WATERVERBRUIK EN WATERBESCHAVING V)E VREESELIJKE VERDENKING UIT T HAAGJE. Den Haag is zuinig met water, ook met de warmte. VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijf regels DAMMEN w mz mtm? Zomer- verkoudheid PUZZLE ZeuMetou MededeeSing De Dire Duiischtand Niiifaire we aan I Zaterdagmiddag vond in de rentuin te Den Haag met i plechtigheid het afscheid plaa ■iet uit 555 manschappen best Seerste contingent van Nederlai Vrijwilligerslegioen, dat in de loopen weken onder leiding v tenant-generaal H. A. Seyffard chef van den generalen Staf v Nederlandsche leger, werd ge\ De wanden van de groote zaal vi Dierentuin waren voor deze ge heit behangen met doeken i kleuren Oranje-wit-bla'uw; 0| podium wisselden deze kleur witte doeken met het hakenkr kander af. TWEEDE BLAD (Van onzen Haagschen correspondent) Zoo'n warmteperiode, als wij aeb ter den rug hebben, wanneer ieder een puft en snakt, stelt altijd de waterleiding op een zware proef, Want wat is er natuurlijker dan dat men, om zich te verkoelen, wascht en plast. Kan men het niet in zee of een zwembad, dan thuis onder de douche of in het bad. Ook de bloe metjes in den tuin hebben dorst en men ziet den zorgzamen huisvader na gedanen arbeid met de tuinslang in de weer om zijn gras en perkjes te verfrisschen. En tenslotte de hoeveelheid, die door onze dorstige kelen verdwijnt! In zoo'n tijd moet er dan ook van die-en-gene water leiding wel eens een waarschuwing aan haar klanten uitgaan, om zuinig met water te wezen omdat anders de waterleiding het niet meer kan bijhouden. Ook in Den Haag. Het is vroeger zelfs wel eens ge beurd, dat men in zeer hooge huizen op de bovenste verdieping de wer kelijkheid van deze bedreiging kon ondervinden, doordat de kraan nog maar een zeer dun straaltje produ ceerde: de druk op de leiding bleef bij het verbruik ten achter. Dit be hoeft niet te beteekenen, dat de waterleiding met haar voorraad op een eind loopt en het beteekent dit inderdaad ook niet, want al is de voorraad niet onbeperkt, er is toch heusch nog wel genoeg om Den Haag, hoe dorstig ook, voor zoo'n poosje te lesschen. Het ligt meer aan de paedagogische maatregelen van de waterleiding, die den toevoer gedeeltelijk wat verlaagt, omdat er anders nog zooveel meer zou weg vloeien door al die onophoudelijk geopende kranen. Men kan een glas water ook vullen al bruist de straal niet uit de kraan. Doet zij het wel dan gaat er gewoonlijk eens zooveel naast en door den gootsteen naar het riool. Den Haag heeft een laag gemiddeld waterverbruik. Schrielheid ligt aan dit beleid on zer Duinwaterleiding niet ten grondslag, maar, de voorraad van ons kostelijke duinwater is nu een maal niet onuitputtelijk. Het is dus zaak er de hand aan te houden. Hieraan ligt het, dat het Haagsche waterverbruik gemiddeld aan den lagen kant is. Per hoofd van de bevolking verbruikt Den Haag per dag tusschen de 65 en 70 liter, alles en alles inbegrepen, ook de be sproeiing van de openbare plantsoe nen en de straten, waarvoor bij ons, anders dan in andere steden, uitslui tend leidingwater wordt gebezigd. Dit gemiddelde is niet hoog, het is eer aan den lagen kant, in een stad als Amsterdam is het tusschen de 120 en 125 liter, .Rotterdam tusschen de 130 en 135. Booze tongen beweren daarom, dat Den Haag, hoewel het er zich op beroemt, dat het zoo'n zindelijke stad is wat zijn straten betreft lijdt aan het oud-Hollandsche euvel, het euvel, dat tenminste aan onze voorouders werd toegeschreven, n.l. dat het wel zijn straatje schoon houdt, maar op „het lijf" zoo proper niet is. Waterverbruik en water beschaving. Inderdaad