EEN EINDE MAKEN AAN... GAS EN ELECTRICITEIT. AGENDA KIJKEN is X08PEN m CLOECI dat alles wil de PROPAGANDA EN VERZEKERING VOOR TANDVERZORGING BANDELOOSHEID. VERDIJISTERINGS- T1JDEN van 21.57 tot 5.36 GEMEENTERADEN WEEST ZUINIG MET EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. DE TERUGBETALING VAN HET DERDE DEEL DER INKOMSTEN BELASTING. Door meerdere omstandigheden is het niet mogelijk tijdig de terug betalingen van 1/3 der inkomsten belastingen 1940/41 ingevolge art. 42 van het Besluit Loonbelasting te bewerken. De ontvanger der directe belastingen adviseert daarom een ieder ter voorkoming van lang en vruchteloos wachten op zijn kantoor niet eerder dan 42 dagen na de dag- teekening van de beschikking van den betreffenden inspecteur zich voor uitbetaling ten kantore te ver voegen. GESLAAGD. Voor het examen boekhouden vanwege de Vereeniging van Leer aren in de Handelswetenschappen slaagde o.a. de heer C. S. Swart, alhier. Te Amsterdam slaagde voor het eindexamen chemische techniek M. T. School de heer P. C. Prins te Bergen. M.U.L.O.-EXAMENS. Gisteren slaagde alhier bij de Mulo-examens: Voor diploma A de dames W. Jonkman, W. F. Lassche, P G. J. Halff, A. den Hartigh, J. Zaadnoordijk, J. Visser en B. de Vlugt te Alkmaar, J. C. van Her wijnen te St. Pancras, M. Miedema te Heiloo, T. M. Mink te Warmen- huien, B. C. Korver te Hoorn, A. G. Bakker te Wijdenes, T. Mantel te Schermerhorn, C. G. Pluis te Beverwijk, H. C. Parlervliet te Wie- ringerwaard, H. van Bodegom te Beemster, J. A. Kool te Medemblik en de heeren G. Eikelenboom te Bakkum, J. W. Oostdijk te St. Pan cras en G. Docter te Heemskerk. Voor diploma B: mej. Ar J. Singer te Wijdenes en de heer C.' Visser te Noordscharwoude. HET DOEL EN HET WERK VAN DE N. K. C. Gisteravond was voor al de ge organiseerde en ongeorganiseerde winkeliers uit Alkmaar en om streken een vergadering belegd in de dancing van de Harmonie, waar in de voorzitter der Ned. Kruide niers Centrale, de heer Joh. G. H. Cornelissen, het woord gevoerd heeft over het onderwerp: De N. K. C. als schakel tusschen het bedrijfsleven en de overheid. De belangstelling was minimaal: er waren, behalve de heeren achter de bestuurstafel, welgeteld 23 mensehen. Na een openingswoord van den heer Haijtema, waarin deze zijn teleurstelling uitsprak over de ge ringe opkomst, kreeg de heer Cor nelissen het woord. Deze zeide o.m. het volgende: 't Mocht tot voor kort niet ge lukken een hechtere aaneensluiting der bestaande kruideniersorganisa- t'es te verkrijgen. Mede tengevolge van den oorlog, die over ons land kwam, is men meer tot het besef gekomen dat eenheid gewenscht was; zelfs in Juli 1940 evenwel was nog niet direct een gemeenschap pelijke basis tot samenwerking te scheppen. Enkele maanden later, in October 1940, is het toch gelukt tot een overeenstemming te komen, waaruit de Nederlandsche Kruide niers Centrale is geboren. In dit verband bracht spr. in het bizonder dank aan de confessioneele organi saties, voor welke de stap wel het moeilijkst is geweest. Eén orgaan en één centraal secretariaat werd vervolgens gesticht en bij de aller- meesten is thans de opinie, dat deze nationale concentratie al veel eer der had moeten plaats vinden. De N. K. C. wil de vele belangen deir kruideniers behartigen opon politieke wijze en zij is als organi satie, evenals