DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Succesvolle operaties aan het Oostfront. r|2 k.g. tot en met Donderdag op bon 31, 17 1. 27—32? !1 2. 36X27 !9 3. 34X43 10 4. 35X44 respondents. 5 nijd zieken r rq"va r tiend j kalot a het 3 teug s ree i meid sf bola dl neger r s6helde l brit Britsche vliegtuigen boven West-Duitschland. Roosevelt en Churchill zijn het volkomen eens. Eerste Nederlandsche Propaganda Kompanie vertrokken. NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST. Gas- en electriciteits- distributie. Een ei op bon 31. OPROEP. VRIJWIL! NI EGIOEN Pagina 25X14 18X29 18X30 30X39 39X50 50X17, 11 of 6 17X42 aardige winst. volgenden stand is ige winst mogelijk, op den zet 4137 intwoordt 2732? sch. op: 27, 28, 34, ch. op: 41, 42, 43, rloop is dan: 18 en wit staat ge ien. :n tweeden stand volgt voortgezet: i sch. op: 3, 7, 8, 13, 0, 24. 29, 30. sch. op: 27, 31, 32, 3, 40, 44, 45, 47. 22 1. 16—21 28 2. 21—27? 3. 27X47 4. 29X49 5. 49X18 6. 47X40 plossing voor deze n 1711 van P. Kleute te Wassenaar, sch. op: 1, 19, 21, 5, 40 en dam op 6. sch. op: 22, 28, 32, 3, 44, 47, 50. se volgende rubriek ij de oplossing. te A. Probleem en ing 1706 in dank en. Komen er vol- eek op terug, (2 p). liefst zoo jelijk, doch uiterlijk Augustus 12 uur aan edacteur van de lourant, zijn armen over el- Ik voel me net zoo, geval als dit hier be- nadat ik er mee be- een mensch gespro- ik één ding graag i bemerkt, dat de po- oringen niet gestaakt nog steeds mee be- konden aantoonen, lma Beverly gelever- is, zouden ze Shane arresteeren, want tige omstandigheden voor iemand zijn ge- te doen hangen of op sngen, dan is het hier s er zekerheid van adrey den toestand oorzag om te besef- steeds uiterst op est zijn. rijp ik. Daarover heb genblik van den dag, was, zitten piekeren. Elma Beverly denkt, emaal veilig is". >en stommeling", zei et gesprek zoo gauw n ander onderwerp e er in, Audrey pret- aden door'zijn grap- n, totdat ze zich wat jon te voelen, door en zijn aangename ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door bet geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telei. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 193. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Alkmaar. Zes pagina's. Maandag 18 Augustus 1941 .Duitschland strijdt voor Europa Het Duitsche legerbericht. Uit het Hoofdkwartier van den Führer, 16 Aug. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: Aan het geheele O. front blij ven de operaties volgens de plan nen en met succes verloopen. Voor de Oostkust van Engeland brachten gevechtsvliegtuigen overdag twee koopvaardijschepen met tezamen 7500 brt. tot zinken en beschadigden bij de Faröer-' eilanden een vrij groot koopvaar dijschip. Bij Cambridge werden militaire inrichtingen met bom men van zwaar kaliber bestookt. Een patrouilleboot schoot in het Kanaal een Britsch jachtvliegtuig omlaag. In den afgeloopen nacht vernietigde het luchtwapen voor de Britsche Oostkust een koop vaardijschip van 2000 brt. en viel verschillende havens en militaire inrichtingen in het O. van het eiland aan. In N.-Afrika bombardeerden Duitsche duikbommenwerpers met goed gevolg Britsche schepen in de haven van Tobroek, luchtdoel stellingen, munitiedepots en wa genparken van den vijand. Een gering aantal Sovjet-bom menwerpers heeft vannacht ge probeerd het N. en N.O. gebied van het Duitsche rijk aan te val len. De aanvallen bleven volko men zonder uitwerking. Hoofdkwartier van den Führer, 17 Aug. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht deelt mede: In het zuiden van de Oekraine hebben Duitsche troepen in sa menwerking met Hongaarsche formaties de ook als vlootsteun- punt belangrijke groote industrie stad Nikolajew "ingenomen. Onder den druk der rustelooze achtervolging ten oosten van de Boeg gaat de verslagen vijand steeds meer tot ontbinding over. De buit aan oorlogsmateriaal en het aantal gevangenen stijgen voortdurend. Ook in de overige deel van het oostelijke front verloopen de ope raties met succes. In den strijd tegen Groot-Brit tan je is een doeltreffende dag- aanval van het luchtwapen ge richt op bewapeningsfabrieken in Noord-Schotland. In den afgeloopen nacht hebben gevechtsvliegtuigen voor de Oost kust van Engeland twee koop vaarders tot zinken gebracht met een inhoud van tezamen 5000 brt. en treffers geplaatst op 3 groote vrachtschepen. Voorts zijn ver scheidene vliegvelden en haven installaties in hef oosten van het eiland gebombardeerd. Bij gisteren ondernomen pogin gen om de kust van het Kanaal aan te vallen heeft het Britsche luchtwapen in luchtgevechten 15 vliegtuigen verloren. Britsche bommenwerpers heb ben in den afgeloopen nacht op eenige plaatsen in West-Duitsch land een gering aantal brisant- en brandbommen neergeworpen. Er ontstond geen militair-economische of militaire schade. Nachtjagers en luchtafweergeschut schoten elf der aanvallende vliegtuigen neer. Verklaringen van Roosevelt. New-York, 17 Aug. (D.N.B.) In de persconferentie, die Roosevelt heeft gehouden aan boord van zijn jacht de Potomac, nadat dit in Roek- land (Maine) gemeerd had, heeft de president volgens Associated Press verzekerd, dat hij en Chur chill het in alle problemen der oor logssituatie een's zijn. De conferen tie op den Atlantischen oceaan heeft echter naar zijn meening de Ver. Staten niet nader tot een deelne ming aan den oorlog gebracht. Ir. ontwijkende antwoorden duidde Roosevelt aan, dat geen nieuwe maatregelen ontworpen zijn. Verte genwoordigers van leger, vloot en luchtwapen der Ver. Staten hebben met Engelsche militairen, aldus Roosevelt, afzonderlijk en groepsge wijs, conferenties gehouden. Het A.N.P. meldt o.rn.: Zaterdagmiddag had op 't dept. van voïksvoorl. en kun- kunsten, dr. T. Goederwaagen, het afscheid plaats gevonden van de journalisten, film- en radioverslaggevers en alle an dere medewerkers van de eer sten het afscheid plaats Kompagnie. „Voor de eerste maal", aldus dr. Goedewaagen, de secr.-gen. van het dept. van V. en K., „vertrekt van daag een volkomen op militaire leest geschoeide journalisteneen heid, voorzien van de meest moder- ine technische hulpmiddelen, om de gebeurtenissen van den oorlog dn Ibeeld, woord en letter vast te leg gen. Deze bewapende journalisten- eenheid, welke ons Duitsche broe dervolk Propaganda Kompanie noemt, of kortweg P.K., heeft een tweeledige taak. In de eerste plaats is zij een volksvoorlichtende, in de tweede plaats is zij die van den geschiedschrijver, die zeif met de wapenen in de hand de geweldi ge gebeurtenissen, die in dezen tijd plaats vinden, beleeft. De eerste Nederlandsche P.K., die thans staat Omtrent zijn persoonlijke bespre kingen met Churchill, die langer dan een dag hebben geduurd, ver klaarde Roosevelt, dat men inlich tingen heeft uitgewisseld over he den en toekomst. Voorts heeft men de kwestie besproken, hoe de wen- schen van de Sovjets betrokken kunnen worden in het bestaande program. De Sovjet-Unie krijgt geen hulp op grond van de wet op de hulpverleening aan Engeland, maar zal contant betalen. Aangezien de Sovjets volgens de meening van Roosevelt den winter nog zullen doorstaan, hebben zij voor den veld tocht van den volgenden zomer -alle beschikbare materiaal noodig. Op een vraag van een journalist bevestigde Roosevelt, dat Churchill