bestaat er een begrip waterbeschaving: de beschaving laat zich in zekeren zin afmeten aan het waterverbruik en men kan wel zeg gen, dat de cultuur begint aan de waschtafel en in het bad. Zoo be schouwd moest het lage waterver bruik van Den Haag een slechten dunk geven van ons Hagenaars en zouden de booze tongen dus gelijk hebben. Maar geloof hen niet. Want de statistiek wijst uit, dat het gemid delde verbruik per hoofd in den Haag in den jare 1898 110 liter per dag was en er zal zeker niemand zijn, die wil beweren, dat de men- schen toen zindelijker waren dan op het oogenblik alles wijst in de tegenovergestelde richting. De bree- de massa van de bevolking is er se dert dien tijd in welvaart en hygiëne ongetwijfeld sterk op vooruit ge gaan, het aantal badkamers is niet alleen absoluut, maar ook relatief zeer sterk toegenomen en het is nu geen zeldzaamheid meer, dat men ook in een huis van lagere huur waarde een badkamer of tenminste een douchecel verlangt. De vaste waschtafel, die indirect de zindelijk heid (en het waterverbruik) ten zeerse bevordert, wordt, ook in de goedkoopste woningen, meer en meer regel. Neen, dat wij in een jaar of 45 in waterbeschaving tot ongeveer de helft afgezakt zouden zijn, geen mensch, wien men dit zou kunnen wijsmaken. Watervermorsing beteekent nog geen zindelijkheid. De kneep zit dan ook ergens an ders. In de eerste plaats kan men, in het algemeen gesproken, heele- maal niet zeggen, dat groot water verbruik met waterbeschavmg iden tiek is. In Amerika zijn er plaatsen geweest met een gemiddeld ver bruik per hoofd per dag van 2000 liter, terwijl een normaal bad aan 200 liter genoeg heeft. Zouden die Amerikanen een keer of tien per dag een bad genomen hebben? Hot moest wel haast, als zij hun plas van 2000 liter op wilden maken, maar 't is natuurlijk niet zoo. Hier moest men wel degelijk aan water ver kwisting denken, en dit zal ook nog het geval zijn bij een verbruik van 1000 liter per dag als, eveneens in de Ver. Staten, het land van de groote getallen, nog voorkomt. En zeker zat er mede verkwisting in het verbruik van 110 liter per dag in het Haagje van 1898. Van Amerika weet men 't wel met de grootste stelligheid. Het is een kleine kunst veel water te ver bruiken als de apparatuur van de waterleiding slecht werkt of regel recht defect is. In Amerika heeft men een jaar of twee geleden ge constateerd, dat zoowat 90 pet. van de drukknopreservoirs voor closets defect was!.... En van Den Haag heeft men uit vroeger jaren de ruimste ondervinding op het gebied van de waterverkwisting. Dit uit den tijd toen het duinwatertarief nog op de huurwaarde afgesteld werd. Goede riemen snijden van andersmans leer. Huizen met een huurwaarde van 10.000 (er waren er zulke nog ge noeg!) betaalden een vast bedrag van 120 per jaar, waarvoor 400 m3 water verbruikt mocht worden. Het gevolg was, dat men de kraan maar liet loopen. Men had genoeg, want 400 m3 is een heeleboel. Toen men later het vaste bedrag tot 22 be perkte, waarvoor 70 m3 verbruikt mocht worden, met bijbetaling van de daarboven te verbruiken hoe veelheid, daalde het verbruik in deze hoogste groepen tot een derde, want de verspilling ging geld kosten en hiermee was de aardigheid er af. Ook in latere jaren heeft men nog wel typische voorbeelden gezien van dezen remmenden invloed. In den vorigen oorlog, toen er ge brek aan lood voor buizen was, is het nogal voorgekomen, dat groepen van b.v. 25 nieuwe gemeentewonin gen gecombineerd op de waterlei ding werden aangesloten. Controle op het verbruik van de afzonderlijke bewoners was er hier bij