LACHAPPELLE Parket NU gekocht is GOED - gekocht! Noordhollandsche Waterschappen. AGENDA Schapenfokveedag te Texel. SPORT LAATSTE BERICHTEN Wijziging Winkelsluitingswet. Amerikaansch schip op de Roode Zee tot zinken gebracht. PUBLICATIES AMSTERDAMSCHE BEURS BURGERLIJKE STAND VRAAG EN AANBOD 36 cent pes* vijf regels ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1941. Païina 2 Alkmaar, Woensdag. WONINGBOUW VOOR HELDERSCHE VLUCHTELINGEN. Het staat thans definitief vast, dat in Egmond aan Zee 35 woningen voor Heldersche vluchtelingen zul len worden gebouwd op het terrein ten Z.W. van den watertoren. Met den bouw zal nog deze week een be gin worden gemaakt. In den loop van December zullen de huizen ge heel gereed zijn. DIERENBESCHERMING. Zwervende zijn aangetroffen een zwart poesje en een groote zwarte poes. Voorts is ter beschikking een groote poes. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Ver- wer, inspecteur Dierenbescherming, Baanstraat alhier. REDDEND ZWEMMEN. Op Vrijdag 12 Sept. zal in de Overdekte het examen A afgelegd worden, van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. Een 20-tal leden der Alkmaarsche reddingsbrigade, allen in het bezit van het brigade diploma zullen zich hieraan onderwerpen en het bestuur hoopt van harte, dat zij zullen sla gen. Het is de eerste maal, dat de Alkmaarsche reddingsbrigade deze stap onderneemt en in verband met de verduistering is het noodig, dat men diep doordrongen is, van het groote belang van reddend" zwem men. Zwemmers, die iets meer van de werkwijze der Alkmaarsche red dingsbrigade willen weten worden verwezen naar den oefenavond, el- ken Vrijdag van half negen tot half elf. TERAARDEBESTELLING VAN BURGEMEESTER PALENSTIJN VAN SCHELLINKHOUT. Onder zeer groote belangstelling heeft Maandag de teraardebestelling plaats gehad van wijlen den heer J. Palenstijn, in leven burgemeester van Schellinkhout. Van vele wonin gen woei de vlag halfstok. Onder de belangstellenden waren o.a. bur gemeesters van gemeenten in de omgeving, hoofdambtenaren van het P.E.N., de directeur van den vleesch- keuringskring Hoorn, de heer Hoek Spaans, oud-dijkgraaf van Drechter- land en de opperwachtmeester P. Korver. Vóór de plechtigheid op het kerk hof had in de kerk een rouwdienst plaats onder leiding van ds. van Duyll. Verschillende sprekers voer den hier het woord. De eerste was de heer A. Koster, wethouder, die den overledene dank zegde voor al les wat hij voor de gemeente heeft gedaan. De heer Breebaart sprak een woord ten afscheid namens de gemeente-ambtenaren, alsmede na mens het Witte Kruis en het Cen traal Genootschap. Uit naam van de burgemeesters en gemeente secretarissen uit den omtrek sprak de burgemeester van Berkhout, de heer Best. Burgemeester Middel- li off van Hoogkarspel bracht een laatsten groet namens het district Hoogkarspel van het Witte Kruis. .Opperwachtmeester Korver schet ste den overledene als een humaan, redelijk en eerlijk mensch. Burge meester Drost van Kwadijk sprak als vriend. Ten slotte hield ds. van Duyll een rede, waarin hij voorop stelde, dat de heèr Palenstijn kon dienen en als goed burger zijn laat ste krachten aan zijn gemeente gaf. Aan de groeve bad de predikant het „Onze Vader", waarmee de ■plechtigheid beëindigd was. DOODELIJK ONGEVAL. Maandagavond te plm. 7 uur is op den