niet naar Amerika zal komen, even min als hij zelf voor den eerstvol- genden tijd plannen heeft voor een bezoek aan Engeland. Over Frankrijk en Japan zal hij morgen met den staatssecretaris Huil confereeren, zoo deelde de pre sident verder mede. Ten slotte ver klaarde hij, dat het verlangen naar 's-Gravenhage, 16 Aug. Het Nederlandsche volk op sociaal gebied op grootsche wijze te ver zorgen en wel in het bijzonder door de onderlinge hulp en steun, die alle Nederlanders elkaar wil len verleenen, is de taak van den Nederlandschen Volksdienst. De N. V. D. hoopt door een groot aantal medewerkers, die alom in den lande werkzaam zul len zijn, dit contact tusschen alle Nederlanders te leggen. Iedere man, iedere vrouw, die in een sociale taak een opgave ziet, melde zich als vrij williger (ster) aan bij het onderstaande adres, waar alle inlichtingen te ver krijgen zijn. De kosten die de uitvoering van het sociale werk van den N. V. D. met zich mede brengt, zullen be streden worden uit de offers, van hen, wien het lot van ons volk ter harte gaat. Daartoe is door den N. V. D. een lidmaatschap in gesteld, waaraan een vaste maan- delijksche bijdrage is verbonden. Helpt het welzijn van ons volk verzorgen. Provinciale leider van den Nederlandschen volksdienst is in Noordholland de heer D. G. Ave- narius, Kenaupark 1 te Haarlem. N Boeteheffingen en afsnijdingen. 's-G ravenhage, 16 Aug. Reeds vele malen is er op ge wezen, dat de rantsoeneering van gas en electriciteit nog onvol doende besparing ten gevolge heeft gehad. Het verbruik moet tot 75 pet. van het verbruik in de overeen komstige periode van het vorige jaar teruggebracht worden en een ieder is verplicht er zorgvuldig voor te waken, dat zijn rantsoen niet overschreden wordt. Hoewel het prijzenswaard is, dat vele verbruikers zich aan de opgelegde beperking houden, zijn er daarnaast nog talloozen, die aanmerkelijk méér gebruiken, dan waarop zij krachtens de dis tributieregeling recht hebben, t De gevolgen hiervan zijn niet uitgebleven en in de af geloopen twee weken hebben ruim 2000 boeteheffingen plaats gehad en meer dan 100 afsnijdingen. Het laat zich aanzien, dat nog vele afsnijdingen in tal van plaatsen zullen moeten volgen. een ontmoeting met Churchill reeds in Februari j.l. was opgedoken. De uitvoering van het plan moest ech ter uitgesteld worden wegens de veldtochten in Griekenland en op Kreta. Zes thema's behandeld. Madrid, 17 Aug. (D.N.B.) Uit be trouwbare bron verneemt de Arri ba, dat op de Potomac de volgende zes thema's behandeld zijn: hulp voor de Sovjet, Angelsaksische sa menwerking ter zee, het Verre Oos ten, Frankrijk, afstand van de kolo niën, optreden van neutrale landen. In verband hiermede merkt het blad op: „Achter de simpele verkla ringen van Churchill en Roosevelt is het duivelsche plan verborgen van een oorlogsuitbreiding tot in de laatste hoeken der aarde. Verklaring van Huil. Washington, 17 Aug. (D.N.B.) De minister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil, heeft na een onder houd van bijna twee en een half uur met Roosevelt verklaard, dat deze bespreking een algemeene uit wisseling van inlichtingen ten doel had om elkaar wederkeerig op de hoogte te brengen van de interna tionale situatie, waarvan alle pha- sen zijn besproken. Geen verzoek om aansluiting aan de Sovjet-Unie. New-York, 17 Aug. (D.N.B.) Pre sident Roosevelt heeft op de pers conferentie op zijn jacht Potomac te Rockland (Maine) bovendien nog verklaard, naar de New-York Times meldt, dat aan de Sovjet-Unie niet is verzocht zich aan te sluiten bij de gemeenschappelijke verklaring van Churchill en Roosevelt. Dit is van geen enkele zijde