voorheen de aparte organisaties, in staat dit met suc ces te doen. Spr. gaf hiervan enkele voorbeelden en concludeerde, dat het georganiseerd zijn tal van voor deden geeft, die de 20.000 ongeor ganiseerde bona fide winkeliers moesten doen besluiten zich bij de 5ÖOO in de N. K. C, georganiseerden aan te sluiten. De N. K. C. kan verder de over heid en in deze tijd speciaal het Centraal Distributiekantoor van advies dienen en dikwijls met suc ces, el blijven er altijd nog wel din gen te weïAPhen over, zooals bijv. een tegemoetkoming voor het in- wegen op verschillende artikelen. De N. K. C. moet niet alleen contact houden met en haaï be langen behartigen bij de overheid en de fabrikanten, de in de N. K. C- georganiseerde detaillisten moetei1 eveneens voeling houden met hei. publiek. In dit verband wees spr. op het groote belang van het uit geven van een consumentblad. Tenslotte wijdde de heer Corne lissen nog enkele woorden aan het spaarfonds voor jongeren. Dit fonds schept, mèt het waarborgfonds, dat credieten verleenen kan, voor hen de mogelijkheid een keer zelfstan dig een kruidenierszaak te begin nen. Nadat de Heer Cornelissen nog AFSCHEID VAN BURGEMEESTER G. C. BOS ALS BURGEMEESTER VAN EGMOND-BINNEN. Onder groote belangstelling heeft de burgemeester van Egmond- Binnen, die met ingang van 15 Juli benoemd is tot burgemeester van Heiloo, Maandagmiddag 3 uur in een openbare zitting' afscheid genomen. De burgemeester was vergezeld van zijn echtgenoote, terwijl de raad voltallig was. Met een hartelijk dankwoord heeft de scheidende burgemeester de raadsleden toegesproken. Dank baar voor zijn promotie heeft het afscheid voor hem iets pijnlijks, daar er verschillende personen wa ren, waarmede hij 20 jaar heeft samengewerkt. Weth. de Waard heeft den heer Bos dank gebracht voor het vele wat hij voor de gemeente heeft verricht en er nog meer in het bij zonder op gewezen, hetgeen me vrouw BosBornmer heeft gedaan. Dankbaar waren het hoofd der o.l. school en de pastoors der parochies Aan het einde der vergadering zei- de de wethouder, dat men later den vertreklcenden burgemeester een tegeltableau zal aanbieden. Nadat een groepsfoto was ge maakt namen alle aanwezigen af scheid van den burgemeester en zijn echtgenoote. KAAS IN BESLAG GENOMEN. Bij een landbouwer te Span broek werden 35 kazen in beslag genomen, die in strijd met de bepa lingen van het zuivelbesluit waren gefabriceerd. Te Hoorn werden in verband met een gelijke overtre ding 40 kazen achterhaald en in be slag genomen. Proces-verbaal is op gemaakt. IETS OVER VREEMDELINGEN VERKEER. De Algemeene Nederl. Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer, heeft in samenwerking met den Bond van Nederl. Amateur Foto- grafenvereenigingen en de Nederl. Amateur Fotografenvereeniging te Amsterdam voor'het seizoen 1941 een foto-wedstrijd georganiseerd, waaraan alle fotografeerenden van Nederland kunnen deel nemen. De bedoeling is, dat er goede en kunstzinnige foto's, die zoowel wat het negatief als het positief betreft, geheel eigen werk moeten, zijn van den deelnemer, ontstaan, geschikt voor de propaganda voor ons land. De daarvoor in aanmerking komende foto's zullen in Den Haag en Amsterdam en voorts zoo moge lijk in de hoofdsteden der andere provinciën worden geëxposeerd, terwijl aan de prijswinners waar devolle