DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. lil m 1 Geslaagde aanvallen op spoorlijnen. Britsche havens gebombardeerd. DE GROOTE STRIJD IN HET OOSTEN Luchtaanvallen. Japan op den tweesprong. Britsche aanvallen bij Tobroek afgeslagen. I 11 1 L Pagina 3 in de Sovjet-Unie n mee aanpakken krijgen. (Hoffmann) I voert trio's uit ;r, den Duitschen. n Jan. a.g. 70 jaar en van een leer- Franck, August® ir Hilv. I verzorgt 'er. O.I.V. Kor Kui- oncert voor den l o.a. de pianiste zoo populaire n Grieg ten ge in. ran 15.15.20 uur mevr. Ellen Russe iensch en de kloks- abeth Bergstrand .4520.— uur HH- It begonnen meft riek getiteld: „Het In deze rubriek es gegeven van de Nationaal Socia- ig. s. Jan A. Reinders 17.45 Hilv. I een ing voor de rijpere Lichaamshoudin g ig". 3HE RIJKS- 1AMMA. sdag 3 September. an-kwartet speett ek-programfna van Lerchenkwartet i en een nagelaten van Franz Sdhiu- prograimma over furt werken tmee: en Lizzy WaM- Fianiz Fehringen kamp (bas), het i, den rijkszender leiding van dr. en het kleine or- szender Frankfurt Franz Hauck. >0 uur koorzang: is frontberichten, /olksehe meesters m van 21.1522.00 Irund (klarinet), (piano), en een onder leiding van s spelen melodieën ïubert, Weber en ONS LAND. age, 1 September, weekeinde vlogen ritsche vliegtuigen )e Duitsche afweer ichtig op, dat de jtuigen er niet in ïmen op grootere werpen. Wel vie- nt- en brandbom- wd land of 'op i. N oemenswaar- d niet aangericht. rerd een tuinhuis aantal woonhuizen :hade, en op weer ats moesten een ;n ontruimd wor- le nabijheid een gekomen was. OLLES 70 JAAK. an het gerechtshof nr. Joh. M. Jolles, lensdag 3 Septem- verjaardag. Er is 11 en 12 uur ge- president in het ie Prinsengracht, an te bieden. ALKMAARSCH 0URANT. «f Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2,63. Losse nummers 5 cents. 143e Jaargang No. 207. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTTEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj, N. ADEMA, Alkmaar. Zes pagina's. Woensdag 3 September 1941 .Duttschland strijdt voor Europa Het Duitsche legerbericht Hoofdkwartier van den Führer, 2 Sept. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht deelt mede: De operaties aan het Oostelijk front ontwikkelen zich volgens de plannen. De luchtmacht heeft ge slaagde aanvallen gedaan op spoor lijnen in het gebied van Charkov en ten Zuidwesten van Moskou. Stuka's hebhen op den Dnjepr een Sovjet kanonneerboot tot zinken gebracht en drie andere in brand gezet. In den strijd tegen Engeland heeft de luchtmacht in den afge- loopen nacht de ravitailleerings- haven New Castle aan de Tyne gebombardeerd. Er braken groote branden uit en hevige ontplof fingen deden zich voor. Andere gevechtsvliegtuigen hebben met succes vliegvelden in de Mid lands aangevallen. Een gering aantal Britsche vlieg tuigen verscheen in den afgeloo- pen nacht boven Noordwest- en West-Duitschland. Een vijande lijke bommenwerper werd door afweergeschut neergeschoten. Het krijgsbedrijf ontwikkelt zich volgens de Duitsche plannen. Berlijn, 2 Sept. (D.N.B.) Duitsche zeestrijdkrachten hebben de laatste weken met succes opgetreden om den N. flank van den Duitschen op- njarsch in het "O. te beschermen als mede het verkeer ter zee van Duit- schers en neutralen in de Oostzee. De ove r zee gaande aanvoeren voor het Duitsche leger in het O. konden vol gens de plannen en zonder noemens waardige verliezen worden uitge voerd. Van den eersten dag van den oorlog af heeft de Duitsche marine de Sovjets in de verdediging gedron gen en het gebied van de Oostzee beheerscht. Talrijke eenheden van de Sovjet-marine zijn niet meer aan de beurt gekomen