KLOt GESLOTEN van Maandag 21 Juli t.m. Vrijdag 25 Juli Fa. TH. KRAAKMAN ZOON, Alkmaar. Onthulling monument Dirk de Boer Dz. AGENDA LAATSTE BERICHTEN Uitreiking nieuwe meikkaarten. AMSTERDAMSCHE BEURS KERK EEN EC1 V EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Vrijdag. VERHOOGING VLEESCH- RANTSOEN. Blijkens de ook in ons blad gepu bliceerde mededeeling, zal het vleeschrantsoen worden verhoogd. Inplaats van 250 gram in 8 dagen, krijgt men 300 gram in 7 dagen. Dit gaat pas in den 28sten Juli 1941, dus a.s. Maandag over een week. In de tusschen gelegen periode, ö.w.z. vanaf heden tot en met Zon dag 27 Juli, heeft men recht op 400 gram vleesch met been of 3 ons vleesch zonder been. Aangezien in deze periode 2 Zater dagen vallen, namelijk de 19de en de 26ste, dient men er rekening mede te houden, dat, indien men heden of morgen1 al de bonnen in wisselt wat gezien de aanwezige voorraad vleesch mogelijk is men in de volgende week geen bonnen meer heeft om vleesch te koopen. Wij bevelen daarom het publiek aan, om het rantsoen te verdeelen over deze week en de volgende, en heden en morgen niet meer te ne men dan de helft van hetgeen' waar op men recht heeft, al blijft natuur lijk iedereen vrij om thans reeds zijn geheéle rantsoen op te vragen. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 62000 kg of 7000 kg meer dan de vorige week. Aangezien de aanvoer be stond uit kaas gemaakt uit de we ken van de hittegolf, bestond een groot deel van de productie uit kaas die zich niet voor opzetten leent. De handel is desniettemin ver plicht 50 van hetgeen hij koopt op te zetten. Het gevolg was dan ook dat een niet onbelangrijk deel onverkocht bleef en door de cen trale, tegen in verhouding zeer lagen prijs, getaxeerd werd. Onge veer 10 der productie bestond uit kaas van 40 vet in de droge stof. De maximumprijs voor de 40 plus kaas was 56, die voor de 20 plus kaas 43.50, hiervan moet echter 6 heffing voor de Centrale be taald worden. Bij de producenten heerscht ont stemming over de heffingen van de Centrale. Toen voor enkele weken de maximumprijs werd verhoogd bepaalde de Centrale, dat deze ver hooging niet gold voor de kaas die bij de.fabrieken in voorraad was en werden deze verplicht voor den voorraad het verschil in den prijs als heffing te storten. Een deel van deze kaas werd door de Centrale overgenomen tegen een zoo lagen prijs, dat de producenten na alle aftrek met slechts 25 naar huis gingen. Nu de vacanties zijn begonnen en de hittegolf voorbij is, stond de markt van heden weer in het teeken van het toerisme. Bergen, waar momenteel veel gasten vertoeven, leverde het leeuwenaandeel van de bezoekers. De café's en lunch rooms maakten goede zaken en de toeristen waren hoogst voldaan over de gebakjes die in onze pro vinciestad nog volop verkrijgbaar bleken en in groote hoeveelheden .werden verorberd. Ook voor de rijwielstallingen was het een goeden dag en voor de torenbeklimming bestond groote belangstelling. Ruim 300 kaartjes daarvoor werden door de V.V.V. verkocht, terwijl de ge kleurde opvouwbare rijwielkaart voor een 10-tal fietstochten in Alkmaars omgeving grif van de hand ging. Deze kaart, die slechts 25 cent kost, is voor eei ieder die gaarne onze omgeving verkennen wil, een onmisbaar bezit. HET GOUDEN JUBILEUM DER NOORD-HOLLANDSCHE LEVENSVERZEKERING MIJ. Ter verduidelijking van het gister opgenomen verslag der feestelijkhe den betreffende de benoeming van procuratiehouders verzocht men ons te melden, dat de heer Nij- dam, chef de Bureau en propagan daleider en de heer Heinen, hoofd boekhouder, in overleg met de Raad van Commissarissen, tot algemeen procuratiehouder zijn benoemd, zoo wel voor de Noord-Hollandsche Le