STAD EN OMGEVING Bonloos voedsel. ,voor industrie-arbeiders. AGENDA Polder Heerhugowaard. Er komen 2 electrische motoren. LAATSTE BERICHTEN. Normale aardappelrant soen van 3 k.g. hersteld. VERDUISTERINGS TIJDEN van 20.52 tot 6.35 AMSTERDAMSCHE BEURS ■U* .270 ALKMAARSCHE COURANT VAN VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1941. Pagina 2 Alkmaar, Vrijdag. Geheel of voor tweederde voor rekening van den patroon. Dondagmiddag is ten stadhuize, onder voorzitterschap van den wet houder V. Keijsper een vergadering gehouden met werkgevers uit deze en omliggende gemeenten, alwaar door den overste de Jong namens 't rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd mededeeling werd ge daan dat het in de bedoeling ligt om binnen den kortst mogelijken tijd al hier over te gaan tot het verstrekken van bonloos voedsel ten behoeve van industrie-arbeiders. Onder bonloos voedsel wordt ver staan: warme maaltijden, bestaande uit aardappelen, groenten, melkpoe der, aardappelmeel, specerijen en aroma, welk voedsel tegen den prijs van 0.20 per liter kan worden ver strekt. Voor dit voedsel behoeven geen distributiebonnen te worden afgegeven, terwijl by gebruikma king hiervan ook geen enkele extra- bon zal worden ingetrokken. Het is de bedoeling, dat de werk gever per dag en per persoon een portie van 3/4 liter warm voedsel aan de werknemers verstrekt. Hij kan dit verstrekken óf wel gratis óf tegen een vergoeding, welke in het algemeen op ƒ0.05 per portie wordt bepaald. Waar de inkoopsprijs voor den werkgever 0.20 per liter of 0.15 per portie van 3/4 liter be draagt, zal dit neerkomen op een bij drage van zyn kant van 0.15 of 0.10 per man per dag. Het rijksbureau voorziet echter, dat de arbeidsprestaties hierdoor zoodanig zullen stijgen, dat deze kos ten ruimschoots zullen worden ver goed. Getracht zal worden dit voedsel te doen gereedmaken in de centrale keuken alhier. Mocht echter tenge volge van zeer groote deelname de productiecapaciteit van de bestaande keuken niet voldoende blijken, dan zal een speciale keuken hiervoor dienen te worden ingericht. Het Rijk is bereid de kosten hiervan by wyze van voorschot te verstrekken. De kosten moeten echter door de werkgevers pondpondsgewijze wor den gedragen en in 24 maandelijk- sche termijnen aan het Rijk worden gerestitueerd. Vervolgens is het de bedoeling dat het voedsel op het werk wordt be zorgd, terwijl één der voorwaarden voor de verstrekking is, dat het op het werk moet worden genuttigd. Waar het natuurbjk niet mogelijk is geweest alle industrieelen uit Alk maar en naaste omgeving uit te noo- digen, wordt hierbij nog te alge- meener kennis gebracht, dat de werkgevers, die van bovenstaande gelegenheid om warm voedsel aan hun arbeiders (sters) te verstrekken, gebruik wenschen te maken, zich tot het verkrijgen van een aanvraagfor mulier kunnen wenden tot het hoofd van de centrale keuken, den heer B. Fels, adres Doelenstraat 28, telefoon 2307. Deze formulieren dienen om gaand te worden aangevraagd, daar zij Woensdag 27 Augustus a.s. we derom dienen te worden ingeleverd. ZORG VOOR DE HELDERSCHE VLUCHTE LINGEN. Toen in de zomermaanden van het vorge jaar de eerste borbardemen- ten Den Helder teisterden, heeft een groot deel van de bevolking de stad verlaten. In een vraaggesprek over de plannen tot verbetering van dezen noodtoestand heeft de direc teur van het bureau Vluchtelingen zorg Den Helder, de heer Van der Pluym, medegedeeld, dat deze thans in een ver stadium verkeeren. Dit bureau is een instantie met groote bevoegdheden. Het is van hier uit, dat, in