STILLE NO. 9 VREUGDEVUREN LAAIEN OP ALLE BERGEN. Tegei ineer BUITENLAND Luchtaanval op Cyprus. RECHTSZAKEN KERK ÉiV SCHOOL BURGERLIJKE STAND De strijd Pagina 4 I. -i I I Itoliaansch legerbericht. Rome, 13 Aug. (Stefani). In zijn weermachtberieht no. 435 maakt het Italiaansche opperbevel het volgen de bekend: Formaties der Italiaansche lucht macht hebben een aanval gedaan op het eiland Cyprus. Zij bombardeer den het vliegveld Nicosia en'troffen schepen en haveninrichtingen van Famagosta. Noord-Afrika: Aan het front van Tobroek dreef het vuur van onze artillerie de Britsche detachementen terug, die versterkt waren door pantserwagens, welke onze stellin gen probeerden te naderen. Onze ar tillerie veroorzaakte schade en ont ploffingen in de vijandelijke vesting werken. Onze vliegtuigen bleven de verdedigingswerken van de vesting bestoken. In de zóne van Mersa- Matroeh raakten andere Italiaansche vliegtuigen verscheidene doelen, waaronder een vliegveld, waarbij zware verwoestingen en' branden werden veroorzaakt. Engelsche vliegtuigen vielen Tripolis, Derna en Bardia aan. Tijdens een aanval op Benghasi, waarvan melding ge maakt is in het weermachtberieht van gisteren, heeft ons luchtdoelge schut twee vijandelijke toestellen neergehaald. Oost-Afrika: Activiteit van artil lerie en patrouilles in de sectoren Woltsjefit en Culquabert. Britsche vliegtuigen bombardeerden en be schoten met machinegeweren Gon- dar en Azozo. Een van onze duik- booten heeft op den Atlantischen oceaan, onder bevel van den corvet- tenkapitein Francesco Murzi, een Engelsch schip en een Engelsche tankboot tot zinken gebracht, t.w. de Macon en de Hom Shell, met een gezamenlijken inhoud van 12.272 ton. KOUDE EN HITTE IN ARGENTINIË. Buenos Aires, 14 Aug. (D.N.B.) Uitgestrekte gebieden van Argenti nië hebben reeds weken te lijden onder zeer slecht weer, dat aan het eene deel van het land een abnor male koude en het andere deel een gloeiende hitte brengt. In het ge bied der Cordilleras in het Westen van Argentinië hebben winterstor men de temperatuur doen dalen tot 40 graden onder nul. Aan het 'grenspunt van de spoorlijn over de Andes is 'n sneeuwlawine neergeko men op het stationsgebouw van het station Caracoles, dat aan dt Chileensche zijde van de grens ligt. Elf spoorweg- en douanebeambten werden bedolven. Slechts vier kon den worden gered, de overige zeven vonden den dood. Terwijl dit deel van het land te lijden heeft onder vreeselijke koude, heeft in de Noordelijke provincies Catamarca, San Luis en San Juan een heete stofstorm, die door de Indianen daar ,,roode wind" wordt genoemd, groote schade veroor zaakt. Met een uursnelheid van zelfs 250 km. loeide de orkaan over het land, vernielde telegraaf- en tele foonlijnen, beroofde huizen van hun daken, rukte de wieken van wind molens af en legde over uitge strekte gebieden een dikke laag rood zand. Daarbij steeg de tempe ratuur in een uur tijds tot 40 gra den. Uitloopers van deze zeldzame natuurverschijnselen deden zich zelfs gevoelen tot in de federale hoofdstad, dus op een afstand van ruim 1000 km. in den nacht van Dinsdag op Woensdag viel hier een rossige reden, die de straten met een tegelkleurige laag stof bedekte De rede van Petain. (D.N.B.) - Ten aanzien van de rede van hét Fransche staatshoofd, maarschalk Petain, heeft de min. van buitenl. za ken, Huil, verklaard, Rat hij een toelichtend bericht van den Amen kaanschen ambassadeur in