vensverzekering Mij., als voor alle dochtermaatschappijen. Om ook die dochtermaatschappijen in de feest vreugde te doen deelen, is ook aan de heer André van de Maatschappij „Noord-Holland" en den heer Ho- vis van „Het' Groene Kruis" procu ratie verleend, doch uitsluitend voor hun dochtermaatschappijen. EXAMENS M.U.L.O. Bij de gisteren gehoden M.U.L.O. examens alhier zijn geslaagd: Voor diploma A: de dames A. Vlessing en E. Paleari te Alkmaar, H, M. M. Tijsen te Winkel, A. J. v. d. Werff te Velsen, J. Kyut te Bever wijk, A. M. de Bie te Wijk aan Zee, H. Herman te Heiloo, A. H. van Duin te Limmen, J. E. Bouwmeester te IJmuiden, M. Houtman en S. Houtman te Beemster, H. W. Bak ker, H. Hettema en M. D. Tevel te Bergen en H. v. Veen te Enkhui zen en de heeren H. v. Someren te Heemskerk, Ph. J. Hillebrink en M. J. H. Heere te IJmuiden, H. Blok te Driehuis, W. Euwen te Bergen, A. J. Prins te Purmerend en C. J. Bruin te Bergen. Voor diploma B de heer »P. Hof stra te Alkmaar. CENTRALE KEUKEN ALKMAAR. Wijziging menu. Aan belanghebbenden wordt be kend gemaakt, dat gedurende de eerstvolgende weken slechts 1 x per week soep zal worden verstrekt en wel alleen des Maandags. Er zal dan een keuze worden gedaan uit groen ten-, tomaten- of peulvruchtensoep. De andere dagen zal het menu bestaan uit: aardappelen, groenten, rund- of varkensvleesch of gehakt. In verband met de onregelmatige aanvoer is het niet mogelijk reeds vooraf op te geven welke groenten zullen worden verstrekt. Er zal echter een keuze worden gedaan uit: bloemkool, worteltjes, snij- of slaboonen, andijvie, rooda kool, enz. t Hierbij wordt opgemerkt, dat da groenten die er zich voor leenen.. apart zullen 'worden verstrekt. VACANT1E VREEMDELINGEN VERKEER. Het Is niet de eerste maal, dat de V.V.V. zich met een verzoek tot de Alkmaarsche pensionhouders wendt. Het is gebleken, dat de pensionlijs- ten', die voor alle informaties naai de stad Alkmaar aan de aanvragers worden verstrekt, uitgebreid moe ten worden. Steeds heeft de V.V.V. een lijst kunnen samenstellen van plm. 100 adréssen, maar de aanvra gen voor pension is thans zoo groot, dat de meeste' pensions reeds bezet zijn. Daarom is aanvulling van de pensionlijst der V.V.V. dringend noodig. Alles wijst er op, dat deze streek van Nederland een intensief Va- cantie-Vreemdelingen-Verkeer zal krijgen en het is voor Alkmaar van belang zoo veel mogelijk vreemde lingen op te nemen. Meer dan ooit is het uitgaand pu bliek aangewezen op de pensions. Dat ieder, die pensiongelegenheid heeft dit moge beseffen en gebruik make' van de gelegenheid die V.V.V. biedt. VOLKSZANG. Begunstigd door prachtig weer heeft gisteravond de laatste zang avond van dit seizoen in den mu- zi-ektuin plaats gehad. Er waren ongeveer 500 bezoekers, waaronder vele uit omliggende plaatsen. De voorzitter opende met een woord van welkom in 't bijzonder tot den secretaris van het hoofdbe stuur, den heer Nijssen van Assen. Aan mejuffrouw Brugman wer den een boek en bloemen overhan digd als blijk van erkentelijk voor het belangeloos verzorgen van de begeleiding. De heer Nijssen zette in het kort de bedoeling van Volkszang uiteen en wekte de aanwezigen op, toe te treden als lid. De heer Jonker kreeg daarna de leiding en zooals steeds gelukte het hem den bezoekers een genotvollen avond te bezorgen. Een woord van buide aan de.so listen: de dames Wijn, Molenaar Piek, AdmiraalRuis en den heer Wiethaar, die allen op verdienste lijke wijze liederen van het pro gramma voorzongen. Dat de laatste behalve zangers- ook dichterstalent bezit, bleek bij het declameeren van eèn door hem gemaakt gedicht, bedoeld als hulde aan den leider. In de pauze gaven zich 50 nieu we leden op, zoodat de afdeeling met moed het nieuwe vereenigings- jaar begint. De zangavonden zullen met Sep tember worden hervat. