Zwitserlani op de toek STAD EN OMGEVING AGENDA DE JONGGEBORENE. AMSTERDAM BEURS EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. DE STORM. De storm heeft in den afgeloopen nacht het bosch reeds eenigszins een herfstbeeld gegeven. Donkere wolken, drijven ook vandaag nog aan den hemel. Augus tus heeft nog geen mooi zonnetje gehad en het ziet er naar uit, dat het weer nog wel eenige dagen on gedurig zal blijven. In Juli is er hard om regen ge roepen. Thans staat het zoo, dat wij spoedig van het goede te veel krij gen. Voor de gewassen hebben wij thans warmte en droogte noo- dig. Aan de vruchtboomen bracht de storm in den afgeloopen nacht belangrijke schade. Ook voor onze badplaatsen, die voor Augustus druk besproken zijn, is ander weer wenschelijk. In Bergen-Binnen is het 's avonds in de verschillende gelegenheden, waar muziek gemaakt wordt, zeer druk. Over dag hebben de gasten daar nog het voordeel van de bos- schen. Voor de vacantiegangers is het echter thans niet wat men noemt. FRAUDULEUZE HANDEL. Door den economischen dienst van de politie is in deze gemeente een frauduleuze handel in distri butiebescheiden ontdekt, die reeds een wijdvertakten omvang had aangenomen. Tegen de koopers, waaronder ook een ingezetene Uit Amsterdam, alsmede tegen de verkoopers, is in 30 gevallen procesverbael opge maakt. HET HOUDEN VAN DUIVEN. In verband met de uitvoering van de verordening no. 140/1941 van dien rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche. gebied, betref fende het houden van duiven (nieuwe verordening) brengt de v.v. commissaris van politie te Alkmaar ter kennis van houders van duiven, zoowei postduiven als sierduiven, dat zij verplicht zijn, zoo spoedig mogelijk aan het bureau van politie te Alkmaar schriftelijk hun naam en adres alsmede het soort der duiven naar bovenstaande onderscheiding be kend te maken, ongeacht of zulks reeds vroeger is geschied. SMOKKELHANDEL. Er is procesverbaal opgemaakt tegen een kruidenier, die via den smokkelhandel en tegen veel te hooge prijzen huishoudzeep had verkocht. Tegen koopers en de verkoopers is procesverbaal opgemaakt, ter wijl een partij huishoudzeep in be slag genomen is. GROOTE KETTINGHANDEL IN BRUINE EN WITTE BOONEN ONTDEKT. Ambtenaren van den C.C.C.D., afd. Technische Controle, hebben een kettinghandel van plm. 50.000 kg bruine en ongeveer 10.000 kg witte boonen achterhaald, welke boonen buiten de distributie om in consump tie werden gebracht. Een zekere A. A. te Wervershoof had zich uitgegeven voor zaaizaad handelaar in peulvruchten en wist door valsche voorspiegelingen zoo doende groote partijen bruine en witte boonen „van verschillende han delaren uit Zeeland te bekomen. Deze boonen verkocht hij met groote winst aan den smokkelhandel, die op zijn beurt de boonen weer voor hoogere prijzen verkocht, zoodat in sommige gevallen de boonen voor 1 en 1.20 per kg werden ver kocht. Verscheidene partijen boonen zijn nog in beslag genomen, terwijl tegen een 30-tal verdachten, wonende te Hoorn, Amsterdam, Haarlem, Vel- sen, Beverwijk, Castricum en Uit geest, proces-verbaal is opgemaakt. GESLAAGD. Gister zijn te Amsterdam voor het tweede gedeelte van het examen nij verheidsonderwijs o.a. geslaagd de dames H. Bakker te Alkmaar, H. A. Butter te Hoorn, B. M. Laarveld te Wijk aan Zee en A. M. H. Schellings te Velsen-Noord. De heer C. J. van Ginkel alhier is geslaagd voor het examen Ne derlandsche handelscorresponden tie vanwege de Vereen, v. handels examens op pract. grondslag. WEL VERZEKERD. In aansluiting op het verslag van cien