Vichy, Leahy, afgewacht. Mijnongeval. - Gistermiddag om streeks half één is de 23-jarige hulp houwer N. J. Raets, bij zijn werk zaamheden in de ondergrondsche werken van staatsmijn Hendrik, on der plotseling afvallend gesteente bedolven geraakt en vrijwel onmid dellijk overleden. De overledene was ongehuwd en woonde bij zijn ouders te Brunssum. „JAPAN KAN NIET WERKELOOS TOEZIEN". Verklaring woordvoerder der Japansche vloot. Sjanghai, 13 Aug. (D.N.B.) „Japan kan niet werkeloos toezien hoe het door Amerika, Engeland, China en Ned.-Indië wordt omsingeld", ver klaarde de woordvoerder der Japan sche vloot in de Chineesche wateren ter gelegenheid van den vierden ver jaardag der uitbreiding van het Chi- neesch-Japansche conflict tot Sjang hai. „Sedert het uitbreken van den tweeden Europeeschen oorlog is een nauw, onverbreekbaar verband tus- schen de Chineesche affaire en het Europeesche conflict ontstaan", al dus de woordvoerder, „zoodat het onmogelijk is de bijlegging van het eene te scheiden van die van het an dere. Niet alleen het Chineesche plan tot omsingeling moet worden ver pletterd, maar ook moet de oude or de daar vervangen worden door een nieuwe, zoodat het lahd gelegenheid krijgt zijn halfkolonialen staat af te schudden. Japan moet de moeilijk heden, die zich opstapelen, met grimmige vastberadenheid aanpak ken". „Geen hulp noodig". Tokio, 13 Aug. (D.N.B.} „Thailand heeft geen militaire hulp van demo cratische landen noodig", zoo ver klaarde, naar Domei uit Bangkok meldt, een woordvoerder van de Thailandsche regeering in een radio rede tot het Thailandsche volk. Het persbureau van een bepaald land, zoo vervolgde de woordvoerder, „voert een propaganda, waarin be weerd wordt, dat Thailand de mili taire hulp van een democratisch land noodig heeft. Deze propaganda is echter niet in overeenstemming met de werkelijkheid, daar Thailand uitsluitend een vredespolitiek na streeft en dus deze hulp niet noodig heeft". „Thailand gevoelt zich niet in het minst bedreigd door de aanwezigheid van Japansche troepen in Fransch Indo-China", aldus heeft de Thai landsche vioe-minister van buiten- landsche zaken na zijn aankomst in Saigon verklaard aan een vertegen woordiger van het Japansche blad Asahi Sjimboen. „Thailand gelooft", zoo verklaarde de vice-minister ver der, „dat Japan als bondgenoot van Thailand werkelijk bezield is door vriendschappelijke gevoelens", ENGELAND EN SOVJET-UNIE ZEGGEN TURKIJE HUN STEUN TOE. Stockholm, 13 Aüg. (D.N.B.) De Engelsche nieuwsdienst meldt, dat de Britsche ambassadeur in Ankara op 10 Aug. den Turkschen minister van buitenlandsche zaken een ver klaring van de Britsche regeering heeft overhandigd. Daarin zegt Gr.- Britannië aan Turkije zijn steun toe, voor het geval een Europeesche mogendheid een aanval op Turkije zou ondernemen. De Britsche regee ring, zoo wordt in de verklaring ge zegd, zal vasthouden aan de conven tie van Montreux en zal ervoor zor gen, dat de Dardanellen niet in han den van een andere mogendheid vallen. De Engelsche nieuwsdienst meldt verder, dat ook de Sovjet-ambassa deur in Ankara een dergelijke ver klaring heeft doen toekomen aan het Turksche departement van buiten landsche zaken. VRIJSTELLING BLOKKEERING VOOR PABST. Tokio, 14 Aug. (Domei) Naar het ministerie van financien meedeelt, is aan den Nederlandschen gezant, generaal J. C. Pabst en zijn staf vrijstelling verleend van de bepa lingen inzake de blokkeering van