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen in de nabijheid van het Scharloo een wit poesje, plm. 8 weken oud. In de omgeving van de Hofstraat zwerft sinds eenige dagen een cypersche poes (groot met veel wit) Eigenaren of liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6-.-30 tot 7 30 bij den inspecteur, den heer C. Verwex, Baanstraat alhier. GRAADT VAN ROGGEN EXPOSEERT. De bekende kunstenaar Graadt van Roggen, een der eersten die zich in Bergen vestigde en Bergen steeds trouw is gebleven, houdt van Zaterdag a.s. tot en met 8 Aug. in den kunst en lijsten- handel „De Takel", van den heer Hopman aan de Dorpsstraat een tentoonstelling van zijn werk. Wanneer Graadt van Roggen expo seert, brengt hij, als secrieus kunstenaar, steeds belangrijk werk. De ouderen onder de Berge- naren herinneren zich nog wel hoe hij voor 30 jaar in den kunsthandel van den heer Brouwer een voor aanstaande plaats bezette. DIEFSTALLEN TE BERGEN. Op klaarlichten dag habben Woensdag dieven door het open raam van den heier Beets aan de Karei de Grootelaan te Bergen een damestasch, inhoudende o.m. een bedrag aan geld van 200, ont vreemd. Den laatsten tijd worden aldaar ook verschillende rijwielen ont vreemd. Voorzichtigheid is ook hier geboden. Wijnhandel Anno 1804. Een eenvoudige schepping van architect Groen. De prominente vertegenwoordigers uit het landbouwvereenigjngsleven hadden zich gistermiddag in café Renses te Stompetoren vereenigd voor de bijwoning van de onthulling van het monument, dat ter eere'van de nagedachtenis van wijlen D. de Boer Dz. voor het te" stichten Pol derhuis van De Schermeer, aldaar is geplaatst. Onder de aanwezigen merkten wij op prof. W. Schermerhorn uit Delft, ir. J. Vet, secr. van de H. M. v. L., Joh. de Veer, vice-voorzitter van de H. M. v. L., ir. Huysman, voedsel- commissaris voor Zuidholland, den heer R. C. Schenk, waarnemend voedselcommissaris van Noordhol land, H. K. Koster, voorz. van de F.N.Z., E. Koster Dz., directeur van het Rundveestamboek, den heer P. Spaan, loco-burgemeester van Oter- leek, den landbouwconsulent ir. G. Lienesch, den veeteeltconsulent ir. L. de Vries, den voorzitter en den secretaris van Hollands Noorder kwartier, de heeren P. Blaauboer en G. Nobel, mr. J. Belonje, secretaris van De Schermeer, ir. Kraanen, secretaris van den Bond van Zuivel fabrieken, den beer H. Zeeman, dir. van de Nat. Bóeren-Onderlinge, den heer P. Bürmann, bestuurslid van Hollands Noorderkwartier, den heer J. Dokter, oud-directeur van de Zuivelbank, den heer Ji Davelaar, directeur van Neerlandia te Stom petoren, den heer v. d. Bosch, wnd. directeur van de DEKA, verschillen de heemraden en hoofdingelanden van De Schermeer en architect Groen, den schepper van het monu ment. Het monument, uitgevoerd in bak steen en Belgischen zandsteen en geplaatst op een voetstuk van 2y2, bij 2>/Z ;m., heeft een hoogte van onge veer 3 m. Het is aan de voorzijde voorzien van een bronzen plaquette met de beeltenis van den heer de Boer en aan de achterzijde met een dito-plaquette, met het opschrift: Hulde aan den landbouw. In zandsteen zijn de jaartallen aangebracht 18631937. De dijkgraaf» van De Schermeer, de heer C, Kramer Glijnis, hield een uitvoerige herdenkingsrede, waarin hij de levensloop schetste van den heer de Boer-en diens groote ver diensten voor den landbouw in het licht stelde, terwijl hij uitvoerig deed uitkomen het verdienstelijk werk van wijlen den heer de Boer voor de tot-stand-koming van de electrische bemaling van den Scher meer. Spr. deelde mede, dat de stichting van dit monument was mo gelijk