brand aan den Ringdijk kunnen wij nog mededeelen, dat het Helder- sche gezin wel verzekerd was. De verzekering, welke per 1 Augustus was opgezegd, is tegen verhoogde premie voortgezet. VOORKEUR VOOR MEESTER IN DE RECHTEN. Nu, door de benoeming van jhr. mr. van Panhuys tot rechtskundig adviseur bij het Rijkscommissariaat, ter gemeente-secretarie een vacature is ontstaan, doen B. en W. in een administratief blad een oproeping voor een nieuwen functionnaris. Blijkens deze oproeping wordt voor deze functie wederom een mr in de rechten gevraagd. Het wil ons voorkomen, dat B. en W. blijk geven nog weinig van den nieuwen tijd te hebben begrepen. Waarom thans wederom een mr. in de rechten gevraagd wordt, is ons niet duidelijk. De ervaring in Bergen heeft wel. geleerd, dat men deze heeren, als ze goed en wel zijn in. gewerkt, niet houdt. Bovendien bezit de burgemeester reeds dezen titel en is ook een der thans ter secretarie te werk gestelde ambtenaren in het bezit daarvan. Bergen zal meer gebaat zijn met de aanstelling van een ambtenaar, die door de practijk op de hoogte is van gemeentelijke financieele aangelegen heden en in staat is een begrooting op stapel te zetten. Nu aan den Langendijk eenige gemeenten zijn opgeheven, maken wij ons sterk, dat aldaar zoo'n func tionnaris gevonden kan worden. Het voordeel daarvan is, dat de Staatskas een wachtgelder minder te betalen heeft, maar bovenal, dat de kans grooter wordt, dat er stabi liteit komt in het secretarie-perso neel, hetgeen den arbeid ter secre tarie zeer ten goede zal komen. De benoeming van den function naris berust bij B. en W. De raad zou o.i. zijn taak goed verstaan, wanneer hij deze zienswijze eens or.der de aandacht van het college bracht. MOOI NIEUWS VOOR HONDEN HOUDERS. In de hedenavond te houden raads vergadering te Bergen stellen B. en W. den raad voor in de Politie verordening het verbod om honden met een hoogere schofthoogte dan 30 c.m. los te laten loopen, te laten ver vallen. Het gevaar, waarvoor de ver ordening in het leven werd geroepen, wordt thans niet meer gevreesd. Nu de honden van de Duitsche bezet tingsmanschappen al een jaar vrij rondloopen, zonder dat dit gevaar oplevert, hebben B. en W. blijkbaar medelijden met de honden van de inwoners gekregen. OMZET LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE. De aanvoer en opbrengst van producten aan de Langendijker groentencentrale te Broek op Langendijk bedroeg: Juli '41 Juli '40 Vr. aardapp. 8.342.309 kg. 6.657.750 Roode kool 541.650 kg. 781.525 Gele kool 16.075 kg. 31.950 Vr. witte kool 4.125 kg. 33.025 195.897 kg. 14.833 kg. Tomaten Stamboonen Snijboonen Rabarber Zilveruien Bospeen Tuinboonen Kropsla f Bloemkool Bos uien Bieten Komkommers Druiven Tot. omzet 279.830 22.867 1.556 46.544 kg. 6.524 kg. 36.058 bos 14.230 kg. 441 kr. 218 st. 3.283 bos 2.050 kg. 1.209 st. 676.660.37 7.070 32.712 3.305 100 151 1.153 1.275 1.222 492 349.436.55 Tentoonstelling. Kunstzaal „De Takel", Dorpsstraat 14 Bergen, tot 8 Augustus expositie van werken van J. M. Graadt van Roggen. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Vuur in den nacht (rom.); hoofdrollen Anna Dammann, Ernst von Klipstein, Gertrud Meyen en Otto Wernicke. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Burgemeester-comediant (kom.); hoofdrollen Weisz Ferdl, Paul Rich ter en Irene Ander. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Artistenpension (hum.); hoofd rollen Ida Wüst, Theo Lingen en Sabine Peters. Toegang voor alle leeftijden. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Krambambuli (rom.