0. LEEUWENBERG, J. MAATS, Zwitserland bereidt zich voor op de toekomst. Aduectmtiëa AMSTERDAMSCHE BEURS plm 2 u 2821/s LAATSTE BERICHTEN Situatie niet rooskleurig. PUBLICATIES MARKTBERICHTEN ARTS, AFWEZIG TOT 19 AUGUSTUS. afwezig. Net Burgermeisje Aantrekkelijke bijverdienste t ii EERSTE BLAD den nog Omstan- rwend. wel bi- een Za- krijgen ,nd, want zijn spe- Nu doet verschijn- zeepbons aangezien niet gel- dijk ver- zich ter hun zeep te staan: ga zoo'n bewerken :heerzeep. uitstellen bons te tin aan te hqeft uit- eken kan moeder kwestie in aan de dinhen en en, buiten de restan- vette kin- ndersmans 'oo wordt voel reeds ie prilste •acht. rwoude! lis is weer ndere om- mis goed ondag veel rschillende Lt jaar niet behoorlijke i, al mocht na zes uur ie kinderen veel aan len zij hun mocht niet en de café- de muziek, ondag een werd ge- goochelaar d Maandag n door „De as daar een nubliek. fa. Kok evonden in de Bakker, belangstel- ie avonden geven voor GOWAAPvD. Op 't van Langen Glijnisweg, lessen gege- ,e H. M. v. rganiseerdetv indagmiddag amen plaats. heeren P. laan Kz. te 3. van Kam- ran Wierin- ze van den iploma's uit- tag te willen ten geslaagd r den na- :n, waarover ijk gedacht rijke arbeid diep in op diploma ge- hoogst aan- lgen hier de 2. Joh. Zuur- Bloothoofd, uins, allen te heer N. J. mkte de cur- imenwerking. ik op, dat in is de eischen ïolken dient ondervinding ebeurde. 1 sprak de jrd. HENHUIZEN. Les. - Ker- de hengel- rhlust" een 1 voor dames vaarvoor zich emstershad- :rste uur was in het laatste ming er goed 'isschen ver werd gewon- Boer, die de n.I. 19.1 cm. de meeste :eg den twee- •en er 17 prij- BERGEN. utiebonnen. - dezer ge- ilitie proces wegens het brandstoffen- Tegen een t de politie akt, omdat hij )oonen tegen ,en verkocht, ad koffie en in beslag ge- I hensbroek. Benoemd. - Het echtpaar K. de Boer Mz. alhier is tot binnenvader en moeder benoemd van het geref. weeshuis te Grootebroek. De benoe ming gaat in met September a.s. TENTOONSTELLING EN CONCOURS-HIPPIQUE TE OPMEER. Ondanks de zeer moeilijke om standigheden heeft het bestuur van- de afd. Opmeer en omstreken van de H. M. v. L. gemeend toch ook dit jaar de gewone tentoonstelling met concours-hippiqué te moeten laten doorgaan. Kermis en paardenmarkt waren er nu niet aan verbonden. Het bezoek was als steeds zeer groot. Na een toespraak van den burge meester van Opmeer en Spanbroek, waarin hij de organisatoren huldig de voor hun doorzettingsvermógen, hield de heer Braak, van Hoogwoud, voorzitter van de afd. H. M. v. L., gister de openingsrede. Hij wees er op, dat het erom ging de reeks van tentoonstellingen niet te onderbre ken en bracht dank voor de vele in zendingen in de verschillende ru brieken, die een slagen van de ten toonstelling waarborgden. Dé keuringen hadden een vlot verloop. Paarden. Rubriek A. Warmbloed. Voor het beste 3-jarige paard: le pr. C. Mooi opgave amsterdamsche bank n.v. Bijkantoor Alkmaar.,- van Woensdag 6 Augustus STAATSLEENINGEN. Vor.k. 4 Nederland 1941 993/4 4 Nederland 1940 II 995/s 3—3V2 Nederl. 1938 92&/s 3 -Ned.-Indië 1939 93'/« BANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank .119 Handel Mij. Cert. v. 2.50 134i/2 Koloniale Bank 1-6 Ned. Ind. Handelsbank 125 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 1457, Calvé Delft Cert. 913/, Nederl. Ford t .325 Lever Bros13U/4 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 235 CULTUUR MAATS CH. H. V. A422 Java Cultuur .250 Ned. Ind. ouiker Unie 232 Verg. Vorstenlanden 1 lQi/. PETROLEUM. Kon. Petr. 248'/, RUBBERS. Amsterd. Rubber 2723/, Deli Bat. Rubber 2173/' Hessa Rubber -1331/, Oostkust 1571/4 Serbadjadi1253/, SCHEEPVAARTEN. 