STAD EN OMGEVING LAATSTE BERICHTEN 8-7-6-0-0 Prijsvormingsbesluit 1941. AGENl ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1941. Pagina 2 ALKMAARSCHE Alkmaar, Zaterdag. TER BESCHIKKING GESTELD. Bij besluit van den secretaris generaal van het departement van justitie is de heer mr. G. C. B. van der Feen de Lille, tot dusverre of ficier van justitie bij de arrondisse mentsrechtbank alhier, met behoud van den rang van officier van justi tie bij een arrondissementsrechtbank van de tweede klasse, ter beschik king gesteld van het departement van justitie. GEM. AVONDSCHOOL VOOR" LAGER NIJVERHEIDS ONDERWIJS EN AVOND - PRAKTIJKCURSUSSEN. De aandacht wordt er op geves tigd, dat de inschrijving van leer lingen wordt gehouden van DINS DAG 26 Augustus tot en met Vrij dag 29 Augustus a.s. in het gebouw der Ambachtsschool. Men zie hier voor de in dit blad voorkomende advertentie, waar o.m. in voor komt, dat ALLE LEERLINGEN zich moeten aanmelden, dus ook zij die het vorig jaar de school reeds be zochten. CORN. JONKER S KOOR KLASSEN. Nu de yacanties der verschillende scholen zijn geëindigd, zullen de bekende koorklassen onder leiding van de heeren Corn. Jonker en Nico Akkerman weer de lessen hervat ten. De ouders zullen hunne kinde ren zeker weer gaarne aan hun deskundige leiding toevertrouwen, want niets is schadelijker voor de jonge kinderstem, dan ongeschoold en verkeerd gebruik ervan. Bovengenoemde koorklassen heb ben hun jarenlange goede reputatie weten te behouden, omdat naast ernstige studie ruimschoots aandacht werd geschonken aan muzikale af wisseling. Een mooie keus van lie deren zal met de verschillende klas sen worden ingestudeerd. Daarnaast zullen zangspelen, liedjes met geba ren, enz., niet worden vergeten. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 24 Augustus is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en ge durende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waar genomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. PIET KOHLER IN HET GULDEN VLIES. Opvoering van „In 't Gouden Haantje". Dinsdag 26 en Woensdag 27 Augus tus geeft het gezelschap „de Klucht spelers" onder leiding van Kees van Dam in de zaal van 't Gulden Vlies een tweetal opvoeringen van de dol vermakelijke klucht met zang en dans „In 't Gouden Haantje" van Otto Harting, zangteksten en muziek van Frans Bogaert, met den popu- lairen komiek Piet Kohier in de hoofdrol. In deze klucht vindt Piet Kohier volop gelegenheid zijn groote gaven als komiek en als tooneel- speler te ontplooien. Wie hem gezien heeft als „de Boemelbaron" of als „Professor Witkiel", zal zeker de gelegenheid niet laten voorbijgaan om hem ook te zien in zijn nieuwe creatie van den in het nauw gedreven wethouder Bollmann. Op waardige wijze wordt hij ter zijde gestaan door den eveneens populairen Cor Smit en door Kalmann Knaack, de eerste als de bazige echtgenoote van Bollmann en de tweede als de in angst levende pantoffelheld Swanne- ke. Verder werken mede: Martha Posno, Caroline van Dommelen, Tini Visscher, Elly Huijsman, Frans Bogaert, Frans Nienhuijs, Jan Le- maire Jr. en Kees van Dam. In Groningen werd „In 't Gouden Haantje" twee achtereenvolgende weken en sinds 1 Augustus in het theater Royal te Amsterdam dage lijks des middags en des avonds voor geheel uitverkochte zalen opgevoerd. In twee weken bezochten meer dan 32.000 personen de voorstellingen van „In 't Gouden Haantje" in het theater