geopperd. NIEUWS IN 'I KORT Twaalf Amerikaansche vliegers bij vliegtuigongeluk gedood. (D.N. B.) - Naar de Associated Press uit Londen mededeelt, zijn twaalf Ame rikaansche vliegers, die deel uit maakten van den Transoceaanschen vliegdienst, Donderdag j.l. bij een vliegtuigongeluk om het leven ge komen. In totaal werden bij het vliegtuigongeluk twintig personen gedood, waaronder het hoofd van het Engelsche ravitailleeringsbureau in de Vereenigde Staten, Arthur Purvis. Duitsch-Vlaamsch cultuur-con gres. (A.N.P.) - Op feestelijke wijze is te Gent het Duitsch-Vlaam- sche cultuur-congres geopend, dat Zondag wordt gesloten. Aan de ope ningszitting, die werd gehouden in de prachtige historische pacificatie zaal in het raadhuis, werd deelgeno men door leidende persoonlijkheden van het Vlaamsche en Duitsche cul tuurleven. De commissaris-burge meester van Gent, dr. Elias, opende de bijeenkomst met een rede. De dienstplicht in Engeland. (D.N.B.) - Alle 44-jarige mannen zijn in Engeland, naar de Londen- sche berichtendienst meldt, opge roepen om zich aan te melden voor den „nationalen dienst". Roosevelt naar Washington. (D.N.B.) - President Roosevelt en zijn gezelschap zijn nog Zaterdag avond uit Rockland met een specia- len trein naar' Washington vertrok ken, waar zij Zondagochtend zou den aankomen. aangetreden, is samengesteld uit een 50-tal mannen, die ieder op hun terrein reeds hun sporen ver diend hebben. Daar zijn onder hen een drietal medewerkers van mijn departement, de heeren Hulstijn, Kelderman en Verheul. Verder telt de P.K. 8 journalisten, die ook ideologisch bij het departement be- hooren. Wat de beeldberichtgeving betreft, gaan met de P.K. 4 foto verslaggevers en 2 filmoperateurs mee. De radio-reportage heeft de beschikking over 4 technici, terwijl verder, en zeker niet in de laatste plaats te noemen, een aantal man nen zich beschikbaar gesteld heeft als chauffeur, mechanicien, fourier, kok, tezamen vormende een mili taire eenheid, die te velde geheel zelfstandig kan optreden. De lei ding van. deze expeditie is opgedra gen aan den u welbekenderTWouter Hulstijn. Tot hem richtte dr. Goede waagen zich hierop in het bizon der. Hij zeide o.m.: „Kameraad Hulstijn, ik zie u en uw medewer kers, die ik hier op het departement zoo goed heb leeren kennen, slechts noode vertrekken. Ik ben er van overtuigd, dat onze Nederlandsche P.K. onder uw bezielende leiding ginds in het oosten, een uitstekend figuur zal slaan." Vervolgens deed dr. Goede waagen een beroep op de mede werking van de Nederlandsche journalisten, die niet meegaan. „Tot de journalisten, die hier staan aangetreden om het vaderland te gaan verlaten, zeg ik: weest dap per, laat overal, waar u komt, merken en draagt het wijde uit, dat de Nederlandsche stam in den Ger- maanschen broederbond niet tot de slechtsten behoort. Houdt het voor beeld van uw dappere voorvaderen voor oogen; weest trouw aan uw idealen en toont steads, dat gij er een zijt van dat kleine volk aan de zee, dat tot zulke groote daden in staat is. Ik beschouw u allen niet alleen als vertegenwoordigers van ons volk, doch ik zie u ook als ver tegenwoordigers van- mijn departe ment aan het oostelijk front. Gij zijt de ver „vooruitgeschoven post, die tot taak heeft 't Nederlandsche volk voor te lichten over den geweldigen strijd, die in 't oosten woedt en die tot inzet heeft, de redding van Europa beschaving. Het Nederland sche volk zal weten waar het om gaat en hoe het gaat. Het Neder landsche volk zal door u op de meest juiste wijze voorgelicht wor den. Ik zie mijn departement dan ook als eén bruggehoofd tusschen het Oostfront en Nederland. Hier in dit