14 Holland-Amerika lijn 123 Java-China-Japan lijn 46 Kon. Ned. Stoomboot .170 Scheepvaart Unie I8I7, TABAKKEN. Deli Batavia 225i/4 Oude Deli 278 Senembah 1 224% 1941 93% L-95/s 925/8 931/4 119 134 186 125 144 92 330 132 234I/4 423 250 232 1213/4 243l/s 276 220 138 160 130 1247, 146 170 131% 228 226 te St. Maarten met Omentine N. 94; 2e pr. C. Olie te Heiloo met -N.N.; 3e pr. C. Donker te Schellinkhout met Nurmi. Rubriek B. Voor het beste 2-jari- ge paard: le pr. H. L. Kooij, Haren karspel met Doriis; 2e pr. J. Jes te N. Niedorp met Debarda; 3e pr. J. Th. Schipper te Obdam met d.b; ruin. Rubriek C. Voor het beste 1-jari- ge paard: le pr. C. Muijs Kz. te Heiloo met Ellie N 1479; 2e pr. H. v. d. Molen te Schagen met Mien; 3e pr. P. J. Vlam te Burgerbrug met Erga; 4e pr. H. C. Kooij te Haren karspel met Epetra. Rubriek D. Voor de beste merrie met het daarvan afkomstige in 1941 geboren veulen: le pr. C. Mooi te St. Maarten met Umianta; 2e pr. C. Blankendaal te Bergen met Brijolie- ta; 3e pr. Gebr. Kuiper te Heerhugo- waard met N.N.; 4e pr. P. Uitentuis Pz. te Abbekerk met N.N. Wolvee. Rubriek A. Voor de 4 beste geregis treerde Texelsche melkschapen: le pr. a wed. Hm. Langedijk, Weere, Abbekerk; le pr. b J. Stapel Sz., Sijbekarspel; 2e pr. C. de Haan, Spierdijk; 3e pr. P. Wijnker, Opmeer. Rubriek B. Voor de 4 beste gere gistreerde ooilammeren: le pr. W. Kistemaker, Abbekerk; 2e pr. Jb. Clay Cz., Sijbekarspel; 3e pr. N. G. Stuyt, Nibbixwoud. Rubriek C. Voor de 4 beste gere gistreerde ramlammeren: le pr. J. Wagemaker, Weere, Abbekerk; 2e pr. W. Kistemaker, Abbekerk; 3e pr. J. Stapel Sz., Sijbekarspel. Rubriek D. Voor de beste geregis treerde Texelsche ram van 1 jaar: le pr. J. Wagemaker, Weere, Abbekerk, fokker A. Groot, Oosterblokker; 2e pr. A. Zeilemaker, Sijbekarspel, fok ker W. Kistemaker, Abbekerk; 3e pr. D. Oostwouder, Beemster, fokker A. Dekker Kz., Oterleek. Rubriek E. Voor de beste geregis treerde Texelsche ram ouder dan 1 jaar: le pr. C. v. d. Oord N. Niedorp, fokker N. Ruyter, Beemster; 2e pr. C. de Haan, Spierdijk, fokker D. J. Berkhout, .Opperdoes; 3e pr. wed. H. Langedijk, Weere, Abbekerk, fokker J. Wagemaker, Weere, Abbekerk. Varkens. Rubriek A. Voor de beste gere gistreerde Groot Yorkshire zeug, ge boren na 30 Sept. 1939; met min stens 6 biggen: le pr. fokker-eig. J. C. Borst, Heerhugowaard (N.); 2e' pr. fokker-eig. S. Bakker Johz., Aartswoud; 3e pr. fokker-eig. D. Schoen, Benningbroek. Rubriek B. Voor de beste geregis treerde Groot Yorkshire zeug, gebo ren vóór 1 Oct. 1939, met minstens 6 biggen: le pr. fokker-eig. J. J. Blaauw, 'Harenkarspel; 2e pr. fok ker-eig. wed. P. Boots, Avenhorn; 3e pr. fokker A. de Groot, Stompetoren, eig. Wessanen's Kon. Fabrieken N.V., Wormerveer. Rubriek C. Voor de beste drach tige geregistreerde Groot Yorkshire zeug: le pr. fokker-eig. D. Schoen, Benningbroek; 2e pr. fokker P. Borst, Heerhugowaard, eig. J. P. Koopman, Langereis, Hoogwoud; 3e pr. fokker J. C. Borst, Heerhugowaard (N.), eig. S. Borst, Heerhugowaard (N.) Rubriek D. Voor de beste ge registreerde Groot Yorkshire beer, geboren vóór 1 Juni 1940: le pr fokker D. Schoen, Benningsbroek, eig. P. Vlaar Cz., Hoogwoud; 2e pr. fokker A. de Haan, N.