-sens.); hoofdrollen Victoria von Ballasko, Paula Pfluger, Sepp Rist, Rudolf Prack, en de hond Krambambuli in de titelrol. Woensdag 6 Augustus. 8 uur, orgelconcert in de geref. kerk aan de Oudegracht. MUZIEK BEVORDERT EEN GOEDE GEZONDHEID. Onze thans in Bergen woonachtige muziekrecensent, de heer A. Kooger, kan wel een toonbeeld van levens kracht worden genoemd. Een wan deling van Alkmaar naar Bergen en omgekeerd is voor hem nog maar een peuleschilletje en tot voor twee jaar bleef hij zijn gewoonte getrouw om met derden Pinksterdag van Alkmaar naar Haarlem te wandelen, terwijl hij nog regelmatig wandel tochten in de Schermeer maakt. Het rijwiel is hem vreemd gebleven. Daardoor merkt hij op zijn wande lingen, meer op, dan menig ander, maar bovenal zijn zijn vingers voor de pianotoetsen en de orgelbespeling nog in zeer fijne conditie gebleven. Als organist van de Remonstrantsche kerk en als solist op concerten heeft hij onze gemeenschap zeer veel goeds geschonken, terwijl zeer velen door hem in het land der muze wer den ingewijd. Op dezen regendag, niet zonder weemoed, bladerende in oude Alk- maarsche couranten, viel ons oog op onderstaande advertentie van 13 Maart -1887: „De Ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan tot het ge ven van Muziekonderwijs. Pia no-Viool en Accoordenleer. A. Kooger. Adres J. C. Mulder, Achterstraat B 33". Ter aanbeveling stond er de vol gende advertentie onder: „Ondergeteekende verklaart gaarne, dat de heer A. Kooger zijn onderwijs aan de muziek school van de Maatschappij tot bevordering van Toonkunst, ge durende eenige jaren, met vrucht heeft genoten, en hij hem voldoende in staat acht het Pianospel te onderwijzen. B. v. d. Eijken". Vijf-en-vijftig jaar heeft de heer Kooger zich dus reeds aan het mu ziekonderwijs gegeven en nog steeds heeft de muziek zijn liefde. Moge het hem gegeven zijn, dit nog vele jaren te doen, want voor hem geldt: „Werken is leven". Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A, Kloihp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 11 Juli tot 5 Augustus 1941. Nieuwe zaken: Alkmaar: M. C. Kaptijn, Spoor straat 39, postzegelhandel. Heiloo: B. Pronk, Runxputteweg L 189, kleermaker. Wijzigingen: Alkmaar: City- en Roxy-theater. Doelenstraat, bioscoop; benoeming beheerder op grond van par. 7 door den comrhissaris-generaal van fi nanciën en economische zaken. W. Appel Jr., Verdronkenoord 95, uitgeverij en boekdrukkerij; overgegaan aan mevr. de wed. M. J. Appelv. d. Burg. Alkmaarsche Bank N.V., St. Lau- rensstraat, verz.-mij.; benoeming pro curatiehouders. N.V. Noord-Holl. Levensverz.mij. St. Laurensstraat; benoeming pro curatiehouders. N.V. Verz. Mij. „Noord-Holland", St. Laurensstraat; benoeming pro curatiehouders. N.V. Assurantie Maatschappij „Het Groene Kruis", St. Laurens straat; benoeming procuratiehou ders. Den Helder: St. Joh. de Deo, Mo lengracht 17, begrafenisfonds; wijzi ging reglement. Noordscharwoude: Slot, Frans en Co, Dorpsstraat 25, aardappelenex port enz.; benoeming procuratie houder. Schagen: Assurantie- en admi nistratiekantoor Kouseband en Mo lenaar, Landbouwstraat D 126; ven nootschap ontbonden; handelszaak wordt voortgezet door ieder der vennooten voor eigen rekening. Zijpe: P. W. Kwantes, Schager- brug E 67, smederij enz.; overgegaan aan P. van Dijk Gz. De DE NOORD-OOSTPOLDER. Binnenkort aanvang v ontginningswerkzaamheden op groote schaal. werkzaamheden aan den Noordoostpolder zijn thans zoo ver gevorderd, dat in den loop van Augustus en September op meer uitgebreide