buis zullen uw berichten binnen komen en hier zullen zij aan de Nederlandsche pers worden gedis tribueerd. Ik kan u de verzekering geven, dat mijn menschen er de grootst mogelijke aandacht en zorg aan zullen besteden." Tenslotte wenschte dr. Goede waagen de mannen van de P.K. veel succes hij hun werk en een behou den terugkeer in het vaderland. Het afscheid werd ook bijgewoond door den commandant van het Ne derlandsche legioen, den gep. lui- nant-'generaal H. a. Seyffardt, oud chef van den generalen staf, het hoofd van de afd. perswezen van het dept. v. V. en K., den heer Max Blokzijl, den voorzitter van het Verbond van Nederlandsche journalisten, den heer P. J. van Megchelen, alsmede door enkele Duitsche autoriteiten-, Lt.-generaal Seyffardt zeide tot de vertrekkenden o.m.: „Gedraagt u als militaire Nederlanders, die den naam van ons vaderland hoog houden." De heer van Megchelen wenschte de manïlen van de Propaganda Kompanie namens de Nederland sche journalisten het allerbeste. Na deze toespraken namen dr. Goedewaagen en It.-gen. Seyffardt persoonlijk van alle vertrekkenden afscheid. Aardappelen. .^s-Gravenhage, 16 Augustus. De secretaris-generaail van het de partement van landbouw en vis- scherij maakt het volgende bekend met betrekking tot d-e distributie van aardappelen. Gedurende de week van Zondag 17 tot en met Zater dag 23 Augustus a.s. geeft de met „31 reserve" gemerkte bon van de bonkaart „diversen" recht op het koopen van 1 34 kg aardappelen. Met ingang van Vrijdag 22 Augustus a.s. zal wederom een nader aan te wijzen bon voor het koopen van 134 kg aardap pelen worden geldig verklaard. Deze bon zal derhalve in de Donderdag-avondbladen wor den gepubliceerd Aangezien door tijdelijke moei lijkheden bij de aardappelvoorzie ning het rantsoen van 3 kg per week momenteel niet geheel beschikbaar gesteld kan worden, zal binnen den kortst mogelijiken tijd dit tekort door een toeslag boven het rant soen van 3 kg worden aangevuld. Teneinde er voor te Zorgen, dat zonder eenige uitzondering op de met „29 reserve" gemerkte bonnen het rantsoen daadwerkelijk ver krijgbaar is geweest, is voorts be paald, dat op deze bonnen ook in de week van 17 tot en met 23 Au gustus a.s. h-e-t rantsoen van 3 kg nog kan worden afgeleverd. In verband met bovenstaand be richt moge herinnerd worden aan de mededeelingen betreffende de aardappelvoorziening, welke in het einde van de vorige week' zijn gepubliceerd. Toen is gewezen op de moeilijkheden, waarmede men bij de aardappelvoorziening te kampen had tengevolge van de slechte weersomstandigheden. De aanvoer van aardappelen was zoo, dat het rantsoen van 3 kg niet volledig beschikbaar kon worden gesteld. Daarom moest voor de af geloopen week worden volstaan met 114 kg aardappelen, onder de mededeeling, dat nog i-n den loop van deze week een aanvullende bon van 134 kg bekend gemaakt zou worden, indien de weers- omstandhe-den gunstiger werden. Dit is helaas niet het geval geweest. Het weer is uiter mate ongunstig gebleven en daar om is de mogelijkheid- om de aan vullende hoeveelheid van 134 kg reeds thans beschikbaar te stellen, niet aanwezig. Hier komt nog bij, dat een gunstige wending in het weer nu wellicht niet meer onmid dellijk tot het gewenschte resultaat zal leiden. Indien het mooi oogst- weer wordt, zullen de telers ver moedelijk in de eerste plaats trach ten het graan geborgen te krijgen, waardoor zij uiteraard minder aardappelen zullen kunnen rooien en afleveren. De aardappelpositie zal zich echter gaandeweg verbete ren-, In verband met het bovenstaan de moest evenwel thans worden volstaan met een bon van 134 kg a-an te wijzen. Van 24 tot 31 Aug. geen bon. 