KRUSCHEN STILLE NO. 9 GAS EN ELECTRICITEIT. $euiUetw. P|i VREESELIJKE W VERDENKING DASHIELL HAMMETT 157 BUITENLAND De strijd in het Oosten. Nu de Stalinlinie doorbroken is. Rheumatische pijnen Vliegtuigbases op Malta gebombardeerd. Verkenningspogingen bij Tobroek verijdeld. WEEST ZUINIG MET MARKTBERICHTEN VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijf regels TWEEDE BLAD GESCHREVEN DOOR TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND Berlijn, 17 Juli (D.N.B.) Na den succesvollen doorbraak door de Stalinlinie is, na ir het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt, thans aan het geheele oostelijke front een ge weldige worsteling om de laatste beslissing aan den gang. Steeds weer tracht het Sovjetcommando den stormloop van de Duitsche weermacht en van de verbonden troepen tegen te houden. Doch reeds wordt in het Duitschq weermacht- bericht geconstateerd, dat de Sov jets thans hun laatste reserves in den strijd werpen, die waarschijn lijk ook zeer spoedig verbruikt zul len zijn. Het Duitsche weermachtbericht geeft derhalve reeds met stellig heid te kennen, dat zeer binnenkort opnieuw groote successen zijn te verwachten. Het becijfert het aan tal tegenover elkaar in den strijd staande soldaten op negen millioen. Dit is aanzienlijk meer dan in het vorige jaar tijdens de geweldige worsteling in het Westen en in het algemeen meer dan ooit in den loop der geschiedenis in een enkelen slag is voorgekomen. Zoo overtreft dan deze beslissingsstrijd, die thans aan den gang is, tusschen de Duit sche weermacht en de Sovjettroe pen wat zijn omvang betreft, alle begrippen uit de krijgsgeschiede nis, zoowel wat betreft het aantal strijders als ook de uitgestrektheid van het front. De beslissing, welke thans door de Duitsche troepen en hun bond- genooten in het Oosten wordt afge dwongen, bepaalt voor eeuwen den verderen loop der Europeesche ge schiedenis. De strijd bü Kiev. Berlijn, 17 Juli (D.N.B.) In het gebied van den strijd rondom Kiev hebben Duitsche infanteristen gis teren de laatste rijen Sovjet-kaze matten veroverd. De verdedigings werken waren door het vernieti gende vuur der vorigei dagen reeds voor een groot gedeelte kapot ge- schotep. Doch in de tot drie verdie pingen teillende onderaardsche gan gen hadden zich toch nog deelen der kazematbemanning kunnen handhaven, die pas weer te voor schijn kwamen toen de Duitsche divisies voorbij waren. Door het bliksemsnelle optreden van de Duitsche pioniers werden de be manningen van de kazematten erin verhinderd gebruik te maken van Da wereldberoemde dagelijksche dosii Kruschen Zout, zoo klein als ze is, doel wonderen. Lijders aan de hardnekkigste vormen van zullen U dat bevestigen, want die weten bij endervinding hoe weldadig een bloed-zuive- rende Kruschen-kuur werkt op het heele gestel. Bij apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41, de volle gevechtskracht van deze kazematten. Zij weirden met de zwaarste ladingen dynamiet zoo lang bestookt, tot er geen schot meer viel. Een kleine afdeeling in fanterie gelukte het eveneens enkele kazematten met verscheidene ver diepingen na een vastberaden aan val te veroveren. Onder de bescher ming van een kunstmatige nevel wisten de stoottroepen de machtige betonblokken te naderen, waarna zij met ladingen dynamiet de laat ste nog overgebleven bolsjewisten dwongen te capituleeren. De bemanningen waren door haar politieke commissarissen in de kazematten opgesloten. Slechts twintig overlevenden, die voor een deel zwaar gewond waren, kwamen te voorschijn. Wat zich toen naar de Duitsche linies begaf, was een optocht van vreeselijke ellende. Bloedend, met gescheurde