gemaakt door de medewerking van de Zuivelfabriek „Neerlandia", het Kon. Ned. Landbouwcomité, de koekenfabriek „De Leerhoeve", de Holl. Mij. .van Landbouw, de Ver. tot Ontwikkeling van den Land bouw in Holl. Noorderkwartier en het waterschap „De Schermeer", dat zich bereid had verklaard het mo nument in eigendom over te nemen en in de toekomst voor het onder houd zorg te dragen. OP HEETERDAAD BETRAPT. Gisteren is door de politie alhier een man gearresteerd die op heeter- daad betrapt werd bij het stelen van een rijwiel, hetwelk door den eigenaar bij een kerkgebouw in deze gemeente was geplaatst. Uit het verder ingesteld onder zoek bleek, diat deze 'persoon eenige dagen tevoren aldaar eveneens een rijwiel had ontvreemd. Hij is na afloop van het onder zoek naar het huis van bewaring overgebracht. STOMPETOREN. Aurora danst. - Het is reeds eenigen tijd geleden, dat de leden van de Schermer tooneelvereeniging „Aurora", gestoken in oud-Hollandseh costuum en gezeten op een oude boerenwagen een ware zegetocht maakten door de Westfriesche dorpen met als bestemming Wij denes. Het doel van deze tocht was, in Wij denes kennis te nemen van oud-Hollandsche dansen, die door de plaatselijke gym- nastiekvereeniging aldaar levend worden gehouden. Burgemeester Posch had het initiatief genomen om cok in de Schermer deze bijna in de vergetelheid geraakte dansen te doen herleven. Daarom zijn thans een aantal leden van Aurora, met name 8 paren bezig, deze dansen in te studeeren onder leiding van mevr. PrangerSchuitemaker. Het belooft iets zeer bijzonders te worden. Wan neer eerlang de deelnemers gestoken in oud-Hollandsch costuum deze dansen ten tooneele zullen brengen, dan kan men verzekerd zijn vhn iets zeer fraais en bezienswaardigs. Er zullen ook een of meer solo- dansen worden vertoond en de too- neelvere'eniging Aurora heeft een Westfriesche éénacter in studie ge nomen Men mag dan ook verwachten, dat hiervoor een groote belangstelling zal bestaan. SCHERMERHORN. Tooneeluitvoering. - Dinsdagavond, de laatste dag van de kermis, gaf de tooneelvereeniging Amicitia een too neeluitvoering in de zaal van de Wed. Schreuder. De zaal was meer dan bezet. Velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. De uitvoering werd geopend met een paar liederen gezongen door mevr. KluftKan en den heer J. de Jong. Daarna werd met succes opgevoerd het .tooneelstuk „Aardappelen". De spelers van het stuk werden met een luid applaus beloond. Vooral de wijze waarop de heer A. Kluft, mevr. de JongVisser en mej. M. Yff, resp. de rollen van Jansen, zijn vrouw en Mies vertolkten vond groote waar- 'deering maar ook de andere spelers voldeden goed. Ook de heer K. Boon, als nieuwe kracht. Eenige lie deren besloten de uitvoering en Amicitia kon weer op een zeer ge slaagden avond terug zien. LIMMEN. Aanbesteding van gemeente. - Het gemeentebestuur van Lim men heeft onder vaklieden in deze gemeente een aanbesteding gehou den van het' verbouwen van de buiten gebruik gestelde o. 1. school aan den Disseldorperweg en het inrichten van een douchebadinrich ting, consultatiebureau, bloembol lenmuseum, werkkamer en wacht kamer. De uitslag hiervan luidde als volgt: timmer- en metselwerk: C. Kroon 6362; C. Glori 6312; F. Meyer 625-0; Jac. Pepping 5898; M. Biesterbos 5862; D. van der Aa 570-0; G. Min 5650; J. Bos 5516; J. Henselman 5090. Voor het schilderwerk werd als volgt ingeschreven: Jac. Metselaar 975, S. Dekker 900, N. Keelen 897, J. Koeman 875, C. J. de Rooy 825, W. Goedhart 785. De gunning zal 14 dagen in be raad gehouden worddn. Laagste inschrijvers zijn dus voor timmer- en metselwerk de heer J. Henselman en voor het schilder werk de heer W. Goedhart. NOORDSCHARWOUDE. Concert. - De