's-G ravenhage, 16 Augustus. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij1 maakt bekend, dat ge durende de week van 17 tot en met 23 Augustus a.s. de met „31 eieren" gemerkte distributiebon recht geeft op het koopen van een ei. Deze bon behoudt ook gedurende de week van 24 tot en met 30 Augustus a.s. zijn geldigheid. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor de week van 24 tot en met 30 Augustus a.s. geen nieuwe bon voor het koopen van eieren zal worden aangewezen. De directeur-generaal van de voedselvoorziening heeft onlangs reeds gewezen op de slechte vee voederpositie, waardoor het onver mijdelijk is geworden om op korten termijn over te gaan tot inkrimping van den pluimveestapel. Deze zal tot ongeveer een derde van den huidigen omvang moeten worden teruggebracht. Dit beteekent, dat wij over zeer weinig eieren zullen kunnen beschikken, te weinig om de distributie van een ei per week te kunnen volhouden. Het momenit, waarop de distributie gestaakt zal moeten worden, komt dan ook in zicht. De eieren, waarover wij nog zul len kunnen beschikken, zijn bestemd voor bijzondere instellingen en bij zondere omstandigheden. In de eer ste plaats zullen natuurlijk de zie kenhuizen en de zieken eieren ontvangen. Nu komt er nog zooals uit bovenstaand bericht blijkt een ei in de veertien dagen. Wellicht komt er daarna nog een keer een ei in de maand. JAPAN EN DE SOVJET-UNIE. Tokio, 17 Aug. ((D.N.B.) Mochten de betrekkingen tusschen Japan en Sovjet-Unie slechter worden, dan i? hiervoor het Kremlin verantwoor delijk, aldus schrijft vandaag de Hotsji Sjimboen. Het blad wijst in dit verband op berichten, volgens welke reeds een overeenkomst tus schen de Sovjet-Unie, Engeland en Amerika betreffende uitwisseling van grondstoffen en andere goede ren zou zijn gesloten. Het blad spreekt de meening uit, dat een der gelijke overeenkomst vérstrekkende consequenties zal hebben voor de betrekkingen tusschen Moskou en Tokio. „Die Nederlanders zijn in orde." Dit is het oordeel van de front soldaten, die met onze mannen streden bij Olzanicka, bij Huziatijn, of in Taratsja. En juist dit oordeel, uitgesproken door den eenvoudigen frontsoldaat, die niet houdt van fraaie zinswendingen, maar zich bij voorkeur zeer kernachtig uitdrukt, dit oordeel is iets waar wij trots op mogen zijn. Die Nederlanders zijn in orde, goede soldaten, goede kameraden. Hieruit blijkt dus dat onze landge- nooten ons aan het Oostfront een reputatie bezorgd hebben, die wij hoog moeten houden. In onze geschiedenis waren het mannen als Michiel Adriaanszn. de Ruyte-r, Maarten Ha-rpertszn. Tromp, Jan Pieters-zn. Coen en vele anderen, die deden wat onze mannen nu aan het Oostfront doen-: bewijzen dat het ons niet ontbreekt aan moed en doorzettingsvermogen, aan strijd lust en trouw, als het gaat om de toekomst van ons vaderland. Die Nederlanders zijn in orde. Die reputatie zullen wij hoog hou den door ons, evenals zij die ons voorgingen, gereed te maken en ten strijde te trekken tegen het bols jewisme, tegen de horden van Sta lin, door deel te nemen aan den kruistocht tegen het ongeloof. Zij die onze beschaving bedrei gen, ons onzen godsdienst willen ontnemen, onze cultuur vernieti gen, zij zullen onderwinden dat die Nederlanders in orde zijn. Landgenooten onze mannen aan het Oostfront verwachten van u dat u zich bij hen zult voegen om gezamenlijk en schouder aan schou der met de D.uitsche weermacht en de legioenen uit andere landen uw plicht te doen ten opzichte van het nieuwe Europa. Meldt u dus aan bij: Koninginnegracht 22, 's-Gfavenhage. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1