buitenlandsche saldi. Naar verder wordt gemeld, is thans aan vier di plomatieke vertegenwoordigingen n.l. die van Nederland, Groot-Bri- tannië, Australië en Canada deze uitzondering toegestaan. Tevens werd kennis gegeven, dat ook de Britsche koloniën in Oost-Afrika, Kenya en Oeganda, zijn toegevoegd aan de lijst van landen, waarop de blokkeering van toepassing is. Autobusconductrices in Londen. (D.N.B.) - De 5000 autobusconduc trices in Londen zullen tegen den winter verschijnen in lange broek en driekwart jas, zoo meldt de cor respondent van Dagens Nyheter, uil de Britsche hoofdstad. Hiermede is het eeuwige probleem van de kou sen opgelost, 's Zomers zag men een deel van de conductrices voorzien van schmink en nagellak. De direi- tie had daar geen bezwaren tegen gëmaakt, voorzoover de dames bin nen bepaalde grenzen bleven. IN HOOGER BEROEP ZWAARDER STRAF GEEISCHT TEGEN GEWELDENAAR. Vechtj tij te Zuid- Scharwoude voor het Amsterdamsche hof be handeld. De avond van den 12den Januari was in Zuidscharwoude zeer rumoerig. Qp dien Zondagavond hadden verschillende vechtpartijen plaats en het slot was, dat de thans 44-jarige tuinbouwer C. K. gear resteerd werd, verdacht van een poging tot zware mishandeling. Hij zou den scheepsbouwer D. W. uit Noordscharwoude met eén bijl te lijf hebben willen gaan. jee Alk- maarsche rechtbank veroordeelde C. K. tot een gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden, nadat de officier van justitie een jaar en zes maanden had geëischt. De ver oordeelde ging in hooger beroep; Woensdag stond hij voor het Am sterdamsche hof terecht. De moeilijkheden waren, zoo bleek, begonnen in café De Rijper te Zuidscharwoude. C. K. had daar het verlangen te kennen gegeven donateur te worden van een mü- ziekvereeniging. De voorzitter van die vereeniging, de scheepsbouwer D. W., zat juist met een ander te praten toen K. hem vertelde, dat hij donateur wilde worden. W. gaf geen antwoord, waarop K. tegen een der anderen opmerkte: „Die voorzitter stelt geen prijs op dona teurs." De voorzitter liet dit niet onbe antwoord: „Donateurs met zooveel praatjes kunnen we wel missen!" „Wil je een klap' óp je gezicht hebben?" informeerde K. „Dat moet je niet zeggen, dat moet je doen," repliceerde de voor zitter. De voorzitter kreeg den klap, waarop K. met man en macht het café werd uitgewerkt. Thuis ge komen verkleedde hij zich," deed zijn manchester werkpak aan, stak een bijltje bij zich en ging den weg op. Weldra ontmoette hij den scheepsbouwer en met den kreet: „Nou nog ereis!" liep hij op W. toe, het bijltje omhoog geheven. W. pareerde den slag, het ijzer vloog van den steel en in de vechtpartij die volgde werd de vechtlustige tuinbouwer door W. en zijn vrien den geducht afgestraft. Voor het hof verklaarde de ver dachte dat hij was gegaan om zijn gouden horloge in het café te zoe ken; bij eerste worsteling was hij dit. kwijt geraakt. Voor alle even tualiteiten stak hij de bijl bij zich. De president, jhr. mr. Lewe van Nijenstein: Met een bijl een horloge zoeken Heeft u het nog ge vonden? Verdachte: Ik heb het nooit te ruggekregen. Als hoofdgetuige hoorde het Hof den 41-jarigen scheepsbouwer D. W„ die een omstandig relaas van het voorgevallene gaf. Procureur-generaal: Waarom plotseling die vijandschap? Getuige: Ik heb er misschien niet verstandig aan gedaan hem te tarten. Procureur-generaal: Hoe is het nu weer? Getuige: Gewoon, net als vroeger. Procureur-generaal: U heeft de klacht weer willen intrekken? Waarom? Getuige: 'k Kan er geen profijt van hebben Een broer van dezen getuige, de 40-jarige scheepsbouwer W. W., Sprinkhanenplaag. (D.N.B.) - N W. Britsch-Indië wordt, naar hier uit Karatsji ontvangen berichten melden, bedreigd door reusachtige zwermen sprinkhanen, die - reeds groote deelen van de graanoogst in de tot dusver bezochte gebieden heb ben vernield, waardoor de bevol king geplaatst is voor groote voe dingsmoeilijkheden. De zwermen sprinkhanen, die van het noordwes ten binnengevlogen zijn, hebben reads verscheed) ne vruchtbare In dische .provincies geteisterd. Schilderijen gestolen. (D.N.B.) Uit de hötelwoning van den Ameri kaanschen industrie Sickles te New- York zijn, naar Associated Pres: meldt, twee schilderijen van Gains:- borough en een schilderij van Rogier van der Weyden gestolen. De schil derijen waren voor 44.000 dollar ver zekerd. Zij zouden echter vele malen meer waar zijn.- Van de daders ont breekt ieder spoor. had de vechtpartij meegemaakt. Nadat hij zich uit de kluwen had losgewerkt, keek hü waarmee ge slagen was. Hij vond toen de steel en het ijzer van de bijl. De 34- jarige los werkman P. C. Q. uit Oudkarspel bevestigde de, verkla ringen der vorige getuigen. Hij had den verdachte op W. zien aanstor men, de bijl in de hand. De 33- jarige landarbeider N. K. uit Zuid scharwoude was, na de worsteling in het café, met -verdachte meege wandeld. Toen de verdachte het voornemen te kennen gaf zich te verkleeden om zijn pak van 83 gulden te sparen en er dan nog eens op af te gaan, had K. hem aangeraden rustig naar huis te gaan. Hij was verwonderd naderhand verdachte toch tegen te komen. Van een bijl had getuige niets ge zien. Als getuige a décharge gehoord verklaarde de gemeenteveldwach ter F. H. Prins, dat hij vroeger veel last had met verdachte. Na diens huwelijk was het echter beter ge gaan. Verscheidene jaren geleden was deze getuige door verdachte mishandeld. Er was hem tóen een gevangenisstraf van vijf maanden opgelegd-: Nadat op verzoek van den ver dediger nog de broer van getuige N. K. en.de vrouw van N. K. waren gehoord, nam de procureur-gene-- raal, mr. A. A. L. F. van Dullemen requisioir. Mr.t Van Dullemen was verbaasd over het hooger beroep van den verdachte. Voor de Alk- maarsche rechtbank eischte de officier een jaar en zes maanden. Jdet het vonnis van vier maanden kon C. K. tevreden zijn. Verdachte heeft zijn houding gewijzigd. Hij stelt zich niet langer als volkomen onschuldig voor. De klap met de bijl had zeer ernstig kunnen zijn. Voor dezen geweldenaar is een straf van vier maanden veel te laag. Want een geweldenaar is dezè man, riep mr. Van Dullemen uit. Op zijn strafblad prijken tien von nissen. Het begint op 16-jarigen leeftijd met vernieling: één week gevangenisstraf. Dan volgen von nissen wegens mishandeling, nog eens mishandeling, erfvredebreuk, mishandeling van een ambtenaar in functie, twee diefstallen, huisvre debreuk Deze man deinst voor geweld niet terug. Thans wilde hij D. W. met een bijl in het donker aanvallen. Mr. van Dullemen re- quireerple verhooging van de straf tot zes maanden. De raadsman van /erdachte, mr. C. A. de Groot uit Alkmaar, be toogde dat de getuigenverklaringen omtrent de vechtpartij niet overeen stemmen. Nadat hij afgerost was in het café, wilde verdachte naar bed gaan. erwijl hij zich uitkleedde miste hij het gouden horloge. Hij heeft toen