Klompertje klomp v VERDENKING B UITENLAND Berichten van het O.-front. VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijf regels Engelsche activiteit bij Tobroek. Hoofdpijn-Kiespijn Q O iJlijn/uvzdtJeó RECHTSZAKEN EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN HeuiËeUm f\E VREESEUJKE TWEEDE BLAD DOODELIJK ONGELUK. Vanmorgen om negen uur schrok in de gemeente Roden (Dr.) het voor een disselwagen gespannen paard van den dertigjarigen voer man P. Scheerhoorn, wonende te Boerakker, gemeente Leek, voor een voorbijkomende auto. Het dier maak te een korten draai, tengevolge waarvan Scheerhoorn van den wa gen sloeg en tusschen den wagen en het gedraaide onderstel geraakte. De ongelukkige was onmiddellijk dood. TASSCHENDIEF GEGREPEN. Maandagavond liep een dame op den Stadionweg te Amsterdam nabij het gebouw van de Rijksverzeke ringsbank, toen er plotseling een man op de fiets op haar afkwam en haar vóór zij het goed en wel wist haar tasch uit de hand ruk te. Terwijl de roover weer op de fiets sprong, was zij echter reeds zoover van den schrik bekomen, dat zij luidkeels alarm maakte, waarop al spoedig eenige wielrijders den. vluchteling nazetten. Het werd een spannende jacht door verschillende straten en pas in de De Clercqstraat konden de achtervolgers den dief grijpen, die daarop aan de politie werd overgegeven. De tasch, welke pi.m. 5 inhield, was nog in zijn bezit. De bestolen dame had vanzelf sprekend de klopjacht niet kunnen bijhouden. Eerst later op den avond vernam zij den goeden afloop en kon zij weer in het bezit van haar eigendom worden gesteld. Soest ontvangt Haagsche kin deren. - Honderdvijftien kinderen zijn uit Den Haag en Rijswijk te Soest aangekomen en zullen daar, op initiatief van W.H.N. eenige ge noeglijke dagen doorbrengen, dank zij de gastvrijheid van de bevolking. Dinsdag komen er nog 25 kinderen bij. Dcodelijk ongeval. - Gisteroch tend is de gehuwde 57-jarige arbei der G. Peters uit Brunssum in de ondergrondsche werken van de staatsmijn Hendrik onder afvallend gesteente geraakt en ernstig ge wond. Hij is spoedig aan de beko men verwondingen overleden. Berlijn, 5 Aug. (D. N. B.) De stad Cholm aan de Lowat en Bjelsja Tsjerkoff zijn in Duitsche handen, naar het D. N. B. van bevoegde zijde verneemt. In de Oekraine duurt de vernieti ging van ingesloten bolsjewistische troepen voort. Bij het stelselmatige verkleinen van den ring der om singelde Sovjettroepen zijn tot dus verre volgens een voorloopig over zicht ongeveer 6000 gevangenen bin nengebracht. Verder werd groote buit aan wapens en voertuigen ge maakt. Vijftig stukken geschut en 368 transportauto's werden tot dus verre geteld. Het aantal dooden is belangrijk hooger dan het aantal ge vangenen. Gisteren zijn Duitsche troepen binnengedrongen in ver sterkte veldstellingen der Sovjets ten zuiden van Kiev. Na hevigen strijd werden 43 Sovjetkazematten genomen. Er werden duizenden' ge vangenen gemaakt. Veel oorlogs materiaal werd buitgemaakt. In het omsingelingsgebied van Smolensk hebben Duitsche troepen op 4 Augustus de vernietiging van de ingesloten resten der Sovjets voortgezet, aldus het D. N. B. Tot het laatst toe probeerden de bolsje wisten, deels onder gebruik van pantserwagens, wanhopige uitvals- pogingen te ondernemen, die alle werden afgeslagen. Duitsche luchtaanvallen. Berlijn, 5 Aug. (D. N. B.) De zware slagen van 't Duitsche lucht- wapen hebben de luchtstrijdkrachten van de bolsjewisten grootendeels uitgeschakeld, naar het D. N. B. van bevoegde zijde verneemt. De nog aanwezige bolsjewistische vliegtuigen ontwijken luchtgevechten met de Duitschers naar vermogen. Formaties van de Duitsche luchtmacht hebben gisteren ten zuidwesten van Kiev spoorbanen, veldv.ersterkingen en munitieopslagplaatsen met succes aangevallen. Aan het noordelijk front hebben formaties van de Duitsche lucht macht haar aanvallen op voorzie ningsinstallaties en