nauw overleg met Den Haag, met de autoriteiten van „Volkshuisvesting" en met de bu reaux van ir. Ringers plannen wer den geboren tot aanbouw van de 1100 woningen, die in verschillende plaatsen in deze provincie zullen verrijzen, zoo meldt de N.R.Crt. Het bureau beschikt over twaalf controleurs, allen bouwkundigen, die thans dag-in- dag-uit op pad zijn om de woningen, waarin zich de vluchtelingen thans bevinden, te controleeren. Een staf van kantoor personeel is bezig met het „opzoe ken" van de vluchtelingen. Sysytematisch wordt het noorde lijke deel van de provincie afge zocht. Juist dezer dagen is men met Anna Paulowna klaar gekomen. Alle bewoners zijn geregistreerd en thans wordt met den bouw een aan vang gemaakt. Daarna volgit de Zijpe, waarmede men ook binnen zeer afzienbaren tijd gereed hoopi te zijn. Voor den bouw van de wonin gen zullen in iedere plaats de daar aanwezige aannemers worden inge schakeld. Ik stel er prijs op, aldus de heer Van der Pluym, dat men goed be seft, dat hier een instantie aan het werk is, die haar arbeid op wel zeer breeden grondslag verricht. "Wij zijn er om te helpen en niets is cns liever dan om zooveel mogelijk WIE HEEFT EENIG HUISRAAD TE MISSEN? Een onzer abonné's verzoekt ons opname van het volgende: In Onze gemeente vertoeft een te goeder naam en faam bekend staand gezin, dat, ondanks goeden wil, door de tijdsomstandigheden ernstig gedupeerd is. Aangezien alles om maar wat te noemen: lepeltjes, schilderytjes, een kacheltje, stoffeerihg, enz. ontbreekt, is ook alles welkom. Wie wil zoo goed zijn eens na te Zien of hij iets missen kan? Met toestemming van de autori teiten kan een en ander a.s. Zater dagmiddag tusschen 3 en 5 uur worden bezorgd aan het schoolge bouw Brillesteeg, of, schriftelijk bekend gemaakt, worden afge haald. Het eventueel teveel ontvan- gene kan, als op de goederen een adres van afzender voorkomt, terugbezorgd worden. GESLAAGD. Te Haarlem slaagden voor de hoofdakte (diploma B) mej. W. Annes te Allernaar en de heeren J. v. d. Berg te Beverwijk, A. Fluitman te Enkhuizen en H. Frenschel te Lutjebroek. VRIJZINNIG HERVORMD ZANGKOOR. Voor de eerste maal na de va- cantie kwam het koor j.l. Woens dagavond bijeen. De voorzitter kon 5 0 nieuwe leden welkom heeten, een aantal dat zeer zeker tot blijdschap stemt. Verder richtte hij zeer waardee- rende woorden tot de bescherm vrouwe van het koor, mevr. Cohen Stuart, en complimenteerde ten slotte den heer Nic. Akkerman, die lot tweeden dirigent is benoemd. De directeur, de heer Corn. Jon ker, gaf een zeer uitvoerige uiteen zetting van Bach's meesterwerk, „de Mattheus Passion", met de in studeering waarvan thans een aanvanfp wordt gemaakt. Het aantal heeren is nog steeds iets te klein. Alkmaar telt zeker nog tientallen prima tenoren en ba-ssen, waarvan op aanmelding v/ordt gehoopt. EEN KALF GESLACHT. Door de marechaussee te Texel werd in een schuur bij een slager een frauduleus geslacht kalf aan getroffen. Het vleesch werd in be slag genomen. Tegen den slager is proces-verbaal opgemaakt. EEN MOLEN WORDT AFGEBROKEN. En elders weer opgebouwd. Momenteel is men bezig de voor ste van de vijf forsche en stoere beroemde molens van de Zes Wielen onder den rook van Alkmaar te sloopen met de bedoeling hem in 't opénluchtmuseum te Arnhem weer op te bouwen. Het is een uniek, omvangrijk en uiterst zorgvuldig werk om een grooten watermolen als dezen te verplaatsen, zoodat hij weer geheel In den ouden stand en trant wordt herbouwd, zóór dat elke plank en bal, de deuren, de ramen, enz. weer geheel op de oude plaats en in