-Beemster, eig. P. N. Laan, Opmeer; 3e pr. fok ker D. Schoen, Benningbroek, eig. K. Veldt, 't Woud, Bergen. Rubriek E. Voor de beste ge registreerde Groot Yorkshire beer, geboren na 31 Mei 1940, doch vóór 1 Januari 1941: le pr. fokker-eig. P. N. Laan, Opmeer; 2e pr. fokker J. Bakker Hz., Heiloo, eig. K. Veldt, 't Woud, Bergen. De uitslagen van het concours hippique zijn als volgt: A. Voor het span der best betuig de landbouwpaarden: le pr. Jac. Houter, Sijbecarspel; 2e pr. J. Muijs Kz., Heiloo; 3e pr. C. Oly, Heiloo. B. Voor het best betuigde land- bouwpaard: le pr. Van Straaten, Utrecht; 2e en 3e pr. P. Langendijk Jr., Venhuizen. C. Voor het best betuigde land- bouwpaard (hackney uitgesloten), dat nog nimmer een eersten prijs heeft gewonnen: le pr. P. Langen dijk Jr., Heerhugowaard; 2e pr. C. Oly, Heiloo; 3e pr. P. N. Spaans, Barsingerhorn4e pr. (extra), Jac. Houter, Sijbekarspel. Voor het ringsteken voor paren hadden 83 paren ingeschreven. le pr. D. de Jong, Abbekerk; 2e pr. P. Ooms, Venhuizen; 3e pr. J. Pijper, N.-Niedorp; 4e pr. Schol ten, Heiloo; 5e pr. C. Oly, Heiloo; 6e pr. P. Krijnsen, Wognum. De prijzen voor het schoonste geheel werden als volgt toegekend: le pr. Jongert, Westwoud; 2e pr. Uientuis, Abbekerk; 3e pr. Mooy, St. Maarten. On gecorr igeei d EEN STAD ONDER SPANNING. Radioreportage in verband met de electriciteitsbezuiniging. 's-Gravenhage, 6 Aug. Ieder een is nu wel doordrongen van het feit, dat hij verplicht is op gas en electriciteit 25 pet. te bezuinigen. Dit is een zeer ernstige plicht, welke nog niet over de geheele linie met de noodige zorgvuldigheid wordt vervuld, hetgeen blijkt uit de af snijding van stroom en gas, waartoe de overheid in sommige gevallen is moeten overgaan, en waarover men in de bladen heeft kunnen lezen. Blijkens de ervaring kampen vele industrieelen en huisvrouwpn nog met moeilijkheden, ter oplossing waarvan zij voorlichting noodig heb ben. Wij wijzen daarom op een radio reportage, welke hedenavond van 20.15-20.30 via Hilversum I onder den titel: „Een stad onder spanning" zal worden uitgezonden, waarin naast de reportage betreffende de techniek van een electriciteitsbedrijf nog een aantal aanwijzingen ter be>- zuiniging, zoowel voor den in dustrieel als de huisvrouw zullen worden gegeven. DE VISCHVOORZIENING IN NEDERLAND. Organisatie visscherijbedrijf. 's-G ravenhage, 6 Aug. De Ne- derlandsche visscherij voorzag voor 1940 geheel in de binnenlandsche be hoefte aan visch en exporteerde groote hoeveelheden pekel- en steur- haring. Tengevolge van het "intreden van den oorlogstoestand werd de aanvoer van zeevisch aanvankelijk geheel onmogelijk, doch doordat de kust- visscherij overdag op beperkte schaal werd toegestaan en sinds het begin van dit jaar ook enkele dagen en nachten achtereen op zee gevischt mag worden, is de aanvoer van versche zeevisch langzamerhand weer van eenige beteekenis geworden. Voorts konden de zoetwatervis- scherij, de mossel- en oestercultuur vrijwel op de oude schaal worden uitgeoefend, waardoor, tezamen met de van de kustvisscherij ter beschik king komende visch en vischproduc- ten, de productie van de Nederland- sche visscherij voor de voedselvoor ziening weer van belang is geworden. Allengs deed zich echter in dezen tijd van distributiemaatregelen de behoefte gevoelen een duidelijk overzicht te verkrijgen van alle be trokkenen bij de uitoefening van de visscherij, den vischhandel ('groot- en kleinhandelaren, com- missionnairs, enz.), be- en