verkeerswegen der Sovjets met gunstig resultaat voortgezet. Talrijke wegen en spoor lijnen werden door voltreffers on bruikbaar gemaakt. Ook uit den sector Smolensk wor den diverse successen gemeld. De economische toestand. Berlijn, 5 Aug. (D.N.B.) De econo mische toestand der civiele bevol king in de door de Sovjets ontruim de gebieden heeft de Duitsche dienstinstanties voor speciale opga ven geplaatst. Reeds spoedig na 22 Juni zijn de politieke Sovjetcommis sarissen en de .partijfunctionnarissen begonnen de levensmiddelenvoor- raden in de steden te plunderen. Met deze voorraden zijn zij in auto's of per spoor in de richting van Moskou verdwenen. Het laatste wat zij de burgerbevolking hadden over gelaten, is door de Sovjetsoldaten op hun terugtocht meegenomen of vernield. Overal, aldus het D.N.B., geeft de burgerbevolking thans uit drukking aan de hoop, dat de Duit sche troepen spoedig ordelijke toe standen zullen herstellen; in de ge bieden, die reeds tijdens den wereld oorlog een Duitsche bezetting heb ben beleefd, is het vertrouwen jegens de Duitsche soldaten groot. DE HULP VOOR DE SOVJET-UNIE. Stockholm, 5 Aug. (D.N.B.) Naar Reuter meldt, heeft de Britsche mi nister van blokkade, Dalton, in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Sov- jetregeering de Britsche regeering thans een lijst heeft doen toekomen van het oorlogsmateriaal, dat de Sovjet-Unie noodig heeft. De minis ter verklaarde, dat Engeland alles doet om de Sovjet-behoeften te be vredigen. Het D.N.B. meldt uit New-York, dat tusschen het Amerikaansche mi nisterie van buitenlandsche zaken en den ambassadeur der Sovjet- Unie, Oemansky, zijn nota's gewis seld, waarin de Ver. Staten zich ver plichten aan de Sovjet-Unie priori teit te verleen en bij de levering van belangrijk oorlogsmaterieel, onbe perkte licenties voor den uitvoer van bewapeningsmaterieel toe te staan en Amerikaansche scheepswer ven beschikbaar te stellen ter be spoediging van de verscheping var. het oorlogstuig. DUITSCHE LUCHTACTIE IN HET WESTEN. Berlijn, 5 Aug. (D.N.B.) In den middag van 4 Aug. vielen Duitsche gevechtsvliegtuigen militaire werken en haveninrichtingen aan de Z.W.- kust van Engeland aan. Er werden voltreffers op de doelen geplaatst. Het Duitsche luchtwapen heeft in het kanaal van St. George een En- gelsch koopvaardijschip van 5 tot 6000 brt. door voltreffers van bom men tot zinken gebracht. Gewapen de verkenningsvliegtuigen konden door het werpen van bommen in de wateren ten W. van Ierland een Engelsch koopvaardijschip van 4000 tot 5000 brt. zwaar beschadigen, evenals het koopvaardijschip Tuni sia. Het Britsche luchtwapen heeft, naar het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt, van 1 Jan. 1941 tot 31 Juli 1941 1607 vliegtuigen in gevechten met het Duitsche luchtwapen, alsme de door het optreden van marine artillerie, patrouillevaartuigen en luchtdoelartillerie verloren. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de hardsell goederen. uitsluitend a contant. Te koop gevraagd: huisraad en inboedels, gramofoonplaten, piano's, naaimachines, ongeregelde goede ren, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: Accordeon, chromatisch, 5 rijen, 122 bassen, als nieuw, merk Paolo Soprani. KOOLTUIN 15, Alkmaar. Nog 2 z. g. a. n. tuinbanken, oprui- mingsprijsjes, een tank l'OO x 100, n pomp, een kruiwagen. Te bevragen KOOLTUIN 9. Prima 1 pers. kano te koop, bij K. BOUWES, Burgervlotbrug (Zijpe). Aangeb. leerboeken v. huish. school pr. warenkennis en pr. gezond heidsleer, z. g. a. n. HOFSTRAAT 11. Te koop z. g. a. n. Salontafel en haardfauteuil. Brieven onder letter F 406 bureau van dit blad. Te koop z. g. a. n. Sandalen, maat 42, lederen zolen. ROEMER VISSCHERSTRAAT 3. Een prima Jongensrijwiel of laag Heerenrijwiel, compleet met licht 2'5. Goede banden. LANDSTRAAT 19. Groote partij Muziek uit de 2e hand aangekregen bij de BOEKENBEURS, Nieuwesloot 103. Dames-, Heeren- en Kinderklee- ding, o.a. prachtige Regenmantels te koop aangeboden, z. g. a. n. KONINGSWEG 72. Heeft U net gedragen Dames-, Heeren- en/of Kinderkleeding, zoowel zomer- als wintergoederen te koop? Tel. 3290, DEN HARTOG, Koningsweg 72. Inkoop van Jampotten en Flesschen tegen hoogste waarde. Tevens Kachels en Inboedels. Wordt afge haald. BESTELHUIS RAMEN 2. DE HANDELSBETREKKINGEN VAN INDIE MET JAPAN. Tokio, 5 Aug. (D.N.B.) De woord voerder der Japansche regeering heeft gezegd, dat Japan noch Ned.