rijksstraatweg te Beverwijk een doodelijk ongeval gebeurd, waarvan de 60-jarige heer C. Kok- kes, wonende aan den Bergerweg te Bergen het slachtoffer is geworden. Hij had met zijn echtgenoote eenige dagen bij familie te Haarlem door gebracht en begaf zich Maandag avond per rijwiel naar huis. Bij het oversteken van den straatweg werd hij door een hem achterop rijdende auto gegrepen en zoo ernstig ge wond, dat hij drie uren later is over leden. EGMOND AAN ZEE. De oudste inwoner overleden. - In huize Sint Agnes, waar hij de laatste jaren zijn intrek had geno men, is gisteren overleden de oudste inwoner onzer gemeente, de heer J. Genet. Hij bereikte den leeftijd van 97 jaar. Brand gesticht. - Waarschijnlijk door schooljongens werd brand ge sticht in een opslagplaats der ge meente, waar materiaal voor de we gen werd bewaard. De houten keet brandde geheel af. Deze kwajon gensstreek kost de gemeenschap in- tusschen meer dan f 100. HARENKARSPEL. Distributiekantoor. - Dé heer Kees Smit, ambtenaar ten distri- butiekantore alhier, is benoemd in gelijke functie te Barsingerhorn. In zijn plaats is op het distributie bureau alhier aangesteld de heer J Kant Az. alhier. EEN NIEUW FEUILLETON. Wij zullen in ons volgend nummer een aanvang maken met een nieuw feuilleton, getiteld „Het dramaop Klievendaal. LIQUIDATIEBESLUIT NAAM- LOOZE VENNOOTSCHAPPEN 1941. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noor derkwartier te Alkmaar wordt de volgende week een vergadering be legd met de besturen van de naam- looze vennootschappen in haar district, waarin mr. S. C. H. Neder- burgh, belastingconsulent, een' in leiding zal houden over de strek king van het liquidatiebesluit 1941, hetwelk voor vele naamlooze ven nootschappen van uitermate be lang is. MOTORRIJDER GEDOOD OP TEXEL. Gisteravond heeft op den weg Den BurgOudeschild een ongeval plaats gevonden, waarvan de 34- jarige W. de Boer uit Leeuwarden, controleur bij de Bazalt mij. aldaar, het slachtoffer is geworden. Met vrij groote snelheid joegen de B. en een collega, beiden per motor, over den weg. Vermoedelijk heeft de B. den ander, die enkele meters vóór hem reed, in de bocht bij Burgzicht willen passeeren. Op dat oogenblik kwam hen echter een vrachtauto tegemoet. Een botsing bleek onvermijdelijk en de B. werd een tiental meters weggeslingerd. Hij overleed nog vóór medische hulp ter plaatse was. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. ORGELBESPELING. Een zeer groote menigte had zich gisteravond in de Gereformeerde kerk verzameld om te luisteren naar hetgeen op deze laatste orgel bespeling in dit seizoen ten beste zou worden gegeven. De reden voor die overgroote belangstelling is gemakkelijk te raden. De naam Feike Asma (hij toch was de orga nist van dezen avond) is voldoende om een groot aantal belangstellen den te verwachten, want de naam van dezen jongen organist is zoo langzamerhand door heel Neder land bekend geworden. Men kent hem als de virtuoos op het ko ninklijk instrument, maar tevens als warm voelend musicus. Gister avond hebben wij dat opnieuw er varen. Strenge rhytmiek mooie zeer afwisselende registratie, smaakvolle voordracht en ten top gevoerde technische vaardigheid; men heeft dat alles kunnen hooren .n de fuga in G groote terts van Bach; het zevende orgelconcert van Handel; het Allegro