unifor men, uitgeput door den strijd en apathisch wankelden de gevange nen vooruit, hun zwaar gewonde kameraden op primitieve draagba ren met zich mede sleepend. De strijd van een Duitsch regiment. Berlijn, 17 Juli (D.N.B.) Nu de Sovjet-troepen onder den zwaren Duitschen druk in het gebied van Kiev steeds verder moeten terug trekken, trachtten zij nu door aan vallen op de infanterie, die de Duit sche pantserwagens volgt, den op- marsch te vertragen. Zij hopen op deze wijze tijd te winnen om zoo doende de verslagen hoofdmacht van het leger van den vijand te kunnen bevrijden. Bij een derge- iijken aanval stond,- naar aan het D.N.B. wordt gemeld, een enkel Duitsch regiment infanterie tegen over een geheele Sovjet-pantser divisie, versterkt door een gemo toriseerde brigade infanterie. Vijf maal bestormden de Sovjet pant serwagens met den moed der wan hoop' de ver uit elkaar getrokken Duitsche linie. Alle aanvallen stortten echter door het moordda dige vuur van de Duitsche pantser- afweerkanonnen, het Duitsche in- fanteriegeschut en de mitrailleurs ineen. In den sector van een enkel bataljon van dit regiment werden niet minder dan 32 pantserwagens vernietigd. De grootscheeps opge zette bolsjewistische aanval was in eengestort. Op niet te stuiten wijze gaat de Duitsche opmarsch verder, in het centrale deel van het ooste lijke front hebben Duitsche troe pencontingenten aan de overzijde van den Dnejur op 16 Juli den aan val op de Sovjet-linies voortgezet en het hier gevormde bruggehoofd naar alle kanten uitgebreid. Hierbij kwam het ten oosten van Orsja tot een hevig vuurgevecht met sterke Sovjet-achterhoeden. De bolsje wisten trokken zich met zware ver liezen in een groot plaatsje terug en probeerden vervolgens het in den strijd werpen van versterkingen den Duitschen opmarsch tot staan te brengen. Op dit oogenblik mengden zich verscheidene Duitsche batte rijen in den strijd. Steeds sneller schoten de Duitsche kanonnen op den haard van verzet. De grond trilde van den luchtdruk der scho ten. Minutenlang was de lucht ver vuld van een gesis en gesnor. De Duitsche artillerie hamerde den bolsjerwistischen weerstand kapot en maakte voor de voorwaarts stor mende infanteristen den weg vrij. Tevergeefs trachtten de bolsjewis ten nog hier en daar door te breken. De gevechtsformaties van de Duit sche infanterie hadden hen spoedig gegrepen en overweldigd. Polozek door Duitsche troepen genomen. Berlijn, 17 Juli (D.N.B.) Bij hun opmarsch naar het Oosten zijn Duitsche troepen aan weerszijden de krachtig versterkte stad Polozek ge passeerd. Daaropvolgende Duitsche afdeelingen hebben op 16 Juli den tegenstand der ingesloten bolsjewis ten gebroken en de stad genomen. Polozek was voor de Sovjets van veel belang als spoorwegknooppunt en haven aan den bovenloop van de Duna. De Sovjets, die aanzienlijke ver liezen aan dooden leden, verloren bovendien meer dan 1000 man aan gevangenen en groote hoeveelheden wapens en vooral munitie. Bij de zuivering van het terrein stijgt het aantal gevangenen voortdurend. De troepen, die Polozek voorbij waren gegaan, stieten op 16 Juli op resten van verschillende Sovjetdivi sies, die wanhopige pogingen deden om den Duitschen opmarsch te stui ten. In verbitterde gevechten van man tegen man, waarbij de Sovjets een reusachtig aantal dooden had den, werden de bolsjewistische strijdkrachten snel verslagen. Dui zend man, onder wie de chef van den staf eener Sovjetdivisie, werden gevangen genomen. Terwijl enkele bolsjewistische groepen goed uitge rust waren, was de wapening van andere afdeelingen uiterst gebrek kig. Het Italiaansche legerbericht. Rome, 17 Juli. (Stefani) Het 