om zich te laten gel den. Bij de gevechten om Reval ge maakte gevangenen verklaarden, dat te Kroonstad talrijke duikbooten der Sovjets zijn opgelegd, daar de be manningen te land als infanteristen moeten strijden. Tijdens de gevechten om Odessa hebben troependeelen van het Roe- meensche leger de voornaamste drinkwaterleiding der stad, waarin infanteristen van de Sovjets zich ge nesteld hebben, in .hun bezit geno men. Door het afsluiten van den toe voer van drinkwater is de positie van de te Odessa ingesloten troepen der Sovjets, die reeds onder groote schaarschte aan levensmiddelen te lüden hebben, op ernstige wijze ver ergerd. Een formatie van het Duitsche luchtwapen heeft 1 Sept. een marsch- colonne van de Sovjets ten O. van het Hmenmeer met succes aangeval len. De colonne die uit gemotori seerde formaties, eenheden infante rie en een lange tros van met paar den bespannen wagens bestond, be woog zich in O. richting. In bliksem snelle duikvluchten vielen de Duit sche vliegtuigen aan. Uit munitie- en tankwagens schoten de vlammen op en geweldige fonteinen van brok stukken, wagenonderdeelen en ont ploffende hoeveelheden munitie sprongen in de lucht. De Duitsche vliegers achtervolgen de naar alle kanten vluchtende bolsjewisten en brachten hun de zwaarste bloedige verliezen toe. Naar pas thanc van militaire zijde bekend wordt, bevinden zich onder de door Duitsche mijnen vernietigde oorlogsbodems der Sovjets, de tor pedojager Strasjny, die op 18 Aug. bij het eiland Oesel gezonken is en een Sovjet-mijnenlegger, welke bij Juminda op 27 Aug. op Duitsche mij nen is geloopen en gezonken. De strijd ten Noorden van Loega. Berlijn, 2 Sept. (D.N.B.) In het ge bied ten N. van Loega zijn, naar het D.N.B. van militaire zijde verneemt, gisteren sterke Sovjetafdeelingen door Duitsche troepen aangevallen en vernietigd. De Duitsche soldaten hadden bij deze gevechten met bui tengewoon moeilijke terreins- en weersgesteldheid te kampen. De zware infanteriewapenen konden slechts door colonnes dragers ver voerd worden. De Duitschers over wonnen al deze moeilijkheden en zetten den strijd met succes voort. Men heeft nog geen volledig over zicht van de totale gevolgen dezer vernietigingsgevechten en van de groote buit. Het binnenbrengen en tellen der buit is namelijk in dit moerassige gebied niet gemakkelijk. U& het feit, dat talrijke bolsjewisti sche voertuigen en zware wapenen in het moeras bleven steken op een plaats 70 stukken geschut kan men echter afleiden, dat de bols jewisten geweldige verliezen hebben geleden. Ten Z. van het Hmenmeer boden zij een buitengewoon verbitterden tegenstand. In bloedige gevechten van man tegen man werd deze te genstand echter overal gebroken onder zware verliezen voor de Sov jets, waarna de Duitsche opmarsch werd voortgezet. In den Z. sector hebben de Duit sche troepen gisteren weer 1200 ge vangenen gemaakt. Negen Sovjet pantserwagens werden vernietigd Acht Sovjetvliegtuigen, die de Duit sche stellingen wilden aanvallen, werden neergehaald. In hetzelfde gebied werden door het afweerge schut zes vliegtuigen neergeschoten. Eij de gevechten te land leden de bolsjewisten hier zware verliezen aan dooden en gewonden. Duitsche successen in den Noordelijken sector. Berlijn, 2 Sept. (D.N.B.) In weer wil van den bolsjewistischen tegen stand, die hier en daar taai was. hadden de gevechten in den Noor delijken sector ook gisteren een voor de Duitsche troepen gunstig verloop. Afdeelingen Duitsche in fanterie namen in een stormaanval een belangrijke stelling op een heu vel en handhaafde haar tegen her haalde tegenaanvallen der Sovjets Met gebruikmaking van pantserwa