niet. Het verbruik was dan ook enorm. Toen er echter weer lood kwam en elk zijn eigen verbruik weer moest betalen had men over het blok meteen een daling van 60 a 70 pet. Nog op dit oogenblik ziet men verspilling in flatgebouwen, waar de bewoners in een overeenkomstige positie verkeeren als de gecombi neerde aangeslotenen uit den vori gen wereldoorlog: individueel niet te controleeren. Vergelijkt men hun verbruik met dat in op zichzelf staande woningen van overeenkom- stigen stand, waar de bewoners wèl zelf voor de waterleidingrekening moeten opkomen, dan springt het verschil in verbruik (soms tweeder de of zelfs drievierde minder!) in het oog. Controle en individueele verantwoordelijkheid. Het is langs dezen weg van con trole en individueele verantwoor delijkheid, dat men in Den Haag in den loop der jaren het waterver bruik zoodanig heeft weten te beperken, dat het op een gebrek aan waterbeschaving is gaan lijken. Controle op de apparaten, die zeer nauwgezet wordt doorgevoerd1, na druk op de individueele verant woordelijkheid door middel van hei tarief, dat een redelijk minimum van rédelijfcen prijs toestaat, maar tevens dit minimum dubbel en dwars laat betalen. Hierdoor hebben de Hagenaars zuinigheid geleerd. Een ideale toe stand is dit niet. Men moet niet denken, dat ik dit heb willen zeg gen. Want het minimum is vrij krap en als men door omstandig heden als warm weer, logé's en bezoek, meer gebruikt dan rechtens, voelt men het m.i. te gauw in zijn beurs. De verkwisting moet verder tegengegaan, maar het moet toch ook weer niet zoo worden, dat de menschen uit vrees voor de reke ning aan watervrees gaan lijden. Bij de Duinwaterleiding zelf ziet men dat terdege in, maar men kan voorshands niet anders, omdat wij nu eenmaal voortdurend onder een deficit (wat de hoeveelheid water betreft) leven en wij dus al jaren op onzen watervoorraad in de duinen interen. Daarom was de invoering van watermeters, die voortdurend con trole op de verkwisting mee brengt, noodig een lekkende kraan is een kanker voor de waterleiding, hij geeft, ook al laat hij maar een straaltje zoo dun als een breinaald door, 200 liter verlies per dag of 20 emmers! Het hooge tarief heeft anderzijds nadeelen gehad voor het bedrijf, want het heeft er klanten door verloren, die zelf een waterleiding hebben laten slaan, bijv. bedrijven, die veel water verbruiken en zelfs particulieren, die buitenaf wonen. Vermoedelijk zal dit alles weer kunnen veranderen als over niet al te langen tijd ons waterleidingsbe drijf wordt uitgeebreid met de Lekwaterleiding, die in aanleg is. Dan zal men weer royaler kunnen zijn. De verloren klanten zal men dan door middel van schappelijkere tarieven terug kunnen winnen en in het algemeen zal de Hagenaar dan wat meer in de gelegenheid worden gesteld zijn kraan wat verder open te zetten zonder dat hij het onmiddellijk aan zijn beurs voelt. Maar hiermee is nog niet gezegd, dat wij, onder normale omstandig heden, op het oogenblik zoo erg slecht af zijn en ook hoeft men, zooals ik hoop te hebben aange toond, niet beducht te zijn over onze waterbeschaving. Daarmee gaat het nog wel! (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. Te koop: een kinderzitje voor heeremrijwiel met Mica tochtscherm z. g. a. n. Prijs 3.3'5. Te bevragen REEKERSTRAAT 1. Tel. 4260. Te koop: 3 in goeden staat zijnde crapauds, overtrokken met goud bruine velours. Fa. SCHOONHOVEN, Langestraat. Te koop: een gebr. v. Delfts kin derwagen d.bl. 7. 