schaal ontginnings- en landbouwwerkzaamheden zullen beginnen. Daar alleen hiervoor reeds veel 'arbeidskrachten noodig zijn, geeft de polder dus thans reeds vele handen werk. De plaatsing van de arbeidskrachten wordt ge regeld door de gewestelijke arbeids- bureaux en de daaronder ressor- teerende bijkantoren. Gegadigden moeten zich dus tot deze bureaux wenden, waar zij volledig kunnen worden ingelicht omtrent de ar beidsvoorwaarden, de huisvesting, de te verrichten werkzaamheden, er z. Thans komen slechts landarbei ders in aanmerking, die echter in de eerste maanden ook veel zwaar grondwerk voor het in cultuur brengen van de gronden, zullen moeten verrichten. Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar, dat bijkantoren heeft te Texel", Den Helder, Wieringerwerf, Medemblik, Enkhuizen, Hoorn en Schagen en dus het bij uitstek agrarisch gebied van noordelijk Noordholland omvat, zal er, naar wij hopen, in slagen een groot aan tal kundige akkerbouw-arbeiders uit de omgeving te plaatsen. Thans bestaat er nog weinig aanbod van de gevraagde arbeiders, doordat de meesten in dezen tijd van het jaar reeds goed betaald, werk hebben. Te verwachten is echter, dat zich binnenkort meerderen voor het werk in den polder zullen aan melden. BROEK OP LANGENDIJK. Bestuursvergadering Lan gendijker Groenten-Centrale. Het bestuur van de veilingsver eniging Langendijker Groenten Centrale vergaderde Dinsdagmid dag onder leiding van burgemeester Schelhaas. Na een kort openingswoord door den voorzitter heeft de veiling- leider, de heer S. de Boer Gz., her innerd aan de samenvoeging van de vier Langendijker gemeenten. Een burgemeester van Broek op Langendijk is er niet meer. Vijf en twintig jaren heeft de L.G.C. pret tig met de burgemeesters van Broek samengewerkt, toen zij ambtshalve voorzitter waren van het marktbestuur. Verleden winter, toen wij de veiling in vollen eigen dom verkregen, werd daaraan een einde gemaakt. In het contract werd echter vastgelegd, dat zoolang bur gemeester Schelhaas burgemeester van Broek zou blijven of van de andere Langendijker gemeenten, hij voorzitter van het bestuur zou blijven. Wij zijm er trotsch op, dat de burgemeester is gekozen als hoofd van de nieuwe gemeente en daarop kunnen de ingezetenen ook trotsch zijn. Spr. hoopte, dat de Langendijker 't zullen waardeeren een burgemeester te hebben ge kregen, die met de omstandigheden bekend is en zijn beste krachten aan de streek heeft gegeven, aan den tuinbouw en speciaal aan deze veiling. Spr. feliciteerde hem met zijn benoeming, hopende, dat God hem de kracht moge geven, zijn zware taak te vervullen. De voorzitter heeft den heer De Boer hartelijk voor deze woorden bedankt. Spr. achtte het zijn plicht, de hem opgedragen taak te aan vaarden, al is het een moeilijke. Hij was ervan overtuigd, dat allen zul len willen meewerken om iets voor den tuinbouw te bereiken en ein digde met den wensch, dat de moeilijke tijden spoedig tot het verleden mogen behooren. Medegedeeld werd o.m., dat tot en met 2 Augustus aan de L.G.C. werden verhandeld 910 wagons aardappelen, tegen 1173 in hetzelf de tijdvak van verleden jaar. Door verschillende omstandigheden, b.v. het elders verladen, moet het thans aangevoerde kwantum worden ge steld op 833 wagons, hetgeen dus aangeeft, dat er dit jaar heel wat minder is geoogst. De omzet was in Mei 22.363.72 (v. j. 9790.43), in Juni 125.370.02 (v. j. 176.149.52) en in Juli 676.660.37 (vorig jaar 439.436.55). De eerste bloembolleiïveiling is vastgesteld op Vrijdag a.s. T. a. v. de minimumprijzen, welke