gens trachtten de bolsjewisten steeds weer de hoogte te heroveren, doch steeds werden zij met zware verlie zen teruggeslagen. Tallooze bolsje wisten werden gedood of gewond: de Sovjets verloren vijf pantserwa gens. Ten Zuiden van Kiev hebben de bolsjewisten gisteren na krachtig voorbreeidend artillerievuur en met steun van pantserwagens de stel lingen van een Duitsche divisie aangevallen, doch al hun pogingen werden door de Duitsche infanterie verijdeld. De Duitschers gingen on middellijk tot den tegenaanval over en drongen diep in de terugtrekken de Sovjet-linies door. De bolsjewis ten werden teruggeworpen, een groot aantal hunner werd gevangen genomen. Krijgsverrichtingen van de Finnen. Helsinki, 2 Sept. (D.N.B.) Offi cieel wordt meegedeeld, dat de Finsche militaire strijdkrachten he den een vijandelijk vliegveld op de Karelische landengte hebben aange vallen, waarbij een vijandelijk vlieg tuig en een ander beschadigd werd. Een centrum van ravitailleering werd met succes gebombardeerd. Ontploffingen wezen daarbij op de verwoesting van een grooten voor raad munitie. Bij een luchtaanval op een station van den Moermanks- spoorweg werden drie locomotieven vernield. Bovendien hebben de Fin sche luchtstrijdkrachten voltreffers op vijandelijke troepencolonnes ge plaatst. Op het Zuidelijke deel van de Karelische landengte werden twee vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. Aan Finsche zijde wer den geen verliezen geleden. Britsche korvet vergaan. (A.N. P.) - Naar Reuter meldt, heeft de Britsche admiraliteit het verlies van het korvet Zinnia bekend gemaakt. De bemanning k ojmgekonjen. PRODUCTIESLAG 1941. De boonen- en erwtenoogst is binnen gehaald en wordt na het droogproces machinaal gedorscht. Het keuringsoog van den meester. Polygoon-Sagers) Duitsche vliegtuigen boven Engeland. Berlijn, 2 Sept. (D.N.B.) Voor den oorlog belangrijke doelen in Enge land hebben in den nacht van 1 op 2 Sept. het voornaamste doel ge vormd van de aanvaUen der Duit sche gevechtsvliegtuigen. Verschei dene duizenden kilogrammen bri santbommen en vele duizenden brandbommen veroorzaakten talrijke zware branden met uitgebreide rook ontwikkeling en verscheidene zeer zware ontploffingen. Newcastle, het centrum van de Britsche scheeps- bouwindustrie, tevens bekend door zijn beteekenis als standplaats van groote maalderijen en graansilo's en bijzonder belangrijk voor de geheele levensmiddelenvoorziening van het eiland, is door dezen aanval zwaar getroffen. In het gebied van New castle werden bovendien nog ver scheidene vliegvelden aangevallen op één vliegveld werden verscheide ne treffers geplaatst op de hangars, op een tweede vliegveld werden de onderkomens gedeeltelijk vernield. Britsche toestellen boven Duitsch gebied. Berlijn, 3 Sept. (D.N.B.) Britsche bommenwerpers zijn in den afgeloc- pen nacht naar Noord- en Midden- Duitschland gevlogen en naar het Z.W. rijksgebied. Aanvalsogingen van een vrij sterke formatie op Berlijn mislukten door het geconcentreerde goedgerichte afweervuur. Slechts aan enkele bommenwerpers gelukte het het centrale stadsgebied te berei ken door het neerwerpen van een gering aantal brisant- en brandbom men op woonwijken ontstond schade aan gebouwen. Ook de neergewor pen bommen op andere plaatsen van het rijksgebied veroorzaakten onaan zienlijke schade. Volgens tot dusver ontvangen berichten schoot het af weergeschut drie der aanvallende Britsche bommenwerpers neer. De Duitsche luchtaanvallen op het Suezkanaal. Berlijn, 2 Sept. (D.N.B.) Naar van welingelichte zijde wordt medege deeld, hebben de hevige Duitsche luchtaanvallen op het Suez-kanaal het verkeer in