Royal. Dat voor de twee vroolijke avonden hier eveneens groote belangstelling zal bestaan, lijdt geen twijfel. Een prettige ontspanning in de oude kermisweek is niet te versmaden. DE MAAT VAN AARDAPPELEN WEER OP 28 MM. Vanmorgen is aan de veiling te Broek op Langendijk medegedeeld, dat de maat voor de aardappelen met ingang van a.s. Maandag weer op 28 mm. wordt gebracht. CLANDESTIEN KAAS GEMAAKT. Bij een veehouder te Béemster werdén 27 kazen in beslag genomen, die klandestien waren gemaakt zon der rijksmerk. Proces-verbaal is op gemaakt. DE DIEFSTAL TE HEILOO. Een arrestatie. Donderdagmiddag is door de politie gearresteerd een zekere J. M., van Kapel, alhier, als verdacht van den diefstal van 3800 ten nadeele van em. pastoor Suidgeest. KRIEL EN POOTAARDAPPELEN. Donderdagmorgen was er te Broek op Langendij'k krielveiling, doch nadat alles yerkocht was, kwam de boodschap, dat geen ver- voerbewij-zen mochten worden af gegeven voor kriel boven 20 mm, waardoor verscheidenen weer on- verrichterzake naar huis konden gaan. Later is echter bericht ge komen, dat tot en met Zaterdag 23 Augustus nog de gelegenheid werd gegeven om" kriel tot 28 mm te veilen, zoodat de tuinders hun ouden voorraad nog kunnen spuien. Van de gelegenheid, om van teler aan teler N.A.K.-gekeurd pootgoed van de A-klasse te verkoopen, waarvoor tot 15 Augustus j.l. ver gunning kon worden gevraagd bij de Ned. Akkerbouw Centrale, heb ben verscheidene kweekers gebruik gemaakt. ,De verkoop van de overige kwaliteiten is tot nu toe nog niet toegestaan. SCHAPEN EN VARKENS IN BESLAG GENOMEN. Wegens overtreding van het ver koopsverbod van schapen werden te Hoorn 17 schapen in beslag genomen. Tevens werd een proces-verbaal op gemaakt. In Hensbroek werd proces-verbaal opgemaakt tegen iemand, die twee varkens had gekocht zonder vergun ning. Ook deze dieren werden ver beurd verklaard. GESLAAGD. De heer K. Kramer, onderwijzer aan de chr. school te Heerhugowaard, slaagde voor de acte Engelsch L. O. JUBILEUM ZUIVELFABRIEK TE WOGNUM. Donderdam is in „De vier Heemskinderen" te Wognum het vijftigjarig bestaan van de zuivel fabriek De Verwachting aldaar, voor zoover de tijdsomstandigheden zulks toelieten, feestelijk herdacht. De zaal was aardig versierd en meer dan twintig bloemstukken gaven aan het geheel meerderen luister. Naast het bestuur en den directeur, den heer Talsma allen met dames) waren ter receptie des middags de meeste leden van het personeel aanwezig, alsmede be stuursleden en directeuren van zuivelfabrieken in de omgeving en vertegenwoordigers van zuivelor- ganisaties en handel. Eerste spreker was de heer J. Veldstra uit Opmeer, die het bestuur van De Verwachting com plimenteerde als bestuurslid van het F.N.Z. en van den Bond van coöp. zuivelfabrieken in Noordhol land. Hij roemde de werkwijze die in de fabriek wordt toegepast, waardoor zij hare producten meestal in de eerste kwaliteitsklasse kon verkoopen en in de voorste rijen der Noordhollandsche zuivelfabrieken kwam te staan. In dit verband prees hij de deskundigheid van den direc teur, die ook begreep dat in de fabriek verschillende boerenbelain- gen samen komen, zooals t.fo.c.