407de communiqué vanhet Italiaansche hoofdkwartier luidt: In den nacht van 16 Juli hebben onze vliegtuiggroepen vliegtuigbases op Malta gebombardeerd. In Noord-Afrika is een verken ningspoging van vijandelijke pant serwagens aan het front van To broek verijdeld. Onze vliegtuigen hebben de versterkingswerken van Tobroek en vijandelijke vliegtuig bases in Egypte gebombardeerd. In de omgeving van Siwa zijn vijan delijke detachementen en gemecha niseerde strijdmiddelen met bom men en mitraillnurvuur bestookt, In duikvlucht hebben bommenwer pers ter hoogte van Marsaloech twee stoomschepen aangevallen. Een schip van 1500 b.r.t. werd getrof fen en kan verloren geacht worden. De vijand heeft opnieuw aanvallen uit de lucht gedaan op Benghazi en Tripolis en geringe schade veroor zaakt. In Oost-Afrika wordt groote be drijvigheid der artillerie in den sector-Wolsjefit gemeld. Een duikboot, onder bevel van den „capitano di corvetta" (ma- AANVAL OP BOILSJEWISTÜSCH ZENDSTATION. Berlijn, 17 Juli. (D.N.B.) Een Duitsch gevechtsvliegtuig, dat gis teren in de omgeving van St. Pe tersburg een gewapende verken ningsvlucht uitvoerde, bespeurde in een bosch een vrij groot Sovjet zendstation. Tusschen de vier groote zendmas ten en de talrijke huizen was er druk verkeer van auto's en soldaten. Ondanks den luchtafweer, die ter stond een aanvang nam, viel het Duitsche gevechtsvliegtuig het radio station aan. De eerste reeks bom men trof nauwkeurig doel. Groote stof- en rookwolken bewezen den Duitschen vlieger, dat zijn bommen huizen en auto's vernietigend had den getroffen. Een tweede serie bommen voltooide het vernielings werk. Bij hun vertrek konden de Duitsche vliegers onmiskenbaar waarnemen, dat twee der zendmas ten als lucifers waren afgeknapt en tusschen den wirwar der kapot ge trokken draden lagen. Verscheidene gebouwen waren ingestort, andere brandden. HET FINSCHE COMMUNIQUE. Helsinki, 17 Juli (D.N.B.) De re- geeringspersdienst meldt: Het Finsche luchtwapen heeft de activiteit der troepen te land doel treffend ondersteund. Vijandelijke spoorwegverbindingen, transport en pantsertreinen, troepen op marsch, autocolonnes, opslagplaat sen en convooien werden krachtig gebombardeerd en beschoten. Door voltreffers zijn verscheidene spoor weginstallaties vernield, treinen tot ontsporing gebracht, colonnes uit een gedreven en auto's, treinen en pantserwagens in brand geschoten. Door stuka aanvallen werden vol treffers op vijandelijke artillerie stellingen geplaatst, ook de Moer- mansk-spoorweg is gebombardeerd o.a. bij Lotinanpeilto en Petroskoi. Tevens hebben onze jagers benevens zware en lichte luchtdoelartillerie de bewegingen onzer troepen, be volkingscentra en verkeersverbin dingen beschermd. Daarbij zijn tal rijke luchtgevechten geleverd, die bijna zonder uitzondering met de overwinning der onzen eindigden. Sinds het begin van den oorlog tot vanochtend- hebben onze vliegers en luchtdoelartillerie-afdeelingen 136 vijandelijke vliegtuigen neerge schoten en talrijke andere bescha digd. De luchtdoelartillerie heeft eveneens met succes aan de lucht gevechten deelgenomen. Sinds het begin van den corlog zijn elf eigen toestellen niet cp hun basis terug gekeerd. LAGERHUIS BIJEEN. Stockholm, 17 Juli. (D.N.B.) Het Engelsche Lagerhuis is vandaag in geheime zitting bijeen gekomen r.aar de Engelsche berichtendienst meldt, ter behandeling van de bin- nenlandsche verdediging (home defence). joor) Ferdinand Calda, die op den Atlantischen Oceaan opereerde, heeft een petroleumtankschip van 8000 b.r.t. tot zinken gebracht. VERTREK DER DUITSCHE CONSULAIRE AMBTENAREN. Berlijn, 17 Juli. (A.N.P.) Te be- voegder plaatse