inderhaast zijn werkpak aangetrokken om het te gaan zoe ken. Mr. De Groot meende dat niet was komen vast te staan dat ver dachte met de bijl D. W. te lijf wilde. Vroeger was verdachte een lastige knaap, maar hij heeft zijn leven gebeterd; hij is een harde werker, die voor een groot gezin moet zorgen. Mr. de Groot vroeg clementie en drong er in het bijzon der op aan, dat men C. K. een geld boete zou geven, om zijn bedrijf voor den ondergang te behoeden. Arrest over veertien dagen. Voor het examen hoofdakte A is te Haarlem geslaagd de heer A. Kroone te Schagen; voor B mej. Baas te" Westwoud en de heer Boll te Zppe. WAT IS N.I.V.O.? 's-G r a v e n h a g e, 13 Aug. Zoo als de secretaris-generaal van het departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming in zijn radiotoespraak van Dinsdag j.l. heeft medegedeeld, wordt er begin September de N. I. V. O. geopend, de Nederlandsche instelling voor volksche opvopding, en wel in het vroegere sanatorium Koningsheide bij Arnhem. Over het doel en de plaats dezer N. I. V. O. in het onderwijs zullen in de komende dagen verschillende publicaties in de pers verschijnen. Ouders of verzorgers, die belang stellen in deze nieuwe middelbare school, gelieven zich om nadere in lichtingen te wenden tot het depar tement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming, afdeeling kabinet,'Oostduinlaan 2, Den Haag 65O-jarigEedgenootschap. Waardige viering te Schwyz. (Van onzen correspondent.) Schwyz, 1 Augustus. Van morgen ontwaakte ik door het gedreun der kanonschoten. Daar tusschendoor zei een kind: „Het is één Augustus." Ik sloeg de gordijnen terug en kreeg het uiteinde van een vlag in het gezicht gekletst. Toen ik van (jen schrik beko men was, kon ik naar buiten kijken. Het kleine, anders zoo rustige stadje Schwyz was reeds één en al leven en be drijvigheid, de zon scheen, als- af, het niet dagenlang achter- een had geregend. Overal, waar men keek, vlaggen en wuivende wimpels. Het was^ uitermate feestelijk! Dan kerkklokken, muziek van van toren, orgelklanken, die in den stralenden ochtend vèrweg werden gedragen over het stralend landschap In het sierlijke kleine kerkje be gint de plechtige herdenkings dienst, waarvoor de kapelmeester van het Luzerner Domkapittel, Joh. Baptist Hilber, een mis „Pro Patria" schreef. Alle officieele gas ten zijn hier aanwezig. Er ligt iets monumentaals in deze gewijde ruimte, waar men in diepe aan dacht verzameld is. Een dankgebed, dat de eeuwenoude woorden der kerk in den dank van het vader land omvormt, weerklinkt. Op de geestelijke muziek volgt op het feestterrein het wereldlijke concert van een militair muziek corps. De bekende Tessiner diri gent Mantegazzi. zwaait den diri geerstok. En de zon werpt haar gouden stralen-met zulk een fel heid in het koper der instrumenten, dat de oogen pijn doen van zóóveel licht. Er is slechts weinig tijd beschik baar, om het middagmaal te ge bruiken, want reeds is het moment gekomen, waarop de hooge offi cieele gasten moeten worden ont vangen. Dit geschiedt in het kleine stationnetje Seeuwen, waar de eene trein na denanderen binnenrolt. De Bahnhofstrasse is tot een allee van vlaggen geworden en het plein achter het station tot een rotonde van kleurige spandoeken. Eindelijk is ook de extra-trein uit Bern aan gekomen en al spoedig betreden, onder het geroffel der trommels en het geschal der klaroenen, Bonds president Wetter en de opperbevel hebber van het Zwitsersche leger, generaal Guisan, het plein. Enkele minuten later is de fees telijke, kleurrijke stoet reeds ge vormd. Voorop gaat cavalerie, dan een compagnie wielrijders, gevolgd door een militair muziekcorps. Nu volgen de voltallige Bondsraad, de generaal, afvaardigingen van den Nationalen- en den Standen raad, van het Bondsgerecht, ver tegenwoordigers der kantonale regeeringen, enz. Besloten wordt de stoet door infanterie, gemotoriseer de artillerie en kantonspolitie. 