verwer king van visch, schaal- en schelp dieren. In het bijzonder ,kan hierbij ge dacht worden aan maatregelen in het belang van den afzet van visch speciaal naar die streken, waar de grootste behoefte aan visch is. Om de noodzakelijke maatregelen zoo snel en soepel mogelijk te kun nen doorvoeren is het gewenscht, dat alle betrokkenen bij de vissche rij, vischhandel en vischbe- en ver werking zijn georganiseerd bij één centrale instantie. Krachtens het heden in werking getreden „Visscherij besluit 1941" is als zoodanig aangewezen de Neder- landsche Visscherij centrale te 's-Gra- venhage, welke daarbij tevens de be voegdheid heeft verkregen aan de verschillende groepen van georgani- seerden daaronder begrepen de afslagen de noodige aanwijzingen te geven en verplichtingen op te leggen. Voor verdere bijzonderheden worde verwezen naar de desbetreffende pu blicatie. Volhouden! luidt het parool. (Van onzen correspondent.) Zurich, eind Juli 1941. Dezer dagen zijn de cijfers be treffende den Zwitserschen in- en uitvoer gedurende de eerste helf'; van dit jaar bekend gemaakt, zoo dat men thans in de gelègenheid is, een vergelijking met de vooraf gaande jaren te maken. De Zwitser- sche invoer gedurende de maanden Januari tot en-met Juni 1941 be droeg 918,7 millioen Francs, terwijl het totaal van den uitvoer een be drag van 662,2 millioen Francs ver toonde. Vergelijken wij nu deze ge tallen met de overeenkomstige perioden van de jaren 19381941. dan zien wij het volgend beeld: Invoer Uitvoer Invoer- overschot 1938 781,3 618,4 162,9 1939 862,4 670,7 191,7 1940 1193,8 637,7 556,1 1941 918,7 662,2 256,5 alles in millioenen Francs. Indien men zich slechts aan deze waarde-cijfers houdt, komt men tot deze gevolgtrekkingen: de invoer is vergeleken bij het vorig jaar, be langrijk verminderd; hierbij dien men echter niet te vergeten, dat be- gin-1940 buitengewoon veel warer uit het buitenland werden inge voerd, daar Zwitserland moest zor gen/voor de komende moeilijke tij den voldoende voorraden te heb ben. Gedurende de eerste zes maan den van 1940 werd, zooals men ziet dan ook belangrijk meer ingevoeri dan in normale jaren. De uitvoer bleek weerstandsvermogen te bezit ten. Terwijl het import-overschot ver leden jaar meer dan een half mil liard Francs bedroeg, is het dit jaar weer tot de normale hoogte ge daald, zoodat de compensatie der be talingsbalans minder moeilijkheden biedt. Men moet hierbij in 't oog houden, dat de vroegere onzichtbare importen, in de allereerste plaats het vreemdelingenverkeer, om zoo te zeggen volkomen verdwenen zijn. Men dient nog iets niet te ver geten, namelijk dat door de gestegen prijzen de hoeveelheden in- en uit gevoerde waren vrij belangrijk klei ner zijn geworden. Niet zoo rooskleurig! De economische situatie van Zwit serland is dan ook lang niet zoo rooskleurig, als de importcijferf. zouden doen vermoeden. Het land is daarom gedwongen, eenerzijds de steeds meer slinkende voorraden op te gebruiken en anderzijds het ge bruik zooveel mogelijk te beperken. Toch kan men op het oogenblik zeker nog niet van „ontberingen'" spreken; het Zwitsersche volk heeft, vergeleken bij vele andere volke ren, nog een benijdenswaardige positie. Maar de distributie moet tot steeds meer artikelen worden uit gebreid; zoo waren onlangs koffie, thee en cacao aan de beurt. Ook de textiel-, schoenen- en zeepkaarten geven recht op het betrekken van aanmerkelijk .kleiner hoeveelheden, dan