Vivace van Widor en in kleinere werken van Karg-Elert, Jan Nieland, Guilmant, Jan Zwart, en in bewerkingen van geestelijke liederen en van de me lodie van Psalm 42 van hem zelf. Nu men van orgelconcerten in de Groote Kerk verstoken is heeft men met het inrichten dezer avonden goed werk. verricht, te meer daar men kennis heeft kunnen nemen van de prestaties van verschil lende organisten. Dinsdag 27 September zal op nieuw een orgelbespeling plaats hebben. A. Kooger. ZUIDSCHARWOUDE. Polderverkiezing. - In de vaca ture-P. Berkhouwer werd tot be stuurslid van de banne Zuidschar- woude gekozen de heer P. Stoop alhier. Geschillen bijgelegd. De vereeniging van Noordhol landsche waterschappen hield Maan dag een drukbezochte vergadering in Krasnapolsky te Amsterdam. 125 waterschappen waren vertegenwoor digd. De voorzitter, de heer J. Comman deur, herinnerde in zijn openings woord aan de reden van deze verga dering. De bestuursleden, die hun zetels in de laatste ledenvergadering beschikbaar hebben gesteld, hebben dit gedaan, omdat zij meenden, dat de waterschappen niet alleen hun handelwijze ten aanzien van de concentratie van de inning der wa terschapslasten afkeurden, doch ook hun bestuursbeleid in het algemeen. De ledenvergadering van 7 October 1940 heeft in een motie 't advies van het bestuuu over de concentratie van de inning van lasten afgewezen. Allen, met uitzondering van den heer van Tienhoven, waren bereid zitting te blijven nemen. Spr. deed een ernstig beroep op de vergade ring om de saamhoorigheid en een heid te herstellen. Medegedeeld werd, dat het be stuur aan Ged. Staten heeft bericht, dat ingevolge de motie van de ver gadering van 7 Oct. 1940 het be- stuurs-advies als ingetrokken moet worden beschouwd. Voorts herinnerde de voorzitter aan de motie van Provinciale Staten over een onderzoek naar de moge lijkheid van vereenvoudiging der organisatie en administratie van wa terschappen. Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.15 uur, hoofdnummer De laatste minuut (sens.-hum.); hoofdrollen Walter Steinbeck, Elga Brink en Erich Ponto. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Sensatieproces Casilla (sen satie); hoofdrollen Heinrich George, Jutta Freybe en Albert Hehn.Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.15 uur, hoofd nummer De Bruigom uit Brazilië (rom.-hum.); hoofdrollen Gusti Hu- ber, Wolf AlbachRetty en Oskar Sima. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.15 uur hoofd nummer Robert Koch (rom.-weten- schappelijk); hoofdrollen Emil Jan- nings en Werner Krauss. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Voor den cursus in waterschaps organisatie en -administratie hebben 22 personen zich aangemeld, allen uit het noordelijk deel van Noord holland. Daarom zal de cursus in Alkmaar werden gehouden. Het bestuur deelde mede dat het examen mede wordt afgenomen door onafhankelijke deskundigen. Overigens wordt getracht ook een schriftelijken cursus in te stellen, doch dit stuit op verschillende be zwaren. De heer G. Haremaker uit Westzaan deelde mede niet voor een herbenoeming in aanmerking te willen komen, v Daarna kwam de bestuursverkie zing aan de orde, de hoofdschotel van de bijeenkomst. De heer van Wees zette uiteen, dat de geschillen niet veroorzaakt werden door de houding van de vergaderden, maar