-be strijding onder het vee enz., welke alle door De Verwachting werden gesteund. De heer Bos voerde het woord namens de fabriek Aurora te Op meer, die de oprichters der jubi- ieerende fabriek huldigde, van wie nog slechts één (de heer W. Kooy- man) in leven is. Spr. complimen teerde ook uit naam van de coöp. zuivelbank, waarvan De Verwach ting lid is. De heer J. D o k t e r uit Alkmaar, oud-directeur van de coöp. zuivel- bank, deelde mede, dat hij in zijn loopbaan 23 jaar de fabriek te Wognum heeft meegemaakt voor de administratieve controle en dat het hem steeds een genoegen was naar Wognum te reizen, niet alleen omdat de zaak daar in orde was, doch ook om de prettige ontvangst eerst ten huize van den s-ecr.-boek houder J. Zijp en later bij den heer en mevrouw Talsma. Hiervoor bracht spr. dank en ook hij uitte de beste wenschen. Het personeel der jubilee- rende fabriek bood als feestge schenk bij monde van den heer Betzema een electrische klok voor het kantoor aan. Verder werd nog het woord ge voerd door de heeren Helder en P. Kooyman uit Wognum en Berkhout uit Baarsdorpermeer, alsmede na mens de afnemers der fabriek de heer Ursem. 's Avonds werd 't feest op gezel lige wijze voortgezet. ZUIDSCHARWOUDE. Ongelukkig aangekomen. - Vrij dag geraakte de heer B. uit Oud karspel even de macht over het stuur van zijn fiets kwijt, doojriat hem iets in een oog kwam. Hij kwam hierdoor te vallen, juist op het driejarig zoon tje van den heer v. d. Z., dat daarbij een lichte hersenschudding opliep. Ongecorrigeerd DE HONDERDDUIZEND IS ER. Honderdduizend gulden liggen op hun bestemming te wachten. Honderdduizend gulden zullen goed besteed worden. Want deze honderdduizend gul den zijn bijeen gebracht voor de Nederlandsche ambulance, die straks naar het oostfront gaat ver trekken. Toen enkele weken geleden het gironummer van de ambulance be kend gemaakt werd, stroomden al heel spoedig de giften binnen en nog dagelijks worden overschrij vingen gemaakt. Want men moet niet denken, dat men er met deze eerste honderd duizend gulden is. Er is .veel geld noodig, om een dergelijke hulp expeditie uit re rusten. Immers, het beste is nog maar net goed ge noeg en hoe beter beslagen men ten ijs komt, hoe beter en intensie ver daar straks gearbeid kan wor den om de lijdende menschheid te helpen. Honderdduizend gulden is een groote som gelds, doch wanneer wij denken aan al het leed, dat ginds in de Sovjet-Unie geleden wordt, dan zullen wij moeten toe geven, dat er veel en veel meer noodig is dan honderdduizend gulden. Daarom wordt thans, nu deze mijlpaal bereikt is, met onvermin derde kracht voortgegaan. Laten de Nederlanders, die nog niet in hun beurs getast hebben, een voor beeld nemen aan de gevers van deze eerste honderdduizend gulden. De Nederlandsche ambulance wacht ook op hun bijdragen. Doe wat anderen reeds deden, stort uw bijdrage, iets meer dan u kunt missen, op girorekening Nederlandsche ambulance, Ko ninginnegracht C 22 's-Graven- hage. TOEZICHT OP DE ZIEKENFONDSEN. Bij beschikking van den secreta ris-generaal van het Departement van Sociale Zaken is, onder den titel „commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen", be last met het toezicht op de zieken fondsen in Nederland de directeur- generaal, chef der afdeeling volks gezondheid van het Departement van Sociale Zaken. DIRECTEUR NED. METEOROLOGISCH INSTITUUT. Bij beschikking van den secreta ris-generaal van het Departement van Waterstaat is benoemd: tot directeur bij het Nederlandsch Me teorologisch Instituut te de Bilt, dr. W. Bleeker, ass.-directeur bij het Instituut. Tot adjunct-directeur bij het Nederlandsch Meteorologisch In stituut is benoemd dr. J. Veldkamp. UNIVERSITEIT TE LEIDEN EN T. H. S. TE DELFT. Regeling bestuur. 