nog voor eenigen tijd het geval was. De reeds gedistribueerde levensmiddelen worden voorts even eens in kleiner hoeveelheden ver strekt. Sommige metalen worden steeds schaarscher, zoodat het ge bruik ervan moest worden beperkt. Steeds meer moet men ook op dit gebied z'n toevlucht tot Ersatz- stoffen nemen. Ook in het automobielverkeer moesten strengere" maatregelen wor den genomen. Auto's mogen nog slechts met speciale toestemming rijden en deze wordt alleen ver strekt aan personen, wier werk zaamheden voor het nationale be drijfsleven onontbeerlijk zijn. Ple- z'ierritjes zijn ten strengste ver boden. V ruchtbaarmakin g. Met het oog op de schaarschte aan levensmiddelen werd verleden jaar een uitgebreiden „Productie slag" (het plan-Wahlen) uitge werkt, Ondanks het ongunstige weer gedurende het afgeloopen vcorjaar konden reeds- duizenden hectaren weiden, bosschen, parken en braakliggende gropden tct vruchtbaar akkerland worden ge maakt. Zwitserland doet verder alles, om zijn handelsbetrekkingen met het buitenland voort te kunnen zetten. De in April van dit jaar opgerichte handelsvloot, die voor het eerst in de geschiedenis onder Zwitsersche vlag vaart, zal medehelpen om het verkeer met de overzeesche mark ten in stand te houden. Inderdaad kan met genoegen worden geconsta teerd, dat de industrie, ondanks on voldoenden aanvoer van grondstof fen, door de aangelegde voorraden voorloopig nog vrijwel op volle ca paciteit kan doorwerken. Een zwak punt in Zwitserlands economisch leven, vormen de zoozeer gestegen levenskosten. De index der levenskosten lag eind-Juni 1941 niet minder dan 27.4 pet. boven het indexcijfer van Augustus 1939! Hoe wel de regeering alles in het werk stelt om de steeds toenemende duurte zooveel mogelijk te beper ken en speculaties te verhinderen, gelukt dit slechts ten deelc. Soms zijn prijsstijgingen uit den aard der zaak niet te vermijden, namelijk wanneer het importgoederen betreft, waarvan de prijzen op de interna tionale markt sterk zijn "gestegen. De autoriteiten willen weliswaar de bevolkingskringen met een klein in komen en de kinderrijke gezinnen door duurte- en familietoelagen zoo veel mogelijk helpen, maar tot nu toe is er op dit gebied nog niet veel bereikt. Voorloopig blijft het bij „besprekingen" Overgangstoestand. In het algemeen gesproken, be vindt het Zwitsersche economische leven zich momenteel in een over gangstoestand. Op ieder gebied van het dagelijksch leven luidt het pa rool: „Volhouden!" Voor een uitge sproken industrieland als Zwitser land heet dit in de eerste plaats: het contact met de buitenlandsche afne mers niet verliezen en de kwaliteit der Zwitsersche producten niet al leen op gelijke hoogte houden, doch indien mogelijk ondanks alle momentane moeilijkheden op nog hooger peil brengen. De verschillen de Zwitsersche jaarbeurzen (Bazel, pausanne, Lugano) zijn als het ware een symbool van de stemming in het geheele volk. De Zwitsersche Mustermesse te Bazel, die eind- April werd gehouden, heeft een on gekend succes gehad nog nimmer was het aantal exposanten en bezoe kers zóó groot. Ook het Schweizer Comptoir in Lausanne en de Messe te Lugano, die in den a.s. herfst plaatsvinden, beloven een succes te worden. Als zoovele landen bereidt Zwit serland zich reeds nu op de toekomst voor. Alle takken van export industrie, die over de meest moder ne productie-middelen beschikken en zich in het buitenland reeds een wereldnaam hebben verworven, moeten „produktionsfahig" blijven. De machines worden tip-top in orde gehouden, jonge krachten opgeleid, nieuwe modellen ontworpen. Een soortgelijke instelling ver klaart ook de groote belangstelling, die de Zwitsers den laatsten tijd voor de rivierscheepvaart blijken te hebben. Het project van een scheepvaart- kanaal tusschen de Rhone en den Rijn via het Lac Léman, het meer van Neuchatel en de Aar wordt nauwkeurig onderzocht en ook door den Bondsraad besproken. Dezelfde interesse wordt getoond voor de scheepvaart op de Po en in het kan ton Tessino en voor de Rijnscheep vaart tusschen Bazel en den Boder- see. Zwitserland wil niet afzijdig blijven, wanneer de naoorlogs-pro- blemen zullen worden opgelost. Als „draaischijf van Europa", waarop de verschillende kuituren elkander ontmoeten en waar de internationale spoorverbindingen zich kruisen, hoopt het land van Willem Teil ook het kruispunt van de voornaamste Europeesche waterwegen te worden. Zwitserland's economische positie is op dit oogenblik niet gunstig, maar toch geeft zij geen aanleiding tot overdreven bezorgdheid. De grootste moeilijkheden liggen op het gebied der grondstof-voorziening voor de industrie. Maar ondanks al les mag de Eedgenootschap, die in deze dagen haar 650-jarig bestaan herdenkt, de toekomst in een nieuw, geordend Europa met vertrouwen tegemoet zien! FRED. K. A. ROMBACH. (Nadruk verboden.) mishandeling met doodelijken afloop. De Almelosehe rechtbank ver oordeelde den metselaar B. G. L. uit Harbrinkhoek, gemeente Tubbergen, tot zeven jaar gevangenisstraf wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbende van Bern. Wee rink te Tubbergen. Op den avond vari Hemelvaartsdag ontstond tusschen L. en Weerink een ernstige vechtpartij, waarbij het slachtoffer den eerstgenoemden met een stuk hout bedreigd schijnt te hebben. Toen een der vrienden van L. zag, dat L. het onderspit zou del ven, heeft hij hem een aan twee kanten snijdende dolk gegeven, waarmede L. het slachtoffer talrijke steken toebracht, waarvan enkele de linkerlong zoodanig hebben bescha digd, dat Weerink spoedig aan in wendige bloeding is overleden. De officier van justitie, die den ten laste gelegden moord met voor bedachten rade niet bewezen acht te, eischte wegens doodslag vijftien jaar gevangenisstraf. De fabrieksarbeider J. G. L. uit Geesteren, gemeente Tubberen, die den dolk aan den vorigen verdach te ter hand heeft gesteld, wer'd ver oordeeld tot twee jaar gevange nisstraf. Tegen hem had de officier van justitie wegens medeplichtig heid aan doodslag vijf jaar ge vangenisstraf geëischt. In beide vonnissen bracht de rechtbank de preventieve hechte nis in mindering. MEISJE OVERREDEN. Gistermiddag is op den Stations weg te Woudenberg het driejarige dochtertje van den heer H. door een auto aangereden en op slag gedood. POOLSCH GENERAAL IN DE SOVJET-UNIE. New York, 6 Aug. (D.N.B.) Naar United Press uit Londen meldt, heeft de Sovet-ambassadeur Maisky de in ballingschap levende Poolsche schijn- regeering er van in «kennis gesteld, dat Moskou de benoeming van den Poolschen generaal Anders, die tot dusver in gevangenschap in Siberië vertoefde, tot opperbevelhebber van .het geheele Poolsche leger in de Sov jet-Unie heeft aangenomen. HULL OVER DE KWESTIE DER AZOREN. Washington, 6 Aug. (D.N.B.) Het bericht van het Amerikaansche persbureau International News Ser vice, volgens hetwelk de regeering van de Ver. Staten het plan koestert, aan Brazilië het protectoraat over de Azoren toe te vertrouwen, waar bij de Amerikaansche regeering Brazilië zoo noodig militair zal, hel- KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. In de polikliniek van het Centraal Ziekenhuis aan de Wilhelminalaan nr. 11 bestaat de gelegenheid voor kostelooze koepokinen ting op DINSDAG 12 Augustus a.s., des voormiddags te 9 uur. Alkmaar, 6 Augustus 1941. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burg. A. KOELMA, secretaris. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Aug. (Lang. Groentenveiling). 105200 kg Roode kool 5; 500 kg Gele kool 5; 1300 kg Peen 57; 1100 kg Rabar ber 2; 9600 kg Vroege witte kool 3.50; 2900 kg Slaboonen 14. NOORDSCHARWOUDE, 6 Aug. '41. (Noordermarktbond). 2700 kg Roode kool 5; 7850 kg Vroege witte kool 3.50; 11800 kg Slaboonen 14; 2300 kg Zilveruien 12, nep 12 en drie ling 12. WARMENHUIZEN, 5 Aug. 1941. 76200 kg Aardappelen: Schotsche muizen 5.15, Eigenheimers f 5.15 en Bintjes 5.15; 7800 kg Witte kool 3.50; 5725 kg Slaboonen 13.20—14. pen, heeft in de persconferentie van het departement van buitenlandsche zaken tot een vraag geleid. De mi nister van buitenlandsche zaken, Huil, verklaarde echter ontwijkend, dat zulk een plan door niemand in ernst is overwogen of besproken. In antwoord op een tweede vraag sprak Huil tegen iets vernomen te hebben over een reis van Churchill naar de Ver. Saten. LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. Berlijn, 6 Aug. (D.N.B.) De Lon- densche nieuwsdienst meldt: Het Duitsche lufhtwapen heeft vannacht verschillende deelen van Engeland aangevallen. Er zijn bommen geval len aan de Schotsche Oostkust en op verschillende plaatsen van de Oost en Zuidkust van Engeland. In een stad in Noord-Schotland o.a. is schade aangericht en zijn eenige slachtoffers gevallen. de alkmaarsche courant is het eenige dagblad met een eigen stadskarakter. Dat is de grootste waarde voor den adverteerder! Tel. 3320. Advertenties voor het nummer van denzelfden dag bestemd, worden tot UITERLIJK HALF ELF UUR des morgens aangenomen. Maandag 18 Augustus hopen onze lieve Ouders R. VAN DER LAAN en M. VAN DER LAAN- DE HAAN, hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, DIET, ELS, BEP, RIE, NANTIE, MEIKIE. Receptie Maandag 18 Augustus van 46 uur. Schermerhorn, Aug. 1941. Inpraats van kaarten. Verloofd: TRUUS RIEU en KEES PCSTMA. Alkmaar, 10 Augustus 1941. Bierkade 14. Lindenlaan 127. Receptie van 3-4 Bierkade 14. Ondertrouwd: J. SCHEKKERMAN en L. C. VAN DER WORP. Huwelijksinzegening op 21 Aug. om half'drie in de Kapelkerk door den Weleerw. Heer. Ds. J. H. KLEIN WASSINK. Heden overleed onze lieve Vader, Behuwd- en, Groot vader GERRIT MODDER, Wedn. van BELETJE BAKKER, in den ouderdom van 77 jaar. Heiloo, 5 Aug. 1941. Heerenweg F 183. Uit aller naam, A. MODDER. Arts. Aanwezige huisartsen nemen waar. z. z. g. g. als winkeljuffr. in kruideniersbedr., 6 j. als le verk. werkz. geweest. Liefst intern, v. g. g. v. Brieven onder letter E 405 bureau van dit blad. Te koop een zoo goed als nieuwe CORONA STANDAARD SCHRIJFMACHINE in koffer, geschikt voor stencil- I werk. Aan hetzelfde adres te koop een studiepiano. K. G. REINDERS, Zuid-Scharwoude. welke hij gebleken geschiktheid tot vaste positie kan leiden, aangeboden aan personen, die 'goede paarden- en veekennis bezitten. Brieven met opgaaf van leeftijd, beroep en referenties onder letteT H 408 bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3