door die van het bestuur, dat niet alleen zich van te voren niet op de hoogte stelde van de meening der waterschappen, maar. zelfs in zijn houding volhard de toen bleek, -dat de vergadering er heel anders over dacht, al mag men uit het feit, dat bestuur zijn advies van Ged. Staten inzake de concen tratie der inning van waterschaps lasten ingetrokken heeft, concludee- ren dat het bestuur dus wel zijn meening heeft gewijzigd. Maar dit dient toch wel eens even te worden medegedeeld. De Ged. Staten heb ben hun voorstel tot concentratie der inning van waterschapslasten wel ingetrokken, maar Prov. St. na men een motie aan, die de geheele organisatie en administratie der wa terschappen wil gaan vereenvoudi gen. Dit is nog veel erger dan een concentratie alleen van de inning der waterschapslasten. Als dit in onderling overleg met de water schappen zelf gebeurt, dan is het niet erg. Maar nu gebeurt het van hooger hand en dan kunnen we voor groote verrassingen komen te staan. Daarom dient de vergadering te we ten: wenscht het bestuur te doen wat de vergadering wil? De voorzitter zette uiteen, dat het bestuur reeds heeft toege zegd in kwesties, waarover geen al- gemeene overeenstemming bestaat, geen advies uit te brengen aan Ged. Staten tenzij eerst aan de water schappen zelf hun meening is ge vraagd. Het bestuur zal de kwestie der concentratie niet meer zonder de vergadering behandelen en is in principe niet tegen het beleggen van een vergadering, speciaal ter be spreking van de bezuiniging op de waterschapsorganisatie en admini stratie. Het bestuurslid, de heer Dek ker, deelde mede, dat hij zijn mee ning in allen gevalle voorbehoudt. Daarna werd gestemd. Herbenoemd werden tot bestuurs leden de heeren J. Commandeur K.Az., hoofdingeland van De Vier Noorderkoggen (met 73 stemmen te gen 47 op den heer V. Nobel), P. Groot Jr., dijkgraaf van Drechter- land (met 91 stemmen tegen 36 op den heer D. P. Timmerman), C. Kra mer Glijnis, dijkgraaf van de Scher mer (met 111 stemmen tegen 7 op G. Haremaker), G. v. Wees, lid da- gel. bestuur van den Middelpolder Nieuwer Amstel (met 94 stemmen tegen 24 op A. W. Mul), en N. Dek ker, hoogheemraad van Noordhol lands Noorderkwartier (met 72 st. tegen 42 op P. A. de Lange). De voorzitter dankte de afgetre den bestuursleden de heeren Tien hoven en De Jongh, die van begin af aan bestuurslid zijn geweest en met groote toewijding hun taak heb ben vervuld. Hij sloot daarna de vergadering. AANVOER VEILING WARMENHUIZEN. Verhandeld werd in: Aug. 1941 Aug. 1940 Vr. Aardapp. 680.800 kg. 905.550 L. Aardapp. 1.042.175 kg 1.439.700 Zilveruien 625 kg 7.625 Slaboonen 110.660 kg 59.560 Roode kool 111.900 kg 7.060 Gele kool 13.650 kg 8.275 Witte kool 288.950 kg 177.400 Tuinboonen 286 kg Peen 2.150 kg Bospeen 5.350 bos Bieten 685^kg 250 Rabarber 7.000 kg Gele nep 6.925 Gele uien 7.050 Snijboonen 195 De omzet bedroeg in Augustus j.l. 108.076.99 tegen 92.216.46 in Aug. 1940. Ramlammeren waren zeer duur. Onder buitengewoon groote be langstelling, ook van elders, is Maandag de jaarlijksche fokveedag gehouden. Het aantal inzendingen was extra groot. Om 10 uur werd de tentoonstelling geopend door den voorzitter van de Holl. Mij. van Landbouw te Texel, den heer Alb. Keyser, die in izijn openingswoord er o.a. op wees, dat het thans voor het eerst sinds 8 jaar