het Centr. Bureau v. d. Veilingen in Nederland heeft vastgesteld, deelde de veilingleider me de, dat van de fondsvorming niets zal komen. De minimumprijzen zal men dekken uit het 1 fonds, dat een paar jaar geleden gesticht is. De heer J. Wagenaar meende, dat er nog eens een heffing zou komen van 1 doch de v e i 1 i n g- 1 eider heeft dit anders begre pen. Waarschijnlijk zal bij event, tekorten de overheid bijpassen. De heer P. de Geus meende, dat een streeksgewijze regeling voor deze streek voordeeliger zou zijn. Er werd mededeeling gedaan van de circulaire, waarin wordt be paald, dat de veilingen voor de be moeiingen t.a.v. de late aardappelen 6 cent per 100 kg krijgen vergoed en geen veilingspercentage mogen beffen. De heer Stennenberg betwijfelde of deze circulaire wel juist is. Het was anders bedoeld volgens spr. Men besloot hierover nog eens nadere inlichtingen in te winnen. De distributie van stroo werd vervolgens besproken. De heer W. V i s s e r wilde erop aandrin gen, dat de Koedijkers het stroo, dat zij niet in schuren kunnen op slaan, mogen verkoopen. De vei lingleider deelde mede, dat leden van de veiling, die stroo noo dig hebben, hiervan opgave moeten doen op het kantoor. Ten aanzien van de boeteregeling wegens het afleveren van minder goede kwaliteit zullen nog eenige inlichtingen worden ingewonnen, aangezien men van meening was, dat niet bepaald was, dat de koop lieden bij een afwijking van 10 de helft van de boete kregen uitge keerd. De andijvieverbouwers zullen tot 20 Augustus a.s. in de gelegenheid zijn andijvie op contract te verkoo pen. In antwoord op een vraag van den heer H. G 1 a s deelde de vei lingleider mede, dat maxi mumprijzen, zoodra de betr. pro ducten op de exportlij st voorkomen, ook minimumprijs worden. Op de vraag van den heer Tromp, of een tuinder pootaardappelen aan tuinders mag verkoopen, werd ont kennend geantwoord. Nadat door eenige heeren hierover het woord was gevoerd, besloot men, zich via de Prov. Commissie uit de Veilingen in Noordholland tot de Akkerbouw-Centrale te wenden om te verkrijgen, dat aan de tuinders toestemming wordt gegeven de be- noodigde pootaardappelen te koopen. De teelt van koolzaad voor vet- voorziening in het Geestmerambacht werd schadelijk gevonden voor de koolzaadteelt voor de zaai. Het ge vaar van verbastering van dit laatste is groot. De heer P. T r 0 m p, die bij De geboorte van een kind brengt veel vreugde in het gezin: om dit kleine kostbare geschenk van den hemel maar ook om vele cadeautjes die dan door ooms en tantes, vrien den en vriendinnen worden aange dragen. Bloemen en gebakjes voor ae moeder, die haar geluk niet op kan; rammelaars en bekertjes voor het kind, dat er niet naar omkijkt en er geen dankjewel voor zegt. Bij die stoet van ooms en tantes, vrienden en vriendinnen voegt zich tegenwoordig ook het distributie kantoor met zijn geschenk voor den jonggeborene. Een geschenk een heele stapelgeschenken eigenlijk in den vorm van stam-, brood-, vleesch-, boter-, melk- en bon kaarten en nog wat losse bonnetjes voor pap-artikelen, melk en zeep. De moeder weet dan niet wat zij het meest móet bewonderen: den levenden schat in de wieg of den papieren schat in haar bonmapje. Een gezonde jonge zoon of doch ter weet echter in de meeste geval len ook zonder bons aan den kost te komen, zoodat die milde gift tfan het distributiekantoor aan de ge zinsleden ten goede komt. Zoo wordt zoo'n geboortefeest maanden lang gerekt: bij eiken maaltijd wordt de vreugde om de uitbrei ding van het gezin met een extra rantsoen