bekroningen beschikbaar worden gesteld, zoowel van de zijde der Algemeene Nederl. Ver eeniging voor Vreemdelingenver keer, als van de zijde der B.N.A.. en N.A.F. Voor nauwkeurige inlichtingen en inschrijvingsformulieren kan men zich wenden tot het Informa tiebureau der V.V.V. in het Waag gebouw te Alkmaar. EEN NIEUWE UITGAVE VAN ALCMARIA V.V.V. Een nieuwe en inderdaad zeer interessante uitgave van Alcmaria V. V. V. vraagt de aandacht. Onder den titel: „10 aanbevolen tochten van Alkmaar uit" is een achtbladige fol der samengesteld. 10 keurig uitge voerde en zeer duidelijke kaartjes geven de verschillende tochten aan. Men komt op deze tochten door de mooiste streken van Noordholland. Alle gegevens, die voor deze toch ten van belang zijn, kan de liefheb ber in den folder vinden. Het titel blad en de kaarten zijn in driekleu rendruk op fraaie wijze uitgevoerd op de drukkerij van de fa. Herms. Coster en Zoon. De ui/gave is te gen een gering bedrag verkrijgbaar gesteld. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagen van des voormiddags 11 uur tot des namiddags 1 uur, de volgende voorwerpen, als gevonden gedepo neerd in het tijdvak van 310 Juli 1941. Een rozenkrans, driewielig fiets je, een brandstof fenkaart, een vischsnoer, gummi speelhondje, donkerblauwe kindersportkous, kindermuts, bruine portemonnaie met inh., een bruine portemonnaie (ledig), blauw kinderschoentje, zil veren ringetje, armbandje, zak inh. muziekstukken, portemonnaie met inh., twee boortjes, huissleutel, blauwe vulpen, dameshandschoen, onderdeel v.e. passer. Aanwezig en te bevragen bij de f avolgende personen, de volgende vöorwerpen, als gevonden aangege- enk^le vragen had beantwoord, was hè'. woord aan den heer Joh. M. Henriks van de N. K. C., dié een betoog hield over de juiste en meest economische wijze van boekhouden- i& het kruideniershe- "Irijf. Tentoonstelling. Berger kunsthandel, b/d Ruïne te Bergen, tentoonstelling interieurs oude Holl. kerken. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De laatste ronde (rom. sportfilm); hoofdrollen Attila Hörbi- ger, Camilla Horn, Heinz Seidler. Toegang boven 18 aar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een hopeloos geval (hum.); hoofdrollen Jenny Jugo, Karl Lud- wig Diehl en Hannes Stelzer. Toe gang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Eoxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Watt en Half Watt als Ridders in lompen (hum.) Toegang voor el- ken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Theo op 't huwelijkspad (hum.); hoofdrollen Theo Lingen, Gustav Frölich, Hilde Krahl en Gusti Huber. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag 17 Juli. 7.30 uur, Muziektuin, Volkszang avond. ven in hetzelfde tijdvak: een bril, Ranzijn, Geest 10; hondenzweep, van Bronkhorst, Baansingel 36a; een ka narie, Voorman, Boterstraat 16; por temonnaie met inhoud, de Wit, Schoutenstraat 17; dameshorloge, Vroom en Dreesmann; hondenpen ning no. 450, Bruijn, Nicolaas Beets- kade 25; zinken speelemmertje, Schats, Spoorstr. 84; kettinkje met 2 medaille's, Grotenbreg, Dr. Schaep- mankade 6; brain kinderschoentje, Paleari, Laat 144; liondenpenning, de Vet, Uitenboschstraat 84; een bruine kinderschoen, Bek, Korte St. Jozef straat 3; 2 badhanddoeken en 2 korte heeren pantalons, Doeven, Anjelier- str. 13; eert paar beige dameshand schoenen, Brink, Lceumstraat 45; een kindertaschje, Plas, Hekelstr. 