's-Gravenhage, 23 Aug. In het Verordeningenblad van heden wordt een decreet van den rijks commissaris bekend gemaakt, waarbij bepaald wordt, dat de artikelen 2 tot en met 5 van Ver ordening nr. 153/1941 van heden af worden toegepast op de Rijksuni versiteiten te Leiden en de Tech nische Hoogeschool te Delft. Voor deze beide instellingen van hooger onderwijs gaan de bevoegdheden, rechten en plichten van het college van curatoren dus over op den pre sident-curator. De colleges van curatoren in Leiden en Delft heb ben tegenover de presidenten curator adviseerende bevoegdheid. De presidenten-curator in Leiden en Delft staan van nu af aan in de uitoefening van hun functie onder toezicht van den secretaris-gerie- raal en zijn verplicht, diens beve len, aanwijzingen en voorschriften onverwijld op te volgen. Art. 5 van de Verordening nr 153 bepaalt, dat de secretaris generaal de presidenten-curator benoemt en ontslaat én dat het collega van curatoren bestaat uit vier leden, die door den secretaris generaal, den president-curator gehoord, worden benoemd en ont slagen. Zoolang de secretaris generaal de colleges van curatoren niet opnieuw samenstelt, bestaan deze colleges uit de leden, die er tot nu toe in behoorden. PRIJSVORMING GOEDEREN- „RKEER MET DUITSCHLAND. 's-Gravenhage, 23 Aug. In het he den verschenen verordeningenblad wordt gepubliceerd verordening nr. 162 betreffende de prijsvorming met betrekking tot het goederenverkeer met het Duitsche rijk. Hierin wordt bepaald, dat voor leveringen en diensten, welke uit het bezette Ned. gebied nadr 't gebied van 't Duitsche rijk worden gericht, ten hoogste die prijzen of vergoedingen .mogen worden gevraagd, welke binnen het bezette Nederlandsche gebied zijn toegestaan. De rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied kan in afwijking hiervan prijzen vaststel len. Deze verordening treedt op 1 Sep tember 1941 in werking. Op het zelfde tijdstip treedt de verordening nr. 6 van den opperbevelhebber der legergroep over het verbod betref fende de verhooging der prijzen van 10 Mei 1940 buiten werking. I I S CHEURBE SLUIT - PACHTOVEREENKOMSTEN. 's-Gravenhage, 23 Augustus. De directeur-generaal van den land bouw maakt de landbouwers-pach ters opfrierkzaam op den inhoud van het zgn. scheurbesluit pachtovereen komsten, dat ten doel heeft het scheuren van grasland te bevorde ren. Doordat in de pachtovereenkom sten veelvuldig werd bepaald, dat de pachter niet gebruik zou maken van artikel 27 van de pachtwet, volgens welke hij voor het ontvan gen van toestemming voor het ver anderen van de bestemming van. het gepachte object zoo noodig de hulp van den rechter kon inroepen, was het den verpachter steeds mogelijk zijn toestemming daartoe te onthou den. Indien de verpachter dit niet wenschte, kon dus niemand hem dwingen de bestemming van het verpachte object te veranderen. Het scheurbesluit pachtovereen komsten, dat in de plaats treedt van artikel 27 der Pachtwet, bepaalt, dat de pachter na overleg met den verpachter bevoegd is de bestem ming van het gepachte geheel of ge deeltelijk te wijzigen, indien de al- gemeene of landbouwkundige be langen dit wenschelijk maken. Indien de verpachter zich hiertegen verzet, richt de pachter zich tot het pacht bureau, met het verzoek om machti ging tot geheele of gedeeltelijke wijziging van de bestemming van het gepachte. Het pachtbureau geeft deze machtiging slechts na het des