- Indië voornemens is den wederzijd- schen handel op te geven. Het spreekt vanzelf, aldus vervolgde hij, dat het handelsverkeer zekere be perkingen ondergaat door de blok keering der wederzij dsche saldi. Op het oogenblik echter worden reeds inleidende besprekingen over de handelsbetrekkingen, met inbegrip van het petroleumvraagstuk, gevoerd- door den Japanschen consul-gene raal en de Ned.-Indische autoritei ten. Wat de blokkeering der Japan sche saldi in Ned.-Indië betreft: Ba tavia is hier ongewijfeld Engeland en de Ver. Saten gevolgd ook al be weren de Ned.-Indische autoriteiten, dat zij haar beslissing onafhankelijk van die landen hebben genomen. Domei meldde gisteren in verband hiermede, dat de autoriteiten van Ned.-Indië erin hebben toege stemd, de exportlicenties naar Japan voor goederen als petroleum, rub ber en tin uit te breiden. De beta lingsvoorwaarden voor deze artike len, zoo wordt vernomen, waren ge regeld voordat de autoriteiten van Ned.-Indië ertoe overgingen de Ja pansche saldi te blokkeeren. Tevens wordt gemeld, dat de in Ned.-Indië wonende Japanners, die getroffen zijn door de blokkeerings- maatregel, thans verlof hebben ge kregen een deel van hun saldo op të nemen, teneinde over contanten te beschikken voor salarissen, tele- gramkosten en huur- of pachtsom men, indien zij een desbetreffend verzoek met bijzondei'heden aan hun banken voorleggen. Japansche tegenmaatregelen. Tokio, 5 Aug. (D.N.B.) Het Japan sche kabinet heeft vandaag met het oog op de bevriezingsmaatregelen van Amerika en Engeland besloten de reeds bestaande exportbeperking te verscherpen en de instanties voor de uitvoercontrole te machtigen de goederen, die niet meer geëxporteerd mogen worden^ op te koopên. Ter vergoeding van de aldus ontstane verliezen wordt 5 millióen yen ter beschikking gesteld. ENGELANDS KOLENPOSITIE. Stockholm, 5 Aug. (D.N.B.) Enge land beschikt thans over een half millioen mijnwerkers minder dan aan het eind van den wereldoorlog en het aantal kolenmijnen is tot op de helft verminderd, zoo heeft de minister van mijnwezen bij een de bat over de kolenvoorziening vol gens den Engelschen berichtendienst verklaard. Alleen reeds het laatste jaar hebben 75.000 Engelsche mijn werkers de mijnen verlaten. Enkele Lagerhuisleden wezen op het gebrek aan werk in het steenkolenvak. waarbij verscheiden weken werden genoemd, waarin het den arbeiders volgens een afgevaardigde niet mo gelijk was zes dagen per week te werken. De minister van handel, sir An drew Duncan, heeft volgens Reuter verklaard, dat het zeer wel mogelijk is, dat a.s. winter een uitgebreid rantsoeneeringsschema voor het niet- industrieele gebruik van kolen en andere brandstoffen word ingevoerd. Het Italiaonsehe legerbericht. Rome, 5 Aug. (Stefani.) Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakt bekend: In Noord-Afrika heeft de vijand aan het front van Tobroek een hevi gen aanval op onze stellingen on dernomen. In den tegenaanval heb ben Duitsche afdeelingen hem met zware verliezen afgeslagen. Er wer den talrijke gevangenen gemaakt. Een honderdtal Engelsche dooden bleef op het slagveld achter. Duit sche vliegtuigen hebben aan de actie deelgenomen en de vijandelijke stel lingen artillerie doeltreffend ge bombardeerd. Aan het front van Solloem activiteit van de vooruitge schoven posten. Vijandelijke vlieg tuigen hebben Derna gebombar deerd en de