7; portemonnaie met inh., Plas, He kelstraat 7; een bril, Mooij, Voor- dam Cl; vlot, De Weerd, Bleaustr. 22; een blauw strandbroekje, De Wit, Nieuwpoortssteeg; gummipop, Frederiks, Ropjeskuil 34; kinder taschje, inh. portemonnaie, Mors, Nieuwpoortslaan 1. Indien men wederom in het bezit is van een verloren voorwerp dient men hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie te Alk maar. INGEKOMEN PERSONEN. M. A. Bomjmezij, N.H., dienstbode, van Hensbroek naar Breedstraat 33. T. Kwakkel, N.H., kruideniers bediende, van Haarlem naar Pater nosterstraat 5a. P. J. Keijman, geen, studeerend, van Delft naar Westerweg 130. E. Filmer, R.K., dienstbode, van Schoorl naar Nieuw- landersingel 57. D. Visser, N.H., kantoorbediende, .Hoornsche kade 25, van Heiloo. J. V. M. Willems, R.K., handelsreiziger, en gezin, Dr. Schaepmankade 30, van 's-Hertogenbosch. T. B. P. Geurts, R.K., verpleegster, C. W. Bruinvis straat 43, van Utrecht. J. J. Koo- ger, N.H., chauffeur-monteur, Fa- brieksweg 12, van Rijswijk. G. van der Wal, R.K., costuumperser, Heiligland 2, van Amsterdam. C. Oorschot, N.H., zonder beroep, en .echtgenoote, Heiligland 31a, van Am sterdam. M. Mulder, R.K., wed. van M. van Duin, Akerslaan 13, van Hillegom. H. Gijsbertsen, machi nist N. S„ en gezin, Houthavenstraat 19, van Schoonhoven. W. Heinen, geen, machinist N. S., en gezin, Hout havenstraat 10, van Schoonhoven. M. H, Schaaf, R.K., echtgenoote van A. J. Boers, huishoudster, en kinde ren, Westerhofje 24, van Amster dam. E. Kok, N.H., leerling verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Beverwijk. J. C. Chatillon, N.H., echtgenoote van F. Holwerda, zonder beroep, Breedstraat 4, van Amster dam. VERTROKKEN PERSONEN. J. de Leeuw, geen, schilder, van Langestraat 92 naar Bergen. J. Jansen, geen, koopmap. in huishou delijke artikelen, van Westerweg 310 naar Bergen. C. M. Karhof, R.K., z.b., van Kennemerpark 16 naar Beemster. H. A. Kommer, Rem., naaister, van Emmastraat 91 naar 's-Gravenhage. J. J. Meu- rer, Ger.K., rijksarb. bem. afd. landbouw, van Brouwerstraat 7 naar Hoorn. M. G. Henning, N.H., z.b., van Emanuel de Witte straat 10 naar Amsterdam. G. J. Vaessens, R.K., ambtenaar C. C. C. D., van Uitenboschstraat 24 naar Haarlem. C. Glorie, R.K., dienst bode, van Costerstraat 24 naar Limmen. C. C. A. Morsch, R.K., z.b., van St. Jacobstraat 2a naar Bergen. A. C. Jol, R.K., dienst bode, van Landstraat 83 naar Ber gen. P. L. A. Lina, R.K,, melk venter, van Oudorperdijkje 24 naar Egmond aan Zee. W. Jansen, geen, dienstbode, van Noorderkade 27 naar Amersfoort. H. Roskam, N.H., electricien, van Bergerweg 8a naar Bergen. J. Roskam, N.H., z.b., en echtgenoote en kinderen, van Bergerweg 8a nnar Zuilen. de zorgeloosheid en onver schilligheid die nog in vele kringen heerscht ten aanzien van de mondverzorging, het kwaad, dat tandbederf heet, de volstrekt ongegronde angst voor de behandeling, de verkeerde voorstelling als zou een geregelde mondver zorging kostbaar moeten zijn, de finantieele bezwaren die talloozen tegen een beetje ingrijpende behandeling doen opzien, En Proiiteert van de Proveial A. van Lienen, geen, machine bankwerker, van Bergerweg 48 naar Wassenaar. M. T. F. Gene- faas, R.K., leerling verpleegster, van Verdronken