gevierd. En de zuigeling wordt daarom in deze tijden nog meer dan onder normale omstan digheden vertroeteld en verwend. Maar een baby stelt er wel bi zonder prijs op eiken dag een Za- terdagsche waschbeurt te krijgen. Dit is hem van ha:-te gegund, want het kind heeft daarvoor zijn spe ciale redenen en zeepbons. Nu doet zich echter het ongewone verschijn sel voor dat voor deze zeepbons geen zeep te krijgen is, aangezien deze bonnetjes nog steeds niet gel dig verklaard zijn. Natuurlijk ver klaren alle huisgenooten zich ter stond bereid om wat van hun zeep voor het boorlingske af te staan: voor wat hoort wat.. Maar ga zoo'n pas-geboren kind nu eens bewerken met klei-, groene-, of scheerzeep. En het dagelijksche bad uitstellen tot die kinderzeep op de bons te krijgen is, dat is al evenmin aan te bevelen, Want de praktijk hgeft uit gewezen, dat dat vele weken kan duren. Geen nood echter. De moeder heeft over deze teere kwestie slechts haar nood te klagen aan de genoemde tantes en vriendinnen en binnen enkele dagen komen, buiten het distributiestelsel om, de restan ten los van stukken overvette kin derzeep waarmee andersmans baby's afgezeept zijn. Zoo wordt thans het gemeenschapsgevoel reeds bij de opvoeding van de prilste jeugd in de praktijk gebracht. den productieslag is geinteresseerd, zal zich eerst met de bevoegde in stanties in verbinding stellen, alvo rens daarvoor propaganda in de vei ling wordt gemaakt. Nu de boonenoogst niet meevalt, ried de heer De Boer aan, wan neer men met misoogst heeft te kam pen bij de op contract geteelde boo nen, daarvan opgave te doen aan de L.C.O. te Alkmaar. De heer Glas (Heerhugowaard) besprak de verhoogde sluisgelden. Deze zouden toch niet hooger wor den, is toegezegd? De voorzitter antwoordde, dat geen toezegging is gedaan, dat er geen verhooging zou geschieden. Nu is het minimum op 0.10 per schuit gesteld. Men moet geen vergelijking maken met de drie cents, welke twee eeuwen geleden zijn vastge steld. Vervolgens werden eenige bespre kingen gevoerd over de werkwijze der V.B.N.A. bij de afname van de consumptie-aardappelen, waarover geen klachten bleken te bestaan. Ook werd de uitschakeling van de stads- grossiers bij de levering aan de cen trale keukens door den heer S t e n- n e b e r g in bespreking gebracht. Het is een moeilijk geval, maar men was toch wel van oordeel, dat bij een groote toename van het gebruik van de centrale keukens die menschen niet broodeloos mogen worden ge maakt. Op de vraag van den heer d e Groot deelde de heer Stenne- berg mede, dat bij voldoenden aanvoer uit de Schermer en omstre ken er geen bezwaar zal bestaan, om de aardappelen, evenals de Eerstelin gen, per motorboot af te halen. De veilingleider besprak hierna de benzinedistributie. Voorde aardappelen heeft men geen benzine mogen beschikbaar stellen aan tuin ders, die een motorboot hebben. Voor de vroege kool wel. Aanvraag formulieren voor het vervoer van vroege witte kool voor zuurkool kun nen weer worden afgehaald. De erw tenverbouwers dienen voor het ver voer van hun erwten naar de dorsch- machine aan te vragen bij de be vrachtingscommissie. HEILOO. Verandering bij onderwijs. - Naar we vernemen gaat de heer P. Köhne, hoofd van de lagere school, zijn woning verlaten voor een geriefelij ke nieuwe woning aan de Kerklaan. Het tegenwoordig door hem be woonde huis zal worden ingericht voor onderwijsdoeleinden beneden voor de kleuterschool en boven voor het onderwijs der laagste klas van de o. 1. school. In overleg met het bestuur van V. V. V. en zal het