de zelfde positie komen te staan. Om dit te bereiken, zijn alvorens met het sloopen een aanvang kon worden gemaakt, alle onderdeelen genummerd geworden en zijn er vele schetsen en foto's van het ge heel en van onderdeelen gemaakt, zoodat tenslotte de geheele molen in kaart stond gebracht, ja, zelfs de naaste omgeving van land en water, daar het in de bedoeling ligt den molen op te bouwen in een entourage, die een natuurgetrouwe weergave is van de huidige. Wie thans op het werk verschijnt, ontwaart er onmiddellijk het al ziend oog van den heer Geerke uit Arnhem, bij wien de leiding van dit werk berust en die dan ook al de schetsen, plattegronden en foto's, waarvan we hierboven spraken, zelf heeft vervaardigd. In het openluchtmuseum te Arn hem zijn reeds 15 uitsluitend Hol- landsche koren- en watermolens, van de meest uiteenloopende mo dellen, typen en grootten, doch van elk type één exemplaar. Deze echt Noordhollandsche watermolen zal daar straks eenig in z'n stijl troonen en er tegelijk de grootste zijn. Vanzelfsprekend eischt het sloo pen van den molen niet alleen de grootste nauwgezetheid, maar ook de grootste voorzichtigheid, daar zoo min mogelijk beschadiging mag voorkomen. De slooper, de heer Beers van Koedijk, vertelde ons dat hij en zijn mannen onder hoogen druk wer ken, daar de dragline voor de uit voering van de kanalisatiewerken op het verdwijnen van den molen wacht. Pas in het begin- van hulp te bieden aan zooveel moge lijk personen. De grootscheepsche uitbreidings plannen zullen in geen enkel op zicht in conflict komen met de reeds bestaande gemeentelijke uitbrei dingsplannen. De dienst van ir. Rin gers houdt juist rekening met de bestaande plannen en breidt deze thans uit, als dit noodig is. Tentoonstelling. In den kunsthandel De Takel te Bergen tot 1 Sept. terltoonstelling werken Mia van Regteren Altena en Marijke Visser. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Wunschkonzert (rom.); hoofdrollen Ilse Werner en Carl Rad- datz. Toegang boven 18 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Operette (rom.-muzikaal), hoofdrollen Willy Forst, Maria Holst, Paul Hörbiger en Leo Slezak. Toe gang voor eiken leeftyd. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De Indische Graftem pel, le deel De Tijger van Eschnapoer (rom.); hoofdrollen Frits van Don gen, La Jana en Gustav Diessl. Toe gang boven 14 jaar. bondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De laatste wals (rom.); hoofdrollen CamiRa Horn, Ivan Pe- trovich, Adèle Sandrock en Tibor von Halmay. Toegang boven 18 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 23 Augustus. 3.30 uur, Sportpark, langebaan- draverijen en een kortebaan idem. Zondag 24 Augustus. 2 uur, Sportpark, langebaan-drave- ryen en een kortebaan idem. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Zeemansvrouwen" van Herman Bouber. Augustus kon met het werk aan gevangen worden en voor het mooie van de zaak had men feitebjk een maand eerder de hand aan den ploeg moeten kunnen slaan. Het vordert zeer veel tijd. Beziet men b.v. eens den waterloop met z'n vele duizenden rotsvast ingemet selde steenen, die bij de afbraak niet beschadigd mogen worden. Mocht zulks een enkelen keer ge beuren, omdat het haast .onvermij delijk is, dan zal men alle pogingen in het werk stellen om geiyksoor- tige van elders te bemachtigen. Ook ligt het in het voornemen het typische sluisje, naby den molen gelegen, naar het openlucht museum over te platsen. We be doelen den z.g. duiker met z'n karakteristieke en groote raderen. De molen wordt geplaatst op