kerk en het koloniale hospitaal verwoest. Daarbij werd Helpen veilig en vlug. Doos 10en50ct een persoon gedood en werden vier gewond. In Oost-Afrika hebben drie vijan delijke vliegtuigen zonder succes het steunpunt Woltsjefit gebom bardeerd. Een vijandelijke afdee- ling, die onze stellingen in den sec tor Culquabert probeerde te nade ren, werd door het onmiddellijk in grijpen van onze bezetting ver strooid en op de vlucht gedreven. Een Britsch vliegtuig heeft van groote hoogte een bom en brand- plaatsjes geworpen op een plaatsje van het platteland van Sicilië, zon der slachtoffers te maken of schade aan te richten. In de Middellandsche Zee heeft een van onze duikbooten onder be vel van den kapitein-luitenant Ludovico Grion een vijandelijke tankboot van 11.600 ton tot zinken gebracht. Het schip was op reis naar Tobroek. Voorts heeft een van onze duikbooten, eveneens in de Middel landsche Zee, een Sunderland vlieg tuig met machinegeweervuur om- laaggeschoten. De vijandelijke be manning werd gevangen genomen. KINDERRUZIE LEIDDE TOT STEEKPARTIJ MET ERNSTIGE GEVOLGEN. Voor de meervoudige kamer van de Utrechtsche rechtbank stond gister terecht de 46-jarige brieven besteller G. van E. uit Veenendaal terzake van. mishandeling van G. v. d. H., die een van zijn buren met een mes eenige steken had toe gebracht, welke zoo ernstig aan kwamen, dat het slachtoffer acht weken in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Het voorval was zooals dat zoo vaak gebeurt bij burenruzies begonnen door de kinderen. Deze waren op straat voor het huis van verdachte met elkaar aan het stoeien. Hierbij ontstond- twist en deze kinderruzie liep zoo hoog, dat op een gegeven moment een der kinderen een klomp gooide naar het hoofd van het kind van verdachte. Dat liep op zijn 'beurt naar zijn vader, die juist in zijn tuin bezig was gras te snij den. Hij wond zich over de overi gens weinig beduidende ruzie zóó erg op, dat hij met het mes in zijn handen naar buiten snelde en daar den dader, het zoontje van buur vrouw L., een aframmeling gaf. De moeder, die vanuit haar huis deze bestraffing aanschouwde, riep haar zwager, G. v. d. H., en tezamen vlogen zij op verdachte aan. Deze keerde zich nu tegen v. d. H. en stak hem met het mes, dat hij nog steeds bij zich droeg, waardoor v d. H. ernstig gewond naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Uitvoerig heeft de rechtbank zich met deze zaak bezig gehouden en naarmate er meer getuigen waren gehoord kwam wel vast te staan, dat verdachte zeker niet met voor bedachte rade het tuinmes bij zich had gestoken. De officier van justitie vond geen termen aanwezig om hier noodweer aan te nemen, In verband met de zeer gunstige antëïedenten van verdachte vroeg de officier een maand gevangenisstraf. WINKELIER WERD UIT ZIJN WINKEL GELOKT. De vacantiekamer van de recht bank te Amsterdam heeft gister een Amsterdammer wegens medeplich tigheid aan diefstal, veroordeeld: tot een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaren, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Deze man zou het hebben moge lijk gemaakt, dat een poelier in de Albert Cuypstraat te Amsterdam van een bedrag van 7000 werd bestolen. De poelier stond in zijn winkel, toen de verdachte binnen kwam en hem vertelde, dat hij geld voor het kelderrooster had laten vallen. Op zijn verzoek ging ae poelier met deh man naar bene den. Inderdaad vond men geld in den kelder. Toen de winkelier echter weer boven kwam, bleek zijn portefeuille met zevenduizend gul den uit den winkel verdwenen. Een vreemde tot dusver is men er niet in geslaagd, hem op te sporen was er mee vandoor ge gaan. Het kon niet anders, of de verdachte had den winkelier weg gelokt, om den dief gelegenheid tot diefstal te geven. Bij de behandeling voor de recht bank eischte de officier van justitie wegens medeplichtigheid tegen den. man twee jaren gevangenisstraf. AMBTENAAR VERDUISTERDE 5300. De vacantiekamer van de Am» sterdamsche rechtbank heeft een ambtenaar van maatschappelijken; steun te Hilversum wegens ver duistering veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch. De ambtenaar, die belast was met de uitbetaling van steungelden, had kans gezien door het verval- schen van handteekeningen tus schen Augustus 1940 en Juni 1941 een bedrag van 5300 te verduis teren. Het geld had hij in Amster dam opgemaakt. 