betreffende advies van den rijks- landbouwconsulent te hebben inge wonnen. Het pachtbureau kan aan het ver- leenen der machtiging voorwaarden verbinden. Dit besluit geldt zoowel voor pacht overeenkomsten voor onbepaalde tijd als voor pachtovereenkomsten voor bepaalden tijd, welke voor 1 Ja nuari 1936 zijn aangegaan. Bij wijziging van de bestemming van het gepachte wordt allereerst gedacht aan de omzetting van gras land in bouwland, hetgeen van groot belang is voor de voedselvoorziening van ons volk, of noodzakelijk ter verbetering van de bodemgesteld heid. Onder wijziging van bestemming is o.m. ook begrepen de omzetting van weiland in hooiland, hetgeen in sommige streken in bepaalden om vang zeer gewenscht is met het oog op een betere voorziening van het vee met hooi en kuilgras. De pachters, die bezwaar mochten hebben tegen het nemen van initiar tief ten deze, kunnen zich in verbin ding stellen met den Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst. 's-Gravenhage, 23 Aug. In het Verordeningenblad van heden is verschenen een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van handel, nijverheid en scheep vaart, van landbouw en vis scherij, van waterstaat, van binnen! and sche zaken en van financiën betreffende prijsvor ming. Algemeene voorschriften tenaanzien der prijs vorming. Artikel 1. (1)"Een ieder is verplicht de prij zen en vergoedingen voor goederen en diensten van eiken aard zoo danig te vormen, dat deze beant woorden aan de eischen, welke het algemeen belang, in het bijzonder met betrekking tot de oorlogsom standigheden, stelt. (2) Prijzen, welke hooger zijn dan de volgens het eerste lid geoorloof de, moeten worden verlaagd, ook dan, wanneer zij volgens andere prijsvoorschriften geoorloofd zijn; voor het overige blijven' deze prijs voorschriften van kracht. Titel 2. Voorschriften ten aanzien van nieuwe goederen. Artikel 2. (1) Onverminderd het bepaalde in artikel 1 en andere voorschriften, mogen nieuwe goederen door den fabrikant, den ver- of bewerker worden verkocht ten hoogste tegen de prijzen, welke worden verkregen door optelling van de toelaatbare inkoopsprijzen voor grond- en hulp stoffen, de toelaatbare directe loo- nen en de voor vergelijkbare trans acties op 9 Mei 1940 door hem ge middeld berekende absolute bedra gen voor algemeene kosten en winst. (2) Onverminderd het bepaalde in artikel 1 en andere voorschrif ten, mogen nieuwe goederen door den handelaar worden verkocht tegen ten hoogste de prijzen, welke worden verkregen door optelling van de werkelijk betaalde inkoops prijzen, voor zoover deze niet hoo ger zijn dan de toelaatbare, en de absolute bedragen voor algemeene kosten en winst, welke de hande laar bij vergelijkbare transacties in het eerste kwartaal van 1940 in het algemeen berekende of welke in die periode bij dergelijke trans acties als gebruikelijk kunnen worden beschouwd. (3) De in de leden 1 en 2 bedoel de prijzen mogen worden verhoogd met het bedrag aan omzetbelasting, dat ter zake van de levering dezer goederen verschuldigd is. (4) Als nieuwe goederen worden beschouwd alle goederen, welke van de op 9 Mei 1940 in het ver-r keer zijnde goederen in zoo be langrijke mate afwijken, dat zij daarmede niet of niet meer kunnen worden vergeleken. (5) De secretarissen-generaal van de departementen van handel, nij verheid en scheepvaart en van land bouw en visscherij kunnen bepalen, dat nieuwe goederen eerst dan mo gen worden