Sportgebouw, dat thans is inge richt voor kleuterschool, be stemd worden voor gymnastieklo kaal. Behoudens goedkeuring van den raad (die morgenavond bijeen komt) zal de gemeente een stuk grond benoorden het Sportgebouw aan de V. V. V. verhuren voor een lage som en indien de V. V. V. deze strook grond wil koopen, zal men de koopsom vaststellen. Op dit ter rein zal een bergplaats worden ge bouwd, waarvoor de aanbesteding reeds heeft plaats gehad. Diefstal van konijnen. - Dins dagnacht is bij den heer G. W. aan den Stationsweg de schuur openge broken. Uit een konijnenhok wer den de langooren ontvreemd. De dader(s) is (zijn) onbekend. Bemiddeling burgemeester. Dinsdagmorgen zou het. echtpaar O. op straat komen, niet door huur schuld, maar omdat de eigenaresse het huis zelf wilde bewonen. Ten einde raad werd door de jonge vrouw, moeder van 4 jonge kinde ren, de burgemeester op de hoogte gebracht, van wat er ging gebeuren. Onmiddellijk was de heer Bos be reid om bemiddelend op te treden, en met succes, daar uitstel werd verleend. In de drukke buurt werd de bemiddeling van den burge meester op hoogen prijs gesteld. NOORDSCHARWOUDE. De kermis. - De kermis is weer voorbij. Ondanks de bijzondere om standigheden is deze kermis goed geslaagd. Er was vooral Zondag veel belangstelling. De verschillende kramen er waren er dit jaar niet zooveel hebben nog behoorlijke had nog goede ontvangsten, al mocht niet eerder dan Zondag na zes uur worden gedraaid. De kleine kinderen hebben er dien dag niet veel aan gehad. De volgende dagen konden zij hun schade echter inhalen. Er mocht niet gedanst worden. Nu hadden de café houders gezorgd voor goede muziek, terwijl in Concordia Zondag een goedbezochte voorstelling werd ge geven door den bekenden goochelaar Larette. In De Burg werd Maandag een cabaret-avond gegeven door „De Witte Raaf", 's Middags was daar een kinderfeest. Er was veel publiek. Ook de bioscoop van de fa. Kok Co., die onderdak had gevonden in de zaal van den heer J. de Bakker, mocht'zich in een goede belangstel ling verheugen. Alle drie avonden werden voorstellingen gegeven voor een geheel gevulde zaal. HEERHUGOWAARD. Uitslag melkexamen. - Op 't land van den heer P. van Langen Jac.zn. aan den Jan Glijnisweg, waar ook de practische lessen gege ven zijn van den door de H. M. v. L. en den L.T.B. georganiseerden melkcursus, vond [Maandagmiddag het afnemen van het examen plaats. De jury bestond uit de heeren P. Jz. Eriks te Hoorn, D. Kaan Kz. te Wieringerwaard en J. B. van Kam pen te Spierdijk. Burgemeester Kaan van Wierin gerwaard heeft ten huize van den heer van Langen de diploma's uit gereikt. Hij zeide dit graag te willen doen, omdat alle cursisten geslaagd waren. Spreker legde er den na druk op, dat het melken, waarover wel eens te gemakkelijk gedacht wordt, een zeer belangrijke arbeid is. Vervolgens ging spr. diep in op de waarde die aan het diploma ge hecht móet worden. In volgorde van het hoogst aan tal behaalde punten volgen hier de namen der geslaagden: C. Joh. Zuur bier, Th. P. Oudhuis, P. Bloothoofd, P. Blom en Th. Joh. Bruins, allen te Heerhugowaard. De voormelker, de heer N. J. Elauw uit Berkmeer, dankte de cur sisten voor de goede samenwerking. Hij legde er dan nadruk op, dat in 't vervolg steeds volgens de eischen van dezen cursus gemolken dient te worden. Spr. had de ondervinding dat dit wel eens niet gebeurde. Namens de cursisten sprak de heer Blom een dankwoord. WARMENHUIZEN. Hengelwedstrijd dames. - Ker- mis-Maandag was door de hengel- sportvereeniging „Vischlust" een wedstrijd