het kanaal zwaar belemmerd. Op de dagen na Duit sche aanvallen was het Suez-kanaai als gevolg van de schade niet of slechts met groote moeilijkheden, bevaarbaar. De Duitsche bommen hadden ofwel de versterkingen op de oever verwoest of schepen in het ka naal getroffen. In de maanden Juni, Juli en Augustus was het Suez-ka- naal op deze wijze bij elkaar twintig dagen voor het scheepvaartverkeer onbruikbaar. Het Duitsche luchtwapen in het Oosten. Berlijn, 2 Set. (D.N.B.) Naar van militaire zijde wordt meegedeeld, waren munitiedepots en batterij-stel lingen op 1 Sept. het voornaamste doel van Duitsche luchtaanvallen in het N. deel van het O. front. Door bomtreffers ontstonden verscheidene zware ontploffingen in munitievoor- raden. Deze luchtdoelbatterijen wer den vernietigd. Aan het Finsche front hebben op Sept. Duitsche gevechtsvliegtuigen geopereerd in het gebied ten Zuiden van Moermansk. Door herhaalde aanvallen op vliegvelden en andere militaire inrichtingen werden groote successen behaald. Ten O. van Ala- kurtti werden de bolsjewieken met bommen en in tal van duikvluchten met boordwapens bestookt. De waar nemers bevestigden de verwoestin gen. In alle sectoren van het O. front hebben Duitsche vliegtuigen op Sept. stelselmatige verwoestingenen stagnaties van het verkeersnet der Sovjets met succes ten uitvoer ge bracht. Drie belangrijke spoorlijnen der Sovjets werden in het centrale deel van het O. front op verscheide ne plaatsen onbruikbaar gemaakt. De stations Losowaja en Gorodisjtsj werden opnieuw met bommen be stookt en verscheidene op de rails staande treinen werden zwaar ge troffen. Een munitietrein der Sovjets vloog in de lucht. Ook in den N. sec tor van het O. front werd de verzor ging der bolsjewistische troepen door verwoesting van belangrijke ver keerspunten en spoorlijnen ver stoord. Duitsche duikbommenwerpers heb- bij gisteren op den Dnjepr schepen met bommen bestookt en een mom- tor en zes aken tot zinken gebracht. Vier andere montitors gingen, door bommen getroffen, in vlammen op. De bolsjewistische troepen die wa ren samengeperst in het gebied ten N.W. van het Hmenmeer zijn giste ren door het Duitsche luchtwapen in verscheidene golven gebombar deerd. De Sovjets verloren behalve dooden en gewonden veel oorlogs materiaal. 28 transportvaartuigen moeten o.a. met zware schade blijven liggen. VLIEGTUIG OP ATLANTÏSCHEN OCEAAN VERMIST. New-York, 2 Sept. (D.N.B.) Te Montreal is officieel bekend ge. maakt, dat een groot vliegtuig met tien inzittenden, dat zich boven den Atlantischen oceaan op weg naar Engeland bevond, vermist wordt. Onder de vermisten bevinden zich graaf de Baillet Latour, voorzitter van het Internationale Olympische Comité, voorts de technische des kundige van het Britsche ministerie van luchtvaart Taylor, de directeur van de Britsche bibliotheek te New- York prof. Movat en een kapitein van de Amerikaansche marine. EEN RADIOREDE VAN ROOSEVELT. New York, 2 Sept. (D.N.B.) Pre sident Roosevelt heeft ter gelegen-, heid van Labourday een radiorede uitgesproken, waarin hij zeide na drukkelijk allen te waarschuwen, die geloofden, dat „Hitier geblok keerd of tot staan gebracht is". Dat is een zeer gevaarlijke veronderstel ling. Wanneer de gevechtshandelin gen een keer schijnen te verflau wen, kan dat slechts een aanwijzing er voor zijn, dat Duitsehland met verdubbelde kracht uithaalt om een slag toe te brengen. De „verdediging der vrijheid van de V,S." imoet den voorrang hebhen boven particuliere belangen. De V.S. hebben een harde en gevaarlijke taak voor zich. Een overwinning op Duitsehland kar langdurig en jnoeilijk zijn. Beteekenis der benoe' mingen