3de OOSTERSTRAAT No. 3, Alkmaar. Aangeboden groote Godinkachel met onderplaat, 30. NIEUWPOORTSLAAN 36. Te koop: 1 jongensfiets 10-12 jaar met prima banden, 1 heeren Veeno- rjjwiel z. g .a. n. banden. J. BLOKLAND, Luttik-Oudorp 3. Te koop: konijnenhok en z. g. a. n. zwart pak, maat 48. OUDEGRACHT 32. Te koop: 2 pers. houten ledikant en pitrietwieg met bedje en kussen, DIJKGRAAFSTRAAT 62. Te koop: 1 Motorbootje en een Motorrijwiel (licht model). R. KOELEMEIJ, Friescheweg 69, In- en verkoop van alle soorten Dames-, Heeren- en Kinderklee- ding. Tel. 3.2,9.0. DEN HARTOG, Koningsweg No. 72 Aan de Dammers. In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 1707. Stand. Zw. 6 sch. op: 28, 31, 32, 33, 37, 39 en dam op 46. Wit 10 sch. op: 23, 25, 26, 30, 40, 44, 47, 48, 49, 50. S i§ JR, Te koop gevraagd: klein boter- karntje. Brieven met omschrijving en prijs onder letter W 376 aan het bureau van dit blad. Te koop: een Zeilkano 411 M. zeil. ZANDERSLOOT E 35, Heiloo. Te koop gevraagd: Gramofoon- platen en Piano's tegen flinken prijs .Tevens Huisraad en Inboe dels, Naaimachines, Koffergramo- foons, enz. Dekker, Spoorstraat 5. Te koop: Rijwielaanhangwagentje z. bak met n. banden, Stofzuiger 127 V. OUDEGRACHT 93. Te koop een heerenfiets in goeden staat, prima banden. A. OTT, Heerenweg, Oudorp. zeer Te koop wegens plaatsgebrek een staande schemerlamp, een eiken Spiegel en 2 Schilderijen. Te be vragen ZOCHERSTRAAT 22. Billijk te koop: 1 paar mooie Tuin banken, PRINS HENDRIKSTR. 1'2, Alkmaar. Tel. 4338. Te koop: prima cylinder eiken Schrijfbureau, lang 94, breed 60 cm. KUIJPER, Mient 13. Telef. 2377. Te koop: een Babybox. D. BOOD, Boekelermeer B Te koop: Stofzuiger merk Vampir 125 volt, in goeden staat. VOORD AM C 12. Een gebruikt Fornuis te koop Godin, gepoetst, 1 meter breed, zeer soliede en enkele Brandkasten VRIESMAN en Zn., Verdronken- oord 85. Tel. 2469. Te koop gevr. goed onderhouden wandelwagentje. Brieven onder let ter A 378 bureau van dit blad. Oplossing. 1. 47—41 1. 28X19 2. 50—44 2. 39X50 3. 49—44 3. 50X39 4. 48—42 4. 37X48 5 26X28 5. 46X23 6. 40—34 6. 23X40 7. 45X43 7. 48X39 (gedw.) 8. 30—24 8. 19X30 9. 25X43!! Combinaties. In den volgenden stand: Zw. 10 sch. op: 3, 7, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 23, 24. W. 10 sch. op: 16, 25, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 38, 42. was zwart aan zet en ruilde af door 7—11 en 12X1. Wit was toen aap zet en speelde 3127? Nu kwam er van zwart: 1722 (wit 28X17), 23—28 (32X12), 14—20 (wit 25X23), 1—7 (30X8), 7X40 (35X44), 3X43 en Wint. Ook in den stand, die nu volgt, is een leerzame slag mogelijk, als zwart aan zet zijnde, 2126 speelt. Zw. 9 sch. op: 3, 8, 9, 16, 19, 21, 24, 25, 30. W. 9 sch. op: 31, 34, 38, 39, 44, 45, 47, 49, 50. 11. 21—26 2. 38—33 2. 26X37 3. 47—41 3. 37X46 4. 33—29 4. 24X33 5. 30X28 5. 46X40 6. 44X 4!! Ter oplossing voor deze week: Probleem 1708 van Max Douwes te Emmen. Zw. 12 sch. op: 6, 8, 9, 11, 14, 17, 23, 24, 26, 29, 35, 36. W. 12 sch. pp: 15, 22, 25, 27, 32, 38, 30, 42, 43, 47, 48, 50. Een fraaie ontleding, In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. Jagen de kou er uit. Doos 10 en SOct Onze Derde Juli-Opgave. De Elf Plaatsen. De plaatsen, door ons in de vorige puzzle bedoeld, waren: 1. Harlingen, 2. Hoogezand, 3. Koevorden, 4. Oldenzaal, 5. Barne- veld, 6. Breukelen, 7. Enkhuizen, 8. Dordrecht, 9. Biervliet, 10. Eind hoven, 11. Lutterade. Tal van goede oplossingen kwa men ditmaal binnen. Onze Nieuwe Opgave. No. 4 der Juli-serie) Welk Spreekwoord? Gevraagd worden 13 woorden, die voldoen aan de hieronder ge geven omschrijvingen en bestaan uit het aantal letters, dat er achter tusschen haakjes is aangegeven. De eerste en laatste letters van de gevonden woorden geven van Gebruikte Invalidenwagens, Rol stoelen, Babyweegschalen. In- en verkoop. „HYGIENA", Achter straat 45, tel. 2-0-5-2 Alkmaar. boven naar beneden gelezen een bekend spreekwoord. Omschrijvingen en aantal letters* 1. 