Oord 57 naarAm- sterdam. G. J. A. Olde Klieverik R.K., religieuse, van Oudegracht 204 naar Baarn. H.'Meijer, N.H., huisknecht, van Langestraat 70 naar Assen. EGMOND AAN ZEE. De badplaats beleeft goede dagen. - Dank zij het prachtige en vooral warme zomerweer, beleeft onze bad plaats goede dagen. Vooral Zaterdag en Zondag was het strandbezoek overstelpend druk en het kostte dan ook groote moeite het vervoer per autobus regematig to doen verloopen. De meesten gaven er dan ook de voorkeur aan per fiets naar het strand te trekken. Zoodoende konden reeds Zondagmorgen verschillende fietsenstallingen geen enkele fiets meer bergen, terwijl in den loop van den dag zelfs de grootste stalling, die 1000 fietsen kan plaatsen, geheel vol stond. Het aantal tenten op het gemeentelijke strand bereikte Zon dagmiddag een record, dat zeker op 400 geschat kan worden en het was moeilijk een plaatsje te vinden. De zakenmenschen beleven dan ook uit stekende dagen en het is voor de caféhouders, bakkers, kruideniers en ijsverkoopers een heele toer om alle hongerigen en dorstigen te laven. Degenen, die het van de dagjesmen- schen hebben moeten, hebben tot nu toe dit seizoen zeker geen reden tot klagen. Tot laat in den avond duurde Zondag de uittocht van de naar huis terugkeerende strandbezoekers voort. De werkloosheidsuitgaven in 1940. - Volgens de per 1 Juli afgesloten rekening over 1940 bedroegen de uit gaven in dat jaar voor steunver- leening 40.962, voor gemeentelijke werkverschaffing 25.752 en voor centrale werkverschaffing 36.351, totaal 103.065. In het jaar 1939 be droegen deze uilgaven totaal 70.679. OBDAM. Slachtoffers van de warmte, - Vrijdag j.l. werd de heer Peerde- ,man te Obdam door de warmte be vangen en moest van het akkerland naar huis worden gebracht. Na on der geneeskundige behandeling te zijn gesteld, kwam het slachtoffer- eerst na ongeveer een dag weer tot bewustzijn. Zaterdag j.l. overkwam een broer van den heer Peerdeman eenzelfde ongeval. Ook hij werd van den ak ker naar huis vervoerd. Doch eenigen tijd nadat geneeskundige assistentie was verleend, is hij overleden. De getroffene laat vrouw met 11 kin deren achter. Begrijpelijk is de verslagenheid en deelneming van de dorpelingen met het zoo zwaar getroffen gezin groot. BROEK OP LANGENDIJK. Aan de veiling te Broek op Langendijk .is hedenmorgen de eerste gele kool aangevoerd door den heer Jb. Kloosterboer Dzn. te Sint Pancras. De prijs was 12.60- 12,80. „De uiterste zuinigheid met fiets banden is thans beslist noodzake lijk", zoo kan men tegenwoordig van tijd tot tijd in de krant lezen. En dan staat er bij dat op zui nigheid van officieele zijde de aan dacht wordt gevestigd, zoodat het wel erg noodzakelijk zal zijn. Maar toch hoef ik maar even een boekwinkel op te bellen voor wat schrijfpapier om binnen tien minu ten een fietsjongen met het ge vraagde aan de deur te hebben. En als een vriendin van mijn vrouw met een jonge dochter is verblijd, is een telefoontje naar den bloemist en een bestelling van een paar kwartjes voldoende om haar geluk- wensch en haar bloemenhulde vijf kilometer ver per fiets te laten be zorgen. Aan die uiterste zuinigheid zijn we dus nog niet toe. Want als mijn papier me niet thuis bezorgd werd, ging ik het zelf wel halen. Aan de gelukige moeder kan mijn vrouw, als het moet, de bloemetjes per soonlijk gaan brengen: dat is bo vendien nog hartelijker. Het distri butie-kantoor houdt er geen bezorg dienst op na en toch hebben we al- lemagl op tijd onze bonkaarten in huis! Als we zelfs alles zouden moeten ZWAAG. De bessenpluk maar matig. - De bessenpluk heeft een aaiivang ge nomen. De oogst blijkt over 't alge meen maar matig te zijn. De korrel is niet groot, evenals de hoeveelheid 1 rossen. De droogte blijkt ook hier de hoofdschuldige te zijn. HENSBROEK. 