een vijver met een inhoud van 6000 kubieke meter en wordt geen dood ding. Trouwens is dit met geen der overige bezienswaardigheden op den Waterberg het geval. Er komen echter geen bewoners in den molen, hoe gezellig en intiem de molen kamers ook kunnen zijn en welk een aparte en bekoorlijke sfeer er ook van uitgaat. In het groote rad, d. i. het kam wiel aan den as, wat in verbinding staat met den vijzel, vindt men het jaartal 1716. Dit jaartal zou op den ouderdom van dezen molen kunnen wijzen. We vernamen evenwel dat er in dat jaar een nieuw groot rad in den molen is geplaatst. De molen zelf zou van omstreeks 1600 da teeren. Bij het gevoelige verlies van ver schillende molens in deze omgeving van Alkmaar te Oudorp drie van de vier en aan de Zes Wielen de voornoemde en het buiten bedrijf stellen van de andere ter plaatse staande molens, waardoor we dat geweldige en fiere slaan van het machtige wiekenkruis zul len moeten missen, kan het ons toch een groote troost zijn dat er nog iets behouden blijft van de glorie van dit beroemde polderland. BARSINGERHORN. Afscheid burgemeester. - In een speciale bijeenkomst van den ge meenteraad en de leden van het burgerlijk armbestuur, het weezen- armbestuur en de ambtenaren der gemeente heeft Woensdag burge meester Loggers afscheid genomen, wegens zijn vertrek in eenzelfde functie naar Wieringermeer. Wij ontleenen aan het verslag van de Sch. Crt. over deze bijeenkomst het volgende: De burgemeester gewaagde in zijn afscheidswoord van den prettigen geest, welke steeds heeft ge- heerscht in de verschillende col leges en van de aangename samen werking met het personeel van de gemeentelijke diensten. Afscheid te moeten nemen van een gemeente, van vrienden en bekenden, waarin en waarvan steeds zooveel sym pathie is ondervonden, viel spr. zwaar en hij hoopt vele bekenden in zijn nieuwe woonplaats nog eens te zullen ontmoeten. De heer Kistemaker dank te namens den raad voor de wijze, waarop de gemeente steeds was be stuurd en voor de stuwende kracht, welke er bij de totstandkoming van verschillende werken van den bur gemeester was uitgegaan. Spr. bood namens de raadsleden en de leden van het Alg. Burgerl. Armbestuur en Weezen-Armbestuur een fraaie schrijftafel aan. Wethouder Burger legde meer den nadruk op de financieele positie van de gemeente. Dank zij uw lei ding, aldus spr., kunnen wij nu weer. bogen op een financieel ge heel onafhankeiyke gemeente. Dr. Werner sprak namens de ambtenaren en belichtte de verhou ding tusschen den burgemeester en diens personeel. Wij zullen u noode missen, zei hij, doch het feit, dat u de leiding op u zult nemen van een naburige gemeente, kan voor or.s beteekenen, dat wij in moeilijke ge vallen uw hulp en medewerking zullen kunnen inroepen. Spr. bood namens aUe "ambtenaren een fraai aquarel van het raadhuis aan. De heer J. H. O u d t bood namens 28 vereenigingen uit de gemeente, een tweetal fauteuils aan en dankte voor den ondervonden steun. Namens het armbestuur en wée- zenbestuur sprak de heer P. Ka ter, Uit naam van alle waterschappen in de gemeente dankte de heer A. J. Waiboer den burgemeester voor diens vlotte samenwerking en zyn bystand met zyn uitgebreide administratieve kennis. Hy bood een byzettafeitje 'als aandenken aan. Voorts spraken nog ds. Ooster- baan, ds. Vis en de heeren J. Lan- gedqk, Schlamilck en Egberts en het jongste raadslid, de heer P. Blaauboer. De scheidende burgemeester be tuigde ook namens zijn vrouw zyn dank voor de vriendelyke woorden en de aangeboden cadeaux. CASTRICUM. Rijwiel ontvreemd. - Ten nadeele