is, dat van een gunstig jaar voor de veehouders gesproken kan worden. Bij de wol levering wordt alleen de wol van het Tex. schaap als normaal be schouwd en hiervoor worden de beste prijzen betaald. De wolvee stapel is echter op Texel in de laat ste jaren door de slechte uitkomsten zeer achteruitgegaan, doch er is nog voldoende fokmateriaal om aan de sterke aanvraag te voldoen. De uitslag der keuring was als volgt: De wisselbeker van T.E.S.O. werd dit jaar toegekend voor een besten 10-jarigen ram van J. Kikkert Nz. de Westen. Drie premies van 25 voor de beste ramlammeren, toegekend door ,de Tex. Landbouw-organisaties (mits de dieren eigendom blijven van Tex. ingezetenen), verwierven Joh. J. Roeper, A. P. Dahneijer en Jb. Eelman Gz. Premies van 10 van het Tex. Schapenstb. in N.H. werden toege kend voor gereg. ramlammeren aan J. Kikkert Nz. 5, Joh. J. Roeper 4, T. Koorn, Jac. Eelman Gz. 3, J. M. Bakker, D. Hin, A. Eelman Dz., Joh. J. Roeper, S. C. Eelman, 2. IJ. Lap, P. Lap Kz., A. Eelman Dz., P. Breen, J. Schraag Gz., H. J. Keyser, L. Koppen, A. P. Dalmeijer, L. Koppen, G. Goeman 2, M. J. Veeger, P. W. Koning Johz., P. C. Hin, IJ. Lap en A. P. Dalfneijer. Eén-jarige rammen: 1. J. Kikkert Nz.. A. Eelman Dz. en P. Lap Kz.; 2. Jb. Zuidewind, Gebr. Keyser 'de Waal en A. P. Dalmeijer; 3. M. Witte Jz. te Eierland en P. C. Hin; 4. H. C. Dijt; eerv. vermelding P. W. Koning en M. Witte Eierland; tweejarige ramjmen: 1. P. Brans Az., 2. L. Kop pen Spang, 3. Jac. Eelman Gz., 4. P. W. Kooy; oudere rammen: 1. Jac. Eelman Dz., 2. H. J. Keyser, 3. wed. C. Hin Z. Haffel, 4. Joh. J. Roeper; schapen met 1 ramlam, geb. na 5 April 1941: 1. Joh. Roeper Johz., Jac. Eelman Gz. en J. M. Bak ker, Atlas; 2. J. Kikkert Nz. en T. Koorn; 3. Jb. Zuidewind, P. Kooy en Jac. Eelman Gz.; 4. Th. Bakker; schapen met 1 ramlam, geb. voor 6 April 1941: 1. A. Eelman Dz., 2. S. C. Eelman, 3. D. Hin, 4. P. Lap Kz.; Schapen met 1 ooi en 1 cf meer ramlammeren, geb. voor 5 April 1941: 1. Jac. Eelman Gz. en A. P. Dalmeijer, 2. J. Kikkert Nz. en H. J. Keyser, 3. A Eelman Dz. en P. Breen; eerv. verm. J. Kikkert Nz., J. Schraag Gz., Jac. Eelman Gz. en D. Hin; idem, geb. na 4 April 1941: 1. C. W. Goeman, S. C. Eeljman en Joh. J. Roeper Johz., 2. A. Eel man Dz., L. Koppen en A. P. Dal meijer; 3. A. Eelman Dz., M. J. Vee ger en S. C. Eelman; 4. P. W. Ko ning; eerv. verm. Jb. Roeper Johz., T. Koorn, IJ. Lap en D. Hin; schapen (met twee ramlammeren: 1. C. W. -Goeman en Joh. J. Roeper, 2. P. C. Hin en Joh. J. Roeper, 3. Jac. Eelman Gz. en H. J.'Keyser; eerm. verm. IJ. Lap en P. J. Dalmeijer; tweetallen ramlammeren van één vaderdier: 2e en 3e pr. J. Kikkert Nz.; idem met twee ooilammeren: 1. Joh. J. Roeper, 2. P. W. Kooy, 3. Joh. J. Roeper; viertallen ooilam meren van denzelfden vader: 1. S. J. Keyser te Hoogeberg, 2. P. Brans Az., 3. Jac. Lap Kz., 4. IJ. Lap en Joh. J. Roeper; viertallen 1-jarige schapen van denzelfden vader: 1. Joh. Roeper, 2. Jac. Eelman Gz., 3. J. Kikkert Nz.; viertallen 10- jarige schapen (niet van denzelfden vader): 1. Th. Bakker te Spijk, 2. Jac. Lap Kz., 3. Jac. Eelman Dz.; viertallen oudere schapen '(moeten in 1941 lammeren hebben groot ge bracht: 1. Joh. Roeper Johz., 2. Jac. Lap Kz., 3. Jac. Eelman Gz. Na afloop van de keuring begon zich een vrij levendige handel te ontwikkelen, er