113. Nou, als het dan moet, dan moet het maar, dacht Klomper tje. Hij was al door zoveel rare avonturen heen- gekomen, mis schien zou hij het hier ook wel klaarspelen. Op eens begon het dikke mannetje een heleboel vreemde woorden te roepen en toen 114. Stonden se voor een kasteel, zo prachtig, als Klompertje nog nooit in zijn leven gezien had, zelfs niet in een pren tenboek. Het stond op een hoge rots en er waren zoveel torens op, dat Klompertje ze niet kon tellen. Een grote trap leidde naar de ingang. DOOR PHILIPFA PRESTON 34) „Weet Leyton dit al?" Shane was zoo verbaasd, dat hij nauwelijks helder kon denken. „Natuurlijk niet. Ik werk immers voor u? Neen, ik ben op mijn eigen gelegenheid naar zijn kamers gegaan; hoe, dat is ook mijn ge heim. Ik heb enkele onderzoe kingen ingesteld en ben er achter gekomen, dat juffrouw Elma Be verly een groot Kerstfeest heeft gegeven in 1933. In $at jaar was mijnheer Leonard Peters bezig een bekende figuur te worden in alle dure gelegenheden in New-York. Hij was ook op die partij als gast aanwezig, want een heel jaar lang is er dan in de kranten van hen beiden met geen woord meer spra ke, terwijl ze tevoren het geregeld over hen beiden hadden. Weet u soms, wat er in 1934 met die twee gebeurd is?" Shane schudde ontkennend het hoofd. „Niet in het minste. Ik stelde trouwens geen belang in die twee. Ik heb juffrouw Beverly ongcveei aeht jaar geleden ontmoet en Pe ters een poosje later, maar ja, je hoort natuurlijk wel over sommige lui praten, al spreek of zie je niet of al ontmoet je ze, dan ont houdt je hen nog niet altijd tot dat je opeens in nauwer aanraking met hen komt". „Ja, ja, maar kunt u me soms vertellen, waar ze indertijd woon den?" „Van Peters niet. Ik herinner me toevallig van Elma, dat ze een wo ning had met uitzicht op het park, omdat ik haar eens thuisgebracht he, toen we samen van een par tijtje kwamen". Marash teekende dit in zijn boek je op. „Ik ben bezig, alle vrienden en bekenden te noteeren, die ik ont dekken kan en toevallig heb ik een portret van haar gezienneen, u moet me niets vragen. Daarna vond ik in een oude krant, dat Leonard Peters door Lila Langley gedagvaard was wegens het breken van trouwbeloften". Shane haalde de schouders op. „Dat kan ik me niet herinneren, maar het geeft wel den indruk, dat onze vriend een tamelijk wijd ar beidsveld had". „Vast en zeker en ik ben van zins, die juffrouw Lila Langley eens te bezoeken. Misschien dat zij eenig licht kan werpen op een duis ter puntje". „En hoe kan ik u genoeg bedan ken voor die brieven?" „Door ongedeerd uit dit proces te voorschijn te komen. Ik reken nog niet op morgen. Ik heb gehoord neen, niet vragen dat die bankdiefstal vrijwel zeker aan Pe ters toegeschreven moet worden. Die vervalschte brief was onge twijfeld van hem, want ze hebben het geschrevene vergeleken met zijn eigen schrift, dat ze op zijn kamers gevonden hebben en die roof is hoogstwaarschijnlijk het werk geweest van één enkelen man Naast den wagen komen rijden, vlug de actentasch afgerukt, weg gereden en brutaalweg een bestel- kantoor binnengeloopen en er met een weer vandoor gegaan. En dat alles binnen een kwartier voor den moord. Wat vreeselijk jammer, beste vriend, dat ge juist dien mid dag uitgekozen had, om voor eigen rechter te spelen!" „U behoeft me heusch niet te be klagen, mijnheer Marash. Ik ben doodgewoon een stommeling ge weest om te denken, dat ik er on gezien vandoor kon gaan". Marash