verkocht, nadat aan hen of aan een door hen aan te wijzen instantie een uitvoerige prijsbereke ning is voorgelegd. Titel 3. Voorschriften ten aanzien van het achterhouden van goederen, den koppelverkoop en den kettinghandel. Artikel 3. Goederen, welke voor den verkoop bestemd zijn, mogen niet worden achtergehouden ten einde voor an dere of voor latere leveringen hoo- gere prijzen te verkrijgen dan die, welke ten tijde van het achterhouden wettelijk geoorloofd zijn. Het be paalde in den vorigen zin is van overeenkomstige toepassing op het weigeren van diensten. Artikel 4. Het is, behoudens het bepaalde in andere ettelijke voorschriften, ver boden, voor zoover dit op 9 Mei 1940 in den handel niet gebruikelijk was, de afgifte van goederen afhankelijk te stellen van den gelijktijdigen ver koop van goederen van een andere soort of van een andere kwaliteit of van de belofte, dat goederen van een andere soort of van een andere kwa liteit gekocht zullen worden. Het zelfde geldt voor het koppelen van dienstverrichtingen aan den verkoop van goederen of aan het verrichten van andere diensten. Artikel 5. Het is een ieder verboden zich zelf of een ander op een maatschappelijk niet gerechtvaardigde wijze in het goederenverkeer tusschen voortbren ger en verbruiker in te schakelen, indien daaruit een verhooging van den prijs voortvloeit. Het aanteekenen van en het geven van inlichtingen over prijzen. Artikel 6. (1) Fabrikanten en groothandela ren zijn verplicht aanteekening te houden van de door hen gemaakte verkoopsprij zen. (2) Het tot stand komen der prij zen moet uit de administratie kun nen worden aangetoond. Daaruit moet blijken, dat de berekende prijs wettelijk geoorloofd is. (3) De prijzen moeten zoodanig worden geadministreerd en de be treffende bescheiden moeten, on verminderd andere wettelijke voor schriften, gedurende twee jaar zoo danig worden béwaard, dat de hoogte en het tot stand komen der prijzen te allen tijde op eenvoudige wijze kunnen worden gecontro leerd. (4) De gemachtigde voor de prij zen is bevoegd de in de vorige leden bedoelde verplichtingen tot am bachtslieden, kleinhandelaren en on dernemingen tot het verrichten van diensten uit te breiden. Artikel 7. (1) Een ieder is verplicht aan de secretarissen-generaal, aan den ge machtigde voor de prijen of aan door hen aan te wijzen instanties alle inlichtingen te verstrekken, welke zij ter beoordeeling der prij zen en vergoedingen of van de be rekening daarvan noodzakelijk ach ten, en hun iedere inzage in de boe ken en bescheiden, alsmede de be zichtiging der bedrijfslokalen en ma gazijnen, toe te staan. (2) Een ieder is verplicht tot geheim houding van datgene, waarvan hij op grond van zijn bevoegdheid krach tens lid 1 kennis krijgt, voor zoover hij niet ingevolge eenig wettelijk voorschrift of uit hoofde van zijn ambt of beroep bevoegd of verplicht is daarvan mededeeling te doen. Slotbepalingen. Artikel 8. (1) De voorschriften ter uitvoering van het bepaalde in de titels 1 en 2 worden overeenkom stig het besluit no. 218/1940 in zake de benoeming van een ge machtigde voor de prijzen door den bevoegden secretaris-generaal uit gevaardigd. De secretarissem-igene- raal van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij zijn bevoegd uitzonderingen op het dn 'artikel 2 bepaalde toe te staan. (2) De gemachtigde voor de prij zen is bevoegd voorschriften te geven ter uitvoering van het be paalde in de titels 3 en 4 en uit