vernam men van daag, dat de Duitsche consulaire ambtenaren thans uit de Ver. Staten vertrokken zijn. De consulaire ver tegenwoordigers der Vereenigde Staten in Duitschland bevinden zich te Frankfort aan de Main. Men ver wacht, dat zij zeer binnenkort naar Spanje zullen vertrekken. BEIROET IN BRITSCH BEZIT OVERGEGAAN. Vichy, 17 Juli. (D.N.B.) Naar of ficieel wordt bekend gemaakt, is Beiroet gisteravond door admiraal Gouton overgedragen aan den Brit- schen opperbevelhebber, generaal Wilson, nadat de Britsche bezet tingstroepen de stad waren binnen gerukt. Generaal Dentz heeft Bei roet verlaten en zich naar Tripolis begeven. EEN DECREET VAN HET KREMLIN. Berlijn, 17 Juli. (D.N.B.) Wij ver nemen van welingelichte zijde: In politieke kringen der rijks hoofdstad heeft men met belang stelling kennis genomen van het nieuwe decreet der Sovjets, waarin de taak en de bevoegdheden van de z.g, militaire commissarissen ïs vastgelegd. Als bijzonder verhelderend voor de vraagstukken, waarvoor het Sov jet-regiem zich op het oogenblik geplaatst ziet, is het feit, dat vol gens den tekst van dit decreet de plichten van de z.g. militaire com missarissen vooral zullen bestaan in het bestrijden van paniekzaaiers, lafaards en deserteurs. De eigenlijke beteekenis van de opnieuw ingestelde functie van poli tieke commissarissen is, zoo ver klaart de Berliner Börzenzeitung, natuurlijk niet de wil om den geest van de troepen iets op te monteren of op militair gebied iets te ver beteren, doch de ondubbelzinnige tekst van het decreet onthult het voornemen van Stalin en de bolsje wistische partij om den divisie- en regimentscommandanten de schuld voor het falen van het bolsjewis tische leger en van het bolsjewis tische systeem in de schoenen te schuiven. Tevens vormt het decreet van Stalin, die de troepen onder de zweepslagen der politieke commis sarissen in den wanhopigen strijd jaagt, een vlammend kenteeken voor de diepe onzekerheid van net bolsjewistische regime, dat den grond onder zijn voeten voelt wan kelen. Noodlottige val. - Gistermid dag geraakten te Onderdendam de paarden van een melkwagen op hol. De 63-jarige mej. te Rozenga werd van den wagen geslingerd en be kwam zulke ernstige verwondingen, dat zij kort na het ongeluk overleed. Europa, ontwaak. Burgers van alle landen zijn aangetreden in een front tegen het gevaar dat uit het Oosten dreigt. Aan meldingskantoor voor vrijwilli gers: Centrale van de Waffen S.S., Bureau Nordwest, Den Haag, Stadhouderslaan 132, DE KAASMARKT. ALKMAAR, 18 Juli 1941. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 29 stapels, wegende 62000 kg kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 19 stapels Kleine fabrieks- kaas 40+ 56, 20+ 43.50. 8 stapels Kleine Boerenkaas 56 en 2 stapels Commissie 55. Alles met rjjksmerk. Handel vlug. LEEUWARDEN, 18 Juli 1941. Vee markt: 328 Melk- en Kalfkoeien 170—420; 70 Pinken 125—320; 247 Graskalveren 60165; 182 Lam meren 1836; 49 Varkens, drach tige 80100 en loopers 2560; 382 Kleine biggen 1221. Verder: 88 Stieren, 390 Vette koeien, 173 Nuchtere kalveren, 218 Schapen, 74 Vette varkens en 109 Bokken en gei ten prijzen niet genoteerd. Totaal aanvoer 2310 stuks. Eierhandel. 11800 kg kipeieren, prijs 58,1 cent per stuk, handels- rpijs 1.051.07 per kg; 30 kg Een deneieren, prijs ly38 cent. Pluimvee: Slachthanen 1.50— 2.75, slachtkippen .1503, Jonge hanen 1.252.50; Jonge duiven 25. Vereen, van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 87 en 40 plus 112; Goudsche kaas 20 plus 87, 40 plus 112; Broodkaas 40 plus 112. NOORDSCHARWOUDE, 18 Juli. (Noordermarktbond). 