 uur, ds. Nell. ZUIDSCHARWOUDE; 10.30 uur, de heer Korndörffer. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. F. Bobeldijk. UITSPRAKENEN ONZE ER VARING BEWIJZEN OP OVER DUIDELIJKE WIJZE, DAT TE ALLEN TIJDE BLIJFT EEN EERSTE VEREISCHTE. IS IMMERS DE MEEST VERBREIDE ZIEKTE, DIE PRACTISCH ONBESTREDEN VOORTWOEKERT EN VELE STOORNISSEN TOT GEVOLG KAN HEBBEN. HET BESTUUR DER PROVETA, DAT VOOR GRATIS TAND HEELKUNDIG ADVIES ZORGT BIJ TANDARTSEN, WAAR BORGT VASTE, LAGE PRIJ ZEN. DIT KAN DOOR PRIMA KRACHTEN TE WERK TE STELLEN, TOT IN DE PER FECTIE INGERICHTE LABO RATORIA EN' VERMIJDING VAN ELKE ADMINISTRATIEVE ROMPSLOMP. VANDAAR DAT WIJ U VOOR EEN TOT NIETS BINDEND BEZOEK UITNOODIGEN OF U IN IEDER GEVAL IN OVER WEGING GEVEN HET ADRES IN HERINNERING TE HOUDEN. BESTUUR DER PROVETA. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 11 Juli 1941. Op de heden gehouden kaasmarkt waren hl totaal 23 stapels, wegende 58400 kg kaas aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 18 stapels Kléine fabriekskaas 56, 20+ 43.50 en 5 stapels Kleine boerenkaas 56. Alles met rijksmerk. Handel vlug. IHOJS LEEUWARDEN, 11 Juli 1941. Vee markt: 520 Vette koeien, 203 Nuch tere kalveren, 171 Weide schapen en 110 Bokken en geiten, prijzen niet genoteerd; 369 Melk- en kalf koeien 175—430; 98 Pinken 125—320; 156 Graskalveren 60160; 146 Lamme ren 1836; 30 Varkens: drachtige 80260 en Loopers 2564; 392 Kleine biggen 1221. Totaal aan voer 2319 stuks. Eierhandel. 12000 kg kipeieren, prijs 5—8,1 cesnt per stuk, handels- prijs 1.05L07 per kg. 50 kg Een deneieren, prijs 7 8 cent per stuk. Pluimvee: Slachthanen f 1.50— 2.75, slachtkippen 1.503, Jonge hanen 1.25—<2.50 en Jonge duiven 25 cent. Vereen, van zuivelmaatschappijen. Edammerkaas 20 plus-87, 40 plus 112, Goudsche kaas 20 plus 87, 40 plus 112 en Broodkaas 40 plus 112. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juli. (Lang. Groen tenveiling). 4400 kg Roode kool 11.50—12.70; 1000 kg Rabarber 11.2»)—12.20; 500.000 kg Aardappelen: Seh. muizen f 7.50 en Kriel 2.50; 200 kg Slaboonen f 43 45. Toen gisterenavt te Wijhe, in den IJ: men was, werd hij gegrepen en meeg andere zwemmers werk stelden, hem brengen, mocht di K. verdween in de dronk. Te Genemuiden de 18-jarige G. Ple IJselmuiden en boe Kampereiland, bij de Goot verdronke uur dreggen werd i gehaald. De leve toen geweken. VERDRO Gisteravond is te jarige T. D. in hei verdronken. Gistermiddag zv R. de Vos, wonenc straat te Dordrecl v/ede, ter hoogte Plotseling geraakte een der kuilen, die in de rivier bevinc onder water. Ant poogden den jonge maar tevergeefs, niet opgehaald. Berlijn, 11 Juli. kleine stad Luck Styr is kort voor der stad een vree aangericht door dc bij, naar het D 2700 Oekraïische g gebracht zijn. Sedc waren deze gevan Sovjets in cellen een kamer opgeslo één cel. Toen de E de stad naderden, vangenen op het 1 gevangenis bijeeng; machinegeweren e afgemaakt. Naar blijkt uit c enkele personen, d gebleven, verschen Wolhynische stad r gebulder te hooren zware celdeuren S< haalden achter elk; den van telkens tv het binnenplein. D op den muur geric weren opgesteld, werden gedwongen tegelijk in hurkendi te stellen. Daarop 7 chinegeweren, well vier, vijf of meer 1 achter elkaar hu NOORDSCHARWOl (Noordermarktbond) barbe 9.4010; 285 muizen 7.50, Kriel Tuinboonen 6.80. SCHAGEN, 10 Juli 29 Geldekoeien (maf Kalfkoeien 3505( kalveren (fok) 20- (magere) 50—62; 2632; 8 Bokken e 110 Biggen 17—3( f 16; 44 Kippen I Voor centrale: 1 (vette), 4 Schapen i gedeelte v/d 63 Nu; WARMENHUIZEü 39700 kg Aardapp; muizen f 7.50 en E f 7—8.30. van Vrijdag 1 STAATSLEENlNGEb 4 Nederland 19' 4 Nederland 1940 3-3 V4 Nederl 3 Ned.-lndië 1937 BANK-1NSTELLINCE Amaterd Bank Handel Mij. Cert. v, Koloniale Bank i?1*' Handelsba vf?" <?nd. binneni 7? Kunstzijde Unii IjrivéDelft Cert NederL Ford, Lever Bros PhiL GloeiL Gent *B H VTUA R MAATSC Java Cultuur ved« wd' SuiUer Üni Vors'eiilanden PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lij .Java—China—Japan Kon. Ned. Stoomboo Scheepvaart Unie tabakken. Deli Bata via F^'ide Deli ^««dinhah Hl

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2