werden voor ram lammeren zeer hooge prijzen be steed, loopende tusschen de 125 en 160. De hoogste prijs werd onge twijfeld betaald voor een buitenge woon fraai lam van den heer Joh. J. Roeper Johz. 237 Kegelen ALKMAARSCHE KEGELBOND. De uitslag van den zestig ballen- wedstrijd gehouden op de banen van „De Unie" was als volgt: Afd. A: G. J. Genefaas 469, G. Jonker 468, A. Kölmann 444; Afd. B: G. Oostinga 442, M. Witte 432, G. Oudes 427; Afd. C: J. Muis, Purmerend, 395, H. Dröge 387, J. Hoekmeijer 381; Dames: mevr. Berkhout 426, mej. v. Willigen 421; Vrije baan-wedstrijd: afd. A: G. J. Genefaas 45 5 x, G. Jonker 45 3 x, A. Köllmann 45 2 x; Afd. B: G. Oudes 45-44 2 x, J. Lammers 45-44, Jb. Langedijk 44; Afd. C: C. Brugman, Purmerend, In de Nederlandsche Staatscou rant van 10 Sept. 1941 is opgenomen een besluit van den secr.-gen. van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart, waarbij wijzi ging is gebracht in de thans van kracht zijnde wettelijke regeling in zake de winkelsluiting. In hoofdzaak zal dit besluit inhouden, dat het sluitingstijd- stip der winkels op de werkda gen wordt vervroegd en wel ge durende het winterhalfjaar (aanvangende 1 Oct. voor de eerste vijf werkdagen tot 18 uur en voor den Zaterdag tot 19 uur. Gedurende het zomerhalfjaar (aanvangende 1 April) resp. voor de eerste vijf werkdagen tot 19 uur en voor den Zaterdag tot 20 uur. Met deze regeling wordt voor alles aan sluiting aan de verduisteringsvoor schriften beoogd. Voor het venten zal een gelijke regeling gelden. Af wijkingen op grond van plaatselijke bijzondere omstandigheden vastge steld, blijven onverminderd van kracht. Voorts zal een verplichte open stelling worden ingevoerd van 10 tot 18 uur voor de belangrijkste cate gorieën levensmiddelenwinkels, en voorts voor de kleeding- en rijwiel zaken. Deze categorieën winkels mo gen echter ook buiten den verplich ten verkoopstijd nog voor het pu bliek geopend zijn, derhalve des morgens voor tien uur en des avonds voor zoover mogelijk na 18 uur. Berlijn, 10 Sept. (A.N.P.) Om trent berichten betreffende het tot zinken brengen van een Ameri kaansch schip door middel van een luchttorpedo in de Roode Zee be schikte men heden in Berlijn nog niet over officieele gegevens. Vol gens de betreffende berichten uit Engelsche bron evenwel betreft het een Amerikaansch schip, dat' in Engelschen dienst voer. De beman ning van 20 koppen zou geheel zijn gered. In verband met deze torpedee- ring wijst men er in de Wilhelm- strasse op, dat Roosevelt ,,wel wat te vroeg het signaal „veilig" heeft gegeven", toen hij destijds de Roode zee schrapte uit de lijst van voor Amerikaansche schepen verboden wateren. UITVOERING TAXI VERORDENING. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter openbare kennis dat hij bij besluit van 9 September 1941 den Commissaris van Politie heeft opgedragen hem te vertegenwoor digen bij het verleenen van ver gunning tot het innemen van standplaatsen met taxi's op den openbaren weg overeenkomstig artikel 2 der taxiverordening (ge meenteblad nr. 1686). Alkmaar, 10 September 1941. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris A. KOELMA. OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Woensdag 10 September 1941 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 4 Nederland 1941 10-S/16 4 Nederland 1940 II 100S/16 3—3>/2 Nederl. 