zonderingen op het bepaalde in de artikelen 3 tot en met 5 toe te staan. (3) De uitvoeringsvoorschriften worden in de Nederlandsche Staats courant bekend gemaakt. Artikel 9. De bepalingen van dit besluit en de op grond daarvan ge geven uitvoeringsvoorschriften zijn. prijsvoorschriften in den zin van het prijsbeheerschingsbesl-uit (no. 11/1941). Artikel 10. (1) Dit besluit treedt 14 dagen na den dag zijner afkondiging in werking. (2) Het kan als „prijsvormingsbe sluit 1941" worden aangehaald. DOOR EEN VALLENDE PLANK GETROFFEN. Op het bolwerk te Rotterdam is een doodelijk ongeval gebeurd. Toen de 49-jarige J. Z„ wonende aan de Putschebocht, onder het spoorwegviaduct reed, raakte een plank-van een schildersstelling los. Z. kreeg deze op het hoofd en liep zoo zware verwondingen op, dat hij korten tijd later overleed. ONZE STADSRUBRIEK bevat voortdurend berichten, die andere bladen pas den volgenden dag hebben. Dat komt, omdat de ALKMAARSCHE COURANT de EENIGE STADSKRANT is! Dak ontzet. - Vrijdag reed een mefl hooi beladen trailer van den heer K. uit Sint-Pancras met de hooggeladen vracht tegen het eenigs- zins uitstekende dak van de wonmg van mej. P. alhier. Er werd vrij aan zienlijke schade aangericht. Ver scheidene dakpannen vielen aan stukken, terwijl het dak vrij ernstig ontzet werd. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. BROEK OP LANGENDIJK. Bloembollenveiling. - De derde droge bloembollenveiling, welke Vrijdagmorgen in het veilingge bouw van de Langedijker Groenten Centrale werd gehouden, mocht zich weer in een goede belangstel ling verheugen. Er werd op conditie van contante betaling verkocht, waarvoor een korting van H per maand tot aan Mei 1942 zal worden vergoed. De aanvoer was heel wat grooter dan de vorige malen. Met inbegrip van de restanten van de btide vorige veilingen waren onge veer 1 millioen stuks aangevoerd. Van de zijde der kooplieden bestond hiervoor een goede belangstelling. Ei werden verscheidene partijen, welke de vorige malen niet verkocht konden worden, nu wél door den handel afgenomen. Voor bepaalde soorten, die anders niet zoo gewild waren, was nu ook vraag. Er werd dan ook soms levendig gedrukt, vele malen te hoog, zoodat tenslotte het lot moest beslissen, wie de ge lukkige eigenaar van de 'begeerde partij zou zijn. HENSBROEK. Uitreiking distributiebescheiden. - Het uitreiken van de derde serie boter- en vetkaarten zal in deze gemeente 'plaats vinden ten ge meentehuize als volgt: Maandag 25 Aug. 1941 van 9-10 uur voor wijk A 1-25; 10-11 uur voor wijk A 25-50; 11-12 uur A 50-75; 13.30-14.30 uur A 75-100; 14.30-15.30 uur A 100-125; 15.30- 16.30 A 125 en hooger. Dinsdag 26 Augustus 1941: van 9-10 uur voor wijk B 1-25; 10-11 uur voor wijk B 25-50; 11-12 uur B 50 en hooger; 13.30-14.30 wijk C geheel. Geëvacueerde» uit Den Helder worden geacht hun woonplaats te hebben in een der bovengenoemde wijken, zoodat zij op de daarvoor vastgestelde dagen en uren hun distributiebescheiden kunnen af halen. Verbetering vischstand. - Don derdag is in den polder Hensbroek een hoeveelheid van 640 pond pootaal te water gelaten, met de -bedoeling den vischstand op hoo ger peil te brengen. Dit blijkt wel noodig te zijn, want de visschers vangen thans heel weinig aal, daar deze tengevolge van den strengen winter van '39 het zeer kwaad te verantwoorden heeft gehad. OBDAM. Uitreiken boter- en vetkaarten. - Het uitreiken van de derde serie boter- en vetkaarten zal voor deze gemeente plaats vinden in het gebouw van de voormalige o. 1. school 'en wel op Maandag 25 Aug. a.s. van 8.30-9.3-0 uur voor wijk A 1-35; 9.3-0-10.30 uur voor A 35-70; 10.30-11.3-0 uur A 7-0-105; 14-15 uur A 1-05-145; 15-16 uur A 145- 185; 16-17 uur A 185-230. Dinsdag 26 Augustus: van 8 80- 9.30 uur voor wijk A 230 en hooger; 9 30-10.30 uur wijk B 1-30; 1-0.30- 11.30 uur B 30-6-0; 14-15 uur B 6-0-90; 15-16 uur wijk C geheel. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. Adema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Tentoonstell In den kunsthande Bergen tot 1 Sept. 1 werken Mia van Regte Marijke Visser. Bioscopen Victoria-Theater, 7.1 nummer Wunschkon hoofdrollen Ilse Werne: datz. Toegang boven lf Zondag doorloopend van 2 uur af. Woensdagmiddag, ha Cinema-Theater, 7.1! nummer Operette (rc hoofdrollen Willy Forsl Paul Hörbiger en Leo gang voor eiken leeftij Zondag doorloopend van 2 uur af. Woensdagmiddag, ha Al km. Bioscoop-Thej hoofdnummer De Indi pel, le deel De Tijger v (rom.); hoofdrollen F gen, La Jana en Gusta gang boven 14 jaar. Zondag doorloopend- van 2 uur af. Woensdagmiddag, ha Harmonie-theater, 7.! nummer De laatste hoofdrollen Camilla H trovich, Adèle Sandro von Halmay. Toegang 1 Zondag doorloopend- van 2 uur af. Woensdagmiddag, ha Zaterdag 23 Au 3.30 uur, Spbrtpari draverijen en een korti Zondag 24 Aug 2 uur, Sportpark, lan( rijen en een kortebaan 7.30 uur, 't Gulden VI „Zeemansvrouwen" v Bouber. Jubileum wethouder tegenstelling met het is in verband met de schende omstandighec van een officieele hu den heer M. Groot c waarop hij gedurem onafgebroken lid van teraad is geweest, laatste 30 jaren teven: Wel werd des morgen: tige mis opgedragen in aan de Zuidervaart. D o. a. tegenwoordig de ter, de raadsleden en ren der gemeente. Des middags ontvii Groot hen allen te z waarbij de burgemeesl mens allen complimei zijn zeldzaam jubileurr felijk blijk van waard alles wat hij in het be meente heeft gedaai fauteuil aanbood. Uitreiken boter- en - Het uitreiken van boter- en vetkaarten meente zal plaats vine a.s. voor wijk A en W( de wijken B en C, tel gens van 9H—11K, uu De kermis. - De kermis te Oterleek beh< het verleden. Zondag h< beide café's rondom h< rein een gezellige drukt waren uit de omgeving de café's was het, trots bod, zeer gezellig. Maandag gaf de to ging Kunst naar Krach- ring in het café van waar werd opgevoerd nest", spel van vacai in drie bedrijven, dooi Heiden en Henk Bakke was letterlijk tot in hoekjes gevuld met 1 den. Zelfs het buffet staanplaats. Kunst r heeft heeft met de vei dit tooneelstuk weer e< kunnen laten blijken. I speeld met een invaller de Moes van de Rijp, di zeer goed spel te zien g anderen, zooals steeds, besten kant deden zien. heeft zich kostelijk vei geen kon worden afgele solute stilte die er heei het spel, terwijl eenige ges de muren deden tri uitbundig gelach. Aan het einde van werd door verschillen, het woord gevoerd, dis Kracht hartelijk dank het gebodene en oj samenwerking met de gen uit den omtrekt er elkanders uitvoeringen Vervolgens bracht di de heer P. Slot, dank a pubhek. De Dinsdag was gewi, spelen, welke werden het terrein achter caf. Hiervoor bestond, eve een groote belangstellir gen waren als volgt: Ton trekken: 1". Jb. K Stekelbos, 3. K. Maijer slaan voor dames: 1. Keppel, 2. Annie IJkei de Vries, 4. Nellie van Aafje Naij.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2