9. 10. 11. 12. 13. koningin van Palmyra uit de derde eeuw onzer jaartelling (7). Zeeuwsch product (6). Iemand, die nergens voor deugt (8). Land in Europa (10). Bergplaats (4). Vermaning (10). Mag tegenwoordig niet hoog •branden (7). Naam van een Spaansche wak (6). Plaats in Zuid-Holland Begin van den dag, (Dichter lijk (7). Doet aan een roofdier of roof vogel denken (5). Hoort bij den zomer Vrucht (7). Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 1 Augustus 12 uur aan den Puzzle-Redacteur van de Alk- maarsche Courant. DOOR PÖÖAPÜA PRESTON 27) Tezelfder tijd telde Audrey den inhoud van haar portemonnaie nfc. Die bedroeg zes en negentig cent, een postzegel van een stuiver en een nikkel geldstukje, dat geen stuiver was, maar een Italiaansch geldstukje van dezelfde grootte, haar als wisselgeld teruggegeven. Ze zat op een hoogen kruk in een lunchroom aan de toonbank en be stelde een broodje met een kop koffie. „Ik moet dat baantje wel aanne men, hoe een hekel ik er ook aan hebmannequin!en dat heb ik alleen maar gekregen, omdat ik iemand ben, die voor het voetlicht der publieke belangstelling staat, want anders neemt die zaak slechts veramde Fransche of Russische gravinnen als model aan". Haar gedachten dwaalden heen en weer. Ze had tegen Shane verteld, dat ze er best kon komen, maar ze had niets meer over dan die zes en ne gentig cents, de postzegel en den stuiver, die geen stuiver was. Alle baantjes, die haar waren aangeboden, kon ze niet krijgen, omdat men er niet op gesteld was, ctat detectives haar voortdurend in de gaten hielden, of verslaggevers zich onder de deurmat verstopten, om te luisteren hoe ze brieven op nam of tikte. De modezaak van Madame Jane had haar de betrekking, die haar dien morgen door het betrekking bureau opgegeven was, aangebo den. Audrey had bedenktijd gevraagd, maar nu begreep ze, dat er geen sprake van bedenktijd kon zijn, doch dat ze het aannemen moest. Haar door den rand van haar hoed overschaduwde grijze oogen ston den nog wel moedig en zooals ze daar zat op die hooge kruk tus schen meisjes, die niet in de scha duw- der misdaad geloopen hadden, viel ze toch op als jong, lieftallig, levendig en geschikt voor de ge minachte betrekking, die haar, hoe wel ze niet de minste ervaring had als mannequin, toch was aangebo den. Ze maakte vlug een einde aan haar maal en begaf zich naar den voornamen salon op de Fifth Ave nue. Nu ze eenmaal besloten had, het aan te nemen, voelde ze zich zenuwachtig en verlegen in de vol le kleedkamer, waar een dozijn meisjes enkele Fransche, één Ita- liaajische en vier Amerikaansche, druk babbelden, terwijl ze aange kleed werden met de nieuwste snufjes der komende voorjaarsmo de. Het leek wel, of de hautaine vrouw, die Audrey de eerste begin selen van haar taak zou leeren, haar met een vage nieuwsgierig heid opnam. Dat Audrey's naam bekend was, wilden ze liever niet rondverteld zien, behalve aan,- de nieuwsgierige damescliëntèle, die wellicht den prijs der japonnen zou vergeten uit belangstelling voor degene, die ze ten toon droeg. Audrey deed haar japon uit en kreeg een onderjurk aan, waarna er voor haar een plaatsje aan den langen spiegel ingeruimd werd, om haar haar in orde te brengen. Ze vroeg zich af, of haar lichtblonde haar, dat ze op zoo ongewone wijze opmaakte, wel de goedkeuring zou wegdragen en