bij de Japan' sche vloot. Tokio, 2 September. (DN.B.) Vice-admiraal Tsoekahara, tot dus ver stationschef van het vlootsta- tion Tsjinskai bij Foesan en Zuid- Korea, is ingedeeld bij den vloot- staf, terwijl vice-admiraal Sakamoto, tot dusver directeur van de tarpe- dosohool tot stationschef in Tsjinkai is benoamd. Viceadmiraal Onöje, directeur van het vliegwezen in het ministerie van marine, is naar de vloot verplaatst. De Tokio Asahi Sjimfooen hecht aan de plotselinge personeele ver anderingen bij de Japansehe marine groote beteekenis en verklaart, dat zij er toe dienen het vlootcommando ten zeerste te versterken. De huidige wijzigingen in de adpoiraalsposities, die in korten tijd zijn aangebracht, toonen duidelijk de vastbeslotenheid van" de marine om rekening te hou den met den gespannen toestand op den Stillen Oceaan. De rede van Maboetsji. Tokio, 2 September. (D.N.B.) De geheee pers maakt in grooten op maak melding van de rede, gisteren door kolonel Maboetsji, chef der pérsafdeeling van het keizerlijke hoofdkwartier, gehouden. De bladen schrijven, dat Japan niet mag aar zelen het omsingelingsfront der vijandelijke mogendheden te ver breken. De pers schenkt ook aan dacht aan de personeele mutaties bij de marine. Verder wijzen de bladen in dit verband op de activi teit van de „Groot-Japansehe lige voor de ontwikkeling van Oost- Azië", welker voorzitter, oud-pre mier Hajasji, gisteren een bezoek heeft gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken om te ver nemen, welke houding de regeering aanneemt ten aanzien van de Ame rikaansche transporten naar Wladi wostok. Naar de bladen melden, heeft de Liga een buitengewone bijeenkomst gehouden, waaraan door 75 vooraan staande personen uit weermacht, bedrijfsleven en politieke leven werd deelgenomen. Na deze bijeen komst bracht Hajasji een bezoek aan minister-president Konoje om hem mede te deelen, dat de Liga verlangt, dat geheel Japan een drachtig aan den gespannen toe stand van thans het hoofd biedt, Volgens de Asahi Sjimboen keurde Konoje de houding der Liga goed. In het bijzonder richt de Liga zich tegen het voornemen van de Ver. Staten om „oorlogsmateriaal aan na ties, die de spil vijandig gezind zijn. te leveren". Verder stelt de Liga de volgende eischen op: 1. instandhou ding van de politiek van het drie- mogendhedenpact, 2. tenuitvoerleg ging van de nieuwe orde in een groot Oost-Azië, 3. Japan maakt voor de aangrenzende zeegebieden aanspraak op het recht van zelfver dediging, 4. een doorbraak door het anti-Japansche omsingelingsfront is dringend noodzakelijk. Italiaanseh legerbericht. Rome, 2 Sept. (Stefani). Het 455ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: ,,In Noord-Afrika bedrijvigheid van artillerie en botsingen tusschen vooruitgeschoven afdeelingen aan verschillende sectoren van het front bij Tobroek. De vijand werd overal teruggeslagen. De Britsche lucht macht heeft aanvaUen gedaan op Tripolis en Benghazi, waardoor één burger om het leven kwam, eenige burgers gewond werden en onbetee- kende schade werd aangericht. Tij dens dezen aanval werden bij Ben ghazi vier vijandelijke bommenwer pers neergeschoten. Bij een nader onderzoek bleek, dat de vijand de laatste dagen bij Benghazi buiten de verliezen, waarvan voorgaande le- gerberichten melding maakten, nog vier vliegtuigen hebben verloren. Sterke afdeelingen Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben in een massalen aanval de doelen te To broek bestookt. Zij lieten een hagel van bommen vallen. Talrijke op slagplaatsen van brandstof, munitie en materiaal werden met duidelijk weernaambaar resultaat getroffen. In weerwil van den hevigen afweer zijn al onze vliegtuigen op hun bajes teruggekeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben Cotrone met bommen en machine geweervuur bestookt. Twaalf bur gers werden gedood, vier-en-twintig gewond. De schade is gering. Bij Pozzallo (Ragusa) hebhen vijande lijke vliegtuigen een trein met ma chinegeweervuur bestookt. Eenige reizigers werden gewond. In Oost-Afrika bedrijvigheid der artillerie in de sectoren Wolsjefit en Koelkwabert. Ons vuur heeft den vijand verliezen toegebracht". 