22 Schoten. Zoo begeeft men zich naar het op 20 minuten afstand gelegen dorp Schwyz, waar het officieele feestterrein het eerste doel van den tocht is. Achter het uit ruwe dennestammen gemodelleerde too- neel, waar dezen avond het offi cieele „Bundesfeierspiel" van Cae sar von Arx voor het eerst zal wor den opgevoerd, verheffen zich een rij van trotsche bergen: de Fron- alpstock, de imposante reeks top pen van den Urirotstock tot den Buochserhorii en het Rigimassief. Temidden- van dit indrukwekkend décor vindt de opmarsch der hoog ste vertegenwoordigers van het Zwitsersche politieke, militaire en kerkelijke leven plaats. Onder het dreunen van 22 kanonschoten en het gelui der kerkklokken maken 'de gasten hun entree, terwijl aan de vlaggemasten achtereenvolgens de vijf en twintig kantonsvlaggen worden geheschen. In het midden komt statig en trotsch als laatste het nationale dundoek: het witte kruis in het roode veld. De kleurige pracht van de mantels der „Wei bel" (kantonsdienaren) contras teert scherp met het zwart der in hoogen hoed en jacquet verschenen regeeringsvertegenwoordigers en met het veldgrijs der hooge officie ren in hun uniform. Na een korte toespraak van den kantonspresident van het ontvan gend kanton, Uri, neemt generaal Guisan het woord om de gelukwen- schen namens het Zwitsersche leger over te brengen. Aan het eind zijner forsche, mannelijke rede constateert hij met luide instemming aller aan wezigen: „Dit plechtig jaar dient ons vader land tot bezinning. Als vaderland van het Witte en van het Roode Kruis is Zwitserland zich er van be wust, dat het zijn kleine plaats in het toekomstig Europa verdient. Zeker zijn de tijden thans, evenals 650 jaar geleden bij de stichting onzer Eed genootschap, ernstig. Maar des ondanks zijn wij vol goeden moed, want met hulp van den Almachtige is het Zwitsersche huis op rotsen ge bouwd, heeft het in den loop der eeuwen alle stormen weerstaan en wanneer wij dat willen, zal het ook in de toekomst zoo zijn!" Het looneel verandert. VOOR het Bundesarchiv, waar heen nien zich thans begeeft, worden enkele kunstwerken officieel aange boden. Nu stelden de Bondspresident en de generaal zich op de trap van het archiefgebouw op en achter hen in breede rijen de leden van den Bondsraad en de commandanten der verschillende legeronderdeelen, die vervolgens langs trokken. Reeds een uur later het, was in middels halfnegen geworden ont moet men elkaar weer op het groote plein, midden in Schwyz. Door een militair muziekcorps en het gejuich der duizenden aanwezigen begroet, bestijgt als eerste Bondsraad Celio het podium om in welklinkend Ita- liaansch de boodschap van den Bondsraad aan het Zwitsersche volk te verkondigen. Na hem herhaalde Bondsraad Pilet-Golaz deze bood schap in een zeer verzorgd Fransch, waarna Bondsraad Erter den Duit- scheh tekst voorlas. Nauwelijks is de laatste spreker uitgesproken, of reeds verschijnen de in het wit gekleede