klopte hem troostend op den schouder, al reikte hij nauwe lijks tot aan het borstzakje van zijn colbert. „Och ja, we verzinken allemaal wel eens in den draaikolk van een oogenblikkelijken aandrang". In gedachten verdiept liep Ma rash naar beneden. Na zijn heen gaan nam Shane de brieven van Sonia van de tafel op. Hij voelde zich mateloos dankbaar en opge lucht nu hij ze terug had. Hij begaf zich naar de kamer, die Sonia als kind al gebruikte. Ze riep „binnen" op zijn kloppen en zoodra de deur open was, zag hij, dat ze haar reismantel nog niet eens had uitgetrokken, maar ermee aan tafel zat in dezelfde houding, waarin de huishoudster haar had achtergela ten. Shane trachtte zijn stem een vroolijken klank te geven, al dacht hij inwendig: „Wat is er in 's he melsnaam toch met haar aan de hand?" „Sonia, er is iets heel buitenge woons gebeurd. Hier zijn je brie ven". Hij legde beide pakjes op haar schoot, doch zij draaide ze slechts om en om en legde ze vervolgens op haar kaptafel. „Je wordt reuze bedankt. Waar heb je ze vandaan gehaald?" Ze had hem even goed kunnen vra gen, waar hij een ongewoon paar bloemen vandaan had. Shane keek haar ietwat streng aan. „Sonia, wat scheelt er toch aan? Waarom spring je niet in de lucht van blijdschap? Ik breng je die brieven terug, de bron van al je zorgen en verdriet, en jij legt ze zoo bedaard neer, als had ik je een bos wortelen meegebracht!" Ze antwoordde niet dadelijk en begon te schreien. Shane kwam terstond naast haar staan. „Och, vraag me toch niets. Na tuurlijk ben ik wél blij.. o zoo blij! Maar ik ben zoo doodmoe!" „Ja, juist, kindje. Je moest maar naar bed gaan. Ik zal tegen juf frouw Hennesy zeggen, dat ze je wat eten brengt en dan moet je eens lekker gaan slapen". Sonia wachtte, tot hij weg was, legde toen haar armen op de kap tafel en begon bitter te schreien. Blij! Hoe blij had ze niet kunnen zijn met die brieven! Doch nu was het te laat. Veel en veel te laat! XVI. In de rechtszaal. Uit de modezaak op straat geko men, kwam Audrey tot het besluit, dat ze weer naar de spleetoogige juffrouw van het betrekkingsbu reau zou moeten gaan en haar flink aanpakken. Ze vond haar bezig met verschil lende meisjes, die allen een betrek king kwamen zoeken, en Audrey moest een vol uur wachten, voor dat ze aan de beurt kwam. De spichtige vrouw sperde haar oogen wijd open, toen ze haar herkende. „Wat kan ik voor u doen?" „Een heeleboel. Ik moet een plaatsje als secretaresse hebben. U moet eens kijken en eentje voor me zien te vinden. Ik heb een baantje als mannequin gehad, maar daar ben ik vandaan gegaan. Mijn naam hindert me te veel, maar er zal toch wel iemand zijn, die een meis je met een naam als ik wil heb ben". De aanvallende houding van Audrey deed de vrouw verbluft staan. „Ik vrees, dat ik niet veel meer voor u doen kan. Ik kan u nog wel naar verschillende adressen sturen, maar ze zullen allemaal zeggen, wat de anderen hebben gezegd, na melijk, dat u te berucht bent voor hun kantoor". „Berucht", zei Audrey, „is, voor zoover het mij betreft, een onjuist woord. Algemeen bekend.... befaamd desnoodsdat zijn tenminste woor den waar ik niets op tegen zou heb ben". Bijna had ze gelachen. Vreemd, zoo luchthartig ze zich voelen kon met die paar centen in haar zak, maar het was reactie tegen de mo dezaak, waar de klanten zich tegen over de mannequins als tegen min derwaardige meisjes gedroegen. „Het is heusch niet om over te lachen, juffrouw Merivale", zei de leidster van het bureau. „Maar ik heb hier nóg een cliënteen oude Engelschman, die een secretaresse alleen voor de morgenuren vraagt. Hij weet vermoedelijk niets van u af, want hij is eerst gisteren uit Londen hier aangekomen. Hij is oud heidkundige en heeft iemand noo dig om zijn aanteekeningen te orde nen. Wilt u dat probeeren?" „Natuurlijk neem ik het aan, als ik het krijgen kan". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6