1600 kg Ra barber 10.20—11.30; 505200 kg Aardappelen: Sch. muizen 6.50 en Kriel 2.50; 200 kg Slaboonen 26; 75 kg Tuinboonen 7.107.60; 700 kg Zilvernep 1921.20. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juli. (Lang. Groenten veiling). 28000 kg Roode kool 9.2011.60; 200 kg Bie ten 4.50; 500 kg Rabarber 10.50; 35600 kg Aardappelen: Schotsche muizen 6.50, Kriel 2.50; 700 kg Slaboonen 26; 300 kg Zilveruien: nep 23.7024.90 en drielingen 13.90; 1000 kg Tuinboonen 8. WARMENHUIZEN, 17 Juli 1941. 153000 kg Aardappelen: Schotsche muizen 6.50. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. DOOS P&HJPPA preston 20) „Dan zult u iemand anders moe ten ondervragen. Ben ik soms ver antwoordelijk voor alle bezoekers van mijnheer Peters?" Een oogenblik flikkerden de uit puilende oogen van Leyton. „Het dien nergens toe, iets stil te houden. Het zou u op slot van za ken in het geval kunnen betrek ken en u moet bedenken, dat u ook nog op de uitgestelde zitting zult moeten verschijnen, als er nieuwe gegevens aan den dag gekomen zijn. Mogelijk zelfs, dat we u nogmaals op het hoofdbureau zouden ontbie den en ik zou u die moeite dus kunnen besparen". Audrey keek hem aan zonder eenigen angst te toonen. „Ik ben altijd bereid te herha len, wat ik reeds verklaard heb". Leyton stond plotseling op. Hij was er van overtuigd, dat ze Shane Carter gezien had in die woning en hij had zich vast voorgenomen, haar dit te doen erkennen. Op het oogenblik had hij nog geen vasten grond genoeg onder de voeten, pm haar een formeel kruisverhoor te doen ondergaan, maar dat kwam later nog wel. „Het spijt me, dat u deze hou ding aanneemt, juffrouw Merivale. Ik geloof, ja, ik weet wel zeker, dat u ons heel wat zoudt kunnen helpen, als u de moeite wilde doen, uw geheugen nog eens goed na te gaan, want dat schijnt erg slecht". „Toch waar? Men heeft me altijd ermee gevleid, dat het zoo uitmun tend was". Grimmig greep Leyton naar zijn hoed, dien hij op een stoel naast zich neergelegd had. „Is dat heusch waar? Dan moet ik me wel vergissen". Ze liet hem uit en kreeg een kleur, toen ze den straatdetective weer zag rondhangen. Leyton deed, of hij hem niet zag, doch Audrey, altijd ondeugend en vinnig, als ze met iemand ruzie had, knikte even in zijn richting. „Vindt u niet, dat ik dien armen man daar wel een kop koffie mocht aanbieden? Ik vind het zoo'n, ellendig idee, dat hij daar nu al zoo lang staat". Leyton keek haar nijdig en streng aan. „Neen, ik geloof niet, dat hij ver zorging noodig heeft; dank u, juf frouw Merivale". „Zoo'n verdraaide meid!" voegde hij in zichzelf erbij, toen hij weg ging. Hij moest nu allereerst uit zoeken, hoe laat precies Shane aan die woning 'geweest was; daarmee kreeg hij tevens vat op juffrfouw Merivale! In dat vooruitzicht begon Leyton zich bijna weer opgewekt te gevoelen. Toen Audrey op haar kamer te- HUg was, belde Shane op en aan haar stem hoorde hij, dat er iets gebeurd was; dat was voor hen beiden voortdurend het geval, aan gezien elk uur vol was van nieuwe gebeurtenissen en feiten, die elkaar hoe langer hoe sneller en ernstiger opvolgden. Hij sprak af, dat Audrey met een taxi naar Grant's Tombe zou komen, waar hij met zijn auto op haar wachten zou. Het was een heerlijke avond en ondanks al hun zorgen reden ze in stijgende verrukking voort. De maan veranderde de rivier de Hud son in een zilveren lint en de lich ten der stad vormden een schitte rend kantwerk tegen den avondhe mel. Zoo reden ze naar de buiten wijken en eerst toen ze ook daar uit waren, richtte Shane zijn aan dacht op het goudkleurig hoofdje naast hem. „Vertel eens, wat er gebeurd is, sedert ik weggegaan ben? Het geeft geen steek, of je „niets" zegt, want je stem