1938 94"-/! 90% .130 .150 204'/, 3 Ned -Indië 1939 BANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 2.50 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank l447/j IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .154 Calve Delft Cert. .125 Nederl. Ford .345 Lever Bros164% Phil. Gloeil. Gem. Bezit 282 CULTUUR MAATSLH. H. V. A466 Java Cultuur .273 Ned. Ind. Suiker Unit 260 Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deü Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn ■Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deii Batavia .260 Oude Deli301 Semmhah255 134% .296 293 246 •163 181 •151 144% 165 .187% .203 plm 2 u 100%6 1003% 94% 96% 130 152 26'4'/j 1 4 153% 127% 347 168 287% 469% 275 262 137 303 301 250 102 180 152 148% 166 187 206 259 301 255 42, C. J. Vrijburg, Purmerend, 41-39, P. Visser, alhier, 41; Dames: mevr. Lensen, Helder, 44 2 x; 'mevr. Diepen, Alkmaar, 43, mevr. Berkhout, id., 42-40. De dagprijzen zullen nader wor den bekend gemaakt. Wïe nu, terwijl parket nog distributie-vrij is, Lachappelle-vloeren laat leg gen, doet verstandig. Hij ver- schalt zich ten eerste prachtig parket in de oude oerdegelijke Lachappelle-kwaliteit en... tegen voor- deelige prijzen! Men verschaft zich bovendien een geldbelegging die er wezen mag. Niets zoo mooi en zoo sterk als een Lachappelle-vloerVraag nog heden brochure. PARKET ALKMAAR. GETROUWD: Johannes P. Muurling en Louise J. Schoonhoven. Jacob J. Schipper en Alida Luikes Butter. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. Te koop: zoo goed als nieuwe Schrijfmachine, volledig, 2 kleurig lint en stencilinrichting. DRUKKERIJ „DA COSTA", Koningsweg 7. Te koop: een bruin Jongenspak voor jongen 1516 j.' WOGNUMSCHEBUURT 24. Gevraagd: Een gegoten kolenfor- nuis op hooge pooten, van parti culier, niet al te groot. BISSCHOP BOTTEMANNESTR. 68, Alkmaar. Te koop: Heerenrijwiel, laag model met Torpedo en een Transportband 28 x l3/,. WOLLEBRANDTSTRAAT 13. Te koop: Heerencostumes, Dames mantels als nieuw en andere kleeding. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop van particulier Ameri kaansch Orgel, 2 Vi spel, zeer mooi van toon. Brieven onder letter W 537 bureau van dit blad. Hygiëna, Achterstraat 45. Telef. 2.0.5.2 Alkmaar, koopt en verkoopt gebruikte Invalidenwagens, Baby weegschalen. Te koop gevraagd: Gramofoonpla- ten, Piano's, Huisraad en Inboedels, Naaimachines, Meubelen, Ongere gelde goederen, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: Naaimachine m. garantie, 10-15-20-25 gld. Trapnaaimach. 20-30-40 gld. Reparatieinrichting KLUNNEN, Hofdijkstraat 13, Alkmaar. Te koop aangeb.: korte zwarte pluche mantel a 10 gulden. KENN. STRAATWEG 193. Te koop gevraagd: een goed onder houden Gasfornuis, liefst merk „Etna". Brieven onder letter IJ 538 bureau van dit blad. Te koop: emaille kolénfornuis 97 X 63. NOORDERKADE 36. Te koop: Damesfiets met org. Torpedonaaf en bruikbare banden. NIEUWPOORTSLAAN 114, Tel. 4013. Zonder punten te koop z. g. a. n. gevoerde jongensbroek v. leeft. 1314 jaar. CORFSTRAAT 44. Te koop: Heerenrijwiel met Bosch lamp en prima banden. JULIANASTRAAT 31. Hoofdredacteur en Buitenland Tj. N. TWema, Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar'.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2