hoorde aan de an dere zijde van een gordijn twee stemmen fluisteren: „Het is om haar haren. Die zijn zoo prachtig, zoo zijdeachtig en glanzend. Daar mee kan ze alles verkoopen". Audrey voelde, dat ze een kleur tot achter haar ooren kreeg. Zou ze den moed hebben vanavond te gen Chane te vertellen, wat ze voor werk had? Het zou wel vreemd zijn, weer in de wereld van den rijk dom met hem terug te keeren, waar ze zoo ver van alle gevaren en angsten was. Er kwam een meisje met drie avondjaponnen over haar arm naar Audrey toe. „Vlug. Een heel goede klant is. zooeven binnengekomen en al de anderen zijn druk bezig. Trek dit gauw aan en wat je ook doet, ge draag je, of je er heelemaal aan gewend bent". Audrey onderdrukte een vinnig antwoord. Gisterenavond had ze in de buitensoeieteit zij aan zij met die klanten gezeten. Ze trok een prachtige lichtgroe ne japon aan met groene schoentjes in bijpassende kleuï en aag schitterend uit, toen ze tusschen de gordijnen doorschreed, die den achtergrond van het kleine podium vormden. Zoodra men het model zag verschijnen, steeg er een ge mompel van bewondering op uit den salon, waar alle tafeltjes en stoelen bezet waren door de klan ten en de verkoopsters. De bijzon dere klant, die naar Audrey kwam kijken, was een gezette vrouw van middelbaren leeftijd, de vrouw van een millionnair op Long Island, die in de laatste jaren schatten ver diend had met electrische lampen. Het was haar duidelijk aan te zien, dat ze overweldigd werd door de lieftalligheid van Audrey, zoodat de japón op den achtergrond ge raakte en niet meer werd dan de omraming van een kostbaar ju weel. „Wie is dat? Een nieuwe zeker. Gisteren was ze er nog niet". De verkoopster boog zich naar haar toe, zich een oogenblik af vragend, in hoeverre ze goed deed met opzettelijk onbescheiden tq 2Ün en vond toen toch, dat deze klant er juist de geschikte persoon voor was. „Dat is juffrouw Audrey Merivale, u weef wel, die kroongetuige in de moordzaak Peters", De bolle oogen werden nog ron der en gleden van de satijnen schoentjes naar den aureool van blond glanzend haar. Audrey liep langzaam het podium over, toondè elke plooi van de volmaakte japon en voelde haar oogen van woede en schaamte branden. Ze begreep fluisterden, en de afschuwe lijkheid van haar'betrekking over stelpte haar. „Nee maar!Dat model wil ik nagemaakt hebbenen laat u me nu iets anders zien". Het werd een hooge bestelling. Audrey toonde negen japonnen en daarvan wer den er acht gekocht. Daarna sloop ze afgemat en uitgeput naar de kleedkamer terug. Het was het einde van haar eersten middag en die had haar een eeuwigheid toe geschenen. Ze haatte de klanten en voelde zich tot de meisjes, die zoo openhartig maar vriendelijk wa ren, aangetrokken. Ze babbelden luid door elkaar en hoorden het zachte „goedenmiddag" van Audrey niet, doch toen deze naar de deur liep om heen te gaan, kwam Ma dame Yvonne, de eerste verkoop ster, binnen. „Juffrouw Merivale, u kunt nog niet weg. We hebben juist een te lefoontje gehad van een schatrijke klant, een vriendin van de dame, die vanmiddag die japonnen van u gekocht heeft. Ze w!l vanavond nog enkele modellen zien en u moet naar haar woning gaan om ze te toonen. Ze worden al inge pakt en de auto komt dadelijk voor". Audrey stond verbluft. Ze was doodop, ze had hoofdpijn door de ongewone warmte en ze wou zoo graag naar huis, een bad nemen en zich verkleeden, want Shane zou haar om half negen komen afhalen. Het was nu zes uur. Mogelijk was ze aan die nieuwe klant een paar uur kwijt, en had dan misschien nog niet eens de voldoening .van iets verkocht