heeft het door de te lefoon al verraden". „Moeten we vanavond nu nog over onprettige dingen praten?" „Ja, juist omdat ze van je hart af moeten". Hij keek nog eens in haar omfloerste oogen en lette daarna weer op zijn weg. „Ik wil dezen avond zoo heerlijk maken, als slechts mogelijk is, en als jij dan aldoor zit te piekeren over iets, wat je me vertellen wilt en toch weer niet wilt vertellen, dan is de heele avond verknoeid. Kom, voor uit ermee!" „Leyton is weer bij me geweest. Hij stond me voor de deur op te wachten, toen ik weer thuis kwam. Hij probeerde me te doen bekennen dat ik je in de woning van Peters gezien had, want hij zei, dat je er was geweest. Hoe zijn ze daar ach tergekomen?" Shane haalde de schouders op. „Ze zijn bij Sonia geweest en wie weet, wat zij verteld heeft". Hij voelde Audrey verstijven van ontzetting over de mogelijk heid van Sonia's onvoorzichtigheid. Ze reden verder in een stilzwijgen even drukkend als hun eigen ge dachten, tot Shane eindelijk zijn hand legde op die van Audrey, welke in haar schoot lagen. „Denk er maar niet aan. Laten we gelukkig zijn!" „Goed, ik zal nergens meer aan denken". Ze zei het oprecht, want de aan raking van zijn hand kalmeerde haar opgejaagde, verwarde zenu wen. Wat kwam alles er ook op aan, als hij maar van haar hield? IX. Als liefde bekoelt. Shane bemerkte, dat Audrey voor het eerst sedert hun kennismaking parfum gebruikt had, een zwakke, vage geur als van een tuin vol bloemen in den vroegen zomer dauw. Ze deed hem zelf aan een bloem denken, zooals haar hoofdje weggedoken zat in den hoogen wit ten bontkraag van haar avondman tel. Die buitensporigheid van ap pelgroen fluweel had bijna al haar spaarduitjes verslonden, doch daar gaf Audrey niet om, als ze er voor Shane maar lieftallig uitzag. Haar parelmoerkleurige satijnen avond japon kwam net even onder den mantel uit en deed haar slanke ge daante en de blankheid harer huid voortreffelijk uitkomen. „Uitgezocht verfijnd", dacht Sha ne. „Ik vraag me af, of ik niet ont waken zal en tot de bevinding ko men, dat het maar een droom is". Ze was er tevreden mee, zoo maar rustig naast hem te zitten in een zwijgen, dat slechts nu en dan onderbroken werd door een ge fluisterd: „Voel jij je gelukkig?" Eindelijk reden ze de poort in van een groote buitensocieteit. „Wat vreemd toch!" dacht Audrey, „verleden week was ik typiste op een bescheiden salaris,vandaag ben ik werkloos, verliefd, in een drama verwikkeld en leef, of ik een millioen per jaar te verteren heb!" Dat zei ze dan ook tegen Shane, toen ze de breede marmeren trap pen opliepen, waarvoor een vijver lag met in het maanlicht spranke lende fonteinen. „Lieveling, ik ben hier jarenlang lid van geweest, zonder er ooit te komen. Ik heb het altijd een plek gevonden, geschikt voor jonge ver liefde menschen, niet voor eenza me vrijgezellen. Daarom bleef ik weg en daarom heb ik jou vanavond juist hierheen gebracht". „Dat is lief van je". Audrey keek naar hem op en de wijze, waarop ze haar kin ophief, gaf haar die on wezenlijke schoonheid, welke tel kens weer betooverend op Shane werkte. „Weet je wel, dat je er vanavond meer dan schattig uitziet? Die mantel is wondermooi en je japon heeft de eenige kleur, waarvan ik echt houd. Je schouders doen me denken aan een Atheensch godin nenbeeld". „En wat moet ik nu van jou zeg gen?" vroeg Audrey, toen ze aan een tafeltje met uitzicht over den grooten vijver zaten. „Ik ben nooit in het buitenland geweest en kan je alleen vergelijken met den man mijner droomen". „Die standaard is te hoog om me daarnaar te beoordeelen". (Wordt vervolgd). .1

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6