van mej. H. is haar rijwiel, hetwelk voor de r.k. kerk was geplaatst, tij dens de godsdoenstoefening ont vreemd. By de politie is aangifte ge daan. Voordracht dijkgraaf opgemaakt. Het bestuur van den polder Heer hugowaard vergaderde Donderdag middag in de raadszaal van Heerhu gowaard, onder' leiding van den heer P. Tromp, dijkgraaf. Medegedeeld werd, dat Ged. St. het electrificeeren van een motor van het gemaal hebben goedge keurd. Van den hoofdfingenieur-directeur van den prov. waterstaat was be richt ontvangen, dat een reserve- voorraad gasolie kan worden be steld. Dit ontheft echter niet van de verplichting tot bezuiniging op het olieverbruik. De voorzitter lichtte toe, dat de reserve-voorraad niet eerder mag aangesproken worden dan wan neer niet meer electrisch gemalen kan worden. De verbouwing moet dus doorgaan. Het bestuur heeft 20.000 liter besteld en ook reeds ont vangen, voldoende om 2 a 2 maand in het drukst van den tijd te malen. In dien tijd kan er nog heel wat gerepareerd worden. Intusschen hoopt men, wanneer de electrische bemaling op tyd klaar is, nog wat olie van den eigen voorraad over te houden. De aanwezigen konden met de handelwijze Van het dag. bestuur accoord gaan. Er was aangedrongen door de hoogere instanties, om ook een tweeden electrischen motor aan te schaffen voor de bemaling, ter be zuiniging op het oliegebruik. Het dag. bestuur meende daarvoor geen vergadering te moeten uitschrijven, maar heeft bij de leden van het polderbestuur schriftelijk om advies gevraagd. Daarbij bleken tien vóél en één tegen de aanschaffing van een tweeden motor te zijn. Het dag. bestuur is er daarom mee doorgegaan en, mede dank zy de bemoeiingen van den prov. waterstaat, heeft men den twee den moter tegen denzelfden prijs gekregen. De werkzaamheden in verband met dezen aankoop zyn ook reeds begonnen. Van "enkele ingelanden "was een brief ontvangen t.a.v. de vaarkwes- tie in de Pannekeet. Het is een droge zomer geweest en er kwamen veel klachten, dat men het water niet in de slooten heeft kunnen houden, zoodat het bestuur de scheiding heeft weggedaan, waardoor de oude toestand weer is teruggekeerd. De betreffende afdeeling hoort nu weer onder Hoog Veenhuizen en is van de vaart uitgesloten. De heer Van Langen en Ko oy betuigden hun instemming hiermee. Hierna werd de teekening bezich tigd van het gemaal, met de nieuwe electrische motoren. Vervolgens kwam aan de orde het nazien van de geloofsbrieven van de herkozen heeren C. Poland, heem raad en H. Stuüt en G. Kooy, hoofd ingelanden, die bij enkele candi- daatstelling herkozen zyn. Tot nieuwe hoofdingeland is op dezelfde wyze benoemd de heer J. v. Stralen Kz. in de vacature-Oudeman, die heemraad is geworden. Alle heeren werden toegelaten. Aanbeveling dijkgraaf. Vervolgens werd een aanbeveling opgemaakt ter benoeming van een dijkgraaf, wegens periodieke aftre ding. OPVARENDEN VAN BOTTER VERONGELUKT. Gisteravond half twaalf is te Vo- lendam de botter V.D. 15 binnenge bracht. De beide opvarenden: de 45- jarige schipper G. Veerman en diens 18-jarige zoon, waren om het leven gekomen. De botter werd stuurloos op het IJselmeer aange troffen door een tweeden zoon van Veerman, die terstond een onder zoek instelde. Vermoedelijk hebben de slachtoffers bij het binnenhalen van de visch een lichten bom in hun net gekregeh, welke tot ont ploffing is gekomen. Veerman laat een vrouw en zes kinderen na. De voordracht zal als volgt luiden: 1. P. Tromp (met algemeene stemmen). 2. G. Bakkum (met 15 stem men, na twee stemmingen). 