loopers van het kanton Schwyz en leggen het vuur van de Rütli-weide onder den gereedstaanden brandstapel. Spoe dig loeien de vlammen hoog op en terzelfdertijd beginnen overal op de bergen rondom de 1 Augustus-vu- ren te branden, Het is een fantasti sche aanblik, zelf bij een laaiend vuur te staan en dit als het ware vele tientallen malen weerkaatst op de omringende bergtoppen terug te zien. Als slot van den wel zèèr gevul- den en vermoeienden, doch alles zins indrukwekkenden en aangrij penden dag wonen duizenden de eerste opvoering van het officieele „Bundesfeierspiel" van Caesar von Arx (muziek van Joh. Baptist Hil ber) op het feestterrein te Schwyz bij. Zeer zeker een waardig besluit van een waardig feest. (Nadruk verboden). FRED. K. A. ROMBACH. ALKMAAR. GEBOREN: Hubertus P. J., z. van Petrus L. Disseldorp en M. J. van Ruiten. Johanna C., d. van Simon Molenaar en C. van Noort. GETROUWD: Arend van Ooijen en Margaretha C. Metz. 487e STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE DERUÏI LIJST Trekking van 13 Augustus. 5000 No! 6237. PRIJZEN VAN 10 1410 1626 17"9 2264 2373 2409 2520 2778 2947 3125 3270 3345 3559 3700 4051 4184 4248 4602 4892 4920 5344 5757 5802 5912 6108- 6151 6236 6250 6643 6829 6871 7180 7622 7905 7954 7981 8257 8548 8680 8786 8805 8856 8969 9359 9636 10223 10736 10858 10978 10990 11444 11603 11632 11668 12225 12516 12628 12703 12725 13167 13206 13502 13543 14150 14993 14997 15310 15463 15596 16141 16147 16344 16571 16670 16834 16957 17041 17156 17534 18177 18298 18332 18396 18527 18940 19092 19101 19331 19595 20171 20351 20379 20482 20675 21509 21579 21719 21730 21884 GESCHREVEN DOOR DASHIELL M 'A M M E T T TEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND 178 MOET U SPREKEN IK BEN HIER OP 'T KANTOOR VAN EEN ZEKEREN CARP' IN DE RADSTEW BUILDING HOE KUNNEN WE ELKAAR ONTMOETEN? 143e Jaai Hoofdkwaï 14/8 (D.N.I Weermacht „Onder de Roemeensch Italiaansche vijand zond volgend, 1 Dnjepr naai staat de vei lijke Oekrai weermacht in te storten Odessa is troepen oms door Duitscl lingen aan V Hevige het Berlijn, 14 i sluiting op he verneemt het zijde, dat de volging van d in het Zuiden vruchten afwe Odessa heeft Zwarte Zee be langrijke hav Noord- en Oos land is afgeslol tot aan den Boeg hebben de tweede bek ven, Nikolajev. portschepen, di kolajev gereei voor de vlucht zijn door de aangevallen, zc nieuw Duinker dee aanvallen transportschepe lijken inhoud 1 ton vernietigd pen zwaar besc De Duitsche i pen, die ten 0( den-Boeg over rukken, staan i waar zich de den der Sovjet Duitschers nade benedenloop vai Ook de Duits met aanzienlijke den strijd in he operatiegebied 1 aanmerking de Oostzee en de Het zwaartepun tot dusverre in 1 zee. Voor de So echter in de eer havens aan de open te houden, winter toch wor onlangs bracht boot in de Bare: torpedojager tot de bewaking de door de Duitse werd. Dit is Moermansk en eenige havens Engelsche en A de Sovjet-Unie ken. Bovendien kade van Arch: van mijnhout, dringend noodig aan het geweldig de zorgvuldig "menwerking van Duitsche weerms Hevige st Berlijn, 14 Aug noordelijken secti hebben de Sovjet ten bijzonder zv leden. De Sovjet dezen sector door missarissen in dei Behalve de zware schenlevens verlo bij deze gevechtei Bij de operaties i het Duitsche luch 12 Augustus 37 tuigen omlaag. Voorts worden ten van den centi front gemeld. De Duitsche luc

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6