uitgeschreven voor dames in het Debbemeertje, waarvoor zich twee-en-dertig deelneemstershad den opgegeven. Het eerste uur was de vangst slecht, doch in het laatste half uur kwam de spanning er goed in. In totaal zijn 15 visschen ver schalkt. De eerste prijs werd gewon nen door mevr. C. de Boer, die de grootste vjsch ving, n.I. 19.1 cm. Mevr. P. de Heer ving de meeste visschen, n.I. 4 en kreeg den twee den prijs. In totaal waren er 17 prij zen uitgeloofd. BERGEN. Handel in distributiebonnen. - Tegen een bewoner dezer ge meente heeft de politie proces verbaal opgemaakt wegens het handel drijven in brandstoffen- bonnen. Prijsopdrijving. - Tegen een winkelier alhier heeft de politie procesverbaal opgemaakt, omdat hij koffie en bruine boonen tegen sterk verhoogde prijzen verkocht. De geheels voorraad koffie en bruine boonen werd in beslag ge nomen. HEI Benoemd. - Het echt] Boer Mz. alhier is tot b; en moeder benoemd van weeshuis te Grootebroek, ming gaat in met Septemb TENTOONSTELLEN CONCOURS-HIPPIQ! OPMEER. On,danks de zeer moei standigheden heeft het bi de afd. Opmeer en omstr de H. M. v. L. gemeend tc jaar de gewone tentoonst concours-hippiqué te mo doorgaan. Kermis en paa waren er nu niet aan verb bezoek was als steeds zee Na een toespraak van meegter van Opmeer en waarin hij de organisator de voor hun doorzetting; hield de heer Braak, van voorzitter van de afd. H. gister de openingsrede. Hi op, dat het erom ging de tentoonstellingen niet te ken en bracht dank voor zendingen in de verschil brieken, die een slagen v toonstelling waarborgden. Dë keuringen hadden verloop. Rubriek A. Warmbloed, beste 3-jarige paard: le p OPGAVE J ■AMSTERDAMSCHE BA Bijkantoor Alkmai van Woensdag 6 Augus STAATSLEENINGEN. Vo 4 Nederland 1941 9< 4 Nederland 1940 II 9( 3—3'/2 Neder1. 1938 91 3 Ned.-Indië 1939 9? BANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 2.50 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 125 IND. OND. BINNENL. Alg, Kunstzijde Unie 14! Calvé Delft Cert. 91 Nederl. Ford .325 Lever Bros131 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 235 CULTUUR MAATSCH. H. V. A422 Java Culti^r .25c Ned. Ind. suiker Unie 232 Verg. Vorstenlanden 1 u PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deii Batavia Oude Deli27! Senembah 22' .11? 131 Iff .246 271 211 •13 15! •12' .12' Iri 17( .18: .22! Volhoud luidt het (Van onzen correspi Zurich, eind Dezer dagen zijn de c treffende den Zwitsersch uitvoer gedurende de ee van dit jaar bekend gem dat men thans in de j is, een vergelijking met gaande jaren te maken. I sche invoer gedurende di Januari tot en met Juni droeg 918,7 millioen Frai het totaal van den uitvo drag van 662,2 millioen 1 toonde. Vergelijken wij r tallen met de overe perioden van de jaren dan zien wij het volgend Invoer Uitvoer 1938 1939 1940 1941 781.3 618,4 862.4 670,7 1193,8 637,7 918,7 662,2 alles in millioenen Franc Indien men zich slechl waarde-cijfers houdt, kor deze gevolgtrekkingen: d vergeleken bij het vorig langrijk verminderd; hi< men echter niet te verge gin-1940 buitengewoon uit het buitenland we: voerd, daar Zwitserland gen/voor de komende rr den voldoende voorradei ben. Gedurende de eerste den van 1940 werd, zooa dan ook belangrijk mee dan in normale jaren. bleek weerstandsvermogc ten. Terwijl het import-ove leden jaar meer dan een liard Francs bedroeg, is weer tot de normale daald, zoodat de compens talingsbalans minder rw biedt. Men moet hierbij houden, dat de vroegere importen, in de alleree:

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2