2 gaan halen wat we noodig hebben, zouden er op een dag heel wat min der fietsbanden verslijten en clan zouden er ongetwijfeld méér over blijven voor degenen die er met hun karretje op uit moeten trekken voor hun kostje. Natuurlijk zouden wij allemaal die fietsen, omdat we dat prettiger en smakelijker vinden dan loopen als het zoo ver kwam, dagelijks op onze kar springen om te halen v;at voorheen bezorgd werd. Maar dat zou niet eeuwig duren; spoeidig zouden onze fietsbanden zijn be zweken en dan zouden we, als die uiterste zuinigheid met fietsbanden dan nog nodzakelijk was, moeien loopen. Met het gevolg dat omze schoenen eerder zouden versleten zijn en we het verder, als dan met schoenenbons nog zoo zuinig moest worden omgegaan, barrevoets moes ten doen. Dat lijkt niet erg aantrekkelijk, maar als variëté-artisten het zoo ver weten te brengen dat ze kun nen dansen op glasscherven en gloeiende kolen, op messen en zwaarden, zouden wij allemaal dan niet van onze bloote onderdanen wat meer profijt kunnen trekken? Zooiets eischt natuurlijk eenige training en nu, midden in den zo mer, is het wel het beste tijdsstip om daarmee te beginnen: Doet het nu! Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond De buitensporige droogte. - Ken merkend voor de huidige buitenge wone droogte is het zeker, dat op verschillende plaatsen in ons ge west alleen 's avonds laat (tot de duisternis invalt) en 's morgens vroeg, zoodra het begint te scheme ren) 't hooiland gemaaid wordt. Overdag is het gras n.l. zóó droog en taai, dat maaien nagenoeg onmo gelijk is. Zoo heeft de droogte voor den hooibcuw ook wel degelijk z'n keer zijde! OTERLEEK. Zaterdagnamiddag is de 4-jari ge Hendrik de Vries spelenderwijs in de Ringvaart langs den Waard- dijk geraakt en verdronken. Eenige personen hebben zich kort nadat de kleine te water geraakt moet zijn, gekleed in de Ringvaart bege ven. Na herhaald duiken gelukte het een hunner den kleine op te halen. De levensgeesten bleken he laas reeds te zijn geweken. HARENKAKSPEL. Uitreiking persoonsbewijzen. - De eerste oproepingen om ter ge meente-secretarie te Dirkshorn te verschijnen voor het in' ontvangst nemen van het Persoonsbewijs zijn verzonden. Maadag, 21 Juli a.s. zal met de uitreiking der Persoonsbe wijzen een aanvang worden ge maakt. NOORDSCHARWOUDE. Maandagavond vergaderde de voltallige gemeenteraad onder lei ding van burgemeester jhr. A. L. van Spènt lei De heer Joh. Oosterlee, de ge meenteopzichter, wien bij zijn af scheid namens den raad een mooi cadeau was overhandigd zond daar voor een hartelijke dankbetuiging. De voorzitter hoopte, dat de heer Oosterlee nog langen tijd van zijn welverdiende rust zal mogen ge nieten. De gemeentebegrooting 1941 is door Ged. Staten goedgekeurd.. De zwem vereeniging Eigen Kracht verzocht een subsidie voor de te houden schoolwedstrijden. B. en