3. P. Smit (met 11 stemmen, na twee stemmingen). Rondvraag. De heer U r s e m vestigde de aandacht op het niet naleven van de schouw-voorschriften door iemand in Noord. Zou daarin niét vanwege den polder kunnen worden voorzien op kosten van den gebruiker? De voorzitter: Dat zal moeten gebeuren. Op een vraag van den heer U r s e m over het water bij den tuin van Veerman, dat eigendom is van Noordscharwoude, antwoordde de voorzitter, dat men een onderhoud zal aanvragen met den burgemeester van Langedijk om daarin een verbetering te krijgen. In de Oostertocht is een gedeelte van den wal in het midden van de tocht terecht gekomen deelde de heer Van Graft mede. Daarin zal worden voorzien, ant woordde de voorzitter, men zal gaan baggeren. Na nog eenige besprekingen volg de sluiting der vergadering. LIMMEN. Greot-Lïmmer Polder. - De ver' gadering van bovengenoemden pol der werd Woensdagmorgen in 't café „Centrum" gehouden. Uit de talrijke ingekomen stuk ken vermelden we een brief van het lid J. Meijne Dzn. te Akersloot, die wegens zyn leeftyd afscheid nam, onder dankbetuiging voor de ge noeglijke samenwerking. Van den commissaris der provin cie was het verveningsbesluit inge komen, waarbij onder bepaalde voorwaarde wordt toegestaan om turf te steken. De dijkgraaf wees er op, dat de vervener niet kan volstaan met terugzending van de bescheiden hoe er is gewerkt, doch dat men, behalve aan den com missaris ook aan het bestuur van den polder daarvan kennis moet geven, zulks voor controle. Het land moet niet alleen geëffend zijn, doch zóó dat het 15 centimeter bo ven het zomerpeil van den polder ligt. Spreker verzocht het polderbe stuur daar nauwlettend op toe te zien, ook in de gemeenten Heiloo, Castricum en Akersloot. Van het P.E.N. was bericht inge komen over de stroomprijzen met opgave van het kwantum dat men per 'maand mag gebruiken. De dyk graaf stelde voor om te ver zoeken om de hoeveelheden niet per maand, doch per 12 maanden te be rekenen, zoodat men het toege wezen kwantum naar noodzaak van gebruik kan verdeelen. Aldus wera besloten. Van den dijkgraaf te Uitgeest was een verzoek ingekomen om te be vorderen, dat op de ijsbanen van den IJ.H.N., gelegen in den polder Limmen, geen extra kosten worden berekend' voor het gebruik van de baan. Dedij kgraaf vond het juister, dat dit verzoek uitging van den IJ.H.N.K. en niet van den voor zitter van den polder. Heemraad K u ij s stelde voor, dat men zich verstaat met de voorzitters van de afdeelingen Limmen, Akersloot en Castricum. De d ij kgraaf was het met deze zienswijze eens en stel de voor om de zaak ter afdoening op' te dragen aan het dagelijksch be stuur. Goedgekeurd. Van den hengelaarsbond was een verzoek ingekomen om wedstrijden te mogen houden met gebruik van schuitjes, zoodat de hengelaars niet op de landerijen loopen. Het polder bestuur was er voor om aan de drie vereenigingen toestemming te ge ven, doch elk voor één keer. Goed gekeurd. De rekening 1940 werd vastge steld in ontvangsten op 13687, uit gaven 13555,02, voordeelig saldo 132,25. De begrooting 1914 beliep in ontvangsten 11785,72, uitgaven 10635,42; voordeelig saldo 1150,30. De omslag werd bepaald op 10666,32. De bekenschouw werd vastge steld op Woensdag 10 September. De heer A 1 bracht een verzoek over van den Nesse-polder ten aan zien van het uitdiepen van dien polder. De d ij k g r a a f zeide, dat men dan een verzoek moet indienen. Dan wordt dit behandeld. En zoo het van beteekenis is, kan men een begrooting opmaken, waarna het werk' zoo mogelijk in werkverschaf fing kan worden Uitgevoerd. In goed gekozen woorden nam de dijkgraaf afscheid van den heer Al, die wegens het bereiken van de ieeftijdsgrens thans voor het laatst een vergadering meemaakte. 