te hebben. „Ik heb zoo'n..." begon ze,doch de magere, zwaar geverfde vrouw zei: „Maak je klaar, om dadelijk weg te gaan". Audrey keerde naar de kleedka mer terug, zette haar koffertje neer en maakte zich weer gereed. Ze moest nu eenmaal geld verdienen, daarmee was alles uit. Met baraten- de hoofdpijn steeg ze in de auto van de zaak en reed naar een ge weldig groot huis op de Park Ave nue, niet ver van dat van Marash verwijderd. Met de lift ging ze naar de eerste verdieping, waar de liftjongen den stapel meegekomen doozen neerzette. Toen Audrey aanschelde, opende een meisje, dat zoo uit een revue weggeloopen scheen, de deur. Audrey trad een groote hall binnen, die weelderig gemeubeld was en in het midden een marmeren bassin met een kla terend fonteintje had. Rondom wa ren deuren, die de weelde daarach ter voor haar oogen verborgen. Het meisje liet Audrey in 'n slaap kamer in blauw en zilver gestof feerd. „Hier kunt u zich verkleeden. Ik zal tegen madame zeggen, dat u er bent". Audrey maakte de doozen open en haalde er een model uit van rose zijde dat haar nauw om de le den sloot. Ze genoot een oogenblik van den prachjigen snit; en toen ze voor den grooten spiegel stond, zag ze zichzelf, zooals ze was, mooi en jong. (Wordt vervolgd.) 143e Jaarr an No. 17! Dooi dat wij geen g de loodpotten der zeti verhit moeten woiden groot deel van dit num Het gevo'g daarvan is r j waarvoor wij de ciemt Britsche luel Het Duitsche legerbe van 26 Juni maakt mei van het breken van den andelijken tegenstand in Oekraïne. De achter vo' wordt door de verboi troepen voortgezet. Bessai is bijna door de Roem gezuiverd. Bij Wjasmawe aanvallen van versche So Russische strijdkrachten slagen. Spoorweginstallati Moskou werden door borr geiroffen. Alexandrië weid weer bombardeerd. Britsche vliegtuigen wie bommen op N.W.-Duitsch Slechts enkele vliegli drongen door tot Berlijn, 1 de burgerbevolking gei verliezen leed. Acht Brit vliegtuigen werden nee schoten. Het Duitsche legerbe van 27 Juni luidt als vol; Het opperbevel van Weermacht maakt be) aan het geheele O. front den de operaties met si HEÏ EERSTE CONTlNGi VRIJWILLIGERS VERTROKKEN Onze Haagsche correspondent Bons: t Reeds lang voor den aanvan de balcons en de zijgangen zi< heel gevuld met familielede vrienden der vertrekkende I landsche vrijwilligers. Deze la stonden zelf in carré midden zaal opgesteld, terwijl een ra corps der Duitsche politie rech het podium een plaats had den. Onder de eeregasten, be\ zich o.m. S.S. Oberführer Raute generaal der Duitsche polite man met zijn staf en de pre van de Nederlandsche Bank M van Tonningen. fd Om half vier arriveerde ge Seyffardt met zijn gevolg. "begroeting der eeregasten de inspectie der vrijwilligers volgens besteeg generaal Se; het podium. Hij sprak een rede uit, waarin hij zich eerst uitsch wendde tot de eere£ Hierna in het Nederlandsch spi [zeide hij o.m.: j „Kameraden, gij hebt een [besluit genomen; een besluit, tot eere strekt en ook Nederl: een eer is. Gij hebt begrepe helaas door velen in dit lan iet voldoende wordt beseft, "ederland niet mocht achter in den grooten strijdt, welken D •land thans strijdt voor de v van Europa, voor cultuur i schaving, en ter verdediging le christelijke waarden die oc fcijn. Gevaar en zorgen wach! want gij gaat naar een land het geweldig warm kan zijn vens ook voor ons ongekend Modder en vuil zullen U ni< |den bespaard. Ook komt gij t( tegenover vijanden, die ik nii ibeesten vergelijken wil, om d< dieren niet te beleedigen. He ware duivels. Gij zult echter

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 8