harmonie Excel sior en het Broeker fanfarecorps Advendo hebben Donderdagavond in den Muziektuin achter de o. 1. school een goedgeslaagd concert gegeven. Aangelokt door het mooie weer heeft een vrij talrijk publiek de uitvoering van de verschillende programma-nummers aangehoord. Het was voor de rr-'ziekliefhebbers een mooie avond. ZIJPE. Gunning werk. - Na gehouden aanbesteding van het onderhoud der gemeente-eigendommen, dienst 1941 is dit werk gegund aan de na volgende inschrijvers: a. Timmer- en metselwerk: per ceel 1 aan D. de Leeuw te St. Maartensbrug; perceel 2 aan den heer M. Schoen te Schagerbrug. b. Schilderwerk: perceel 1 aan den heer J. Renooij te Burgerbrug; perceel 2 aan den heer C. Meijer te Schoorl. HEERHUGOWAARD. Waar blijven do kikkers. - Of schoon we in 1941 inderdaad kun nen zeggen, dat we „zomer" gehad hebben, het gorgelende en de har ten van den landman 'met blijde vreugde vervullende lied van den kikker is dit jaar zeer sporadisch. In de wegslooten langs de buurt, als gewoonlijk bedekt met een dik ke laag kroos, anders de woonplaats v&n tallooze groenrokken, koestert er zich maar een heel enkele in de zon. Een schraal gekwaak stijgt 's avonds van enkele eenlingen op. Ook met de lijsters en de spreeu wen is het veel kalmer dan gewoon lijk. Bessen en aardbeien, voor zoover de' laatsten er dan nog ge weest zijn, kan men rustig zonder netbescherming laten blijven. We hebben ons afgevraagd of dit verschijnsel zich ook in andere ge meenten voordoet. HEILOO. Baggerwerlc opgedragen. - Aan N.V. baggerbedrijf Meurs en Co., al hier, is door den Dienst van de Zui derzeewerken opgedragen het uit voeren van baggerwerken in den N.O,-polder, volgens ^bestek ,no. 375 der Z.W., voor de jaren '41 en '42 te- gen bedragen van 0.235, f 0.25 en 0.30 per M3 te verwerken specie De hoeveelheid bedraagt plm. 400.000 m3. Vereeniging Volkstuinders. - Door den heer Procureur-Generaal is behoudens voldoende deelname goedgekeurd de oprichting van een vereeniging van volkstuinders HENSBROEK. Uitreiking persoonsbewijzen. Met het uitreiken van de persoons bewijzen is Donderdag 17 dezer in deze gemeente een aanvang ge maakt. De belanghebbenden worden in alphabetische volgorde hunner namen opgeroepen, Tentoonstelling. Berger Kunsthandel b. d. Ruïne te Bergen, tent. interieurs oude Holl. kerken. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De Eeuwige Rhapsodie (rom. muziekfilm), hoofdrollen Hans Söhn- ker, Olga Tschechowa, Franz Herte- rich en Erika Dannhoff. Toegang eiken leeftijd. Zondag Voorstelling 2 uur, 4,15 en 7.15 uur. Woensdag 2.3Q uur matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Jacht zonder genade (rom.- sens.), hoofdrollen Victor Staal, Ruth Helbing en Paul Wegener. Toegang eiken leeftijd. Zondag doorloopende voorstelling vanaf 2 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Attentie Spionnage (spion- nage-film), hoofdrollen Réné Delt- gen, Kirsten Heiberg en Lotte Koch. Toegang 14 jaar. Zondag doorloopende voorstelling vanaf 2 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Roxy-theater, 715 uur, hoofdnum mer Discretie Verzekerd (hum.), hoofdrollen Ralph Arthur Roberts, Heli Finkenzeller en Hans Holt. Toegang 18 jaar. Zondag voorstelling 2 uur, 4.15 en 7.15 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Zondag 20 Juli. 7.30 uur, Sted. Muziektuin. Tuin- concert yocaal Alkmaar onder lei ding van Nico Snel. Ongecorrigeerd. DE STRIJD AAN HET OOSTELIJK FRONT. Boekarest, 18 Juli. (D.N.B.) Het groote hoofdkwartier van het Duitsch-Roemeensche front in Roe menië maakt bekend: De strategische sleutelpositie van Bessarabië is in onze handen. De Slag om de verovering en zuivering van het