's-Gravenhage, 22 Augustus. Reeds herhaalde malen is er op gewezen, dat de moeilijkheden bij de aardappelenvoorziening van tijdelijken aard waren. Thans is de situatie ten gunste gewijzigd, de moeilijkheden kunnen thans over wonnen worden geacht. In een der vorige berichten be treffende de aardappelenvoorzie ning heeft de secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij medegedeeld, dat zoo spoedig mogelijk het normale rantsoen van 3 -kg zal worden her steld. Thans zijn de voorraden en de aanvoer voldoende om naast bon „32 reserve", welke giste ren is bekend gemaakt en die van 22 tot en met 30 Augustus geldig is, voor de volgende week nog een tweede bon geldig te verklaren. Deze bon zal met ingang van 25 Augustus geldig zyn tot en met 30 Augustus. Op dezen bon zal het normale rantsoen van 3 kg verkrijgbaar zijn. DE NIEUWE BEPALINGEN VAN HET COLLEGE VAN GEVOL MACHTIGDEN VOOR DE SPORT. In een onderhoud, dat het A.N.P. hedenmorgen had met dr. J. Mie- dema, secretaris van het college van gevolmachtigden voor de sport bij het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming naar aanleiding van de publicaties over het gesloten seizoen, het ver bod van gedrukte verèenigings- bladen en de opheffing van de be drijfsvoetbalcompetitie, werd thans 'het volgende officieel medegedeeld: Het college van gevolmachtig den voor de sport heeft den termijn gedurende welke het voetbal seizoen als gesloten is verklaard, vastgesteld op 2 maanden en wel van 15 Juni tot 15 Augustus. Deze regeling geldt voor de eerste maal in het jaar 1942. Voor de andere takken van sport geldt deze bepaling nog niet, daar hierover de„besprekingen nog gaande zijn. Voor wat betreft het verbod van gedrukte vereenigingsbladen - dient men rekening te houden met het feit, dat dit verbod zich niet uit sluitend beperkt tot de organen van de voetbalvereenigingen, doch geldt voor de organen van alle sportvereenigingen. Tenslotte deelde de heer Miede- ma nog mede, dat de stopzetting van de bedrijfsvoetbalcompetitie nog steeds een bespreking uit maakt van het college van gevol machtigden voor de sport en dat ten aanzien van deze materie nog geen defintieve beslissingen zijn genomen. Een officieele regeling voor de bedrijfssport zal later worden be kend gemaakt. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 22 Augustus: op 6,08 onder 20,33 OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V, By kantoor Alkmaar.-» van Vrijdag 22 Augustus 1941 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 4 Nederland 1941 100 4 Nederland 1940 II ygis/16 3—3V2 Nederl. 1938 92'/. 3 Ned.-Indië 1939 94l3/1fl BANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1263/. Handel My. Cert. v. ƒ2.50152 Koloniale Bank 1957, Ned. Ind. Handelsbank x39 IND. OND. BINNEML. - Alg. Kunstzijde Unie 147 Calvé Delft Cert. 957, Nederl. Ford .342 Lever Bros147 Phil. Gloeii. Gem 45 CULTUUR MAATSCH. H. V. A. f 453 /5 Java Cultuur 1 Ned. Ind. Suiker Unl* *45, Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber - Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deii Batavia Oude Deli Sen»mbah 2921/, 23r> •142L<„ l72Vs •145 135Vs 1531/9 1821/s 1943/, .242 .292 238Vs plm 2u y5i8As 923/, 125 152-3 198 139 1487, 9/ 343 1503-1 24972 455.eo 259 245 131 271-5 2C4^j 24/~ 152 173 147 139-41* 1601/8 185 195-7$ 2447, 2961/s 239 Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar^

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2