480 MILLIOEN DOLLAR SCHADE AAN GEBOUWEN IN ENGELAND New-York, 2 Sept. (D.N.B.) Naar de New-York Herald Tribune uit Londen meldt, heeft „The Econo mist" het bekende Engelsche financieele tijdschrift uitgerekend, dat de Duitsche luchtaanvaUen op Engeland in de eerste twee jaren van den oorlog schade aan gebouwen hebben veroorzaakt ter waarde van 480 millioen doUar. De totale waarde der gebouwen in Engeland wordt geraamd op 24 miHiard doUar. IRAN ANTWOORDT OP WAPENSTILSTANDS VOORWAARDEN. Rome, 2 Sept. (D.N.B.) Stefani meldt uit Teheran, dat de regeering van Iran aan de vertegenwoordigers van Engeland en de Sovjet-Unie haar antwoord heeft overhandigd op de wapenstilstandsvoorwaarden. Bij zonderheden over den inhoud van het antwoord zouden onverwijld ge publiceerd worden. Sovjettroepen moeten opmarsch in Iran stopzetten. (D.N.B.) - Vol gens den Britschen berichtendienst zouden de Sovjettroepen in Iran bevel hebben gekregen hun verde ren opmarsch te staken. DE TABAKSVOORZIENING IN BELGIE. Brussel, 3 Sept. (A.N.P.) Een ver ordening in de Belgische staatscou rant behelst een regeling van de ta baksvoorziening in België. Aangezien het onbeperkte tabaksverbruik in het belang van de rookers zelf niet langer mogelijk is, is men begonnen met het insteUen van een beroeps organisatie voor tabaksproducten. Deze organisatie zal een plan opstel len volgens hetwelk de vervaardi ging en distributie aan de tabaks winkels zal worden uitgevoerd. Men overweegt in dit verband aUe siga rettenmerken die tot dusverre op de markt verschenen en die in den hui- digen crisistijd onder alle mogelijke fantasienamen zijn opgedoken te doen verdwijnen en alleen de mer ken te laten bestaan, die allang een goede reputatie hebben. De aanvoer van tabak ondervindt ondanks den oorlog, naar van be voegde zijde wordt medegedeeld, geen al te groote beperking. Op het oogenblik zal nog 70 pet. van de vredesleveranties uitgevoerd worden, zoodat met eenigen goeden wil de behoeften van de rookers in groo ten omvang bevredigd kunnen wor den. Wat dit betreft mag men niet over het hoofd zien, dat de Belg op het gebied van rooken een belang rijk record hield. Per hoofd der be volking, vrouwen en kinderen mee gerekend, is men in 1940 gekomen tot een totaal verbruik van niet minder dan 520 sigaretten, 22 siga ren en 55 cigarillos benevens 1% kg tabak. In 1939 verrookte de iets meer dan 8 millioen inwoners tel lende bevolking in totaal 5.128 mil liard sigaretten, waarbij nog de si garen en de tabak komen. Een ver laging van het „normale" tabaks verbruik in België zou toch nog een productie van miHiard sigaretten per jaar mogelijk maken. Zweden en de strijd tegen Fin land. (D.N.B.) - Het Zweedsche mi nisterie van defensie deelt mede, al dus een bericht in de Stockholm- sche bladen, dat de verzoeken om dienst te mogen nemen bij buiten landsche legers, niet worden inge willigd. Daardoor komt geen wijzi- :ging in de reeds vroeger geregelde behandeling van de verzoeken om dienst te mogen nemen als vrijwil liger bij de weermacht van Finland. 11 1 9 ii I - J ;:|)P iV'i

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1