Cornesjti-gebergte is ge ëindigd. Hotin, Soroca, Orhei en Kisjenew zijn bezet. EEN MILITAIR ACCOORD MET TSJOENGKING. Peking, 18 Juli (Domei). Hard nekkig zijn de berichten uit Tsjoengking, die melding maken van een snelle vordering der onder handelingen over een militaire overeenkomst tusschen de Ver, Staten, Groot-Britannië, de Sov jetunie en Tsjoenking, welke over eenkomst gepaard zou gaan met concrete hulp aan Tsjang Kai Sjek in den vorm van geldleeningen, vliegtuigen en pilotein. Deze onder handelingen omvatten o.a. een ge zamenlijke bijdrage van 600 vlieg tuigen aan Tsjoenking, terwijl de Ver. Staten 500 piloten en de Sov jetunie 600 piloten zal sturen om de toestellen te bemannen. Ook zouden Groot-Britannië en de Ved. Staten gezamenlijk 40 mii- lioen dollar voorschieten voor den bouw van vliegtuigfabrieken op 14 punten in een gebied, dat Koenming, Kweiyang en Hengyang omvat. De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend: Binnenkort zal er een wijziging plaats hebben ten opzichte van de distributie van melk. Te zijner tijd zuilen hieromtrent nadere bijzonder heden worden bekend gemaakt. In verband met deze verandering zullen nieuwe meikkaarten worden uitgereikt. Deze uitreiking vindt plaats op nader door de plaatselijke distributiediensten te bepalen tijd stippen, doch dient voor 2 Aug. a.s. beëindigd te zijn. Voor deze nieuwe meikkaarten ko men uitsluitend de hierna te noe men groepen van personen in aan merking. a. Kinderen, die na 1 Februari 1937 zijn geboren. Deze krijgen vier kaarten per persoon. b. Kinderen, die na 1 Februari 1927, doch voor 2 Februari 1937 geboren zijn. Deze komen voor twee kaar ten in aanmerking. c. Personen, die tijdens hun werk zaamheden voortdurend met gif tige stoffen omgaan en die in verband daarmede reeds extra meikkaarten van het oude model hebben ontvangen. Deze personen ontvangen twee kaarten per hoofd. Uiteraard dient de aanvrage voor bedrijven met meer dan vijf arbei ders door den bedrijfsleider te ge schieden. Om misverstand te voorkomen, wordt erop gewezen, dat de meik kaarten in veilen van vier stuks zijn gedrukt, zoodat groep a een blad van vier stuks en de groepen b en c een blad van twee stuks ontvan gen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat bij de uitreiking der nieuwe kaarten een gelijk aan tal oude meikkaarten moet worden ingeleverd. Door groep a dus vier en door de groepen b en c twee oude kaarten per persoon. Van de ze in te leveren kaarten mogen de met „27" en „28" genummerde bon nen door de betrokkenen worden behouden, doch de met „29" en hooger genummerde bonnen moe ten op de kaarten aanwezig zijn, daar deze anders niet worden inge ruild tegen de nieuwe meikkaarten. Tevens wordt erop gewezen, dat bij het inruilen, de distributiestam kaarten medegebracht dienen te worden. Oude meikkaarten bewaren! De aandacht wordt erop gevestigd dat degenen, die niet voor nieuwe meikkaarten in aanmerking komen, de in hun bezit zijnde oude meik kaarten, zorgvuldig dienen te be waren. Deze mogen dus in geen geval vernietigd worden aangezien de mogelijkheid bestaat, dat de bonnen van deze kaarten nog ge bruikt zullen worden. Melkveehouders e.d. Vanzelfsprekend komen de kin deren van melkveehouders, of kin deren, die in een melkveehoudende inrichting verblijven en wier oude kaarten uit dien hoofde reeds zijn ingeleverd, niev voor de nieuwe kaarten in aanmerking. Goede vaklieden, goede machines en goed materiaal waarborgen U goed drukwerk. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. DE VORMING VAN EEN NIEUW KABINET IN JAPAN. Tokio, 18 Juli (Domei) Welinge lichte kringen geiooven, dat Konoje tegen den middag gereed zal zijp met de volledige lijst van de nieuwe kabinetsleden en dat dan het nieuwe kabinet aangesteld zal worden in het tijdelijk paleis in aanwezigheid van den keizer. Konoje heeft admiraal Tojoda, den minister voor handel en nijver heid in het afgetreden kabinet, van morgen om 11.10 uur uitgenoodigd een bezoek te brengen aan zijn offi- cieele residentie c-m met hem be sprekingen te voeren. Om 11.45 uur vertrok Tojoda weer uit de ambts woning van den premier. Voorts heeft Konoje besprekingen gevoerd met vice-admiraal Sakonji, den pre sident van de petroleummaatschap- pij van Noord-Sachalin.' Na zijn be zoek aan Konoje begaf Sakonji zich naar admh'aal Ojkawa, den afgetre den minister van marine, wien hij verslag uitbracht van zijn bespre king met Konoje. Tokio, 18 Juli (D.N.B.) Na lang durige besprekingen van Konoje met de militaire ministers, generaal Tojo en admiraal Oikawa, is een speciale conferentie gehouden met de afdee- lingschefs van het ministerie van oorlog en van marine. Semi-officieel verluidt hierover, dat tusschen Konoje en de beide mi- litaire ministers volledige overeen stemming bereikt is, dat de tot dus ver door Japan gevolgde koers moet worden voortgezet met versterkte leiding van den staat. Volgens Do mei zijn welingelichte kringen het er over eens, dat Konoje niet het voornemen heeft om „ook maar- de geringste wijziging te doen intreden ir. de tot dusver gevoerde princi- pieele politiek". BOMMEN OP ONS LAND. 's-G r a ve n h a g e, 18 Juli. In den afgaloopen nacht Vlogen enkele Britsche vliegtuigen boven ons land, er werden ook eenige- bommen geworpen, doch de aangerichte schade aan enkele woonhuizen was van zeer geringen aard. Twee kin deren werden gekwetst. .119% .135 196 STAATSLEENINGEN. Vor. k 4 Nederland 1941 9913/,, 4 Nederland 1940 II 991% 3—3Va Nederl. 1938 921% 3 Ned.-Indië 193 9 933/. BANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 2.50 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 126 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 148% Calvé Delft Cert. 91% Nederl. Ford .316 Lever Bros1291/, Phil. Gloeil. Gem. Bezit 2313/, CULTUUR MAATSCH. H. V. A429 Java Cultuur .255 Ned. Ind. Suiker Unie 244% Verg. Vorstenlanden 123% PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah .251 277% .226 •1«% 166 1343/4 •118% 151 1661/, .170 .229% .287% ,228 "9% 92%s 933/4 1193/4 135 196 126 1473/4 9OV4 317 128% 225 426 250 240 123 247 272 224 141 160 135 118 I4h/ü 166Vs 1/7 225 285t/4 226 OPGA VB AMSTERDAMSCHE BANK N.V, Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 18 Juli 1941 pim 2 u 9918Ag EKHiSTE BL PREDIf ZONDAG ALK Groote Kerk, Wass/nk. Re monstrantscl te, 1,0.30 uur, ds em.-qpr. E v. Luth. K ÏO.'SO uur, ds. S dam). Doopsgezinde 1 2% J- Snaayer Geref. Kerk, 1 ama (van 's-Grav C. Bouma. (Coll. te Achterveld). Herst. Apost. straat, v.m. 9.30 en Woensdag 7.3( Ned. Chr. 3.30 uur, jonge Houtweg 8; Dins bijbelbespreking 8; Vrijdagavond i kjng vrouwen, O terdagavond 4.3( Oudegracht 208. Vrije Ev. Gem.. Buys: onderw.: belasten genoodig eener predicatie. Geloofsgemeensr Heils, v.m. 10 uu ning, half 8 j Dinsdag, 22 Juli, lezing voor leden Juli, n.m. half 8, Leidst. M. Wubb Ned. Leger des 9; 10 uur heilig! kindersamenkomst eenkomst; Dinsdaj avond 8 uur sa dagavond 8 uur o: komst voor mann, staan onder leidir M. van Stein. UIT DE 01 AKERSLOOT, 1 Mullem. Onderwei Astrologie. Syn. T BERGEN, 10 u,ü Kieboom. Evangelisatie F uur, de heer Dun, BROEK OP Doopsgezinde Gem DIRKSHORN, 8 DRIEHUIZEN, 10 EGMOND AAN 9.45 ds. von Meyei een mr, En DC- Hl DRm E •HVg 87. Dat w wisten het een kleine had vader j hij de doos 88-, Tjoep, ?h klompen «y moet de minuut te v, als haar zoo.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2