W. stelden voor, hiervoor 5 be schikbaar te stellen. Er wordt door zeer velen uit deze gemeente ge bruik van dit bad gemaakt. Er is eenigen tijd geleden een circulaire van het departement van Volksvoorlichting en van Ged. Statèn gekomen, waarin wordt aan gedrongen, het gemengd zwemmen te bevorderen ter verhooging van de volksgezondheid. Na eenige besprekingen, waarbij de heer Duyves verklaard had, tegen spubsidie te zijn, als er ge mengd zou worden gezwommen, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Besloten werd de Handelskade in eigendom, beheer en onderhoud over te nemen. Aan de orde kwam hierna een voorstel tot exploitatie van het uitbreidingsplan. Eerst werd er over in comité vergaderd. Na herope ning heeft de voorzitter een uit eenzetting gegeven van het stand punt van B. en W. Particuliere exploitatie wordt door Ged. Staten Maans op- en ondergang 15 Juli: op 0.52 onder 13.18 en ook door B. en W. uitgesloten geacht, Ged. Staten hebben aangedron gen op het verleenen van steun aan de uitvoering van het plan. De architect, des heer Wieger Bruin, was ook van oordeel, dat exploitatie van gemeentewege de oplossing zou zijn. De voorzitter wees er op, dat er een groot gebrek aan woningen is, terwijl nog .vele woningen voor onbewoonbaarver klaring in aanmerking komen. Het uitbreidingsplan is het gunstigste object om te. bouwen, zoowel voor Noordscharwoude als voor de heele Langendijk. De heer Kliffen vond het plan te grootsteeds. Hij wilde, als het toch doorging, zich eerst beperken tot "het Z. deel van het plan. Is het niet beter, het aan den nieuwen raad over te laten? De heer van den Abeele vond het beter onder de huidige omstandig heden, den nieuwen raad af te wachten. Er zouden zich verschil lende bezwaren kunnen voordoen, bijv. t. a. v. onderdeelen van het plan. Voor de woningbouwvereeni- giing zou het plan wel eens schade lijk kunnen zijn. Een voordeel is, dat er door deze bouwgelegenheid beter gesitueerden naar hier zullen trekken. Men heeft heelemaal geen becijfering van de gevolgen van het plan. Laten B. en W. het terug nemen. De burgemeester was het daar mede niet eens. B. en W. doen niet anders dan gevolg geven aan een brief van Ged. Staten. De vergelij king met de Oosterstraat gaat niet op. Wanneer mocht 1 blijken, dat uitvoering niet mogelijk is, zal het natuurlijk niet doorgaan. Wethouder Schrijver merkte o.m. op, dat bij een kleiner plan, zooals de heer Kliffen voorstelde, even goed dezelfde kosten aan kunst werken zullen moeten worden ge spendeerd. Hij verwachtte, dat dat gedeelte dan ook heel spoedig zou zijn uitgegeven. De heeren Heeringa en Duyves waren het eens met de heeren, die het aan den nieuwen raad wilden overlaten. De voorzitter was bang, dat het plan verdwijnen zou, hoewel het niet de bedoeling is, op het laatste nippertje nog een besluit te nemen om den nieuwen raad te binden. Na eenig debat werd het voorstel van B. en W. terug genomen. Aan het einde van de ver gadering wilde de heer Kooij den burgemeester toespreken, aangezien het wel de laatste vergadering van den raad zou zijn. De voorzitter interrum peerde den heer Kooij echter met de woorden: „Geen toe spraken en geen bloemen" en sloot de vergadering. Uw druKwerk, groot of klein is by ons in handen van goede vaklieden. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2